KIEFT Co. NEDERLANDSCHE PRIJZENPOLITIEK. jubileerende ve op de mat! STAD EN OMGEVING publicaties agenda distributie-nieuws. radioprogramma SPORT. Veehouder verplicht tot extra-veeinlevering. burgerlijke stand. 7 MILLIARD GULDEN Halfjaarlijksche schaderegeling. &n Vraagt inlichtingen bij Uw W ASSURANTIE-BEZORGER! Wij belasten ons met het sluiten van bovengenoemde verzekering. TEL. 3183. Amsterdamsche Beurs Fietsendievt damrui 1 MUZIEKAAL SCHOUWSPEL GULDEN VLIES. Ter opening van het eigenlijke seizoen zullen Zaterdag en Zondag twee bijzondere avonden worden ge geven in het Gulden Vlies, ,n.l. het optreden van Nic. van Oostrums Dansorkest met een groot muzikaal schouwspel. Medewerking verleenen o. m. de bekende zangeres Cora May en de conferencier-chansonnier Benny Vre de. Ook zal een uitstekend danspaar optreden. Het orkest is in diverse plaatsen met groot enthousiasme ontvangen.'In Alkmaar zal het ze ker niet minder zijn. TURNLUST. De jongensadspiranten van Turnlust turnen voortaaan»op Vrijdag van 56 uur in het lokaal Nieuwesloot, ingang over het terrein van de Brandweer kazerne (dus niet meer op Maandag). HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ 200 21386 100 8259 18630 Voorts vielen in onze omgeving prijzen van 65 op de volgende nummers: 8785, 8828, 6456, 13501 en 14188. BENOEMD. Een der redacteuren van de Zaan- sche editie van het „Dagblad voor Noord-Holland", de heer Hans Kers- sens, is benoemd tot hoofdred. van de Lochemsche'"Courant. De heer Jos. van Schaveren, vroe ger als journalist verbonden aan het Westfr. dagblad „Onze Courant" te Hoorn en later aan de neven-editie daarvan, het „Alkmaarsch Dagblad", is thans met ingang van Maandag a.s..benoemd tot waarnemend hoofd redacteur van de „Nieuwe Venlosche Courant" te Venlo. HANDELSREGISTER. Inschrijvingen van 1—8 Sept. Nieujve inschrijvingen: Wieringermeer: T.-Doornbos J.R.zn., Sportweg 9, commissiehandel in vlas. Bestuurswijzigingen: Benningbroek: Wederkeerige Waar borg Mij., tegen brand- of bliksem schade, Buurt 94. Den Helder: Alg. Coöp. Verbruiks- en Prod. Ver. „Helder" U.A., Koningstr. 102. Andere wijzigingen: Alkmaar: Karperton Kaasfabriek N.V., Handelskade 12, in liquidatie getredan, omgezet in een Comm. Vennootschap en benoeming procu ratiehouders. Blokker: N. Lange- rjjs, B 139, timmer- en aannemers bedrijf, rechtsvorm gewijzigd. Grootebroek: N.V. C. van Kleeff's exporthandel, handel in versche en gezouten groenten enz,, omgezet in een comm. vennootsch. Den Hel der: N.V. Tivoli-bioscoop, Molenstr. 76, bioscoop-exploitatie filiaal geves tigd te Velsen. Hoorn: N. Harder, Groote Oost 31, schildersbedrijf enz., rechtsvorm gewijzigd. Rotterdam: Rotterdamsche Bankver. N.V., fiL te Alkmaar, Langestraat 53, benoeming directeur v.h. kantoor Alkmaar en v.h. district Noord-Holland. Ter schelling: I. Rijf, Midsland 107, krui denierswaren enz., overgegaan aan mw. de wed. T. Rijf-Pals. War- menhuizen: A. Nieuwland, Kanaal- kade 47, muanfacturenhandel, rechtsvorm gewijzigd. Wieringen: N. Kaan's oliehandel, Hippoivtus- hoef, Kerkstraat 18, 'expeditiekan toor enz.,' handelsnaam gewijzigd in: Nanning Kaan, en benoeming pro curatiehoudster. Wijdenes: W. Steen, Oosterleekerweg, commissie- handel en handel in aardappelen enz., overgegaan aan Jac. Steen Wzn. Opheffingen: Den Helder, Bureau voor belastingsadviezen en sociale zaken „B. B. S.", Prins Hen driklaan 8, belastingadviezen enz. Wieringerwerf: A. Schrijver, Z-- Zjjperweg A 46, brandstoffenhandel. m VERLOREN VOORWERPEN. Politiebureau: