ALKM. BOYS I K.F.C.I. IRENE KELLER'S Gewezen Marechaussee lichtte Beemster boer op. VOLLE MELK. BUITEN DE Kon paarden koopen, maar had geen geld genoeg. De moord op den Bredaschen koopman. SPORT ZONDAG A.S. 2.30 UUR DISTRIBUTIE. IDEl KOB IS EEN GEDULDIG BEEST. Melken is een kunst, die geleerd moet worden. Jaarvergadering Ned. Schaatsenrijdersbond. Tal van wedstrijden voor DAMRUBRIEK. DUBBELE LEVEN. door FRED ANDREAS. Arr.-Rechtbank. Persoonsbewijs bleek niet Juist te zijn. Alkmaar, Dinsdagmiddag. De 25-jarige gewezen maré chaussee H. L, thans wonende te den Dp, heeft in September j.l. kans gezien om een Beem ster boer op te lichten voor 600 gulden, waarbij L. misbruik maakte van zijn persoonsbewijs, dat nog altijd als beroep „maré chaussee" vermeldde, ofschoon L. al in Augustus als zoodanig ontslagen was wegens oplich ting Zoodat ook een persoonsbewijs niet altijd een betrouwbaar identiteitsbewijs blijkt te zijn Op zekeren morgen in September werd de landbouwer J. Jonk* te de Beemster opgebeld door iemand; die hem mededeelde, dat hij 15 le- gerpaarden kon koopen en verkoopen met een winst van een 7000 gulden. Helaas had de onbekende handelaar geen contanten genoeg, weshalve hij den boer verzocht, hem 1600 gulden' te leenen. Jonk had daar wel oorep haar, omdat hij dan natuurlijk in de winst deelen zou en dus gaf hij den koopman bescheid, bij hem te ko men. In den loop van den middag •kwam de onbekende per auto bij de boer derij, liet zich netjes aandienen, ver telde daarna omstandig, wat er ge beuren zou en toen het puntje bij het paaltje kwam en hij een leening van 1600 gulden zou krijgen, ja toen moest hij met bewijzen' komen, waaruit zou kunnen blijken, dat de onbekende betrouwbaar was. En snel kwam het persoonsbewijs te voorschijn: de koopman was eigen lijk maréchaussee in de buurt van Utrecht, zooals dat bewijs duidelijk aangaf. Waar het persoonsbewijs niet vervalscht was, en waar het hier een ambtenaar-. betrof, geloofde Jonk den onbekende en stuurde hem met zijn zoon naar de boeren-' leenbank, om 1600 gulden te halen, direct daarop telefonisch order ge vende aan deze boerenleenbank, om die 1600 gulden uit te betalep. En de koopman-maréchaussee kwam gemakkelijk aan zijn geld, teekende zelfs een kwitantievoor 2200 gulden en verdween. De boer hoorde langen tijd niets meer. Totdat de zaak aan het tollen kwam en tenslotte op de rol kwam van de meervoudige strafkamer te Alkmaar. Hoewel Xi. alles bekende, verliep het verhoor niet vlot, want L. wilde geen afdoende antwoorden geven op verschillende vragen. Zooals de vraag, waarom L. zijn persoonsbewijs niet na zijn ontslag bij de maréchaussee had laten ver anderen. En dan: waarvoor had hij het geld eigenlijk noodig? Om schulden te betalqn, was het antwoord. Wat voor schulden?, vroeg president. Ik had kleeren gekócht Voor 1600 gulden?, klonk stem van den president. Voor 1400 gulden, was het ant woord. Nee vader, dat is te mooi, meen de de president, die daarop vroeg, wat hij met het geld gedaan had, dat hij als maréchaussee had opge licht. Deze vraag wenschte meneer echter niet te beantwoorden; dat deed hier niet te zake; hij zou zich t. a. daarvan wel verantwoorden voor de rechtbank in Utrecht. Zoo ging het vragenspel geruimen tijd voort, totdat ,de Officier vroeg of verdachte misschien zoo goed wilde zijn hem te vertellen, hoe groot het bedfag was, dat hij in Utrecht had verduisterd. 