Dr. K. KEIJER SPREEKT De Noord-Hollandsche Consumptiemelk-weeniging, ERNSTIGE~AANRIJDING De nieuwe week- en maandbonnen. De nieuwe boterbon. Alle pijn verdwenen! DE GROOT.E STRATEGISCHE LIJNEN VAN DEZEN OORLOG. Een artikel van Dr. Dietrich. Aan saneering van den melkhandel wordt gewerkt. in liftkoker s RADIOPROGRAMMA DE KAASMARKT. De aanvoer bedroeg heden 17000 kg (v. w. 22000). De maximumprij zen werden behaald. De handel werd verplicht 55 pet. als opzetkaas te bestemmen en kan dus 15 pet. meer in den binnenlandschen han del brengen. Slachtoffer verkeert in zorgwekkenden toestand Gistermiddag om half vijf is op een kruispunt van den provincia len weg HembrugDimmen een efnstige aanrijding gebeurd, waar bij de 76-jarige D. M., wonende te Wormervefer, het slachtoffer is ge worden. De heer M., die per rijwiel uit een zijweg kwam en waarschijn lijk de met een gang van 25 a 30 km rijdende vrachtauto met vier- wieligen aanhangwagen te laat op merkte, is bij een poging om deze te ontwijken, gevallen en onder den aanhangwagen gekomen. Nadat een geneesheer de eerste hulp had verleend, is het slacht offer in zorgwekkenden toestand overgebracht naar het gemeente ziekenhuis te Zaandam. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 1 NOVEMBER. UIT DE OMGEVING. Broek op Langendijk, 10 en 7 uur, ds. Koole (herdenking Kerk hervorming.) Geref. kerk, 10 en 3.30 uur, dr, Donner. Chr. geref. kerk, 10 en 3 uur leesdienst. Doopsgez. kerk, geen dienst. Dirkshorn, geen dienst. De Rijp, geen dienst. Driehuizen, 10 uur, ds. Bobeldijk. Egmond aan Zee, geref. kerk, 10 uur, ds. von Meyenfeldt (dankuur voor het gewas); 3.30 uur dezelfde (Heid. Catech. Zondag 8.) Egmondbinnen, 10.30 uur, ds. Veenhuysen. Graft, 2.30 uur, ds. Kastein (her denking Kerkhervorming.) - Groet, zie Schoorl. Grootschermer, 2 uur, ds. Bobel dijk, hervormingsdienst m. m. v. Kerkkoor. Heerhugowaard, geen dienst. Hensbroek, geen dienst. Koedijk, 3 uur, ds. van Dijk, van Akersloot. Nieuwe-Niedorp, 10.30 uur, cand. de Hoest. Noordscharwoude, 10.30 uur, ds. Nell (H, Doop; extra coll. Kerk voogdij.) Geref. kerk, 10 uur leesdienst; 5 uur, ds. Greving, van Dirkshorn. Oost-Graftdijk, 10 uur (herden- 's-GRAVENHAGE, 30 October. Voor het koopen van de gebrui kelijke hoeveelheden brood, be schuit, vleesch, aardappelen en melk zijn voor de volgende week aangewezen de bonnummers 56. Taptemelk zal verkrijgbaar zijn op bon 56 taptemelk, terwijl voor rookartikelen zoowel voor dames als heeren 1 rantsoen bon R9 is aangewezen. Voor het tijdvak van 1 Nov. tot en met Zaterdag 28 Nov. zijn geldig verklaard de volgen de bonnen: 417 voor suiker; 418 voor jam; 419 voor 125 gram peulvruchten; 420 voor 125 gram havermout; 421 voor 125 gram gort; 422 voor 125 gram gemengd meel; 423 voor vermicelli enz.; 424, 425 en 426 Voor kaas; 427, 428, 429 en 430 voor bloem; 4-66 en 4-67 reserve voor rijst (kin deren tot 4 jaar); 56 en 57 ver snaperingen voor chocolade; 58 59 versnaperingen voor suiker werk. Tenslotte is van 31 Oct. tot 11 Nov. boter verkrijgbaar op bon 56. 's-GRAVENHAGE, 29 Oct. - Ge durende het tijdvak van 31 Oct. tot en met 11 Nov. 1942 geven de met „boter 56" gemerkte bonnen van de bonkaart voor voedingsmiddelen elk recht op het koopen van 125 gram boter. king Kerkhervorming), ds. Loysen. Oterleek, zie Stompetoren. Oude-Niedorp, geen dienst. Oudkarspel, geen dienst. Oudorp, geen dienst. Schermerhorn, 10 uur, ds. Boeren- donk. Schoorl, nam. 2.30 uur, ds. Boeke (afscheid.) Sint-Pancras, 10 en 3.c0 uur, ds. Jellema, van Hattem. Stompetoren, 2.30 uur, hervor mingsdienst in samenwerking met de