Hoe twee man 148 Sovjetsoldaten gevangen namen SOCIALE VERNIEUWING. DAGBLAD VOOR Huizengroepen in Stalingrad aan de Sovjets ontrukt. Zware regenbuien bemoeilijken den strijd om Stalingrad. Deze courant verschijnt dagelijks. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.10; franco door het geheele Kijk 2.63. Losse nummers 5 cents. Tel. Administratie (abonn., advert.) 3320, Redactie 3330. ALKMAARSCHE EDITIE. NOORD-HOLLAND Prijs der gewone advertentiën: 0.10 per m.M., minimum 14 m.M. 1.40. elke 31/., m.M. meer 0.35. Tarieven op aan er age. Brieven aan de Uitg. N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. Herms. Coster Zoon, Voordam 9, Alkmaar, postgirv 37060. 144e Jaargang No. 247 4 pagina's HoofdredacteurA. R. JONKER, Alkmaar. (Afw.) Woensdag 21 Oct. 1942 Nieuwe successen in den Kaukasus. HOOFDKWARTIER VAN DEN FüHRER, 20 Oct. (D.N.B.) Het op perbevel van de weermacht maakt bekend: „In het dicht beboschte terrein van het West-Kaukasische geberg te werd in weerwil van ongunstige weersomstandigheden krachtig vijandelijk verzet in kazematstel lingen gebroken. Aan den weg door den pas naar Toeapse werd de verbinding tusschen de beide aanvalsgroepen, die ten N. en ten Z. den weg al strijdende hadden be reikt, op den weg zelf tot stand gebracht. In derv. sector van den Terek mislukten vijandelijke tegenaan vallen. In luchtgevechten werden tien bolsjewistische vliegtuigen neergeschoten. In de Noordelijke voorstad van Stalingrad ontrukten de Duitsche troepen den bolsjewisten nieuwe huizengroepen. De gevechten tot zuivering van het fabrieksterrein van de kanonnenfabriek „Roode barricade" duren nog voort. Vliegende artillerie bombardeerde hoofdzakelijk de krachtig versterkte steunpunten van de fabriek „Roode October". Formaties gevechtsvlieg tuigen verrïietigden in het ressort van den benedenloop van de Wolga verscheidene transporttreinen, een sleepboot en zes op den grond staan de vliegtuigen. Aan het Donfront sloegen Roe- meensche troepen vijandelijke aan vallen af, Aan het front van El Ala- mein vielen lichte Duitsche en Ita- liaansche gevechtsvliegtuigen con centraties van Britsche tanks en auto's aan." Vergezellende jachtvlieg tuigen en jachtkruisers schoten vier Britsche vliegtuigen neer. De strijd tegen de Britsche vlieg velden op Malta werd door Duitsche en Italiaansche luchtstrijdkrachten voortgezet. In Oost-Engeland heeft de Duitsche luchtmacht gisteren overdag uitge breide aanvallen gedaan op militaire doelen en voor den oorlog belang rijke installaties". BERLIJN, 20 Oct. - (D.N.B.) Te Stalingrad hebben Maandag zware regenbuien de straten, die voor het grootste deel niet geplaveid zijn, volkomen doorweekt. Tusschen de puinhoopen der veroverde wapen fabrieken flakkerde de vijandelijke tegenstand hier en daar opnieuw op. Volgens berichten van het opperbe vel zijn daarom Maandag de zuive- ringsoperaties tegen de vijandelijke overblijfselen voortgezet. In riolen,, afwatei'ingsslooten en dergelijke schuilplaatsen houden zich betrekke lijk kleine vijandelijke troepjes ver borgen. Met deze verspreide strijders ont stonden in het onoverzichtelijke puinveld op het terrein van de ka- nonfabriek Roode Baricade hardnek kige gevechten. Ofschoon de vijan delijke groepjes, die voor een verlo ren zaak strijden, gebruik maakten van ieder voordeel en elke dekkings- niogelijkheid temidden van de ver nielde fabrieksgebouwen, werden zij door onze soldaten aangepakt en in de pan gehakt. Grooteren omvang kregen plaatse lijke gevechten om blokken huizen in de Noordelijke voorstad. De bols jewisten in deze huizen waren over blijfselen der formaties, die bü den uitval der Duitsche troepen van het terrein der tractor- en tankfabriek Dzjerzjinskijin Noordelijke rich ting, ten Westen van deze wig waren