Edison Kris kras door Noord-Holland ECONOMISCHE VOORLICHTINGSDIENST DE VUURRODE SCHOENTJES. Het aardappelrantsoen verhoogd f.MsJJi, f. .1.00010.000 ONDERLINGE NEDERLANDSCHE STAD EN OMGEVING PUZZLE De vaste wil, ons vorm te een nieuwen tot geven. AGENDA No. 72.00.60 PUBLICATIES FILMS VAN DEZE WEEK RADIOPROGRAMMA i@n hier, morgen daar! groote risieospreidlng! ASSURANTIEKANTOOR J. H. WAGENAAR, STATIONSWEG 56-58. TEL. 2184. BESLUITEN BURGEMEESTER. De Burgemeester van Alkmaar heeft de volgende besluiten geno men: a. tot beschikbaarstelling van een crediet van 3000 voor uitbreiding van het gemeente-slachthuis; b. tot wijziging dep gemeentebe- grooting van het gasbedrijf voor 1942 in verband met de levering van gas en gyos aan de gemeente Castri- cum; c. tot aanvaarding van een legaat van wijlen den heer G. J. Nieuwen- kamp, overleden te Alkmaar op 23 Augustus j.l.; d. tot benoem,ing van den heer P. H. Wüijster, te Zaandam, voor vast tot leeraar in de staathuishoudkun de aan de Handelsschool; e. tot verleening van eervol ont slag op verzoek aan den heer S. Boosman, als onderwijzer aan de Bosboom Tojussaintschool alhier. JEUGD, VAN MAX HALBE. A.s. Woensdag zal het nieuwe too- neelgezelschap onder leiding van Fr. Kleinbloesem in de Harmonie een voorstelling komen geven van het boeiende stuk: „Jeugd" van Max Halbe. In deze voorstelling treden onder meer op Louis Vervoorn als pastoor Hoppe, Jan v. Dommelen, Mies Hagens, Alex Hock en Tonny Bok. De felle conflicten en de innerlijke strijd der hoofdpersonen stempelen dit tooneelwerk tot een aangrijpend drama. REMQNSTR. GEREF. GEMEENTE- Ons is verzocht, er de aandacht op te vestigen, dat in het begin van de volgende week de gelegenheid is geopend om leerlingen aan te ge^en voor het catechetisch onderricht, dat gegeven wordt in vrijzinnig-ehriste- lijken geest. Ook ouderen kunnen zich voor het volgen van cursussen aanmelden. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 13 September is de apo theek van B. H. J. Schouten, Emma- straat 64, geopend, welke in de week van 12 t.e.m. 18 September tevens den nachtdienst zal waarnemen. BROEK OP LANGRNIDJK. Bloembollenveiling. - De bloem- bollenvèiling, welke Vrijdagmorgen door de Langedijker Groenten Cen trale werd gehouden, was weer niet druk bezocht. De 'aanvoer was vrij wel gelijk aan die van de vorige maal: ruim 100.000 stuks. Eenige partijtjes tienen werden vrij 'ver kocht, waarvoor de volgende prij zen werden besteed: W. Copland 'f 0.901.10, Ph. de Comminet ,f 0.80 per 100 stuks. Een partijtje Plantgoed Pink Beauty noteerde T 0.65 per kg. De rest werd tegen de vastgesteld maximumprijzen onder de handelaren verdeeld. de groote uitvinder, bewees wat technische zel£studie>vermag. Thans kan PBNA U helpen b|) Uw zelf studie in de techniek. Vraagt prospectus i, ARNHEM LANGEDIJK. Verandering in de postbuslichtingen. - Er is een verandering gekomen in de verzending van de post. 