evangelisatie; spr. dr. de Jong en ds. Loyscn. Evangelisatie, 10 uur, de heer Kal, van Amsterdam. Ursem, 10.30 uur, ds. Kastein (H. Doop). Veenhuizen, 10.30 uur, ds. de Mooy; daarna Zondagsschool. Warmenhuizen, geen dienst. Vrije ev. geref. gem., Fuik 1, 4.15 uur, ds. Ruys, hervormingspredi- king; Donderdag 4 uur, ds. Ruys. Winkel, geen dienst. Zuidscharwoude, geen dienst. AGBhBA Bioscopen. Alkm. Bioscoop-Theater, 7.30 uur, hoofdnummer Traummusik (muz.) Alle leeftijden. Zondag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdag 2.30 uur matinée. Harmonie-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer Zijn tweede moeder (rom.- dram.) Alle leeftijden. Zondag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdag 2.30 uur matinée. Donderdagavond geen voorstelling. Viotoria-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Rembrandt (hist.-rom.) 18 jaar. (Geprolongeerd). Zondag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdag 2.30 uur matinée. Cinema-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Verzwegen zonde (rom.) 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdag 2.30 uur matinée, Zaterdag 31 October. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, revue Het Theatermysterie. Zondag 1 November. 7 uur, 't Gulden Vlies, opvoering „Dat, wat je niet hebt...." door Het Alkm. Tooneel. In De Rustende Jager te Bergen op treden Martin Erlch en zijn orkest. Ik gevoelde mij als herboren. DeHetrO. MteK schrift, dd. 23-l-'4U „Met mijn 83 ja ren leed ik aan een buitengewoon pijnlijken aanval Ivan ischias. Niets 'hielp, zoodat ik tenslotte alleen nog kromgebogen, leu nende op een stok, rondkroop. Van slapen was geen sprake. Toen nam ik Uw Ovaaltjes: reeds den eersten dag verminderden de pijnen en sliep ik 6 uren. Ik gevoelde mij den volgenden morgen als herboren en reeds na 8 dagen bemerkte ik,niets meer. Uit voorzorg neem ik ook verder nog Ovaaltjes en beveel deze iedereen ten zeerste aan." Bij rheumatiek, ischias, spit, verkoud heid, griep, zenuw- en hoofdpijn helpen de Ovaaltjes van hetTrineral Agentschap. Deze hebben geen schadelijken invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de proef 1 Origineele verpakking van 20 tabletten slechts 60 ets. In alle apotheken en drogisterijen verkrijgbaar. |Trlnoral Agentschap, Nassaukada 373, Amsterdam BERLIJN, 30 Oct. - „De groote strategische lijnen van dezen oorlog verloopen in een ander vlak dan de democratiën van gisteren kunnen wenschen of begrijpen", schrijft dr. van Dietrich. Wat de democratiën ook doen, hef zal mislukken. Zooals alles tot dusver, omdat het vlak waarop zij staan een hellend vlak is en omdat een nieuwe tijd met nieuwe maten meet". Vervolgens wijst dr. Die trich erop, hoe vele ijdele verwach tingen der democratiën reeds in rook zijn vervlogen en geeft als zijn meening te kennen, dat oor deelkundige kringen in de geheele wereld met recht de vraag dienen te stellen: waardoor en waarmede wil Engeland eigenlijk dezen oorlog nog winnen? Het antwoord op de vraag, waarin de sprookjesachtige strategie der democratiën en het probleem der ontplooiing en con centratie van haar krachten bestaat, wordt, naar dr. Dietrich verklaart, steeds duidelijker hoe meer men in de geheimen van hun „geestelijke" oorlogvoering doordringt. Woorde lijk schrijft hij: „Zij verwachten de overwinning niet meer op het slag veld, doch als een gevolg van de strategie der woorden op het ge vechtsterrein van de zwakke ge moederen. Onze vijanden zien nog maar een ding mogelijk vsor hun overwinning, nl. het doel om het Duitsche volk van binnen uit te verzwakken om het moreel en