V oetbal-uttsiag en. Bokswedstrijden In Alkmaar. Akm. Wktrac I Alkm. 'Bofs I I ij II li II Technische Dag leverde aardige wedstrijden. edenkt Gerhart is verjaardag. Geen nieuwe perspectieven, geen nieuwe ^uitblinkers ontdekt. SHIT BETER DAN LENSTRA! Noord had één uur de leiding! Sp aiming tusschen Zuid en Noord. N.H. *Afdeelingsdffal stelde teleur. Noordhollanders vormden sterke ploeg. In en om den ring. Advertentiën. iSffl lol 1 Pagina 5 1IER1N GERW AARD. Door notabe- xv. gemeente werd ;er Az. met alg. >zen als president- Sietse Jan, z. van en en Jeltje Schip- Jan Lammertsma ker. Arie Swart- 1 Vit. Jean Francois 'je Slikker. nkt de Duitsche foo ler hart Hauptmann aardag. Dit is ook andsch-Duitsche kul- p aanleiding geweest nerdenkingsfeesten te aarin zij den talent- huldigt. et zij dit met de op- n tooneelstuk, waar- xacht gaf aan het tóoneel, dat onder de Vos een opvoe- n „Rose Bernd", een in den jubilaris, ten en avond, waar dr. eur van de Deutsche Amsterdam en de hoofd van de afd. s, bij het dept. van ig en kunsten alhier, over Hauptmanns en voordracht uit de en schrijver verbon nen Heinz Lorscheidt, leelspelers van het ;ater in den Nieder- heeft gevonden, ima, dat ten uitvoer in den Stadsschouw- prdam, krijgt een mu- ng door de uitvoering pertgebouworkest, dat /eeden dirigent, Jan vorden geleid. De too- en zullen in veTschil- worden gegeven. DHERMING VAN IOLENS. kend, welk een bijzon- j molens in het Neder- schap innemen. Helaas lelbare molens gesloopt in molens met me- Icht en eiken dag drei- lolens dit lot te deelen. vele molenaars is, gewonen windmolen in en loonende' exploitatie ■gelijk is. Daarbij wordt 1 over het hoofd gezien, kciteit van den wind- toepassing van stroom- lanzienlijk kan worden lijden wordt sedert lang foerd om molens, welke bedreigd worden, daar fden. Hierbij mag in de 3 genoemd worden de „De Hollandsche Mo- t Rijk gaf van zijn be- blijk, door in vele ge- herstel en eventueel Ing van daarvoor in 1 komende molens een. Lerleenen. |e van vele zijden aan gingen om de molens te aoet geconstateerd wor- 1nog geheel onnoodig vernietiging worden ji. Dit wordt o.a. bevor- de hooge prijzen, welke taak van molens in de ge omstandigheden ge len worden. [behoeft tharis niet meer ■worden. In het Verorde- is, zooals gemeld, een Ide secretarissen-generaal bartementen van Opvoe- Inschap en Kultuurbe- van Handel, Nijverheid I-aart en van Landbouw Ij verschenen, waarbij lordt een wind- of water- Eke niet geheel of groo- ln metaal is vervaardigd I-ordt gedacht aan de z.g. Iche molens geheel of 1 te sloopen, voor het ge mind- of watermolen on- maken of in te richten te doeleinden dan waar- naai 'is bestemd, zonder vergunning Van den ian het dept. van Opvoe- lenschap en Kultuufbe- lof in strijd met de aan hige vergunning verbon- ■aard-Gii. fidelijk, dat met geheel of sloopen en voor het ge- .eschikt maken gedoeld een blijvenden toestand. J is dus niét toepasselijk, Ij aan den molen uit te [araties tijdelijk een of Irdeelen moeen worden en de molen tijdelijk niet In gebruikt. [reding van het verbod tof fling van een voorwaarde [cretaris-generaal van Op- Wetenschap en Kultuurbe- Jop kosten van den over- |en wegnemen, beletten, 'i of verrichten hetgeen _ta J het verbod of zoodanige len is of wordt onderno- Igelaten, terwijl bovendien Ider met straffen bedreigd |oegde zijd- word meege- in het algemeen alleen Ig zal worden belet van laarbij een loonende ex- lls zoodanig nog mogelijk T wanneer het molens be- ke in een dorps- of atads- ii$ een landschap een ele- Izeer bijzondere beteekenis jal van deze richtlijn wor- 1-eken. Intusschen zal aan Inning tot slooping in het j wel dé voorwaarde ver dorden, dat het door sloo- regen materiaal ter be- f komt voor de herstelling hs, die wèl voör behoud m lig komen. fulp Nederland Loterij I942 niet minder dan twee hrijzen. SPORT