Enorme stationsdiefstal Instelling vakgroepen STAD EN OMGEVING te Hoorn. van de hoofdgroep banken. RADIOPROGRAMMA TIJDSCHRIFTEN BESLUITEN BURGEMEESTER. De Burgemeester yan Alkmaar heeft benoemd tot lid van de Com missie van toezicht op het Middel baar Onderwijs en tot lid van de Commissie van" toezicht op het Ge meentelijk Nijverheidsonderwijs den heer W. Stroink te Heiloo. De Burgemeester heeft voorts de volgende besluiten genomen: a. tot wijziging van de besluiten van 10 September, 25 September en 25 November 1941 tot verkoop van perceelen bouwgrond aan den Frie- scheweg aan N. A. J. Schellings, alhier; b. tot verkoop van den grond, begrensd door de Van der Helst- straat, de Rembrandtstraat en de Ferdinand Bolstraat ter grootte van 4934 M2., voor de som van 35.771,50 aan het Fonds voor Kerkenbouw in het Bisdom Haarlem; c. tot verhuring van gedeelten van het speeltererein der v.m. ge meenteschool nr. 4 aan de N.V. Kaashandel Maatschappij „Gouda", te Alkmaar, voor 275 per jaar; d. tot verleening van medewer king aan het verzoek van het be stuur der R.K. Meisjesscholen te Alkmaar om gelden beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van schoolboeken en hulpmiddelen ten behoeve van de onder zijn beheer staande Juliaschool voor u.l.o. alhier. EEN EXTRA TREIN VOOR ALKMAARDERS. Voor bijwonen theater-voor- stellingen te Amsterdam. Naar wij vernemen zal, zoodra de voorstellingen van „Das Deutsche Theater i.d. Niederlanden" te Am sterdam een aaijvang nemen, op Woepsdag een extra-trein ingelegd worden, welke om 22.30 uur uit Am sterdam naar Alkmaar vertrekken zal. Onze stadgenoten zullen dus in de gelegenheid zijn deze voorstellin gen bij te wonen. DR. COLEN ROSS HOUDT EEN REEKS VOORDRACHTEN IN ONS LAND. Op uitnoodiging van de Neder- landsch-Duitsche Kuituurgemeen schap zhl de bekende wereldreiziger en schrijver Dr. Colin Ross in ver schillende plaatsen van ons land voordrachten houden. Reeds bekend door zijn vele publi caties hij schreef o.a. 15 boeken heeft hij na zijn tournee door Ne derland. in 1941 in het bijzonder als verteller onze sympathie verwor ven, want juist het feit, dat hij niet leest, doch op vlotte wijze van zijn wedervaren in verre landen vertelt, maakt dat zijn voordrachten immer zulk een actueel karakter dragen. Colin Ross stamt uit een oud Schotsch geslacht. Zijn liefde voor reizen en ontdekken zit hem blijk baar in het bloed, want onder zijn voorouders telt hij vele wereldreizi gers, o.a. de ontdekkers van den magnetischen Noordpool John en James Ross. Sinds bijna 30 jaren bereist hij alle landen der wereld, waardoor hij een uitzonderlijk- helderen kijk op de economische en politieke proble men, dip het wereldgebeuren thans meer dan ooit beheerschen, heeft verkregen. Ditmaal luidt het onderwerp' van Colin Ross' voordracht: „Der "Welt- politische Kampf um Afrika", een onderwerp!, dat niet alleen zeer actueel is, doch waarvan Colin Ross ons zeker vele nieuwe facetten zal belichten, omdat hij eerst kort ge leden van een reis door het „zwarte werelddeel" is teruggekeerd. Op den 8sten Nov. n.m. 3 uur komt Dr. Colin Ross ons in het Gul den Vlies enkele uren op zijn onder- houdendg, wijze bezig houden over „Der Weltpolitische Kampf tun Afri ka". DIERENBESCHERMING. Hedenmorgen is in de Hofdijkstraat zwervend aangetroffen een zwart poesje plm. 3 maanden oud. Eigenaar of liefhebers kunnen zich vervoegen bij den Inspecteur den heer C. Ver- wer, Baanstraat, Alkmaar. In bedstede vond men siga retten en dekens terug! Donderdagmorgen werd bij de gemeentepolitie te Hoorn aan gifte gedaan van diefstal van een groote partij sigaretten en wollen dekens, bestemd voor Hoornsche winkeliers, uit de goe derenloods bij het station aldaar. Door hoofdagent-rechercheur Feenstra met diens assistent Luijendijk werd een onderzoek