Ambtelijke mededeelingen. (Vervolg van pag. 1) Als derdë nationaalsooialistisehe principe wordt aan iedereen zoo veel mogelijk de gelegenheid gege ven, om zich zoodanig te ontwikke len, als zijn aard dat aangeeft en hem op die plaats in de maatschap pelijke samenleving te helpen ko men, waar hij krachtens zijn capaci teiten en aanleg behoort. We moeten daarbij dan ook niet weer vervallen in de Russische methode, die steeds er naar gestreefd heeft, allen, afkomstig rut een meer gegoed en meer intellectueel milieu, den weg te versperren, wat tot fu neste gevolgen heeft geleid. Juist voor iemand, die een positie als arts wenscht in te nemen, is zeer zeker belangrijk de mate van vakkennis die hij meebrengt, om zijn beroep uit te oefenen, maar men vergete niet, dat juist voor dit be roep de gaven van hoofd en hart van zoo onschatbare waarde zijn bij de behandeling van de zieken, dat zij een integreerend bestanddeel vor men, om iemands individueele ge schiktheid te bewijzen. Spr. wees er op, dat ook hierbij de erfbiologie wel degelijk een groote rol speelt en het zal daarom zeker goed zijn, om, willen wij een corps van geneesheeren krijgen, die zich de roeping van hun ambt bewijst zijn, hiermede wel degelijk rekening te houden. Thans zijn zelfs min of meer kri- mineele typen onze gelederen bin nengeslopen, wat spr. met voorbeel den aantoonde. Maar het is de taak van den nationaal-socilistischen staat, deze menschen te signaleeren en te verwijderen. Wij moeten goed in oogenschouw nemen, dat onze taak slechts van grondleggende beteekenis kan we zen voor de ontwikkeling in de na ons komende jaren, maar dan heb ben wü onze plicht vervuld door een begin te maken en richtsnoeren aan te geven die een gezonde ont wikkeling van de volksgezondheid "ar andeeren. Wat direct moet worden gedaan. Kom ik nu op de directe aan- vangsarbeid, die voor ons ligt, dan zou ik als eerste punt op het agen da willen plaatsen en uw advies willen inwinnen over de wijze, waarop in te richten is de jeugd- controle in prophylactischen zin, die zich uitstrekt van voor de ge- boorte tot na het vervullen van den dienstplicht. Nogmaals wil ik de overtuiging uitspreken, dat zich op het gebied der voeding een evolutie voltrekt die verwant is met de evolutie in het maatschappelijk leven waarvan de nationaal-socilistische beweging der Nederlanden de voornaamste draagster is. Het tijdperk van afwachtend uit zien, óf liever gezegd van practische werkloosheid, wat de erkenning van het verband tusschen voeding en volksgezondheid betreft, is voorbij. Het voorlichtingsbureau van den voedingsraad zak zijn actie moeten richten op: 1. het verzekeren van het zoo doeltreffend mogelijk gebruik van ken. de beschikbare levensmiddelen met het drieledige doel: a. de volkskracht ongerept in stand te houden; b. verspillen te voorkomen en c. een harmonischen bouw van onze volkshuishouding te steunen; 2. een stelselmatige voorlichting en propaganda, die de voedings gewoonten van de bevolking zoo danig beïnvloedt dat daardoor ook in ële verdere toekomst een zoo volwaardig mogelijke voeding ver zekerd blijft. Bijzondere aandacht zullen we be steden aan de mijnwerkers, die den zwaarst denkbaren, arbeid verrich ten. Even belangrijk is de grondige rheumabestrijding, Welke niet alleen primaire menschenplicht (dus so ciaal) is, doch ook - economisch van groot belang. Het is op een na onze duurste ziekte. Goede rheumabehan- deling verkort den ziekteduur wel licht tot ongeveer de helft. Hieruit vloeit voor de verzekeringslichamen de zedelijke verplichting, zich bij de rheumabestrijding financieel te inte