4600 gulden, was he: antwoord. Het requisitoir was niet malsch; de eisch ook niet: 2jaar gevange nisstraf. Uitspraak over een week. Den Helder de stad van de inbraken. Verschillende zaken berecht. De rechtbank te Alkmaar behan delde hedenmorgen verschilende Heldersche zaken en steeds weer wees de Officier er in zijn requisi toir op, dat er in den Helder tegen woordig zeer losbandig geleefd wordt door een bepaalde groep van menschen, die profijt trekken van het feit, dat door de tijdsomstandig heden tal van huizen leeg staan of gemakkelijk te betreden zijn. Zoo had P. S., varensgezel aldaar in den nacht van 6 op 7 Oct. j.l. een groot aantal diverse artikelen gesto-* len, als koffiesurrogaat, fruit, snpep- artikelen, leeren jas, polshorloges, Sleutels, zeep, gordijnen enz. Jam mer voor hem werd hij op heeter- daad betrapt. De Officier eschte 1 jaar, waarna mr. Scholten clementie bepleitte. A. S. uit den Helder had van een collega een aantal goederen ge- kosjit, wetende dat deze van diefstal afkomstig waren. Hoewel verdachte nu trachtte duidelijk te makén, dat hij bij den koop van diefstal niets af wist, lukte hem dat niet en hjj hoorde 6 maanden tegen zich eischen. Mr. Sluis meende, dat vrijspraak moest volgen. De gebr. J. A. F. en W. G. F. had den uit een winkel in den Helder een aanbal muziekinstrumenten ge stolen. Tegen J. A. werd 5 maanden tuchtschool en tegen W. G. 4 maan- d i gevangenisstraf geëischt. MANTEL UIT DEN TREIN MEEGENOMEN. Een juffrouw uit Hoogkarspel is Zoo dom geweest, om een mantel te stelen uit den trein. Zij zat in een d»mescoupé met nog eenige vrou wen en meisjes en toen zij op het station Hoogkarspel moest uitstap pen, nam zij een damesmantel mee, die in het bagagenet lag. 's Avonds werd ze opgebeld door de politie, die haar vroeg of zij misschien den mantel had meegenomen, maar dat ontkende ze. "Veiligheidshalve ver-' stopte ze toen het kleedingstuk in de schuur, waar het gevonden werd. De dame trachtte haar onschuld te bewijzen, maar dat was onnoodige moeite: eisch 75 gulden of 20 dagen. GAUWDIEVEN IN HOTEL PROOT. De eigenaar van hotel Proot te Alkmaar heeft dezen zomer een paar leuke huisknechts in dienst gehad, K. B. en T. I. geheeten. Samen ont vreemdden ze een flinke hoeveel heid tafelzilver, lieten dit naar Am sterdam brengen en verkochten het daar. De opbrengst werd samen ge deeld. B. had bovendien nog interesse voor persoonsbewijzen, die hij het andere personeel afhandig maakte. Tegen B. werd 2 jaar, tegen I. 1 jaar geëischt. Politierechter. De president vroeg den verdachten allereerst waarom zij in hooger be roep waren gekomen. Zij antwoord den daarop dp ten laste gelegde fei ten niet te hebben gepleegd en deze te ontkennen. Den geheelen dag werd aan het hooren van de getuigen en de ver-j dachten besteed, waaraan de zitting tot Zaterdag werd geschorst. AGENT VAN POLITIE VEROORDEELD. De rechtbank te Rotterdam heeft uitspraak gedaan in de zaak van den 24-jarigen agent van politie R. B. te Rotterdam, die op 30 Mei j.b aanwezig was bij het koopen van 10 kilo thee door den 23-jarigen han delaar J. G. M., ten huize van zeke ren J. B. te Rotterdam. Toen de thee was ingepakt, ontpopte B. zich' als agent van politie en nam geld en- thee in beslag, terwijl hij zijn ambtspenning toonde. De inbeslag neming was uitgevoerd volgens een te voren gemaakte afspraak tus- schen M. en B., waarvoor laatste een gift ontving van 300. M. nam de thee over en verkocht deze weer door. De rechtbank veroordeelde R- B. tot eeri gevangenisstraf van acht maanden met aftrek der preventie ve hechtenis. J. G. M. werd veroor deeld tot een jaar en drie maanden gevangenisstraf niet aftrek. de de BAI Z'N KUIFIE GEPAKT! Vloekend