ingesteld, waarhij het spoor leidde naar een pereeel aan de Noorderstraat, bewoond door zekeren J. K. Hier trof men ook diens broer, zekeren Th. K., woonachtig aan het Jeudje. Bij een ingestelde huiszoeking vond men in een bedstede vrijwel alle ontvreemde artikelen, welke een normale waarde vertegenwoor digden van plm. f 2000 en die in den zwarten handel zeker 10.000 zou den hebben opgebracht. Nog meer diefstallen thans opgehelderd. De beide daders zijn opgepakt en hebben bij een nader verhoor een geheele serie bekentenissen afge legd; zoo is door hen o.m. bekend de'diefstal van 10 of 12 fietsen aan het station Hoorn. Al deze karretjes gingen naar Amsterdam en werden op de markt aan onbekende perso nen verkocht. Voorts bekenden zij een diefstal van 13 groote zware ka zen na openhreking van een spoor- wegloods en den inbraak, onlangs in een perceel aan den Lbgeweg onder Blokkqr, waar, toen de bewoners op een bruiloft waren, een radiotoestel, een rijwiel en diverse sieraden wer den gestolen. Zij trokken er over het algemeen 's nachts tusschen 12 en 4 uur op uit om hun slag te slaan, t De Hoornsche politie heeft met de opheldering van deze zaken weder om een buitengewoon succes geboekt en door de hand te leggen op deze beide knapen de veiligheid in stad en omgeving in niet onbelangrijke mate verhoogd. AGEhDA hoofdnum (hum.) ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 25 October is de apotheek van Dr. H. Hartong van Ark, Lange straat 1, geopend, welke in de week van 24 t.e.m. 30 October-tevens "den nacht dienst zal waarnemen. GESLAAGD. Bij de examens voor Stenografie en Machineschrijven, gehouden op 7 en 22 Oct., te Amsterdam en Alk maar, onder leiding van den ont werper, den heer A. W. Groote, slaagden: voor kantoorstenografie Nederlandsch: de dames F. de Boer, A. de Jong en E. Moerenhout; voor stenografie Duitsch: A. de Jong en T. Schut. Alle dames zijn woonach tig te Alkmaar. Voor machineschrijven: de dames T. v. d. Eynden, met een snelheid van 240 letteraanslagen per minuut; T. v. Leeuwen, met 216 aansl.; J. v. Keulen met 194 aahsl.; S. C. v. d. Berg met 228 aansl.; C. A. Essers met 239 aansl.; A. Biemans met 231 aan slagen; E. M. de Wild met 168 aansl. en L. Jongmans met 185 aansl. Allen te Alkmaar. Vervolgens de dames T. Louw met 216 aansl. en L. Buisman met 228 aansl. te Aartswoud. A. Swager met ^204 aansl. te Heerhugowaard en mej. C. Dekker met 213 aansl. te Bergen. Vgrder de heeren B. Böur met 234 aansl. en P. J. J. Duihmeyer met 178 aansl. te Alkmaar; J. Mammen met 247 aansl. te Oterleek; S. J. Jaspers met 284- aansl. te Waarland en G. Wagenaar met 239 aansl. te Broek oj5 Langendijk. EEN GOED VOORBEELD. Door den architect W. A., Keesom is de pui van het zakenpand Oude gracht 150 zoodanig verbouwd, dat dit een goed voorbeeld genoemd mag worden. In plaats van schreeu wende kleuren die de harmonie vjtn de woningen 'ctaar zouden verstoren, is 'n verbouwing in een baksteenen omlijsting uitgevoerd overeenstem mende met de omgeving, terwijl toch een frissche winkel is verkregen. Moge dit goede voorbeeld navolging vinden. LANGEBIJK Promotie. -* De heer C. de Boer, plaatsvervangend leider van den distributiedienst alhier, is benoemd tot controleur-waardemateriaal over enkele distributicdiensten met standplaats Alkmaar. Tehuis Ouden van Dagen te Oud- karspel. - In overleg met de Re genten van het Tehuis voor Ouden van Dagen te Oudkarspel zijn van gemeentewege, plannen in bewer king om te komen tot verbetering van de huisvesting van dit tehuis. Nieuw buurtschapshoofd Ned. Volksdienst. - Doördat de heer C. Smit te Broek op Langendijk, die tot nu toe als buurtschapshoofd van. dep Ned. Volksdienst optrad tengevolge van zijn werkzaamheden zeer veel buiten de gemeente ver toeft, heeft hij voor deze functie be dankt. In