Rechercheur schiet op zwijntjesjager. Alkmaarsche politie boekt weer succes i Onbewaakte overweg eischt 2 dooden, KAARTEN. en Nieuwe bonkaarten. UITREIKING VAN „STAD"- EN „LAND"- Nieuwe tabaks- snoepkaarten. Han verwondt vrouw en zichzelf. jeugdfeest nationalen jeugdstorm. AGENDA prodsnt FllMMEUWS. Slag bij d 3 Salomons eilanden. Jarenlang 'lijke hoe Amsterdamsche Beters "KERK EN R ADIOPROi Dï VUUR SCHOEh FEU MUZIEK I DUIVELSS' 'n Moeilijke arrestatie doch rechercheur van der Burg laat niet met zich spotten! Zij, die zich Zaterdagmiddag om ongeveer 3 uur op het perron tp Beiloo ba vonden, beleefden daar een adembenemende episode TÜit den strijd tegen de misdaad Zij waren getuige van het feit, hoe een Alkmaarsche politieman1 met de revolver iin de vuist een achtervolging instelde tegen een zich verwenendien Amsterdam- schetn rijwieldief, die zich door. verzet en een wilde vlucht uit handen van politie en justitie trachtte te houden ondanks de omstandigheid dat de revolver schoten hem om de ooien Vlogen1 N® enkeiei dagen stilstand in de rijwieldiefstallen, die gelukkig aan &t afnemen zijn, was er Zaterdag middag aan het politiebureau ween eens aangifte gedaan van de ont vreemding van een fiets. ÖmmiddeHijfc nam de recherche haar maatregelen. Een politieman, $èe zich in zuidelijke richting had begeven, trof op het station te Heiioo een individu, met het gesto- Jp- karretje aan. Aangezien de rechercheur eenigen Ijjd noodig had om zijn motor een plaatsje te geven, hgd de dief gelegenheid gekregen om waar te nemen, dat hij achter volgd werd1. Wilde achtervolging. Toen de politieman zich op bet perron bij hem vervoegde trachtte hij de vlucht te weimen. In de wor steling die ontstond, kwiamen beiden tusschen da rails te vallen. Een wide jacht op den dief, die de spoorbaan in noordelijke richting opvluchtte, volgde, waarbij de re chercheur eenige schoten op hem loste om hem tot staan te brengen. Na een achtervolging van ongeveer 500 meter, zag de misdadiger kans in helt dichte bosch ten westen van de spoorlijn te verdwijnen. Recher cheur van der Burg gaf den moed echter niet op en na eenigen tijd wist hij den onverlaat tusschen het struikgewas te ontdekken en zich onverhoeds op hem te werpen. Een korte worsteling ontstond, waarbij de dief glansrijk het onderspit dolf en zich overgaf. Hij is daarna naar hiet politiebureau te Alkmaar ge transporteerd en aldaar in verze- kende bewaring gesteld. Het bleek te zijn de 23-jarige J. P. J. de H. uit Amsterdam, een persoon die al twee jaar werkloos was, doch met bijna 400 iaan contanten in zijn zak liepDe politie neemt dan ook aan ween een zwijntjesjager in het groot te hebben uitgeschakeld. In dit verband wijzen wij op het voornemen, dat de officier van justitie bij de rechtbank te Breda dezer dagen te kennen gaf en waarbij hij diefstal van een rijwiel thans zóó ernstig achtte, omdat alleen zij, die voor beroep hun fiets noodig hebben, nog kunnen rijden, dat hij niet min der dan vier jaren gevangenis straf tegen een fietsendief zal eischen. Ten. slotte zij hier een woord van hulde gebracht Biain den rechercheur J. v. d. Burg der Alkmaarsche poli tie, die door zijn kordaat optreden deze moeilijke" arrestatie tot een goed einde bracht. Ook de rijksambtenaar L, uit Hei ioo, die onversaagd aan de achter volging deelnam, verdient een woord van lof. RIJWIEL ONTVREEMD. Ten nadeele van de arbeider J. V. te Heiioo werd een zoo goed als nieuwe fiets ontvreemd. Van den dief geen spoor te bekennen. GESLAAGD. Bij de te den Haag gehouden exa mens voor het Nijverheidsonderwijs slaagde voor de