afgesneden. De luchtmacht kon bij deze zuive- ringsgevechten vrijwel geen steun verleenen, daar het front zoo grillig verloopt. De gevechtseskaders richt ten in de stad hun aanvallen vooral op^ de industrieele installaties der fa briek Roode October, benevens op de hallen en aSministratiegebouwen, die door de bolsjewisten door de plaatsing van infanteriègeschut en machinegeweren in vestingen waren veranderd. De duikbommenwerpers deden aanvallen van zoo groote uitwer king, dat enkele gebouwen tot op de fundamenten werden verbrijzeld en bij het instorten de geheele bezetting bedolven. Ondanks de lage bewol king verschenen de slagvliegtuigen steeds op de plaatsen, waar de bols jewisten hun in verwarring geraak te formaties trachtten te reorgani- seeren en zij verstrooiden deze door brisantbommen en schietwapens. Toen 's avonds de laatste golven duikbommenwerpers naar hun hulp vliegvelden terugkeerden, vormde groote stukken van de fabriek Roode October een vlammenzee. ;Ook Maandag vertoonden slechts enkele bolsjewistische vliegtuigen zich boven Stalingrad, zoodat de pa- trouilleerende jagers slechts 1 twee vijandelijke jachtvliegtuigen konden neerschieten. Het zwaartepunt lag voor de Duitsche luchtmacht op de spoorlijnen aan den- benedenloop der Wolga-. in luchtgevechten met de weinige bolsjewistische vliegtuigen, die_ zich nog lieten zien, schoten de Duitsche jagers van het .escorte een vijandelijk toestel-neer. De bolsje wisten verloren boven Stalingrad en aan den beneden-Wolga Maandag in totaal 10 toestellen. EEN REDE VAN ALEXANDER. Britsche marine en koop vaardij dragen een last als nooit tevoren. STOCKHOLM, 20 Oct. - (D.N.B.) Volgens een mededeeling van den Eritschen berichtendienst heeft de eerste lord der admiraliteit Alexan der, vandaag in een rede te Londen verklaard, dat drie veranderingen in de oorlogvoering ter zee sedert den laatsten wereldoorlog de geva ren voor de Britsche zeeverbindin gen „enorm vergroot" hebben. In de eerste plaats de aanzienlijk ver groote actieradius en de vuurkracht der vliegtuigen, vervolgens 't enorm uitgebreide prestatievermogen der duikbooten en tenslotte de omvang en verschillende manieren van mij- nenleggen door den vijand. Ter be strijding van deze gevaren moet het gros van de Britsche vloot gebruikt worden om de zeeverbindingen open te houden. Juist bij dit werk heeft de marine de meeste van haar ver liezen geleden. Deze verliezen zijn helaas groot geweest, zelfs indien zij gemeten worden volgens den standaard der jaren 1914-1918. De oorlogvoering ter zee heeft marine en koopvaardijvloot een last opge legd als deze nooit tevoren hebben gedragen. De slag bij Pearl Harbour heeft de geheele oorlogsstrategie in het Verre Oosten omvergeworpen. Alexander verklaarde vervolgens dat in Engeland nog steeds meer ton nen scheepsruimte per hoofd worden gebouwd dan in de Ver. Staten „met alle Amerikaansehe moderne me thoden". De kwestie van het tweede front. Met betrekking tot het tweede front zeide Alexander, dat de laat ste maanden deze kwestie vaak ter sprake is gekomen. Wij moeten er ec-hter -steeds aan denken, dat het rechtstreeks van onze heerschappij ter zee afhangt, of wij in staat zijn dit tweede front veilig te stellen, zooals ook de heerschappij in de lucht onontbeerlijk is. Alexander eindigdey. met de woerden: „De basis van de gehee le geallieerde strategie hangt af van het handhaven van onze zee verbindingen. Niet alleen, opdat wij het zelf kunnen overleven, doch ook, omdat wij in laatste instantie dezé verbindingswegen noodig zuilen hebben, wanneer wij den oorlog naar het land van den vijand willen overbrengen. Wij willen ook, eens slagen uitdeele^ inplaats van deze te incasseeren". Lagerhuis staat nieuw crediet toe. - (D.N.B.) Naar de Britsche nieuwsdienst meldt, heeft