DE KUNSTSTAD PARUS IN 19)2. muziek in het duivelssteegje Verrassende opbloei. Slechts de Comedie Fraipise, geschoeid op de leest van blijft zorgenkind. Hef eersfe N. O. polder- graan gewogen. FEUILLETON Als de heide bloeit.... KLEINE TUINEN SPORT RADIOPROGRAMMA Bi) de opmarsch der Duitsche troepen in de bocht van den Don. Een in elkaar geschoten sovjet-pantserwagen van het type T 34 ten Noordwesten van Kalatsch. (Orbis-Hoil.-PK Funck-Fax Holl. m) Wie in de meening mocht ver- keeren, dat het eens zoo bloeiende cultureele leven in de Fransche hoofdstad door de oorlogsomstan digheden tot stilstand, is gekomen, ■wacht bij aankomst te Parijs een aangename «verrassing. Weliswaar is er in de oorlogsdagen yan 1940, niet veel van te merken geweest, doch na den wapenstil stand bloeide het cultureele leven weer spoedig op, waarbij van de zijde der Duitsche autoriteiten veel medewerking werd ondervonden. Voor een oppervlakkigen toeschou wer lijkt het thans zelfs of er op dit gebied geen veranderingen zijn op getreden. Bij nader toezien blijkt echter, dat de vroeger zoo sterke Joodsche invloed volledig uitgescha keld is. Op het gebied van de beeldende kunsten nemen de Duitsche autori teiten een zeer tegemoetkomende houding aan. Moeilijkheden met ma teriaal worden zooveel mogelijk ver holpen, of het nu om kolen voor een atelier, terpentijn of schilderslinnen gaat. Hierdoor is het mogelijk ge worden, dat behalve twaalf musea reeds 39 schilderijen- en kunstten toonstellingen weer geopend zijn. Bij de Fransche musici en diri genten bestaat een groote inte resse voor de nieuwe Duitsche muziek, die vroeger vrijwel on bekend bleef. De Duitsche concerten door de Weermacht op Zondagmiddag in de tuinen van de Tuilerieën, van het Palais Royal en het Luxembourg heb ben hiertoe in niet geringe mate den stoot gegeven. Van de vroegere theaters zijn er reeds 32 van de 40 weer in bedrijf, evenals de 4 Staatstheaters. Twee andere theaters spelen uitsluitend voor de Düitsche weermacht. Voor bijzondere Duitsche uitvoeringen wordt ook wel van het Chaillot- theater gebruik gemaakt, dat tijdens de laatste Wereldtentoonstelling on der het Trocadero gebouwd is en 2800 plaatsen bevat. Op organisato risch gebied tracht men de theater directeuren en de tooneelspelers in vakgroepen te organiseeren en deze regeling over geheel Frankrijk uit te breiden. Het mag reeds een verheu gend teeken genoemd worden, dat de prestaties op artistiek gebied meer en meer aan invloed winnen, in tegenstelling met vroeger, toen er maar al te veel slechts op de kas ontvangsten werd gelet. De Comedie Frangaise blijft nog altijd een zorgenkind. Haar statu ten, door Napoleon tijdens zijn veld tocht naar "Rusland onderteekend, zijn nog steeds van kracht, hetgeen begrijpelijkerwijze thans moeilijk heden met zich medebrengt. Zoo wordt bijv. de directeur door de tooneelspelers en -speelsters geko zen, wat bij de groote meeningsver- schillen over kunstaangelegenheden voor een goede leiding niet altijd bevorderlijk was. Dat de uitvoerin gen veelal actualiteit misten, ligt aan de omstandigheid dat een groot aan tal spelers slechts de glansrollen van hun jeugd wilden spelen. Het moet echter reeds een grooten vooruitgang genoemd worden, dat er thans geen ministers meer zijn, die hun invloed misbruiken om hun echtgenoote of vriendin 'een plaats bij de Comedie Frangaise te verze keren. LEMMER, 27 Aug. Hielt eerste ged'orschte graan uit den Noord oostpolder is dezer dagen ge wogen. Het was een bijzonder ©ogenblik, dat niet geheel on gemerkt voorbij' is gegaan. Het dorsehen van het graan ge schiedt dn den polder zelf en brengt daar, op verschillende plaatsen bedrijvigheid. Wat niet direct gedonscht kan worden, wordt in kampen gezet om ge- dorscht te worden als dia drukte van dezen eersten oogst achter den rug is. UITVOERINGEN DOOR AMATEURS. Acht weken vóór den be paalden datum de stukken inzenden. 