NITEX MANUFAGTURENBREVET DE VUURRODE SCHOENTJES MUZIEK IN HET DUiVELSSTEEGJE FEUILLETON Advertenliën. Nationale Levensverzekering Bank N.V. Cursus Alkmaar Woont deze les zonder verplichting bij. A rr.-Rechtbank. HAMERTJE TIK. Een grijze oude dame van 53 jdar. Misschioen voelt ze zich nog niet ou<j. is haar hart nog jong en heeft ze nog groote liefhebberij in een dapsje of zoo Maar de burger lijke stand heeft het nu eenmaal ver klapt: zij is 53 jaar en één week. Nog nooit met den rechter in aan raking geweest. En zou vermoedelijk ook nooit met hem in aanraking ge komen zijn, ais niet Hamertje Tik En het gekste is, dat Hamertje Tik niet te vinden was, zoodat Hamertje Tik ook weer niet de oorzaak kan zijn van de kennismaking met da heeren achter de groene tafel. .Al speelde Hamertje Tik dan ook een groote rol in het drama, zij het ook, dat Hamertje Tik niet aanwezig was, omdat het er niet was en niet kon zijn, omdat het niet te vinden was, wijl het nergens te koop was. Hamertje Tik! De dame in kwestie was Aaltje L. uit Venhuizen, die vlak voor Sinter klaas eens naar Enkhuizen getogen was, om daar inkoopeh te doen in de Grand Bazar Prangais. U denkt met het oog op Sinter klaas? Mis geraden, want een dyna mo en een rose onderjurk zijn niet .direct Sint Nicolaasyerrassingen. En deze twee artikelen had ze „ge kocht", althans, ee wilde ze koopen en had. ze alvast zélf gepakt en in haar tasch gedaan. Want er waren geen verkoopsters in deze Bazar. Of liever, ze waren er wel, maar ze stonden rustig om de kachel en ver tikten het om de klanten te helpen. Dat zei verdachte tenminste en deze vertelde bovendien nog, dat ze alvorens naar de cassa te gaan, eerst nog een Hamertje Tik wilde koopen voor haar neefje. Waaruit mag blij ken, dat we hier te doen hebben met een kinderspel. Helaas, op weg naar de speelgoed- afdeeling werd ze ^taande gehouden door den winkelchef, den heer Car- rée, die haar dringend verzocht even mee te 'gaan, naar het kantoor. Daar werd haar tasch geopend en een dy namo en een rose onderjurk kwamen te voorschijn. De rest is wel te raden; als -ver dacht van diefstal werd Aaltje voor de rechtbank gehaald en daar werd aan haar verhaal geen geloof ge hecht. Ten eerste, omdat een win keljuffrouw haar chef gewaarschuwd had voor de dame, die zich zeer ver dacht ophield in den winkel; ten tweede, omdat de chef de reeds ge noemde artikelen in haar tasch vond; ten derde, omdat de gang van zaken in dit warenhuis zeer normaal is en geheel anders dan verdachte het voorstelde. Gevolg: zes weken gevangenis straf, door de Officier gevraagd. En een pleidooi van mr. Sluis, die niet geloofde aan de schuld van verdach te en tenslotte tranen bij de dame in kwestie. JEUGDIGE EGMONDERS HADDEN HONGER- Verdachte J. G., 19 jaar oud: Wij hadden zoo'n honger Verdaéhte J. D„ 19 jaar oud: Wij hadden zoo'n honger Verdachte J. S., '19 jaar oud: Wij hadden zoo'n honger Verdachte K. K., 17 jaar oud: Wij hadden zoo'n honger Vier jonge Egmonders op de ver- dachtenmat. Naast elkaar, handen op de rug. De heeren hadden uit de winkellade van een Egmondschen winkelier drie en een halven gulden weggenomen en samen gedeeld. Om dat ze zoo'n honger hadden, beweer den ze. Het viertal zag er heelemaal niet verhongerd uit en we kunnen het den Officier dan ook niet kwalijk