akte N XI, lijn-, hand- en technisch teekenen aan meisjesscholen, met aanteekening voor voldoend paedagogisch inzicht, mej. J. P. Visser te Alkmaar. Mej. E. C. Pas te Obdam slaagde te Utrecht voor de acte.Fransch l.o. Voor het examen handteekenen l.o. slaagde te 's-Gravenhage mej. A. Tiddens te Schagen. DE EERSTE BLOEMKOOL. Aan de veiling van de L.G.C. te Broek op Langendijk werd heden morgen de eerste bloemkool van den kouden grond aangevoerd door den heer H. Glas te Broek op Langen dijk. 50 JAAR BIJ EEN FIRMA 5 Sept. a.s. herdenkt de heer Jan sen van Jorksveld den dag waarop hij voor 50 jaar als zeilmak,er bij de firma D. Balder Dzn., Achterdam, alhier in dienst trad. AFGELAST. De demonstratie van de gymnas- tiekver. Be Quick welke gister in het Openluchttheater te Bergen zou \yorden gegeven, moest te elfder ure worden afgelast. DE VEEVORDERING. Voor de veevordering werden he den 150 runderen, 60 varkens én 40 schapen aangevoerd. WAARSCHUWINGSDIENST AARDAPPELZIEKTE. DE BILT, 10 Aug. In het etmaal van 's avonds 7 tot 's avonds 8 Aug. is de weersgesteldheid in de streek ten Noorden van Alkmaar kritiek geweest voor het optreden'van aard appelziekte, en waarschijnlijk ook in Friesland. Bovendien is gebleken, dat de weersgesteldheid in de etma len van 's avonds 2 tot 3 en 's avonds 3 tot 4 Augustus in Friesland kritiek is geweest. DOODELIJK ONGEVAL. Terwijl een tweetal monteurs bezig w^ren aan de bovenleiding aan de spoorlijn Uitgeest-Alkmaar, had gistermiddag bij Kapel te Hei ioo één der mannen, een zekere J. S. uit Amsterdam het ongeluk aan de electrische draad te grijpen. Hij was terstond overleden. Het lijk werd, nadat dr. Hoekstra de dood had ge constateerd, naar Amsterdam ver voerd.» HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. 2000 12362 1500 11283 fj 1000 8037 9009 400 18275 19637 200 17513 21758 100 1126 2345 17433 21368 21853 Prijzen in onze omgeving. Voorts lootten in onze omgeving prijzen van 20 uit op de volgende nummerë: 2164 2203 6426 6442 6455 6473 8789 8826 10072 18813 en 18830. priesterjubilea Zondag herdacht pater P. Ro- zing uit Heiioo, werkzaam op de Missie te Flores, zijn priesterjubi leum. Hoewel ver van zijn geboor teplaats, werd om 10.45 uur te Hei ioo een plechtige Mis uit dankbaar heid opgedragen. ORGELBESPELING FE IKE ASMA lyiorgen, Dinsdagavond, vindt van 8-9 uur, door den Leidschen organist Feike Asma een orgelbespeling plaats in de geref. kerk a.d. Oude gracht, alhier. Een Praeludium en Fuga yan den Franschen meester Saint Saëns, en het Benedictus van Max Reger, wor den naast andere mooie werken uit gevoerd. De muziekliefhebbende Alkmaarders en vacantiegangers zullen zeker niet verzuimen deze belangrijke uitvoering bij te wonen. CABARET-REVUE IN HET GULDEN VLIES. Gezelschap Frits Schakels Onder den titel „Bonte Avond- trein" bracht het gezelschap' van Frits Schakels gisteravond in het Gulden Vlies een z.g. Cabaret-Revue, waarvoor weer groote belangstelling bestond. Dat het gebodene over het geheel op hoog peil stond kunnen wij jammer genoeg niet zeggen. Vooral de humor, de komische scè nes gaven weinig voldoening en wa ren van een genre, dat wij moeilijk kunnen waardeeren. En velen der aanwezigen zullen er ook wel zoo over hebben gedacht. De conférencé was matig en niet bepaald nieuw. Enkele liedjes waren niet onverdien stelijk doch zij werden vooral wat het zingen betreft met weinig bra- vour gebracht. De 2 Damaries hand haafden hun reputatie als uitsteken de accordeon-virtuozen en hun op treden zoowel voor als na de pauze, verwierf luid applaus. Zij zullen goed doen