Mm. Soys I W. F. C. I. Alcm. Victrix II R. C. H. II STAD EN OMGEVING AGENDA FILMS VAN DEZE WEEK Leiders in 2 A krijgen het moeilijk. Üe gaslooze uren. Met ingang van heden zal mer ook des nachts desgewenscht weer gas kunnen geLruiken. Gesperd zjjn thans alk en nog de middaguren van 1.30 tot 5.30 uur. BESLUITEN BURGEMEESTER. De Burgemeester van Alkmaar heeft benoemd: a tot tijdelijk leeraar in Duitsch aan de Handelsavondschool den heer G. J. van Kesteren, alhier; b. tot curator van het Murmellius- Gymnasium den heer mr. J. H. Meijer, rechter in de arrondissements-récht- bank alhier, met gelijktijdige verlee ning van eervol ontslag als zoodanig aan den heer jhr. mr. F. H. van Kinschot. WAARSCHUWING. Van de zijdé van het marktwezen wordt ons het volgende bericht: In verband met de Najaarsmarkt, die hier ter stede gehouden wordt op Dinsdag 3 en Woensdag 4 Novem ber a.s. is het noodzakelijk dat het marktmateriaal in den nacht van 3 op 4 November in de Marktstraat en op het Waagplein blijft staan. Wanneer men zich derhalve dien avond in dit stadsgedeelte bevindt, dient men met het bovenstaande dus wel rekening te houden, om onge lukken te voorkomen. Dr. COLIN ROSS spreekt over Afrika. In „Het Gulden Vlies". Zooals reeds gemeld bevindt dr. Co lin Ross zich thans in ons land om over het onderwerp „Der Weltpoliti- sche Kampf um Afrika" eenige voor drachten te houden. Slechts weinigen kennen Afrika zoo goed als dr. Colin Ross. Eens doorkruiste hij met zijn familie ge durende 13 maanden dat werelddeel van Kaapstad tot Caïro en sindsdien bezocht hij nog menigmaal deze ge-c bieden. Onlangs keerde hij terug van een tocht door Noord-Afrika, waardoor hij in de gelegenheid is ons van recente gebeurtenissen uit eigen ervaring te vertellen; boven dien zullen zijn woorden worden, ge ïllustreerd met door hem zelf opge nomen, interessante kleurenfoto's. Afrika? Bij het uitspreken van dezen naam denken wij in de eerste plaats aan woestijnen, oerwouden, ongastvrije gebieden, waarin zich de Europeaan slechts* ongaarne waagt. Dr. Colin Ross doet ons echter hier in meer zien, hij voert ons in ge dachten door Marokko, Algiers, Tu nis, hij laat ons de bekoring van exo tische steden, de pracht van subtro pische landschappen beleven en be licht tegelijkertijd de geopolitieke en economische problemen van de Zuidkust der Middellandsche Zee in verband met de wereldpolitiek. Het is aan het initiatief van de Nederlandsch-Duitsche Kuituurge meenschap te danken, dat dr. Colin Ross op zijn tournee door Europa ook in onze stad de belangstelling voor het „zwarte werelddeel" leven dig zal houden. WEDEROM VIJF AFSNIJDINGEN. In de afgeloopen week hebben wederom vijf afsnijdingen plaats ge vonden van het lichtnet bij over treders der verduisteringsvoor schriften. EGMOND AAN ZEE. Distrib itienieuws. - Kamerverhuur ders kunnen tot uiterlijk 12 November a.s. aanvraagformulieren voor vaste brandstoffen afhalen aan het kantoor te Egmond aan den Hoef op de zitdagen Kaarsen voor stalverlichting moeten uiterlijk 24 Nov. a.s. worden aange vraagd aan het distributiekantoor, eveneens op de bekende zitdagen. Dokter Berkhout .maar Zaandam. - Dokter J. P. Berkhout, die sinds 1938 te Egmond aan Zee practiseerde, als assistent van dokter Belonje, zal zich thans te Zaandam vestigen, waar hij de pracjijk van dokter Pelt heeft overge nomen. N.R.V. CABARET-AVOND. Voor de afdeeling Alkmaar van de N.R.V. trad Donderdagavond in het Gulden Vlies op 't Capriolen-Cabaret onder leiding van Kommer Kleijn. Er was veel belangstelling. De voor zitter der afd., de heer A. Sietsma, opende den avond met een hartelijk woord van welkom en deed eerst eenige mededeelingen van het hoofd bestuur. Ih