's-GRAVENHAGE, 27 Aug. Het departement van Volksvoorlichting en Kunsten deelt mede: Vereeni- gingen en groepen van amateurs moeten ter verkrijging van toestem ming tot uitvoeringen, waarbij teksten ten gehoore worden ge bracht, alle daarbij betrokken tek sten van tooneelstukken, schetsen, liederen, conferences, parlando's, enz. uiterlijk acht weken vóór den datum van de uitvoering indienen bij den burgemeester der gemeente waar de uitvoering zal plaats heb ben. Niet in druk verschenen tek sten moeten in tweevoud worden ingediend. De burgemeester der be trokken gemeente zendt, na zich te hebben overtuigd, dat de vereeni- ging of de groep van amateurs zich bij de Nederlandsche Kultuurkamer heeft gemeld, de teksten ter keuring naar de afdeeling Theater en Dans van dit departement. Na eventueele goedkeuring worden de teksten aan den burgemeester teruggezonden. Deze beslist of de uitvoering in zijn gemeente kan plaats hebben. TENTOONSTELLING HULPWERK BEELDENDE KUNST. AMSTERDAM, 27 Aug. De ten toonstelling Hulpwerk Beeldende Kunst, uitgaande van den Neder- lan'dschen Volksdienst, georganiseerd in samenwerking met de Kultuurka mer; die deze maand in het Rijks museum te Amsterdam gehouden wordt, mag zich in een groote be langstelling verheugen. Per dag hebben gemiddeld 250 personen de ze tentoonstelling bezocht. Ongeveer 200 schilderijen zijn aangekocht. Zooals bekend, sluit deze tentoon stelling 31 Aug. In den loop van Sept. wordt eenzelfde tentoonstel ling te Utrecht ingericht. 40 door S. BROCKHOFF. Met een bedroefd gézicht haalde Gerda het prachtige avondtoilet uit den koffer en verving het door het gehate zwarte mantelpak. Zoo, nu was zij reisvaardig. Nu kon Joep komen. En Joep kwam ook, hij had een royale bui en fuifde op een taxi. De trein was reeds vol reizigers, die met leedvermaak keken naar de wanhopige pogingen van de laatko mers om nog een plaatsje te ver overen. Tusschen vier oude dames, die Joep afkeurend monsterden, en in den beginne iedere inlichting of er nog wat vrij was, weigerden, vond hij tenslotte toch nog een plaatsje voor Gerda. De conducteur riep „Instappen!" Joep drukte het meisje nogmaals de hand. „Veel geluk, kind en kom gauw terug". Gerda boog zich uit het portier en drukte hem een hartelijke kus op het puntje van zijn neus. Misschien zou Joep Lulting niet zo» heben geglimlacht als hij het DE METAALVERORDENING. 's-GRAVENHAGE, 26 Aug. De commissaris-generaal voor Finan cien en Economische zaken heeft de volgende vergunning verleend: In overeenstemming met het be paalde in Art. 2 der Metaalverorde ning (no. 79/1942) verleen ik hierbij een algemeene vergunning om over metalen voorwerpen, welke gedeel ten of toebehooren van gebouwen zijn, tezamen met het onroerend goed, waartoe zij behooren, ten gun ste van den verkrijger van het on roerend goed te beschikken. Deze vergunning wordt in de dag bladen afgekondigd. Zij is van toe passing ten aanzien van alle be schikkingen, welke sedert het in werking treden der metaalverorde- ning plaats vinden of hebben ge vonden. JEUGDIGE MISDADIGSTER. Ten huize van den heer J. S. aan den Telefoonweg te Ede werd op klaarlichten dag ingebroken, waarbij een bedrag van duizend gulden werd ontvreemd. Het mocht de politie ge lukken het geheele vermiste bedrag te achterhalen en de daderes te ar resteeren. Deze dievegge was de 12- jarige J. K. uit Ede, die zieh in kor ten tijd reeds aan vijf diefstallen, inbraken, ladelichting, enz., heeft schuldig gemaakt. Het meisje be kende het geldkistje te hebben weg genomen. Een bedrag van 110 had