nemen, dat hij geen nota nam van dit excuus. Trouwens, het was ook een smoesje: het viertal hoort tot een zwarte bende, die Egmond oh- veilig maakt. Daar wordt den laat sten tijcj voortdurend gestolend daar zijn de remmen los gegaan en niets is er veilig meer. Gelukkig is er de jeugdgevange nis, waar dergelijke kornuiten niet alleen moeten boeten voor hun da den, maar waar ze' bovendien de kans krijgen om zich te herstellen, zoodat ze later nog als normale men- schen in de maatschappij opgenomen kunnen worden.. Mede aan de hand van ingekomen rapporten vroeg de Officier tegen elk der drie eerstgenoemde een jaar -gevangenisstraf, door te brengen in een jeugdgevangenis, en tegen den laatsten onvoorwaardelijk ter be schikking stellen van de regbering. Economische rechter. FLINKE STRAFFEN VOOR ECONOMISCHE DELICTEN. De economische réchter te Alk maar heeft Woensdag in zijn zitting weer een aantal gevoelige straffen uitgedeeld tegen hen, die in strijd handelden met allerlei distributiebe schikkingen e.d. Zoo veroordeelde hij A. A. Bak ker, tuinbouwer te Obdam, die 4000 kg roode peen buiten de veiling om verkocht had, conform den eisch tot 200 gulden boete of 40 dagen hech tenis. De landbouwer J. Vetsering #te Beemster werd veroordeeld tot 250 gulden boete of 60 dagen wegens het afleveren van 60 kg aardappelen. Bovendien werd een partij van 1500 kg verbeurd verklaard. Hier liet mr. Meijer een waar schuwend geluid hooren. De aard-* appelen, zoo zeide hij, vormen een der voornaamste voedingsproduc ten en allen dienen er aan mee te werken, dat de distributie daarvan behoorlijk geschied. In het vervolg zullen de telers van voedingsproducten, onver schillig Velke, onverbiddellijk word én - veroordeeld tot gev.straf. EEN KETTINGHAND EL IN WITTE BOONEN. Tot slot een geschiedenis, die zich afspeelt in Winkel en Alkmaar. De landbouwer D, Molenaar te Winkel had aan zijn dorpsgenoot J. P. van Zoonen, slagersknecht, 600 kg witte boonen verkocht voor 62.6 gulden in totaal, alzoq een beste winst makende. Molenaar had deze boonen niet op het dorschbriefje ver antwoord en wist ofschoon hij het thans ontkende dat de boonen be stemd waren voor den zwarten han del. De Officier rekening houdende met de groote winsten, welke verdachte gemaakt had, vroeg zes weken ge vangenisstraf ep 15Ö0 gulden boete. Mr. Mathuisen uit Amsterdam vroeg clementie voor zijn cliënt, waarna verdachte werd veroordeeld tot drie weken gevangenisstraf en 600 gul den boete. Genoemde» van Zoonen had de boonen weer verkocht aan een zeke ren H. Veldkamp, reiziger te Alk maar, voor 1.50 per kg, maar 'had een strop: tijdens het transport per auto werden de boonen in beslag ge nomen en procesverbaal opgemaakt. Verdachte „ving" dus de koopsom niet en had al vast een strop van 625 gulden. Daarmee rekening "houdende vroeg de Officier drie weken gevangenis straf. Na een pleidooi van mr. dr. Buiskool werd verdachte veroor deeld tot twee weken gevangenis straf. Tenslotte Veltkamp. Hij had van van Zoonen vernomen, dat die een partij boonen te koop had en toen hij een kooper wist, had hij de par tij gekocht. Volgens zijn zeggen was hij slechts tusschenpersoon geweest. Hier luidde de eisch drie- weken gevangenisstraf, maar mr. Meijer oordeelde, dat deze straf niet vol doende was en vonniste verdachte met