AGENDA i NIEUWE MAATREGELEN Y00R DEN TUINBOUW. Drievoudige roofmoord te Schiedam. SPORT n. Augusta-prijs: prijzendraverij 4e klasse, afstand 1700 m: 1. A. Ro- seline van S.. Bosch, km-tijd 1.37; 2. Generaal Wetts; 3. Fred Mc.Klyo K. Tot. winnend 2.50 en plaats 1.30, 1.60, 1.80 en 5.60. RADIOPROGRAMMA BUREAU 3URGERLÏJKE STAND. Na de verbouwing van. het staid1- huis is het tareau voor den bur gerlijken stand, dat gedurende enkele jaren wegens plaatsgebrek te het stadhuis was ondargeibracht te het lokaal der afdeelteg Alge- imeene Zaken, Bevolking, enz. (de z.g. groote secretarie), thans weder tegetricht te de kaïmer, waarin het bureau voorheen gedurende vele jaren is geweest. De kamer ligt halverwege de rg, bij het binnenkomen voorbij vestibule, de^ eerste deur links. Ter plaatse is duidelijk aangegeven, $at zich daar het Bureau Burger lijke Stand bevindt. Welke is de taak van het Bureau Burgerlijke Stand en welke die van de afdeelteg Bevolking ter secreta rie? Met een enkel woord mogen wi) het onoe lezers even duidelijk maken. Burgerlijke stand: De ambtenaar van den burgerlijken stand is belast met het aannemen der aangiften van geboorten en overlijden, de voorbereiding van de ondertrouw en de huwelijken en de inschrijving der echtscheidingen, zoomede de afgifte van bewijzen en uittreksels uit alle akten van' den burgerlijken Bevolking: De afdeelteg Bevol king ter secretarie is beiast-met het aanleggen en bijhouden van het bevolkingsregister, hef register waarin alle inwoners der gemeente worden ingeschreven. Voor adres- veramderteg in de gemeente, voor het inleveren of boeit opvragen van verhuiskaarten bij vestiging te of vertrek uit de gemeente, voor in formaties uit dit bevolkingsregister, voor bewijzen van inschrijving te dat register, enz. dient men zich te melden aan deze afdeelteg, zooals reeds aangegeven, in de z.g. groote secretarie achter te de gang in het stadhuis, toegang door twee open slaande glazen deuren. KINDEREN MET VACANTIE. De Ned. Volksdienst schrijft ons: Mede door de overstelpend groote aanvraag die er is voor de jeugd uitzending der Ned. Volksdienst naar Duitschland, waardoor velen misschien teleurgesteld zouden wor den, is de wenschelijkheid gebleken ook voor het binnenland de moge- .lijkheid van uitzending open te stel len. Voor vele kinderen zegt het woord „vacantie" niets anders dan een slenteren langs de straten en de verhoogde gelegenheid kattekwaad uit te halen, in groote gezinnen vaak ook het op de kleinsten pas sen, maar de meesten hebben nog nooit in een trein gezeten of bij vriendelijke gastvrije menschen ge logeerd. Deze gelegenheid wil de N.V.D. hun nu geven, maar zij kan dit alleen met Uw hulp. Wij vragen voor deze kinderen pleegouders die gedurénde een 4 a 6 weken in de gelegenheid zijn een jongen of meisje bij zich te hebben. Geeft U dus omgaande op aan het Bur. Ned. Volksdienst, Lange- straat 87, GESLAAGD. Te Haarlem slaagdei voor costur miière mej. C. Miesstefc te Koedijk er te den Haag de dames Gar Leering te Bergen en Jo Brink te Spierdijk als coupeuse. OORLOGSINVALIDEN IN DE STAD. Hedenmorgen kwamen met de boot van de Alkmaar Packet uit Amsterdam circa 130 oorlogsinvali den voor een bezoek aan onze stad. Zij werden door gidsen van de WV Alcmaria rondgeleid, waarna in de lunchroom van den heer van Scha- gen aan de Houttil een kop koffie werd aangeboden door de VW. GEEN DIENST. Morgen zal er, in tegenstelling met een mededeeling in ons Mad van gister, ge en dienst ziji^in de remonstrantsch gerei kerk. LANGEDIJK. Verduister goed. - De burge meester van Langedijk waarschuwt de inwoners dezer gemeente ernstig en in hun eigen belang dat de ver duisteringsvoorschriften stipt in acht moeten worden genomen. Voor tij dige afscherming van de verlichting dient steeds zorg te worden gedra gen, waarbij er nadrukkelijk op wordt gewezen, dat ook het z.g. „schemeren" niet geoorloofd is. Vanaf heden zal zonder verdere waarschuwing onmiddellijk proces verbaal worden opgemaakt. De eerste boenen voor de fabrie