zich alleen tot dit genre te bepalen. Als de Chineesche goo chelaar Li Wang deed Frits Scha kels heel aardig en verdienstelijk werk. Hij bewees voor de revue wel capaciteiten te hebben, mits hij niet tot het banale afdaalt. Een step-danseres wist in haar drie korte dansen weinig variatie te brengen. Pierrp la Rue gaf eenige vermakelijke rijwieltoeren en trad na de pauze op als equilibrist. De pro gramma's die verkocht werden le- kens nergens op. Men mag eischen dat zij inderdaad de te geven num mers in de juiste volgorde vermel den. Ook de advertentie over dit optreden was reeds misleidend. De cabaret-revue is tegenwoordig een veel geliefd genre, maar men traohte vooral het steeds op jiooger peil te doen komen door het geheel zoo beschaafd mogelijk te maken. Deze „Bonte Avond-trein" was geen propaganda voor de kleinkunst. G. C. van Gulik. HOEK VAN HOLLAND, 8 Aug. De onbewaakte overweg aan de Slachthuiskade alhier heeft van middag opnieuw twee dooden ge- eischt. Een vrachtauto, die uit de richting van den polder kwam, werd hier gegrepen door een electrischen trein, die van het station Hoek van Holland was vertrokken. De auto werd totaal vernield. De inizttenden, de 32-jarige C. G. Visser uit Dordrecht en de 35-jarige P. Broek- huyzen uit Rotterdam waren op slag dood. INSTALLATIE ZAANDAMS NIEUWE BURGEMEESTER. ZAANDAM, 9 Aug. Zaterdagmid dag heeft mr. A. J. Backer commis saris der provincie Noordholland in de met bloemen en groen ver sierde trouwzaal van het gemeente huis, in tegenwoordigheid van vele autoriteiten den heer H. Vitters Jr. geïnstalleerd als burgemeester der gemeente Zaandam. De Beauftragte van den Rijkscommissaris in de provincie Noordholland waren' tal van collega's uit andere gemeenten, waaronder burgemeester van Ra- venswaay uit Utrecht en burge meester Plekker uit Haarlem bij de plechtigheid. Bonnen met rooden en zwarten opdruk j wat het doel ervan is. blijf in de stad hun onmogelijk wordt gemaakt. De bedoeling is slechts, dat het bovenvermelde kwaad zooveel mogelijk wordt ondervangen. Daarom geldt de nieuwe regeling dan ook alleen voor die week-artikelen, welke in den regel speciaal in de plaats van inwoning, meestal van een vasten leverancier worden be trokken, b.v. aardappelen. Om technische redenen is echter de geheele kaart' van een opdruk in eenzelfde kleur voorzien. Wie dus een dagje naar de stad gaat, zal van de regeling geen hinder ondervinden. De plattelander, die een weekje in de stad gaat Iogeeren, zal in de gelegenheid 'porden gesteld de noodige bonnen in te ruilen bij den plaatselijken distributie- dienst. Bij de1 uitreiking zal menigeen zich verbazen roode kaarten te ont vangen, terwijl hij zwarte had ver wacht. Ook het omgekeerde kan het geval zijn. Bij de indeeling wordt namelijk speciaal gelet op het typi sche karakter van de betrokken kring, die vaak meerdere gemeenten omvat. Zoo worden b.v. Sneek en Harlingen als stad beschouwde Fra- neker als een landelijke gemeente. In Geldrop worden „stad"-kaarten uitgereikt, omdat het tot den kring Eindhoven behoort, in Zutfen en Harderwijk onvangt men „land"- kaarten. Op deze wijze wordt voorkomen, dat de winkelstand wordt gedupeerd. Winkeliers met bezorgdiensten in de stad en op het land behoeven zich dus niet ongerust te maken. Nadere bijzonderheden omtrent de nieuwe regeling zullen tijdig worden bekend gemaakt. Men valle de distributiediensten niet lastig met verzoeken om inlichtingen, doch wachte de nadere mededeelingen af. 