f AAMBEIEN uMonsecco vAn HOUTen's MUZIEK I DUIVELSS1 STAD EN OMGEVING m De eerstgeborene in den N.O.-polder, BURGERLIJKE STAND. AGENDA Warm water in hotels. DISTRIBUTIE - NIEUWS SPORT. De opleidinc De ka; AAM BEÏENZALF c/ZETPILLEN KERK EN SCHOOL Atnsierdamsche Beun FEU DE KAASMARKT. De aanvoer bedroeg heden 17000 kg en was dus 1000 kg hooger dan de vorige week. De kaas voldeed aan de gestelde eischen, zoodat voor het overgroote deel de maximum- prezen behaald konden worden. De Crisis Zuivel Centrale heeft voor den afzet 'n nieuwe regeling in het leven geroepen, die door de han delaren druk besproken werd, om dat daarvan gevreesd wordt, dat, ten koste van den handel, de ver kooporganisaties zich een grooter kwantum zien toegewezen. Tot nog toe mochten de hande laars op de markt slechts naar ver houding van. hun aankoopert van producten in het verleden koopen. Thans is bepaald, dat naast dezen factor ook de vroegere verkoop in het buiten- en binnenland en de op slagruimte van den handelaar een rol zal spelen. Het kan niet ontkend worden, dat de nieuwe regeling naar meer recht vaardigheid streeft. De praktijk zal wel uitwijzen in hoeverre die vol- doet. Het aantal toeristen was heden ondanks den vacantietijd - niet bijs ter groot. Toch waren er heel wat belangstellenden voor het transpor teeren en wegen van de kaas en de ruitertjes en klaroenblazer hadden zoowel om elf als om twaalf uur niet over g&irek aan belangstelling te klagen. DIERENBESCHERMING. Zwervend is aangetroffen 'n mooie een-jarige zwarte poes, Het beest is in zeer goede conditie. Liefhebbers kumien zich vervoegen bij den heer C. Verwer, Inspecteur Dierenbe scherming, Baanstraat, Alkmaar. GESLAAGD. Voor het door de H.M.V. gehou den examen te Den Haag slaagde voor onderwijzeres costuum- en man tel vak mej. R. de Waal te Alk maar. Voor onderwijzeres lingerie en kinderconfectie slaagden R. de Waal te Alkmaar en A. Poel te Beemster, Voor coupeuse costuum en mantelvals slaagden slaagden R. Kloosterboer te Stompetoren, A. Wagenaar te St. Pancras, A. Konijn te Beemster, A. v. d. Veer en A. Jol te Alkmaar en C. Blok te Langedijk. Voor qostumière slaagden te Haar lem de dames N. Kistenmaker te Wieringen, T. Spaans te Barsinger- horn, M. Mul te Zuid-Scharwoude, C. Wester, R. Geels en L. Bruinen berg te Alkmaar. OPGRAVINGEN TE TEXEL. Gedurende eenige weken heeft men oudheidkundige onderzoekingen verricht in het Stadspark te Den- Burg. Naar aanleiding van vroegere vondsten vermoedde men, dat het eiland Texel reeds vroeg bewoond is geweest, Zoo is het bijv. bekend, dat men ongeveer twee eeuwen ge leden, ook in de omgeving van de hoofdplaats van het eiland, eenige Römeinsche munten heeft gevonden, die waarschijnlijk dateeren uit de eerste eeuw na Chr. Het nu ingestelde onderzoek heeft dit vermoeden bevestigd. Het bleek, dat, midden door het park heen, vroeger een breede gracht liep, die men later heeft opgevuld. In deze vulling trof men enkele zgn. Frankische" scherven aan, aan de hand waarvan men het bestaan van de gracht had stellen in de 9de10de eeuw na Chr. Ook de grondsporen van enkele huizen, welke men bij het graafwerk aantrof, en die, waarschijnlijk, uit denzelfden tijd dateeren, vormen een onomstootbaar bewijs van de bewo ning van het eiland. De belangrijkste vondst, die men in dit opzicht deed, was die van de sporen van een woning, een twee meter onder het maaiveld, waarbij scherven lagen, die thuishooren in de eerste eeuwen na Chr. Het ondenloek stond onder leiding van dr. F. C. Bursch, directeur van het Rijksbureau voor oudheidkundig bodemonderzoek en ging uit van het museum te Leiden. ZUIDSCHARWOUDE. Ruilverkaveling. - De werkzaam heden aan de ruilverkaveling van den Zuidscharwouder polder vlotten goed. Naar wij vernemen, zal men spoedig beginnen aan het gedeelte, dat ten Noorden van den Hasse- laarsweg is gelegen. CASTRICUM. Besluiten van den burgemeester. - De burgemeester besloot de krach tens art. 72 der L.O.