zijn plaats is thans benoemd de heer J. v. d. Abeele te Noordschar- wo'ude. Benoemd. - De heer G. C. Wit- teveen, als leerling-ambtenaar ter gemeente-secretarie van Langedijk werkzaam, is benoemd als ambte naar ter secretarie te Callantsoog. HEERHUGOWAAïtti. Zuinig gasgebruik. - Mej. Koremans, kookleerares aan de lichtbedrijven te Alkmaar, en haar assistente hebben twee avonden in lokaal Rus een demon stratie gegeven in het koken op gas. Er was telkens druk bezoek. Een uitleg over de werking van den gasmeter werd gegeven en in de practijk aangetoond hoe met een minimum Van gasgebruik een maximum van capaciteit was te bereiken. Uit de tegenwoordig beschik bare producten werden diverse gerech ten bereid en door de aanwezigen ge proefd. Ook het gebruik der hooikist werd niet vergeten en wetwijfelen er niet aan of velen van de aanwezige dames, waarvan er één als blijde eige nares van een gewonnen appeltaart naar huis toog, zullen va'n de aangegevep wenken een nuttig gebruik maken. Proefalarm. - Op Dinsdag den 27sten October zullen te Heerhugo- waard de luchtbeschermingssirenes in den middag bij wijze van proef in werking worden gesteld. Voor het geval deze proefneming om bijzondere redenen niet zou doorgaan, volgt voor het eerstvol gende proefalarm een nieuwe be kendmaking. SINT-PANCRAS. Te veel cursisten, - De tuin- bouwcursus, welke op initiatief van de „Tuinbouw" en „De Zuid" wordt gehouden, heeft een te groot aantal cursisten. Het aantal, dat 44 be- 'draagt, moet volgens de wet worden teruggebracht op 30. Het moeilijke in dit geval is echter, wie moet worden afgewezen! Voor melken. - De heer W. kwam gistermorgen, toen hij zijn koe, die in een schuur achter het huis staat, wilde melken, alreeds was gemolken. HEILOO. Terug gekomen. - Vrijdagmid dag, zij jjr de door den N.V.D.*" uitge zonden kinderen hier aangekomen. Zij kwamen niet uit Leeuwarden (daarin kwam te elfder ure veran dering), doch uit Gelqen. Zij arri veerden in een geresèrveerden wa- gep, waarin ook kinderen voor Alk maar en andere plaatsen. Eiuscopen. Ci«ema-Theater, 7.30 uur, mer De vroolijke vrouwtjes jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdag 2.30 uur matinée. Alkm. Bioscoop-Theater, 7.30 uur, hoofdnummer De onweerstaanbare (rom.) Aiie leeftijden. Zondag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdag 2.30 uur matinéev Harmonie-Theater, 7.30 uur* hoofd nummer Zoölogica (hum.) Alle leeftijden. (Geprolongeerd). Zondag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdag 2.30 uur matinée. Victoria-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Rembrandt (hist.-rom.) 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdag 2.30 uur matinée. Zaterdag 24 October, 2.30 uur, 't Gulden Vlies, kindermiddag „De levende poppenkast". 3.30 uur, Harmonie, concert H. O. V, 7 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van „De schat uit Congo",, door de arb. Tooneelvereen. Ontwaakt. Zondag 25 October. 8 uur, 't Gulden Vlies, amusements avond; optreden Dries Krijn. Najaarskermis te Kalverdijk. Maandag 26 Öctobsr. Café Schuit te Koedijk, optreden Daan Pool. f' RIJPE SUCCES WITTE KOOL MAG WORDEN AANGEVOERD. Zooals wij eenigen tijd geleden berichtten, is de aanvoer van de z.g. Succes witte kool tot 1 Nov. a.s, verboden. Naar wij thans vernemen, is het nu toegestaan, de zeer rijpe Succes witte kool aan de veilingen *aan te voeren. BRUG INGEZAKT. Vrijdagmorgen zakte bij den heer 'J. Wester aan den Middenweg te Heerhugowaard de brug in. De oorzaak ligt vermoedelijk in het feit, dat door de sterke stroom, de laatste dagen door het motorgemaal veroorzaakt, de ondergrond van de brug is weggeklokt. SCHOORL. Geslaagd. - Mej. Gré Schuyte- maker te Schoorl slaagde in het Gem. Ziekenhuis „Zuidwal" te den Haag voor het diploma ziekenver pleging A. KOEDIJK. Afd.