zij in eep oude portemonnaie geslo ten en in den tuin verstopt. Het kistje met 940 had zij verborgen op het emplacement van het station Ede (dorp). Al het geld kwam op de aangegeven plaatsen te voorschijn. INBRAAK TE BERGEN OP ZOOM OPGEHELDERD. Er waren o.a. 25000 broodbonnen gestolen. - Op aanwijzing van de recherche te Bergen op Zoom heeft de Rotter- damsehe politie in de Maasstad kun-| nen aanhouden zekeren J. K. uit Bergen op Zoom, hoofddader van een diefstal met braak in de bak kerij, annex chocolaterie van S., in de Dubbelstraat aldaar, waar onge veer een maand geleden 25 duizend rantsoenbonnen brood, vertegen woordigende een waarde van 23 ba len- bloem, alsmede een hoeveelheid bonbons en een geldsbedrag van 150 werden gestolen. Deze K., die eenigen tijd in dienst van de bakkerij is geweest, had zich bij dezen diefstal de medewerking van twee kornuiten weten te verze keren. Samen zijn zij met den buit naar Rotterdam getrokken, alwaar K. zijn gedeelte van de gestolen bonnen voor duizend gulden van de hand deed. Onder het gestolene be vonden zich ook vervallen bonnen, welke met de bonbons in de haven werden geworpen, welke laatste men daaruit heeft opgevischt. Met de arrestatie van K. heeft de politie een goeden slag geslagen, daar deze jongeman, die eenigen tijd in een verbeteringsgesticht heeft doorgebracht, waaruit hij heeft we ten te ontvluchten, nog meer kraak- jes op eigen geweten heeft. Gebrandschilderde ramen. - De eeuwenoude r.k. kerk te Ootmarsum heeft een waardevolle schenking ontvangen in den vorm van een tweetal gebrandschilderde ramen, haar bij uiterste wilsbeschikking ge schonken door wijlen den heer J. B. G. Bloemen, eenige maanden ge leden te Ootmarsum overleden. KETTENGHANDEL IN KOFFÏE. Boeten van 2000. Eenigen tijd geleden slaagden op sporingsambtenaren er in te Eind hoven een kettinghandel in koffie te ontmaskeren bij controle in het ba gagedepot van het Eindhovensche station. Aangehouden werd een zekere L. C. P., die ais tusschenpersoon had gefungeerd bij den koop van koffie ad 47 gld. per kg. Ook de verkooper L. R. kon worden opgespoord, De inspecteur van de prjjsbeheersching te 's-Hertogenbosch heeft R. thans veroordeeld tot 2000 boete, waar bij in aanmerking is genomen, dat de man ook andere artikelen, als boter en kaas, tegen veel te dure prijzen had verkocht. L. C. P., die nog betrokken bleek in een anderen kettinghandel in kof fie en omvangrijke winsten had ge maakt, werd eveneens tot 2000 boete veroordeeld. Eenige andere personen, die in déze zaak betrok ken waren, kregen boeten varieeren- de van 125 tot 400 gulden. ZIJ KWAMEN NIET. Neen, die horden van Stalin, zij kwamen niet. Zij kregen geen kans Europa te overrompelen en hun practijken in onze landen te botvie ren. De Duitsche legers trokken ten strijde. Juist op tijd. Sinds Juni 1941 worden de bolsjewisten steeds meer teruggedrongen, totdat zij straks vernietigd zullen zijn en daarmede het gevaar dat Europa bedreigde, voorgoed bezworen is. Nog is het niet zoo ver.. Nog wordt er fel ge streden aan het Oostfront. Nog is er plaats voor iederen Nederlander die beseft dat het zijn plicht is te helpen het bolsjewistische monster onscha delijk te maken. Landgenoot, vele Nederlandsche mannen gaven een voorbeeld dat waard is door u nage volgd te worden. Met dit voorbeeld voor oogen: Meldt u aan bij het Vrij willigerslegioen „Nederland", Konin ginnegracht 22 te 's-Gravenhage. GENEESKUNDIGE HULP AAN VERPLICHT VERZEKERDEN BUITEN HUN WOONPLAATS. AMSTERDAM, 26 Aug: De cen trale persdienst van het N.A.F. schrijft ons: Wanneer een verplicht-verzekerde zich voor een verblijf, korter dan 30 dagen, buiten zijn woonplaats be vindt, zonder dat hij zijn domicilie naar die plaats heeft doen- over schrijven, kcanen de aldaar even tueel gemaakte kosten voor genees kundige verzorging voor rekening van het fonds, waarbij hij is aange sloten, wanneer aan de navolgende voorwaarden is voldaan. 