sleutels, hondenpen ning, damesjasje, tapkraan, knots, portemoimaie met inhoud, tasch met aardappelen, zilverbon ad 1. jongensjasje en tafelkleedje. Koster, Westerweg 346, .portemon- naie met inhoud; Eeken, Zevenhui zen 8, broche; Butter, Baansloot 14, onderdeel van generator; Dekker, Boezemsingel 72, kinderportemon- naie; Van Veen, Popelmanslaan 41. damesjasje; Dirkmaat, Dorpsstraat 264, Broek- op Langendijk, vulpen; Doornbosch? Kanaaldijk 21, kruisje; •Untied, Laat 161j jongensschoen: Booy, Visscherslaan 17a, vulpen;; De Weyer, Macl. Pontstraat 25, Lips- sleutel; Kap tein, Friescheweg 6, konijnenvel; Reurs, Kanisstraat 11, portemonnaie met inhoud; van Doorn, Laat 223, sleutels! Fransen. Geest 46; portemonnaie met inhoud; Pannekeet, Lindenlaan 68, blauw zwempak; Roderwijn, Kennemer- straatweg 120, portemonnaie met in houd; Hoeben, Westerweg 113, bruine tasch met inhoud; v. d. Aakster, Landstraat 48, pop; Kossen, Burger weeshuis, jongenskous; Vogelzang, Vondelstraat 9a, drie visehsnoertjes; Portegijs, Fnidsen 70a, badartikelen; Semeyns, Comansstraat 23, vulpen; Kaan, Koorstraat 9, portemonnaie met inhoud; van Diest, Stationsweg 90a, portemonnaie met inhoud; de Vries, Stuartstraat 40, portemonnaie met inhoud; Bekeim, Vrouwenstraat 11, zilverbon ad 1. HEERHUGOWAARD. Op het nippertje gered. - Dinsdag geraakte een dochtertje van den heer Oudhuis spelende te water nabij de brug van den ge- meeente-ontvanger. Op het hulp geroep van speelmakkertjes begaf zich de héér van der Meer, die per rijwiel passeerdl? te water. Hij had de voldoening het kind, dat reeds tot onder de brug was afgedreven, weer behouden op het droge te brengen. SCHERMERHORN. De waarnemend burgemeester. - De naam van den waarnemenden burgemeester is niet, zooals ons gis ter werd medegedeeld, S. Niaber, maar J. D. Rigbers. „PROBEBETRIEB" des Luftschutz-Alarmgerats (sire nen) findet am Montag, 14 Septem ber 1942 in der Zeit zwischan 16 und 16.30 Uhr statt. Er wird der lange Dauerton (Entwarnungssig- nal) e i n m a 1 (eine Minute) zu hören sein. Findet der „Probetrieb" aus be sonderen Gründen nicht statt, so erfolge neue Bekanntgabe. Der örtliche Luftschutzleiter, P.— „PROEFALARM". Op Maandag den 14den September 1942 zullen de luchtbeschrmings- sirenes tusschen 16.00 en 16.30 uur bjj wijze van proef in werking wor den gesteld. Daarbij zal het signaal „luchtalarm geëindigd" (één minuut gelijkmatige toon) gegeven worden. Voor het geval deze proefneming om bijzondere redenen niet zou doorgaan, volgt voor het eerstvol- gende proefalarm een nieuwe be kendmaking. De Burgemeester, Plaatselijk Luchtbeschermings* leider, P. B. A. v. d. Sluys. VOORSCHRIFT VOOR DE ORGANISATIE DER ZELF BESCHERMINGSMAATREGELEN TEGEN BRAND IN GEBOUWEN, Openbare bekendmaking. De Burgemeester, Plaatselijk Luchtbeschermingsleider te A1 k - m a ar, maakt op grond van art. 8 van de Luchtbeschermingsverorde ning (No, 13/1942) het volgende be kend: le. De zolders of bovenste verdie ping van openbare en particuliere gebouwen, kantoren en bedrijven, als bedoeld in artikel 1, sub 4 en 5, der Luchtbeschermingsverordening, moeten worden opgeruimd. Hiertoe moeten de zich aldaar be vindende licht brandbare voorwer ken worden verwijderd. Andere klei ne al dan niet brandbare voorwer- pen moeten hetzij verwijderd, hetzij iji kisten worden verpakt, welke met deksel gesloten en ordelijk zoo moeten worden opgesteld, dat ze aan alle kanten te bereiken zijn. Alle hóeken van de hierbedoelde ver trekken moeten gemakkelijk bereik baar zijn. 2e. Op de zolders