resseeren. Samenwerking" noodzakelijk. Overheid, sociale verzekerings lichamen, onderwijs, specialisten, artsen en hulppersoneel zullen bij goede samenwerking in enkele ja- ïen hier te lande \een voorbeeldige organisatie in werking kunnen zet ten met boven de verwachting uit gaande resultaten. Tot slot wilde spr. een korte op merking mak-en over de huidige ont wikkeling van het fondswezen, wel ke in lijnrechte tegenstelling staat tot wat het nationaal-socialisme in werkelijkheid beoogt. De taak van den wetgever is zeer terecht, zooveel menschen als moge lijk is, tegën alle ziekte-risico's te verzekeren." Maar hierbij vindt dan ook zijn taak haar begrenzing. Dc garantie voor een behoorlijke be hartiging van de volksgezondheid kan slechts in medische handen be rusten. Daartoe wordt aan den commissa ris voor het fondswezen toegevoegd een raad van bijstand, bestaande uit enkele artsen, die op het gqbied van het fondswezen deskundig kunnen worden geacht. De commissaris heeft den plicht wat het medische gedeelte betreft, deze adviezen te aanvaarden, de financieele mogelijkheden er van te overwegen en het geheel langs wet- telijken en ëmbtelijken weg tot uit voering te brengen. Uit alles blijkt dus, dat. het be langrijkste bezit van een volk is het behoud vaji de volksgezondheid waarvoor we alle krachten moeten aanwenden.- Dan zullen we een ge zonde levenskrachtige, gelukkige jeugd zien opgroeien, die een waar borg zal zijn, dat de vele goede eigenschappen, die in pns volk slui meren en die door den slechten tóe stand waarin ons volk geraakt was, zich niet konden vertoonen, weer tot uiting konen. Dan zal het blijken, dat ons volk behoort tot de krachtigste volkeren van Europa, waaraan wij artsen met nl onze kracht hebben mede te wet WAARSCHUWING. De Leider van den Distributie- dienst, Kring Alkmaar, maakt be kend, dat zij, die verzuimd hebben hun bonkaarten 12e periode en aardappelkaarten op den daarvoor gestelden datum af te halen, thans VOOR DE LAATSTE MAAL nog tijdig van deze kaarten zullen wor den voorzien, en wel op Maandag 2 November 1942 tusschen. 9.30 en 16 uur. De uitreiking zal geschieden op de navolgende plaatsen: a. in het schoolgebouw aan de Brillesteeg; b. in "de voormalige Keetkolk- school, ingang Westérkolkstraat. IN DEN VERVOLGE ZAL NA- UITREIKING EERST PLAATS VINDEN WANNEER DE, GELDIG HEIDSDUUR VAN ,EEN OF MEER WEEKBONNEN ZAL ZIJN. VER STREKEN. Men raadplege daarom in zijn eigen belang de geldige bonkaart, waarop staat aangegeven, wanneer men nieuwe bescheiden dient af te haleh. UITREIKING EXTRA RANTSOENEN ZEEP. De Leider van den Distributiedienst, kring Alkmaar, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat met ingang van 1 November 1942 de hieronder genoem de categorieën weer in aanmerking komen voor extra rantsoenen zeep: medische studenten; praktizeerende artsen, tandartsen en veeartsen; vroedvrouwen. Men dient zich hiervoor te vervoegen aan het Distributiekantoor, ingang Rid- derstraat. De Distributièstamkaart moet worden -overgelegd. geestelijk te vermurwen en te bre ken. Dat is het oorlogstooneel, waarop zij tót de beslissing van plan zijn te vechten. „Wij moeten alles in het werk stellen om de mo- reele kracht en den oorlogswil van het Duitsche volk te breken". Dit is het tweede front, waarvan zij wer kelijk hun overwinning verwachten, het front, waar de pers en radio hun wapens, bluf hun techniek en groote woorden hun generaals zijn". Dr. Dietrich besluit als volgt: Men tracht het volksmoreel te verzwakken. Het is echter het noodlot der democratieën, zoo gaat dr. Dietrich verder, dat zij ook op het