'S Mor gens en 's avonds rijdt de postauto weer, hetgeen beteekent, dat het aanbeveling verdient de brieven aan de kantoren temposten. Totnutce wer den de brievenbussln, bijv. die bij Bouman te Zuidscharwoude telkens gelicht als de bestellers de post naar den trein te Heerhugowaard brach ten, zoodat e'r geen vertraging ont stond in de verzending. Nu wordt deze bus niet meer 's morgens voor de verzending gelicht, zoodat' de post voor cfe richting Schagen niet meet denzelfden morgen op de plaats van bestemming is. Des mid dags geschiedt de verzanding nog vanaf de spoorwegstations. In de buslichtingen aan de kantoren, is geen verandering gekomen. NAGEKOMEN PREEKBEURTEN. ZONDAG 13 SEF-T. Alkmaar, Groote Kerk, 10 uur, ds. Kléin Wassink. Koedijk, geen dienst. St. Pancras, 10 uur, jeugddienst ds. Boerlijst, van Badhoevedorp; 3.30 uur, ds. Koole, van Broek' op Langendijk (H. Doop). Broek op Langendijk,' 10 uur, ds. Koole (H. Doop); 3.30 uur, dr. Vries, hulppr. te St. Pancras. Geref. kerk, 10 en 3.30 uur, cand'. Rigters, van Den ,Haag. Doopsgezinde gem., 10.30 uur, prop. H. Luikinga, van Haarlem. Zuidscharwoude, 10.30 uur, cand. Borghardt. Barsingerhom, 10.30 uuf, ds. van Biemeq. \Onze Eerste^ September-Opgave. Welk natuurverschijnsel? Een moeilijke lettergreep-puzzle. De 18 in deze puzzle bedoelde woorden waren: 1. Minotaurus. 2. Abjudicatie. 3. Alludeeran. 4. Negatie 5. Super stitie. 6. Vocatie. 7. Entomologie. 8. Retina. 9. Donizetti. 10. Ultimo. 1*1. Iteratie. 12. Savonet. 13. Titan. 14. Educatie. 15. Retributie. 16. Incapa bel. 17. Norma. 18. Gavotte. Zooals iniein ziet'vormen de eerste letters het woord: Maansverduiste ring. Ook nu weer veile goede op lossingen. Stand der hoogstgeplaatsten per 1 September: C. Emanuei 154 p. Mevr. Eecen Boyenga 140 p. P. Meijer 136 p. Mej. de Winde 125 p. J. Narold 116 p. R; Smid® 114 p. P. Groeiywoudt 107 p. K. Zwiep 92 p. J. Kuipers 92 p. Mevr. Linthorst 9'0 p. Mevr. Hassels 84 p. Mej. L. v. Ossen bruggen. 84 p: K. Tip 8& p. Tonny Eeken 80 p. Mevr. v. d. .PolMasee 77 p. Mej. M. A. Vermaps 74 p. P. Keuris 70 p. Mej. Pas-tooi 59 p. Mevr. RadderPons 75 p. Meyr. Wietagev. d. Oord 56 p. J. P. Geus 52 p. J. Joustra 22 p. C. J. Hoeben 12 p. Mej. A. v. Nienes 10 p. Sjoerdsma 10 p. en verder 'p. aan tal melt minder punten Om voor den Septemberprijs ifl aanmerking te kunnen komen, moet men minstens drie goede Sept.Opl. hebben ingezonden. Wie .in twee achtereenvolgende maanden geen goede opl. inzendt, wordt van de lijst afgevoerd. (Slot). Ook een vlasfabriek ligt in het ge bied van de gemeente Haarlemmer meer. Zij geeft 20 arbeiders werk, waaronder enkele geschoolde krach ten uit Brabant. Het op 200 ha groote landbouwgebied van de fa briek geteelde vlas wordt in de fabriek tot hennep verwerkt, dat voor het gebruik gereed is, waarbij de fabriek bet groote zwavelgehalte van het water in de omgeving zeer te stade komt. Het werk en fabri cageproces is zoo ingericht, dat alle deelen van de vlasplant ten nutte worden gemaakt. Interessant zijn nog enkele getallen, waaruit blijkt, dat de oppervlakte, waarop vlas wordt geteeld in Nederland van 9.500 ha in 1935 tot 20.691 ha in 1938 is ge stegen. De verwerking van het vlas geschiedde evenwel sêdert lang in liet buitenland,'voornamelijk in Bel gië. Nu gaat men er hier te land meer en meer toe over het vlas zelf te verwerken. Tot verbetering van de fruitteelt dient een demonstratiebedrijf in Öoofddorp, in de gemeente Haar lemmermeer. Het werd pas in 1937 £e*sticht met een oppervlakte van 7 ha. Als werkverschaffing werd in den v.olgenden winter een afvoersloot <im het gebied gegraven. De beplan ting met appels, peeren, pruimen en bessen ligt een vastomlijnd plan ten grondslag. Vier arbeiders vinden hier werk; het doel van het bedrijf is de Nederlandsche