en alle andere verdiepingen der bovenbedoelde ge bouwen, kantoren en bedrijven, met inbegrip van de ruimten, welke ge lijkvloers of in kelders of souster- ftins 'zijn gelegen, moet een vol lende voorraad zand en water ge- ed worden" gehouden, alsmede een meer voorwerpen, welke in het ider van de zelfbescherming als bulpmiddeleft ter bestrijding van een begin van brand nuttig kunnen zijn (b.v. een schop, een hark, een tuin slang, een vuiirzweep, enz.) 3c. Indien de bovenste verdieping der bovenbedoelde gebouwen, kan toren en bedrijven als woon-, slaap- of werkvertrek wordt gebruikt, moe ten in verband met den aard van het gebruik overeenkomstige maatrege len, als onder 1 en 2 aangegeven, ge troffen worden. 4e. Voor het nakonjen van de on der 1 tm. 3 genoemde verplichtin gen is in beginsel verantwoordelijk de eigenaar van het betreffende ge bouw, kantoor of bedrijf. Hij, die het gebouw, kantoor of bedrijf daadwer kelijk in zijn bezit heeft (b.v. bezit ter, huurder enz.) of daarover het beheer voert (b.v. vertegenwoordi ger, bestuurder), is in plaats van den eigenaar verantwoordelijk. 5e. Van gemeentewege zal voor een voldoende hoeveelheid zand worden zorggedragen. De distribu tie van dit zand geschiedt op de vol gende wijze: Bij den magazijnmeester van den dienst der Gemeentewerken (ingang terrein Limmerhoek) is zand ver krijgbaar op werkdagen van 9-12 uur en van 14.30-16.39 uur tegen een prijs van 10 cent per volle emmer. Armlastige ingezetenen kunnen dit zand gratis ontvangen. 6e. Het niet-nakomen van boven bedoelde verplichtingen kan ingevol ge artikel 15 van de Luchtbescher mingsverordening worden gestraft met hechtenis van ten hoogste zes maanden eri met een geldboete van ten hoogste duizend gulden of met één dezer straffen. In ernstige geval len kan een gevangenisstraf van ten hoogste 8 jaren en een geldboete van onbeperkte hoogte of één dezer straffen worden opgelegd. Alkmaar, 9 Sept. 1942. De Burgemeester, Plaatsélijk Luchtbeschermingsleider, B. A. v. d. SLUYS. CONTROLE OP DE VERDUISTERING. OPENBARE BEKENDMAKING. De Burgemeester, plaatselijk Luehtbeschèrmingsleider te Alk maar, maakt op grond ,van de arti kelen 7 en 8 van de Ludhtbescher- mingsverordening (No. 13/1942) het volgende bekend: Aangezien gebleken is, dat door vele ingezetenen nog steeds onvol doende verduisterd wordt, zal een intensieve en scherpe controle wor den uitgeoefend op het naleven der verduisteringsvoorschriften. Bij constateering van overtredin gen zal van heden af naast het opma ken van proces-verbaal hetgeen een strafoplegging van 150 gulden boete of 4 weken hechtenis tenge volge kan hebben onmiddellijk worden overgegaan tot het afsnijden van den toevoer van de lichtvoor ziening voor een tijdvak van drie dagen. Alkjnaar, 9 September 1942. De Burgemeester, plaatselijk Luchtbeschermingsleider, B. A. v. d. SLUYS. Bioscopen. C Alkm. Bioscpop-Theater, 7.30 u., hoofd- nummer De amateur-jockey (kom.) Alle leeftijden. Harmonie-Thckter, 7.30 u., hoofdnum mer Contrasten (rom.) 18 jaar. Victoria-Theater, 7.30 u., hoofdnum mer De eed van Stephan Rakitin (rom.- sens.) 18 jaar. Cinema-Theater, 7.30 u., hoofdnummer Het lied der puszta (rom.) 14 jaar. Woensdag 9 September. 