WAARSCHUWING. Storm over Britsch-lndië. STAD EN OMGEVING Een ernstig woord. HET, ONWEER VAN WOENSDAG. AGENDA RECHTSZAKEN. Vraagt Uw Winkelier Vervalschfe distributie bescheiden. Opslag van vleesch. Mokammedaansche eisch iot zetfbestem- mingsrecht. Willlcie naar de Sovjet-Urne en hef nabije Oosten. Jarenlang ondrage lijke hoofdpijn. RADIOPROGRAMMA Amsterdamsche SSeutrs m V Blijkens een in dit nummer gfp plaatste publicatie van den waarne mend burgemeester van Bergen zijn in deze gemeente richtingborden van de Duitsche weermacht verdwe nen of besmeurd. Verondersteld wordt dat dit met opzet is geschied, zoodat een ernstig beroep op de be volking wordt gedaan zich van der gelijke praktijken te onthpuden en van het plegen ervan door derden bij de politie aangifte te doen. Wij aarzelen niet dit woord met kracht te onderstreepen. Het is mogelijk, dat wij hier met baldadigheid, zonder verdere bedoe lingen, te doen hebben, maar ook dan dit heeft men wel elders in den lande geleerd kunnen deze daden voor de bevolking funeste ge volgen hebben. Men dient te begrijpen, dat de Duitsche weermacht dergelijke han delingen niet wenscht te tolereeren. Wij hopen dan ook, dat de bevol king deze waarschuwing, die na mens de Duitsche weermacht wordt gedaan, ernstig ter harte zal nemen. Meermalen hebben wij geconsta teerd, dat A. ff. W. B.-borden, met ,',halt" in 'n verkeerde richting zijn gedraaid. Ook dit dient men na te laten, al zou het wel wenschelijk zijn, dat. deze borden zóó geplaatst worden, dat ze niet gemakkelijk ge draaid kunnen worden. Waakzaamheid- van. omwonenden, ook in dit opzicht, is wenschelijk. DE KAASMARKT. De verwachting, dat de aanvoer langzamerhand zou verminderen, wprdt niet bewaarheid. Was de.aan voer de vorige week 1000 kg hooger dan in de week daarvoor, heden was ze weer 4000 kg hooger dan de vori ge week. De totaal-aanvoer bedroeg 20.000 kg, waarvan 11 stapels uit fabriekskaas en .8 stapels uit boeren kaas bestonden. De boerenkaas, ge heel uit 40-f kaas bestaande, besom- de den max.-prijs van 56. Met de 40 plus fabriekskaas 15 pet. van den aanvoer was dit eveneens het ge val, terwijl de 20 plus kaas 43.50 maakte. Dank zij het mooie weer was er een druk vreemdelingenbezoek, al was dit niet zoo groot als in normale tijden, in den vacantietijd het geval is. Om 11 uur kwamen 48 leden van de-kaderschool van den Arbeids dienst in marschorde, in |iun groene pakken en schoppen op den schou der, zingende de markt opmarchee- ren. Het was een lust voor 't oog te zien, dat geen enkele schop zelfs maar een roestvlekje vertoonde. Ook deze Hollandsche jongens maakten een keurigen indruk. TOONEELWEEK IN HET GULDEN VLIES. De tooneelweek in 't Gulden Vlies, ter herinnering aan de Alkmaarsche kermis, begint reeds morgen Za terdag. En de jeugd heeft den voor rang. Want morgenmiddag is er een kindermatinée, waar de jeugd zal kunnen genieten van de tooneel- bewerking vanRoodkapje en de wolf, door het Jeugdtooneel onder leiding van Theo Vink. Zaterdag, Zondag en Maandag avond is het de beurt aan het zoo populaire gezelschap van Herman Bouber. Het komt met een spel van den middenstand: De Woekeraarster, met Aaf Bouber en Annie Verhulst in de hoofdrollen. Voor deze voor stellingen bestaat reeds groote be langstelling. Vele zullen het en semble Bouber gaarne willen zien. Alle leden werken mede. Woensdag en Donderdag komt een voor Alkmaar geheel nieuw stuk, n.l. het nieuwste blijspel van Henk Bakker en Jan v. Ees: Cupido speelt comedie door het gezelschap „De, kleine komedie", dat met dit stuli in het Centraal-Theater te Amsterdam en in de Princesse- Schouwburg in den Haag een zeer groot succes heeft behaald. Het pu bliek was buitengewoon geamuseerd door de verrassingen, waarop het stuk de toeschouwers onthaalt. On