's-GRAVENHAGE, 8 Augustus. De distributiediensten der ge meenten,''waar men in het be volkingsregister is opgenomen, zullen op nadpr te bepalen tijd stippen gedurende het tijdvak van 17 Augustus tot en met 5 September a.s., tegen overleg ging van de distributiestam kaart en tegen in ontvangstne ming van een bon van het in legvel bonkaarten „voedings middelen 10e periode 1Ö42", benevens nieuwe aardappelkaar- ten uitreiken. De diensten zullen uitreiken! Aan houders van een inlegvel K 1 of L 1 een bonkaart K 107 of L 107 en twee aardappelkaarten N 107. Aan houders van een inlegvel K 2 of L 2 een bonkaart K 207 of L 207 en drie aardappelkaarten N 107. Aan houders van een inlegvel K S of L 3 een bonkaart K 307 of L 307 en twee aardappelkaarten N 107. Aan houders van een inlegvel K 4 of L 4 een bonkaart K 407 of L 407 en één aardappelkaart N 107. Bovendien zullen alle houders van L-inlegvellen ditmaal wederom een toeslagkaart voor aardappelen ont vangen. De bonnen van de bovenge noemde kaarten zullen naar ge lang zij in de stad of ten plat- telande uitgereikt worfien, een opdruk in verschillende kleur hebben, nl. rood voor de „stad"- kaarten en zwart voor de „land"-kaarten. Zelfverzorgers voor aardappelen, brood, vleesch en melk zullen on derscheidenlijk geen aardappel-, brood-, vleesch- of melkkaarten ont vangen. Van zelfverzorgers voor melk. op wier bonkaarten geen melkbonnen voorkomen, zal een viertal „reserve"-bonnen worden in gehouden. In een aantal gemeenten dient men ter verkrijging van een aard appelkaart een formulir MD 32 in te vullen. De plaatselijke distributie diensten zullen hierover nadere me dedeelingen doen. Zij, die geboren zijn tusschen 9 Augustus en 7 September van de ja ren 1921, 1928 en 1938, dienen, alvo rens hun bonkaarten in ontvangst te nemen, hun inlegvellen te ruilen. Tabaks- en vernaperingskaarten. Voorts zullen tegelijk met de bonkaarten voor voedingsmid delen nieuwe tabaks-, sigaret ten- en versnaperingenkaarten worden uitgereikt. Hiervoor behoeven geen bonnen van de thans in gebruik zijnde kaarten te wordep ingeleverd. Dienten gevolge zullen ook zij, aan wie de vorige keer geen kaarten werden verstrekt, nieuwe rook- of versnaperingenkaarten ont vangen, terwijl bovendien man nelijke personen, geboren vóór 7 September 1924 en vrouwelij ke personen, geboren vóór 7 September 1917, opnieuw him keus kunnen bepalen tusschen een versnaperingenkaart eener- zijds en een tabaks- of sigaret- tenkaart anderzijds. De aandacht wordt er op geves tigd, dat men- terstond bij het in ontvangstnemen dejr kaarten dient te conroleeren, of dien alle beschei den, waarop men recht heeft, heeft ontvangen, aangezien latere recla mes uiteraard niet in behandeling kunnen worden genomen. Tevens dient men na te gaan of op de distributiestamkaarten de afkrui- sing der vakjes op de juiste wijze heeft plaats gehad. Bij de uitreiking van een bonkaart „voedingsmidde len 10e periode 1942" K of L 107, 207, 307 of 407 moet het vakje L 13, ter wijl bij verstrekking van een ver snaperingenkaart, een tabakskaart en een sigarettenkaart in het vakje A. A. 2 van de distributiestamkaart onderscheidenlijk de letters X, Y en Z geplaatst dienen te worden. Familie op het plateland is door de stedelingen nog nooit zoo gewaar deerd als in dezen distributietij d. Geen wonder, want de plattelanders zijn nog weieens bereid een paar bonnetjes af te staan voor de familie in de stad.