8 uur, 't Gulden Vlies, demonstratie en proefles jiu-jitsu. NA-UITREIKING DIVERSE DISTRIBUTIEBESCHEIDEN. De Leider van den Distributie- dienst Kring Alkmaar, maakt be kend, dat zij, die verzuimd hebben hun bonkaarten 10e periode, tabaks en sigarettenkaarten, en versnape- ringenkaarten, op den daarvoor ge stelden datum af te halen, deze als nog in ontvangst kunnen nemen op Donderdag 10 September 1942 tus schen 9.30 en 16 uur in het School gebouw aan de Brillesteeg. Alkmaar, 9 Sept. 1942. De Leider voornoemd, H. BAKKER. INGEZONDEN STUKKEN. DE PROVINCIALE FOKVEEDAG TE HOORN. Het terrein in het IJselmeerpark leent zich wel goed voor den pi€v. fokveedag op 16 Sept. Een mooie droge 'grasmat is als standplaats voor het vee wel geschikt, terwijl het opgaand hout met haven en de daaraan liggende gebouwen een mooi décor geeft. Vóór alles is hier bij noodig eenigszins gunstig weer, want bij een zuidwester-regenval is men hier niet gelukkig. De benaming tentoonstelling is niet' geheel juist, omdat het vraag programma meer is ingesteld op het exposeeren van verwanten en fokgroepen; het. inzenden en beoordeelen van individtieele die ren is meer op den achtergrond geschoven. Het geheel is in hoofd zaak gebaseerd op de rationeele fokkerij, waarbij ook iets méér aandacht is geschonken aan de bruikbaarheid voor de bedrijven. In het belang van de bruikbaar heid zijn voor de fokvereenigings- groepen de toegekende geldprijzen met 50 pet. verhoogd indien voor alle dieren in de desbetreffende groep AB voor de volledige melk- teekens kan worden gegeven. Wat de inzending zelve betreft zij vermeld, dat naast enkele kui- en stierkalveren aangegeven zijn 16 \y2 -jarige, 11 2)4-jarige en 9 oudere stieren. Voor de hokkelingen komen 9 groepen van drie afstammelingen van één vaderdier met daarnaast voor de individueele keuring nog 9 dieren. De melkvaarzen komen uit met eveneens 8 groepen van 3 en daarnaast 2 dieren voor de indivi- jdueefë keuring. Voor de melktwen- ters komen er 4 drietallen met daarnaast nog een 12-tal dieren voor de individueele keuringen. Een zeerbelangrijke rubriek is die voor de fokvereenigingsgroepen, waarvan er 15,' elk met 5 melk koeien, tegen elkander in het strijd perk komen. Met de reserve mee is dit een inzending van 82 dieren, welk aantal ook voor de indivi dueele' keuring verschijnt. Vervol gens hebben we de keuring van eigenaarsgroepen, elk bestaande -uit 4 melkkoeien, 13 .eigenaars komen in deze rubriek uit. Tenslotte zijn er dan nog "de kampioenskeuringen voor stieren en koeien. Nog zij vermeld, dat hoewel in afwijking van vorige fokveedagen geen aparte rubrieken zijn gemaakt voor lichten en zwaren grond, bij de indeeling van den catalogus hiermee wel rekening is gehouden en hier van bij de desbetreffende groepen melding gemaakt. Erzullen ook nog 160 geiten, 150 stuks wolvee en voorts nog varkens en paarden worden geëxposeerd. Ook zij nog genoemd, dat blijkens een gunstige beschikking van de spoorwegen bezoekers uit de rich ting den Helder en Schagen, met trein nr. 2526 en vertrek uit den Helder 7.30 uur, directe aansluiting hebben in Heerhugowaard en daar> door .ongeveer 9 uur in Hoorn kun nen arriveeren. De secretaris, E. KOSTER Dz. INTREDE. Mej. T. Rothfusz, beroepen predi kante bij de doopsgezinde gemeente te Nieuwe Niedorp, zal a.s. Zondag aldaar haar intrede doen na bevesti ging door ds. F. Dijkema van Am sterdam. PURMEREND, 8 Sept. 1942. Gemeen telijke kaasbeurs. Verhandeld 8 par tijen, wegende 13500 kg. Handel vlug. Hoogste prijs 40 plus 5456, 20 plus 4043.50. Kaasmarkt, gewicht 615 kg. Handel vlug. 3 st. Kleine boeren 40 plus 56 per 50 kg; 61 st. Volvette. Runderen, totaal 742 stuks. 