en scheldend Was de An- "dijker slager R. H. op een schoonen Augustusdag bij de familie Jongejeugd gekomen, om eens een hartig woordje te spreken over éen geldkwestie en toen vader en zoon Jongejeugd hem dringend verzocht hadden, het huis te verlaten, was H. zoo mogelijk nog nijdiger ge worden en had Jongejeugd Sr. een paar flinke opstoppers gegeven. Vader J. deed een zeer omslachtig verhaal. -r- Ik sting hier en hai sting deer, zal 'k maar- zeggen. En toen begon hai te vloeken en te tieren en toen hai niet weg wilde, kwa'm m'n zeun Piet er bai en die.... Maar'heeft H; U ook gestompt? interrumpeerde mr. Krabbe. Bin ik net an toe! Ik zee, je moet d'r oit en töen kreeg ik een stomp en vier weken later had ik nog pain. En m'n pi^k is nou nog niet weer in orde. Dié is painlijk, weet U. Nou, en toe heb ikkom an z'n kuifie gepakt en hem met m'n zeun de deur oit getrokken en toen sting hai maar te zwaaien met zien armen. Maar* hoi gong d'r oit en kwam wéér. Nou (en ik zal het maar eerlijk vertellen) toen heb ik kom met de klomp twee goeie slagen gegeven. Die waren raak, en toen geleufde hoi 't wel. Veertien gulden of 15 dagen luidden eisch en vonnis. VAN SIBBEKUNDE GEEN KAAS GEGETEN! Een zeer merkwaardig geval speelde zich Maandagmiddag af voor den Alk- maarschen politierechter. Terecht stond n.l. een zekere C. E., reiziger van be roep, die indertijd verzuimd had zich bij de politie te melden, als zijnde ge deeltelijk van Joodschen bloede. Dat verzuim vond zijn oorzaak in het feit, dat de goede man totaal niet wist, dat hij Joodsch bloed in zijn aderen had! De verdachte deed het volgende merkwaardig verhaal: Toen hij verleden jaar, tegen den zin van zijn ouders, trouwde, vernam hij voor het eerst, d?t zijn vader -Mozes heette. Thuis en bij familie had hij steeds zijn vader met „Willem" hooren aanspreken. Hij had over deze plotse linge naamsverwisseling nooit nage dacht, totdat hij van de politie den op roep kreeg, zich alsnog te melden. Toen informeerde hij eens thuis, hoe een en ander in elkaar zat en pas toen hoorde hij, hoe zijn vader, die Jood was, in 1905 lidmaat der Ned. herv. kerk was ge worden. Zijn ouders hadden hem dan ook opgevoed volgens de christelijke leer: hij was gedoopt, ging als kind naar de Zondagsschool, later naar de catechisatie en nog later bezocht hij "met zijn ouders regelmatig de Ned. herv. kerk. Ook wist hij nu pas, waarom zijn vader indertijd met zijn geheele familie gebroken bad: dat was gebeurd na diens doop. Maar Uw achternaam wees toch wel op Joodsche afkomst? meende de offi cier, waarop verd, antwoordde, dat dit toch niet het geval was, omdat men schen met denzelfden achternaam juist orthodox christelijk waren. Ja, en aan Uw uiterlijk zou men het ook niet zeggen, dat U Jood is, op perde mr. Krabbe, die hem na den eisch 20 of 5 dagen) veroordeelde tot 15 of 3 dagen. 's-GRAVENHAGE, 16 Nov. - Juist op enkele dagen twee jaar nadat in Rotterdatti het gruwelijk drama zich voltrok, houdt het Haagsche Hof zich bezig met den moord, welke op 12 Nov. 1940 werd ge pleegd op den koopman van Aart uit Breda wiens lijk ingemetseld werd onder den vloer van een kel der in de woning van den moorde naar. Twee verdachten staan voor het Haagsche gerechtshof terecht voor hun daden, nadat de rechtbank te Rotterdam hen t«t levenslange ge vangenisstraf veroordeelde. Het zijn de verdachten T. A.' F. Slont en J. H. J. Diis, die tezamen het gruwzame feit, waarvan zij echter elkaar de schuld geven, zou den hebben gepleegd. In eerste instantie waren van de zijde van het O. M. ongeveer vijf tig getuigen gedagvaard. Dit aantal is voor de behandeling bij het Hof tot 23 terpg gebracht, doordat de, proc.