boeren de beste en voordêeligste wijze van fruitteelt te toonen. O Ter gelgenheid van de bezichti ging van deze landbouwbedrijven werd ook de rentabiliteit besproken van den landbouw in de polderge- ipeenten Haarlemmermeer, Aals meer enz.; daarbij bleek,* dat het in komen van de boeven in het jaar 1940/41 hier gemiddeld 40-50 pet. hooger ligt dan in het jaar daarvoor. Deze gunstige financieele toestand is het gevolg van de betere afzetmo gelijkheden voor landbouwproduc ten. o Hoezeer de techniek in deze ge- meent^ in dienst staat van het pro ductieproces toonde o.a. de bij Bad hoevedorp gebouwde zuiveringsin stallatie. Het'reinigingsproces van het afvalwater maakt dit niet alleen opnieuw zuiver en helder, het levert ook de productiestoffen tot het fa- bmceeren van kunstmest* en het te genwoordig' als motorbrandstof voor auto's zoo hooggeschatte methaan gas. O jj. In het Gooi gold het bezoek in hoofdzaak het onder zijn doelbewus- ten burgemeester opbloeiende Hui zen. Het nieuwe raadhuis, in de ja ren 1939 en 1940 naar moderne ge zichtspunten met veel zin voor een aan het landschap gebonden archi tectuur en gezonden smaak ge bouwd, wijst haast symbolisch in de richting van. een gelukkigere toe komst van deze f gemeente. De Ne derlandsche zijdeteeltvereenigiiig vfestigde acht' jaar geleden in een voormalig schoolgebouw eau „proef- coconbedrijf', dat het centrum van een nationale zijde-industrie worden moet. Op het oogenblik is in een der lokalen een zeer intressante tentoon stelling te bezichtigen, waardoor de leek zich een beeld kan vormen van het bijna geheimzinnige ontstaan van,den natuurzijden draad. Een aanplanting van moerbeiboomen in de gemeente levert de 100.000 rup sen voedsel, die zich in een ruimte naast de tentoonstelling op een hou ten voetstuk onder een voortdurend ritselend geluid in de gele cocons in spinnen. Als rqen bedenkt, dat jaar lijks voor 7-8. millioen gulden aan zijde in Nederland wordt geïmpor teerd, is het nut'van een dergelijk bedrijf zonder meer duidelijk. O Aldus .verschafte deze Inspectie reis een totaalindruk van den dui- delijken en yasten wil der bewoners van de provincie, ondanks den on- tunstigen tijd eraan mee te werken i et. lot van Nederland een nieuwen vorm te geven. Bioscopen. Harmonie-Theater, 7.30 u., hoofdnum mer Lajla (rom.) 14 jaar. Zondag van 2 uur afdoorloopende voorstelling. Woensdag 2.30 uur matinée. Woensdagavond en Donderdagavond geen voorstelling. Victoria-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Eens op een nacht (rom.) 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdag 2.30 uur matinée. Cinema-Theater, 7.30 u., hoofdnummer Schoonpapa knapt het op (kom.) 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdag 2.30 uur matinée. Alkm. Bioscoop-Theater, 7.30 u„ hoofd nummer Strijdende jeugd (Hitlerjunge Quex (rorp.-real.) Alle leeftijden. Zondag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdag 2.30 uur matinée. Zaterdag 12 September. 8 uur, 't Gulden Vlies, dansorkest van Nlc. van Oostrum. Floraliatentoonstelling te Oterleek. Zondag 13 September. 2 uur, sportveld Oostwijk te Koedijk, openluchtuitvoering plaatselijke muziek-, voetbal-, zang- en gymn.-vereenigingen. 