DE VUURRODE SCHOENTJES. STAD EN OMGEVING AGENDA Een half jaar hinderlijke hoofdpijn. WKÈËÊB 'i*4* ked 'k *an Inv alide gebleven Verplichte koolzaad- bouw, Kinderen door ouders achtergelaten. Voorzitter Roode Kruis benoemd. ROSTOF GEVALLEN. SPORT. De Noordhollandsche kampioenschappen. m i&tó feataatea feft sató - Een blauwe zeeridder jubileert. BURGERLIJKE STAND. PUBLICATIES Vraagt Uw Winkelier Amsterdamsche Beurs DRIE JUBILEA IN GEMEENTE- DIENST. Bij Gemeentewerken. De heer A. M. Boots, boekhouder bij gemeentewerken, herdacht gis ter zijn 25-jarige werkzaamheid bij dien tak van dienst. De hem ter ge legenheid hiervan betoonde belang stelling was zéér groot: van vele zijden mocht hij een schriftelijke felicitatie ontvangen, terwijl voorts tal van bloemstukken de gelukwen- schen van anderen vertolkten. Van gemeentewege werd hij ge complimenteerd door den wethou der mr. C. A. 4e Groot en den di recteur van gemeentewerken, den heer Margadant, die in zeer waar- deerende woorden den jubilaris prees als 'n ijverig en betrcÉrwbaar ambtenaar en namens het gemeente bestuur een zilveren legpenning aanbood. Namens het personeel werd een fraaie stoel aangeboden. Nog een ander zilveren jubileum was er gister bij gemeentewerken, n.l dat van den heer J. van Wonde ren, wonende Oosterkolkstraat 15, wiens woning eveneens een bloe mentuin geleek, een bewijs van de groote belangstelling van verschil lenden kant. Natuurlijk kwamen ook vele schriftelijke en mondelinge felicitaties binnen. Wethouder mr. de Groot stuurde een geluktele- gram. De heer Margadant getuigde ook hier van groote waardeering voor de werkzaamheden als straat maker, door den jubilaris steeds met ijver, -opgewektheid en plichtsbe trachting uitgevoerd. Uit naam van het gemeentebestuur overhandigde spr. hem de bronzen legpenning der gemeente. Het personeel van ge meentewerken toonde zijn medele ven door het aanbieden van een stoel. Beide jubilarissen brachten den dag in den familiekring door. Bij de reiniging. Ook bij de gemeente-reiniging was er gister een jubileum: de heer G. Thesing herdacht den dag, waar op hij 25 jaar geleden arbeider werd bij dezen dienst. Ook hem heeft het niet aan belangstelling ontbroken. Daarvan getuigden onder meer de vele prachtige bloemstuk ken welke hij van familie, kennissen en vrienden mocht ontvangen. De kamer was in een waar lusthof her schapen, mede dank zij de goede zorgen van de beide dochters van den jubilaris. In tegenwoordigheid van zijn vrouw en kinderen en ver dere familieleden werd de jubilaris namens het gemeentebestuur toege sproken door den boekhouder van het reinigingsbedrijf en de beide op zichters. De heer Koopal bracht, namens he.t gemeentebestuur, den heer Thesing dank voor zijn ijver en nauwgezette plichtsbetrachting. Tenslotte overhandigde hij hem de bronzen legpenning met inscrip tie van de gemeente Alkmaar. Hierna werd nog het woord ge voerd door de beide opzichters, de heeren Groot en Slinger. Uit deze toespraken is wel gebleken dat de opzichters groote waardeering heb ben voor de manier waarop Thesing zijn arbeid verricht. Als blijvend aandenken en als blijk van belangstelling ontving de jubilaris namens het geheele perso neel der gemeente-reiniging een salonspiegel en een prachtige bloe- mënmand. Verder werd nog namens de voetbalvereeniging -0-an de rei niging een smakelijke taart aange boden. Bij de vele schriftelijke geluk- wenschen dié waren binnengeko men