370 Vette koeien voor de levering; 166 Gelde- koeien 385490, handel matig; 18 Melkkoeien voor de levering; 17\Veulens, handel matig; '4 Vette kalveren voor de levering; 184 Biggen 22—46, handel matig; 489 Schapen 5882, handel goed; 169 Bbkken 1885, handel matig; 517 Lammeren 2345, handel goed; 132 Kipeieren; 200 Noord Holl. blauw (kuikens) 0.90 per kg; 600 Oude kipen en hanen 0.90 p. kg; Korujnen 0.90 p. st.; 200 Eenden 0.98 p. sC Hl (slot). In aansluiting op de mededee- lingen van mr. Schokker en den heer Stienstra gaf mr. J. A. M. Pott, Hoofd van de Prijsberechting, een uiteenzetting van dezen tak van den dienst. Reeds meer dan anderhalf jaar kent men hier te lande de prijsbe- heersching en de daaraan verbon den tuchtrechtspraak. De steeds toe nemende werkzaamheden blijken wel uit de volgende cijfers: in de maanden Maart, April, Mei en Juni 1941 werden er resp. 446, 549, 1303 en 2006 zaken behandeld; terwijl in dezelfde maanden van het jaar 1942. het aantal behandelde zaken resp. 5569, 6126, 6158 en 6347 bedroeg. Naar buiten uit worden alleen de vonnissen gepubliceerd terwijl zelfs dit niet altijd het geval is. Het tuchtrecht van het Prijsbe- heerschingsbesluit is bestuursstraf- recht. Dit wil zeggen,' dat het een actieve instelling is tegenover het wettelijke voorschrift. Het bestuurs apparaat acht zich niet alleen ver antwoordelijk voor een goede toe passing van de voorschriften, maar bovendien hiervoor, dat het doel, dat de wetgever zich gesteld heeft, onder alle omstandigheden be reikt wordt. Dien ten gevolge is het dus een verlengstuk van de prijs- wetgeving. Men laat onbelangrijke zaken loopen en slaat meer acht op het te hereiken doel dan dat men aan de letter van de wet blijft han gen. Yier soorten verdachten. Er zijn vier soorten verdachten. 1. Zij, die te goeder trouw te veel verdienen; juridisch gezegd: kunnen aantoonen, dat zij een overtreding niet hebben kunnen vermijden. 2. Zij, Üie gebrek aan discipline toonen, dus alleen maar tijdelijk onwillig zijn. 3. De in normale tijden bonafide zakenman, die nu van de tijdsom standigheden wil profiteeren. 4. De zwarte handelaar. Het kan gemakkelijk voorkomen, dat iemand, die volgens de letter van de wet minder schuldig is dan een ander, toch veel zwaarder ge straft wordt, omdat hij werkzaam was op een terrein, waarop nu een maal geen enkele inbreuk geduld kan worden. Het spreekt vanzelf, dat In een dergelijk geval de per soonlijke en gezinsomstandigheden, benevens de kapitaalkracht of de liquiditeit van den overtreder abso luut geen rol meer spelen. Boetes moeten grooter dan de verkregen winst zijn. Een veel voorkomend misverstand, vooral bij advocaten, is dit, dat in dergelijke gevallen nauvékeyrig de winst zou moeten worden uitgere kend om tot een rationeele boete oplegging te kunnen geraken. Deze opvatting nu is door het boven staande wel weerlegd. Het uitreke nen van de winst, welke in vele ge vallen inderdaad geschiedt, heeft geen andere bedoeling dan dat de straf in het algemeen nimmer ge ringer mag wezen dan de onrecht matig verkregen winst. Trouwens, de typische instelliAg van het prijsberechtingsapparaat uitoefenende het bestuursstrafrecht tegenover de wettelijke voorschrif ten, brengt uiteraard een groote on gevoeligheid voor allerlei chicanes, welke te berde gebracht worden, met zich mede. Aan den anderen kant verdoet de prijsberechting haar tijd niet met handelingen, die hoezeer ook in strijd met eenig voorschrift toch geen inbreuk maken op, het doel, dat de Dienst zich gesteld heeft. De prijsberechting kent het begrip „Prijsopdrijving" niet meer als een wettelijk begrip. De vervangings waarde is echter voor de prijsbe rechting uit de aard der zaak in