8 uur 't Gulden Vlies, dansorkest van Nic. van Oostrum. Floraliatentoonstelling te Oterleek. Ingaande 10 September 1942 zijn allé bureaux van den Economischen Voorlichtingsdient t e 1 e- V fonisch ^e bereiken onder (nummer van het Departement van Handel, Nijverheid' en Scheepvaart te 'sGravenhage) Onze Nieuwe Opgave. (No. 2 der September-serie. De getallen op'de juiste plaats. Men teekene eerst het bekende vierkant, verdeeld' in 9 gelijke klei nere vierkanten. In elk van deze vakken moet geplaatst worden een van de volgende' getallen: 1078, 1161, 1244, 1327, 1410, 1493, 1576, 1659 en 1742 en welpzoo, dat de som van de getallen van de drie horizontale, van de drie verticale en van de twee diagonale rijen steeds dezelfde is. Hoe ziet het ingevulde vierkant er uit? Oplossingen (2 pA liefst zoo vroegtijdig mogelijk, doch uiterlijk tot Vrijdag -18 Sept. 12 uur aan den Puzzle-Redacteur van het Dagblad voor -Noord-Holland te Alkmaar. 's-GRAVENHAGE, 11 Sept. Het aardappelrantsffen voor de week van 13 tot en met 20 Sept. 1942 is vast gesteld op 4 kg. In verband hierme de geeft gedurende genoemd tijdvak elk der met „47a" genummerde bonnen van de aardappelkaart recht op het koopen van 2 kg aardappelen. Voorts geeft de met „47b" gemerkte bon van de toeslagkaart voor aard appelen gedurende dezelfde periode recht op het koopen van 1 kg -aard appelen, terwijl tenslotte de met „één rantsoen aardappelen" gemerk te bonnen in verband m'et het bo venstaande elk recht op het koopen van 4 kg aardappelen geven. DE BOTERMARKT. ALKMAAR, 12 Sept. 1942. Aanvoer 20 Stuks van kg. Kleinhandelsprijs 1.25 p*fer V, kg. Handel matig. „PROBEBETRIEB" des Luftschutz-Alarmgerats (sire nen) findet am Montag, 14 Septem ber 1942 in der Zeit zwischen 16 und 16.30 Uhr statt. Er wird der lange Dauerton (Entwarnungssig- nal) e i n m a 1 (eine Minute) zu horen sein. -Findet der „Probetrieb" aus be sonderen Gründen nicht statt, so erfolge neue Bekanntgabe. Der örtliche Luftschutzleiter, P.— „PROEFALARM". Op Maandag den 14den September 1942 zullen de luchtbeschrmings- sirenes tusschen 16.00 en 16.30 uur bij wijze van proef in werking wor den gesteld. Daarbij zal het signaal „luchtalarm geëindigd" (één minuut gelijkmatige toon) gegeven worden. Voor het geval deze proefneming om bijzondere redenen niet zou doorgaan, volgt voor het eerstvol gende proefalarm een nieuwe be kendmaking. De Burgemeester, Plaatselijk Luchtbeschermings leider, P. B. A. v. d. Sluys. HERIJK VAN MATEN EN GEWICHTEN, N De BURGEMEESTER van ALK MAAR brengt ter algemeene ken nis: A. dat dit jaar voor den herijk van maten en gewichten in deze gemeen te zitting zal worden gehouden in lokalen van het gebouw „De Nieuwe Doele", Doelenstraat nr. 3, alhier en wel op: Woensdag 16 September van 10-12 uur voor de verkoopers van nieuwe maten en gewichten. Woensdag 16 September van 13-16 uur en op Donderdag 17 September van 9-12 uur voor de apothekers, goud en zilversmeden. Victoria- Theater. EENS OP EEN NACHT. Eens op een nacht was de jonge weduwe Julia boos naar bed gegaan omdat de man die 's avonds bij haar zou komen soupeeren niet verschenen was. Het was dr. Johannes Petersen en hij had pech met zijn auto gehad, maar dat wist Julia niet en evenmin wist dat haar Amerikaansche vrien din Marion Lili Murati die, om haar te helpen, naar het huis van Johannes Petersen ging en hem daar aantrof terwijl hij op het punt stond met een andere dame op zijn eigen kamers te soupeeren. Eerst nadat - Marion deze „dame" de deur gewezen heeft, komt