1. De in verband met verstrek kingen en bijbetalingen voor vef- plicht-verzekerden geldende voor schriften moeten worden in acht ge nomen; 2. Aan het fonds moeten worden overgelegd de betreffende nota's, benevens een bewijs van den behan- delenden geneesheer, tandarts, enz., waaruit blijkt, dat de verstrekkin gen medisch noodzakelijk waren en dat daarmede niet kon worden ge wacht, totdat de verzekerde in zijn woonplaats zou zijn teruggekeerd. Met deze regeling, welke een voorloopig karakter draagt, is dus voorzien in de geneeskundige ver zorging van den verplicht-verzeker de, onverschillig waar hij zich in Nederland bevindt. De oogst is binnen en voor den molenaar breekt een drukke tjjd aan. De molenwieken zullen b(j de komende najaarsstormen danig op de proef worden gesteld. De wiekspanten worden dus goed nagezien en waar noodig gerepa reerd. Hoog boven den grond verricht de mulder dit noodzakelijke werk. (VNP-Zeijlemaker-Pax Holland m)'j had geweten dat in denzelfden trein, drie wagons van Gerda af, een ele gante blonde vrouw, negen en der tig jaar oud, maar veel jonger om te zien, ook naar Brussel reisde. Haar kennis op het gebied van wij nen overtrof die van Gerda in alle opzichten. HOOFDSTUK XXII. Frederik Kampscholte krijgt bedoek. Het huis van Frederik Kampschol te aan den Beukenweg, was niet moeilijk te vinden. De mixer had zijn zwarte Zondagsche pak aan en zslg er overdadig elegant uit. Men zou hebben kunnen denken dat hij een afspraakje met een vriendinne tje had. Maar zijn wandeling had een geheel ander, zuiver zakelijk doel. De welverzorgde tuin van Beu kenweg 12 lag in het duister. De mixer weifelde een oogenblik, de voorname rust van het huis impo neerde hem, maar toen drukte hij toch vastbesloten op de bel. Een dienstmeisje, koket met een kanten mutsje, informeerde, of hij een af spraak gemaakt had met meneer. Aimers beaamde dit hoogmoedig. Hij werd in een reusachtig, met zware eiken meubels ingericht ver trek gelaten, waar op een breede schrijftafel stapels papleren lagen. Paul Aimers greep snel in zijn bin nenzak. Gelukkig, hij had alles nog. Hij gevoelde zich behoorlijk ten strijde gewapend. Frederik Kampscholte bood hoffe lijk een whisky soda aan. „Hebt u< de papieren bij u?" vroeg hij toen. Paul Aimers vond het niet voor naam staan om zoo .rechtstreeks op je doel af te gaan. Die rijke heeren hebben ook geen manieren en hij dacht aan de manieren van Herman Kampscholte, maar die herinnering trachtte hij zoo snel mogelijk te ver drijven. „Dat is dus het belastende mate riaal", zei Frederik, na een pauze die den mixer een eeuwigheid ge schenen had. Het mooie pak leek hem te nauw en op zijn bovenlip stonden kleine pareltjes. De -heer Kampscholte woog het pakket pa pieren, dat Aimers hem gegeven had, op de hand. „En wie garan deert me, dat deze documenten echt zijn? Dat u dat niet allemaal een voudig uit uw duim hebt gezogen?" De man in het zwarte pak gevoel de zich opeens niet op zijn gemak. Op de gedachte, dat men hem om bewijzen zou vragen was hij niet gekomen. En die bewijzen zou hij ook niet hebben kunnen leveren. „U weet zelf wel, dat ze echt zijn, an ders had u me niet hier laten ko men", stamelde hij ten slotte na een lang en diep nadenken. Kampscholte gaf zich gewonnen. Bovendien was het materiaal zoo goed, dat hij er niet over dacht het terug te geven. Hij had dien twijfel alleen uitgesproken om Aimers in het nauw te drijven. „Goed, ik zal dat dan voorloopig aannemen, maar u moet natuurlijk bereid zijn bij een proces een eed