bevond zich o.m. een telegram van den wazrn. wethouder van het reinigingsbedrijf, mr. de Groot. GESLAAGD. Niet mej. P. Kes maar mej. H. A. Kes is geslaagd voor het diploma boekhouden. De heer L. H. de Leeuw is niet geslaagd voor' het diploma boekhou den, maar voor Engelsche handels correspondentie. De heer J. A. H. Goosens alhier is geslaagd voor het diploma boekhou den van de Ass. voor practfjk- examens. JUBILEUM. Op Zaterdag 1 Augustus a.s. hoopt deN heer J. A. Beeldman te «Bergen den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaar in betrekking kwam bij het Noordhollandsch Landbouwr crediet, thans Amsterdamsche Bank, aan den Voorctam alhier. ALKMAARSCHE VEREENIGING TOT BESTRIJDING V*.N TUBERCULOSE. Aan het jaarverslag 1941 van deze vereeniging ontleenen wij, dat het groo- tere aantal patiënten^ meer dan gewone zorgen vroeg ten aanzien van de voed selvoorziening. De zusters brachten in 77 gezinnen totaal 1644 bezoeken. Dank zij de medewerking van den distributie- dienst kon de melk- en voedselvoorzie ning van de patiënten in de lighallen, waarvan er 5' het geheele jaar in ge bruik waren, goed op peil worden ge houden. Op 1 Jan. 1941 waren 'daar 6 patiënten; er kwamen in den loop van het jaar 22 bij, er vertrokken 18, waar van 2 naar een sanatorium, zoodat er op 1 Jan. 1942 nog 10 waren. Geheel genezen werden 7 ontslagen. Wat de sanatorium- verpleging betreft, wordt opgemerkt, dat er in 1941 elf zijn bijgekomen en 10 ontslagen, zoodat er op 31 Dec. 1.1. nog 8 werden verpleegd. De totale ontvangsten waren 17130,99 tegen 16471,42 in 1940, de uitgaven waren 17959.93 en 17067.30. De Aug.- collecte heeft ruim 1000 opgebracht, de rijkssubsidie bedroeg 900, d.l. 164 minder dan in 1940, van de pfrovineie 230 210), van de gemeente 800 met een bijdrage van 6400 en extra nog 4500. hoorn. Diefstal in het postkantoor. - Aan het postkantoor te Hoorn is in een oogen- blik, dat deze onbeheerd was achter gelaten, een bruine actetgsch gestolen, toebehoorende aan een van de bezoe kers, die aan het loket moest worden geholpen Behalve een aantal diverse bescheiden bevond zich in de tasch een geldswaarde van 270. Zekere S. P. J. H. werd spoedig achterhaald als de dader, terwijl het gestolene in beslag is genomen. 3eiloo. Kolen gestolen. - Uit een bij het station staanden goederenwagen, welke was beladen met steenkool, bestemd ^yoor de Fa. S., alhier, hebben onbevoegden vermoedelijk jongens die daar in de avonduren dikwijls rondzwerven een flinke hoeveelheid kolen gestolen. Door de marechaussee wordt een onderzoek ingesteld. Inbraak. - In den nacht van Woens dag op Donderdag is ingebroken bij den winkelier C. V., alhier. Eenlg geld, als mede andere waardevolle artikelen worden vermist. De politie heeft de zaak in handen. Bioscopen. Victoria-Theater, 7.30 u., hoofdnum mer Mensch, erger je niet (kom.) Alle leeftijden. Zondag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdag 2.30 uur matinée. Cinema-Theater, 7.30 u., hoofdnummer Een meisje regeert (rom.) Alle leef tijden. Zondag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdag 2.3C uur matinée. Alkm. Bioscoop-Theater, 7.30 u., hoofd nummer De schijnheilige Florian (hum.) 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdag 2.30 uur matinée. Harmonie-Theater, 7.30 u., hoofdnum mer Dolores weet wat zij wil (hum.