een gev.straf van één maand. JUFFROUW VERKOCHT GOEDEREN. Maar zij waren niet van haar. AMSTERDAM, 23 Sept. - „Ik ga verhuizen naar Duitschland en wil mijn boeltje kwijt. Wilt u eens ko men kijken?", had een juffrouw ge vraagd aan een bekenden opkooper te Amsterdam. De. man was geko men en. had het zaakje, dat hem te- koop werd aangeboden, eens beke ken. Hij wilde wel zaken doen en vuerd het tenslotte eens met de juf frouw. Hij gaf 75 gulden voorschot en zou de rest bdfalen, wanneer hij den boel kwam weghalen. Maar toen' hij terugkwam, bleek, dat hij beet genomen was. De goederen, welke hij gekocht had, behoorden de juf frouw in het gehéél niet toe. Zij woondè en pension en zijhad de eigendommen van haar hospita ver kocht. Vanmorgen moest de juffrouw zich wegens oplichting verantwoor den voor de rechtbank te Amster dam. Het bleek, dat zij arm. was en teneinde raad aan het knoeien was gegaan. De officier van justitie, mr. A. S, de Muinck Keizer, achtte het een ernstig feit en eischte één jaar ge- vang.straf. Uitspr. Woensdag 7 Oct. BRUTALE OPLICHTING IN DEN ZWARTEN HANDEL. Schoenen gekocht „in op dracht van de Duitsche weermacht" met waardeloos duizend-Markbiljet. -s-HERTOGENBOSCH, 23 Sept. - De zeer ongunstig bekend staande smokkelaars uit iWeert, W. R. en Chr. G. stonden vanmorgen terecht voor het Bossche economische ge rechtshof. Deze verdachten waren op een goeden dag een schoenwinkel te Nederweert binnengestapt om 62 paar schoenen te koopen, „in op dracht van desDuitsche weermacht", naar zij beweerden. Een Duitsche officier zou de partij den volgenden dag afhalen. Den volgenden dag keerden de beide koopers terug en vertelden, dat de bewuste officier ziek was, maar zij zoiidèn de schoenen wel meenemen, de zaak was immers ge heel jn orde. De winkelier liet zich dcor de vlot-optredende smokkelaars beetnemen en gaf hun, nadat zij be taald hadden, de schoenen mee. Kor ten tijd later ontdekte de winjtelier dat hij «was beetgenomen, toen hem bleek, dat de heeren bovendien nog tnet een waardeloos duizend-Mark biljet uit 1910 hadden betaald. Na eenigen tijd liepen de onvoor- deelige koopers tegen de lamp. Zij werden" van de tenlaste gelegde op lichting vrijgesproken, doch moesten wegens clandestiene handel in schoe nen ook voor den economischen rechter te Roermond verschijnen, die beiden zes maanden gevangenis straf oplegde. De officier van justitie had tegen hen twee jaar geëischt. ^Tijdens de behandeling voor het Bossche Hof, heeft de advpcaat-ge- neraal, mr. van Velzen, de verdach ten gekenschetst als bandieten eerste klas en een jaar gevangenisstraf tegen hen gevraagd met bevel tot onmiddellijk inhechtenisneming. Het Hof zal over 14 dagen arrest wijzen. 64 door S. BROCKHOFF. Hst werd een drukke dag voor hem. Want 's middags haalde hij Bobo van stal, om met dat vreese- lijke auto'tje een 'fochtje te maken. Het duurde echter niet lang, of hij bleek verkeerd te hebben» gereden. De fabriek van „Chefa" moest toch iner in de buurt liggen en nu zat "ij 'in een doodloopende steeg. ■- Joep schakelde energiek aan Bobo, d:e luid piepte in zijn versnellingen. Wat vervelend, daar je tijd mee te moeten verknoeien. Hij moest be slist een der directeuren 'van de "CJmfn" sprekend. Want vanmiddag hij het middageten had mevr. Muls °Pgebeld en laten