-generaal een aantal getuigen heeft laten vallen. Echter zijn nu verschillenden van hen door de verdediging als getuigen gedag vaard, die in totaal plm.' 20 getui gen zal brengen. Het Hof wordt ge presideerd door mr. £ost Budde. Als pro.-generaal treedt op mr. U. Polman. Verdediger voor Dils is mr. G. Smelt en voor Slont mr. A. J. Vos- selman, beiden te 's-Gravenhage. E|e zitting. In de zitting welke omstreeks half elf aanving, werden hoofdza kelijk de verklaringen van verdach ten en getuigen, afgelegd tijdens de vorige behandeling, gepreciseerd. POLITIEAGENTEN OP HET INBREKERSPAD. ROTTERDAM, 18 Nov. - Voor de Rotterdamsche rechtbank hebben te recht' gestaan de 20-jarige nachtwa ker C. L. S. en twee gewezen agen ten van politie van het Rotterdam sche corps, de 43-jarige P. H. en de 47-jarige G. J., wegens diefstal in vereeniging ën wat J. betreft, bo vendien wegens schuldheling. Dezen verdachten was ten, laste -gelegd, dat ze op verschillende tijdstippen hoe veelheden melk en pap hebben weg genomen van het erf van den melk- slijter D. van Gelder aan den Dorps weg te Oud-Charlois en in den nacht van 22 op 23-Juni uit het pand i 175 aan den Pleinweg ee$ aantal' rollen stof en kunstzijde, tot een waarde van ongeveer 1500 ten nadeelevan' Meijer Kools. De laatste verdachte had 'zich bovendien schuldig 'ge maakt aan heling, door het..koopen van eenige paren schoenen, dié van diefstal afkomstig waren. De officier laakte de houding van de politiemannen, die van bescher mers beroovers werden van de burgerij. Hij eisehte tegen S. een ge- gevangenisstraf van 1 jaar en 3 maanden, met aftrek déï preven tieve hechtenis. Tegen H. een ge vangenisstraf van 2 jaar en 6 maan den, met aftrek der preventieve hechtenis en tegen J. een zelfde straf. Uitspraken 1 December a.S. Voetbal 2E KLAS A VOOR A.S. ZONDAG. Volgens de Sportkroniek zullen a.s. Zondag in 2 A de volgende vier wedstrijden worden gespeeld (HBC -WFC is uitgesteld)OSV-de- Ken- nemers, ZFC-Alcmaria, Alkm. Boys- KFC, Santpoort-RCH (West-Frisia vrij.) D a m m e rf. MEDAILLE-WEDSTRIJDEN. Dinsdagavond had in het club lokaal van D.D.D. de eerste van een tweetal wedstrijden plaats tusschen de Alkm. damclubs: D.D.D. en W.D.O. I Van beide clubs komen twee tien tallen uit. Voor elk tiehtal, dat over twee wedstrijden het best uitkomt, is een medaille uitgeloofd. De resul taten van gisteravond waren: D.D.D. I wirit van W.D.O. I met 128 W.D.O. H wint v. D.D.D. n met 164 De ontmoeting tusschen de eerste tientallen leverde de volgende uit slagen: 1. L. RavesteinW. v. d. Mo len 20; 2. H. RavesteynJ. Burgert 20; 3. M. Hemels—H. Kruider 20; 4 J. SchuitH. Linders 11; 5. M. Oud)—G. C. v. Gulik 11; 6. N. Oud C. Dammer 11; 7. H. J. Toepoel ^-P Veer 1—1; 8. P. Bakker—J. Har- tog 0—2; 9. N. M. Oud—J. Dik 2—0; 10. M. J. LangrasJ. Kaal 02. De eerstgenoemden zijn spelers van D.D.D. Zy speelden aan de oneven borden met wit. Gymnastiek HET 75-JARIG BESTAAN VAN HET N.G.V. 15 Maart a.s. zal het 75 jaar gele den zijn, dat het Nederlandsch Gymnastiek Verbond werd opge richt, hetgeen, men zal herdenken door op Zaterdag 13 Maart in het Concertgebouw te Amsterdam een bondskeuruitvoering te geven. Deze uitvoering vormt den inzet van dg plechtige herdenking van dit bij zondere jubileum op Zondag 14 Maart. Geconstateerd kan worden, dat er in het N.V.G. ondanks den hoogen leeftyd, een frissche geest heerscht, en ook op gymnastiekgebied de meest moderne