geen enkel opzicht meer aanvaard baar. De samenwerking met accountants van de verdediging, die op een goede reputatie kunnen bogen, is zeer gelukkig geweest. Bij de advo caten daarentegen waren de erva ringen wel eens minder bevredi gend. Deze zijn vaak te formalis tisch en trekken gaarne de rechts geldigheid der voorschriften in twij fel, terwijl zij 'daarbij vergeten op de zaak zelf in te gaan. De verantwoordelijkheid. Er zijn menschen, die voelen aan komen, dat zjj tot een prijsopdrij ving zullen overgaan. Zij maken dan een contract -met hun filiaal houders of hun ander personeel, waarbij zij de verantwoordelijk heid voor de opdrijving op déze menschen trachten af te wentelen. De prijsberechting trekt zich hier van niets aan, daar de volle verant woordelijkheid voor een en ander bij het hoofd van een onderneming blijft berusten. DONDERDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 7.15 Lichte gr.pl. 7.30 BNO: Nieuwsber. 7.40 Lichte gr.pl. 8.30 BNO: Nieuwsber. 8.40 Pro grammaknipsels en -plaksels. 8.50 Berl. orkest (gr.) 9.— Pop. gr.pl. 9.30 Spiegel van den dag (opn.) 9.40 Pop. gr.pl. 10. Gerard ven Kr welen en zijn orkest. 10.30 Luisterspel „Het paard, de hond, de haan en de aap in onze moedertaal". 10.*5 Gerard van Krevelen en zijn or kest. 11.15 Utr. Strijkkwartet. 12.Al manak. 12.05 Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke ber. 13.Orgelspel en het Trio Jan Heimeester. 14.Gooisch Strijkorkest en soliste. 15.„Wat is in spiratie", vraaggesprek. 15.15 Cell, en piano. 15.45 Gooisch Strijkorkest. 16.45 BNO: Nieuws-, zakelijke- en heursber. 17.Uit Spaansche gewesten, gr.pl.pro- gramma. 17.30 De Melodisten. 18.15 „Plakboek 1912", kaleidoscoop. 19.- „Brandende kwesties causerie. 19.15 Carlo Buti zingt' (gr.) 19.30 BNO: Nieuwsber. 19.40 BNO: De Wereldmee- Wandelen. N.W.B.-WANDELTOCHTEN. Op 16, 17, 18, 19 en 20, September e.k. organiseert de N.W.B. diverse wandeltochten over ongeveer 25 K.M., zulks natuurlijk in het kader der individueele wandeling. De deel nemers, die lid moeten zijn van den bond, kunnen zelf den dag hunner wandeling kiezen, maar dienen zich tijdig op te geven bij de inschrijf- adresse'n, aangezien er aan het ver trekpunt geen deelnemers meer mo gen wórden ingeschreven. Na volbrenging van den tocht of meerdere tochten stelt de N.W.B, een keurig verzorgde herinnering beschikbaar, terwijl aanteekening in het wandelboekje kan plaats vin den. Op de drie eerste dagen kan men op elk willekeurig tijdstip vertrek ken, op Zaterdag 19 Sept. heeft de start plaats tusschen 2.30 en 3.30 en op Zondafe 20 Sept. tusschen 10 en 12 uur. De inschrijving, die 13 Sept. sluit, kan plaats vinden te Alkmaar hij den heer Th. J. J. Konijn, Coman- straat 11, Alkmaar, terwijl de start is bij paviljoen Kinheim bij het station. Biljarten BILJART-TORNOOI TE ROTTERDAM BEËINDIGD. Met den wedstrijd over drie ban den is het tornooi te Rotterdam be sloten. De Leeuw heeft tenslotte in deze afd. gewonnen na een buiten gewoon spannende slotpartij tegen Sweèring. De eindstand is: gew. pt. brt. h.s. gem. 1. de Leeuw 6 346 523 7 0.661 2. Sengers 5% 344 561 7 0.613 3. Sweering 5 333 489 6 0.680 4. Vreeswijk 5 320 585 6 0.547 5. Verbeek 2 309 543 9 0.569 6. Gehrels 2 308 612 7 0.503 7. Tournier 1 y, 263 557 4 0.472 8. Heinrich 1 262 608 5 0.430 's-GRAVENHAGE, 8 Sept. Nog zeer onlarigs is medegedeeld, 'dat de secretaris-generaal van het departe ment van landbouw en visscherij op grond van de hem verleende buiten gewone bevoegdheden is opgetreden tegen enkele