het Lager huis het door de regeering gevraag de oorlogserediet van een milliard pond sterling toegestaan. In hel stadhuis te Alkmaar wordt een tentoonstelling gehouden, welke van historische waarde is. Vele voorwerpen, die gevonden zijn in de oude slotgracht te Egmond aan den Hoef, zijn hier tentoongesteld. De burgemeester van Alkmaar, de heer B. A. v. d. Sluys (l|nks) en de heer H. van Donselaar, ambtenaar van de wetenschappelijke afdeeling ten gemeentehuize, bezichtigen eenige eeuwenoude Jacoba-kannen Polygoon-Kuiper-Pax Holland m Het prcces-von Papen. - (D.N. B.) Nadat het Hof van Beroep het proces wegens den aanslag op von Papen naar de eerste instantie had verwezen, is het begin van het nieu we proces bepaald op 4 November. De toestand in Britsch-lndië. Een verklaring van den Hertog van Devonshire. STOCKHOLM, 20 Oct. - (D.N.B.) De hertog van Devonshire heeft in het Engelsche«Hoogerhuis een ver klaring over den toestand in Britsch- lndië afgelegd. Hij zeide onder meer dat de moeilijkheden voor de Indi sche regeering' nog niet voorbij zijn en dat de toestand in bepaalde districten ernstig blijft. De gevaar lijke onlusten bedreigen in hoofd zaak de verkeersmiddelen. Er zijn echter -geen teekenen, die er op zou den wijzen, dat vijandelijke invloe den aan het werk zijn. Na eenig debat zeide de lord-kan seller, lord Simori. dat hij namens de regeering. duidelijk wilde verklaren dat het „het doel der regeeringspo Btiek is, de Indiërs zelf, vrij van in vloeden of bevelen uit het buiten land, het lot van hun land te late vormen". VERDUISTER GOED! ZON 21 Oct. onder: 18.35 22 Oct. op: 8.16 MAAN 21 Oct. op: 17.52 onder: 4.42 24 October Volle Maan. De strijd op Madagascar. VICHY, 20 Oct. (D.N.B.) - Een handvol Fransche soldaten houdt den opmarsch van aanzienlijke En gelsche strijdkrachten op Madagas: car tegen, aldus een mededeeling van het staatssecretariaat van kolo niën. Zelfs Londen heeft op dezen tegenstand moeten wijzen. 18 October hadden de Engelschen na hevige artillerievoorbereiding en een krachtig bombardement voor de vijfde maal getracht de Fransche stellingen ten Z. van Ambositra te veroveren, maar ook ditmaal was de Engelsche stormloop tevergeefs De Engelschen moesten deze onder neming met aanzienlijke verliezen staken. Zelfstandig denkenden of kuddedieren Herinnert ge u nog de zwaarwich tige en „deskundige" betoogen uit den tijd, zoo van September '39 tot Mei '40, die ten doel hadden, nu eens haarfijn het verschil weer te geven tusschen den Duitschen, Franschen en Engelschen soldaat? In het kort kwam het wel hier op neer. de Franschman, ja, dat is een indivi dualist, de Engelschman is flegmatiek en laconiek en de Duit-, sche soldaat dë Duitsche soldaat is een kuddedier, een massamensch, die niet in staat is persoonlijk initia tief te ontwikkelen. Dit speelde mij door het hoofd, toen ik terugdacht aan het groote offensief in het Oosten. Stelt u zich voor, een sinds maanden en maanden uitgebouwd veld van versterkingen met talloozie draadversperringen met mijnenvelden en anti-pantser grachten. Een terrein, waarvan iedeVe plooiïng', elk heueveltje is uit gebuit waar ontelbare betonnen bun kers, goed gecamoufleerd, een aan val onmogelijk schijnen te maken. Van links en van rechts, van voren en van boven, regent het artillerie vuur, zijn granaatwerpers en pant- serafweerkanonnen met elkaar in wedijver, eiken vierkanten meter om te woelen. En dan krijgt een com pagnie de opdracht: „terrein zus en zoo, met de hoogten zooveel en zoo veel zijn te nemen". Het bevel tot den aanval komt. Ondersteund door pioniers met vlammenwerpers en lichte granaat werpers gaat het naar voren. De eerste linies van de Sovjets worden bestormd en de eerste plukjes gevan genen naar achteren gebracht. Een. groepleider