doorschemeren, dat de direct;-- du'stere plannen ten T'roh.te van Vin Hagen had. Dat dat niet heel veel aangenaams zou zijn, was te begrijpen. Vóór alles» moest Borgthart gekalmeerd wor den. En Joep achtte zich, na alle ge beurtenissen van den laatsten tijd, daartoe wel in staat. Bobo had den weg wegr terug ge vonden. Tenminste, dat dacht Joep, maar op eeri kruispunt bemerkte hij, dat hij /weer verkeerd gereden was. En de kaart hièlp hem heelemaal niet* want daar stonden de „Chefa"- fabrieken nog niet op vermeld. Joep besloot den weg te vragen. Het huis, waar hij voor stond was met klimop begroeid. Dat ken ik toch, waar heb ik dat toch ge zien? Natuurlijk, dat was het klim ophuis, waar de zonderlinge leerling van Alex woonde. Hij kon het eens probeeren, daar te bellen. Hij klom uit Bobo en ging o'p den voortuin af. Joep drukte op de klink van het poortje. Dat -bleek open te zijn. Langzaam liep hij door het. kleine voortuintje. Toen hij vlak voor de deur stond gevoelde hij, dat ër, iemóind naar hem keek. Joep keek naar boven. Op het balcon stond een OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Chemische Producten. Aanmeldings- en opgavepllcht. De Directeur van het Rijksbureau voor Chemische Producten maakt be kend, dat met ingang van 22 September 1942 zijn ingetrokken de pyriet- en zwa velzuurbeschikking 1939 no. 1 en de beenderenbeschikking 1939 no. 1. De op grond Van deze beschikkingen getroffen regelingen blijven evenwel geldig door dat gelijktijdig zijn toegevoegd aan tabel a, behoorende bij de Chemische Productenbeschikking 1941 no. 1 pyriet (ongerooste ijzerkies), zwavel, zinkblende, gasaarde (afgewerkte ijzeraarde), zwa velzuur (met inbegrip van oleum), zwa- veligzuur, beenderen (zoowel geschoon de als ongeschoonde. van eenhoevige dieren, runderen, schapen, geiten en varkens), horens, hoeven, lijmvleesch (met inbegrip van chroomschaafsel van eenhoevige dieren, runderen, schapen, geiten en varkens), beenderlijm (met in begrip van vleesch- en vischlijm), gela tine, beenzwart, textielhulpmiddelen "(d.w.z. die stoffen, welke worden ge bruikt als hulpmiddel bij de fabricage en veredeling van textielgoederen, waartoe o.m. behooren producten op basis van: a. oliën, vetten, vetzuren en derivaten daarvan, b. vetalacoholen, synthetische vetzuren en derivaten daar van, c. napthaline, pyridine en afge leide teerproducten, d. minerale oliën, wassen of vetten en derivaten daarvan, ea zetmeel en zetmeelderivaten, f. en zymen, g. dierlijke lijmen, gommen, caseine en derivaten daarvan, h. cellu-/ losederivaten en kunstharsen, in combi naties van een of meer producten, ge noemd onder a t/m h, cosmetische pro ducten, kunstharsperspoeders, kunst- harspersmassa's en kunstharsinjectie- massa's, onverschillig in welken vorm, voorts harslinnen en harspapier, waar onder te verstaan zijn materialen, op gebouwd uit weefsel- o'f papierbanen, samengebonden door een kunsthars, Arabische gom, uitgezonderd de kwali teiten, welke voldoen aan de eischen, gesteld in de Nederlandsche pharmaco- pee editie V, schellak. Tezelfdertijd wordt aan tabel b, behoorende bij dé .chemische productenbeschikking toege voegd: silicofluoriden. Deze uitbreiding van de tabellen a en b en tegelijktijdig in de chemische productenbeschikking 1941 no. 1 aange brachte wijzigingen