de eerste plaats dat de Christelijke Reisv., de Kath. Reisv. en de Pullman-club waren ontbon den en met resp. 2783, 2249 en 3800 leden waren overgegaan naar de N.R.V. Eventueele oud-leden van deze vereenigingeri heette spr. in 't bijzonder welkom. Het ledental der algemeene organisatie bedroeg thans 33336, waarvan de Alkm. afd. er 500 had. Verder dat de heer Leupen het Departement vertegenwoordigt in de vergaderingen van het hoofdbestuur. Wat de Alkm. afd. betreft, wees de heer Sietsma op de wandeltochten in December en den Belgischen avond van 19 Nov. Dan zal de heer Luiten insp. van het Belgische verkeers wezen, films vertoonen en toelichten. Na deze inleiding was het woord aan Kommer Kleijn's cabaret, dat de aanwezigen een avond van beschaaf de amusementskunst heeft gebracht in schetsen, voordrachten en liede ren. G. C. van Gulik. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 1 November is de „Apo theek Wanna Ritsevoort", Ritsevoort 5, geopend, welke in de week van 31 Oc tober t.e.m. 6 November tevens den nachtdienst zal waarnemen. In verband met de verduistering en lichtbesparing zullen de Alkmaarsche apotheken ingaande Maandag*2 Novem ber 's morgens geopend zijn om half 9 en 's avonds sluiten om 7 uur. Spoed- recepten kunnen na sluitingstijd in de dienst-apotheek gereed gemaakt worden. VAN VRACHTAUTO GEVALLEN. De ingezetene gelieven vooral ook om de verduistering te denken 's morgens voor zonsopgang. Vrijdagmiddag waren twee per sonen, die voor hun genoegen wil den meerijden naar Blokker, op een volgeladen auto gezeten, die van Langedijk sluitkool vervoerde. Door oneffenheid in den weg nabij het Kruis nam de vrachtauto een sprong, waardoor beide meerijden den hun evenwicht verloren en op den weg terecht kwamen. De chauf feur merkte niets van het ongeval en reed door. Beide mannen wer den bewusteloos in het café Schuit binnengedragen. Na een voórloo- pige geneeskundige behandeling werd één hunner naar een zieken huis te Alkmaar overgebracht. De ander, die een lichte hersenschud- hg had opgeloopen, werd naar jn woning te Langedijk gebracht HEERHUGOWAARD. Het café Halte Middenweg zal naar we vernamen, spoedig van eigenaar verwisselen, aangezien de tegenwoor dige bezitter S. Volkers, tot sluiswach ter aan de Roskambrugsluis is benoemd en spoedig daarheen zal vertrekken. BERGEN. Ter waarschuwing. - Wegens on voldoende verduistering zijn wederom een drietal perceelen, bewoond door J. C. P. aan de Dorpsstraat, P. E. aan de Lindenlaan en de wed. B. aan de Bree- laan van het electrisch net afgesloten. Benoemingen. - Aan den heer mr. J. H. H. Barrau is op diens verzoek door den waarnemend burgemeester eervol ont lag, verleend als tijdelijk ambtenaar ter gemeente-secretarie wegens benoe ming in gelijke betrekking te Leid- schendam. Benoemd. - Door den waarnemend burgemeester is als tijdelijk klerk ter gemeente-secretarie benoemd, de heer W. Boon te Koedijk, volontair ter secre tarie der gemeente Egmond-Binnen. CASTRICUM. Nieuw begrip voor Winterhulp. - Men schrijft ons: Het verheugt ons te kunnen me- dedeelen, dat zoowel de eerste lijs ten- als straat(bus)collecte aanzien lijk meer heeft opgebracht dan vo rig jaar. Verreweg het grootste deel der bevolking heeft hieraan medegewerkt. Toch is de opbrengst nog niet zóó, dat wij er trotsch op kunnen zijn. Dit komt voornamelijk omdat niet altijd naar draagkracht wordt gegeven. Andere gemeenten van gelijken omvang steken ons nog den loef af. k Het aantal aanvragen om steun in onze gemeente is groot en bij onderzoek blijkt, dat in vele geval len hulp dringend noodig :s. Ik doe daarom een beroep op allen, die het hart op de juiste plaats hebben, hun bijdragen op de