veehouders in de pro vincies Gelderland, Zeeland, Lim burg en Drenthe, daar deze gedu rende gëruimen tijd melk hadden achtergehouden, hoewel zij volgens de geldende bepaling'n verplicht waren deze melk bij een melkver- werkend of standaardisatiebedrijf in te leveren. Thans is ook in de provincie Overijssel een dergelijke maatregel genomen: De secretaris-generaal heeft aan een veehouder ln Olst een extra inleveringsplicht van vee op gelegd. Deze man zal nu boven den normalen aanslag in de verplichte veelevering vier koeien moeten af staan. Men kan niet ongestraf de voedselvoorziening van zijn volk te genwerken. ALKMAAR. GETRÓUWD: Petrus L. L. de Wit en Maria E. Verberne. Jan Hup en Jansje Knoef. Roelof Wildeboer en Maria J. Nellen. hing uit vreemde kranten". 19.50 Orgel en zang. 20.15 Oratorium Vereenigin. „Kerkgezang" te Utrecht, orkest en solisten (opn.) 20.55 Compohistenspiegel 21.10 Von Gluck - Mozart (gr.) 2145 BNO: Nieuwsber. 22.— Klanken uit Zuid-Amerika (gr.) 22,20—24.— Solisten van groote vermaardheid (gr.) HILVERSUM II, 301,5 M. 7.15—7.40 Zie Hilversum I. 7.40 Ochtendgymnastiek 7.50 BNO: Gesproken binnenl. overz (opn.) 8.— „De beteekenis van den .Landstand voor de boeren en het Ned volk". 8.15 Pop. gr.pl. 8.30 BNO' Nieuwsber. 8.40 Gitaar-, fluit- en harp spel (gr.) 9.— Pop. gr.pl. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Omroeporkest en so listen (opn.) 10.Godsdienstige uit zending. 10.30 Zang en piano. 11.— Voor de vrouw. 11.20 Christelijk kinderkoor „Lenteklokjes" met pianobegel. 11.30 En semble Joan Lancé en gr.pl. 12.30 Pro- gramma-overz. 12.35 Berl. Opera Orkest (gr.) 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke ber. 13.Causerie „Beste appels in den tuin en hoe ze te kweeken". 13.15 Pia- novoordr. 14.— Godsd. uitz. 14.30 Om roeporkest en gr.pl. 15.30 Hier is de koffergramofoon. 16.Ensemble Willy Kok. 16.45 BNO: Nieuws-, zakelijke- en beursbér. 17.Het kinderkoor van den Ned. Omroep. 17.30 Zang en piano. 18 „Van de baan", een nabeschouwing over het afgeloopen athletiekseizoen, 18.15 Accordeonspel (gr') 18.30 BNO: Nieuwsber. 18.40 Spiegel van den dag. 18.50 BNO: Wat Nederland schrijft. 19.— Symphonieorkest (gr) 19.15Viool en piano. 19.55 Fagot en orkest (gr.) 20.15 Cabaret der Jongeren (opn.) 21.15 Mu- sette-orkest en solist (opn.) 21.45 BNO: Nieuwsb'er. 22.BNO: Mil. overz. 22.10 Avondwijding. 22.20—24.— Zie Hilv. I. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio- Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. 0NDERUN0E ^VERZEKERING MAATSCHAPPIJ! GEVESTIGD TE 'S-GBAVEHRABE BESTBURfX C. F. E VAN RELDEN TUCf EB.' f. «R. I.L HOITIJHi tL 1.1. GRQBBEt, f. C. HEBT Tot 4 September 1942 werd in totaal bjj onze Maatschappij verzekerd voor als volgt over de Afdeelingen verdeeld: Afd. A Eenvoudige risico's tot 50.000 gld.' f 4.720.000.000.— Afd. B Grootere risico's f 1.308.000.000.— Afd. C Persoonlijke Onge vallen f236.000.000.- Afd. D Gevaarlijke risico's f 304.000.000.— Afd. E Bedrijfsschade en huurderving f 204.000.000.— Afd. G Geldswaarden enz. f 16.000.000.— Afd. I Kleine inboedels tot 7500 gld. f 112.000.000.— Afd. S Schepen binnenvaart f 100.000.000.— (Afd. I Driemaandelijksche). Voegt ook Uw belang bij het grdote geheel en neemt deel in de steeds groeiende risico-spreiding! Een wagentje volgeladen met journalis ten op exoursie met den Landstand door West-Friesland. (Foto Joh. Kuiper.) Opg. Amsterdamsche Bank NlV. Bükantoor Alkmaar, van Woensdag 9 Septembeik.1942 STAATSLEENINGEN. Vor.k., lu.40 3H Nederland 1941 999/ls 4 Nederland 1941 100 4 Nederland 1940 II l003/8 3—3V, Neder1. 