ken. - Vrijdag werden de eerste boonen voor de fabrieken aange voerd. Het was nog maar een kleine hoeveelheid, maar dat zal wel beter worden. Voor degenen, die zich met het afhalen van boonen belasten, beteekent dit het begin van een periode, waarin een extraatje valt. Vergoeding voor gevorderde rij wielen. - Thans bestaat de gelegen heid om vergoeding aan te vragen voor de gevorderde rijwielen. Deze aanvragen kunnen tot den burge meester dezer gemeente worden ge richt. lederen morgen tusschen 9 en 12 uur bestaat de gelegenheid om in lichtingen te vragen ter gemeente secretarie afd. algemeene zaken. Bioscopen. Victoria-Theater, 7.30 u., hoofdnum mer Een nacht in Venetië (comedié) 14 j. Zondag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdag 2.30 uur matinée. Cinema-Theater, 7.30 u., hoofdnummer Mens jhennoodlot (circusfilm). 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdag 2.30 uur matinée. Alkm. Bioscoop-Theater, 7.30 u., hoofd nummer De trouwelooze Eckehart (hum.) Alle leeftijden. Zondag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdag 2.30 uur matinée. Harmonie-Theater. 7.30 u., hoofdnum mer Drie vrouwen en Verdi (rom.) 14 j. Zondap van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdag 2.30 uur matinée. Zaterdag 22 Augustus. 2.15 uur, 't Gulden Vlies, vacantie- kinderfeest, opvoering Roodkapje en de sprekends wolf. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van De Woekeraarster, door het gezelschap Bouber. Zondag 23 Augustus. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van De woekeraarster, door het gezelschap Bouber. Maandag 24 Augustus. 7.30 uur, De Rustende Jager te Bergen, zomerconcert Alkm. Symph. orkest. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van De woekeraarster, door het gezelschap Bouber. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 23 Augustus is de „Apo theek Wanna Ritsevoort", Ritsevoort 5, geopend, welke in de week van 22 t.e.m. 28 Augustus tevens den nachtdienst zal waarnemen. PRIJSBEHEERSCKING BEBOET MANUFACTURER. De manufacturer N. S. te Oas- tricum verkocht onlangs luiers voor 1.25 en beddelakens voor 3.75, terwijl hij slechts respectievelijk 0.91 en 1.89 had mogen bereke nen. Ook andere goederen, zooals heerenonderkleedteg, werden ver kocht telgen prijzen, die soms twee 'gulden en meer boven de geoor loofde lagen. De inspecteur voor de prijsheheerschteg te Amsterdam veroordeelde S. wagens overtreding der prijsvoorsehriften tot een boete van 150. DE INBRAAK BIJ LIND. Het is de politie gelukt te Am sterdam een lid van de Amster- damsche onderwereld, een zekeren A. V., te arresteeren, die zich o.m. ook heeft schuldig gemaakt aan den dpnbraak bij den bontwerker Lind alhier, waar een bontwerk ter Waarde van 700 werd ontvreemd. BURGEMEESTERS ONTSLAGEN. Bij besluit van den commissaris- generaal voor bestuur en justitie van 14 Augustus 1942 is, behalve de burgemeester van Bergen, onmiddel lijk ingaand ontslag verleend aan: Mr. D. Breebaart als burgemeester van Zijpe; L. C. Kolff idem van Wie- ringen; G. G. Loggers, van Wie- ringermeer; J. C. Haspels, van Enk huizen; S. M. Middelhoff, van Hoog- karspel; Mr. H. C. Leemhorst, van Hoorn; Jhr. J. P. W. van Doorn, van Heemstede; H. C. J. Gunning, van Ierseke; mr. H. N. baron Schimmel- melpenninck aan der Oye, van Kloe- tinge (Z.); S. van Hoeve, van Zaam- slag (Z.); A. A. Elenbaas, van 's Heer Arendskerke (Z.)Jhr. A. v. Citters van Burgh (Z.)J. L. Dreg- mans, van Koudekerke (Z.); Jhr. R. J. H. Q. Röell, van Haamstede (Z.); L. H. van Julsingha als burgemees-- ter van Delfzijl, NOORDSCHARWOTJDE. Door moeder gered. - Het 3- jarig zoontje van den heer K. aan de Pikstraat alhier geraakte Donder dagmiddag te water. De moeder van de kleine was spoedig op de plaats van het ongeluk 'aahwezig. Zij sprong achter haar kind aan en smaakte het genoegen den kleinen drenkeling op het droge te brengen. SCHOORL. Draagt elkanders lasten. - De vereeniging voor ziekenhuisverple- ging „Draagt Elkanders Lasten" hield Donderdagavond onder