óp die echtheid af te leggen". Aimers schoof op zijn stoel heen en v/eer. Brutaal, wat die kerel van hem verlangde. H'et zou niet prettig zijn om voor een rechtbank tegen over Thea te moeten staan. De ge dachte aan rechtbanken bezorgde hem trouwens toch al een rilling. Maar hij kon nu niet meer terug. Waarom had Thea ook zoo met hem gespeeld? Hij keek den ander schuld bewust aan. „Maar natuurlijk! Bent u inderdaad vast besloten die zaak te laten vervolgen?" Frederik Kampscholte beaamde dat. Hij noemde een som die den mixer te laag was. Toen bood hij nog een whisky soda aan. Maar Ai mers bedankte. Hij wilde een helder hoofd houden. Kampscholte had dat materiaal noodig om Thea te kun nen aanvallen. Meer had hij niet tegen haar, blijkbgar. En men moest zijn schatten zoo duur moge lijk verkoopen, dus moest mijnheer Kampscholte meer bieden. .(Wordt yervolgd.) Pakhuis leeggehaald. - Uit een pakhuis aan de Oude Schans te Am sterdam zijn 18000 konijnenvellen (de heele voorraad), ter waarde van 6000, gestolen. Zakkendiefstal. - Aan de Prin sengracht te Amsterdam zijn onge veer 800 jute zakken gestolen. Loanen aardappelrooien 1942. - Het college van Rijksbemiddelaars heeft voor het tijdvak van 27 Augus tus tot en met 31 Dec. 1942 een rege ling der tarieven voor het rooien van aardappelen en de daaraan ver bonden werkzaamheden bindend vastgesteld, bepaald naar de op brengst per hectare. Voor aardappe len, geteeld op gescheurd grasland, wordt een toeslag van 10 -pet. gege ven. Bij aanhoudend slecht weer kan een toeslag van 5 tot 10 pet. worden bedongen. Voor de veenkolo niën is een afzonderlijke regeling gemaakt. Handelsverkeer SlowakijeNe derland. (A.N.P.) - Op grond van getroffen regelingen is de mogelijk heid geschapen voor een hervatting van het goederenverkeer tusschen Slowakije eenerzijds en Nederland en België anderzijds, terwijl ook met Noorwegen goederenruil zal plaats vinden. Op grond van dé getroffen overeenkomst zal de goederenruil met Nederland een bedrag van 3 millioen R.M. per jaar uitmaken, met België iets meer dan iy, mil lioen R.M. en met Noorwegen 500.000 tot 600.000 R.M. 's GRAVENHAGE, 26 Autg. Over groote oppervlakten yan Nederland is thans het paarse tapijt weer uitgerold, aldus schrijft de Nedeirl. Toeristen bond (A.N.W.B.) De bloei van de heide heeft thans zijn hoog tepunt bereikt en naar analogie van de bollenzondagen zou rnen den eerstkomenden rustdag van „heideaondag" kunnen spreken. De vervoersmogelijkheden ma ken het echter ook nu weer ge- wenscht, indien men daartoe in de gelegenheid is, liever op een weekdag naar de bloeiende heide te trekken. Een tocht langs de paarse heuvels en vlakten, die op tal van plaatsen verle vendigd worden door vliegden nen, eikenhakhout, en andere stoffeering van het landschap, waardoor eentonigheid wordt vermeden, geeft de zekerheid, dat de heidei er dit jaar, zoowel in het Gooi, als op de Vekrwe en in Noord-Brabant en Drente prachtig bij staat. Bezoekers diient nog eens op het hiairt te worden gedrukt, in het heide gebied vooral niet te rooken, daar dit bij de droogte van den grond spoedig ernstige gevolgen heeft en de nog resteerende hei de voor ons land een kostbaar bezit is, dat .bescherming ten volle verdient. VRAGEN VAN LIEFHEBBERS. Er zijn zoo van die vragen, door liefhebbers gesteld, die in het alge meen beantwoord dienen te worden opdat anderen er ook mee gebaat zijn. Het leek ons daarom wdl ten algemeenen nutte om enkele moei lijkheden waar liefhebbers mee te kampen hebben, hier wat nader te bekijken. Een veel voorkomend verschijnsel, is een seringenboom, die elk jaar minder rijk bloeit en ook jaarlijks minder groote bloemtrossen vormt. Velen verkeeren in de veronder stelling, dat er thans in