1938 96B/a 3 Ned-lndië 1937 885/16 BANK INSTELLINGEN Amsterd. Bank ,1391/, Handel Mij. Cert. v. 2.50131 Koloniale Bank .134 Ned. Ind. Handelsbank 93'/, IND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 159 Calvé Delft Cert. ,133 NederL Ford .305 Lever Bros204 Phil. Gloeil. Gem. Bezit 338 CULTUUR MAATSCH. H. V. A358 Java Cultuur .186 Ned. Ind. Suiker Unie 182 Verg. Vorstenlanden gfis/, PETROLEUM. Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Oostkust SCHEEPVAARTEN. Holland-Amerika lijn 1561/» Java-China-Japan lijn 145i/s Kon Ned. Stoomboot 195 Scheepvaart Uhie .193 TABAKKEN. Deli Batavia .1621/, Oude Deli .212 Senembah163 SPOORWEGEN. Deli Spoor t 70 Ind. Spoor 501/, 3601/, .220 .157 .112 99V, 100% 100% 96% 8&/ie 139V» 130 134 89 157 13C'/i 305 196 327-3' 338-40 175 176 94-5 355 212 155 110 153 138 193 189 158 207 161 70 48-9 Hoofdredacteur: A. R. Jonker, Alk-"1 maar (afw.) Plv. hoofdred.: H. P. v. d. Aardweg, Alkmaar. Buitenland: Tj. N. Adema, Alkmaar. Binnenland en reportage: D. A. Klothf), Bergen. Stad en Provincie: G. H. W. ter Hoeven, Alkmaar. Sport: J. Werkman, Alk maar. Haagsch redacteur: P. E. H. M. Verberne, Den Haag. Verantwoordelijk voor de advertenties: T. Bus, Alkmaar. We hebben gezegd: de OffiJ maarsche rechtl enkel medelij dl heeren fietsendifl overtuigd, dat verkeerd is eri strenge straffen] yen tot ander brengen. Misschien Het behoeft geq het met den Offic zijn. Het rijwiel een te kostbaar b| het stelen er van te beschouwen. T fiets noodig voor zijn zuinig op hui grootste aantrekt voor de dieven. Ei kostbaar bezit vj men niet alleen d^ is er vrijwel geen haar te vervangen Natuurlijk korr_ rechtbank verschi] die het een of ai ophangen en die schuld te be wijzer niet, evenmin alsl verzachtende oma te voeren. Onwa Zoo kwam de I S. uit Amsterdam! verhaal. Hij wel Andijk een fiets tl maar doodleuk bel maal niet in Andijf Wel was hiy op def wuste fiets gestoll karspel geweest er; fietsenstalling de I „zwager" geleend rug gebracht. Oirt had hij gebruik valschen naam: on soonsbewijs niet b| Natuurlijk ging op en de Officier opgeven van een| noodig was gewee uitkomen, dat S. weest was. Intusschen was I mej. C. een heel Een onbekende, di] op verdachte, wil men, had de fietj kettingslot en was] den. Een paar dager wachtmeester vanl aan den eigenaal fiets de ketting en| herkende beide eigendom! Verdachte beweel dellij k, dat een en| dochtertje was, ma niet: eisch 15 maal 25 maal Wanneer wij plaatsruimte koni dan zouden wij he] slagje beginnen mi vlek in de kolom minuten van deze niets, dat ons oor De verdachte G. dam was n.l. doof Hij kon geen enke men, zoodat de moest maken van 1 Enfin, we hoorde dat deze verdachte fiets gestolen hac zelf aan het woordl wij met iemand te die bekend was mi geen wonder ook, i de 25ste keer, dat 1 ter in aanraking ki leum dus... Ja, kijk eens, mt zoo te zeggen zoo Aldus begon smeuig Amsterdam Hoorn vertrokken1 zonder bonnen. En nen kun je ook krijgen. Hij ving d winkels en besloo ningen te £aan. O fietsen zag hij ge rik. kerk; wel- 20 hfj een keuze uit e ste weg. Wat erg ni naar Groningen. M daar? Hjj had er yan, maar hoorde ■Leeuwarden al 100 Oplossing 1763 (Eindspel). Stand 1 Zw. 2 sch. op: 2 W. 2 sch. op: 24, O P 1. 1. 24—^20 £3—29, 2. 20—15. (eventueel 2832 door 36—31. Even! door 48X25, zw. 3f »w. 42—47 en wit 10. Zwart kan nu de cam van 48 wt A. 3339 en dioor A. Op 33—39 o w<

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 2