-wet 1920 door het R.K. schoolbestuur gedane aan vrage om gelden beschikbaar te stel len voor het aansluiten van Triolen voor afvoer van faecaliën en regen water, op het gemeente-riool, in te willigen. HEÏLOO. Herijk maten en gewichten. - Op Maandag 24 Augustus a.s. van 1316 uur en Dinsdag 25 Augustus a.s. van 912 uur en van 1316 uur wordt ten gemeentehuize herijk van maten en gewichten gehouden. BROEK OP LANGENDIJK. Tentoonstelling. - Donderdag werden in de doopsgez. kerk en in het voormalige gemeentehuis alhier tentoonstellingen gehouden van de werkstukken, welke op den cursus in verstellen, uitgaande van de stich ting Huishoudelijke voorlichting ten plattenlande afd. Langendijk onder leiding van mej. Liefhebbër zijn ver vaardigd. Voor deze tentoonstellin gen bestond een heel goede belang stelling. De dames, die de geëxpo seerde goederen hebben bezichtigd waren zonder uitzondering vol lof over. hetgeen hier met eenvoudige ïniddelen was bereikt. Er was van öud nieuw gemaakt en dat wil in dezen tijd heel wat zeggen. Er be stond gelegenheid, zich voor den eventueel nog te houden nieuwen cursus in verstellen op te geven. Daarvan werd een ruim gebruik gemaakt, zoodat het al zeker is, dat deze cursus zal doorgaan. Er kun nen nog enkele dames worden ge plaatst. Voorts deelde men ons mede, dat een vervolgcursus zal worden gegeven en een in was- schen en koken, zoodat de afdeeling lang niet stil zit. Een verbetering. - De opFit van den Ringdijk naar den nieuwen pro vincialen weg alhier is sinds eenige dagen gereed gekomen, 't Was daar in den afgeloopen winter en in het Voorjaar soms heel moeilijk te be rijden. Nu is er echter een goed be straat pad gekomen, hetgeen een groote verbetering is, aangezien door zeer velen de kortere weg langs de Ringvaart wordt genomen in plaats van de provinciale weg. is gearomatiseerd citroen zuurpoeder. Elk carton- netje bevat een hoeveel heid, welke in geur en smaak overeenkomt met het sap van 20 citroenen en kost 50 ets. Neemt U 'n cartonnetje Limonsecco in gebruik. U zult er genot en plezier van hebben. ZWOLLE, 13 Aug. Wanneer men te Lemmer den pieuwen polder be treedt, valt onmiddellijk de groote bedrijvigheid op. Verscheidene ge bouwen verrezen reeds aan den pol- derrand, meest van hout, hoewel hier en daar, hoog boven het wui vende koren de spanten van in aan bouw zijnde ontginningsschuren ste ken. Er zal één schuur komen per 500 ha. en de bebouwing zal voor- loopig daartoe beperkt blijven. Geen permanente behuizing zal er den eersten tijd worden gezet. Het werk zal worden verricht door werk krachten, welke in grooten getale uit ververwij derde streken afkom stig zijn. Zij zullen in houten kam pen worden gehuisvest. Slechts hier en daar kan men een serie houten eengezinswoningen aantreffen, doch slechts weinigen zijn er, wien het ge luk te beurt valt, een dergelijke wo ning ter beschikking te krijgen. Tot deze weinigen behoort Ymen de Jong ploegbaas bij de ontginningswerken met zijn echtgenoote Fenna Zijlstra en hun vier kinderen. In dit gezin werd dezer dagen een vijfde spruit geboren en dit is de eerstgeborene binnen het gebied van den nieuwen polder, welke eerst sedert vorige week tot een zelfstandige publiek rechtelijke eenheid is verhevn. Het besluit tot instelling van een openbaar lichaam „de Noordooste lijke polder" kwam vrij plotseling uit de lucht vallen. Ter verdere voorbereiding was nagenoeg nog niets gedaan. Het spreekt dus van "zelf, dat deze eerstgeborene heel wat consternatie te weeg bracht. Voor 7 Augustus zou de aangifte van ge boorte nog in de gemeente Lemster- land moeten zijn geschied,' doch de ambtenaar van den burgerlijken stand aldaar kon er de aangifte thans niet meer aannemen en waar schuwde den landdrost die inder haast voor dit geval een ambtenaar van dep burgerlijken stand benoem de. Het register van geboorte moest worden gereed gemaakt door den president van de rechtbank te Zwol le, worden geparafeerd en heden morgen werd de ambtenaar door de