voor zitterschap van den heer R. Wog- num haar jaarlijksche algemeene ledenvergadering in de zaal van den heer N. Schuyri De voorzitter wees er in zijn openingswoord op, dat dit de eerste vergadering was onder de gewijzigde omstandigheden: D.E.L. is nu namelijk een afdeeling van het NEZIFO (het Nederl. ziekenhuis- verplegingsfonds). Het ledenverlies is na de reorganisatie nogal meege vallen. Het ledental bedraagt nog ruim 500 en is nog stijgende. Uit het jaarverslag bleek, dat het ledental in 1941 van 871 was gestegen tot 890, 34 leden werden in dat jaar in het ziekenhuis voor rekening van D.E.L. verpleegd met 479 ligdagen (in het voorafgaande jaar waren deze cijfers resp. 20 en 322). Gingen de financiën in 1940 voor uit met 554.95, in het afgeloopen jaar ging het minder- goed: het saldo op 1 Januari 1941 was 1467.14 en bedroeg per 31 Dec. 1311.83, dus een daling van 155.31.»De ontvang sten hadden bedragen 3386.25 waarbij 1889.32 aan contributie, en de uitgaven 2074.42 waaronder 1312.40 voor verpleging. De re serve bedroeg op 31 Dec. 1.1. f 1100. De rekening over het tijdvak van 1 Jan. 1942 t/m 15 Maart 1942 (op welken datum D.E.L. als zelfstan dige vereeniging ophield te be staan) sloot in ontvangsten en uit gaven met 1596.63, waaronder 400 aan verplegingskosten. On 15 Maart was er in kas 1076.05 en be droeg de reserve 1100. Als de rtoo- dige gelden aan de Nezifo zijn afge dragen, houdt D.E.L. dus nog een appeltje voor den dorst over. Bij de bestuursverkiezing werden de aan de beurt van aftreden zijnde leden, de heeren W. Kooy en P. Mantel, bij acclamatie herkozen. De voorzitter deed-vervolgens nog verschillende mededeelingen over de nieuwe vereeniging en wees er de leden op, dat het nu beslist nood zakelijk is, dat men zich voor brief- jjes om opname in het ziekenhuis wendt tot den secrêtaris. ARBEIDERSWONINGEN AFGEBRAND. SCHIJNDEL, 21 Aug. Te Schijn- del brak door blikseminslag brand uit in de dubbele arbeiderswoning van de familie van Ingen en van Straten, onder de gemeente Schijn- del. Door het rieten dak breidde de brand zich snel uit. De beide wonin gen brandden geheel uit. Van den inboedel kon niets gered worden. Iloofdbedrijffschap voor akker bouwproducten. - Hef heden ver schenen Voedselvoorzieningsblad be vat een beschikking van den secre taris-generaal van het departement van landbouw en visscherij, waarbij de heer J. Verhage te Den Haag wordt benoemd tot plaatsvervangend directeur van het aan het hoofdbe drijfschap voor akkerbouwproducten verbonden aan- en verkoopbureau van akkerbouwproducten. Hoofdredacteur: A. R. Jonker, Alk maar (afw.) 'Plv. hoofdred.: H. P. van den Aardweg, Alkmaar. Buitenland: Tj. N. Adema, Alkmaar. Binnenland en reportage: D. A. Klomp, Bergen. Stad en Provincie: G. H. W. ter Hoeven, Alkmaar. Sport: J. Werkman, Alk maar. Haagsch redacteur: P. E. H. M. Verberne, Den Haag. Verantwoordelijk voor de advertenties: T. Bus, Alkmaar. Instelling hoofdbedrijfschap voor tuinbouwproducten en bedrijfschappen voor groen ten en fruit, voor sierteelt producten en voor tuin- bouwzaden. 's-GRAVENHAGE, 20 Aug. De se cretaris-generaal van het departe ment van landbouw en visscherij heeft volgens mededeeling in de Ned. Staatscourant van heden, met ingang van 15 Aug. ingesteld: a. het hoofdbedrijfschap voor tuinbouwproducten b. het bedrijfschap voor groen ten en fruit; c. het bedrijfschap voor sierteelt producten; d. het bedrijfschap voor tuin- bouwzaden. Als gebied der voedselvoorziening, waarvoor het hoofdbedrijfschap voor tuinbouwproducten is ingesteld, wordt aangewezen: 1. a. de teelt en de afzet van groen ten en fruit, waaronder o.m. begre pen zijn vroege aardappelen; b. de handel in en de in- en- uit voer van de onder a genoemde pro ducten, de al of niet be- of ver werkte soortgelijke 'buitenlandsche producten, met inbegrip van zuid vruchten, zoomede specerijen, met uitzondering van vroege aardappe len; c. de be- en verwerking van de onder b genoemde producten, zoo mede de afzet van, de handel in en de in- en uitvoer