- Het is begrijpelijk, dat deze bon nen dankbaar worden aanvaard, doch het is ook duidelijk, dat het ongewenscht is, dat de eene stads bewoner meer bonnen heeft dan de ander. £)e minder bevoorrechten zullen dit speciaal ervaren als de winkelvoorraad bij den leverancier in de stad wel toereikend is om de rechtmatige rantsoenen aan de ge gadigden te leveren, doch niet be rekend is op het verstrekken van extra porties. Daarom heeft men be sloten verschillende levensmidde len- en aardappelkaarten uit te rei ken voor de stad en het platteland. In gemeenten met,een uitge sproken stedelijk karakter wor den bij de eerstkomende uitrei king kaarten afgegeven met rooden opdruk, terwijl in plaat sen met een typisch landelijk karakter kaarten met zwarten opdruk zullen worden uitge reikt. „Stad"- en „land"- kaarten dus. „De „land"-kaar- ten zullen in de stad niet gel dig zijn, de stadkaarten daaren- tgen wei ten plattelande. Hou ders van kaarten met zwarten opdruk zullen deze dus niet kunnen gebruiken als zij in de stad gaan Iogeeren. Natuurlijk bëteekent dit piet, dat het ver- Liefdesdrama te Bussum. BUSSUM, 9 Aug. Zaterdagavond, heeft allien een 37-jarige man, zekere L., een vrouw van ongeveer deuzelfdte® leeftijd; met een mes ernstige verwondingen toegebracht, waarna hij zichzelf levensgevaar- ijk verwondde. L. had met deze vrouw vier ja ren samen gewoond, waarna de vrouw aan hiun verhouding een eind had gemaakt. Steeds opnieuw trachtte L. haar te bewegen weer bij hem terug te beeren, doch de vrouw weies zijn verzoeken telkens van de hand en dk gesprekken ein digden dian hltijd in een twist. - Ook Zaterdagavond, had L. met de vrouw, die hij in diei Vlietlaan, was teigen gekomen in gezelschap van eeh vriendin, weer een gesprek. Samen wandelden ze op en toen het paar ini de Stille Veerstraat was gekomen, haalde li. plotseling een aardappelschilmesje te voorschijn en gaf daarmee de vrouw een diepe steek in den wang waarna hij zich zelf eenige steken in den hals toe bracht. Beiden zakten in elkaar en zijn later, nadat toegeschoten voorbij gangers voor geneeskundige hulp hadden geizorgd, naar de St. Gerar- dus Majellasticht'ing overgebracht. De toestand van de vrouw is be vredigend, doch. die van den man is levenegevaarlijk, zoodat de poli tie hem nog geen verhoor heeft kunnen afnemen. De Rijkscommissaris en Mussert aanwezig DEVENTER, 9 Aug. In het ge meentelijk sportpark te Deventer werd een tweedaagsch tournooi geor ganiseerd van de Nationalen Jeugd storm. De Rijkscomissaris, Rijkfcmi- nister dr. Seyss Inquart, en de leider der N.S.B., ir. Mussert, gaven door hun persoonlijke tegenwoordigheid op den tweeden dag blijk van hun bijzondere belangstelling. De hoofd schotel van het programma van dit feest waren de kampioenschappen van den Jeugdstorm, welke hier voor de eerste maal werden gehouden. De officieele opening van den wedstrijd op den eersten dag ge schiedde door den stafleider, opper- banheer C. Quispel, met het uitspre ken van een toespraak, waarin hij sprak over de taak van den Jeugd storm op het gebied van de sport. Wij moeten, zoo zeide hij o.m., de sport niet zien al een ten top ge voerde prestatie van den enkeling, maar als een der mogelijkheden om ons vouk weer -sterk, veerkrachtig en dapper te makeh. Hierna namen de wedstrijden een aanvang, die gekenmerkt waren door een groote geestdrift. De prestaties kunnen over het algemeen zeer be vredigend genoemd worden. De tweede dag was de belangrijk ste, omdat op dezen dag de finales werden gehouden. Behalve deze athletiek,wedstrijden werd het programma verder aange vuld met vrije oefeningen, velddag- oefeningen van de stormsters, een hockeywedstrijd van de stormsters. eeïi handbalwedstrijd van de stor- mers en een interessante boksdemon- stratie. Op den tweeden dag hield de hoofdstormer C. van Geelkerken een toespraak, waarin hij er o.m. op wees, dat dezen dag zou worden be slist wie naar Milaan zou worden uitgezonden voor de Europeescne kampioenschappen. De verschillende onderdeelen van het programma werden vervolgens Bioscopen. Alkm. Bioscoop-Theater, 7.30 u., hoofd nummer De heerscher (rom.