-vergadering Witte Kruis* in café Schuit. - Besloten werd 10 bij te dragen aan W.H.N. Als afge vaardigde naar de alg. vergadering van het H.H. werden aangewezen de heeren Pesman en Schipper. Uit het jaarverslag van de t.b.c.-bestrij- ding bleek dat er één patiënt ver pleegd is in Zonnestraal en aan versterkende middelen verstrekt werden. Drie maal werden er goe deren ontsmet en de zuster legde 9 bezoeken af voor de t.b.c.-best-ij- ding. De rekening sloot op een be drag van' 1294.15 met een saldo van 658.56. De heeren Tb. Boon en A. Schipper werden herkozen als bestuurslid, terwijk gekozen werd in de vacature van den heer M. Mulder de heer S. Visser. De heer C. Boon werd aangewezen in de financieele commissie. De voorzitter bracht den scheidenden voorzitter dank. De heer A. Sloof werd in de daarna gehou den bestuursvergadering gekozen tot voorzitter. ZUID SCH ASWOUDE Geslaagd. - Onze plaatsgenoote mej. Tr. Schoenmaker Jd. slaagde dezer dagen, voor het diploma maat- knippen van de Gooische Modevak school en wel met dé mooie cijfers 8 y2 voor patroon teekenen en 9K voor maatknippen. EGMOND-BINNEN. Gemeenterekening 1941. - De rekening der gemeente over het jaar 1941 sluit op den gewonen dienst met een batig saldo van 2393 en op den kapitaaldienst zonder saldo. NATIONAAL- SOC5ALÏSTISCHE VROUWEN VERGADEREN TE AMSTERDAM. AMSTERDAM, 23 Oct. - In Kras- napolsky te Amsterdam heeft- de NS VO, de nationaal socialistische vrou wenorganisatie van de N.S.B., gis teravond haar eerste groote bijeen komst in dit seizoen gehouden. Er was voor deze vergadering zeer veel belangstelling en ook de landelijk leidster van de NSVO, mevr. O. de Ruiter-van Lanken Matthes, behoor de tot de aanwezigen. De districtspropagandaleidster; mevr. C. M. Braun-Goudappel, sprak over het onderwerp „Het nationaal- socialisme en de vrouw". Nadat mevr. Braun-Goudappel er op gewezen had, dat de toekomst van ons land onverbrekelijk is ver bonden met den strijd, die Duitsch- land» voert tgeen het bolsjewisme, hét liberalisme en het jodendom, eindigde zij met de hoop uit te spre ken, dat de Nedërlandsche vrouw deze revolutie niet langs zich heen zal laten gaan, maar dat zij midden in haar volk zal staan en de revolu tie zal mee beleven. In deze bijeenkomst werd verder nog het woord gevoerd door mevr. Gorris-Spruytenburg, die over de nieuwe moederschool der NSVO in de Paulus Potterstraat sprak. Mevr. Augmeyer-Rikkels hield tenslotte een korte .redevoering over het werk van hulp en bijstand. •De vergadering werd opgeluisterd door zang van het koor der NSVO en door muziek van de kapel van den Nationalen Jeugdstorm. - Ambtelijke mededeelingen. UITREIKING KAARTEN BIJZONDEREN ARBEID. De Leider van den Distributie- dienst, Kring Alkmaar, maakt be kend, dat op Maandag 26 October 1942, Dinsdag 27 October 1942, Woensdag 28 October 1942, Don derdag 29 October 1942 en Vrijdag 30 October 1942 kaarten M 109, M 209 en M 309 voor bijzonderen arbeid en toeslagaardappelkaarten zullen worden uitgereikt aan per sonen, die hun arbeid verrichten in de Gemeente Alkmaar. De kaarten zullen worden uitge reikt in het Distributiekantoor, in gang Ridderstraat, van 913 uur, en wel voor hen, wier geslachts naam begint met: Letter A., B., C., D. of E. op Maan dag 26 October 1942; Letter F., G., H., I. of J op Dinsdag 27 October 1942; Letter K., L., M., N. of O. op Woensdag 28 October 1942; Letter P., Q., R., S. of T. op Donderdag 29 October 1942; Letter U., V., W., X., IJ. of Z. op Vrijdag 30 October 1942. De Distributiestamkaart moet worden overgelegd. De Leider voornoemd, M. WAGÈNAAR. HEILOO. Extra zeep. Kappers kunnen aanvraagformu lieren ter verkrijging van extra zeep afhalen op Donderdag 29 en Vrijdag 30 Octo-be a.s. vanaf het distributie kantoor. De volledig ingevulde for mulieren