van de door deze be- of verwerking verkregen pro ducten en soortgelijke buitenland sche producten; 2. a. de teelt en de afzet van, de handel in, de in- en uitvoer van én de be- en verwerking van bloem- kweekerij- en boomkWeekerijpro' ducten, zoomede van bollen en knol len van bloemgewassen; b. de afzet van, de handel in en de in-%en uitvoer van de door de on der a genoemde be- en verwerking verkregen producten ën soortgelijke buitenlandsche producten; 3. de teelt en afzet van, de handel in, de in- en uitvoer en de be- en verwerking van tuinbouw- en sier teeltzaden, zoomede de afzet van, de handel in en de in- en uitvoer van de door genoemde be- en verwer king verkregen producten en soort gelijke buitenlandsche producten. Als gebieden der voedselvoorzie ning, waarvoor de genoemde be drijfschappen zijn ingesteld, worden aangewezen voor: 1. het bedrijfschap voor groenten en fruit, het onder 1 omschreven ge bied; 2. het bedrijfschap voor sierteelt producten, het onder 2 omschreven gebied; 3. het bedrëfschap voor tuinbouw- zaden, het onder 3 omschreven ge bied. De veilingen ingeschakeld. Voorts wordt bij het hoofdbedrijf schap en de bedrijfschappen inge steld een aan- en verkoopbureau van tiiinbouw- en sierteeltproduc ten. Het hoofdbedrijfschap of het be drijfschap voor groenten en fruit kunnen bepaalde werkzaamheden tot uitvoering van hun verordenin gen en besluiten opdragen aan de veiligen, werkzaam op het gebied van het bedrijfschap voor groenten en fruit, met dien verstande echter, dat deze opdrachten in het algemeen gegeven zullen worden met bemid deling van het Centraal Bureau van de tuinbouwveilingen in Nederland. Het Centraal Bureau en voornoemde veilingen zijn verplicht hun mede werking tot uitvoering te verleenen. Vanwege het Centraal Bureau wordt aan elke veiling een persoon aangewezen, die voor de onder het voorgaande lid genoemde uitvoering tegenover het Centraal Bureau, ver antwoordelijk is. De aanwijzing van dezen persoon behoeft de goedkeu ring van het hoofdbedrijfschap. Aan het hoofdbedrijfschap en de bedrijfschappen wordt verordenende bevoegdheid, als bedoeld in artikel 153 van de grondwet, verleend. De bedrijfschappen künnen, voor zoover door het hoofdbedrijfschap niet anders is bepaald, omtrent alle' onderwerpen op het voor hen aan gewezen gebied van de hun gegeven verordenende bevoegdheid gebruik maken. Het hoofdbedrijfschap kan de ver ordeningen en besluiten van de be drijfschappen wijzigen en vernieti gen. De rechten en verplichtingen van de Fruit- en de Sierteelt centrale. De rechten en verplichtingen van de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale en de Nederlandsche Sierteeltcentrale gaan op een nader Slachtoffers van romantiek. Een afschuwelijke roofmoord, ge pleegd in den nacht van verleden week Woensdag op Donderdag op drie Rotterdamsche vrouwen, is door de Sehiedamsche politie in recordtijd tot volledige oplossing gebracht. Reeds vier en twintig uur na het vinden van twee vrouwenlijken in de Maas had zij een spoor te pakken en Zaterdagoch tend j.l. werd de hoofddader, de 39- jarige groentekoopman P. H. te Rot terdam gearresteerd. De slachtoffers waren de 80-jarige mevr. H. de VriesSchnitzler uit de Claes de Vrieselaan te Rotterdam met haar beide dochters, de 56-jarige Hen rietta en de 52-jarige Mien. Zij waren door de kerels naar den Maaskant ge lokt en daar neergeslagen, waarna zij waarschijnlijk in bewusteloozen toestand in de Maas geworpen werden. De jongste bleek echter nog bij kennis te zijn. Zij kon zich drijvende houden en gilde om hulp. Twee van de mannen begaven zich dwrop te water om de vrouw definitief onschadelijk te maken. Na het schandelijk misdrijf werd in een huisje op een in de nabijheid lig- genden volkstuin de byit van 300 ge deeld, welke zich bevond in de van de vrouwen afgenomen handtasschen. De dames wilden „verdwijnen". Een dag later, dus verleden week Don derdag, tegen den avond, werden twee lijken drijvende gevonden. De schedels vertoonden breuken, zoodat de politie, die