rechtbank te Zwolle beëedigd. In den namiddag, juist binnen den wette lijk voorgeschreven termijn, werd de akte van geboorte op het nabij Lemmer gevestigd districtskantoor ingeschreven. Aan den vader van de eerstgeborene, die den naam van Grietje de Jong draagt, werd na mens den landdrost een te haren name staand spaarbankboekje ten bedrage van 25 aangeboden. ALKMAAR. GEBOREN: Alida A., d. v. Marti- nus Swinkels en W. Visser. Hen drik, z. v. Hendrik Schuurman en Th. A. G. van Eijndthoven, Ma ria, d. v. Theodorus H. Buil en D. M. Boots. Catharina, d v. Jacob Balder en K. Jonker. ONDERTROUWD: Jan H. de Vos tot Nederveen Cappel ep Apollonia E. van Eldik Thieme. Leendert van Donge en Guurtruida C. M. Kloet. Jacobus Th. Rood en Hen- drika Smorenberg. OVERLEDEN: Petrus J. Hofman, gehuwd met A. Tromp, 78 jaar. Bioscopen. Harmonie-Theater, 7.30 u.( hoofdnum mer Pygmalion (rom.) Alle leeftijden. (Geprolongeerd). Zondag van 2 uur af doorloopende voorstelling. N- Woensdag 2.30 uur matinée. Victoria-Theater, 7.30 u., hoofdnum mer Verlaten (rom.-dram.) 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdag 2.30 uur matinée. Cinema-Theater, 7.30 u„ hoofdnummer Violanta (rom.-dram.) 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdag 2.30 uur matinée. Alkm. Bioscoop-Theater, 7.30 u., hoofd nummer Unsterblicher Walzer (rom.) Alle leeftijden.' Zondag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdag 2.30 uur matinée. Zaterdag 15 Augustus. 2.30 u., Gulden Vlies, Kindermatinee: Tom Poes en de Tooverbril. Zondag IS Augustus. 3 u., 't Gulden Vlies, Ernst van 't Hoff en zijn 17 solisten. 8 u., 't Gulden Vlies, Ernst van 't Hoff en zijn 17 solisten. BERGEN (6-12 Aug.) Geboren: Adriana d. van A. D. Luteijn en A. v. d. Weele. Jacob z. van J. Strooker en A. A. Kramer. Engeltje Trijntje d. van G. T. de Goede en A. Weij. Johannes Jo- zeph, z. v. B. Hof en M. M. T. Pep ping. Ellen-Beatrijs/d. v. A. Ul- sen en I. A. J. Jager. Ondertrouwd: Jan Radsma te Alkmaar en Elizabeth Catharina den Das. Gerardus Johannes Jannes te Maastricht en Anna Margaretha Blankendaal. MUSSERT BRENGT BEZOEK AAN LIMBURG. MAASTRICHT, 13 Aug. Ir. Mus- sert, de leider der N.S.B., brengt een 3-daagsch bezoek aan Limburg. Vergezeld van den commissarisder provincie, graaf d'Ansembourg, be gaf hij zich naar het gouvernement. Hier waren behalve de plaatselijke Duitsche autoriteiten vrijwel alle vooraanstaande persoonlijkheden uit het bestuur van de provincie alsme de uit de gewestelijke leiding der N.S.B. aanwezig. De comm. der prov. en Mussert voerden het woord. Na een bezoek aan de^ E. N. C. I. Cementfabrieken werd Voe- rendaal bezocht, waar eenige model boerderijen werden bezichtigd. Teruggekeerd in Maastricht werd het gezelschap aan de gemeente grens ontvangen door burgemeester Peeters. Alleen in de vroege ochtenduren. 's-GRAVENHAGE, 13 Aug. De directeur van het Rijksbureau voor het hotel-, café-, restaurant- en pen- sionbedrijf deelt mede, dat nog steeds in vele hotels e.d. de gasten in de gelegenheid worden gesteld den geheelen dag warm water te gebruiken. Het voorschrift dienaan gaande luidt echter, dat in hotels, logementen en pensions bij aanwe zigheid eener centrale warmwater verzorging slechts stroomend water mag worden verstrekt tusschen 7 en 8.30 uur, dus alleen in de vroege ochtenduren. Uitzonderingen op deze bepaling kunnen niet worden toeger staan. Bij overtreding stelt de on dernemer der inrichting zich aan strenge strafmaatregelen bloot. De gasten dienen er rekening me de te houden, dat de houders van hotels, restaurants enz. in dezen tijd nu eenmaal gebonden zijn gan be paalde voorschriften, waarvan niet mg worden afgeweken. Inplaats van eischen te stellen, waaraan toch niet kan worden voldaan, werke het pu bliek mede aan het uitvoeren van de bezuinigingsmaatregelen, die dringend noodig zijn. BELANGRIJKE PROGRAMMA WIJZIGINGEN. HILVERSUM, 14 Aug. De "Pers dienst van den Nederlandsdhen, Om roep meldt: Met ingang van Zaterdag 15 