-dram.) 14 jaar Woensdag 2.30 uur matinée. Harmonie-Theater, 7.30 u., hoofdnum mer Pygmalion (rom.) Alle leeftijden. (Geprolongeerd). Woensdag 2.30 uur matinée. Victoria-Theater, 7.30 u., hoofdnum mer Zooiets doet mijn dochter niet (komisch). 18 jaar. Woensdag 2.30 uur matinée. Cinema-Theater, 7.30 u., hoofdnummer Truxa, de variété-sensatie (circusfilm). 18 jaar. Woensdag 2.30 uur matinée. Maandag 10 Augustus. Kermis te Hensbroek. Kermis te Stompetoren, optreden duo Wi-Jo bij Kamsteeg, 7.30 uur. Dinsdag 11 Augustus. iï.30 uur, 't Gulden Vlies, tweede op voering van Nachtdienst door gezelschap Johan Kaart. 8 uur, Geref. Kerk, Oudegracht, orgel concert Feike Asma. 7.30 uur, Ziekenhuisterrein: Voorstel ling Circus Saltarino. Kermis te Stompetoren; bonte-avond- programma (Carrell en Cakie); 8 uur. Kermis te Hensbroek; 7 uur revue Zomerzotternij in café Kossen. 'y,v A.-. s ''.-.NP j or Pa^^br^nkelier'maaI «en prodentl Uw w s\ecMs ver tube verpaW P'0 yan een volle- koopen «amet dop. - keunge >^'9 ra| fUHKE TUBE 25 ct. ZttR GROOTE 1UBE 737112 ct. N.V. PRODENTA P 140 regelmatig afgewerkt, waarna de lei der der N.S.B. alsvorens de prijzen aan de kampioenen uit te reiken, een toespraak hield, waarin hij o.m. zeide: „Gij hebt het voorrecht te leven in een tijd, die straks zal' voortbestaan in de geschiedenisboeken als een groote en bijzondere tijd, waarin ge schiedenis werd gemaakt en wat kan schooner zijn dan in zulk een tijd te mogen opgroeien? Deze tijd kent ontzaglijk veel moeilijkheden en bezwaren en eischt ontzaglijk veel offers. Terwijl gij hier uw wed strijden houdt, vallen tienduizenden en honderdduizenden voor de toe komst van Europa, die ook uw toe komst is. Dat legt u een zeer zware verantwoordelijkheid op, de plicht namelijk om bij alles wat gij doet te bedenken, dat gij kunt leven, dank zij de -honderdduizenden, die hun leven wilden geven". De beste athleet, stormer A. Mul- laert uit Den Haag, winnaar van de 100 en 400 meter, ontving uit de han den van den Rijkscommissaris een fraai polshorloge als belooning. N.A.F. STICHT N.V. „HONK EN HEEM". Ter verbetering van de volkshuisvesting. Het N.A.F. heeft ter verbetering van de volkshuisvesting opgericht de N.V. „Honk en Heem". Het N.A.F. ziet een bijzondere taak in de bevordering van den bouw van mooie en gezonde woningen voor de Nederl. werkers en zal dan ook zijn werkzaamheden in dit op zicht over het geheele land uitstrek ken. IN HET ALKMAAKSCH BIOSCOOP THEATER. In het Alkmaarsch Bioscoop Theater wordt deze week De Heerscher vertoond, waarin Emil Jannings optreedt als Clau sen, directeur van een groote machine fabriek een van zijn mooiste en sterkste rollen. Clausen heeft na veer tig jaar zwoegen uit een klein smede- rijtje, een geweldigë fabriek opgebouwd. Dan sterft plotseling zijn vrouw en het schijnt nu bergafwaarts te gaan. Hij toont minder interesse in zijn werk en wordt langzaam maar zeker verdrongen door zijn schoonzoon, die-zijn plaats wil innemen. Plotseling komt er een gun stige wending in zijn leven. Clausen wbrdt verliefd op Inken Peters, zijn secretaresse en zijn «liefde wordt be-, antwoord. Er gebeuren groote dingen in het gezin Clausen. Zijn kinderen en aangetrouwde-kinderen, die veel geld gebruiken kunnen, zien door een tweede huwelijk van hun vader' een groot deel van het familie-vermogen