gevechts terrein van het binnénlandsche front het slachtoffer zijn van de- dezelfde begripsverwarring over de vormende krachten van den nieuwen tijd als tot dusverre do alle andere gebieden. „Thans staat tegenover hen niet zooals in 1918 een slecht geleid, moreel zwak en innerlijk ver scheurd volk, doch de sterke geest van een harde, doelbewuste en in nerlijk gefundeerde gemeenschap, doordrongen van den geest en den wil van den Führer, vertrouwens op de kracht van zijn onvergelijke lijke weermacht en gedragen door de dynamiek van de nationaal-so- cialistische partij. Op dit front zal ook de laatste hoop van onze vijan- I den in rook vervliegen". Verhooging winstmarge der EXTRA ZEEP VOOR KAPPERS. De Leider van den Distributiedienst, Kring Alkmaar, maakt bekend, dat kappers, die verzuimd hebben een aanvraagformulier voor scheerzeep te dienen, deze formulieren alsnog af kunnen halen aan het Distributiekan toor, ingang Ridderstraat. De inleve ring der ingevulde aanvraagformulieren dient voor 7 November _,a.s. plaats te hebbeen. De Leider voornoemd, W. WAGENAAR. HET NED. ARBEIDSFRONT AAN DEN EANGEDIJK. De pl. leiding van het Ned. Arbeids front aan den Langedijk is als volgt samengesteld: J. v. d. Abeele, plaatselijk leider en rechtsbescherming; P. Stoop, organisatie, A. Kwadijk, geldzaken, K. Ru'ter, Vreugde en Arbeid en Pers en Propaganda, D. Blom Cz., soc. economi sche zaken, Jac. Bakker, Jeugdverzor- ging. Er wordt voor het publiek zitting ge houden in,, het voormalige gemeentehuis van Oudkarspel lederen Donderdag van 78 uur. Jot dusver zijn in de volgende be drijven sociale voormannen benoemd: bij de fa. Stenneberg Co te Broek op Langendijk P. C. Bakker; fa. G. Kramer Zoonen Zuidscharwoude J. Marsman; fa. Peter Verburg, Noordscharwoude G. Oud; fa. Hart Co, Oudkarspel Jb. Troostheide; gem. gasbedrijf J. v. d. Abeele, fa. J. Eecen Gzn., Oudkarspel C. v. d. Hoven. Bij de vereeniging De Koophandel voor de transportarbeiders te Noord scharwoude, Broek op Langendijk en Warmenhuizen Ant. Peys te Oud- karspel- VITAMINE-TABLETTEN VOOR KINDEREN TOT 3 JAAR. Ingaande November a.s. zal een aan vang wörden gemaakt met de uitreiking van vitamine D-tabletten aan kinderen tot 3 jaar. melkboeren afgewezen De N.-Holl. C. M. V„ die in af- zienbaren tijd zal worden overge nomen door de nieuwe organisatie Bedrijfschap Zuivel het best te vergelijken bij de vroegere Zuivel- centrale welke is ondergebracht bij het dep. van Landbouw en Vis- scherij, hield Donderdagmiddag een vergadering in De Harmonie, waar op ook aanwezig was een verte genwoordiger van de B. Z,, n.L de heer ten Cate uit Den Haag. De voorzitter, de heer dr. Mol, directeur van Tien Keuringsdienst te Alkmaar, zei in zijn openingswoord, dat een geest van vertrouweS tusschen bestuur en leden nu meer noodig is dan voorheen, omdat thans de moge lijkheid van contact veel geringer is, mede door de kans van opheffing van de vereeniging. Voorts sprak de heer Mol van de schijnbaar soms harde maatregelen, welke genomen zijn tegen de overtre ders van de voorschriften^ Men be denke hierbij echter, dat' het alleen gold een steunen van hen, die niet wil len knoeien, dus een hoog houden van den stand van den melkhandel, als mede bescherming van de belangen der derde partij, de consumenten. Belangrijke voorstellen, die te laat kwamen. Van den heer Harder te Anna-Pau- lowna was een schrijven ingekomen met voorstellen voor deze verga3eri^ig, welke brief te laat was gekomen. Hij wenschte vier punten te zien behandeld; 1. verhooging van de winstmarge met 1 cent (thans wordt slechts 2.58 verdiend op 100 liter melk); 