dienen gelijktijdig met het overleggen van de loonlijst te wor den terug bezorgd op Dinsdag 2 No vember van 912.30 uur aan het distributiekantoor. Hoofdredacteur: A. R. Jonker, Alk maar. Plv. hoofdred.: H. P. van den Aardweg. Alkmaar. Buitenland: Tj. N. Adema, Alkmaar. Binnenland, Provincie en Stad: D. A. Klomp, Bergen. Sport: J. Werkman, Alkmaar. Haagsch redacteur: P. E. H. M. Ver- berne, Den Haag. Verantwoordelijk voor de advertenties: T. Bus, Alkmaar. AMSTERDAM, Oct. - De hoofd groep banken gelet op art. 1 lid 2 van het derde uitvoeringsbesluit Organisatie Bedrijfsleven 1941 (Ne- derlandsche Staatcourant van 13, Mei 1941, no. 92), alsmede op de be schikking van' .de organisatie-com missie van 27 Nov. 1941, no. 8148/ B.W., heeft als uitsluitende vertegen woordigster uit vakoogpunt van haar tak van bedrijf ingesteld: a. de bedrijfsgroep financierings instellingen en credietinstellingen voor bijzondere doeleinden, met de vakgroepen: 1. borg- en garantieinstellingen, 2. kerkelijke credietinstellingen, 3 financierings- instellirfgen voor onroerende goede ren, 4. instellingen voor financiering van huurkoop en andere afbetalings overeenkomsten, 5. spaar- en betaal- zegelkassen, 6. geldschietbanken, 7. bouwkassen, b. de vakgroep vermogensbeheer, deel uitmakende van de bedrijfs groep effectenhandel, c. de vakgroep hypotheekbanken, werkzaam in het buitenland, deel uitmakende: van de bedrijfsgroep hypotheekbanken, d. de vakgroep incassobedrijven, deel uitmakende van de bedrijfs groep handelsbanken. De bedrijfsgroep financierings- instellingen en credietinstellingen voor bijzondere doeleinden omvat alle ondernemingen, welke behooren tot de onder haar ressorteerende vakgroepen. De aanmelding. Uitvoerig wordt aangegeven welke ondernemingen zich bij elke vak groep dienen aan te melden. Zoowel indien een onderneming of instelling een der hiervoor ge noemde bedrijven als hoof dbe- r ij f, dan wel als n e v e n b e- d r ij f uitoefent, moet aanmelding geschieden. De aanmelding moet geschieden met gebruikmaking van aanmel dingsformulieren. Zij die zich reeds rechtstreeks bij de hoofdgroep banken hebben aan gemeld, dienen een aanmeldingsfor mulier bij een der vakgroepen, waarbij zij thans verplicht zijn zich aan te melden, aan te vragen. "In herinpering wordt gebracht, dat iedere onderneming of instel ling, welke op \bank- en/of financie- ringsgebied werkzaam is, zich schrif telijk dient aan te melden bij een der bedrijfs- of vakgroepen. Indien de omschrijving der bedrijfs- of vakgroepen naar de meening van de betreffende onderneming niet op haar toepasselijk is, of indien zij twijfelt bij welke bedrijfs- of vak groep aanmelding moet geschieden, dient een zoodanige onderneming zich rechtstreeks per brief aan te melden bij het secretariaat van de hoofdgroep banken, Beursplein 5, Amsterdam-C. Niet nakoming van den aanmel dingsplicht is strafbaar. De inzending der aanmeldingsfor mulieren heeft niet zondej meer op neming der aanmeldingsplichtige ondernemingen in de bedrijfsorga nisatie tengevolge. Omtrent de toe lating tot de hoofdgroep banken middels 'de bedrijfsgroepen en/of vakgroepen zal na onderzoek vap de ingezonden aanmeldingsformulieren nader, voor ieder geval afzonderlijk, worden beslist, waaromtrent de aan melders bericht zullen ontvangen. Zeep voor artsen, medische studen ten en vroedvrouwen. Zij, die behooren tot bovenge noemde categorie kunnen extra rant soenen toiletzeep afhalen op Maan dag 1 November a.s. aan het distri butiekantoor van 912.30 uur. De distributiest,amkaart van den betrok kene dient te worden medegebracht. KRING 'OUDORP. De uitreiking van bonkaarten voor zwaren, zeer zwaren en langdurigen arbeid, alsmede van de rantsoenbonnen boter en aardappelen voor zwaren arbeid zal plaats vinden: Voor de gemeente Oudorp: Maandag 26 October 1942 in café Morsch te Oudorp van 10.12.30 en van 1.3. Voor de gemeente Ursem: Dinsdag 27 en Woensdag 28 October 1942 in café Mulder te Ursem van -10.12.30 en van 1.3. Voor de gemeente Schermerhorn: Donderdag 29 October 1942 in café Trei- ture, te Schermerhorn van 10.12.30 en van 1.3. Voor de gemee'nte Oterleek: Vrijdag 30 October 1942 in café van Ham te Oterleek van 10.12.30 en in café Renses te Stompetoren van 1.303.