lijstencollecte van Vrijdag en Zaterdag a.s. werkelijk als een offer op te vatten. Dan eerst kunnen wij zeggen, dat wij onze plicht tegenover onze meest behoef tige volksgenooten hebben vervuld en dat wij den zin van het „Een voor allen en allen voor een" heb ben verstaan. LANGEDIJK. hem goede vangst gedaan. - In aan sluiting op het bericht in ons blad van Donderdag kunnen wij thans nog mede- deelen, dat de gemeentepolitie met het arresteeren van de uiensmokkelaars een goede vangst heeft gedaan. Het is komen vast te staatn, dat dit niet de eerste keer was, dat deze heeren zich met het smokkelen van uien onledig hielden. Zij zijn reeds meermalen met dit doel naar Langedijk getrokken. Zij gingen daarbij zéér geraffineerd te werk. De clandestien verkregen uien werden in een garage aan den' Langen- dijk, die van achteren gemakkelijk vanaf het water te bereiken was, opge laden, zoodat het ontdekken van deze onregelmatigheid niet gemakkelijk viel. Deze keer is hen echter noodlottig ge worden. Het is gebleken, dat deze uien, die hier ook al tegen abnormaal hooge prijzen werden ingekocht, in de steden tegen zeer hooge prijzen zijn ver handeld. Nog een arrestatie. - Naar wij ver nemen, is gisteren nog een arrestatie verricht. Een tuinbouwer, die zich met zwarten handel in uien bezig hééft gehouden, is opgesloten. Een belang rijke hoeveelheid uien, welke den han delsvoorraad van dezen zwarten han delaar uitmaakte-, werd in beslag ge nomen, De politie zet haar onderzoek met kracht voort. „Volksonderwijs". - De afdeeling Langedijk van Volksonderwijs hield Donderdagavond haar algemeene jaar vergadering ten lokale van den heer P. Kramer te Zuidscharwoude. De heer de Wit van Oudkarspel wees in zijn openingsrede op het nuttige werk dat er voor Volksonderwijs te doen is: de instandhouding van de openbare school. Aan het jaarverslag van den secre taris, den heer M. Kuiper, ontleenen wij, dat het ledental 170 bedraagt, evenals verleden jaar. De kleuterscholen der afdeeling loo- pen uitstekend. Er zijn ongeveer 110 leerlingen op de twef scholen. Besloten werd aan het Fonds tot Steun van Volksonderwijs een bijdrage van 30 te verleenen en aan het Onder wijsfonds voor Schippers- en Kramers kinderen een bedrag van 17.50. De rekening van den penningmeester, den heer M. Wagenaar, sloot in ont vangsten op een totaal van 320,81, en uitgaven op 169,97, saldo 150,84. Het aanvangsaldo was 135,20. Na behandeling van den beschrijvings brief voor de alg. vergadering werd be sloten geen afgevaardigden naar de alg. vergadering te zenden. «Bij de gehouden bestuursverkiezing werden de heeren L. Mallekote, C. A. A. Dullemond en M. Kuiper met alge meene stemmen herkozen. Naar aanleiding van een vraag van den heer J. Zeeman werd een korte bespreking gevoerd over het 8e leer jaar. Hieruit bleek, dat dit 1 April a.s. zal worden ingevoerd. Er zullen zeer waar schijnlijk leerlingen te kort zijn' voor een aparte school voor het 7e en 8e leerjaar, aangezien velen de Ulo-school en andere aansluitende scholen gaan bezoeken. Bioscopen. Alkm. Biuscoop-Theater, 7.30 uur, hoofdnummer Traummusik (muz.) Alle leeftijden. f Zondag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdag 2.30 uur matinée. Harmonie-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer Zijn tweede moeder (rom.- dram.) Alle leeftijden. Zondag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdag 2.30 uur matinée. Donderdagavond geen voorstelling. Victoria-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Rembrandt (hist.-rom.) 18 jaar. (Geprolongeerd). Zondag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdag 2.30 uur matinée. Cinema-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Verzwegen zonde (rom.) 