der leiding van Constant van Kerck- hoven wordt het stuk uitstekend ge speeld met in de hoofdrollen: Nell Koppen, Anny Schuitema, Const, v. Kerckhoven, Piet te Nuyl en Wil lem Faassen. Het speelsche en ver rassende amoureuze tournooi in dit stuk zal met veel genoegen gevolgd worden BERGEN. Te zijnen huize kwam bericht in, dat de burgemeester mx. H. D. A. van Reenen, met toekenning van pensioen voor zijn dienstjaren, is ontslagen. Burgemeestervan Reenen volgde in 1928 zijn vader op, die sinds 1885 dit ambt had waargenomen. Sinds de stichting van Bergen aan Zee, heeft Bergen zich tot een be langrijk vacantieoord ontwikkeld. In 1939 vertoefden er in Bergen en Bergen aan Zee nog 19.283 gasten, met een gemiddelde verblijfsduur van 15 dagen. De oorlogsjaren bracht een belangrijke teruggang en vooral dit seizoen, met zijn groote beper kingen, is het aantal gasten tot on geveer een derde gedaald. Ook het zielental der gemeente, dat. thans ruim 7590 bedraagt, verdubbelde on der het burgemeesterschap van mr. H. D. A. van Reenen. Met diens ont slag is de band die de gemeente ruim een halve eeuw met de familie van Reenen bond, verbroken. Aanrijding. - Hedenmorgen botste in de Dorpsstraat in de bocht bij de Ned, herv. pastorie een naar Bergen aan Zee rijdende grintauto, tegen, een van Bergen aan Zee komende met hout beladen tractor, met het gevolg, dat de houtauto een wielrijder aan reed en het in een rijwielmandje ge zeten kind op de straat werd ge smakt. "Gelukkig vielen de bestuur der, 't kind en 't rljwieï naar den hui zenkant. doch het scheelde een haar of hier waren dooden te betreuren geweest. Het snel rijden met de grintauto over de smalle dorps wegen, een gevolg van het feit, dat in aangenomen werk wordt gereden, moet nog eens op ernstige ongeval-» ien uitloopen. SCHOORL. „De Vriendschap".. - Schoorl's fanfarecorps De Vriendschap gaf Woensdagavond bij de herv. kerk een openluchtconcert onder leiding Van zijn directeur, den heer G. An derson. Het programma werd ge opend met een pittingen marsch van Blankenburg „The Gladiators Fare well". Ook de volgende nummers „Fantasie uit Faust" van Gounod en de ouverture „Die Frau Meisterin" van Suppé werden meesterlijk ver tolkt en klonken prachtig in den stillen avondstond. AFSCHEID. De heer B. Richters, hulppredi ker te Weesp, zal op Zondag 30 Aug. afscheid nemen van de geref. kerk aldaar wegens zijn vertrek naar Heerhugowaard. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 23 AUG. 1942. ALKMAAR. Groote Kerk, 10 uur, dr. Tuinstra; 5 uur, ds. Kleyne; 7.30 uür, ds. van Beem, jeugddienst. Kapelkerk, 10 uur, ds. Prins van Wijngaarden (H. Doop, waarvoor aangifte heden Vrijdagav. 78 uur Nassauplein 5). Remonstr. geref. gemeente, 10.30 uur, ds. Heyn, van Oude-Wetering. Luth. kerk (Oudegracht), 10.30 uur, ds. Keuning (extra coll. Syn. fonds, verb, pretj.tract). Doopsge zinde kerk, 10.30 uur, ds. Kuiper. Geref. Kerk, 10 uur en 5 uur (Hei- ■delb. Cat. Zondag 36), ds. von Meyenfeldt. In beide dienstéh coll. classicale verplichtingen. Herst. Apost. Gem., Toussaintstraat 9.30 en 4 uur, dienst. Ned. Chr. Ge- meenschapsbond (in Waakt en Bidt), Woensdagav. 8 uur evangelisatiesa menkomst, de heer van Oostveen; Zondagmiddag 3 uur jongelieden- samenkomst, Houtweg 8; Vrijdagav. 8 uur bijbelesprqking vrouwen, Oudegracht 208; Zaterdag 4.30 uur bidstond, Oudegracht 208. Vrije ev. geref. gem., Doelenstr. 15, 10 en 4.45 uur, ds. Ruys; onderwerp: „De mensch na den dood; in memoriam F. D. C. Helsdingen"; Woensdagav. 