Aug. zullen in de radioprogramma's van den Nederlandschen Omroep over de zenders Hilversum 1 en Hilver sum 2 verschillende wijzigingen ge bracht worden, waarvan "wij de be langrijkste hieronder laten volgen: Vanaf Zondag 16 Aug. komt het politiek cabaret van Paulus de Rui ter zoo als vanouds weer des Zon dagsmiddags van 17.tot 17.45 uur over Hilversum 1 (dus niet meer op Vrijdagavond). De uitzending van het groote luisterspel zal steeds Zon dags van 16.4517.uur over Hil versum te beluisteren, zijn. Het serie luisterspel „De zwarte handel lokt" wordt des Woensdags van 19.55 20.15 uur voor den zender Hilversum 1 gebracht. Op Vrijdag 21 en 28 Aug. en 4 Sept. hoort u het sportpraatje van 19.0519.30 óver Hilversum 1. Op Zaterdag 15, 22 en 29 Aug. en 5 Sept. houdt Dirk van den Hul zijn bekende causerie „Als ik het voor het zeggen had" vap 19.0519.20 uur voor den zender Hilversum 1. Max Blokzijl houdt op Maandag 17, 24 en 31 Aug. van 19.0519.20 uur voor Hilversum I zijn politiek weelc- praatje, op Donderdag 20 en 27 Aug. en 2 Sept. spreekt hij in de serie brandende kwesties van 19.0519.20 uur over Hilversum X. KEURING WAFFEN SL EN VRIJWILLIGERSLEGIOEN. 's-GRAVENHAGE, 8 Aug. Het SS- Ersatzkommando Nederland, den Haag, Stadhouderslaan 132, deelt mede, dat nieuwe keuringen voor de Waffen-SS gehouden worden in den tijd van 17 tot 24 Aug. 1942 in de volgende plaatsen: 17 Aug.: 10 uur, Rotterdam: Deut- sches Haus; 16 uur, Tilburg: Werk liedenvereniging, Tuinstraat 68. 18 Aug.: 10 uur, den Bosch, hotel Noord-Brabant, Markt 45; 16 uur, Eindhoven: Huis Maria, Kruisstraat. 19 Aug.: 10 uur, Roermond: N.S. D.A.P., Swalmerstraat 61; 16 uur, Arnhem: Weberstraat 16b. 20 Aug.: 10 uur, Hengelo: Deut- sches Haus; 16 jut, Meppel: Hotel Westerbeek, Woldstraat, CASTRICUM, LIMMEN EN UITGEEST. In het tijdvak van 17 Aug. tot en met 5 Sept. a.s. zal de yitreiking plaats hebben van de bonkaarten voor levensmiddelen voor de 10e pe riode alsmede van aardappelkaarten N. A. geldig voor de 10e periode- bonkaarten voor bijzondere arbeid en rook en versnaperingskaarten. De kaarten dienen te worden afgehaald op den datum welke staat aangege ven op de bonkaarten: a voor zelf- verzorgers tusschen 1721 Aug. en voor de overige bevolking tusschen 25 Aug. en 5 Sept. a.s. De uitreiking vindt plaats te Castricum in het nieuwe uitreikingslokaal Dorpsstr. 72 te Limmen in het Parochiehuis „Sint-Maarten", te Uitgeest in het distributielokaal. Bonkenburg te Marken-Binnen in café Nolten. De uitreikingen zijn steeds van 912 en van 13.3016 uur behalve op Vrij dag te Uitgeest, alwaar niet zelf- verzorgers uitsluitend van 912 uur de kaarten kunnen afhalen. Voorts kunnen de „Hoofden" van gezinnén die voor verlichting uitsluitend top petrolepm zijn aangewezen een for mulier °M. D. 73afhalen. Voor ge vallen van nieuwe vestiging of ge wijzigde omstandigheden moet formulier „H" worden ingeveuld. De gelegenheid, tot aanmelding is te Castricum op Maandag en Dinsdag a.s., te Limmen op Maandag 17 Aug. en te Uitgeest op Dinsdag 20 Aug. a.s. steeds van 912 en van 13.30—M.6 uur. LANGEDIJK. In het tijdvak van 17 Augustus tlm 5 September a.s. zullen de bonkaarten voor de tiende periode wordenuitge reikt op de dagen, zooals op de thans in pw bezit zijnde kaarten is aange geven. Tegelijk met deze kaarten zullen wor den uitgereikt: aardappelkaarten N 107, toeslagaardappelkaarten N 207 voor hou ders van vetkaarten, tabakskaarten, si- garettenkaarten EY en versnaperingen- kaarten EZ. Hoofden van gezinnen, die geen zelf- verzorgers voor aardappelen zijn en per gezinslid over minder dan 25 kg aardappelen beschikken en in het bezit van aardappelkaarten wenschen te komen, kunnen vanaf Donderdag 13 Augustus aan de kantoren aan aan vraagformulier MD 32 afhalen. Deze formulieren dienen ingevuld en onder teekend bij het afhalen van de bon kaarten te worden overgelegd. Met na druk wordt er de aandacht op geves tigd, dat hij, die ten onrechte deze ver klaring invult en