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdag 2.30 uur matinée. Zaterdag 31 October. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, revue Het Theatermysterie. Zondag 1 November. Zondag 1 November. 1416 uur, gem. museum, Breedstraat, Egmond-tentoonstelling. 7 uur, 't Gulden Vlies, opvoering „Dat, wat je niet hebtdoor Het Alkm. Tooneel. In De Rustende Jager te Bergen op treden Margin Erich en zijn orkest. Het bestuur zal deze aangelegenheid in gedachten houden. Na nog eenige besprekingen volgde sluiting der vergadering. Verandering in de postverzending. - In verband met de invoering van den winterdienst zullen de tijden van aan komst en vertrek van de post aan den Langedijk eenige wijziging ondergaan, 's Morgens is er een verzending om pl.m. 7.30, 's middags een om pl.m. 2.15 en een om pl.m. 4.30 uur. Aangezien de post thans met auto's wordt gebracht en gehaald, zijn de tijden van aankomst gelijk aan die van vertrek. De laatste bestelling zal dus in het vervolg aan zienlijk vroeger uitgaan. WIERINGERWAARD. Begrafenis van den heer Jb. Kaan. - Onder buitengewoon groote belang stelling werd alhier Donderdagmiddag onze vroegere plaatsgenoot wijlen de heer Jb. Kaaii ter aarde besteld. Zijn laatste woonplaats was Bergen, van waar hij Donderdagmorgen was' over gebracht naar 't gymnastieklokaal,, al waar hij was opgebaard. Dit is zeker een goed idee geweest, want wanneer we het aantal personen op 200 hebben geschat, zullen we er niet ver af zijn. Hier was 't dus een mooie gelegenheid voor eventueele sprekers. De kist was bedolven onder vele en velerlei prach tige bloemstukken, o.a. van de Gemeen te, gymnastiekvereeniging „Olympia", Athletiek, Fokvereeniging, Holl. Noor derkwartier en vele anderen. Onder de aanwezigen zagen we be halve de uitgebreide familie, de heeren van Eekeren, seer. Ned, Gymn. Ver bond, E. Koster, Jm. Blaauboer, Wib- bens dir. ing. van het Ned. Rundvee Stamboek, enz. Aan de groeve werd het woord gevoerd door den heer J. Sleu tel namens „Olympia", den burgemees ter Kaan, den heer van bekeren, secr. van het Ned. Gymnastiek Verbond, den heer Wibbens namens het Ned, Rund vee Stamboek, den oud-dijkgraaf Wijde- nes .Spaans, den heer Pennekamp, den heer Stad en den heer A. Kalis. De heer K. Kaan Jz.. dankte namens de familie, JSCHAGERBRUG. Artsexamen. - De heer P. Schoorl alhier is aan de gemeentelijke universi teit te Amsterdam bevorderd tot arts. SCHOORL. Afscheid en huldiging van den voor zitter van M. H. - Bij besluit van 28 Oct. no. 48 verleende de burgemees ter met ingang van 1 Nov. aan den heer H. Belie wegens vertrek naar elders eervol ontslag als lid en voorzitter van het Gemeentelijk Maatschapelijk Hulp betoon. Op het raadhuis namen burgemeester en wethouders en het bestuur van M. H. Vrijdagmiddag afscheid van den schei denden voorzitter. Burgemeester baron van Fridagh bracht den heer Belie dank voor alles wat deze vanaf 1 Januari 1935 als voorzitter van M. IJ. had ver richt. De heer H. Selhorst memoreerde ver volgens, hoe steeds in goede harmonie de nooden van de dorpsgenooten waren behandeld in M. 'H. Als herinnering bood hij den scheidenden voorzitter een fraai schilderstuk van den Sohoorlschen schilder Van Os aan, voorstellende een gezicht op de kerk en omgeving te Catrijp. Nadat ook de heer F. Gutker, secr.