—. Tuinders en arbeiders in tuindersbe- drijven komen niet in aanmerking Voor toeslagkaarten zwaren arbeid of rant soenbonnen voor boter en aardappelen. Voor zelfverzorgers geldt de vol gende regeling: Landbouwers, die enkel zelfverzorger zijn van graan en minder dan 1 H.A. cultuurgrond bewerken (cultuurgrond wei- en bouwland), ontvangen rantsoen bonnen voor 250 gram boter per 4 weken. Veehouders, die enkel zelfverzorger zijn van melk en minder dan 1 H.A. cul tuurgrond bewerken, ontvangen 2 rantsoenen aardappelen, per' 4 v-eken. Landbouwers, die enkel zelfverzorger zijn van aardappelen en minder dan 1 H.A. cultuurgrond bewerken, ontvan gen rantsóenbonnen voor 250 gram boter per 4 weken. Zelfverzorgers van vieesch komen niet voor extra rantsoenen in aanmèr- king. Zelfverzorgers van meer dan één ar tikel komen eveneens niet voor extra rantsoenen in aanmerking. Zelfverzorgers van graan, en/of vieesch, melk en aardappelen, die meer dan 1 H.A. cultuurgrond bewerken, ont vangen geen extra rantsoenen wegens zware arbeid. Landarbeiders, die de z.g. telerspremie van hun werkgevers hebben betrokken, ontvangen slechts rantsoenbonnen voor 250 gram boter per 4 weken. Landarbeiders, die melk van hun werkgevers betrekken ontvangen 2 rantsoenen aardappelen per 4 weken. Landarbeiders, die aardappelen van hun werkgevers hebben betrokken, ont vangen rantsoenbonnen voor 250 gram boter per 4 weken. ZONDAG. HILVERSUM 115,5 M. 7.30 Het Zon dagochtendconcertOrkestcompositin* (gr.) 8.15 Mil. orkesten spelen (gron 8.30 De zin vart het boer zijn. 8.45 Hon gaarsche fantasie (gr.pl.) 9.— BNO~ Nieuwsber. 9.15 Gevogen muziek, le- zing. '9.30 Zondagmorgen zonder zorgen 10.30 Deutsche Stunde. 11.30 De Stem' der S.S. 11.45 Neerlands stem van het Oostfront. 12.— BNO: Nieuwsber. en pop. act. praatje. 12.15 Orgelconcert en zang. 12.40 Uit Berlijn: Het Duitsche Volksconcert. 14.— Het Omroep-Sympho- nie Orkest en solist. 15.Europ. boeken schouw in dezen tijd. 15.20 Het Om- roep-Symphonie-Orkest. 16.Opge wekt Zondagmiddagprogramma. 17 Het Zondagmiddagcabaret. 17.45 BNO: Sportber. en Oostlandpraatje. 18.— Sport van den dag. 18.30 Otto Hendriks en zijn orkest, soliste en pianosoli. 19.30 BNO: Nieuwsber. 19.50 Het Ütr. 'Strijkkwar tet. 20.15 „Octoberfeesten in de mu ziek en de beeldende kunst", voordr. met muz. illustraties. 29.45 Het Utr. Strijk kwartet. 21.15 Gerard van Krevelen en zijn orkest. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.— U raadt welke zangeresseh wij laten zingen (gr.pl.) 23.-24.Een slotdansje (gr.pl.) HILVERSUM-II, 301,5 M. 7.30—9.15 Zie Hilversum I. 9.15 Wat een geschiedenis om zoo'n boek, luisterspel voor de jeugd. 9.45 Uit den stillen bloemhof. 10.30 Studiodienst. 11.30 Gewijde muziek (opn.) 11.45 Cyclus: „De kerk in zonde en heerlijkheid". III. 12.BNO: Nieuws ber. en pop. act. plaatje. 12.15 Pro- gramma-overz. 12.20 Amusementsorkest en solist. 12.30 Toespraak door den heer H. J. Woudenberg. 12.45 Amusements orkest 'en solist. 13.Nederlandsch Verbond qoor Sibbekunde: Wie en wat waren onze "voorouders? 13.15 Amuse mentsorkest en solist. 13.40 Accordeon vereniging „Kunst door Studie". 14. Groot alarm 1 uitslaande brand, luis terspel. 14.45 Pianovoordr. 15.Om- roep-Operette-Orkest. 15.40 Operette- Ouvertures (gr.pl.) 16.De blinde van het kasteel „Guillé", zangspel. 17.— Ned. boekenschouw. 