- rom. operettefilm). Alle leeftijden. Zondag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdag 2.30 uur matiné.e. Zondag 26 Juli. 8 uur, 't Gulden Vlies, orkest Ernst van 't Hoff met 15 solisten. Na' korten tijd ge heel verdwenen. D» Heer J. R. U R. ichrijft, dd. 4-10-'40: „Gedurende 'n half ""Hf -3a. voortdurende hin- iWÈb derI'ike hoofdpijn. Juni 1940 begon A- jÉKeI 'k een kuur mee aïMM Ovaaltjes. Reeds na korten tijd waren de pijnen geheel verdwenen. Ook thans heb ik geen pijn meer." Bij'rheumatiek, ischias, spit, verkoud heid, griep, zenuw- en hoofdpijn helpen de Ovaaltjes van het TrineraL Agentuur. Deze hebben geen schadelijken invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de. proef'. Origineele verpakking van 20 tabletten slechts 60 ets. In alle apotheken en drogisterijen verkrijgbaar. Tikten! Agentuur, Naisaukade SIS, Amsterdam DE KAASMARKT. De aanvoer bedroeg1 heden 26.000 kg. Vorige week 31.000 kg, zoodat de dalende lijn wordt voortgezet. Dit is wel een gevolg van het feit, dat vele fabrieken al weer melk voor de consumptie moeten leveren en dus slechts enkele dagen kaas ma ken. De kwaliteit van het aangevoerde was goed, zoodat voor de 40 plus kaas de maximumprijs van 56 en voor de 20 plus kaas die van 42.50 besomd kon worden. Hoewel wij met de vacantie in het hoogseizoen zijn gekomen, was het vreemdelingenbezoek niet zoo groot als om dezen tijd van het jaar ver wacht kon worden. Voor een groot deel komt dit doordat de nabije va- can.tieplaatsen Egmond, Bergen en Schoorl heel wat minder gasten huisvesten dan in normale tijden hét geval is. na treinon? Een willekeurig ongeval, dat U altijd en overal overkomen kan, heeft z'n gevolgen. Gelukkig de man, die zich tegen het financleele risico van een ongeval heeft beveiligd. Met een polis van Zeyl's Persoonlijke Ongevallenver zekering bent TT gedekt tegen de gelde lijke gevolgen van beroeps-, sport- en verkeersongevallen en alle andere ongelukken, waar en hoe ook ontstaan 1 'Laat U tijdig inlichten, schrijft nu nog even een briefkaart! VERZEKERING MIJ. SNEEK Tel. 2224 Amsterdam I Actieve ffitmsgr. 399, - Tel, 3L5341 ogeitteh Leeuwarden I Werjüwrtri 173. Tc: 3105I gevraaga i ■e s« gdt WARMENHUIZEN. Gevonden. - Gevonden: 1 nik kelen heerenhorloge met ketting. OTERLEEK. Geslaagd. - De heer Jac. Govers, alhier slaagde voor het vanwege de As&iciatle voor Praktijkexamens gehouden examen Fransche han delscorrespondentie. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 36 JULI 1943. ALKMAAR. Groote kerk, 16 uur, dr. Tuinstra (H. Avondm.); 5 uur, ds. de Looze (coll. noodl. kerken en personen); 7.30 uur, ds. Bronkhorst, van Wijk aan Zee (jeugddienst). Kapelkerk, 10 uur, ds. Klein Wassink (coll. noodl. kerken en personen). Re- monstf. geref. gemeente, geen dienst. Luth. kerk (Oudegracht), 10.30 uur, mej. da. v. d. Bosch, van Amsterdam. Doopsgez. kerk, 10.30 uur, ds.' P. J Lugt, van Wieringen. Geref. kerk, 10 en 5 uur, ds. van Ginhoven, van Vledder. Herst. Apost. Gem., Toussaintstr., 9.30 en 4 uur, dienst. Ned. chx. gemeen- schapsbond, in Waakt en Bidt, Wonsdagav. 7.30 urn-, de heer Bar- delmeijer, van Noordwijk aan Zee; Zondagmiddag geen samenkomst. Vrije ev. geref.-gem., Doelenstr. 15, 10 uur, ds. Ruys; onderwerp: „Een geopende deur" (bevestiging van een ouderling); Woensdagav. 7.45 uur, St. Jacobstraat 22. UIT DE OMGEVING. Bergen, 10 uur, ds. v. d. Kieboom. Geref kerk, 10 en 8.30 uur, ds. v. Minnen. Maranatha, 10.30 uur, ds. Rijnders, van Hilversum Heiloo, 10 uur, ds. Bloemhoff; tekst 2 Petrus 1 19, onderwerp: „Wij heb bn een woord voor u". Donder- dagnam. 