de zomer maanden maatregelen getroffen moe ten worden om het volgend jaar betere resultaten te mogen ver wachten. Liever zouden we er ech ter nu niets aan doen, omdat na de bloei de rustperiode volgt, en het dan niet goed is een nieuwe groei te forceeren. Het beste zal de bloei gebaat zijn bij een bemesting in het voorjaar zoodra de takken beginnen uit te loopen, en alle jonge looten er dan van kunnen profiteeren. Spe ciaal phosphor is uitstekend voor een sering. Een vraag die zeer veel gesteld wordt is: Welke mest geven we aan kamerplanten en wanneer? En het antwoord hierop kan kort zijn. Ver dunde koegier is een uistekende meststof voor kamerplanten, hoewel ze met kunstmest, A.S.F.-tabletten of Pokon evenzeer gebaat zijn. Plan ten in volle groei geven we om de twee tot drie weken mest, sterk groeiende soorten in verhouding meer dan de zwak groeiende exem plaren. In den rusttijd zetten we de bemesting stop, en dat is een voor name factor om lang van onze plan ten te kunnen genieten. Nog een veel voorkomende vraag is: Wat moet er gebeuren met een Bromelia na de bloei? Een Bromelia sterft na de bloei af, maar vormt aan de voet nieuwe uitloopers, die op hun beurt weer bloeibaar worden. Als ze half vol wassen zijn, kunnen ze van de moe derplant afgenomen worden en op gepot in een lichte, luchtige grond soort, b.v. 3 deelen bladgrond, 1 deel gehakt mos en 1 deel varenwortel, en op een niet te zonnige plaats aan de groei gebracht worden. Hoe moeten Ranonkels behandeld worden om ze het volgend jaar weer in bloei te krijgen? Zoodra het loof verdord is, op rooien en uitleggen buiten de zon tot ze eenigszins hard aanvoelen. Daarna leggen we ze een paar uur op een stuk papier in de volle zon, waardoor de fijne worteltjes opdro gen en de klauwtjes schoon gezeefd kunnen worden. Goed droog bewa ren en in het voorjaar weer plan ten. A C. Muller-Idzerda. Waterpolo DAW I-TRITON I 0-3. Niet tegen het LJ, doch tegen Tri ton moest DAW den eersten toet singswedstrijd spelen, en genoeg werd deze wedstrijd verlo ren. De nederlaag was verdiend, al is de uitslag eenigszins geflatteerd. Er werd in dezen wedstrijd zeer slecht uitgekeken. Als een der ach terspelers opzwemt, mag het niet voorkomen dat een andere speler der achterhoede er ook tusschen uittrekt, wat nu echter onmiddellijk na het begin reeds gebeurde, waardoor het eerste doelpunt werd gescoord. Tot de rust gingen de par uien daarna gelijk op met wisselen- de kansen! De DAW-voorhoede w? niet zeer gelukkig met schieten, vele malen kwamen paal en jat den Triton-keeper te hulp, terwijl deze doelman zelf ook op een zeer goe den wedstrijd kan terugzien; vel zeer gevaarlijke schoten werden door hem gestopt. Ongeveer één minuut na de rust werd Meiman om, volkomen duistere redenen het water uitgezonden en Vn fout" werd met een strafworp Afgestraft, welke onberispelijk door den midvoor werd genomen, 0-2^ Het derde doelpunt werd ook weer door een fout in de achterhoede ge scoord. Hierna kreeg DAW m de laatste halve minuut te* genheid om een tegei^oelpunt te maken, toen twee der Triton-spelers het water uit werden teveel opeenhopen voor het Tnrcm doef belemmerde dit echter en bo vendien werden de vele schoten of goed gestopt of door paal en^ te gen gehouden, zoodat in den stand geen wijziging meer kwam. Wielrennen DE TOUR DE FRANCE. Gaat definitief door! Er is al veel geschreven over het al of niet doorgaan van de Tour de France dit jaar. Steeds doken hier en daar berichten op, die later door andere werden gelogenstraft. Hoe het ook zij, wij ontvangen thans me- dedeeling uit Frankrijk, dat de ron de definitief zal doorgaan en zal worden gereden van Maandag 28 Sept. t.m. Zondag 4 Oct. Het par cours is dus belangrijk ingekrompen, doch