zij tot de ontdekking, dat zij dr. Petersen verward heeft met zijn neef, den ingenieur Hans Petersen, die in het zelfde huis woont. Zij soupeert met hem, krijgt hoofdpijn en neemt door een vergis sing van den huisknecht Theo Lingen veronal inplaats van aspirine. Natuurlijk moet zij dan blijven logeeren en van alles wat er daar na gebeurt met de beide neven, met Julia en Marion geeft de film eén aaneenschakeling van vergissingen en misverstanden, welke de toe schouwers voortdurend in vroolijke spanning houden. Een alleraardigste film in het blijspel-genre, die velen met genoe gen zulleir-bekijken. Vooraf: Tobis en Uf a-oorlogs nieuws, een één-acter, een inte ressante film over de mislukte lap- dingspoging in Dieppe, en een film over het bewerken van groote stee- nen voor bouwwerken. Tj. Adema. STRIJDENDE JEUGD. (Hitlerjunge Quex.) Deze film, die 'reeds in 1932 werd vervaardigd onder het protectoraat van den jeugdleider van het Duitsche Rijk, Baldur von Schirach, moge dan in Duitschland haar actualiteit heb ben verloren omdat daar geen strijd meer noodig is voor het nationaal- socialisme, haar aantrekkelijkheid en begeestering bezit zij nog steeds in volle kracht. En dit komt wel voor namelijk door de actie, die deze film bijna voortdurend (.kenmerkt, en door, de tegenstellingen, welke zij den toeschouwers voorzet. In sobere woorden, waardoor mis schien het boeiende en suggestieve van de film méér naar voren komt, heeft de regisseur Hans Steinhoff de idee van het nat.-socialisme op den voorgrond geplaatst, zoodat zij een sterk propagandistisch karakter kreeg. Met groote zorg heeft hij zijn spelers uitgezocht, die, dank zij hun uitstekend spel, het menschelijke in het verhaal zijn volle recht doen Wedervaren. Neem b.v. Heinrich George welk een prachtig type geeft hij van vader Völker, die als de ruwe werklooze smid meent nu eenmaal aanhanger van het communisme te moeten zijn en van zijn zoon het zelfde verlangt, waarbij hem trouw terzij dj staat Hermann Speelmans als Stoppel, leider van de commu nistische jeugdgroep. En welk een voortreffelijke creatie geeft Bertha Drews van de echtgenoote van Völker, een onderdrukte vrouw, be- A. B.- Theater. vreesd voor de woedende uitvallen van haar man. Vooral haar „stille" spel is fraai. De rol van Heini Völker werd in handen gelegd van een Hitlerjongen, en zeer terecht, omdat op die manier de kracht en overtuiging en de bereidheid tot het brengen van offers van de nat.-soc. idee onder de jeugd het best naar voren kon komen. Op den inhoud der film, die al eerder in Alkmaar is vertoond, zul len we hier verder niet ingaan; we willen alleen zeggen,, dat die zeer aanvaardbaar is en de interieurs en dé beelden van de kermis en%an de verkiezingspropaganda, alsmede de geheele montage van de film grooten lof verdienen. Aan het hoofdnummer gaan voor af de journaals met binnen- en bui- tenlandsch nieuws, waarbij vooral opvalt de uitgebreide reportage van den aanval op Dieppe. Voorts is er nog een één-aetertje „Lore", met een verhaal, waarin, een afwezige knoop van een blouse een groote rol sseelt. G. H. W. ter Hoeven. Harmonie Theater. LAJLA. Dit theater brengt deze week een zeer gelukkige reprise, n.l. de boei- ende Noorsche film Laila met het ontroerende verhaal van de aange nomen dochter van een Lapland, bewoner en van den zoon van een Noorschen predikant. De