7.45 uur, St. Jacobstraat 42. UIT DE OMGEVING. Akersloot, 2 uur, ds. Veenhuysen, van Egmond aan den Hoef. Bergen, 10' uur, ds. van den Kie- boom. Geref. kerk, 10 en 3.30 uur, ds. van Minnen. Maranatha, 10.30 uur, cand. F. Kloosterman, van Rijn akker. Heiloo, 10 uur, ds. Bloemhof f;, tekst Lukas 13 24; onderwerp: „Het le ven een strijd". Geref. kerk, in het gebouw der evangelisatie, 3 uur, cand. T. Oostra, van Wormerveer. Evang. a.d. Kerklaan, 10 uur, cand. Borghardt, van Alkmaar. Het onweer van Woensdagavond blijkt op vele plaatsen des lands te hebben gewoed. Aan den Westdijk te Heerhugowaard is de boerderij bewoond door de familie Balder, door den bliksem getroffen. Het achterhuis, waarin de hooivoorraad was geborgen, stond spoedig in lich ter laaie en brandde geheel af. De brandweer kon echter voorkomen, dat het voorhuis, dat door een z.g. brandmuur van het achterhuis ge scheiden was, mede een prooi der vlammen werd. Nog een boerderij afgebrand. Een boerderij in de Havikerwerf, behoorende tot het landgoed Mid- dachten te De Steeg en bewoond door W. Hartman, is door brand ver nield. De geheele boerderij, alsmede het woonhuis, brandden af. Enkele kalveren en een gedeelte van den inboedel en van den- boerderij-in ventaris konden worden gered, maar een deel van den oogst ging verloren. Korenberg getroffen. Op de boerderij van G. Timmer op den Noordberg bij Doorwerth sloeg de bliksem in een korenberg, welke geheel gevuld was met pas geoogste rogge en haver. Alles werd een prooi der vlammen. Man door den bliksem gedood. Te Vlestraten (Limburg) is de landbouwer E., toen hij op het veld werkzaamheden verrichtte, door den bliksem getroffen en onmiddellijk gedood. Een tweede persoon, die bij hem werkte, werd bewusteloos ge» slagen. Het slachtoffer was gehuwd en vader van drie kinderen, Verdronken. - De 17-jarige jon gen Josef Kauffmann uit Goes is in het havenkanaal te Goesche-Sas verdronken. Ketelontploffing. - In de fa briek van'Werkspoor te Amsterdam is een werkstuk, dat zich in een ver- zinkbak bevond, waarschijnlijk ten gevolge van gasvorming, uitelkaar gesprongen. Een 55-jarige arbeider werd daarbij aan het hoofd getrof fen, waardoor hij een schedelbreuk kreeg en vrijwel op slag dood was. Een 30-jarige arbeider kreeg brand wonden aan rug en beenen en Werd naar het Binnengasthuis gebracht. Monument voor de tachtigers. - Naar wij vernemen, bestaan er plan nen bij het gemeentebestuur van Amsterdam*om de groote figuren uit de tachtiger-beweging in onze Nederlandsche letterkunde door een monument te eeren. In diF monu- mént, waarvoor een Nederlahdsdh bleedhouwer t.z.t. een* opdracht zal ontvangen, worden de beeltenissen aangebracht van Willem Kloos, Jac- cjues Perk, Lodewijk van Deijssel, Fi ederik van Eeden, Hélène Swarth cn Albert Verweij. Bioscopen. Victoria-Theater, 7.30 u., hoofdnum mer Een nacht in Venetië (comedie) 14 j. Zondag van 2 uur af doórloopende voorstelling. WoensJag 2.30 uur matinee. Cinema-Theater, 7.30 u., hoofdnummer Mens.-hennoodlot (circusfilm). 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdag 2.30 uur matinée. Alkm. Bioscoop-Theater, 7.30 u., hoofd nummer De trouwelooze Eckehart (hum.) Alle leeftijden. Zondag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdag 2.30 uur matinée. Harmonie-Theater, 7.30 u., hoofdnum mer Drie vrouwen en Verdi (rom.) 14 j. Zondae van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdag 2.30 uur matinée. Zaterdag 22 Augustus. 2.15 uur, 't Gulden Vlies, vacantie- kinderfeest, opvoering Roodkapje en de sprekende wolf. 8 uur, 't Gulden Vlies, .opvoering van De Woekeraarster, door net gezelschap Bouber. Zondag 23 Augustus. 8 uur,"t Gulden Vlies, opvoering van De woekeraarster, door het gezelschap Bouber. Maandag 24 Augustus. 7.30 uur, De Rustende Jager te Bergen, zomerconcert Alkm. Symph. orkest. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van De woekeraarster, door het gezelschap Bouber. De waarnemend burgemeester van BERGEN brengt hierbij ter algc-meene kennis, dat op meerdere plaatsen in deze gemeente rich tingborden van de Duitsche Weermacht zijn verdwenen of be smeurd. Vermoedelijk zijn deze daden met opzet geschied. Mocht zich zulks opnieuw voordoen, dan zullen van de zijde der Duitsche Weermacht tegenmaatregelen wor den genomen. Ondergeteekende richt zich bij dezen tot de ingezetenen met een zeer uitdrukkelijke en ernstige waarschuwing zich van dergelijke praktijken te onthouden en in voorkomende gevallen van het plegen van dergelijke daden door derden onmiddellijk bij de politie aangifte te doen. BERGEN, 21 Augustus. De waarnemend burgemeester voornoemd, G. J. H. FIJN. Goede vangst van Bussumsche politie. - Twee politieagenten te Bussum hebben een man aangehou den, die in een grooten zak op de fiets twee koffers vervoerde met drie heerencostuums, twee overjas sen en een partij levensmiddelen. Hij beweerde alles gekocht te hebben van een inwoner te Blaricum, doch bij nader onderzoek bleek, dat de goederen gestolen waren uit een vil la aan den Ericaweg te Huizen, waar ook nog een .portefeuille en distri butiebescheiden ontvreemd waren. De aangehoudene had ook deze za ken nog bij zich. Diefstal te velde. - Ten nadeele van de landbouwers van Vlokhoven en De Brouwer te Eindhoven werd op hunne akkers onder die gemeente resp. 400 en 500 kg rogge gestolen, door van de te velde staande garven de koppen af te snijden. Een zeldzaamheid. - Bij den landbouwer H. Maas op het zand te Bakel staat .een jonge pereboom in dit seizoen voor de derde maal in bloei, terwijl hi/ nog vruchten draagt, zoowel van den eersten, als van den tweeden bloei. Bij het baden verdrenken. - De 20-jarige J. Maasakker te Cuyk is in de Maas bij het baden verdron ken. •VETDIEFSTAL TE MUSSELKANAAE. Voor de vacantiekamer der Groninger rechtbank werd de opzienbarende vet- diefstal behandeld, welke was gepleegd te Musselkanaal in Maart van dit jaar. Allereerst stonden terecht Albert de G., Geert Petrus B. en Habbo H., allen uit Musselkanaal, die in den nacht van 6 Maart met een wagen, welke stond bij de woning van verdachte B., naar het spoorwegemplacement zijn gereden en vervolgens daaruit 7 vaten vet hebben ontvreemd. In totaal hadden zij 1400 kg vet gestolen. Verdachten bekenden. Tegen leder hunner werd een gevange nisstraf geëischt van 10 maanden. De volgende. verdachten waren Berend R. en Heye A., eveneens uit Musselkanaal, die bij dezen diefstal op den uitkijk hebben gestaan. Ook zij be kenden. Eisch tegen ieder 8 maanden gevangenisstraf. Tegen den zoon van verdachte B., die zich te verantwoorden had wegens he ling, werd vier maanden geëtscht. Ten slotte stond de hoofdschuldige in deze zaak terecht, de monteur G. R. H., uit Musselkanaal, die het initiatief tot dezen diefstal had genomen. Verdachte, die in het voor-Onderzoek steeds had ontkend, legde thans eqn volledige be kentenis af. De eisch tegen hem luidde 10 maanden. Uitspraak Donderdag 3 September a.s. FIETSENDIEVEN GEARRESTEERD. „Laat de deur maar open, meneer". De hoofditedelijke recherche is er in geslaagd, twee rijwieldieven, S. en D. geheeten, te arresteeren, die er speciaal hun werk van maakten, fietsen uit stal lingen weg te nemen. De tactiek, welke zij daarbij volgden, was, des avonds laat zich met een fiets nabij een rijwiel stalling op te houden en te wachten tot er een klant kwam, die een sleutel van de stalling in zijn bezit had. Zoodra de klant zijn rijwiel had opgeborgen en de deur weer wilde sluiten, kwam een der dieven op den klant af, zeggende: „Laat u de deur maar open, meneer, ik moet toch nog mijn fiets binnenzetten. Dan sluit ik zelf wel, want ik heb ook een sleutel". De goedgeloovlge klant ging dan heen .en wanneer hij uit het geacht ;-.V C. KEG's Groothandel N.V. Zaandam Weer een groot proces voor het Duitsche Ober- gericht. Het