brengen o.m. de hieronder vermelde gevolgen mede: 1. Aanmeldingsplicht. Elke onderneming, die haar normaal bedrijf maakt van het fabriceeren, be werken, verwerken, importeeren, ver handelen, of van het doen verrichten van deze handelingen van goederen, waarvan hierboven is medegedeeld, dat zij zijn toegevoegd aan tabel a, is ver plicht zich schriftelijk tot den directeur van het Rijksbureau voor Chemische Producten, Koningskade 15, 's-Graven- hage, te wenden tot het verkrijgen van een aanmeldingsformulier, ónder ver melding voor tyelke producten men wenscht te worden ingeschreven en on geacht of men reeds voor andere pro ducten aan het R. C'. P. is ingeschreven. Zij, die zich uitsluitend met den de tailhandel bezighouden, zijn van deze verplichting vrijgesteld. De verplichting schriftelijk een aanmeldingsformulier als bovenbedoeld aan te vragen rust ook op fabrikanten en-importeurs van goe deren, waarvan hierboven is vermeld, dat deze zijn toegevoegd aan tabel b van de Chèmische Productenbeschik king. 2. Opgaveplicht. Alle fabrikanten, bewerkers, verwer kers en importeurs van, en handelaren in op de tabellen a 'ep b der Chemische Productenbeschikking vermelde goede ren zijn verplicht binnen een week na dato dezes op en "bvereenkomstig door den Directeur van het R. C. P. vast te stellen en op aanvraag te verstrekken formulieren volledige opgave te doen van deze bij hen in voorraad of voor handen .ijnde distributiegoederen, voor zoover zi1 dit niet reeds hebben gedaan. 3. Verbodsbepalingen en dispensaties. Van het verbod tot het voorhanden en in voorraad hebben van alle op de tabel a vermelde goederen geldt tot wederopzegging toe een alge- meene dispensatie. Van het verbod tot het vervoeren en het doen vervoeren van de op de ta- bëllen a en b voorkomende goederen geldt een algemeene dispensatie, behalve voor het vervoer ten uitvoer van de in de Staatscourant van 27 en 28 Februari met name genoemde goederen. Van het verbod tot het koopen, ver- koopen, afleveren, bewerken, verwer ken, doen bewerken en doen verwerken van de bij de tabel a ge plaatste goederen geldt tot wederopzegging een algemeene dispen satie met inachtneming van de hierna volgende uitzonderingen, waarvoor dus de bovengenoemde verboden blijven be staan: a. Textielhulpmiddelen. Ge handhaafd blijft het verbod tot het koopen, verkoopen en afleveren van na oude man met een verweerd gezicht en een witte snor. Joep nam beleefd zijn hoed af. „Kunt u mij zeggen hoe 'ik naar de Chefafabrieken kom?" De man be woog zich niet. Hij keek vragend naar beneden, alsof hij niets ver staan had. „Neem me niet kwalijk, maar kunt u mij den, weg, zeggen naar de Chefafabrieken?" brulde hij naar boven. De oude heer haalde de schouders op. Daarna verdween hij van het balcon. Binnen hoorde Joep een luid geschreeuw, maar hij kon niet ver-j staan, wat er geroepen weïd.( Eigenaardige menschen dacht Joep en wilde weggaan. Toen ging de deur open en een dienstmeisje vroeg, wat mijnheer wenschte. Ten derde male deelde Joep zijn wen- schen mee. Het meisje gichelde en schreeuwde iets naar binnen en antwoordde toen, dat het heelemaal nieiTver was, recht uit en links. Zij maakte een beleefde buiging en verdween weer naar binnep. Voor Joep den tuin verliet keek hij nog eens naar het uis. De oude heep stond, weer op het balcon. Hij JAAP MASCLé V en EMMA DE GRAND hebben de eer kermis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waar van de voltrekking zal plaats heb ben op Woensdag 7 Oct. v.m. 10.30 uur te Alkmaar. Heiloo, Stationsweg K 1. Alkmaar, Uitenboschstraat 76. 