3 uur huwelijksinzegening door dr. Tuinstra. Evang. a. d. Kerkltan, 10 uur, cand. Borghardt, van Alkmaar.' Gerëf. kerk, 3 uur, cand. J. van Eerden (Heidelb. Catech. Zondag 3). Egmond aan Zee, geref. kerk, 10 u. en 5.30 uur (Heidelb Catech. Zon dag 3), cand. J. v. Eerden. Egmondbinnen, 10.30 uur, ds. Veenhuysen. Egmond aan den Hoef, 7.30 uur, ds. Veenhuysen. DISTRIBUTIE KUNSTSCHILDERS- BENOODIGDHEDEN. 's-GRAVENHAGE, 24 Juli. In ver band m'et de in voorbereiding zijn de distributie van artikelen, die door de in Nederland woonachtige kunst schilders ter vervaardiging van hun werken worden gebezigd, verzoekt de Nederlandsche kuituurkamer iederen handelaar, die in deze distri butie wenscht te worden ingescha keld, hiervan, voor 15 Augustus a.s. opgave te doen. Deze opgave dient onder duide lijke vermelding van naam, volledig adres en woonplaats, te worden ge richt aan de Nederlandsche kuituur kamer, afdeeling sociale zaken, bu ct1' materialenvoorziening 2e van öen Bos^itess* 44 fe 'g-ÖSiïgnJbaÊ9- De percentages, 's-GRAVENHAGE, 23 Juli. Men verzoekt ons nog de aandacht op het volgende te vestigen: Een ieder, die in 1942 meer dan 5 ha bouwland klaver en kunsfweide inbegrepen op zand-, löss-, dal- en veengronden in gebruik heeft, is thans wette lijk verplicht, zonder dat hij daarvoor een persoonlijke aan zegging behoeft te ontvangen, straks 5 pet. van zijn bouwland met winterkoolzaad of win ter raapzaad te bebouwen. Voor de klei-, zavel- en rcodoorngronden is het ver plichte'percentage 8 pet; bedrij ven met minder dan 1 ha bouw land op deze laatste gronden zijn vrij. Bij nalatigheid of mislukking moeten zomeroliezaden worden verbouwd tot een oppervlakte, welke 1% maal zoo groot is als met de genoemde percentages overeenkomt. Bovendien worden zij, die nalatig zijn, vervolgd en met zware boeten gestrafte De Productiecommissaris, de Rijkslandbouwconsulent en de as sistent geven op 'verzoek nadere inlichtingen. AMSTERDAM, 23 Juli. Gister avondje ongeveer elf uur heeftNper- soneel" van het politiebureau Over toom in "den gang van dat bljreau een jongetje, naar schatting onge veer een jaar oud, gevonden, dat daar klaarblijkelijk te vondeling vlas gelegd. Het kleintje is voorloopig in het Stadsbestedelingenhuis opgenomen. Vreemder was Ijetgeen - met een kindje, een meisje van 14 a 16 maan den eergisteravond te Schelling- woude geschiedde. Daar vroegen een man en een vrouw beiden op de flets aan een bewoner, of hij zoo lang op het kindje, dat zij bij zich hadden, wilde passen. Het regende hard en zij moesten even een bood schap 'in den polder doen. De bewoner voldeed aan dit ver zoek, maar de man en devrouw keerden niet terug en hebben tot dusver ook niets van zich laten hoo- ren. Het kindje blijft vooralsnog in Schellingwoude. W. B. Engelbrecht. 's-GRAVENHAGE, 23 Juli. Het Rijkscommissariaat deelt mede: .De Rijkscommissaris voor het bezette Nedieirliaindsche ge bied! heeft op grond van art. 3 van zijn verordening 180/40 4e verordening omtrent bijzon dere bestuursrechtelijke maat regelen') den gezant ter be schikking, commissaris van de provincie Utrecht, W. B. En gelbrecht, benoemd) tót voorzit ter van hét Nederlandsche Roo de Kruis. THEO VAN DER PAS VERBONDEN AAN RIJKSCONSERVATORIUM. 