in vreemde handen over gaan en stellen alles in het werk om het huwelijk te voorkomen. Wanneer niets blijkt te helpen, laten zij hun vader onmondig verklaren. Dan breekt de woede iü Clausen baan. Hij verstoot zijn kinderei# en toont* dat hij nog een van de grootste werkers in het land is. In het schemerdonker dicteert Vernietigende slagen toe gebracht aan Britsch- Amerikaansche vlooteenheden. De strijd duurt voort. TOKIO, 9 Aug. (D.N.B.) Het keizerlijke Japansche hoofdkwar- tier deelt mede: Japansche marinesrijdkrachten ondernemen sedert 7 Augustus heyige aan vallen op Britsch-Amerikaansche gecombineerde vlooteenheden, die in de wateren van de Salomons eilanden zijn verschenen en bren. gen den vijandelijken oorlogs schepen, benevens den transport schepen vernietigende slagen toe. De strijd duurt nog voort. Tot dusver zijn de resultaten: tot zinken gebracht een slagschip van. onbekend type, twee zware krui sers van het type Astoria, benevens twee zware kruisers van het type Australia, meer dan drie kruisers van onbekend type, meer dan vier tarpedobootjagers en meer dan tien transportschepen. Zwaar bescha digd werden drie kruisers van het type Mineapoiis, meer dan twee toipedobootjagens en meer dan een .transportschip. Bij luchtgevechten zijn ruim 41 vijandelijke machines neergeschoten. De Japansche verlie zen bedragen zeven machines, die door rechtstrezks optreden tegen het dioel verloren gingen. Boven dien zijn twee kruisers licht be schadigd, zij blijven echter be kwaam tot het uitvoeren van ope raties. De slag duurt nog steeds voort. Opg. Amsterdamsche Bank N$f. Bijkantoor Alkmaar. 1942. lu.40 100% 100»/, 100»/. 97'/, 881/, van Maandag 10 Augustus STAATSLEENINGEN. Vor.k. 3H Nederland 1941 .100»/4 4 Nederland 1941 .100i»/16 4 Nederland 1940 n 100»/4 33VS NederL 1938 97'/„ 3 Ned.-lndië 1937 881/, BANK INSTELLINGEN Amsterd. Bank ,144»/4 Handel Mij. Cert. v. ƒ,8.50 w .129 Koloniale Bank 130ys Ned. Ind. Handelsbank 89 IND. OND. BINNENL. Aig. Kunstzijde Unie 158 Calvé Delft Cert. ,128 NederL Ford 305 Lever Bros191 Phil. Gloeil. Gem. Bezi|341 cultuur maatsch: H. V. A330 Java Cultuur .156 Ned. Ind. Suiker Unie 1621/, Verg. Vorstenlanden 92 PETROLEUM. Kdn. Petr375 rubbers. Amsterd. Rubber .219 Deli Bat. Rubber .I33 Oostkust 97 SCHEEPVAARTEN. Holland-Amerika lijn 168 Java-China-Japan lijn 145 Kon. Ned. Stoomboot .213l/i Scheepvaart Unie .203 TABAKKEN., Deli Batavia .148 Oude Deli 190 Senembah 155 SPOORWEGEN- Deli Spoor t 62»/4 Ind. Spoor ,44 145 129 125 157% 12l»/4 305 189 335 323 155 162 92 370% 212 138 97 166 143 213i/o 200 147 187 156 63 hij 's avonds nog zijn testament, waarin hij de geheele fabriek aan den staat Vermaakt. Wanneer hij plotseling be merkt dat de secretaresse, die zijn woor den opschrijft, Inke Peters is, die hij in deze weken van strijd zoo miste, kan men wel begrijpen, hoe deze film zal eindigen. Vooraf Tobis- en Ufa-nieuws en een zeer leerzame film die het bouwen van een zeeschip in alle stadia vertoont. CINEMA-THEATER. In het Cinema-Theater wordt de Tobis-film Truxa gedraaid, een film met schitterende opnamen uit da variété-wereld. Truxa, de eenige koorddanser ter wereld, die op het koord een salto kan maken, wordt in'Amerika ver liefd op Yester, de knappe assistente van den illusionist Garvin, met het gevolg dat Garvin zijn best doet hem te laten vallen, waarna Truxa zich uit het varitéte-leven terugtrekt en zijn contracten overdoet aan den jongen koorddanser Husen, dien hij verlof geeft zijn naam te dragen. Husen presteert veel, maar kan den salto niet maken en als hij in Berlijn tegelijk