2, verhooging van het percen tage voor inmeten van 2 op 5; 3, verbetering van de verhouding tusschen gortpap en bonnen (thans verspeelt de venter op elke vier flesschen pap een halve liter melk); 4. mogelijkheid van verhaal van de omzetbelasting op de consumenten. Deze brief was door het bestuur doorgezonden naar de Bedrijfschap Zuivel, met een schrijven daarbij ter toelichting, waarin o. a. werd gezegd, dat de punten 2 en 3 wel zonder be zwaar zouden kunnen worden overge nomen, terwijl de punten 1 en 4, hoe wel door den heelen melkhandel waar- poekhouder stoft Tijdens Uw werk of ln Uw vrijen tijd, op eiken straathoek en ln elk vervoers middel kan een min of meer ernstig ongeluk U treffen. Het minste wat U kunt doen is: U te vrijwaren tegen de financieele gevolgen van een ongeval. Mêt een polis van Zeyl's Persoonlijke Ongevallenverzekering hebtU de zeker heid, dat alle ongevallen, hoe ook ont staan, U geldelijk onaangetast laten. Vraagt ons inlichtingen per briefkaart! Amsterdam Kefcrersgr. 399, Tel. 31534 Leeuwarden Ruiterskwart. 173, Tet3305 DE KAASMARKT. ALKMAAR, 30 Oct. 1942. Op de heden gehouden kaasmarkt waren 17 stapels aangevoerd, wegende 17000 kg. 10 st. Fabriekskaas 20 plus 43.50, 40 plus 56; 7 st. Kleine boerenkaas m. merk 50. Handel vlug. SCHAGEN, 29 Oct. 1942. 130 Stierkal veren 150400; 76 Geldekoeien (magere) 250350; 264 Geldekoeien (vette) Centrale; 60 Tijdkoeien 250 340; 30 Pinken 225—275; 150 Gras kalveren Centrale; 20 Nuchtere kalveren Centrale; 20 Schapen (magere) 80 130; 106 Schapen (vette) Centrale; 50 O/erhouders 5062; 14 Bokken en Gelten 2080; 41 Biggen 10—40; 16G Konijnen 17; 24 Kippen 2— 4. tot gevolg moeten hebben, waartoe de gemachtigde voor de prijzen geen vrij heid vindt. Verbooging van inkomen die nen de melkventers te vinden in verhoogden omzet, waartoe rayon- indeeling noodig is, een kwestie, welke te zijner tijd ter band zal worden genomen. Wat punt 3 betreft werd de verhou ding van 1 op 1 als juist beschouwd door de autoriteiten. De heer Harder lichtte zijn voorstel len nog nader mondeling toe, waarbij hij o. a. opmerkte, dat rayon-indeeling geen meerdere winst zal brengen. De melkventers kunnen hun brood nu al niet meer verdienen en dat zal bij overname van de klanten van een an der ook niet gaan, omdat diens onkos ten dan eveneens worden overgenomen. De heer ten Cate geloofde niet dat de onkosten bij overname van een tweede zaak verdubbelen, de winsten zullen dus stijgen. De heer Bakker (Anna-Paulowna) drong er op aan, dgt van de N.-H. C. M. V. een protest zal uitgaan tegen het handhaven van de winstmarge op het thans bestaande percentage. De voorzitter vond het wen- schelijk de kwestie voorloopig te laten rusten en af te wachten wat de heer ten Cate zal kunnen bereiken. Het be stuur zal alles doen wat mogelijk is om aan billijke verlangens Hegemoet te komen. Jaarverslag goedgekeurd. Het jaarverslag (zie ons no. van 19 jOct.) werd goedgekeurd; alsmede het verslag van de kaseommisie, dat con cludeerde tot goedkeuring van de ad ministratie van den secr.-penningmees ter, den heer G. W. Kloos, een advies, waarbij zich de accountant, de heer Vennik, aansloot. Begrooting 1942J43. De voorzitter wees erop, dat deze begrooting meer nog dan anders een „slag in de lucht" mag heeten, in verband met de huidige omstandig heden. Verschillende posten zullen mis schien wat hoog worden gevonden, maar dit wil niet zeggen, dat er méér zal worden uitgegeven dan noodig is. De begrooti#ig, sluitend op 21.900, werd hierop goedgeke'urd, Bestuursverkiezing. De heeren Joh. de Veer te Schagen J. Koriijn te Beemster en