's-GRAVENHAGE, 23 Juli. Aan hert Rijks conservatorium voor muziek te 's-Gravenhage is met ingang van 1 September 1942 benoemd tot leeraar in het pianospel: de heer Theo van der Pas. Theo van der Pas werd 5 October 1902 te 's-Gravenhage .geboren. Hij studeerde aan het Koninklijke Con servatorium voor muziek bij Ober- stadt en Karei Textor. Duitschland wint op alle fronten. EXTRA BERICHT. HOOFDKWARTIER VAN DEN FüHRER, 24 Juli. (D.N. B.) Het opperbevel der weer macht maakt bekend: Troepen van het Duitsche leger, de Waffen SS en S'lo- waaksche formaties zijn met voortreffelijken steun van de luchtmacht door de krachtig versterkte, diepe defensiestel- lingen van Rostof over het ge heele front heen gebroken en hebben na harde gevechten de als verkeers- en havencentrum belangrijke stad stormender hand genomen. Da zuivering der stad van de resten van den vijand is nog aan den gang. Tennis, Zaterdag en Zondag voortzetting. Zooals men zich zal herinneren, zijn de Noordhollandsche tennis kampioenschappen, welke drie weken geleden op de Alkma&r- sche banen verspeeld werden, niet beëindigd kunnen worden. Thans worden deze wedstrijden voortgezet op Zaterdag en Zondag a.s., waarbij het de bedoeling is Zaterdag op tijd te beginnen, op dat het Zondag geen „latertje" wordt. Om den lezers eenig idee te geven over de resteerende par- - tijen, geven we hier een over zichtje van het nog af te werken programma. Heerenenkelspel. Slechts één speler heeft tot nu toe de kwart finale bereikt, n.l. v. Leyden, die eerst Schaaf versloeg met 61, 6—2, daama Koopmans met 6—3, 6—1 en vervolgens Schmidt met 86, 64. Hij zal in de kwart-finale uitko men tegen den winnaar van de par tij DijkstraBuiskool. Dijkstra ver sloeg na een lang gevecht mr. Schuurman met 8—6, 46, 86. Het was een partij vol spanning en zon der merkbaar krachtsverschil. Buis kool had het gemakkelijker en wist zijn partijen in 2 sets te winnen: eerst van v.i d. Wilk met 6—4, 75 en daarna van Stumpel met 75, 6—4. Tot zoover de onderste helft. In de bovenste helft zullen Beek en Baas moeten kampen om een plaats in de kwart-finale. Vermoe delijk is Beek de sterkste van deze twee; in elk geval heeft hij reeds met een gevaarlijken tegenstander afgerekend: Buma, die met .63, 75 geklopt werd. Baas had meer moeite met Sijpesteyn en bleef pas de meerdere na 3 sets: 63, 26, 63. Jaap Kokkes, die na een spannend duel met Kroon afrekende (6—2, 36, 64) zal het tegen den win naar vtin Bakker—Postma moeten opnemen. Een open strijd met ge lijke kansen. We verwachten in de halve-finales de partijen BeekKokkes en v. Ley denBuiskool. Damesenkelspel. In de bovenste helft plaatste zich mej. Koppen in den kwart-eindstrijd. Ze versloeg mej. Noordeloos met 75, 63. Haar tegenstandster wordt de overwinnaresse van de partij mevr. Buiskoolmevr. Postma, van wie èerstgenoemde ongetwijfeld de sterkste is. Ze versloeg o.a. mej. v. d. Lem met 64, 64 en speelde veel sterker dan haar a.s. tegenpartij. In de onderste helft wist mej. de Wit zich te plaatsen na een langen strijd (46, 61, 61) tegen mej. Dun. Haar tegenstandster wordt ver moedelijk mej. Pranger, die het wel zal klaar spelen met méj. Bekker. Heerendubbel: Hier moe ten nog negen partijen gespeeld wor den, zoodat een overzicht van de situatie moeilijk te geven is. Twee dubbels plaatsten zich inmiddels in de halve finales: G. en B. Kusters en Bumav. Leyden. Damesdubbel. De toestand is hier duidelijker, In de bovenste helft komen de dames Buiskool Koppen tegen de dames Pranger- v. d. Lem uit, terwijl in de onderste helft de damès v. OtterenLub reeds