Obergericht te Utrecht is weer begonnen met de behande ling van een proces tegen _48 Ne derlanders, die zich schuldig heb ben gemaakt aan sabotage en ern stige overtreding van de distribu tievoorschriften en economische oorlogswetten. Van deze 48 personen waren er 21 werkzaam bij den distributie- dienst te Amsterdam. De verdachten hebben in het tijdvak van Augustus 1941 tot Maart 1942 een niet meer te controleeren aantal levensmiddelen kaarten en andere distributiebeschei den verduisterd'en/of verkocht. Het moeten grodfte aantallen geweest zijn. De hoofdschuldige in dit proces zijn de verdachten Burger en Land man, die met den verdachte' C. Kui pers de onregelmatigheden op groote schaal hebben gepleegd. De ver dachte Kuiper ontbreekt in de rij verdachten, aangezien hij voort vluchtig is. Alle verdachten waren belast met de uitgifte van bonboekjes, inlegvel len e.d. Velen hunner hebben de stamkaarten van familieleden, vrien den en kennissen verzameld en daar voor herhaaldelijk bontoewijzingen weten te bemachtigen. Hierbij werd gebruik gemaakt van een speciale méthode, zoodat het langen tijd on opgemerkt kon blijven. Voorname lijk bestond deze methode in het niet plaatsen van - bepaalde 1 ren teekenen op fte stamkaarten, waar zulks ver- eischt was bij de uitgifte van de bofïboekjes of het nalaten van een nauwkeurige controle. Ambtenaren hielpen elkander hierbij. Zij ver- valschten lijsten, knoeiden met num mers en- later ontstond een groot complot, dat zich over de verschil lende distrtbutiebureaux heeft ver spreid. Met de behandeling van dit proces zal eenige dagen gemoeid zijn. Het Obergericht heeft gistermorgen den hoofdverdachte H. Burger verhoord. Een jaar lang heeft deze bij den ge- melntelijken distributiedienst te Am sterdam gewerkt, zonder zich aan een strafbaar feit te hebben schul dig gemaakt. Maar in Augustus 1941 is hij met de fraude begonnen. Er werd met andere ambtenaren gespro ken over de mogelijkheid geld te verdienen met distributiebescheiden en een speciaal plan werd opgesteld. Volgens verdachte zpu dit plan zijn uitgegaan van den verdachte Land man en was een afspraak gemaakt hoe gehandeld moest worden bij de uitgifte van bonboekjes, teneinde te bewerkstelligen dat familieleden en kennissen meerdere malen zouden kunnen komen om deze bescheiden in ontvangst, te nemen. Verdachte heeft om te beginnen 40 bonboekjes verkocht voor f 400. Het waren boekjes voor vleesch- en broodbon nen met een geldigheidsduur van een half jaar. Toen verdachte naar een ander kantoor werd - overge plaatst, werd de fraude voortgezet,' eerst zonder medeweten van een collega, die aan dezelfde tafel zat, maar later ook hier weer in overleg met anderen. Toen heeft verdachte Burger 2000 verdiend. Bij een derde plan werden boter- kaarten e.d. verduisterd en verkocht en is er ook geknoeid met de inleg vellen. Een en ander was ook na overleg geschied, terwijl de ambte naren gedurig onderling contact zochten om te voorkomen, dat de zaak zou vastloopen. De president heeft den verdachte een uitvoerig verhoor afgenomen. B. erkende de hem te laste gelegde feiten, al was hij in zijn verklarin gen betreffende de toedracht niet al tijd even duidelijk en positief. D president heeft daarop de be handeling van deze zaak geschorscht tot volgende week. was, werden enkele van de beste kar retjes uitgezocht en meegenomen. Een anderen keer stalden zij ergens een fiets en vroegen den stallinghouder een sleutel, omdat zij 's nachts erop uit mqesten. De gestolen fietsen werden aan een opkooper, B. geheeten, verkocht, die op zijn beurt de meeste rijwielen in Tilburg van de hand deed. Daar zijn inmiddels reeds vijftien fietsen opgespoord. De beide dieven en de heler B. zijn gearres teerd. Het onderzoek ook in Tilburg