onderteekent zich in gevolge het economisch sanctiebesluit aan een ernstige strafvervolging bloot stelt. Ruiling Inlegvellen personen geboren tusschen 9 Augustus en 7 September van de jaren 1921, 1828 of 1938 dienen eerst hun inlegvel te ruilen vóór het in ontvangst nemen van de bonkaarten. Tabaks-, versnaperingen en sigaretten- kaarten. In tegenstelling met de vorige uitreikingen is deze keer het publiek geheel vrij (behoudens de beperkende bepalingen ten aanzien van leeftijd en geslacht) om te bepalen welke soort kaart gewenscht wordt, ongeacht of men de vorige maai een tabaks-, sigaretten- of versnaperingenkaart ontvangen heeft. Rechthebbenden zijn: voor tabaks- kaarten mannelijke personen geboren voor 7 September 1924; voor sigaretten- kaarten vrouwen geboren voor 7 Sep tember 1917 en voor versnaperingen- kaarten al degenen, die geen tabaks- of sigarettenkaart wenschen te ontvangen of op grond van hun leeftijd niet voor deze kaarten in aanmerking komen. Toeslagkaarten zwaren en zeer zwaren arbeid. Zij, die voor de thans geldige periode in aanmerking kwamen voor toeslagkaarten wegens het verrichten van bjjzonderen arbeid en nog steeds denzelfden arbeid verrichten, kunnen de hun toekomende kaarten afhalen vol gens onderstaand schema: Niet-tuinders van Langedijk: Op Maandag 24 en Dinsdag 25 Augustus a.s. aan het Kringkantoor te Zuidschar- woude van 's morgens 912 uur. Niet-tuinders van Sint-Pancras: Op Vrijdagmiddag 21 Augustus aan het agentschap stamkaarten indienen en op Dinsdagmiddag 25 Augustus met toe- slagkaart wederom afhalen. Tuinders: van Sint-Pancras op Dins dagmiddag 1 September van 24 uur in het gebouw bij de N.H. kerk. Van Zuidscharwoude op Woensdag morgen 2 Sept. tusschen 9 en 12.30 in de O. L. schooi aldaar: Van Broek op Langendijk op Donder dagmiddag 3 September tusschen 2 en 4.30 uur in 't betaalkantoor van de Groenten Centrale. Van Noordscharwoude op Woensdag middag 2 Sept. van 24.30 in de o. 1. school te Zuidscharwoude. Van Oudkarspel op Donderdagmorgen 3 September van 9.3012.30 in het voorra. gemeentehuis aldaar. Petroleum voor verlichting. Hoofden van gezinnen, die voor de verlichting van hun woning uitsluitend op het ge bruik van petroleum zijn aangewezen, dienen zich ter verkrijging van een pe- troleumkaart voor verlichting op Dins dag 18 Augustus tusschen 9 en 11.30 uur aan het kringkantoor te Zuidschar woude te vervoegen, teneinde aldaar de vereischte formulieren ,te doen in vullen. Regeling kantooruren. Met ingang van Zaterdag 15 Augustus is het kring- kantoor te Z. Scharwoude 's Zaterdags voor het publiek gesloten. Wegens ver bouwing zal het kringkantoor op Don derdag 20 en Vrijdag 21 Augustus even eens voor het publiek gesloten zijn. De taillisten, die hun bonnen Donderdag 20 Augustus moeten inleveren, dienen dit 21 Aug.: 10 uur, Groningen: Con- ceïthuis, Poelestraat; 14 uur, Leeuwarden: Huize Schaaf, Breed- straat. 22 Aug.: 10 uur, Amsterdam: school, Iepenweg 13; 16 uur, Utrecht: Wehrmachrtsheim, Mariaplein. 23 Aug.: 10 uur, Amersfoort: Pol. Durchgangslager, Kapelwag. 24 Aug.: 10 uur, den Haag: Café den Hout, Bezuidenhoutseheweg. Mannen zullen voor den duur van den oorlog, 2 of 4 jaar dienst doen, voor ondersteuning van de achter blijvende gezinsleden, voor zoover het om kostwinners gaat, wordt ge zorgd. Bij het SS-Ersatzkommando Nederland, Stadhouderslaan 132, kunnen gratis reisbiljetten van de woonplaats naar de plaats van de keuring worden aangevraagd. Bil jetten voor de terugreis worden uit gereikt door het keuringsbureau, on verschillig of de candidaat is aange nomen of niet. te doen op Dinsdag 18 Augustus. De bakkers en grossiers die hun opplak- vellen op Vrijdag 21 Aug. moeten In leveren, kunnen dit op denzelfden mor gen doen op het kantoor van de ge meentesecretarie, afd. Soc. Zaken, boven het distributiekantoor. Schoenenruilbeurs. De aandacht wórdt geve: tigd op de uitstekende gelegenheid voor het publiek zich een paar schoe nen te verschaffen tegen inruiling