de kwart-finale hebben be reikt en als tegenstandsters krijgen het winnende dubbel van de partij de Wit—Postma—ReyneSonnevelt. Gemengddubbel. Nog geen enkel dubbel bereikte de kwart-finale; er moeten hier trou wens nog elf partijen gespeeld wor den. Voor de kwart-finales plaatsten zich de heer en mevr. Buiskool, mej. Asjes—Deetman, mej. Pranger- Langendijk, mej. de WitStumpel en mej. KoppenLienesch. Overi gens is er nog weinig te zeggen over het verloop van deze groep wed strijden. Resumeerende blijven er dus nog te spelen 7 partijen heerenenkelspel, 5 partijen damesenkelspel, 9 partijen heerendubbel, 11 partijen gemengd dubelspel en 4 partijen damesdub belgpéL Een groot programma dus, dat tal van interessante partijen bevat! onderwijs- en solodiploma, daarna studeerde hij eenigen tijd bij Percy Grainger en Rofoer Casadesus. In 1926 behaalde hij op het Chopin- ooncours te Warschau een Diplome de Distinction. Hij trad als solist op met onz orkesten onder leiding van Van Anrooy, Menglberg, Van Bei. num, Abondroth, Schuricht e. a. be. kende dirigenten. Als kamermuziekspeler verwierf hij zich in binnen- en buitenland MEES TOXOPEUS 25 jaar schipper van de N. Z. R. Mij. Aan den zelfkant van ons kleine landje, waar de bodem in duin en strand overgaat, wonen in hun eioor weer en wind vervreten huisjes de dapperen, die eiken dag bereid zijn hun leven te wagen om dat van anderen te redden. Zij komen in actie als de zee, die in het gouden zonlicht in haar zacht dei nend water de baders gewiegd heeft, haar waren aard begint te toonen. Haar kracht vervloeit nog op de breede zand vlakte, maar ergens zoekt zij een zwakke plek, waar zij met forst-hen stoot doorheen zal kunnen breken. Het Is een eeuwig durende strijd waarin de mensch meestal de sterkste blijkt, maar nooit geeft de zee dien strijd op. Zij hee'ft het land tevergeefs bespron gen, de menschen hebben de dijken te hoog en te sterk gemaakt, welnu, zij zullen er voor boeten. Als de kat met de muis speelt de zee met de schepen, gooit ze. op en neer, wentelt ze, werpt er haar golven over heen, slaat roer en masten weg en drijft ze in toomeloozj vaart naar de verra derlijke zandbanken. Dan bonken ruwe vuisten op de deu ren van schamele woningen en de man nen daar binnen, voor zoover zij nog niet gereed zijn, drukken zich de Zuid westers op het hoofd, schieten hun olie- jassen aan en rukken zich los van ang stige vrouwen en kinderen. Ieder kent zijn plicht, ieder weet zijn taak en zwarte gedaanten brengen de reddingsboot door' den storm in de schuimende golven. Dan gaat het voort, het groote zwarte graf in, voort in dien heksenketel naar het schip dat gekraakt wordt, haar het wrak, dat nog boven water steekt en waarop menschen in waanzinnigen angst naar redding uitzien. De zee staat op het punt haar prooi te verslinden. Zij spot met dat noten dopje. Zij gooit haar golven er over, maar de b<)ot verrijst en schudt het water van zich af. De zee tilt ze huizen hoog en laat zè vallen, maar de boot blijft'drijven en denmannen, die 'zich daarop waagden zetten de tanden vas ter óp elkaar. Met zeemanskunst, de zwaarste slagen ontwijkend, nu eens op, dan weer onder het water gaat het naar het wrak. Dan volgt de levensgevaarlijke red ding en een enkele springt wel eens mis en verdwijnt in den zwarten af-, grond. Maar de reddingboot komt terug. Mannen en vrouwen, den storm trot- seerend, hebben vanai den dijk haar duikelend licht al van verre gezien en de gang naar huls wordt een ware triomftocht van redders en geredden. Een van die dapperen, die nooit aar zelde.