wordt inmiddels nog^ voortgezet. GESTOLEN FIETSEN VERHUURD. Op 6 Augustus heeft de Bossche recht bank de zaak behandeld tegen den 52- jarigen rijwielverhuurder F. Gr. uit 'S-Hertogenbosch, die terecht stond wegens heling. Onder de fietsen, dié de man verhuurde, bleken bij onderzoek talrijke gestolen karretjes te z'ijn, zoodat de politie destijds den geheelen fietsen- voorraad, 42 stuks totaal, In beslag nam. De officier van justitie had tegen Gr. een gevangenisstraf Van 21/a jaar ge- eischt. De rechtbank heeft den man thans veroordeeld tot anderhalf jaar ge vangenisstraf met aftrek van voorarrest. De 25-jarige schilder J. v. Sch., die verschillende van deze fietsen bleek te hebben gestolen, werd veroorzaakt tot een jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Tegen hem had de officier van justitie een gevangenisstraf yan 2 jaar geëischt. Afstaan van koel- en vr^esruimte verplicht. 's-GRAVENHAGE, 20 Aug. In het Voedselvoorzieningsblad is opgenomen een verordening van het Bedrijfschap voor Vee en Vleesch op den opslag van vleesch. Volgens deze verordening is een ieder, die de beschikking heeft over een koel- of vriesruimte, geschikt voor het in opslag houden van vleesch, vleesch- waren of slachtafvallen en daartoe op dracht van het Bedrijfschap heeft ont vangen, 'verplicht op verzoek van een in deze opdracht te vermelden autoriteit opslag van in beslag genomen vleesch, vleeschwaren of slachtafvallen toe te staan en te allen tijde ruimte daarvoor beschikbaar té stellen, tegen de alge meen gebruikelijke voorwaarden. De Verordening treedt heden in wer king. Indiërs verbreken de deuren van een gevangenis. STOCKHOLM/21 Aug. (D.N.B.) Uit New Delhi meldt de Britsche berichtendienst, dat in een door de arbeidscommissie van de Moham- medaansche Liga gepubliceerde resolutie gezegd wordt, dat de Mo hammedaanse!^ Liga bereid is in te gaan op alle voorstellen betreffende de oprichting van een voorloopige regeering in Indië, op voorwaarde, dat de eisch betreffende „Pakistan" wordt toegegeven. De commissie is bereid met alle andere partijen te onderhandelen op den grondslag van gelijkheid over dergelijke voor stellen. In de resolutie wordt de Britsche regeering uitgenoodigd, zonder verwijl den Mohammedanen het recht tot zelfbestemming te waarborgen. Voorts móet de Brit sche regeering zich verbinden de beslissing over te laten aan een Mohammedaansch referendum. Nieuwe bloedige onlusten. De Britsche berichtendienst meldt uit Bombay nieuwe bloe dige onlusten in het bestuurs gebied van Madras. In het officieele Britsche commu niqué wordt medegedeeld, dat de Indische bevolking bij een demon stratie voor de Congrespartij te Akividoe in het W. district van Godavani in bloedige botsing met de politie is gekomen. Het is de menigte daarbij gelukt de gevange nen te bevrijden uit de gevangenis, die in brand werd gestoken, Ook be zette zij de regeeringsbureaux. Soortgelijke berichten komen uit Tiroevapdani. Te Palacote zijn op geslagen goederen ter waarde van honderdduizend Roepie vernield. Te Brimavaran heeft de politie op de demonstranten geschoten. Uit Cawnpore wordt melding gemaakt van de eerste lijfstraf onder de nieuwe bepalingen. De beschuldigde is wegens „beschadiging van regee- ringseigendom" veroordeeld tot twintig zweepslagen en twee jaren tuchthuis. STOCKHOLM, 21 Aug. (D.N.B.) Uit Washington meldt de Britsche berichtendienst, dat Wendell Willkie Donderdag heeft, medegedeeld, dat hij „over enkele weken" een reis zal maken naar de Sovjet-Unie .en het Nabije Oosten. De Britsohe berichtendienst meldt uit Washington, dat Willkie hoopt Stalin te ontmoet^. Hij heeft ver klaard, dat hij zekere opdrachten van president Roosevelt zal uitvoe ren. Hij heeft echter geweigerd den aard dezer opdrachten nader te be