- penn. van M. H,, nog eenige waardee- rende woorden had gesproken, kwam de heer Belie aan het woord. Hij dank te voor de waardeerende woorden van verschillende sprekers. PREDIKBEURTEN ALKMAAR. Groote Kerk, 10 uur, ds. Prins van Wijngaarden. Kapelkerk, 10 uur, dr. Tuinstra (H. Doop); 5 uur, ds. Kleyne (voorb. H. Avond maal.) Remonstr. geref. gemeen te, 10.30 uur, ds. Rappold. Luth. kerk (Oudegracht), 10.30 uur, ds. Keuning (herdenking Kerkhervor ming.) Doopsgezinde kerk, 10.30 uur, mej. van Hamel (herdenking Kerkhervorming). Geref. kerk, 10 en 5 uur, ds. Chr. Bruins, van Soest (extra coll. diaconie.) Herst. Apost. Gem., Toussaintstraat, 9.30 en 4 uur, dienst. Ned. Chr. Gemeenschapsbond, in Waakt en Bidt, Woensdagav. 7.30 uur evan gelisatiesamenkomst, de heer van Oostveeh; Zondag 3.30 uur jonge- liedensamenkomst Houtweg 8; Vrij- dagav. 8 uur bijbelbespreking vrou wen Oudegracht 208; Zaterdag 4.30 uur, bidstond Oudegracht 208. Vrije ev. gefef. gem.,- Doelenstr. 15, 10.15 uur, ds. Ruys, onderwerp: „Het gevonden hoek", hervormings- prediking; Woensdagav. 8 uur, St. TRAUMMUSIK. Na hun eindexamens aan het conservatorium te Rome komen Michael Donato en de zangeres Carla Holen in een tweederangs cabaret terecht. Carla's stem wordt toevallig ont dekt door een beroemd impressario, die haar een engagement in Milaan bezorgt en het meisje hoopt Michael daardoor te kunnen helpen, zijn opera op te voeren. t Nu Carla's ster opgaat trekt Michael zich bescheiden terug en als het eindelijk zoo ver is dat hij dank zij' Carla eigen werk in Boeda Pest kan dirigeeren, blijkt hij een componist van revue-en jazz muziek te zijn geworden. Carla brengt hem weer op het goede pad en dank zij haar zorgen dirigeprt hij een eigen opera en deelt met haar het applaus van een enthousiast publiek. De zang van Benjamino Gigli is in deze film een bijzondere'attractie. A. B.- Th eater. ZIJN TWEEDE MOEDER. De kleine Gerd heeft een beroemd zangeres als moeder, maar zingen en kinderen opvoeden kan niet te gelijkertijd gebeuren en dus wordt het vijfjarige knaapje aan het meis je Maria overgelaten, dat hem ver zorgt of hij haar eigen kind is. Als de zangeres vergezeld van haar man in Baden Baden moet optreden en Maria's ouders, ergens in een bergdorpje, hun zilveren hu welijksfeest vieren, mag het meisje met het kind een paar dagen naar huis. Het is een schitterend bergfeest. Er wordt gezongen en gedanst, en een knappe jonge man vraagt Maria ten huwelijk, maar plotseling ont- dekt zij de verdwijning van het Harmonie- Theater. kind, dat zij op het nippertje nog uit het water van een bergstroom -kan redden. Zij bekend haar meesteresse haar onachtzaamheid, maar in de zangeres is inmiddels het moederlijk gevoel ontwaakt. Zij neemt zei: de zorg voor het kind op zich en Maria reist naar de bergen waar zij voor het laatst in bruidstoilet voor de blikken der toeschouwers verschijnt. De 5-jarige "Fritz Engers speelt buitengewoon goed en ook Hilde Hildenbrandt draagt er toe bij van deze spannende film iets bijzonders te maken. Vooraf een alleraardigste één- acter waarin enkele opera-zangers een zingende rol vervullen. Tj. Adema. VERZWEGEN ZONDE. Met veel interesse hebben we de ze film gezien, die speelt in hst Alpenland en dus afwisselend schit terende natuuropnamen biedt met machtige rotsgevaarten, grazige bergweiden enz. Hier is het, waar Vroni Mareiter haar werk verricht als veehoedster en waar zij den schoonsten, maar zeker ook den moeilijksten strijd voert, dien een vrouw te strijden kan worden ge geven. Twee jongemannen begeeren haar tot echtgenoote en toch zal Vinzenz Brunner juist hij, dien zij bemint met een ander, de rijke erfdochter Melanie von Saluru, gaan trouwen, omdat haar vader alle schuldbêkentenissen van den ouden Cinema- Theater. Brunner heeft opgekocht met het doel diens boerderij in bezit te krii.. gen. Deze hoofdpersonen spelen in „Verzwegen zonde" een echt men- 'schelijk verhaal, dat tot den toe schouwer spreekt en hem boeit en in spanhing. houdt van begin tot einde. Magda Schneider gaf met groote overgave, de figuur van Vroni, Vik tor Staal speeldde den gestudeerden boerenzóon Vinzenz. Anneliese Uhlig was een waardige tegenspeel ster van de genoemde vrouwelijke hoofdrol. Naast dezen had de regis seur Joe Stockel om zich heen ver zameld markante typen voor de andere rollen, zoodat, gezegd kan worden, dat deze film een grooten toeloop van belangstellenden ver dient. G. H. W. ter Hoeven. 