krijgt een bepaalde op dracht. Uiterst rechts is een nest zware machinegeweren gesignaleerd on hij krijgt het bevel deze machine geweren tot zwijgen te brengen. Met zijn tienen gaan ze er op uit. Het is een bont groepje, er zijn Denen bij een Nederlander, Vlamingen, een Zweed en een Zwitser. Voorzichtig, maar toch snel, werken ze zich naar het aangewezen punt, leggen den neus in moeder "aarde, als het te bont wordt en dan zijn ze zoover ge korven, dat ze met handgranaten kunnen werken. Daar vliegen ze twee, vijf, acht handgranaten. Met een geweldigen knal explodeeren ze Dan springen ze op en stormen, cn bekommerd cm het hevige vuur van alle zijden, voorwaarts. Nog^s het nest niet uitgerookt, of een Duitsche l.ameraad ziet, rechts van het ma- chinegeweernest beweging. Een en kel woord tot zijn Nederlandschen kameraad en weg zijn ze. De Duitsche SS-man werkt zich zoo goed en zoo kwaad als het gaat door het hooge gras, naar landmij nen tastend, en geeft plots zijn ka meraad het afgesproken teeken, ge lijktijdig werpen ze hun handgrane ten in den loopgraaf en springen aan de beide uiteinden er in. De bolsje wisten schijnt een radelooze angst te overmeesteren en kruipen strompe lend opgedreven door de beide SS- mannen met getrokken pistool, uit de beschutting van hun. loopgraaf. Als ze geteld worden, blijken het er 148 te zijn, 148 man, die door hel kordate optreden van twee man on schadelijk worden gemaakt Dat ge beurde tijdens den opmarsch in het Oosten. Én wist u. dat bij Dieppe hetzelfde gebeurd is? Zullen we nog eens discussieeren over het gemis aan individualiteit in de opleiding van den Duitschen of den Germaanschen soldaat, o wijze borrelstrateeg? SS-oorlogsverslaggever W. SASSEN. Bij tie gevechten om Stalingrad. Aanvallen van Sovjet-duikbommenwerpers worden door hfet lichte afweergeschut afgeslagen. Ver achter in het veld heb ben zij hun bommen laten vallen. (PK Opitz-PBZ R-P H m) Fransche arbeiders opgewekt om naar Duitsch- land te gaan. Een rede van Laval, VICHY, 20 Oct. - (D.N.B.) Laval heeft vanavond over alle Fransche zenders tot de Fransche arbeiders gesproken. Hij herinnerde aan zijn oproep van 23 Juni, volgens welken Fransche arbeiders zich bereid moes ten verklaren in Duitschland te werken. Hij citeeerde de volgende woorden uit dezen oproep: „Frank rijk kan, gezien de geweldige offers, welke Duitschland brengt om het Europa op te bouwen, waarin Frank rijk zijn "plaats zal innemen, niet lij delijk en onverschillig blijven. De geschiedenis leert, aldus vervolgde Laval, dat Frankrijk zijn redding al tijd slechts in zichzelf heeft gevon den. De hoogere belangen van het land eischen, dat Frankrijk op bin- nenlandsch politiek gebied streeft naar ontspanning tegenover Duitsch land. Laval herinnerde aan de vrijlating van meer dan 600.000 krijgsgevange nen. Het is duidelijk, dat de bolsjewis ten morgen de wetten van Europa zouden dicteeren, indien de spil den oorlog zou verliezen. Nooit is de discipline noodzakelij ker geweest d^n thans, nooit was de plicht dei- Franschen, zich om de re geering te scharen en haar bevelen te gehoorzamen duidelijker dan thans. Laval sprak vervolgens over de Duitsch-Fransche overeenkomst be treffende de tewerkstelling van ar beiders, over de uitwisseling der krijgsgevangenen en over de voor- deelen, die door Duitschland aan Frankrijk zijn toegestaan, speciaal over de mogelijkheid voor de vrou wen van krijgsgevangenen om door arbeid in Duitschland aan de zijd. van haar mannen te leven. Tenslotte waarschuwde Laval het Fransche volk nogmaals voor de stemmen van haat en voor de illusie, die door vreemde elementen gevoed wordt. Het bezoek van Smuts aan Engeland. STOCKHOLM, 20 Oct. - (D.N.B.) Naar de Britsche nieuwsdienst meldt, is Lloyd George uitgenoodigd het