spreken. „Ik ben van meening, zoo zeide Willkie, „dat Amerika thans en in> de toekomst nauw met deze landen zal samenwerken. Ik wil mij met die landen en hun leiders ver trouwd maken". Besprekingen met Huil en Litwinof. Naar de Britsohe berichtendienst uit Washingtin meldt, heeft Wendell Willkie Donderdag besprekingen ge voerd mef Cordell Huil .en den Sov jet-ambassadeur te Washington, Lit winof. Thans weer plezier in het werk. Mevrouw M. G. te IV. schrijft, dd. 18-7-'40 „Tien jaar lang kwelde mij ondra- gelijke hoofdpijn. |F§| Nadat ik evenwel p; J eenkuurmetOvaal- l'es heb gevolgd, zijn de pijnen geheel verdwenen. Nu doe ik weer met plezier mijn werk."" Bij rheumatiek, ischias, spit, verkoud heid, griep, zenuw- en hoofdpijn helpen de Ovaaltjes van het Trineral Agentuur. Deze hebben geen schadelijken invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de proef! Origineele verpakking van 20 tabletten slechts 60 ets. In alle apotheken en drogisterijen yerkrijgbaar. Trineral Asentuur, Nassaukade J7S, Amsterdam ALKMAAR. GEBOREN: Jan S.,5z. van Johannes G. Siegers en R. Visser. ONDERTROUWD: Gerrit van Tlel en Janna M. Verstraten. Marinus A. Appelhof en Eleonora A. Roozendaal. Michaël Smiers en Uilkje IJssels. Reindert Feereboom en Elisabeth Glas. OVERLEDEN: Dirk Schuijtemaker, wed. van J. Nierop, 80 jaar. Hoofdredacteur: A. R. Jonker, Alk maar (afw.) Plv. hoofdred.: H. P. van den Aardweg, Alkmaar. Buitenland: Tj. N. Adema, Alkmaar. Binnenland en reportage: D. A. Klomp, Bergen. Stad en Provincie: G. H. W. ter Hoeven, 'Alkmaar. Sport: J. Werkman, Alk maar. Haagsch redacteur; P.VE. H. M. Verberne, Den Haag. Verantwoordelijk voor de advertenties: T. Bus, Alkmaar. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 21 Aug. 1942. Op de hedc, gehouden kaasmarkt waren 19 staptij aangevoerd, wegende 20000 kg. 11 stapel, Fabriekskaas 20 plus 43.50, 40 plus 55, 8 st. Boerenkaas 56. Handel vlug. SCHAGEN, '20 Aug. 1942. 12 Veulens 4.508; 27 Geldekoeien (mag.) 35, tot 500; 242 Geldekoeien (vette) Cen- trale; 8 Kalf koeien 50065Q; jj Pinken 175225 39 Graskalveren Centrale; 37 Nuchtere kalveren Cen- trale; 22 Schapen (mag.) 7090; 8 Schapen (vette) Centrale; 100 Lammeren 3038; 4 Bokken en Geiten 40- 80 12 Biggen 30—38; 216 Konijnen 0.50—6; 13 Kippen 2.50—4; j0 Eenden 1.10. NOORD-SCHARWOUDE, 21 Aug. 1942 (Noordermarktbond). 37000 kg Roode kool 4.20; 3600 kg Gele kool 4.20; 350 kg Bieten 3.50; 51300 kg Aardappelen: Schotsche muizen 4.35; Eigenheimers^ Schotsche muizen 4.35; Eigenheimers en Blauwe eigenheimers 4.60; Koop. mans Blauwe 4.85; 99000 kg' Vroege witte kool 2.80; 4550 kg Slaboonen f 16; 190 kg Snijbiet 3—6. WARMENHUIZEN, 20 Aug. 1942. 117500 kg Aardappelen: Schotsche muizen J4.35; Eigenheimers 4.60; Koopmans blauwe 4.85; 6600 kg Roode kool 4.20' 16000 kg Witte kool 2.80; 30 kg Tuin- boonen 6. BROEK OP LANGENDIJK, 21 Aug, 1942'. (Langendijker Groentenveiling). 190300 kg Roode kool 4.20; 15000 kg Gele kool 4.20; 1100 kg Peen A.20; 1000 stuks Bloemkool 14; 6200 kgT!o- maten 16; 18425 kg Aardappelen; Schotsche muizen 4.35; Eigenheimers en Blauwe eigenheimers 4.60; 25500 kg Vroege witte kool 2.80; 300 kg Sla boonen 16; 400 kg Druiven: Westfrisia 80; Frankenthalers 75; Alicante 65; 1700 Komkommers 5.5013.50; 200 Perziken 8—16. LEEUWARDEN, 21 Aug. 1942. Vee markt: 81 Enter stieren; 330 Vette koeien; 753 Melk- en kalfkoeien 320— 650; 398 Pinken 130—230; 598 Gras- kalveren; 97 Nuchtere kalveren; 345 Weide schapen 62—105; 160 Lamme, ren 2237; 21 Vette varkens; 68 KI. biggen 3070; 197 Bokken en geiten; 36 Paarden. Eierhandel. Handelsprijs ktpeiereri 1.32—1.37; prijs eenden eieren 7,6 tot 8,1 ct. p. st. Pluimvee. Slachthanen 1.502.50; Slachtkippen 1.502.75; Jonge hanen 12.25; Jonge duiven 0.40;' Konijnen 1 per kg. Vereeniging van Zuivelmaatschap- pijen. Edammer kaas 20 plus 0.87, 40 plus 1.12; Goudsche kaas 20 plus 0.87; Broodkaas 40 plus 1.12. ZATERDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 6.45 Gr.pl. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.BNO: Nieuwsber. 7.15 Marschmuziek (gr.pl.) 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.BNO: Nieuwsber. en programma-uittreksel. 3.15 Brandende kwesties, causerie (opn.) 8.30 Solisten (gr.pl.j 9.15 Voor de huis vrouw. 9.30 Operette-Aria's en -Duetten (gr.pl.) 10.Ernstige muziek (opn.) 11.Voor zieke kinderen. 11.20 Debussy- progr. 12,— Klaas van Beeck en zijn orkest. 12.40 Almanak. 12.45 3NQ: BNO: Nieuws- en zakelijke her. 13— Ensemble Willy Kok en gr.pl. 14— Ned. schilders stellen In Dultschland ten toon, causerie. 14.20 Na gedanen arbeid., muziek en vroolijkheid. 15.45 Orkesteon- cert (gr.pl.) 16.Bijbellezing en ge wijde muziek (<^>n.) 16.30 Zang met pianobegel. en het I-Iollandsch Kamer- muziekensemble. 17.15 BNO: Nieuws- en zakelijke ber. 17.30 Orgelspel 18.De N.S.B. antwoordt. 18.15 Marschmuziek (gr.pl.) 18.30 Otto Hendriks en zijn orkest. 18.45 BNO: Nieuwsber. 18.55 B.N.O.: De wereldmeening uit den aether geplukt. 19.05 Als ik 't voor 't zeggen had. 19.20 Zonnige zorgelooze zomerklanken, gevarieerd programma. (Om 20.15 Filmpraatje). 21.15 Albert Vossen, accordeon en zijn solisten en Heinz Rühmann (gr.pl.) 21.45 BNO; Nieuwsber. 22.Wiener Bohème Orkest (gr.pl.) 22.1524.In Zaterdagse!» stemming (gr.pl.) HILVERSUM II, 301,5 M. 6.45—8.15 Zit Hilversum I. 8.15 Gr.pl. 8.34 Missa so, lemnis, L. v. Beethoven (gr.pl.) 10— Morgenwijding. 10.15Philharmonisch orkest 'gr.pl.) 10.30 Lichte muziek (opn.) 12.Pianovoordracht. 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke ber. 12.Tuin bouw. 13.15 Pop. orkestmuziek (gr.pl.) 13.40 Wij kijken de natuur in! 14.Zang, viool en piano. 15.10 Symphonie-orkest (gr.pl.) 15.30 Tijdschriftenschouw. 15.45 Bertus van Dinteren en zijn orkest. 16.30 In en om de Bijenstal. 16.45 Hans Jungherr en zijn accordeon-ensemble (gr.pl.) 17.Voor de binnenschippers. 17.15 BNO: Nieuws- en zakelijke ber. 17.30 Gerard van Krevelen en zijn orkest en solist. 18.15 Het kwartier van den arbeid. 18.30 Omroeporkest. (Om 19.Groeten aan Ned. Zeelieden). 19.30 B.N.O.: Nieuwsber. 19,40 BNO: Gro- ninsch praatje. 19.50 Spiegel van den dag. 20.Groninger Orkest Vereen, en solist. 20.50 Zang en piano (gr.pl.) 21.— Gr.pl. 21.15 Gron. Orkest Vereen. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.BNO: Mil. overzicht. 22.10 Avondwijdirig. 22.15— 24.Zie Hilversum I. Vanaf 20.15 Alleen voor de Radio- Centrales, die over een lijnverbinding met de studio's beschikken. Opg. Amsterdamsche Bank N.V. Bijkantoor Alkmaar. van Vrijdag 21 Augustus 1942. STAATSLIïENINGEN. Vor.k, 3)4 Nederland 1941 ,1007/s 4 Nederland 1941 100ls/16 4 Nederland 1940 II 100'/, 3—31/ Nederl. 1938 983/a 3 Ned.-Indië 1937 883/8 BANK INSTELLINGEN Amsterd. Bank 143'/, Handel Mij. Cert. v. 2.50131i/j Koloniale Bank .135 Ned. Ind. Handelsbank 90 IND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 156 Calvé Delft Cert. 137 Nederl. Ford .3197, Lever Bros204 Phil. Gloeil. Gem. Bezit 352 CULTUUR MAATSCH. H. V. A341 Java Qultuur .162 Ned. Ind. Suiker Unie 169 Verg. Vorstenlanden PETROLEUM. Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat, Rubber Oostkust SCHEEPVAARTEN. Holland-Amerika lijij Java-Ghina-Japan lijn Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah SPOORWEGEN. Deli Spoor Ind, Spoor 92 387 221 149 104 166i/s 156 210 2021/, 151 198 159 647, 46 lu. 40 1001% 1001% 100% 88»/m 1431/, 130 130 89 156 134 314 199Vi 347 355.J 159 167 90«/i 378'/i 220 148 100 163 150(4 •210 197J-5 149 194 153 44

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 2