systemen worden toegepast. Onder deze omstandighe den zal men de -bevoegdheid van leidinggevende organisatie naar vermogen gebruiken tot verhooging van de lichamelijke volksgezond heid. Tafeltennis DE ATTC IN DE COMPETITIE. Het eerste team der Alkmaarsche Tafeltennisclub behaalde Zondag j.l. te Hoorn op Disnie II een 7-3-over- winning, doch verloor van Disnie 1 met 2-8. ATTC II verloor van Ly- curgus I en XI met 0-10 en 0-10. Schaatsen AKE SEYFFARTH ZEGT DÉ WEDSTRIJDSPORT VAARWEL. De Z-weedsche wereldrecordhou der in het hardrijden op de schaats, Ake Seyffarth, wil zich uit de actie ve wedstrijdsport gaan terugtrek ken. Hü grondt zijn besluit op het feit, dat de wedstrydsport hem tyd en geld kost. Dit besluit van den Zweed moet ten zeerste worden betreurd, vooral omdat Seyffarth geacjit moet wor den nog tot groote prestaties in staat te zijn. In het begin van dit jaar ,-verbeterde hy nog het wereldrecord op de 3000 m iq Davos, waar hij een schitterenden indruk achterliet. Ook het wereldrecord op den 5000 m staat op zijn naam. Dit verbeterde hij eveneens te Davos in 1941. Reeds in het seizoen 1939/40 kwam hij naar voren. De Zweed beschikt over een prachtigen styl en een enorme kracht. Hij was altijd een zelfverze kerd rijder en vooral de bochten techniek beheerschte hy tot in de puntjes. Het is dus maar te .hopen, dat Seffarth, ondanks tijd en geld, op zijn besluit terugkomt. WAAR het volk is, daar rinff en waar de koe is de ne ring en waar de koe is, daar is de meik. Een Alkmaarsche veemarkt is een markt vol melk, al is die dan ook niet zichtbaar. Volle mejk zóó van de koe is iets, dat een stadsbewoner zich altijd als een bijzondere attractie voorstelt en het is dan ook niet te verwonderen, dat er talrijke be hoeftige huisvrouwen zijn, die haar kroost van fleschjes, busjes of em mertjes voorzien en de kinderen uitsturen met de boodschap: „Je gaat naar de markt en'je komt niet thuis zonder melk". vriendjes nuttigè wenken en prac- tische raadgevingen, „Je mot aan dat andere ding trekke". „Hou je flessie recht, stommerik, mot je 't uit je poote' late valle?" En intusschen wordt het kostbare vocht druppel bij druppel opgevan gen in de emmers van de optimisten e<- in de jampotjes van de pessimis ten, die al tevreden zyn als de bo dem maar bedekt is. De boeren knypen in deze tijds omstandigheden een oogje dicht en zij hebben zich niet omgedraaid of de meeat' ondernemenden van de kindergroep doen een aanval op de koe. Zij duwen en rukken aan haar spenen tot het de koe begint te ver velen en het dier nüdig achteruit- trapt. Maar; al, doende leert men en de handigsten hebben er slag van ge- kregep zoodanig met^ de affap- kraantjes van het koebeest te ma noeuvreeren, dat er zoo nu en dan een iyit straaltje .wordt weggespo ten, dat door een broertje of zusje triomfanteiyk in een jampotje wordt opgevangen. Een jochie is ér zelfs in geslaagd een toekijkend vriendje nat te spuiten, wat een zoodanige presta tie was, dat het kleine slachtoffer daarbij stom van' bewondering is gebleven. De Alkmaarsche jeugd melkt. Zij volgt niet Pallieter s leuze „Carpe .Diem", melk den dag! Zij doet het prozaïscher. Zy blijft, wat het me.- k«n betreft," by de koe en moeder staat vyf passen achter de gevaarlijke zóne met een panne tje en verzamelt alle kliekjes welke haar talrijk kroost uit diverse uiers weet los te peuteren. De beste stuurlui staan ook hier aan wal ert verstrekken broertjes en Het blijft een gevaarlyke onder neming, niet, alleen door de koe maar ook vanwege de politie. Er zijn wellicht dieren, die niet ge heel t.b.c.