Jb. Greeuw schijnlijk gesteund, bij de autoriteiten Je Alkmaar, met als plaatsvervangers Tirol no7Tirani" Toiirlon nnlmnolon J 1TA TTT» i ar o wel bezwaar zouden ontmoeten. De Bedrijfschap Zuivel had hierop geantwoord, dat punt 1 uitgesloten moet worden geacht; 2. het inmeetperl centage werd voldoende geoordeeld; met het in punt 3 genoemde bezwaar zal rekening worden gehouden; punt 4 zal niet kunnen worden ingewilligd. De heer ten Cate lichtte dit schrijven nog nader toe; 1. inwilliging verhóoging van den straatprijs De tabletten zijn te verkrijgen op den eersten Dinsdag en Donderdag van iedere maand van 912.30 v.m. bij P. Molenaar, Witte'Kruis te Zuidschar woude en op den eersten Dinsdag en Donderdag van iedere maand van 3 tot 5 uur In het hoogtezonlokaal boven de garage van hotel De Burg te Noord scharwoude. EXAMENS R.K. EHBO. De deelnemers aan den door de r.k. Eerste Hulp bij Ongelukken georgani- seerden cursus in EHBO hebben ten overstaan van dr. Dijkhuizen, directeur van het CentraalZiekenhuis te Alk maar examen afgelegd. De uitslag was, dat alle candidaten aan de vereischten, welke voor dit EHBO-diploma worden gesteld, voldeden. Het diploma werd toe gekend aan de dames H. W. Bruin en J. H. de Groot te Oudkarspel, de eerw. zusters Helena en Gerarda te Noord scharwoude en M. Stam te Waarland en aan de heeren J. Bleeker, Waarland, A, Groen, J. Vlug en R. G. Kuin te Noord scharwoude W. P. Quax en J. H. de Groot te Oudkarspel. Voor het her examen, voor het behoud van het reeds verworven diploma slaagden de heeren B Bruin, A. Groot en G. de Boer te Noordscharwoude. De cursus werd gegeven onder medi sche leiding van dokter van Hesteren,te Warmenhuizen. ZATERDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 7.15 Wiener Sangerknaben (gr.pl.) 7.30 BNO; Nieuws- ber. 7.40 Marsch en Lied (gr.pl.) 8.30 BNO: Nieuwsber. 8.40 Het einde van het begin, lezing. 8.50 Orkestconcert (gr.pl.) 9.Ital. zangers, afgew. door orkest (gr.pl.) 9.30 Spiegel van den dag (opn.) 9.40 Ital. zangers, af|ew. door or kest (gr.pl.) 10.Solisten (gr.pl.) 10.30 Je zou er over heen lezen. 10.45 Orkest Rentmeester. 11.30 Viool met piano- begel. 12.Almanak. 12.05 Een strijk orkest. 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke ber. 13.Amusementsorkest en soliste. 13.45 Reeks Arbeidsdienst: „De dienst bode". 14.Strijkorkest (gr.pl.) 14.30 Europ. tijdschriftenschouw. 15.Bonte middag. 16.45 BNO: Nieuws- en zake lijke ber. 17.Koorzfeng (gr'.pl. en opn.) 17.30 Luisterflits „Afbetaling". 18. Gregor Serban en zijn Roemeensch or kest en pianospel. 18.40 Gr.pl. 19.Als ik 't voor 't zeggen had. 19.15 Piano en viool (gr.pl.) 19.30 BNO: Nieuwsber. 19.40 BNO: De wereldmeening uit den aether geplukt. 19.50 2. oals het klokje thuis tikt, tikte hetvoordien in den klokkenwinkel. 20.15 Omroep-Sym- phonie Orkest (opn.) 20.58 Rotterd. Phil- harmo'nisch Orkest (opn.) 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.Luchtige avondklanken (gr.pl.) 23.-24.— Operette-progr. (gr.pl.) HILVERSUM H, 301,5 M. 7.15—7.40 Zie Hilversum I. 7.40 Ochtendgymnastiek. 7.50 Berlijnsch Stdatsöpera Orkest (gr.pl.) 8.Brandende kwesties (opn.) a.15 Klassieke gr.pl. 8.30 BNO: Nieuws ber. 8.40 Gitaar- en fluitspel (gr.pl.) 9.— Musette orkesten spelen (gr.pl.) 9.15 Voor de huisvrouw. 9.30 Musette orkes ten spelen (gr.pl.) 10.Godsd. uitz. 10.30 Improvisatie concert door Ned. organis ten (opn.) 11.Voor de jeugd. 11.20 Matrozenkoor (gr.pl.) 11.30 Licht orkest concert (gr.pl.) 12.30 Progr.-overz. 12.35 Pianosoll (gr.pl.) 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke ber. 13.— Bloembollencultuur. 