uiteraard met de gruwelijke vondst in kennis werd gesteld, onmiddellijk misdrijf vermoedde. De woning der dames bleek geheel leeg te zijn en buren vertelden, dat zij waren vertrokken. Op het kantoor van een groote onder neming te Rotterdam, waar de jongste als secretaresse werkzaam was, werd een aanwijzing gevonden, welke naar de oplossing van de tragedie zou leiden. Een collega van haar wist namelijk te vertellen/- dat de dames reeds eenigen tijd het plan hadden te „verdwijnen" door zich ergens schuil te houden, en daarvoor allerlei methoden trachtten te vinden. Zij had over dit voornemen ge sproken met een reiziger, die veel in de zaak kwam en deze had er weer met zijn broer over gesproken. Deze broer liet er iets over los tegenover den groentekoopman P. H., in wiens brein onmiddellijk het late plan van een roof moord opkwam. Hij deelde dit plan mede aan zijn kornuiten, den 48-jarigen los-werkman J. M. W., en den 31- jarlgen los-werkman J. B., beiden te Rotterdam, terwijl ook de verloofde van één hunner, de 25-jarige Leni L. uit Schiedam, erin gekend werd. Dit meisje heeft van het begin tot en met het onmenschelijke einde van de ge schiedenis meegedaan. De drie dames werden eerst naar de woning van J. B. gebracht en vervolgens naar een adres in Schiedam, vanwaar zij in den laten avond van Woensdag 12 Aug. meegenomen werden door het drietal en de verloofde, teneinde naar de zoogenaamde definitieve verblijf plaats gebracht te worden. Van deze wandeling keerden zij niet levend terug. De daders spoedig geknipt. Na het vaststellen van de identiteit van de slachtoffers duurde het nog geen achttien uur of de Sehiedamsche re cherche wist de hand te leggen op den hoofddader. Ook het Sehiedamsche meisje kon spoedig worden gearresteerd, doch de beide andere daders, gealar meerd door een oproep tot het ver strekken van inlichtingen in de plaatse lijke pers, bleken gevlogen. Na ijverig speuren werd het tweetal everfwel Don derdag in samenwerking met de hoofd stedelijke politie te Amsterdam gearres teerd. De mannen hebben in den korten tijd, niet langer dan twee dagen, dat de dames de Vries in hun macht waren, ook nog kans gezien toestemming te krijgen haar huisraad en andere zaken uit de woning te halen. Deze plundering geschiedde zoo deskundig, dat er wer kelijk niets werd achtergelaten. Alles werd opgeslagen in een schuurtje, na tuurlijk met de bedoeling de goederen later te verkoopen. Door het tijdig in grijpen van de politie is het zoover niet gekomen. Het huisraad en wat er zich verder in het schuurtje aan eigendom men van de dames heeft bevonden, is in beslag genomen. ARBEIDSLOONEN GESTOLEN. Dienstmeisje gaf een tip. ROTTERDAM, 21 Aug. De Rotter damsche politie heeft twee jonge mannen aangehouden wegens dief stal van een actetasch, inhoudende 900 gulden, uit een directiekeet bij een bouwbedrijf aan den Goudsche- singel. Het meisje, de 18-jarige C. D. had haar beide vrienden, den 18-jarige A. de G. en den 22-jarigen V. van O., al eens verteld, dat er 's Zaterdagsmorgens in de keet, waar zij werkte, altijd veel geld aanwezig was in den vorm van loon zakjes, die aan arbeiders moesten worden uitbetaald. Op den bewus- ten Zaterdag waren de jongens in de buurt van de keet gekomen met -de bedoeling het geld te stelen, maar op het laatste oogenblik durf de het meisje niet. Toen zij even wel de keet moest verlaten om haar chef aan de telefoon te roepen," was de G. naar binnen gegaan en had de actetasch met gevulde loorizakjes meegenomen. Van het geld had het drietal goeden sier gemaakt. Tienduizend sigaren gestolen, - Tegen den 23-jarigen grondwerker W. van H. uit Eindhoven, die in den nacht van 11 op 12' Mei j.l. te Meer- veldhoom tienduizend sigaren stal uit een sigarenfabriek, is voor de Bossche rechtbank één jaar gevan genisstraf met-aftrek van voorarrest geëiseht. Voetbal OM DEN WISSELBEKER. De in 1940 voor het laatst gehou den serie-wedstrijden om den wis selbeker „De Bergenaar" en het daaraan verbonden Adspirantentör- nooi zullen a.s. Zondag