4 REMBRANDT. De prachtige Rembrandt-film, vervaardigd onder leiding van Hans Steinhoff verdient, in alle opzichten de volle belangstelling en velen zullen dan ook deze week gaan zien, wat zij de vorige week verzuimd hebben, Het leven van Rembrandt in zijn vele schakeeringen, zijn voor- en tegenspoed en vooral ook ten opzichte van de drie vrovfWen, die in zijn leven zoo'n groote rol hebben gespeeld, komt in fraaie beelden tot de toeschouwers. De voorprogramma's brachten een Tobis Holl. Nieuws met opnamen van gebeurtenissen op velerlei ge bied, o.a. de Winterhulpcollecte in Den Haag en de draverijen te Alk maar van 18 October. Het Ufa- journaal was uitgebreid en bracht nieuws Uit verschillende landen en belangwekkende opnamen van den strijd aan het Oostfront. G. C. van Gulik. Vhtoria- Theater. HERMAN SNIJDERS 85 JAAR. HEEMSTEDE, 30 Oct. - Zondag 1 Nov. wordt de heer Herman Snij ders, eere-voorzitter van de veree- niging tot behartiging van de bèlan- gen van slechthoorenden, wonende te Heemstede, 85 jaar. De heer Snij ders is van 1882 tot eind 1922 leeraar geweest aan de R.H.B.S. te Middel burg en heeft zijn groote gaven ge geven aan landelijke en plaatselijke vereenigingen op onderwijs- en op politiek-, .sociaal- en cultureel ter rein. De heer Snijders is geestelijk nog volkomen fit en is de laatste van de zeven broers, tot wie o.a. be hoorden wijlen de vroegere com mandant van leger en vloot, prof. Snijders e.a. bekende figuren'. LUITENANT-GENERAAL H. A. SEYFFARDT 70 JAAR. Zondag 1 Nov. zal luitesnant- generaal H. A. Seyffardt, com mandant van het Nederl. Vrij- willigers Legioen, den 70-jari- gen leeftijd bereiken. Luitenant-generaal H. A. Seyf fardt, geboren 1 Nov. 1872 te Breda, stamt uit een militair geslacht, af komstig uit Duitschland. Zijn bet overgrootvader, geboren in 1723 te Erbach in Nassau, was in 1748 Fahn- rich in het voor den dienst in de Ne derlanden opgerichte „Regiment te voet no. 14 Baden Baden". In 1778 was hij kolonel-commandant van het regiment Hessen-Darmstadt, tevens staidscommandant van Kampen. Zijn overgrootvader, geboren in 1761 te Erbach, werd luitenant-kolonel van den generèlen staf, bélast met -de werving in Zwitserland. Zijn groot vader, in 1830 wegens de verdedi ging van de hoofdwacht te Antwer pen tegen de Belgische opstandelin gen benoemd tot ridder der militaire Willemsorde, stierf als majoor-com mandant der troepen in Curacao. Zijn vader diende als artillerie- en als generale staf-officier en was later minister van oorlog. H. A. Seyffardt werd in 1888 cadet der artillerie aan de Kon. Militaire Academie. In 1892 benoemd tot 2en luitenant dër vesting-artillerie, dien de hij daarna achtereenvolgens als instructeur aan de artillerieschiet school en als leeraar in de artillerie wetenschap aan de K.M.A. Na van 1905 tot 1908 als leerling te zijn ge detacheerd bij de Hoogere Krijgs school, diende hij daarna afwisselend bij de veldartillerie en in den gene- ralen Staf tot zijn benoeming in 1926 tot kolonel-commandant der le artil lerie brigade. Als kapitein was hij in 1920/21 gedurende een jaar gedeta cheerd geweest bij de Fransche artil lerie en had daarna als majoor een hoogeren taetisch-artilleristischen cursus gevolgd te Metz. In 1928 benoemd tot generaal-ma- joor, commandant