van een ander paar, mits in behoorlijke- staat verkeerend en van goede zolen voorzien. Velen zijn hierdoor reeds ge holpen, waardoor vele vergaefsche aan vragen bij den distributiedienst werden voorkomen. DE "KAASMARKT. ALKMAAR, 14 Aug. 1942. Oprfle heden gehouden kaasmarkt waren 19 stapels aangevoerd, wegende 17500 kg. 14 st. Fabriekskaas 40 plus 56, 20 plus 43.50; 5 st. Boerenkaas 40 plus 56. Handel vlug. LEEUWARDEN, 14 Aug. 1942. Vee markt: 156 Enter stieren; 352 'Vette koeien; 711 Melk- en kalfkoeien 320— 650; 652 Pinken 130—230; 8 Vette kalveren; 568 Graskalveren; 167 Nuch tere kalveren; 343 Weide schapen 63 105; 301 Lammeren 22—37; 106 KI. biggen 30—'70; 192 Bokken en geiten; 9 Paarden. Totaal aanvoer 3390 stuks. Eierhandel. Kipeieren 6VJ10,45 ct. p. st. Handelsprijs 1.321.37 p. kg; Een deneieren 7,68,1 ct, p. st. Pluimvee: Slachthanen 1.502.50; Slachtkippen 1.502.75; Jonge hanen 12.25; Jonge duiven 0.40; Konijnen lp. st. Vereeniging van Zuivelmaatschappijen. Edammer kaas 20 plus 0.87, 40 plus 1.12; Goudsche kaas 20 plus 9.87, 40 plus 1.12; Broodkaas 40 plus 1.12; Leidsche kaas 1.02. Overzicht: Melk- en kalfkoeien aan voer redelijk, handel vrij vlot, prijzen duur. Pinken aanvoer ruim, handel ma tig, prijzen prijshoudend. Biggen aan voer kort, handel kalm, prijzen prijs houdend. Schapen en lammeren aanvoer kort, handel vlug, prijzen duur. De Veehouderij Centrale nam 550 koeien, eenige varkens, alle aangevoerde nuch> tere kalveren, eenige schapen en 450 graskalveren. SCHAGEN, 13 Aug. 1942. 18 Veulens 450—900; 32 Seldekoeien (magere) 300500; 315 Geldekoeien (vette) Centrale; 12 Kalfkoeien 450635; 10 Pinken 210—275 35 Graskalveren Centrale; 41 Nuchtere kalveren Cen trale; 31 Schapen (magere) 70,85; 16 Schapen (vette) Centrale; 145 Lamme ren 3040; 2 Bokken en Geiten 2040; 43 Biggen 30—45; 221 Konijnen 0.50—10; 12 Kippen 2— 4. BROEK OP LANGENDIJK, 14 Aug. 1942. 142400 kg Roode kool 4.50; 13000 kg Gele kool 4.50; 1500 kg Bieten 4; 84250 kg Aardappelen: Schotsche muizen en BI. eigenheimers 4.90; 23300 kg Vr. witte kool 3; 300 kg Andijvie ƒ7; 500 kg Slaboonen 16; 700 st. Komkommers 5.50—13.50; 200 st. Perziken 2—16; 100 kg Tuinboonen 6. NOORDSCHARWOUDE, 14 Aug. 1942. 24200 kg Roode kool 4.50; 1600 kg Gele kool 4.50; 141400 kg Aardappelen: Schotsche muizen, Eigenheimers, BI. eigenheimers. Bintjes, Geelbiom en Koopm. BI. 4.90; 527000 kg Vroege w. kool 3; 2480 kg Slaboonen 16; 600 kg Zilveruien 12. WARMENHUIZEN, 13 Aug. 1942. 117400 kg Aardappelen: Schotsche muizen, Eigenheimers en Bintjes 4.90; 3850 kg Roode kool 4.50; 2020Q kg Witte kool ƒ3; 180 kg Slaboonen 16; 15 kg Tuin boonen 6; 4250 kg Rabarber 4. Voetbal JAARVERGADERING „ALCMARIA VICTRIX". Gisteravond hield de voetbalver. Alcmaria Victrix haar jaarvergade ring, die zeer druk bezocht was. De voorzitter, de heer T. Bonse- ma, releveerde in zijn openings woord, de behaalde resultaten over het afgeloopen seizoen, waarbij hij speciaal de beide kampioenen Alc maria Victrix II en Adspiranten A gelukwenschte. Ook de financieele resultaten gaven reden tot voldoe ning, terwijl met vreugde de pret tige geest ir» de vereeniging werd geconstateerd. Het aantal leden is belangrijk toegenomen, zoodat Alc maria Victrix in de komende com petitie met niet minder dan 14 elf tallen zal uitkomen. Nadat de voorzitter in eenige ge voelvolle woorden het verscheiden van Wim Stroink en mevr. J. Botte- manne had herdacht, welke indirect aan de vereeniging waren verbon den, wat de vergadering staande heeft aangehoord,Jwerd een beroep gedaan op alle lecfen om het komen de seizoen Alcmaria nog meer uit te dragen als een vereeniging waarin voor een ieder plaats is en de vriend schapsband vooraan staat. Het jaarverslag van den secreta ris, den heer P. D. Roozendaal, werd onder applaus goedgekeurd, evenals het zeer optimistische jaarverslag van den penningmeester, den heer J. Amoureus. De jaarverslagen van de diverse commissiës werden eveneens goed gekeurd. Op voorstel