EN WEDSTRIJDEN «is De eerste Technische Dag is voorbij en de Technische Com missie van den N.V.B. zal in de komende dagen een 50-tal rappor ten te bestudeeren krijgen, rapporten, waarin nauwkeurig de ver richtingen van eiken speler zijn vermeld. En deze Technische Commissie zal vermoedelijk tot de conclusie komen, dat nergens zich nieuwe perspectieven geopend hebben en dat nergens nieuwe sterren ontdekt zijn. Maar bovendien zal zij tot de ontdekking komen, dat de oude Kick Smit op het oogenblik een betere linksbinnen is dan de jonge Lenstra. De vergelijking tusschen die twee was gemakkelijk, omdat beide spelers tegenover elkaar stonden en in denzelfden wedstrijd speelden. Het bleek, dat Smit bewe gelijker was en dat Smit het spel beter opbouwde, het bleek, dat Smit een betere „zwerver" was dan de Heerenveien-speler. Maar Lenstra komt en Smit gaat! (DSOU), v. d. Griendt (Maarssen) en van Soest (FAK). Reeds vrij spoedig nemen de Utrechtenaren het initiatief, doch resultaat hebben zij niet. De links buiten van N.H. probeert het 'eens alleen, maar zijn schot gaat naast. Even later geeft Teeling 'n mooien bal naar zijn linksbinnen, doch diens schot is veel te zacht om succes te hebben, evenals een kopbal van den N.H.-middenvoor. Dan bftekt een periode -aan van een groot Utrechtsch overwicht, waarbij de Utrechtenaren tal van aanvallen opzetten. Vèelal zijn deze echter te doorzichtig en wordt het spel te kort gehouden om succes te brengen. Een hoog boogschot van de U-links'binnefl gaat net via de lat over, terwijl de rechtsbuiten een goede kans niet weet te benutten. Aan de andere zijde zien we Teeling er eens fraai tusschénuit gaan, maar de doelman bracht hier op prima wijze redding. Hetzelfde geval speel de zich eveneens voor het Noordhol- landschedoel af, maar ook hier bleef de doelwachter meester van het tér- rein. Eenige oogenblikken voor het ein de van de eerste speelhelft ontsta'at er een hachelijk moment voor de N.H.-veste en een der verdedigers ziet geen andere redding meer dan den bal met de handen te stoppen. De toegestane strafschop werd door den Utrechtschen spil jammerlijk naast geschoten... Direct hierop kon digt de scheidsrechter de rust aan. De tweede helft begint direct met een Noordhollandsch overwicht en na enkele minuten komt de bal bij Teeling. Met ëen prima schot in den bov^phoek heeft hij succes, zoodat de Noordhollanders de leiding* heb ben (0-1). Niet lang na dit succes kunhen ook de Utrechtenaren hun eerste succes boeken, als de U-middenvoor een goed aangegeven bal op de-juis te wijze weet te benutten (1-1). Even later krijgt dezelfde speler een kans om de leiding te geven, maar hij maakt hier geen gebruik van. Toch is dit slechts uitstel van execu tie, want na een tweetal hoekschop pen, die beide onbenut blijven, ge lukt het hem het tweede Utrechtsche doelpunt te maken (1-2), Onversaagd strijden de Noordhol landers verder, doch veel verder dan de achterhoede brengen zij het niet. De Stichtenaren, profiteerend van gaten in de Noordhollandsche verde diging, weten in den resteerenden tijd nog driemaal te doelpunten, zoo dat het einde met een 1-5-overwin- ning voor de gasten komt. Een uitstekende wedstrijd werd gespeeld in Groningen, waar bet Be Quick-stadion ge heel uitverkocht was! Van krachtsverschil was een uur lang eigenlijk geen sprake en pas het laatste half uur kwam de iets betere techniek van West tot uiting Tot dat momentleidde Noord, dat reeds in de eerste vijf minuten van den strijd succes had, toen Pais met een onhoudbaar schot Kraak had gepasseerd. West hield het spel steeds te kort gedurende de eerste helft, doch na de rust ging het betel en toen bleek ook de betere spelop vatting van de Westelijke midden linie. Maar toen West een groot offen sief inzette, kon de N. verdediging het niet bolwerken. Kick Smit zorg de voor den gelijkmaker, waarna