voorzitterschap op zich te nemen in de bijeenkomst van de leden van Lager- en Hoogerhuis, waarin gene raal Smuts zijn rede zal houden. George zal als eerste spreken en ook Churchill zal later het woord voe ren. Deze bijeenkomst is niet> open baar. De Britsche berichtendienst meldt voorts, dat „in het belang van de veiligheid" vanavond is besloten, de maatregelen voor de directe trans missie van Smuts' rede naar Zuid- Afrika en de rest van het buitenland te annuleeren. De rede zal op gra- mofoonplaten worden opgenomen en later uitgezonden, zooals ook het plan was voor de Engelsche luiste raars. Nare winter wacht de Sovjet-Unie. Nijpend gebrek aan levensmiddelen. Engelsche en Amerikaansehe waarnemers zijn van meehing, dal de Sovjet-Unie wegens haar zware verliezen van den komenden win ter meer heeft te vreezen dan de troepen van c^e spilmogendheden aan het Oostfront. Zoo schrijft het Engelsche tijdschrift New Review, dat de problemen, waarvoor de Sovjet-Unie zich in dezen tweeden oorlogswinter geplaatst ziet, enorm zijn. De beide wegen, waarover de geallieerden tot nu toe hulp zonden n.l over Moermansk en Iran, worden ernstig bedreigd. De weg over Iran is zoo goed a»s onbruikbaar geworden sedert de Duitschers de Wolga hebben bereikt. De route door de Noordelijke IJszee naar Moermansk kan slechts met risico worden bevaren. De Sovjet-Unie zal voorts ernstig te lijden hebben onder haar zware verliezen aan menschen, industrieel potentieel en agrarische producten. In den komenden winter zullen de Sovjets niet meer kunnen rekenen op levensmiddelen uit den Kauka sus, het Don- en Wolgagebied, waarmede zij hun legers tot en met den zomer van dit jaar nog konden voeden. De steden in het Noorden moeten zich met hun eigen kolen en levensmiddelen tevreden stellen of honger en koude lijden. De spoorwegen vervoeren reeds nu over talrijke trajecten hout, zaagsel en andere afvalproducten in plaats van kolen. De fabrieken stellen speciale belooningen beschikbaar voor arbeiders die inderhaast zijn begonnen met de teelt van koolra pen, aardappelen en uien. Weliswaar heeft men getracht zich in den Oeral en Siberië scha deloos te stellen voor de verloren gegane industrieele en agrarische producten, maar het is zeer de vraag of aldus de verliezeÉ der laatste veertien maanden ooi maar bij benadering zullen ingehaald kunnen worden. De zware boschgevechten ten Zuid westen van Kaluga. Door kreupelhout, dicht st-uikgewas en over gevallen oude boomen gaal het voorwaarts. (PK Kraayvanger-PBZ-R-P H m) DE ALKMAARSCHE SCHOENENBEURS Onlangs schreven "wij uitvoe rig over het sociale nut van de Alkmaarsche schoenenbeurs, die eiken Donderdagmiddag in de Besognekamer van het Raad huis gehouden wordt. De leiding van deze beurs doet thans een dringend beroep op de burgerij voor het inleveren van heeren- en kinderschoenen. Deze" behoeven, zooals men begrijpen zal, niet nieuw te zijn; zij mogen zelfs kapot zijn, mits zij voor reparatie in aanmerking kunnen komen. Een ieder bekijke duS van avond tot eigen en anderer voordeel de laarzen, die hij nog in de kast heeft staan. Wat bruikbaar is voor de beurs wordt morgenmiddag gaarne in ont vangst genomen. (ui) IIITGANGSPUNT van de orde- ning van den arbeid is de be schouwing van het bedrijf (bedrijf n den ruimsten zin van het woord), niet slechts als economische-, doch tevens als sociale eenheid, zooals deze in de bedrijfsgemeenschap tot uitdrukking komt. Het belang van de gemeenschap staat steeds op den voorgrond: arbeid, waar ook verricht, heeft dit belang tot hoog ste doel. Alle bepalingen en maat regelen, die nu of in de toekomst op sociaal gebied voorgenomen worden, zijn daaraan dienstbaar gemaakt. Deze axioma's bepalen de wijze waarop leiding en personeel geza menlijk het gemeenschappelijk doel