der le divisie, trad hij een jaar later op als chef van den genera/en staf, werd in 1930 luitenant-generaal en in 1934 gepen- siormeerd. Na zij pensionneering trad hij in de jaren 1934 en 1935 in tal van belangrijke plaatsen op in de vergaderingen vanhet Ver bond voor Nationaal Herstel om de noodzakelijkheid te betoogen de Nederlandsche weermacht uit haaf verval op te heffen en om te protesteeren tegen de nog steeds voortdurende afbraak van het leger door de ministers Co- lijn en Deckers. Ook kwam hij als voorzitter van de afdeeling Den Haag van dat verbond in een vergadering in October 1935 met kracht op tegen de onver antwoordelijke daad van onze regeering om zich als haantje de voorste aan te sluiten bij de sancties tegen Italië. Jacobstraat 22 voor vrouwen. Bergen, 10 uur, ds. v. d. Kieboom (herdenking Kerkhervorming). Geref. kerk, 10 en 3.30 uur, ds. van Minnen. Maranatha, 10.30 uur, ds. Grootjans, van Amsterdam. Heiloo, 10 uur, ds. Bloemhoff, onderwerp: „Die gedenkdagen". Evang. a. d. Kerklaan, 10 uur, ds. ter Linden, van Amsterdam. Geref. kerk (in evang. gebouw), 3 uur, leesdienst (extra colL diaconie). Alkmaarsche clubs, opgepast De leiders in de 2e klasse A krij gen het moeilijk en het zou ons niet al te zeer verwonderen, wan neer de spanning in de bovenste helft nog grooter werd. Neem bij voorbeeld OSV, dat naar HBC 'moet en neem West-Frisia, dat be zoek krijgt van KFC! Noch _voor OSV, noch voor West-Frisia is dit een gemakkelijke wedstrijd. En de Alkmaarsche clubs? Zij moeten terdege op hun hoede zijn. De Alkmaarsche Boys spelen thuis tegen WFC. Zien we naar den stand, dan hebben onze Alkmaarders na tuurlijk geen schijn -van kans, want de Wormerveerders zijn absoluut sterker. Echter WFC beschikt niet over een buitengewoon sterke ver dediging en daarin ligt misschien een kansje voor de thuisclub. Een week geleden tegen de Kennemers konden zij vier doelpunten maken; mocht dat weer gelukken, dan Is succes niet uitgesloten. Maar dan dient de verdediging solieder te worden. Alcmaria heeft het zoo op het oog vrij gemakkelijk bij Santpoort, maar de withemden hebben al wel eens eerder verloren als het een „zwak ke" tegenpartij betrof. Onderschat ting is gevaarlijk en als Alcmaria dat begrijpt, is het in orde. West-Frisia-KFC! We weten, dat de Enkhuizers thuis zeer lastig te verslaan zijn, maar toch zullen ze morgen hun handen vol hebben aan KFC, dat zelf ook nog een kans heeft en die kans met hand en tand zal verdedigen. We gelooven, dat beide partijen met één winstpunt tevreden mogen zijn. Hetzelfde is het geval met HBC- OSV. De Oostzaners doen het uitste kend, maar om HBC op eigen veld te kloppen, zal niet meevallen. Ech ter, de Oostzaners versloegen in Zaandam het sterke ZFC en zijn dus niet bang voor vreemde omge ving. ZFC tenslotte zal de Kennemers wel met leege handen huiswaarts sturen. In 2 B speelt *Zeeburgia tegen HVC en moet een kleine overwin ning kunnen behalen en misschien dat Watergraafsmeer de Spartaan- kan kloppen. Maar wat te zeggen van de overige wedstrijden? Hercu les-Vriendenschaar, Volendam-AFC en Hilversum-DOS zijn wedstrijden tusschen gelijkwaardige ploegen en elke uitslag is hier mogelijk. LAGERE KLASSEN. In de 3e klasse speelt Helder fègen DTS en met alle waardeering voor de DTS-ers zien we Helder winnen. HRC moet naar KW en zal het o.i. wel tot een puntenverdeeling kun nen brengen. De vierde klasse A brengt aller eerst de thuiswedstrijd van LSW tegen Watervogels. De nieuwelingen doen het zoo goed, dat we een over winning van hen verwachten, al is Watervogels ook nog zoo goed op dreef. Vrone gaat naar Atlas en zou wel eens kunnen verhezen. BKC- Wieringerwaard is een wedstrijd tusschen gelijkwaardige krachten, terwijl Oudesluis de beste papieren heeft in den strijd tegen Texel. In de C-klasse moet Alkmaar naar In Juli 1941 nam hij op ver zoek van Rijkscommissaris dr. Seyss-ïnquart de taak op zich tot het vormen van een Neder- landsch Vrijwilligers Legioen voor den strijd tegen het bolsje wisme. DE BO/TERMARKT. ALKMAAR, 31 Oct. 1942. 