- In stormnachten hun leven te wagen is schipper Mees Toxopeus van Oostmahorn. Met de oude reddingsboot de „Hilda" en 15 jaar lang met de modern uitgeruste „Insulinde" is hij tallooze malen door het woeste water van de wadden naar stuk en lam gesla gen wrakken van schepen gtvaren en heeft er de mannen afgehaald, die zich reddeloos verloren waanden. Van zijn zeven groote reddingen zijn alle wrakken verdwenen. Honderd tochten heeft hij als schipper van de N. Z. H. Redding Mtp. gemaakt en 114 menschen hebben aan hem het behoud van hun leven te danken. Hoe moei lijk de redding ook was, hij memo reerde nooit eigen levensgevaarlijk werk en rapporteerde slechts de tijd stippen van vertrek en terugkomst, de windkracht en het aantal geredden. Deze dappere uit het keurcorps der blauwe zeeridders herdacht op23 Juli zijn zilveren schippersfeest. Moge hij zijn moeilijke doch zoo uiterst voldoening gevende taak nog vele jaren kunnen volbrengeA, tot glorie van ons zee-verbonden volk en tot behoud van zoo vele schipbreukelingen, die in de woelige wateren van de Waddenzee zonder hem en zijn onverschrokken be manning aan een gruwelijken dood zijn prijs gegeven. Gisteren is hef jubileum gevierd. De secr.-penningm. van de N. Z. H. R. M., de heer H. Th. de Rooy, heeft den jubilaris namens de maatschap pij toegesproken, hem zijn geluk- wensehen aangeboden en als blijk van waardeering een zilveren blad met inscriptie gegeven. Mees Toxopeus heeft op het ge bied van reddingen tér zee een internationalen naam en zijn ver diensten zijn door vele landen er kend. Hij is drager van talrijke eereme dailles. Hij herdacht gister nog een twee de jubileum. Hij is n.l. in de afge- loopen 25 jaar precies honderd maal met de reddingboot van de N. Z. H. R. H. uitgevaren. In 24 gevallen kwam hij met geredden terug en in totaal ontrukte hij .honderdveertien "menschen aan den verdrinkingsdood; van die 114 waren 29 Nederlanders, 46 Duitschers, 18 Denen, 15 Finnen en 6 Zweden. ALKMAAR. GEBOREN: Neeltje C. G„ d. van Barend Groenwold en P. Koomen. Gerard E. L. M., z. van Gerardus G. M. Worm en M. Th. ten Brink. GETROUWD: Hendrikus Schutte Ket- ner en Gesina J. C. Morriën. De BURGEMEESTER van ALKMAAR, waarnemende de taak van Burgemeester en Wethouders, brengt ter algemeene kennis, dat in het Gemeenteblad van Alkmaar nr. 1773 is opgenomen het be sluit van 13 Juli 1942, waarbij L is vastgesteld een Verordening tot wijziging van a. de Verordening tot regeling van het georganiseerd overleg voor de ambtenaren en werklieden in dienst der gemeente Alkmaar; b. het Politieambtenarenregle- 1 ment; II. is opgeheven de Commissie van overleg voor de dienaren van poli tie der gemeente Alkmaar. Dit besluit is heden afgekondigd en gedurende drie maanden ter gemeente secretarie ter lezing gelegd. Het is aldaar tevens in afdruk tegen betaling der kosten verkrijgbaar. Alkmaar, 24 Juli 1942. De Burgemeester voornoemd, B. A. VAN DER SLÜIJS. De Secretaris, R. VEENDORP, lo. Secr. C. KEG's Groothandel N.V. Zaandam DE KAASMARKT. ALKMAAR, 24 Juli 1942. Op de heden gehouden kaasmarkt waren 21 stapels aangevoerd, wegende 26000 kg. 14 stapel^ Fabriekskaas 20+/ 43.50, 40+ 56. 7 st. Kleine boerenkaas m. merk 55. Handel vlug. SCHAGEN, 23 Juli 1942. 