van der Vegte uit een hoekschop van de Harder voor een 1-2-voorsprong zorgde. Even keerde de spanning terug, toen Abe Lenstra doelman Kraak met een effectvollen kopbal verraste (2-2),' maar West kwam steeds beter in zijn spel en Kick Smit wist doelman van Dorst, die de beste speler van het veld was, tot twee keer toe te passeererf, zoodat West met 4-2 won. In een wedstrijd, die het aankij ken ten volle waard was, hebben de vertegenwoordigende ploegen van Zuid en Oost de punten gedeeld. De wedstrijd stond niet op een hoog technisch plan, echter werd er vlot en zeer sportief gespeeld. Reeds in de eerste- minuten" was het Zuiden gevaarlijk, terwijl de O. voorhoede pas na een kwartier zijn spel tot ontplooiing wist te brengen. Nu werd de Zuidelijke ploeg verrast met gevaarlijke, breed opgezette aanvallen. Na de rust kreeg men aanvanke lijk weer hetzelfde aantrekkelijke op en neer gaande spel te zien, waarbij de doelen beurtelings bestookt wer den, Op eenigszins verrassende wij ze wijze kwam het Zuiden na ca. 15 min. aan het eerste doelpunt, tóen midvoor van Roessel den bal in schoot (1-0) Op even verrassende wijze als het Zuiden aan het doelpunt kwam, kwam het Oosten aan den gelijkma ker. Bij een worsteling in het doel gebied kreeg de vrijstaande Engels man plotseling den bal voor de voe ten en wist hem tusschen ettelijke beenen door in het doel te plaatsen (1-1). Een sensatie was het daarna, toen binnen 1 minuut nr. twee in het Z. doel lag. Schanpers miste n.l. gran dioos en Wiskamp maakte van de geboden gelegenheid graag gebruik om zijn elftal de leiding te geven! Kort voor het einde kreeg Beren schot na een snelle doorbraak op vrij grooten afstand den bal te pak ken en doelpuntte met een fraai en zuiver gericht schot den gelijkma ker (2-2). Deze jvedstrijd is op ëen vol slagen mislukking voor de N.H. uitgeloopen. Wij kunnen ons al thans niet voorstellen dat uit het beschikbare spelersmateriaal in de Onderafdeeling niet een heter elftal is samen te stellen dan wat nu in het veld kwam. Er waren diverse uiterst zwakke plekken in de Noordhollandsche ploeg. En nu moge ter veront schuldiging strekken dat de spe lers niet op elkaar waren inge speeld; dat neemt toch niet weg, dat wij ons er meer van hadden voorgesteld. Als dat tenminste de bloem van de Onderafdeeling moest voorstellen, dan is qns spelpeil toch wel zeer sterk ge daald. Het Utrgchtsche elftal vormde over het geheel genomen een beter geheel en dit kwam voornamelijk in de tweede helft tot uiting, toen de gasten kans zagen een 1-O-achter- stand in een 1-5-overwinning om te zetten. De wedstrijd. Als te ruim kwart voor drie de heer Prins hd; beginsignaal geeft, hebben beide elftallen zich als volgt opgesteld: - 1 Noord-Holland: doel: Stam (Koe dijk); achter: de Groot (Limmen) en Tinkelenburg (Broek in Waterland); midden: Stuifbergen (Akersloot), Keeman (HSV) en Wijers (Berdos); voor: Klop (Schoort), de Wit (Ber dos), Teeling (ZVV-jun.), Stam (Eg- mondia), Singerling (RCZ). Utrecht: doel: Meekers (DSOU); achter: van Dam (Nijenrodes) en de Bruin (Houten); midden: Vreden- daal (Nijenrodes), de Bruin (id.) en Zuurstra (DEV); voor: Herdeman UEV), Kilian (Stichtsche), v. Dijk Het Noordhollandsch elftal heeft gister den wedstrijd tegen het Amsterdamsche jeugdelftal, die op het Hollandia-Sportpark ten aan- schouwe van ongeveer 3000 voet bal-enthousiasten werd gespeeld, op zeer verdiende wijze gewon nen, al dient direct gezegd, dat dé uitslag wat betreft het overwicht in het veld, wel wat al te voordee- lig is uitgevallen. De jeugdige Amsterdammers hebben namelijk geducht van zich afgebeten en hun combinatie was misschien over het geheel zelfs iets beter dan dativan Nmord-Holland terwijl zij vooral vc/or de rust verschillende goede kansen kregpn, die echter door pech teniet gingen. Bij de Noordhollanders was de voorhoede, en