weder wor den hervat. De wisselbeker werd destijds uit geloofd door de Directie der Schager Courant. Deze moet 3 maal achter een of 5 maal in het geheel gewon nen worden. In 1940 werd de beker gewonnen door Alcmaria Vietrix IL Bergen heeft den beker 2 maal ge wonnen. Ingeschreven hebben Alcmaria Vietrix H, Alkm. Boys II, Alkmaar 1, Berdos I, Schoorl I en Vrone I, terwijl Bergen met het 1ste en 2e elftal zal deelnemen. Voor het Adspirantentornooi heb ben ingeschreven Alkm. Boys a en b, Alcm. Vietrix a en b, Berdos a, Koedijk a, DTS a en Bergen a. ALKM. BOYS WEER NAAR BEVERWIJK. Morgen spelen de Boys hun twee den wedstrijd in het Mid-Kennemer- land-tornooi en wel tegen de beken de club „Beverwijk". De Boys zullen in de volgende opstelling uitkomen; Kramer (d.)Th. Pater en M. Rads- ma (achter); C. Koster, Bockweg en A. Pater (midden), Bart, Schenke, Untied, Appel en B. de Grand (voor). Paarden DRAVERIJEN IN LEEUWARDEN. De uitslagen van de gisteren te Leeuwarden gehouden draverijen waren als volgt: I. Junioren-prijs, draverij voor 2- jarige Ned. paarden, over 1100 m. Deze draverij werd in twee gedeel ten gesplitst. Ie groep; 1. Herman J., km-tijd 1.47.3; 2. Holly Scott; 3. Ha nover Gregor. Tot. winnend 2 en plaats 1 en 1. 2e groep: 1. Harrie Scott, km-tijd 1.53.3; 2. Harold; 3. Humpie Scott. Tot. winnend 2.60 en plaats 1.70 en 3.40.* Iïï. Erica-prijs, heat-prijzendrave rij 2e en 3e klasse, afstand 1600 m: le heat: 1. Caesar S van P. Boelstra, km-tijd 1.32.2; 2. Cisca en 3. Darius G. Tot. winnend 1.60 en plaats 1.40, 1.30 en f 1.50. 2e heat: 1. Elisabeth van A. Brou wer, km-tijd 1.34.3; 2. Darius G. en 3. Addrie. Tot. winnend 5.90 en plaats 1.60 en 1.30. 3e en beslissende heat: 1. Elisa beth, km-tijd 1.36.3; 2. Darius G en 3. Cisca. Addrie die als tweede aan kwam, werd gediskwalificeerd. Tot. winnend 1.70 en plaats f 1.20 en 1.30. Tot. definitief winnend 5.70 en plaats 1.70, 1.50 en 4. IV. Oude Waag-wisselprijs, handi cap-draverij le klasse: 1. Anselor van F. W. Wichers, km-tijd van 1.30.2; 2. Mc. Gregor en 3. Colum bine S. Tot. winnend 2.10 en plaats 1.40, 2.30 en 3.10. V. Dahlia-prijs, heat handicap 3e en 4e klasse, afstand 1600 m: le se rie: Fred Mc. Klyo K, km-tijd 1.33.1; 2. A."Ttoseline en 3. Edeniza Norton. Tot. winnend 26 en plaats 2.70, 1.20 en 1.30. 2e serie: 1. Bruno, km-tijd 1.33.7; 2. Diadema en 3. Zonnekind B. Cle mente en Eulogie Scott, die resp. als tweede en derde aankwamen, wer den gediskwalificeerd. Tot. winnend 2.30 en plaats 1.30, 1.70 en 1.70. Beslissende heat: 1. A. Roseline, km-tijd 1.30.9; 2, Fred Me. Klyo K en 3. Duco Scott. Bruno en Edeniza Norton, die resp. als derde en vierde aankwamen, werden gediskwalifi ceerd. Tot. winnend 3.40 en plaats. 1.70 en 1.60. Tot. definitief win nend 6.10 en plaats 2.20, 6.10 en 3.30. Schaken DE BONDSWEDSTRIJDEN TE EINDHOVEN. Donderdag en Vrijdag zijn de bondswedstrijden van den Ned. Schaakbond voortgezet en besloten. Zij hebben een bijzonder grooten toeloop en succes gehad. De uitsla gen waren als volgt: hoofdklasse: le groep: 1. W. Koo-" men te Amersfoort 5 y, pt., 2. A. Vin ken t? Spekholzerheide 4)4 pt., 3. H. Felderhof te Amsterdam 4)4 Pt-, 4. H. Blok te Rotterdam 3)4 pt., 5. en 6. H. de Jong te Winterswijk en'rit. Meyer (idem) 3 pt., 7. dr. J. v. Kol te Eindhoven 2 'A pt., 8. G. Kapsen- berg te Amsterdam )4 pt- 2e groep: 1. Th. Swaneveld te Am sterdam 6)4 pt., 2. G. Croes te Leeu warden 4 pt., 3. Mr. Eybergen te den Haag 4 pt., 4. F. Spijksma Jr. te Eindhoven 4 pt., 5. Mr. A. Roose te Groningen 3)4 pt., 6. en 7. J. v. Vliet te Leeuwarden en L. Caminade te den Haag, ieder 2)4 Pt-, 8. J. Apking te Amsterdam 1 pt. 3e groep: 1. E! de- Waal te Alk maar 5 pt., 2. Mr. H.' Walkate te den Haag 5 pt., 3. Dr. C. Böttcher te Rotterdam 4)4 pt., 4. F. Gaaren- stroom te Eindhoven 4)4 pt., 5. p Oostrijck te Eindhoven 4)4 pt., 6. p' Janssens te Rotterdam 2 pt., 7. C, V d. Gaag te Santpoort 1)4 pt., 8. j' Landwehr te Rotterdam 1 pt. In deze groep heeft onze stad„. noot de Waal dus den eersten pSjs gewonnen met 5 pt. Mr. Walkate uit der) Haag had eveneens 5 pt. Een mooi succes. 