24 September 1942. Receptie Zondag 27 Sept. van 35 uur Stationsweg K 1, Heiloo. Toekomstig adres: Stationsweg K 1, Heiloo. COENRAAD J, VAN DIJK en i MAARTJE WIESE hebben de eer kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waar van- dei voltrekking zal plaats hebben D. V. Vrijdag 16 October a.s.,^v.m. 11 uur. Kerkelijke inzegening in de Ned. Herv. Kerk (Groote Kerk) door den WelEerw. Heer Ds. J. D. Kleyne, v.m. 11.30 uur. Alkmaar, 24 September 1942. Oosterkolkstraat 13. Toekomstig -ad-res: Oosterkolkstraat 13. Ondertrouwd: J. K. KROON en GRe REIJNE. Huwelijksvoltrekking 8 October 103/« uur v.m. te Krommenie. Kerkelijke inzegening om 11 uur v.m. in de Nederl. Herv. Kerk te Krommenie door den WeilEerw. Heer Ds. P. Cannegieter. Alkmaar, Kennemerpark 21. Krommenie, H. D. Arin-kplein 5. 24 September 1942. Receptie: Zondag 27 September van 35 uur H. D. Ari-nkplein 5. Toekomstig adres: Provineialeweg .39 te Assendelft. dato dezes hier te lande vervaardigde textielhulpmiddelen op basis van oliën, fetten, natuurlijke en synthetische vet zuren of vetacoholen en derivaten daar van. b. Horens en hoeven. Het koo pen, verkoopen en afleveren van horens en hoeven is uitsluitend toegestaan met schriftelijke vergunning van den Di recteur van het .R. C. P. c. Beenderlijm (met inbe grip van vleesch-en visch- lijm), gelatine en been zwart. De dispensatie van het ver bod tot het koopen van ,deze goederen geldt voor be-*~en verwerkers alleen als zij deze koopen van handelaren en im porteurs. De dispensatie van het verbod tot ver koopen en afleveren geldt voor hande laren alleen voorzoover zij per maand aan ieder hunner afnemers niet meer verkoopen en afleveren dan gelijk is aan een derde gedeelte $an hetgeen zij aan die afnemers, hebben verkocht en afgeleverd in de periode van 1 Mei 1942 1 Augustus 1942. De dispensatie van het verbod tot hat be- of verwerken en tot het doen be- en verwerken van deze goederen geldt voor be- en ver werkers alleen voorzoover zij per maand niet meer be- of verwerken (respectievelijk doen be- of verwerken) dan een derde gedeelte vgn hetgeen is be- of verwerkt in de periode van 1 Mei 19421 Augustus 1942. d. Pyriet en zinkblende. Ten aanzien van deze producten blijven alle verbodsbepalingen gehandhaafd met uitzondering van het verbod tot het be- of, verwerken van pyriet of zinkblende door verwerkers. e. Zwavel. De dispensatie van het verbod tot het koopen van zwavel geldt alleen voor hoeveelheden van minder dan 1.000 kg aan de dispensatie van het verbod tot het verkoopen en afleveren is de voorwaarde verbonden, dat ver koop en aflevering van hoeveelheden grooter dan 1.000 kg alleen geschiedt tegen inontvangstneming van een do,or den Directeur van het R. C. P. afge geven aankoopvergunning. f. G a s a a r d e. De dispensatie van het verbod tot het verkoopen en afleve ren van gasaarde wordt aan fabrikanten slechts verleend onder voorwaarde, dat zij uitsluitend verkoopen en afleveren aan door het Rijksbureau voor Chemi sche Producten aangewezen onderne mingen. g. Zwavelzuur (met inbe grip van o Ie u m). De dispensa tie van alle verbodsbepalingen geldt slechts ten, aanzien van hoeveelheden, die per maand niet grooter zijn dan een twaalfde van de hoeveelheden, die in 1939 -zijn gekocht, verkocht, afgele verd, bewerkt of verwerkt. De dispen satie van het verbcd tot het verkoopen en afleveren van zwavelzuur geldt niet voor het verkoopen en afleveren aan ondernemingen, welke zwavelzuur ver werken voor de vervaardiging van superfosfaat en ensilagezuur of voor het beitsen van metalen. Voor deze laatste ondernemingen geldt evenmin de dispensatie van het verbod tot het tie- of verwerken van zwavelzuur. h. Ku nstharspèrspoeders, kunstharspersmassa's en kunstharsinjectiemassa's. De dispensatie van het verbod tot het koopen, be- of verwerken en doen, be- of verwerken van kunstharsperspoeders, kunstharspersmassa's en kunstharsinjec tiemassa's geldt niet voor be- en ver werkers van deze goederen. zag er uit alsof het klimop zoo over hem heen zou groeien. Plotseling kwam er leven in den grijsaard. Hij knikte vriendelijk en riep veel te hard: „Goeden dag". Bobo gaf van schrik te veel gas en 'schoot vooruit. Dien dooven kwartel zqu ik niet graag .pianoles geven, dacht Joep, die komt niet verder dan de eerste vingeroefeningen. Bobo deed zijn best maar het was te laat. Borchardt had de fabriek reeds verlaten -en "was naar de stad gere den. De vergadering van de directeu ren van de „Chefa" had na lang de- libereeren een besluit genomen. Denzelfden avond nog werd profes sor van Hagen gearresteerd onder de verdenking van moord op den koopman Herman Kampscholte, na dat de „Chefa" - de borgsom van honderdduizend gulden terug had gevorderd. Het laboratorium werd onder toezicht van Wielers verze geld. (Wordt vervolgd). ,Inplaats van kaarten. Ondertrouwd E. SCHEEPMAKER en G. M. MIDDELBEEK. Huwelijksvoltrekking" Woensdag 14 October 10.30 uur v.m. ie Alkmaar. Huwelijksbevestiging in de Geref. kerk des voorm. 11 uur, door den Weleerw. Heer Ds. C. von Meijen- feldt. Alkmaar, 24 September 1942. St. Anthoniusstraat 19. Ondertrouwd: GEERT D. DILLING en GEERTJE VAN DER KLOOSTER. Alkmaar, 24 September 1942. Groot Nieuwland 51 Luttik Oudorp 39 A. Huwelijksvoltrekking Donder dag 8 October 1942. Toek. adres: Fnidsen -50. -Getrouwd PIETER NICOLAAS LEGUIT en CATHARINA WILHELMINA NEERINGS. Alkmaar, Kennemieirpark 14. Utrecht, F, C. Dondersstraat 47 bis. .24 September 1942.. Toekomstig ..dres: Maclaine Pontstraat 10, Alkmaar. Heden overleed, zacht en kalm, te Heemstede, onze lieve Moeder en Grootmoe der, Mevtouw GRIETJE SCHOEN, Wed. van GERRIT GROOT, in dén ouderdom van 65 jaaf. Uit aller naam, H. G. GROOT. Alkmaar^ 22 Sept. 1942. Postadres: Houtweg 5. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Zaterdag op de Gemeente-rBegTiaafplaats te Alkmaar. Vertrek vanaf Houtweg 5, nam, twee uur. Heden overleed, zacht en kalm, in het St. Elisabeth Ziekenhuis te Alkmaar, Onze lieve Vrouw, Dochter, Zus ter, Behuwdzuster en Tante, JANSJE SIEKMANS KUIPERS, in den ouderdom van 24 jaar. Groningen, F. SIEKMANS. Bergen N.H., B. KUIPERS. J. KUIPERS—KROL. Groningen, G. SIEKMANS. A. SIEKMANS— DE VRIES. J. SIEKMANS. K. SIEKMANS— DE HAAN. Bergen N.H., G. KUIPERS. P. KUIPERS. TRIENIE - en Kinderen. Bergen N.H., 23 Sept. 1942. KI. Dorpsstraat 7. De