17.20 Toskanische Rispetti van J. Röntgen. 18.Gerard van Krevelen en zijn orkest. 18.30 BNO: Nieuwsber. 18.40 Spiegel van den dag. 18.50 BNO: Mil. weekoverz. 19.De Ned. taalclub. 19.30 Hebt U dat gelezen?, bont progr. 20.— BNO: Eng. uitz.: Dutch News Reel" (Voor de Radio- Centrales: Chansons 'gr.pl.) 20.15 Omroeporkest en gr.pl. 21.15 Het groote Omroeporkest (opn.) 21.45 BNO: Nieuws ber. 22.— BNO: Mil. overz. 22.10 Avond wijding. 22.2024.Zie Hilversum I. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio- Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. EGMOND AAN ZEE. Uitreiking distributiebescheiden, De uitreiking van de bonkaarten voor de 12de periode zal te Egmond aan Zee plaats hebben op 26, 27 en 28 October a.s., eiken dag van 1015 uhr in Het Witte Huis (eig. J. Clau sing), voor resp. de letters AF, GP en de overigen. MAANDAG. _7\. Rechtszaken. Werkend Volk. Een goed verzorgd nummer* dit nieuwe van Werkend Volk, het 14- daagsche tijdschrift Dat Nederland een molenland is toont de plaat op de vöorpagina.reeds op fraaie wijze en het geïllustreerde artikel van Jan v. Ek geeft nadere bijzonderhe den. Verder De Grondwet _van den Arbeid, De jeugd helpt mee en Ar beiders beschermen Europa. Z eef( lezenswaardige artikelen, evenals dat over vulcaniseeren. Verder tal van ontspanningsrubrieken. KINDERMOORD TE OISTERWIJK. De Bredasche ^rechtbank hegft Donderdagmorgen een aanvang ge maakt met de behandeling van de zaak tegen den 35-jarigen monteur bankwerker Th. van Berkel, wien doodslag terf laste gelegd is, ge pleegd op het dertienjarige meisje J. Remke uit Rotterdam. Dit vree- selijk gebeuren, dat door het/ge- heele land een groot afgrijzen ver wekte, vónd plaats op 29 Aug: van het vorige jaar in Oisterwijk. Er bestond voor deze behande ling, zoowel van justitieele zijde als van de zijde van het publiek, veel belangstelling. 44 getuigen wa ren gedagvaard, waaronder als deskundige dr. J. P. L. Hulst uit( Leiden, psychiator dr. G. Janssen, directeur van 't gesticht te Vught, en dr. Lacroix, arts te Oisterwijk. Ook de burgemeester van *Oister- wijk woonde de terechtzitting bij. De verdachte maakte een lichtelijk nerveuzen indruk. Hij verklaarde na eenige aarzeling geen be zwaar te hebben tegen de behande ling van zijn zaak met gesloten deuren, waarop de president slui ting gelastte. Kt.HK EN SCHOOL. TIJDELIJK HULPPREDIKER. Benoemd tot hulpprediker in tij- delijken dienst bij de Ned. herv kerk te Amsterdam is ds. J. M. de Jong te Stompetoren. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN. Alkmaar, luth. kerk (Oudegr.), 10.30 uur, ds. Brandt, van Haarlem. Ned. Chr. Gemeenschapsbond in Waakt en Bidt, Zaterdag en Zon dag 3.30 en 7 uur bijzondere jeugd- samepkomsten. -G. G. Het Leger des Heils, 10 ujir heiligingsdienst, 7.30 uur verlos- singsdienst, Donderdag 7.30 uur hei ligingsdienst c.l.v. D.N Bergsma. Broek op Langepdijk, 10 uur, ds. Koole, 4 uur ds. Bronsgeest. Chr. gere'f. gem., 10 en 3 uur lees- dienst. Barsingerhorn, 2.30 uur, ds. van Biemen. Hensbroek,, 10.30 uur, ds. Boers. Noordscharwoude, geref. kerk, 10 en 4.30 uur, dr. Richel. Obdam, geen dienst. St. Maartensbrug, 2.30 uur, mej. v. d. Veen. Schagerbrug, 10.30 u., ds. Witkop. West-Graftdijk, 2.30 uur, ds. Loysen (H. Avondm.) ZuidSehermer, 10.30 uur, ds.1 Loysen. LEEUWARDEN, 23 Oct. 1942. Vee markt: 42 Stieren; 125 Vette koeien; 1003 Melk- en Kalf koeien 305—650; 242 Pinken 210—260; 548 Graskalve ren 55—120; 163 Nuchtere kalveren; 454 Weide schapen 75jsl25; 254 Lam meren 4060; 32 Vette varkens; 82 Kleine biggen 440; 142 Bokken en Oeiten; '51 Paarden. Eierhandel. Kip- eieren- 61/210,45 ct. p.st. Handel'sprijs 1.32f 1.37. Eendeneieren 7,63,1- ct. p. st. Pluimvee. Slachthanen 1.50 2.30; Slachtkippen 1.502.75; Jonge hanen 12.25; JoHge duiven 0.40; Konijnen 1 per kg. Vereeniging van Zuivelmaatschappijen. Edammer kaas 20 plus 87, 40 plus 112; Goudsche kaas 20 plus 87, 40 plus 112. HILVERSUM I, 415,5 M. 7.15 Berliner Lehrergesangverein (gr.pl.) 7.30 BNO: Nieuwsber. 