dan in het bijzonder midvoor Westhoven met Kok en Roos, ontegenzeggelijk het beste deel van het elftal. De rechtervleugel met Buis en Schaft was heel wat zwak ker en veel gevaar ging- van hen niet uit. In de middenlinie was rechtshalf Schaaper de uitblinker. Spil Onrust heeft veel werk verzet, maar zijn wegwerken was nogal eens onzui ver. Smit op de linkshalfplaats had in Kliffen van DWS eéh waardigen tegenvoeter en hij -had zijn handen vol om dezen in bedwang te kunnen houden. Van de beide achterspelers was de Alcmariaan Maasen ongetwij feld de beste en tenslotte heeft Klokkemeijer zijn doel naar be- hooren verdedigd, maar had zoo af en toe moeite den gladden bal in zijn macht te krijgen; aan de doelpunten had hij overigens geen schuld De Amsterdammers hadden een 'goed backstel, dat aardig klopte op de middenlinie, waaraan het feit, dat de spelers slechts uit twee clubs wa ren gekozen, natuurlijk niet vreemd, was. Doelverdediger Zoon gaf blijk kijk op den bal te hebben, maar be wees voorts dat hodge ballen voor hem moeilijkheden opleveren. In de voorhoede was Kolff een bewege lijk midvoor en vooral in den begin ne werd het spel door ae Amster dammers verrassend open gehou den. De wedstrijd. De opstelling van de elftallen was de volgende: Noord-Holland: doel: Klokke meijer (KFC); achter: J. Maasen (Alcmaria) en P F. v. d. Capelle (WFC); midden: B. Schaaper (AJc- Techn. Dag NoordWest 24 ZuidOost 22 Amst. 2e en 3e kl.— Rott. 2e én 3e kl. 42 Amst. afd. elft. Haagsch afd. elft. 62 Noordh. elft. Amst. Jeugdelft. 52 Rott. elft.— Amst. elft. 04 Noordh. -afd. elft. Utr. afd. elft. 1—5- Haarl. afd. elft. Leidsch afd. elft. '31 Twentach elft. Bondselft. 45 Competitie. Ie klasse. MWMauri ts 16 District L Ze klasse. Vr.sch.Volend. 90 3e klasse. DEMBeverw. HelderTerr.v. 4e klasse. BKCW.waard ADO '20Zeev. Res. 3e klasse. Alkm. B. 2 Assend. 2 1—2 7—0 1—2 3—2 1—3 maria), Onrust (OSV) en Smit (W FC); voor: J. Buis (OSV) P. Schaft (OSV), D._Westhoven (Hollandia), A. Kok (KFC) en J. Roos (ZFC). Amsterdanasch jeugdelftal: doel: Zoon (DWV), achter: v. Braam (D WV) en Breebaart (de Volew.); mid den: Nieuwhart (DWV), Triep (id.) en Otter (de Volevy.); voor: Kliffen (DWS), Sonnenveldt (AFC), Kolff (SDW), Bulder (DWV) en Sehulte (RK WA). Na den aftrap ging N.H. er reeds dadelijk vandoor via Roos, die den bal goed doorgaf aan Westhoven, maar diens schot ging juist over. Zoo bleef N.H. eenigen tijd in den aanval, maar de Amsterdamsche achterhoede kwam onder den druk uit, zoodat hun voorhoede de kans kreeg te toonen wat zij waard was. En dat viël best meè, want het spel werd door hen goed opengehouden en vooral v. d. Capelle zat nogal eens in het nauw. De earste goede kans was evenwel voor Westhoven en de zijnen, toen Roos van den vleugel af hoog inschoot, maar de doelverdediger Zoon redde nog juist. N.H. bleef het eerste kwartier iets meer in den aanval, maar toch wa ren de meeste goede kansen voor Amsterdam en zoo schoot Sehulte en goeden voorzet van reehts maar net langs den verkeerden kant van de paal, terwijl wat later midvoor Kolff een snellen ren met een scherp en hard schot besloot, dat door Klokkemeijer uiterst fraai uit den hoek werd, gedoken. Snelheid was in die periode het voornaamste wapen van Amsterdam. Maar N.H. kwam alle gevaar met een stevige portie geluk te. boven en gaandeweg kwam er meer verband in alle gelederen. Schaaper ruimde op zijn mid denplaats met mooie verre trap pen en verbaasde voorts de goe gemeente met zijn verre ingooien! Wat epn kracht heeft deze stevige knaap' in zijn armen! Westhoven raakte ook gaandeweg meer in zijn element en Kok zwierf naar hartelust van links naar rechts en verzette bergen werk. Een doel punt kon zoo niet uitblijven en kwam dan ook nadat Westhoven uit een snelle omzwenking den bal af gemeten voorzette en Schaft on houdbaar inkopte (1-0). Een- paar minuten later zwoegde Kok zicli door-alles heen en schoot keihard tegen de lat, maar hij had het genoegen uit den hoekschop; die na de doelworsteling ontstond den bal fraai langs Zoon te koppen. Na den aftrap was het Westhoven, die uit een goede open aanval den bal kreeg en onder groot enthousiasme van het Hoornsche 'publiek door de geheele Amsterdamsche achterhoede liep en heel rustig voor nummer drie zorgde. Zoo waren in 7 min. tijds 3 N.H. doelpunten van goede kwali teit gemaakt en met den stand van 3-0 werd het rust. In de tweede helft kreeg Westho ven al dadelijk een goede kans, maar zijn schot ging juist naast. Spil On rust werd indirect de -oorzaak van het eefste Amsterdamsche tegen- punt, toen hij den bal te lang bij zich hield en hem kwijtraakte. Kljfifen zette toen goed voor en linksbuiten Sehulte gaf met een ferm schot Klokkemeijer het nakijken. Luide aangemoedigd probeerden de Am- sterdamgiers hun achterstand te ver kleinen, maar het spel van _N.H. werd te gedegen, dan dat het jeug dige vuur en het enthousiasme er tegen op kon. Na ongeveer een kwartier doelpuntte Westhoven uit één van de vele mooie aanvallen op beheerschte wijze nogmaals, maar de Amsterdammers hielden vol en toen zij uit een door v. d. Cappelle Jeeht genomen vrijen trap een kans wisten te scheppen werd die na eenig heen- en-weer getrap benut en was het 4-2. En het zou zelfs 4-3 zijn gewor den als Klokkemeijer een Van vlak bij ingeschoten bal niet stompend tot hoekschop had verwerkt. Kok zag tenslotte zijn harde werken nog eens beloond toen hij uit een plotse- lingen doorbraak met een vliegend schot Zoon. geen schijn van kans gaf. Swinkels (Hollandia) was intusschen ingevallen 'voor Buis, die een arm- blessure had gekregen, maar kreeg weinig gelegenheid zijn capaciteiten nog te toonen, want nadat Maasen als door een wonder nog juist den, bal uit den hoek van het doel wist te werken, floot scheidsrechter Van Mooy het einde. Biljarten KRUIJTHOF UIT BARENDRECHT KAMPIOEN 4E KLAS. Kruijthof legde Zondag na feilen strijd met Louwaard uit Amsterdam beslag op den titel kampioen 4e klas klein biljart. Louwaard moest echter Zondag in zijn partij tegen Kruijthof de vlag strijken zij het met gering verschil en een remise me» Terwindt bracht hem op de tweede plaats. Het spelpeil' was over het algemeen van goed gehalte, wat blijkt uit het feit, dat niet minder dan vier spelers bo ven het gemiddelde van zes kwamen en thans promove'eren naar de 3e klas. Dit zijn, behalve Kruijthof sn Louwaard, Honing uit Winkel en Mulckhuijse uit Rotterdam. De eindstand luidt: Kruijthof 6 1 0 1222 160 37 7.36 Louwaard 5 1 1 1206 160 51 7.53 Honingh 4 3 0 1145 171 42 6.69 Mulckhuijse 4 3 0 1094 177 49 6.18 van Rijen 3 4 0 884 168 29 5.26 Janssen 2 5 0 936 166 50 5.63 Broer 2 5 0 1049 201 27 5.21 Terwindt 1 5 1 943 185 31 5.09 De cijfers beteekenen resp. gew., verl. rémise, caramb., brt., h.s. en gem. Voor het eerst na 16 Jaar. Voor het eerst sinds 1926 von den Zaterdag in Alkmaar weer bokswedstrijden plaats en niet minder dan ruim 1000 toeschou wers weenden deze wedstrijden bij! Dat getal 1000 zegt toch wel iets. Het beteekent o.i., dat de bokssport ook in Alkmaar heel veel aanhangers telt en dat goe de bokswedstrijden zeer zeker ook in deze stad mogelijk zijn. Want werkelijk goede boks wedstrijden heeft het publiek nog niet gezien: alle partijen wa ren eigenlijk demonstraties en niet meer. Zouden de Amsfer- damipers werkelijk alles op alles gezet hebben de Alkmaarders zouden geen van allen de drie ronden zijn doorgekomen. Inderdaad was deze middag meer bedoeld, om propaganda voor de bokssport te maken en daarom was opdracht gegeven, dat alle partijen moesten worden Uitgevochten. Een opdracht, waarvan de Amsterdam mers zich uitstekend kweten. Zij hebben geen der partijen geforceerd, zij hebben niet gepoogd, om een