20 Paarden 550—1175; 8 Veulens 500—850; 16 Geldekoeien (magere) 300425; 194 Geldekoeien (vette) Centrale; 5 Kalf- koeien 450600; 8 Pinken 225 260; 23 Graskalveren Centrale; 65 Nuchtere kalveren Centrale; 27 Schapen (magere) 65—75; 8 Schapen (vette) Centrale; 113 Lammeren 25—35; 3 Bokken en Qeiten 15—60; 5 varkens (magere) 40—45; 20 Biggen 25— 35; 140 Konijnen 0.50—6. BROEK OP LANGENDIJK, 24 Juli '42. (Langendjjker Groentenveiling). 50000 kg Roode kool 7; 2800 kg Gele kool 7; 1000 kg Rabarber 6; 134075 kg Schot- sche muizen 5.70; Kriel 3.50; 700 kg Tuinboonen 7. NOORDSCHARWOUDE, 24 Juli 1942. (Noordermarktbond). 113200 kg Schot, sche muizen 5.70; Blauwe Eigenhei. mers 5.70; Kleine 3.50; 2700 kg Vroege witte kool 4.50; 210 kg Tuin boonen. WARMENHUIZEN, 23 Juli 1942. 112900 kg Schotsehe muizen 5.90. LEEUWARDEN, 24 Juli 1942. Vee markt.' 137 Enterstieren; 367 Vette koeien; 736 Melk- en Kalfkoeien 320 635; 456 Pinken 125—220; 9 Vette kalveren; 350 Graskalveren; 231 Nuch tere kalveren; 306 Weide schapen 60 93; 431 Lammeren 28<f 33; 3 Vette varkens; 214 Kleine biggen f 3070; 140 Bokken en geiten; 52 Paarden. To taal aanvoer 3441 stuks. Eierhandel. Prijs Kipeieren 61/,, tot 10,45 ct. p. si. Handelsprijs 1.32—1.37 p. kg. Prji" Eendeneieren 7,6 ot 8,1 ct. p. st. Pluim- vea. Slachthanen 1,50—f 2.50; Slachi 237. De bril zonder glazen legde ze iiï de rugzak. Zonder wat te zeggen, streelde ze Jacob over z'n dikke bruine vachtje en keek hem medelijdend aan. Dan haalde ze de pakjes met boter hammen te voorschijn. Opg. Amsterdamsche Bank NiV- Bijkantoor Alkmaar, van Vrijdag 24 Juli 1942. STAATSLEENINGEN, Vor.k 3Vt Nederland 1941 .100'/8 4 Nederland 1941» 100is/16 4 Nederland 1940 II lOOU/^ 3—37, NederL 1938 98i/g 3 Ned.-lndië 1937 88H+ BANK INSTELLINGEN Amsterd. Bank ,1421/s Handel Mij. Cert. v. 2.50 1271/, Koloniale Barik .1271/, Ned. Ind. Handelsbank 86V4 IND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 154 Calvé Delft Cert. .122 NederL. Ford 300 Lever Bros11574 Phil. Gloeil. Gem. Bezit 309 CULTUUR MAATSCH. H. V. A,3121/, Java Cultuur .154 Ned. Ind. Suiker Unie 156 Verg. Vorstenlanden 87V, PETROLEUM. Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Oostkust SCHEEPVAARTEN. Holland-Amerika lijn Java-China-Japan lijn 123 Kon. Ned. Stoomboot lg8 Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah SPOORWEGEN. Deli Spoor 61 Ind. Spoor 427« 340 .214 .137 95 155 1821/s .135 172 ,V2i/t lu. 40 1007/s IOOW/is 100»/4 98U /1# 88'A 1427, 127 Vs. 1271/, 86 154»/, 122|-3 295 176i/s 3221/, 314-5 152 156 871/, 344 213 136 93 1557, 123 200 183-5 136 173 143 61 427, Hoofdredacteur: A. R. Jonker, Alk maar. Plv. hoofdred.: H. P. van den Aardweg, Alkmaar. Buitenland: Tj. N. Adema, Alkmaar. Reportage: D. A. Klomp, Bergen. Binnenland: B. Daalder, Bergen. Stad en Provin cie: G. H. "W. ter Hoeven, Alkmaar. Sport: J. Werkman. Alkmaar. kippen 1.502.75; Jonge hanen 1.50 tot 2.26; Jonge duiven 0.40; Konijnen 1 per kg. Vereeniging van zuivelmaat- schappijen. Edammer kaas 20 plus 0.87, 40 plus 1.12; Goudsche kaas 20 plus 0.87, 40 plus 1.12; Broodkaas 40 plus 1.12; Leidsche kaas 1.02. Overzicht: Melk- en kalfkoeien en pinken aanvoer ruim, handel vlug, prijs houdend. Biggen aanvoer ruim, handel vlug, prijzen duur. Schapen en lamme ren aanvoer ruim, handel vlot, prijs houdend. De Veehouderij Centrale nam 650 koeien, eenige varkens, alle aange- jvoerde nuchtere kalveren, eenige scha pen en 300 graskalveren over.

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 2