4e groep: 1. J. Oudenaarde te Rot. terdam 5 pt., 2. J. Moonen te den Haag 4)4 pt., 3. P. Bronkhorst te Eindhoven 4)4 pt., 4. P. Seewald te Bergen (N.H.) 4 pt., 5. H. v. d._ Lin den te Alphen a.d. Rijn 4 pt., "6. p, Schoenmakers te Heerlen 3 pt., 7. dr' J. Jacobson 2 pt., 8. H. Struijck v. d] Bergen te Hillegersberg 1 pt. In deze groep heeft P. Seewald tut Bergen eveneens een zeer mooi sue- ces behaald. 5e groep: 1. R. v. Yperen te Rot- terdam 6 pt.; 6e groep: 1. J. Blanket te Amsterdam 4 pt.; 7e groep: 1. p, Pruyt te den Haag 6)4 pt.; 8e groepi 1. J. v. Oosterwijk-Bruyn 7 pt.; 9e groep: 1. C. Jacobson te Amster. dam 4)4 pt. 10e groep: 1. H. Roelf. sema te Gorkum 6)4 pt.; 11e groep; 1. A. Borren te Eindhoven 5 pt.; 12e groep: 1. C. Bierhaalder te Apel. doorn 6 pt.; 13e groep: 1. A. Groe. nendijk te Aalsmeer 6)4 pt.; 14e groep: 1. G. Brakenhof te' Rotter, dam 6 pt., 15e groep: 1. J. Stolk Rotterdam 6)4 pt.; 16e groep: 1, B, Perfors te Arnhem 6 pt. Dameswedstrijd: 1. mevr. C. Rood. zant te Rotterdam 5 pt.; 2. mevr, Koomen-Heemskerk te Amersfoort 3)4 pt door voornoemden secr.-generaal te bepalen tijdstip en op een door hem aan te geven wijze, weike tijd stip en welke wijze voor ieder der genoemde cemralen en voor de ver schillende rechten en verplichtingen verschillend kunnen worden vastge steld, over op het hoofdbedrijfschap, de bedrijfschappen of het aan- en verkoopbureau. Hangende de totstandkoming eener regeling ter zake van niet-na- koming van door het hoofdbedrijf schap en de bedrijfschappen uitge vaardigde regelen, wordt namens die organisaties tuchtrecht uitgeoe fend op de wijze, als -is bepaald in par. 4 van het crisis-organisatiebe- sluit 1933. Tenslotte' bevat de Staatscourant reglementen, regelende de samen stelling, inrichting en bevoegdheid van het hoofdbedrijfschap en de be drijfschappen, en het reglement voor het aan- en verkoopbureau van tuin bouw en sierteeltproducten. WIJZIGING BEURS V O ORS CHRIFTEN. AMSTERDAM, 21 Aug. Reeds ge- ruimen tijd had de koersstijging op de effectenbeurs te Amsterdam aan leiding gegeven tot de veronderstel ling, dat deze stijging den autoritei ten wel eens niet welkom zou zijn, en dat bij een voortgezette opwaart- sche beweging maatregelen, strek kende tot een remming van het op- loopen der koersen, geen verwonde ring zou behoeven te wekken. Aan den anderen kant echter bestond de opvatting, dat de koersbeweging te Amsterdam, vooral vergeleken met de prijsontwikkeling op eenige bui tenlandsche beurzen, geenszins als te uitbundig behoefde te worden ge kenmerkt, zoodat ingrijpen van overheidswege niet gevreesd behoef de te worden. Intusschen gingen de koersen vrijwel onweerstaanbaar verder naar boven, zonder dat mer. zich van waarschuwende stemmen inzake de marktpositie iets aantrok. Wanneer echter een vergelij' ing wordt gemaakt met de koersen van nog maar betrekkelijk korten tijd ZONDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 8.— Peer Gynt Suite, Grieg (gr.) 8.15 De zin van het boer zijn. 8.30 Gr.pl. 9.BNO; Nieuwsber. en Gesproken Programma uittreksel. 9.15 Zondagmorgen zonder zorgen. 10.30 Deutsche Stunde. 11.30 De stem der S.S. 11.45 Neerlands stem van het Oostfront. 12.BNO: Nieuwsber. en pop. act. praatje. 12.15 Zang, harp, orgel en het Röntgenkwartet. 12.40 Uit Berlijn: Het Duitsche volksconcert. 14.„Knui Hamsun, zijn leven en werken". I, lezing. 14.20 Otto Dobrindt en zijn orkest (gr.) 14.30 Ensemble Willy Kok en gr.pl. 15.30 Voordracht. 15.45 Gevarieerd progr, 16.30 Theo Uden Masman en zijn dans- orkest. 17.Zondagmiddagcabaret. 17.4S BNO: Sportuitslagen en Oostlandpraatje. 18.Bertus van Dinteren en zijn or; kest. 18.45 BNO: Nieuwsber. 19.05 Sport van den dag. 19.30 Omroeporkest en solisten. 20.30 Zomeravond-confetti, gevarieerd programma. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.Symphonie-orkest (gr.) 22.15 Zang, piano, orgel en orkest (gr,) (tot 24.—) HILVERSUM n, 301,5 M. 8.