-vrij zijn en bovendien heeft de koe in zyn achterpoot een verweermiddel, dat allesbehalve ge vaarloos is gebleken. Soms kijkt een agent gedachtig aan de tijdsomstandigheden wel eens de kat uit den boom, maar de meesten kijken' de kinderen onder de koe vandaan en zoodra de blin kende knoopen in zicht komen, zijn al die jonge vrijbuiters plotseling verdwenen. Om natuurlijk weer op te duiken of wat de koe betreft onder te duiken als de agent voorbij is en het gevaar dus is geweken. Volle melk, gratis geleverd en dan nog zonder -bon. Er is geen fabriek en geen sly ter waar dat te krijgen is behalve bij de koedje met het oog op haar kalf altyd de leuze „direct van de fabriek naar den consument" heeft gehuldigd. Als er geen kalf is om zyn recht matig deel op te eischen, blijft het de koe onverschillig wie e, dan wèl of niet van haar melk zal profitee- ren. jf En daarom staat moeder met haar pannetje achter de frontlijn geduldig op de buitgemaakte kliekjes te wachten en is zy er vast van over tuigd, dat zij en haar woelig nage slacht den tyd niet nuttiger dan op de Alkmaarsche veemarkt kunnen besteden. Ad. nen, terwijl apart werden vermeld de recordverbeteringen op de Ber- -- ger IJsbaan, waar Buyen op 4 Febr. Noordholland vastgesteld. >er ju slaagde het record over de 1500 meter te verbeteren met 1.2 sec. KAMPIOENSCHAP KORTEBAAN INGESTELD. (Van onzen sportredacteur.) De 61ste algemeene jaarver gadering van den Ned. Schaat senrijdersbond werd dezer da gen in Deventer gehouden. Geen al te gelukkige plaats in den tegenwoordigen tijd, wat bleek uit de opkomst der afge vaardigden: het aantal clubs uit Noord- en Zuid-Holland, dat vertegenwoordigd was, bleek vrij gering, terwijl toch het cen trum van den Ned. Schaatsenr. Bond juist in deze twee provin cies is. De vergadering had een nor maal verloop; de besprekingen waren kort en zakelijk, zoodat in enkele uren de agenda was afgewerkt. De volgende wedstrijden werden vastgesteld: kampioenschap van Nederland langebaan: Kralingen; prov. kampioenschappen lange baan: Veendam. Leeuwarden, Ooster- hesselen, Deventer, Arnhem, Zeist, Amsterdam en Leiden; proefwedstrijden: Leeuwarden, Oosterhesselen, Zwolle, Deventer, Apeldoorn, Zutf en, Zwanen burg, Bergen, Krommenie en Beemster; schoonrijden dames, nat. kam pioenschap: nog niet vastgesteld; prov. kampioenschappen: Kampen, Apeldoorn, Anna Paulowna, Kralingen; schoonryden heeren, nat. kam pioenschap: Hoofddorp; prov. kampioenschappen: Zwolle, Apeldoorn, Z a a n d y k, den Haag. kortebaan kampioenschap van Ne derland: Leeuwarden. - Jaarverslag. Het jaarverslag, dat zeer over- zichtelyk was samengesteld, maakte o.a. melding van de omstandigheid, dat de Ned. Sch. Bond werd aange wezen als leidinggevend lichaam op bykans alle gebied van de schaat- sensport. Mede als gevolg daarvan steeg het aantal aangesloten veree- nigingen van 56 tot 73, een aantal, "dat de Bond nog nimmer had be reikt. Het aantal donateurs bereikte eerr recordcijfer: 789, welk getal in middels al weer gestegen is tot juist boven de 1000. Melding werd verder gemaakt van de namen der nieuwe kampioe- en ie brengen op 2 min. 31.4 sec. en waar Keijzer dienzelfden dag het re cord over de 3000 m met niet minder dan 5.5 sec. verbeterde en bracht op 5 min. 14.9 sec, Buyen reed dien af stand 4 sec. sneller dan het oude re cord. De Ijsbode verscheen acht maal en bevatte tal van lezenswaardige artike len, speciaal over het. ijstoerisme. Jaarverslag én rekening werden ver volgens goedgekeurd. De aftredende bestuursleden, de