teraardebestelling zal plaats vinden Maandag 28 Sept. nam. ,3 uur te Bergen. DANKBETUIGING. Getroffen door de zeer groote belangstelling, voor en bij ons huwelijk ondervonden, danken wij langs dezen weg, mede namens wederzijdsche ouders, allen harte lijk die de 22 Sept. tot een onver- getelijken dag hebben gemaakt. J. C. v. d. PLAS. CHR. v. d. PLAS—GUTTER. Sohoorl, 22 Sept. 1942. HULP GEVRAAGD bij zieke oude vrouw. Wed. A. SMIT, Langereis, Hoogwoud. FLINKE WERKSTER gevraagd voor 1 ochtend p. week. Aanmelden J. W. A. HEUSEVELDT, Langestraat 24. Gevraagd een VERKOOPSTER en een NET LOOPMEISJE, DE STAD PARIJS, Langestraat 65. BEKWAME HUISNAASTER GEVRAAGD. BREELAAN 35, Bergen (N.H.) KAPSTER gevraagd, kunnende permanenten en LEERLING. Brieven onder let- ter P 135 bureau van dit blad. Gevraagd in t. K. gezin NET MEISJE, voor h-uip in de huishouding. A. C. VERBRUGGEN, Molen- yaart 283, Anna-Paulowna. WINKELMEISJE gevraagd voor "eesbibliiotheek, van 16 'A uur. Zaterdags den geheelen dag. Aanmelden LAAT 27. NET MEISJE gevraagd, in- of extern. Liefst boven 2-0, jaar. ZOCHERSTRAAT 1, Alkmaar. Gevr. door jong echtpaar MEISJE voor de morgenuren. Vrijdags den geheelen dag; Aanm. Donderdag- of Vrijdagavond. Fr. Halsstr. 37. Gevraagd een FLINK MEISJE voor de ochtend* of middaguren of een WERKSTER. EMMASTRAAT 85, Er biedt zich aan NET MEISJE, voor winkel of lunchroom (beikend met kruideniersvak), intern, Br. letter H 128 bureau van dit blad. FLINKE WERKSTER gevraagd voor Vrijdags. ALBERT HEIJN, Langestraat. Gevraagd een NETTE WERKSTER. ST. ANN ASTRA AT 37. Gevraagd ZELFSTANDIG MEISJE, v. g. g. v., voor dag en nacht. Br. letter J 152 bureau van dit blad. Net Meisje, 21 jaar, zoekt NET KOSTHUIS. Brieven onder letter N' 133 aan het bureau van dit blad. GOED TEHUIS aangeb. voor jongen RASHOND, liefst Duitsche Herder. Brieven NIEUWPOORTSLAAN 16. WONINGRUIL. Mid'denstandsw. op goeden stand te Alkmaar, 6 kamers, keuken, zolder, loods, kolenhok tegen klei nere geriefelijke woning. Brieven letter M 132 bureau van dit blad. Wegens ziekte van het personeel is de LEES- en STUDIEZAAL van de Openbare Leeszaal Vrijdag en Zaterdag tot 3 uur gesloten. De uitleening gaat door. Bij vonnis van de Arrondisse- ments-Rechtbank te Alkmaar d.d. 10 September 1942 is HERMANUS ZANDBERGEN, wonende te Lim- men, ter zake van onnoozelheid onder curataefe gesteld. Alkmaar, 23 September 1942. Nassaulaan 27. Mr. H. SCHOLTEN, Procureur. gev. te Rotterdam. Inspecteur J. E. v. d. ELBURG verhuisd van Nic. Beetskade •naar Juliana van Stolberglaan 20. J. C. kapteynlaan 50a - groningen - TEL. 20200 op DINSDAG 29 SEPTEMBER, te 10.00 uur, in Lunchroom MODERN, Langestraat. 297. Bij het tuinhekje bleven ze staan. Anneke stak Nimbo haar handje toe. ,.Dag Nlmbo. Zie ik je nog eens terug? Wil je nog eens bij me' komen?" „Nimbo lachte". „Natuurlijk wil ik dat! Wat graag zelfs! Dan komen Jacob en ik je met de 3lee halen. Maar nu gaan we weer terug. Anders wordt het te don ker! Dag Anneke. Tot ziens!" A 298. Nu moest Anneke nog afscheid nemen van Jacob, het kleine wijze eek hoorntje, waar ze zoveel avónturen mee beleefd had. Ze nam hem in haar armen en drukte haar gezichtje tegen*z'n kou de neus. „Dag Jacob, tot ziens! en nog vriendelijk b,edankt hoor!"

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 3