bereiken: bevordering door eenheid in sociaal en economisch streven van de welvaart van het volk. Hieruit blijkt, dat dit doel niet is los te ma ken van het belang der gemeen schap. Wanneer dan ook voor de or dening van den arbeid het leiders beginsel wordt bevestigd en daaruit geconstateerd mag worden, dat de „Betriebsführer" baas in eigen huis is, dient daarbij onmiddellijk opge merkt te worden, dat dit baas-zijn niet een liberalistische opvatting is, doch zéér bewust en nadrukkelijk den zin aanduidt van de aan dit lei dersschap verbonden volkomen so ciale verantwoordelijkheid ten op zichte van de „Gefolgschaft" en van de gemeenschap. De zorg voor het personeel is een eerste plicht van den „Betriebsführer", zóó zelfs dat deze voorrang he_eft ten opzichte van het kapitaal belang. De nieuwe so ciale politiek stelt als eiseh dat de volksgemeenschap, voor wier heil de arbeider zich inzet, omgekeerd den werkenden mensch ook onder alle omstandigheden verzorgt. Dit is arbeidsorde van den eersten rang: georganiseerde en gemeen schappelijke samenwerking, met het ééne doel, zijn land en volk te die nen. Daarmede hebben de Germaan- sche landen zich ook op het hoogste plan geplaatst wat den arbeid be treft. Dr. Ley heeft al eens de zes in de wereld voorkomende trappen van arbeid als volgt aangeduid: 1. de ar beid der laagste volken die als die ren bij elkaar leven en werken; 2. de arbeid van slaven en koelies; 3. de georganiseerde arbeid, zooals die in de Sovjet-Unie bestaat en welke wel gericht is op het behoud van den staat, maar met den knoet inge prent moet worden; 4. de vorm van arbeid, zooals wij dien kenden uit den tijd van de vakvereenigingen; 5. de arbeid als corporatieve verschij ning en tenslotte als zesde en hoog ste trap datgene, waarvoor thans de hechte grondslag is gelegd. Aanvankelijk kon men zich in Ne derland op den goeden weg wanen, te meer toen Jan Oudegeest in 1926 reeds schreef, dat het N.V.V. was afgestemd op de Duitsche opvattin gen van den arbeid en hij zich daar bij beriep let wel! op onze Germaansche afstamming. Normaal gesproken had hier dus eenzelfde ontwikkelingsgang kunnen zijn als in Duitschland. doch er kwam een kink in den kabel. In 1933 gebeurde er n.l. iets in Duitschland.... En zonder te vragen of het belang van den arbeider ook geschaad zou worden, werden Oudegeest's opvat tingen van. de baan geschoven. De normale, ontwikkeling in ons land onzettelijk tegengehouden kan zich thans weer geleidelijk voort zetten. J¥. HIJ ZAMELDE DEKENS IN VOOR HET OOSTFRONT De Utrechtsche recherche is er in geslaagd den 38-jarigen koopman A. D. te arresteeren. Deze man belde bij verschillende burgers hier ter stede en in de omgeving aan, voor gevende dat hij dekens inzamelde ten behoeve van de Duitsche weer macht aan het Oostfront. De man bleek echter een gewone oplichter te zijn, die op deze wijze zijn slag trachtte te slaan, waarbij hij geas sisteerd werd door 'n anderen man, die tot dusverre nog niet gevat kon worden. DE BESCHERMING VAN DEN TITEL EN AANDUIDING VAN INGENIEUR. Naar aaneiding van de talrijke verzoeken om inschrijving in hot ingenieursregister wordt van de zijde van het departement van opvoeding, wetenschap en kuituurbescherming de aandacht er op gevestigd, dat de commissie, bevoegd om een daartoe strekkende verklaring uit te reiken, nog niet is ingest del. Zoodra dit is geschied, zal hiervan en van ver dere gegevens in de pers mededee ling worden gedaan. Men stelle derhalve het indienen van verzoekschriften tot dit tijdstip uit. In liet plaatsje Baarle-Nassau woont de 77-jarige gobelin-wever, Desitré Gee- raerds, de eenige in ons land, die dit kunstzinnig' ambacht reeds 64 jaar be oefent. (Polygoon-Sagers-Pax Holland m)

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 1