7.40 Lichte Ochtendklanken (gr.pl.) 8.30 BNO: Nieuwsber. 8.40 Gees telijke Perikelen/lezing. 8.50 Pianovoor- dracht (gr.pl.) 9.— Knusse klanken (gr.pl.) 9.30 Spiegel van den dag (opn.) 9.40 Knusse klanken (gr.pl.) 10.Ge rard van Krevelen en zijn orkest en so liste (opn.) 10.30 Voordr. 10.45 Septet Jenny Ombach en soliste. 11.30 Vocale duetten met pianobege'. en pianosolo. 12.Almanak. 12.05 Klaas van Beack en zijn orkest. 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke ber. 13.De Melodisten en soliste. 14.Elck wat wils, gev. progr. 15.-- Straatverl. in vroeger tijd, nacht wakers brand. 15.15 Elck wat wils, gev. progr. 16.45 BNO: Nieuws-, zake lijke- en beursber. 17.Viöol met piano- begel. 17.30 AvantiFascistiü, een herinnering aan den opmarsch naar Rome. Wi.Het Omroeporkest en so listen. 19.Pol. weekpraatje. j.9.15 Mu sette (gr.pl.) 19.30 BNO: Nieuwsber. 19.40 BNO: Intern, zakelijk praatje. 19.50 Ra-ra-ra?, Radio-raadsel-rubriek. 20.15 Zang met pianobegel. 20.45 Utr. Stad. Orkest. 21.25 Jongens- en Mannen koren zingen (gr.pl.) 21.45 BNO. Nieuws ber. 22.— Disco-Variété (gr.pï.) 23. 24 Gev. zang- en orkestprogr. (gr.pl.) HILVERSUM II, 301,5 M. 7.15—7.40 Zie Hilversum I. 7.40 Ochtendgymnastiek. 7Jj Sportnieuws. 8.— Act( nieuws voor boer en tuinder. 8.15 15 minuten variété (gr.pl.) 8.30 BNO: Nieuwsber. 8.40 Gron. Orkestvereën. (opn.) 9.Zang, piano, orgel en orkest (gr.pl.) 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20.Zang, piano, orgeL en orkest (gr.pl.) 10.Godsd. uitz. 10.30 Zang met pianobegel. 11.Voor de kleuters. 11.20 Kinderkoor (opn.) 11.30 Orkest Willy Kök ensgr.pl. 12.30 Progr.- overz. 12.35 Groot orkest (gr.pl.)' 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke ber. 13. Op bezoek bij de Familie de Bciër. 13.15 Balletmuziek (gr.pl.) 14.Godsd. uitz. 14.30 Kamermuziek: kwintetten (gr.pl.) 15.30 Voor de vrouw. 15.45 Pesenti en zijn orkest (gr.pl.) 16.Koorzang en pianosoli (gr.pl.) 16.45 BNO: Nieuws-, zakelijke en beursber. 177.Of het waar is weet ik niet!, luisterspel voor de jeugd 17.30 Orgelconcert. 18.Van heinde en verre- klinkt het nieuws. 18.30 BNO: Nieuwsber. 18.40 Spiegel van den dag. 18.50 BNO: Friesch praatje over act. vragen. 19.Marschmuziek (gr.pl.) 19.15 Reeks: „GeheimeiT van den tijd". 19.30 Utr. Sted. Orkest en soliste. 20.15 Varia, gev. progr. 21.45 BNO: Nfeuwsber. 22.— BNO: Pol. praatje. 22.10 Avondwijding. 22.2024.— Zie Hilver sum I. 1 Vanaf 20.15 alleen voor de Radio- Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. PUZZLE Onze Derde October-Opgave Van'letters tot woorden. De tien woorden, die uit de Ietter- groepen waren te maken zijn: 1. drenkeling. 2. edelknaap. 3. ont maskering. 4. eerstgeborene. 5. nederlaag. 6. loonbelasting. 7. hoen derpark. 8. misverstand. 9. erfgenaam. 10. damesmantel. Uit de eerste letters was te vorfnen het woord: Heldenmoed. Een puzzle met vele correcte op lossingen. Onze Nieuwe Opgave. (No. 4 der October-serie). De ondeelbare getallen. In 'de volgende sommen stellen de lettergroepen voor ondeelbare getal len .van drie cijfers. (Dezelfde letters beteekenen steeds hetzelfde cijfer). a a b maal g g a- is 146633 g k 1 maal d e f is 257623 eel piaal f f Jd is 224957 Gevraagd wordt welke ondeelbare getallen zijn-bedoeld? Oplossingen (2 p.) liefst zoo vroeg tijdig mogelijk, doch uiterlijk tot Vrijdag 30 October -12 uur aan den Puzzle-R'edaeteur van het Dagblad voor Noord-Holland te Alkmaar. DE BOTERMARKT. ALKMAAR, 24 Oct. 1942. Aanvoer 20 stuks van 1U kg. Kleinhandelsprijs 1.25 per Vj kg. Handel matig.

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 2