fraaie natuurop namen in deze film zijrf een bijzondere attractie, evenals het spel der hoofdperso nen, speciaal dat van Aina Taube als Lajla en Ake Ohberg. Een zeer ^goed voorprogramma met veel interessant nieuws uit bin nen- en buitenland gaat aan het hoofdnummer vooraf. SCHOONPAPA KNAPT HET OP. Inderdaad in deze "Wïen-film der Ufa, weet de schoonpapa het aller aardigst op te knappen, na eerst de ééne dolle situatie na de ander te hebben veroorzaakt. De kruidenier uit het Oostenrijksche dorpje gaat naar Weenen om zijn dochter Gretl, die zonder zijn toestemming is ge trouwd, te bezoeken. Hij denkt, dat zij een vjlla bewoont en een auto bezit, maar hü, weet niet dat Gretl slechts kamermeisje bij mijnheer Felix en mevrouw Marga is en met een chauffeur is getrouwd. Als schoonpapa ten huize van Felix arri veert, is Marge juist van haar man wegge- loopen. Hij ziet Felix voor zijn schoon zoon aan en als dan Ada het vrien dinnetje van Felix, Marga zelf, haar vader, dus de echte schoonvader ook komen, zijn de komische tafreelen vol dwaze vergissingen niet van de lucht. Op zijn bekende drukke wijze gaat Hans Moser als schoonpapa door het heele verhaal. Hij weet op zeldzame wijze alles in het reine te brengen, daarbij wat spel betreft kranig .ter zijde gestaan door Hans Olden en Felix, Dorit Kreysler als Margb. Charlotte Daudert als Ada en Elfriede Datzig als Gretl. De toe schouwers hebben zich bij deze ko mische' film beslist kostelijk ver maakt. Het voorprogramma bracht een goed Tobis Holl. Nieuws, eén uitge breid Ufa-journaal voor 't grootste deel gewijd aan den aanval bij Dieppe en een zeer goed gespeelde spannende één-acter. G. C. van Gülik. Cinema- Theater. Donderdag 17 Sept. van 13-16 uur, Vrijdag 18 Sept. van 9-12 en 13-16 uur, Maandag 21 Sept. van 9-12 en 13-16 uur en Dinsdag 22 Sept. van 9-12 en 13-16 uur voor de groote partijen, die evenals vorengenoemde herijkplichtigen afzonderlijk door den XJker Chef v. dienst zullen wor den opgeroepen. Op 23, 24, 25, 28, 29 en 30 Septem ber, 5, 6, 7, 8, 9 en 12 October van 9-12 en 13-16 uur voor hen, aan wie van Gemeentewege een oproep is uitgereikt; op 13 October van 9-12 en 13-16 uur voor hen, die geen op roep hebben ontvangen. B. 1. dat de hiaten en gewichten schoon, droog en roestvrij moeten worden aangeboden om onderzocht te kunnen worden; dat ijzeren maten van binnen en van buiten geverfd dienen te zijn, koperen gewichten afgewasschen en ook de gaten ge reinigd; dat ijzeren gewichten niet gepotlood mogen zijn, doch roestvrij moeten zijn gemaakt en daarna inge wreven met gekookte lijnolie; 2. dat de maten en gewichten vóór 1 October 1943 gestempeld moeten zijn met de letter p en dat er, bij verzuim of verhindering om van de zitting gebruik te maken, nog ge legenheid bestaat maten en gewich ten fe laten herijken aan het jjkkan- toor te AMSTERDAM eiken werk dag uitgezonderd Zaterdag, van 91/2—15)4 uur. j 3. dat de maten en gewichten, welke zijn gestempeld met het af- keuringsmerk A niet in winkels enz. mogen worden teruggebracht; 4. dat ten bate van 's Rijks schat kist betaald moet worden voor het onderzoek der maten en gewichten (keurloon) en voor het justeeren der gewichten (justeerloon) en 5. dat de miligramgewichten niet op de herijkzitting, maar alleen aan het ijkkantoor herijkt kunnen wor den. (De gezegelde enveloppe, afge geven bij de