snelle beslissing te forceeren, maar zij boksten rustig, lieten- zelfs ver schillende keeren de tegenpartij aanvallen en maakten er op deze manier een leerzame les van, een les^zoowel voor het publiek als voor de Alkmaarsche tegenstanders, - die immers nog totaal gebrek hebben aan wedstrijdroutine. Wij zullen deze bokswedstrijden dan ook niet nauwkeurig onder de loupe nemen of de verschillende partijen'bespreken; het zij genoeg te vermelden, dat de Alkmaarders goe de incasseerders bleken,en moedig stand hielden tegenover hun gerou tineerde tegenstanders. Dat zij allen op punten verloren, is geen schande; zij hebben dezen middag veel ge leerd en dat was de bedoeling.^ De extra-partij tusschen twee Ur- sus-leden was natuurlijk de beste en in deze partij heeft het publiek tech nisch goed boksen kunnen zien. De uitslagen waren: Dulaerts verl. op punten van Lau- werens; v. d. Burg verl. op punten van Steeman; v. Op Zeelandt verl. op punten van Vegting; Mensink verl. op punten van Roozeboom; Luters verl. op punten van Huizing; Lauwerens -won op puntep van Roo zeboom. De worstelpartijen. De worstelpartijen tusschen SSS en. Ursus brachten een groote over winning voor de Alkmaarders die op één uitzondering na in de meerder heid' bleven. SSS, dat in de voorbije jaren een goede ploeg worstelaars had en on der haar leden nationale kampioe nen ^elde, is dit seizoen geheel van vore^ af begonnen met de opleiding en ziet, het is gebleken, dat de ani mo nog piet verflauwd is en dat de kracht der ploeg nog steeds niet te onderschatten is. Wel wordt het zoo langzamerhand tijd, dat de oudjes plaats móeten maken voor de jonge ren, maar onder deze laatsten zijn gelukkig reeds ^eel-belovende krachten. Zoo bijvoorbeeld de juist 18-jarige van Lienen, die de Bouvrie een snelle nederlaag toebracht. In 1 m. 53 sec. was deze partij beslist. Van Lienen kreeg zijn tegenstander al vroeg te pakken en een dubbele bovenarmzwaai beteekende het ein de voor den Amsterdammer, die ge toucheerd werd. Schut begon kalm, kwam zelfs in het begin even in moeilijkheden, herstelde zich evenwel en een dub bele armgreep van hem was beslis send: Hartman werd met de schou ders tegen cle mat gedi-ukt. Schats zocht hetnatuurlijk ook in een snelle beslissing, omdat bij hem de routine moet doen, wat hem aan uithoudingsvermogen ontbreekt: de jaren tellen! Binnen de drie minjiten had Schats, die tesstond in het ini tiatief was, Schelbauw geschouderd met een Finschen greep, Lfefting-Schouten was een snelle partij, waarbij de Amsterdammer totadl verrast wed. Reeds na 1.55 min. werd een okselnekgreep van Liefting hem ffeodlottig. Boefsen-Hartman was minder aan trekkelijk. Beide worstelaars naVnen het al te kalm op, doch toen de scheidsrechter daarvoor een korte waarschuwing had gegeven, werd het beter en nu bleek, dat de Alk- jpaar(5er'. vnel sterker was. Voortdu rend was Hartman in moeilijkheden, doch een okselarm zwaai beteekende het einde: heel langzaam drukte Boersen zijn tegenstander tegen de mat. De eenive partij, d;° SSS verloor, was Bom-Fleisman. Wel begon de Alkmaarder goed. maar hij verloor geleidelijk het initiatief en in de tw?e verlengingen was hij duidelijk de mindere. Een rmntenovepzwinning was hier het resultaat, dat .trouwens het eenige succes was voor de Am sterdammers. ÜOMDSG a.s. uur Voorverkoop vanaf heden bij C. DE GRAND, Waagplein. 