met Garvin en Yes ter die een beroemde danseres is geworden zal optreden, constatee- ren beiden, dat hij Truxa niet is ej dus een oplichter motet zijn. Deze bijzonder mooie film laat vervolgens zien hoe de belangstel ling van Husen naar Yester uitgaat en hoe Garvin door een demonische uitvinding veroorzaakt, dat Huser. het koord niet ziej, als hij den salto zal maken en tevens hoe de echte Truxa op het juiste moment tus- schenbeiden komt, waarna de mis daad gestraft wordt en de liefde kan zegevieren. Fraaien opnamen uit het variété- leven met scherpe beelden en vele humoristische intermezzo's. Vooraf: Tobis- en Ufa-nieuws et- een mooie propaganda-film: bezig6 handen. Tj. Adema. zijn de pijnen gehee doe ik weer met pi. Bij rheumatiek, ischis heid, griep, zenuw-en de Ovaaltjes van het 1 Deze hebben geen sch op hart, maag en darme proef! Origineele vei tabletten slechts 60 ets. en drogisterijen verkri Trinoral Agentuur, Nasszuk BEROEP Candidaat v. d, prediker bij de g Alkmaar is teroepe, (Fr.) ZILVEREN PRIEST Zaterdag 15 Aug. N. L. A. Ammerlaar bisdom Haarlem, priesterjubileum. ,Eei van waardeering w; af. Niettemin zal in het bisdom een cc door hem in het stichting „Fonds vo fa het bisdom Haarle houden. De feestdag kerkelijk karakter DINSDA HILVERSUM I, 415,1 6.50 Ochtendgymnastie Nieuwsber. 7.15 Uitnooc dans (gr.) 7.45 Ochtend BNO: Nieuwsber. en treksel. 8.15 Politiek w 8.30 Vroolijke ochtendk Voor de huisvrouw. 9.2 (opn.) 10.Omroep: (opn.) 11.Vrouwenmo semble Jack der Kinde Hendriks en zijn orkes 12.45 BNO: Nieuws- 13.Salonorkest en gr orkest van Maastricht Ziekentroost en Gewiji 16.30 Balletmuziek, Lui Voor de jeugd. 17.— (gr.) 17.15 BNO: Nieuw beursber. 17.30 Bertus zijn orkest. 18.15 Ween: 18.30 Neerlands'stem vt 18.45 BNO: Nieuwsber. sproken binnenlandsch Lezing „Het doel, de si resultaten van het landl 'ons land". 19.30 Gerarc en zijn orkest en solist, vrouw van Straten wil de kous weten. 20.1Ï Weenen", muzikaal p1 Cabaretprogramma. 21.4 ber. 22— Volksliedjes raadt wat wij draaien, riété internationale (gr HILVERSUM H, 301,5 H'lversum I. 8.15 Friese namen). 8.30 Berlijnsch orkest (gr.) 9.30 Triocon Morgenwijding. 10.15 Oi 11-Viool en piano. 11 12.Amabilé-sextet. Nieuws- en zakelijke bs land in boek en krant piano. 14.Gevarieer, 14.30 „De lichte toets", ma. 15.30 Voor de ziekë causerie. 16.45 Orgelcon Nieuws-, zakelijke en Vijf maal twee (gr.) 18.- staf presenteert. 18.30 C, gr.pl. 19.30 BNO: Nieuw Twentsch praatje. 19.50 WARMENHUIZEN, 8 Aug. 1942. 1162°° kg Aardappelen: Schotsche muiz66' Eigenheimers en Bintjes 5.30; 14500 ks Roode kool 5; 7300 kg Witte k"01 3.50. Hoofdredacteur: A. R. Jonker, maar. Plv. hoofdred.: H. P. van "e Aardweg, Alkmaar. Buitenland; Tj. N. Adema, Alkmaar. Reportaê6; D. A Klomp, Bergen. Binnenland- B. Daalder, Bergen. Stad en Provin cie: G H W ter Hoeven, Alkmaar. Sport: J Werkman. Alkmaar. Verantwoordelijk voor de. advertent' T. Bus, Alkmaar. 251. Die haalde langz glanzende steen van ha* schijn en.... hield hem Prins voor. De uitwerl schrikkelijk. De Prins z kreet te geven in elkaai dood op de grond liggen door S. BRÖCI 25 „Wij zijn zeker niet noeg voor den klimopr Gerda, toen Alex 1 sneller te rijden. „Dat niet", antwoor als hij me in een autc 3_me vast mijn lesge Bij een mooie weid, bloemen, verklaarde C bo beslist even moest drietal viel in het gro en staarde naar den b „Jullie moet wat voc zei.perda. „Mijn vadei .vrijheid, maar er rust i denkmg op hem". „Dat is toch waanzi spontaan. „Jullie politi me Joep, heeft zich al

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 2