— Fantasie en variatie voor piano (gr.) 8.30 Pop, gr.pl. 9.BNO: Nieuwsber. en Gespro ken Programma-Uittreksel. 9.15 Voor de jeugd. 9.45 Pro Arte Kwartet (gr.) 10.Voor den Kerkgang klinkt de lof. zang (opn.) 10.30 Studiodienst. 11.45 Psalmen en geestelijke liederen (opn.) i 12.BNO: Nieuwsber. en pop. act praatje. 12.15 Gevr. platen. 12.45 Een soldaat spreekt tot de jeugd. 13.05 Ned Verbond voor Sibbekunde: Causerie| „Wie en wat waren onze voorouders 13.20 Wiener Bohème Orkest (gr.) 13.30 .Orgelconcert en gr.pl. 14.„Onder denj citroenboom", een Spaanseh programma.1 14.30 Opera „Mignon" (opn.) 16.Boek bespreking. 16.15 „Wee den leugenaar", luisterspel. 17.Otto Hendriks en zijn orkest en Duo Rommerts Reeskamp,; 18.Marcel Wittrisch zingt opera aria's (gr.) 18.15 „U kent hen, maar kent U hen ook", gesprekken met vooraanstaande! figuren uit onzen tijd. 18.30 Zang- en pianovoordracht. 19.30 BNO: Nieuwsbenj 19.40 BNO: Mil. weekoverzicht. 20.-! BNO: Eng. uitz.: „Dutch News Reel". Voor de Radio-Centrales: Liederen var. Brahms en Schumann (gr.) 20.15 Viool en piano. 20.58 Omroepsymphonü' orkest (opn.) 21.45 BNO: Nieuwsber 22.— BNO: Mil. overz. 22.10 Avond* ding. 22.15—24.Zie Hilversum I. MAANDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 6.45 Gr.pl 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.—BNO; Nieuwsber. 7.15 Ochtendmelodieën (gr.l 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.BNO: Nieuwsber. en Gesproken Programma- Uittreksel. 8.15 Gewijde koor- en solo zang (opn.) 8.40 Composities voor kamer orkest (gr.) 9.15 Voor de huisvrouw. 91! Orkestconcert (gr.) 10.Luchtig zanj- programma (gr.) 10.30 Orgelconcert (opn.) 11.Radio Vacantieschool. 11.® Orkest Carlo Carcassola. 12.Amster- damseh Kamermuziekgezelschap. 12.4' Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en zake lijke ber. 13.— Zang- en pianovoordr, 14.— Otto Hendriks en zijn orkest es gr.pl. 15.Voor de vrouw. 15.45 Orgel' concert.. 16.— Godsdienstige lezing. 16' Orgelconcert. 16.45 „De nieuwe kleere van den keizer", luisterspel voor jeugd. 17.15 BNO: Nieuws-, zakelijke e: beursber. 17.30 De Melodisten en soliste 18.Lezing „Waarom kolonisatie", j 18.15 De Melodisten en soliste. 18-11 BNO: Nieuwsber. 18.55 BNO: Inter: zakelijk praatje. 19.05 Politiek wee»' praatje. 19.20 Pianovoordracht. 19.50 Lie deren van Hugo Wolf (gr.) 20.Rotter: Philharmonisch orkest (opn.) 21L Kamermuziek (gr.) 21.45 BNO: NieiM») ber. 22.Peter Kreuder en Barnat»1; von Geczy (gr.) 22.15 Weenen in klas/ ken (gr.) 23.15—24.— „Op ten dans" HILVERSUM n, 301,5 M. 6.45—8.15 Hilversum I. 8.15 Duetten afgewisstfj door orkesten (gr.) 9.15 Klassieke g 10.Morgenwijding. 10.15 Viool piano (gr.) 10.40 Wetenswaardighed' 10.50 PianovooTdracht. 11.25 Lieder van Sibelius (gr.) 11.30 Reportage. 11 Koor en orkest (gr.) 12.Spaanse, zang (gr.) 12.15 Frans Wouters en s' orkest. 12.45 BNO: Nieuws- en za» lijke ber. 13.— Nieuws voor 1» en tuinder. 13.15 Omroeporkest. 1* Zang, cello en pianovoordracht. L Discovariété. 15.45 „Cornelis Corn# zoon Evertsen", luisterspel. 16.— semble Willy Kok. 16.30 Orgel, viool saxofoon. 17.15 BNO: Nieuws-, zakeW" en beursber. 17.30 Strijkkwartet, z>®j en pianovoordr. 18.20 Symphonie-otK") (gr.) 18.30 Geheimen van den tijd. „Sverige", een -Zweedsche uitzen®1» 19.30 'BNO: Nieuwsber. 19.40 BN"; Friesch praatje. 19.50 Spiegel van dag. 20.„Promenade", gevarieerd P' gramma. 21.— Chansons (gr.) Ensemble Willy Kok. 21.45 BNU' Nieuwsber. 22.J BNO: Politiek p«g 22.10 Avondwijding. 22.1524.Zie ■- versum II. Vanaf 20.15 alleen voor de Ba» Centrales, die over een lijnverbin® met de Studio beschikken). geleden, dan komt men tot de tuiging, dat zich een sterke heeft voltrokken. Zoo zijn b.v. 3i;, deelen Koninklijke Petroletim schappij, die in Juni tusschen SflO j circa 330 schommelden, g65™,; tot boven 400 En zooals het f» aandeelen Koninklijke is gegaan, is het met de geheele markt geSaj^' Titans zijn maatregelen waardoor de hausse worden geremd.

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 2