van de kas- commissie werd aap den penning meester decharge verleend. Het punt bestuursverkiezing gaf geen enkele moeilijkheid, daar de periodiek aftredende bestuursleden, de heeren T. Bonsema, W.rjJ. v. d. Pol en J. Groet, bij acclamatie wer den herkozeri. De leden der diverse commissies werden eveneens zonder tegencan- didaten herkozen, terwijl in record tijd de door het bestuur opgemaakte begrooting voor het volgende ver- eenigingsjaar met algemeene stem men werd vastgesteld. Bij de rbndvraag bracht de heer de Haas, onder luid applaus van de vergadering, dank aan het geheele bestuur voot het vele en goede werk in hef afgeloopen' jaar verricht. De voorzitter dankte namens het bestuur voor deze woorden en sprak de hoop uit, dat ook in de toekomst de verhouding tusschen leden en be stuur zoo zou blijven. Daarna slui ting. H.S.V. TE HEILOO. Deze vereeniging maakte het vo rige jaar een zwaar seizoen mede. Onder nieuwe leiding '•zal zij nu trachten in de a.s. competitie een beter figuur te slaan. Ook de acco- medatie van terrein e.d. heeft een, verbetering ondergaan. Zij zal deze verbetering op passende wijze vie ren door een driétal wedstrijden op Zondag a.s., resp. tegen Bergen a- adsp., Bergen n en Bergen I. Een fraaie lauwertak is voor de winnen de vereeniging beschikbaar gesteld. fdlj heeft Zwitjal Aambelenzoli perfect ge. holpen. - Dat zal leder kunnen ervaren die er last van heeft, zelfs bl) verouderde gevallen. Jeuk en branderigheid -verdwij nen snel Z WIT SAL brengt direct ver- verllchtlng I. POT F. 0.75 TUBE F. 1— Ook Zetpillen verkrijgbaar-. ZWITSAL FABRIEKEN APELDOORN Z WITS ALFABRrEKEN. PREDIKBEURTEN. Akersloot, 7 uur ds. Kleijne, van Alkmaar. Barsingerhorn, 2.30 uur, ds. NelL Bergen, 10 uur ds. v. d. Kieboom. Geref. kerk, 10 en 3.30 uur ds. v. Minnen. Evang. Maranatha, 10.3P uur ds. Meeter, van Amsterdam. JBroek op Langendijk, Ned. herv. gem., 10 en 3.30 uur de heer Hof meester, van Hilversum. Chr. geref. gem., 10 en 3 uur leesdienst. Doopsgez. gem., 10.30 uur ds. Maarse, van Krommenie. Geref. gem., 10 en 4 uur ds. Donner, Castricum, ds. Seulijn. Geref. kerk 10 en 5 uur ds. J. J. Krüger. Dirkshorn, 10.30 u., ds. Boeke. Driehuizen, 10.30 u. ds. Loysen. Egmond aan Zee, geref. kerk, 10 uur cand. van Eerden; 4.30 uur ds. von Meyenfeldt „Zondag 5". Coll. orgelfonds. Egmondbinnen, 10.30 uur ds. Veenhuysen. Graft, 10 uur ds. Kastein. Grootschermer, 10 uur ds. Bobel- dijk. Heiloo, 10 uur ds. Bloemhoff, tekst Rom. 8 38, onderw.: Ge- loofsverzekerdheid Heiloo, Nederl. herv. evang. vereen, a.d. Kerklaan, 10 uur de heer Rijn- ders, hulppr. te Noordwijkerhout; 3 uur ds. von Meyenfeldt, „Zondag 5", coll. eigen evangelisatie. Ned. chr. gem. ond, Donderdag 3 u. bij- belbespr., Laarmanstr. 185. Heerhugowaard, 10.30 uur ds. de Mooy. Hensbroek, 10.30 uur mej. KruL Limmen, 2 uur ds. Klein Wassink. Nieuwe-Niedorp, 10.30 uur cand. de Hoèst. Noordscharwoude, geen dienst. Ger. gem., 10 uur en 4.30 uur .dr. Richel. Oost-Graftdijk, 7.30 uur ds. Loysen. Oterleek, Ned. H. K., 10.30 uur ds. de Jong. Oude-Niedorp, 8 uur ds. de Mooy. Oudkarspel, 10.30 uur, ds. NelL Oudorp, 7 u. avonddienst ds. de Jong. Schermerhorn, 10 uur ds. Boeren- donk. Stompetoren, zie Oterleek. Evangelisatie, 10 uur de heer Weeda, van Amsterdam. Warmenhuien, 3 uur ds. Kleijne, van Allernaar. Vrije ev. gem., Fuik 1, Verbreiden der waarheid, 4.30 uur dè heer Visser; Donderdag 8 uur, ds. Ruys en de heer Bouman, van Dordrecht. Zuidschermer, 10.30 u., ds. Loysen. Opg. Amsterdamsche Bank N.V. Bijkantoor Alkmaar. van Vrijdag 14 Augustus 1942. STAATSLEENINGEN. Vor.k. 334 Nederland 1941 100i/a 4 Nederland 1941 100»/, 4 Nederland 1940 H l()05/lc 3—3»/2 NederL 1938 98s/16 3 Ned.-lndië 1937 887/ic BANK INSTELLINGEN Amsterd. Bank .14472 Handel Mij. Cert. v. 2.50 .1291/j Koloniale Bank 129»/, Ned. Ind. Handelsbank 88 IND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 157y, Calvé Delft Cert. 129y5 Nederl. Ford ,305 Lever Bros192 Phil. Gloeil. Gem. Bezit 342 CULTUUR MAATSCH. H. V. A325 Java Cultuur .160 Ned. Ind. Suiker Unie 165 Verg. Vorstenlanden PETROLEUM. Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Oostkust SCHEEPVAARTEN. Holland-Amerika lijn Java-China-Japan lijn Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah SPOORWEGEN. Peli Spoor 1 Ind. Spoor 90 .382 .218 .139»/, 98 .166 .148 .209 ,202 .144 189 ,157 621/8 441/, *lu. 40 1005/, 1001/16 1005/, 98'/, 881/, 1447» 130 1297, 86 1577, 130 308 195 343 331 161 166 991/i 3877, 218 139 98 167»/, 151 211.2 2047, 1441/, 189Vi 157 62 44 Hoofdredacteur: A. R. Jonker, Alk maar. Plv. hoofdred.: H. P. van den Aardweg, - Alkmaar. Buitenland: Tj. N. Adema, Alkmaar. Reportage: D. A. Klomp, Bergen. Binnenland: B. Daalder, Bergen. Stad en Provin cie: G. H. W. ter Hoeven, Alkmaar. Sport: J. Werkman. Alkmaar. Verantwoordelijk voor de advertenties T. Bus, Alkmaar. De tijd is voorb meende, dat voor sold alles te goed was, da wonen in kazernes, menschenpakhuizen tehuizen leken, dat afloop van de verpheh niets meer van de ma erger zelfs, hun de schafte om dat verma waardoor lichaam en «telbaar besmet konde Dat alles bestaat ni< heeft ons een Hauptm dant van een der groi in deze provincie, mee thans begrijpt men me dat de vrijheid en 5 van het vaderland vol kelijk zijn van de wee den soldaat en dat de noch kosten gespaard den om de lichamelij naast de geestelijke volmaakt mogelijk te Men beginne met d£ tehuis te verschaffen, verzameling uitgewoa vertrekken, maar een huis, met smaak en worpen en uitgevoerd lijk, door de mannen z seerd en gemeubile< minder van een kostbE wel van een tehuis m kan worden gesprokei De commandant h hem uitgenoodigde jc ten zien wat hij daar en bij den rondgang dienstvertrekken, doe gangen naar diverse en bijgebouwen van welke eertijds als vol woond" bekend stonc duidelijkste wat hij n pen „van een eigen sf len zeggen. De beteekenis Maar vóór tot dien sloten werd heeft hij c voerige rede de bete gezet van de opleiding schen soldaat, een op volkomen verschilt va mede men tot dusver de levende onderdes leger voor hun taak, t van het vaderland, ge nen maken. Het leger, zoo zeide alleen om de grenzen men, maar de opperbe weermacht heeft al zi; nieuwe taak gegeven, moet de hoogeschool ding der Duitsche je de cultuur van het tot uitdrukking brem de soldaat een dergeli krijgt draagt hij de v van mee naar huis en leger de opvoeder var volk worden. Na den vorigen wei er in het Duitsche v eigenschappen herbor( tot volle ontwikkeli mannen en vrouwen aan den opbouw van staat deden werken. Inde kazerne, w jong, gezond en lever zijn, bestaat de gel lichamelijke en geeste de sterkste en meest menschen te kweekei vanzelfsprekend, dat persoonlijkheid op meest geschikte wijze opleiden, want al dr£ en dezelfde uniform, groote verscheidenhei ters, van afkomst en digheden, dat met in handeling volop reke: den gehouden. Natuurlijk moeten oefeningen voor allen zullen de handgrepen moeten zitten, dat ze automatisch en ondep digheden in volkomen en in 1 volkomen ge] verricht worden, ma wordt de zelfbeheer? kweekt, zoodat de sol dienst doet, ook ais ee delijke woorden moch De soldaat wordt d we opvoeding vervuld zen zin en ook al niet tot een kerkge toch'gebracht tot een denheid met het God< Bewondering vo en mooie lichaax Hem wordt bewonde schoon en sterk geslac wat het Duitsche volk komst slechts ten goec en het is vanzelfsprek sport daarbij een voo inneemt. Na drie vi leiding kan de soldaat cerceeren en toont 1 minst niet geprikkeld door S. BROC 29 „Wonderlijk", zei J< „Dat hij daarover de i gezegd. Het lijkt bijna doeling had van Hag£ Ik ben ervan overtuig van die besprekingen ratorium, ook al spral niet. Heeft hij rechtst -laste van van Hagen „Nee, hij deed Msof heele geschiedenis Overigens heben die tl flesch wijn gedronker van Herman, beweert Joep sprong op.,„He lijk. Steeds meer geen een, waarvan me dat hij het zeker geda f

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 2