't Leek alles verbazend echt reeds direct bij het binnentreden van de arena, in dit geval het vei linggebouw van de Alkmaarsche Exportveiling: een groote over dekte inrichting; middenin den ring; er om heen rijen stoelen; radiomuziek in het geheele ge bouw; een buffet enpubliek. Deskundig publiek op het ge bied van worstelen. Want dat hoe ven de Alkmaarders niet te lee- ren; ze ziet, hoe elke partij ver looptze gillen als hun stadgenoot gevaar dreigt door een of anderen greep, ze juichen al bij voorbaat, als ze zien, dat de Alkmaarder den jufsten greep heeft toegepast en weten dan al, dat de zaak „beke ken" is. Maar boksen! Daar hadden de meesten geen kaas van gegeten. Ze hadden slechts uit de kranten w<È kunnen leeren over incassee- ren en zoo, ze hadden wel eens gehoord van een harde linksdie, ze wisten wel, dat er een gong aan te pas kwam en ze hadden op de film wel eens een partijtje ge zien, maar in werkelijkheid En nou was het net echt! Twee boksers in den ring, die zuiver vierkant is (vandaar de zoo juist gekozen naam, ziet U!) Verder een scheidsrechter, die dezenkeer zijn jasje aanhield en dan vooral't spul dm den ring: een emmer met water, een fleschje cider of ander drinkbaar goedje, de handdoeken öp de touwende helpers achter de touwen. En na elke ronde het ■opkalefateren van de boksers; kanddoekgezwaai, gezichten van de boksers verfrisschen en., niet te vergeten de in de touwen hangende boksers zelf. En bloed zagen ze ook! Dat hoort er zoo bij. 't Was wel niet erg, zoo'n kleine neusbloeding, maar 't siepelde toch eventjes. Enfin, Alkmaar heeft zijn boks wedstrijd gehad en naar het me deleven van het publiek te oor- deelen, zullen er meerdere moeten komen. Want boksen is een mooie sport, boksen is een levendige sport, boksen is een kijkspel, dat boeien kan. En als straks S. S. S. een knal-programmabrengt, dan is het heele groote gebouw uitver kocht! Schaken NEDERLAAGWEDSTRIJD. De schaakvereeniging 't Hooge Huys speelde Vrijdag j.l. ter gele genheid van haar le lustrum de 3e nederlaagwedstrijd tegen een com binatie van de Alkm. schaakver. WV met als uitslag 6-4 in het voor deel van WV. 't Hooge Huys WV R. Faber-J. v. d. Veep 0-1 H. v. Gool-W. v. d. Veen y,-y2 G. v. Leeuwen-M. Meulenbeld 1-0 F. Faber-M. A. Marbus 1-0 H. Verhoeven-J. Schuurman 0-1 N. N.-A. Vis 0-1 P. Konipg-R. Pijning ü-y P. Nierop-G. Lebbing 0-1 P. de 'Bruijn-A. H. Bernard 1-0 P. de Groot-N. Bruin 0-1 4-6 't Hooge Huys speelde met wit aan de even-borden. BVMGERUJKE stand ALKMAAR. GEBOREN: Adriana C., d. van Hen- drikus Spel en A- C. Hein. Jan, z. van Pieter Blok en M. E. Idema. Petronella M., d. van Wilhelmus, J. Bouman en M. M. Thoes. Jacobus P., z. van Pieter J. Goudsblom en G. W. M. van den Aakster. Antonius P. M., z. van Antonius J. Klaver en A. M. M. Jacobse. Johannes, z. van Cornells J. Liefting en J. Th. B. Jurjus. André, z van Daniël Arnout en A. Ooijevaar. Dirk K., z. van Dirk Ambagtsheer en A. Rits. Thea K., d. van Jan S. Drenth en K. Hommes. Evert J., z. van Mar- tinus E. J. Bakker en C. Koch. OVERLEDEN: Gerritje Zorgman, geh. met C. Moolenhroek, 51 jaar. Pieter Bol, geh. met N. Timmerman, 69 jaar. Adrianus Lambrechts, geh. met G, W. van der Beek, 49 jaar. „DE NEGENDE NOVEMBER". 's-GRAVENHAGE, 9 Nov. - Heden avond om 19.uur spreekt Max Blok zijl, via Hilversum 1, in zijn politiek weelcpraatje over het onderwerp: „De negende November^ OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Landbouwwerk'uigendistributie. De koopvergunningen EN. voor nieuwe landbouwwerktuigen, welke door het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd namens het Rijksbureau voor de Metalenverwerkende Industrie sedert 17 Februari 1942 werden ver strekt, zijn met ingang van 15 December 1942 vervallen, voor zoover tenminste geen andere geldigheidsduur staat aan gegeven. Is wel een geldigheidsduur op de koopverguhning aangegeven, dan blijft deze laatste datum gehandhaafd. Voor den vervaldatum van de koop vergunning moet het .werktuig in het bezit zijn van den gebruiker, wiens naam op de koopvergunning staat aangegeven. De bedoeling is, dat gebruikers van landbouwwerktuigen de koopvergunnin gen slechts afgeven tegen in ontvangst neming van het desbetreffende werk tuig, zoodat op den vervaldatum van de koopvergunning de rechthebbende ge bruiker ook daadwerkelijk in het bezit