ongetwijfeld zal de strijdniet minder fel zijn dan vroeger, toen de tour zoo'n kleme maand in beslag n^Het programma is als volgt samen- geSdag 28 Sept.: Parijs-Le Mans ^Dinsdag 29 Sept.: Le Mans-Poi- tiers, over Angers (224 km), Woensdag 30 Sept.: Poltiers-Limo- p-p- (126 km), Limoges-Clermont- Ferrand (191 km) (t0taal3171on); Donderdag 1 Oct.: Clennont-Fer rand-St. Etienne (335 km); Vrijdag* 2 Oct. rustdag; Zaterdlg 3 Oct.: St. Etienne-Lyon (56 km), Lyon-Dijon (197 km) (to- taal 253 km)/ooo Zondag 4 Oct.: Dijon-Parijs (322 km), Aaankomst in het Pare des P Wat de prijzen betreft nog het volgende: Voor iederen rit wordt 7500 fr. ter beschikking gesteld, waarvan 1500, 1250 en 1000 fr. resp. aan de eerste drie. Voor het alge meen eindklassement is een bedrag van fr.135.000 uitgetrokken, waar van 30.000, 20.000 en 15.000 resp. voor de eerste drie. Bovendien is er voor het algemeen eindklassement per ploeg van vijf man 120.000 fr. waarvan resp. 50.000, 3.°-°°° 15.000 fr. voor de eerste drie gerang schikte ploegen. VRIJDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 6.45 Gr.pl. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.BNO: Nieuwsber. 7.15 Vroeg in den morgen (gr.) 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.BNO: Nieuwsber. en Gesproken Programma uittreksel. 8.15 Liederen (gr.opn.) 8.40 Beroemde solisten (gr.) 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Symphonie, - Sibelius (gr.) 10.— Lichte discopotpourri (gr.) 11.— Vacantie Kleuterklas. 11.20 Ama- bilé-sextet. 12.„De macht der ge woonte", luisterspel. 12.15 Musette- orkest en soliste. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke ber. 13. Salonorkest en gr.pl. 14.Groninger Orkestvereen., soliste en gr.pl. 16. Bijbellezing. 16.20 Viool, piano en gr.pl. 17.15 BNO: Nieuws-, zakelijke en beurs- ber. 17.30 Knutselklas. 17.45 Beethoven- concert (gr.) 18.Goethe-herdenking. 18.30 Neerlands stem van het Oostfront. 18.45 BNO: Nieuwsber. 18.55 BNO: Bin- nenlandsch zakelijk praatje. 19.05 Het wekelijksche sportpraatje. 19.30 Het Stafmuziekcorps van de Haagsche Po litie. 20.15 Operettefragmenten (gr.) 21.Theo Uden Masman en zijn dans- orkest. 21.25 Symphonie-orkest (gr.) 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.Zweedsche liedjes (gr.) 22.15 Concertino (gr.) 22.45 Melodieën van den celloloidband (gr.) 23.30—24.Pusztaklanken (gr.) HILVERSUM II, 301,5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I. 8.15 Klanken uit zwarte spiralen (gr.) 9.Amusementsorkest iopn.) 9.45 Orkestconcert (gr.) 10. Morgenwijding. 10.15 Pianovoordracht. 10.40 Streekcultuur. 11.Zang met pianobegeleiding. 11.30 Orgelconcert.' 12.Ensemble Jonny Ombach. 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke ber. 13. Technische voorlichting. 13.15 „Tusschen de bedrijven", gevarieerd programma. 15.Voor de vrouw. 15.45 Om- en om- programma. 17.— Als je verre reizen doet17.15 BNO: Nieuws-, zakelijke- en beursber. 17.30 Otto Hendriks en zijn orkest. 18.15 „Leve de baantjes", cause rie. 18.30 Het groote Omroeporkest en solisten. 19.30 BNO: Nieuwsber. 19.40 BNO: De Jordaner vertelt over sociale nooden. 19.50 Spiegel van den dag. 20. BNO: Eng. uitz.: „Holland's political aspects". Voor de Radio-Centrales: Symphonieorkest (gr.) 20.15 Het Haag sche Blaaskwintet en gr.pl. 21.Land- mans Lust. 21.30 Alt, mannenkoor en orkest (gr.) 21.45 BNO: Nieuwsber. 22. BNO: Leidende staatslieden schrijven. 22.10 Avondwijding. 22.15—24.Zie Hil versum I. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio- Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. Winterhulp Nederland Loterij 1943 beteekent: niet minder dan twee millioen prijzen.

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 3