vorige verificatie moet met de gewichten franco per post worden .opgezonden, daar de gewich ten anders aan de eischen gesteld voor de niepwe, moeten voldoen, ter wijl een postbewijs tot een bedrag, overeenkomende met de som van 10 cent voor elk gewicht moet zijn ingesloten.. Dit bedrag kan ook op postrekening nr. 152299 van IJkkan- toor Amsterdam te voren worden gestort). Alkmaar, 12 September 1942. De Burgemeester van Alkmaar, B. A. v. d. SLUIJS. De Secretaris, R. VEENDORP, Lo.S. 280. Toen naar binnen! Overal was al voor gezorgd. Nu moesten de reizigers allen gauw een bad gaan nemen en zich verkleden. O ZONDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 7.30 Orkest- qoncert (opn.) 8.15 Mil. orkesten (gr.pl.) 8.3C De zin van het boer zijn. 8.45 Wie ner Sangerkuaben (gr.pl.) 9.BNO: Nieuwsber. 9.15 Van Dam tot Ridder zaal. 9.30 Julius Röntgen-herdenking. 10.30 Deutsche Stunde. 11.30 De Stem der S.S. 11.45 Neerlands stem van het Oost front.-12.BNO: Nieuwsber. en pop. actueel praatje. 12.15 Beiaardconcert. 12.40 Uit Berlijn: „Het Duitsche Volks concert". 14.Utr. Sted. Orkest (opn.) 14,15 Koor- en Kamermuziek' vanuit de Ridderzaal te Den Haag. (In de pauze: Gesprekken uit den foyer). 16.10 Tus schen het 'Noorden en het Zuiden klinkt een lied, luisterspel. 17.Zondagmid dagcabaret. 17.45 BNO: Sportuitslagen en Oostlandpraatje. 18.Sport van den dag.J.8.30 Een Strijkorkest en de Mees tervangers. 19.30 BNO: Nieuwsber. 19.50 Spiegel van den dag. 20.15 Klarinet, piano (Als intermezzo: Het Muziekleven in Nederland, causerie). 21.10 Koor- en Orgelconcert (gr.pl.) 21.45 BNO: Nieuws ber. 22.Artisten van Zweedschen bo dem. (Ur.pl.) 22.4524.Opgedragen aan de vrouw (gr.pl.) HILVERSUM II, 301,5 M. 7.30—9.15 Zie Hilversum I. 9.15 De Zonnewagen, luis terspel voor de jeugd. 9.35 Gr.pl. 9.45 Zondagmorgen zonder zorgen. 10.30 Studiodienst. 11.30 Gewijde muziek. 11.45 Lezing: Het Evangelie en de tempera menten. 12.BNO: Nieuwsber. en pop. act. praatje. 12.15 Programma-oVerzicht. 12.20 Gemengd koor „De Zingende Diet- schers" (opn.) 12.30 Toespraak door den heer H. J. Woudenberg. 12.45 Marschen en marschliederen (gr.pl.) 13.Ned. Verbond voor Sibbekunde: „Wie en wat waren onze voorouders". 13.15 Gerard van Krevelen en zijn orkest en solist. 14.Luisterspel: „Jodocus". 14.45 Or gelconcert. 15.15 Will Glahé en zijn or kest (opn.) 15.45 Omroep-Operette- Orkest en solisten. 17.Ned. boeken schouw. 17.20 Pianosonaten (gr.pl.) 18. Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 18.30 BNO: Nieuwsber. 18.40 BNO: Mil. weekoverzicht. 18.50 Rotterd. Philhar- monisch orkest en solisten. 20.BNO: Eng. uitz.: Dutch News Reel. (Voor de Radio-Centrales:-Francisco Canaro en zijn orkest - gr.pl.) 20.15 Alleen voor de Radio-Centrales die over een lijn verbinding met d'S studio beschikken. 20.15 Amusementsorkest en solist. 21. Natuurimpressies (gr.pl.) 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.BNO: Mil. overz. 22.10 Avondwijding. 22.3024.Zie Hilv. I. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio- Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. MAANDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 7.15 Volks liedjes (gr.pl.) 7.30 BNO: Nieuwsber. 7.40 Muz! morgengroet (gr.pl.) 8.30 BNO: Nieuwsber. 8.40 Poëzie en Poëten. 