is van het werktuig. Voor verkoop door fabrikanten en importeurs aan hande laren dan wel voor wederverkoop aan handelaren blijft de koopvergunning EN. ongelimiteerd geldig. Verzoeken om inlichtingen voor toepassing loonregeling. De instantie, belast met de uitvoering der regeling van loonen en andere ar beidsvoorwaarden voor werknemers in het hotel-, restaurant-, café-restaurant-, café- en cafétariabedrijf, deelt mede, dat verzoeken om inlichtingen voor de toepassing van' deze loonregeling, zoo wel van de zijde der werkgevers als van die der werknemers, gericht moe ten worden aan het Dponbureau voor het Hotelbedrijf, Korte Voorhout 6, 's-Gravenhage. Tabaksdistributie. Zooals bekend moeten detaillisten de bonnen der tabaksftaarten bij de plaatse- lijde distributiedigpsten inleveren met een minimum vanC Veertig stuks. Op deze rëgeling wordt thans een uitzonde ring gemaakt', wanneer gedurende het tijdvak? van een week slechts een bon Geboren: ANDRE, zoon van D. ARNOUT en A. ARNOUT OOIJEVAAR, Alkmaar, 7 Nov. 1942. v. d. Kaaystraat 54. Heden overleed, na een langdurig smarte lijk doch geduldig ge dragen lijden, na voor zien te zjjn van de H. H. Sacramenten der Stervenden, mijn innig geliefde Echtge- noote MARIA HELENA BRINK, geb. LEEK, op den leeftijd van 34 jaar. Wij bevelen de dier bare overledene in uwe gebeden aan. Uit aller naam, JAC. BRINK. Rijksstraatweg A 273. Heiloo, 7 Nov. 1942. De H. Uitvaartdienst heeft plaats Dinsdag 10 Nov. a.s. des morgens 9.30 uur in de Paro chiekerk van H. Willi- bpordus te Heiloo, waarna de begrafenis. Heden is van ons heengegaan, nog geheel onverwacht, na een langdurig, doch ge duldig gedragen lijden, onze. beste Broeder, Behuwdbroeder en Oom CORNELIS KEIZER Wz., in den ouderdom van ruim 66 jaren. Nameins de Familie, G. KEIZER. St. Pancras (Zuid), Benedenweg 146, 8 Nov. 1942. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdag 11 Nov. 2 uur vanaf 't sterfhuis op de oude begraaf plaats te St. Pancras. Heden overleed, door een noodlottig ongeval, onze lieve zorgzame Man, Vader, Broeder en Schoonzoon ADRIANUS LAMBRECHTS, in den ouderdom van 49 jaar. Namens de familie, G. W. LAMBRECHTS- VAN DER BEEK. CORNELIS. ANNA. Allernaar, 7 Nov. 1942. Snaarmanslaan 110. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdag II Novem ber a.s., des nam. 3 uur, op de Gemeente Be graafplaats te Alkmaar. Vertrek van huis 2.30 uur. Heden overleed, ge heel onverwacht, onze lieve Moeder, Mevr. M. KATER—DE WIT, in den ouderdom, van 57 jaar. Alkmaar, CLARY KATER. München, PIET KATER en Verloofde. Alkmaar, 8 Nov. 1942. Emmastraat 81. De crematie zal plaats hebben a.s. Vrijdag te Westerveld na aan komst van trein 14.16 richting Alkmaar en 13.47 richting Haarlem. Vertrek vanaf het sterfhuis nam, een uur. voor tabaksartikelen wordt aangewezen. In dit geval dienen detaillisten de bon nen in de week na afloop van den gel digheidsduur bij de diensten in te leveren met een minimum van twintig stuks. In verband hiermede dienen zij derhalve de bonnen „Tabak R 9" gedu rende de week van 9 tot en met 14 November a.s. met een minimum van 20 bonnen in te leveren. Verbruik aanmaaktur? door industrie. Ingevolge de in de Staatscourant van G November 1942 opgenomen aanvulling van de brandstoffenbeschilcking 1939 no. 1, is het aan groot-, midden- en kleinindustrieverbruikers verboden aan- maakturf voorhanden te hebben, te ver bruiken en te koopen. Tot 1 December 1942 mogen de aanwezige voorraden nog worden verbruikt onder voorwaarde, dat van de grootte dezer voorraden voor 15 November 3,942 schriftelijk wordt ken nis gegeven aan den directeur van het Rijkskolenbureau. Voor het voorhanden hebben en ver bruiken na genoemden datum moet een individueele vergunning aan den Direc teur worden gevraagd. I '«(iff UaT iijgl mi'l 1

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 3