20 stuks van kg. Kleinhandelsprijs 1.25 per 1/2 kg. Handel matig. Hoofdredacteur: A. R. Jonker. Alk maar. Flv. hoofdred.: H. P. van den Aardweg, Bergen. Buitenland: Tj. N. Adema, Alkmaar. Binnenland, Provincie en Stad: D. A. Klomp, Bergen. Sport: J. Werkman, Alkmaar. Haagsch redacteur: P. E. H. M. Ver- berne, Den Haag. Verantwoordelijk voor de advertenties: T. Bus, Alkmaar. VVB en is natuurlijk kansloos. Ber gen zal het in Uitgeest tegen USVU ook wel niet tot een overwinning kunnen brengen. Maar de overige wedstrijden? 't Kan in Castricum spannend worden,waar CSV het ADO uit Heemskerk ontvangt. En in Egmond zal men van een span nende Ontmoeting tusschen Zeevo gels en Vitesse '22 kunnen genieten. Uitgeest tenslotte kan van IE)V win nen. Alcmaria III speelt thuis tegen de verwachte nederlagen haar elftal eenigszins gewijzigd en hoopt nu thuis RCH II te kunnen klóppen. 't Zal niet gemakkelijk gaan, maar de kansen zijn toch niet slecht. Alcmaria II speelt thuis tegen de Alkm. Boys II; het is niet te voor spellen, wie hier winnen zal, want erg- veel krachtsverschil is er niet. Voor de 'overige wedstrijden zie men het reeds gepubliceerde pro gramma. Zondag a.s. 2.30 uur DE NOORDHOLLANDSÓHE. In deze afdeeling werden Zondag j.l. vele terreinen afgekeurd, zoodat betrekkelijk weinig uitslagen te ver melden zijn. In afd. E werden nog de meeste wedstrijden gespeeld. Lim- men I verloor op eigen terrein van Zeevogels II met 3-1. Schoorl ging op het goede pad verder en won nu van Egmondia met 4-1, terwijl het sterk verzwakte HSV zich door Vios op eigen terrein liet verrassen door met 4-2 te verliezen. 2C: Berdos II- Limmen II 7-0, AFC IX-Kolping Boys 4-2; 2D: Winkel II-Hollandia T. 1-3; 3B: CSV II-GVO III 3-0; 3E: Egmon- dia II-HSV II 2-2, Berdos III-Alkm. Boys V 6-4; 3F: Winkel III-DTS III 3-4; Oudesluis II-Helder IV 5-2; 4F: Schoorl IV-Zeevogels III 1-6; 4G! Schoorl ni-DTS IV 1-1; 4H: Hollan- dia T. II-LSW III 5-1, Hollandia T. III-LSW IV 0-1; Jun. A: ZFC a- VVZ a 7-0. Programma voor morgen. Voor morgen zijn -de volgende wedstrijden vastgesteld: 1D: Alkm. Boys III-Helder III, Watervogels n- AFC, Oudorp-HRC III, Winkel-Alc- maria IV, SVW-HRC IV; IE: Ber- dos-Vios, Egmondia-Zeevogels II, Petten-Limmen, Meervogels A.- Schoorl, HSV-Koedijk; 2C: Alk maar II-Kolping Boys, Bergen II- Schoorl II, AFC II-Berdos II, Lim- men II-Oudorp II, Vios II-Alkm. Boys IV; 2D: DTS n-LSW II, Hugo Boys-Winkel II, HOSV-Con Zelo, Hollandia T.-Dirkshom, VZV-N.Nie.- dorp IX; 3B: Uitgeest. Ill-CSV II, Knollendam-ADO m, Meervogels A. II-USVU II; 3E: Vrone II-Berdos III, Koedijk II-HSV II, Ursem-Eg- mondia II; 3F: Alkm. Boys VI-Scha- gen III, DTS HI-Alcmaria V; 4F: Vi tesse IV-Vrone III, Zeevogels III- Egmondia III; 4 G: Berdos IV-Alc- maria VT, Kolping Boys II-Schoorl III, SVW II-DTS IV, Petten II-AFC III; 4H: Con Zelo II-VZV II, Dirks- horn II-Hollandia T. II, Hollandia T. III-LSW III, DTS V-LSW IV; Jun. A: WZ a-Alcmaria a, KFC a-ZW a; Jun. C: Alcmaria b-WZ b, QSC a-ZFC c, ADÖ a-Assendelft a, Ber gen a-ZW b. ZONDAG a.s. 2.45 uur Entree f -.25 Jongens f -.10. ZATERDAGMIDDAG COMPETITIE. Hedenmiddag- speelt Jong-Hol- land op haar terrein Bergerweg te gen ZCFC L Beide ploegen hebben nog ËeeP verliespunten zoodat een spannende wedstrijd te verwachten is!

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 2