8.50 Utr. Sted. Orkest (opn.) 9.Morgen concert (gr.pl.) 9.30 Spiegel van den dag (opn.) 9.40 Morgenconcert (gr.pl.) 10.Vaudeville orkest, soliste en Mannenkoor (opn.) 10.30 Voordr. 10.45 Orkest Malando en solist. 11.30 Orgel concert. 12.Almanak. 12.05 Orkest Frans Wouters. 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke ber. 13.Musette-orkest en soliste. 13.30 Imitatieklanken (gr.pl.) 14.— Elck wat wils. 15.Poëten en scribenten, .lezing. 15.15 Elck wat wils. 16.Composities van Edouard Lalo (gr.pl.) 16.45 BNO: Nieuws-, zakelijke en beursber. 17.Zang met pianobegel. 17.30 De dichter die de nieuwe rijmen bracht, luisterspel. 18.Omroeporkest en solist. 19.Pol. weekpraatje. 19.15 Marschen en marschliederen (gr.pl.) 19.30 BNO: Nieuwsber. 19.40 BNO: Intern, zakelijk pfaatje. 19.50 Spiegel .van den dag. 20.Orkestconcert (gr.pl.) 20.15 Zang ritet pianobegel. en fluit, piano en hobo. 21.Wegbereiders van de Ned. muziek in de 19de eeuw, causerie. 21.20 Composities van Jan Pietersz. Swee- linck (opn.) 21.45 BNO: Nieuwsber. 22. U raadt welke soort dansen wij draaien. 23.24.Dansen en zingen (gr.pl.) HILVERSUM II, 301,5 M. 7.15—7.40 Zie Hilversum I. 7.40 Ochtendgymnastiek. 7 50 Sportnieuws. 8.Act. nieuws Voor boer en tuinder. 8.15 Lichte gr.pl. 8.30 BNO: Nieuwsber. 8.40 Symphonieorkest (gr.pl.) 9.Lichte gr.pl. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Amusementsorkest (op name). 10.Godsd. ultz. 10.30 Piano- voordr. 11.Voor de kleuters. 11.20 Viool en piano (gr.pl.) 11.30 Wiener Sangerknaben (gr.pl.) 11.45 Amabile sex- Oorlogsschade kan ook Uw eigendommen treffen. De Onderlinge Nederlandsche... Per halfjaar slechts Reeds ingeschreven méér dan (duizend millioen gulden) verdeeld over méér dan 100.000 objecten. Vraagt inlichtingen! Kantoor AMSTERDAM: Keizersgracht 399 Tel. 30315 MOLESTVERZEKERING MIJ. gevestigd te Sneek 'Actieve agenten gevraagdl Wij beiasten ons met het sluiten., van bovengenoemde verzekering. tet. 12.30 Progr.-overz. 12.35 Berl. Opera Orkest (gr.pl.) 12.45' BNO: Nieuws- en zakelijke ber. 13.De Familie de Boer. 13.15 Zang en piano. 14.Godsd. uitz. 14.30 Aansluiting met de tentoonstelling: „Vier eeuwen Nederlandsch Muziek leven": Zang en piano. 15.15 Causerie „Oude Nederl. meesters en hun invloed op de Duitsche muziek". 15.30 Voor de vrouw. 15.45 Meme Bianchi en Aldo Vis conti (gr.pl.) 16.-T Ensemble Willy Kok en solist. 16.45 BNO: Nieuws-, zakelijke en beursber. 17.Voor de jeugd. 17.30 Viool en piano. 18.Van heinde en verre klinkt het nieuws. 18.30 BNOl Nieuwsber. 18.40 BNO: Friesch praatje. 18.50 Het Concertgebouworkest en so list. 19.25 Muziek en Volkskarakter, de N.S.B. brengt bloei en groei in de Ned. Volksmuziek. 19.40 Concertgebouworkest. 19.40 Concertgebouworkest. 20.15 Pro menade, gevarieerd programma. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.BNO: Politiek praatje. 22.10 Avöndwijding. 22.2024.— Zie Hilversum I. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio- Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. Hoofdredacteur: A. R. Jonker, Alk maar (afw.) Plv. hoofdrede H. P. v. d. Aardweg, Alkmaar. "Buitenland: Tj. N. Adema, Alkmaar. Binnenland en reportage: D. A. Klomp, Bergen. Stad en Provincie: G. H. W. ter Hoeven, Alkmaar. Sport: J. .Werkman, Alk maar. .Haagsch redacteur: P. E. H. M. Verberne, Den Haag. Verantwoordelijk voor de advertenties: T. Bus, Alkmaar.

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 2