13.15 Concertgebouworkest. 14.Hoe groeide de Hervorming? klankbeelden reeks. 14.45 Concertgebouworkest en soliste. 15.30 Voor de jeugd. 16.— Otto Hendriks en zijn orkest en soliste. 16.45 BNO: Nieuws- en zakelijke ber. 17.— Voor de binnenschippers. 17.15 Marsch- muziek (gr.pl.) 17.30 Met schaar en élle- maat,reportage. 17.45 Orgelspel. 18.— De N.S.B. antwoordt. 18.15 Orgelspel. 18.30 BNO: Nieuwsber. 18.40 Spiegel van den dag. 18.50 BNO: Gron. praatje. 19.— Groeten aan Nederlandsche zeelieden. 19.30 Als het weerhuismannetje uithuizig wordt: Cabaret-revue. 20.15 Van de eene melodie in de andere (gr.pl.) 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.— BNO: Mil. overz. 22.10 Avondwijding. 22.2024.Zie Hil versum I. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio- Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. de heeren D. Hin te Texel, M. Steur te Edam en J. E. Miltenburg te Bergen werden bij enkele candid aatstelling als bestuursleden herkozen. BEKENMAKING. 's-GRAVENHAGE, 30 Oct. - Offi cieel wordt medegedeeld: Op het verbod der interlocale men meitransporten kan een uitzonde ring gemaaktworden voor de ver huizing uit het kustgebied ingeval voor den 28en October aan een verhuisfirma opdracht tot verhui zing gegeven was en voorts voor den 28en October de nieuwe woning gehuurd was. Hetzelfde geldt voor een verhui zing naar het kustgebied, wanneer de verhuizing dringend noodig is en een vergunning verstrekt is over eenkomstig de verordening van 15 en 19 October inzake de vestiging. Verzoeken tot verhuisvergun ningen onder de boven aangeduide voorwaarden moeten schriftelijk met nadere motiveering worden in gediend. bij de centrale leiding van den autobevrachtingsdienst te Den Haag, Benoordenhoutscheweg no. Het- verstrekken van de vergunning geschiedt schriftelijk via het depar tement van Waterstaat. Personen, die uit het kustgebied geëvacueerd worden en voor wie bovenstaande voorwaarden niet gel den, moeten het verzoek tot het be schikbaar stellen van transportmid delen indienen bij den agent van den autobevrachtingsdienst in hun woonDlaats. Voor de bewoners van Den Haag en Scheveningen bevindt zich het kantoor van den agent in 'het gebouw aan den Hofweg no. 9. fiMSTERDAMSCHE BEURS van Donderdag 29 October 1942 3/4 Nederland 1941 93 4 Nederland 1941 .lUOVs 4 Nederland 194Q IIICO 1/3 3—3.J4 Nederl. 1938 9tB/iö 3 Ned.-Indië 1937 875/i6 Amsterd. Bank .1101/, IInd. Mij. Cert. v. 2.501101/, Koloniale Biik Ned. Ind. Handelsbank .1! 'fcVi .149 ,1193/4 .230 .1É0i/4 Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. Nederl. Ford Lever Bros Phil. Gloeil. Geiti'. Bezit .2011/, H. V. A.305 Java Cultuur149 Ned. Ind. Suiker Unie Verg. Vorstenlanden Kon. Petr .150 SU/, .312 .185 .1 0 93 Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Oostkust Hofland-Amerika lijn .137 Java-China-Japan- lijn .119 Kon. Ned. Stoomboot .159'/.. Scheepvaart Unie ,155 Deli Batavia137 Oude Deli1<Ü Senembah143 Deli Spoor 56 Ind. Spoor427/s 98VI6 100?/l6 1Ü(J8/.6 95V,6 86i%6 130'/, 114 1161/, 75 U0 11 >/4 160'/, 26P/4 05 150/4 82V, 314 1S4 117 12 1591/, 153 135 (68 571f, 27/e Hoofdredacteur: A. R. Jonker, Alk maar. Plv. hoofdred.: H. P. van den aardweg, Bergen. Buitenland: Tj. N. Adema, Alkmaar. Binoenlanfl, Provincie en Stad: D. A. Klomp, Bergen. Haagsch redacteur: P. E. H. M. Ver- be^ne, Den Haag. Veran'woordelijk voor de advertenties: T Bus Alkmaar De Nederlandsche Volksdienst telt reeds 35i,000 vrijwillige medewerkers en duizenden leden. Blijft geen bui tenstaander, sluit u ook aan.

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 2