heeren W. M. van Haaften, mr. W. H. Dudok van Heel en J. M. Kingma wer den herkozen, terwijl in de plaats van den heer G. ,C. J. van Lanschot, die niet herkiesbaar was, werd gekozen mr. G. van Sinnicq Bergmann uit Vught. Van de beschikbaar gestelde credie- ten zal f 250 worden uitgetrokken voqj propaganda voor het schoonrij den. Medegedeeld werd door het presi dium, dat de kortebaanwedstrijden volgens het FrieSche reglement zullen worden verreden en dat t.a.v, de Elf stedentocht het reglement opnieuw in studie is genomen. Wat overigens bet nieuwe wedstrijd reglement betreft, de deskundigen op het gebied van schoonrijden, de heeren de Boer en Teerink hebben nu hun zin gekregen t.a.v. hét bepaalde in art. 133 sub 5. Tenslotte hield prof. dr. J. G. Slees- wijk, voorzitter der federatie van bu reaux voor medische-sportkeuring, een lezing over medische sportkeuring, wees daarbij op het nut en de noodza-, kelijkheid van deze keuring en drukte de aanwezigen op het hart, dat ook voor de wedstrijdrijders en lange tochlrijders medische keuring zeker geëischt moet worden. Met een kort woord sloot de presi dent, mr. Eecen, vervolgens de verga dering. Oplossing 1773 vorige rubriek. Stand. Zw. 11 sch. op: 7 8, 9, 10, 12,13, 17, 22, 25, 27, 36. W. 12 sch. op: 18, 23, 24. 29. 30„33, 34, 40, 41, 42, 43, 45. O pj. 1. 43—38 (zw. 36X47), 2. 33— 28 (zw. 22X33), 3. 40—35 (zw.'13X 22), 4. 24—19 (zw. 33x13), 5. 23—18 (zw. 12X23), 6. 38—32 (zw. 47x40), 7. 32X5 (zw. 25x34), 8. 5X39! wint. Heel mooi! i Practische slagzetjes. Eerst geven wij den volggenden stand: Zw. 13 sch. op: 3. 4, 6, 12, 13, 14, 16, 18, 19. 21, 24, 25, 29. W. 13 sch. op: 27, 28, 32, 33, 38, 39, 40, 44/49. Wit speel!: 1. 2823 (zw. 19x37), 2. 40—34 (zw. 22X43), 3. 34x23 (zw. 18X38), 4. 4440 (zw. 43x34), 5. 40X7! s 2e stand (damzet). Zw; 14 sch. op: 2, 3, 7, 8, 9, 10, 12, 13, 15, 16, 18, 22, 23, 30. W. 14 sch. op: 25, 26, 33, 34, 37,-38,'39, 41, 43, 44, 45, 47, 48 49. Wit haalt dam door: 3429, 26—21, 38—32, 43—38, 37x 17 en 25X1. Ter oplrvoor deze wéék: Probleem 1774 van P. Kleute Jr., Wassenaar. Zw. <12 sch. op; 2, 3, 7, 8, -9, 12° 15, 19, 23, 29, 33, 34. W. 12 sch. op: 17 20, 21, 50. 22, 27, 32, 38, 42, 47 48, 49, 50. Oplossing volgende rubriek FEUILLETON. 33 Het was Dael meer dan genoeg. Hier zat een vrouw voor hem, die niet alleen twee gelieven geschei den, maar ook het bestaan harer vriendin onmogelijk gemaakt had. En men zou het wel niet ver mis hebben, door te veronderstellen, dat de dood van Pranser er een, zij het zydelings, gevolg van was geweest. Men kon zich voorstellen, wat er daarna gebeurd was, Pranser had Irene verwyten gedaan en haar be dreigd, Barra op de hoogte te brengen en by de daarop gevolgde ruzie had hy een aanval van be nauwdheid gekregen, die hem noodzaakte 't vensterte openen en zoodoende was hy omlaag gestort. „Juist... en die telefonische bood schap?" vroeg Dael snel. „U hebt toch bericht aan Pranser» gestuurd, dat hy niets mocht doen, voordat hy u gesproken had?" „Angst", verklaarde Hilda lako- niek. „Of, als u het pathetisch wilt uitdrukken: berouw. Ik had intus schen nog een onderhoud met Silvio „Zou ik mogen weten, juffrouw Schot...?" „Ach nee, daarover spreek ik lie ver niethet ging eigenlijk om heel iets anders, mynheer de offi cier". Dael wist, wat hy wilde weten. Het scheen hem nu het oogenblik om haar misvatting'te herstellen. „Waarom zegt u toch telkens „mynheer de officier" tegen me?" vroeg hy. „Ik heb mezelf toch als dr. Dael voorgesteld eri dat ben ik. Een ongevaarlyke fabrikant van hoofdpyn- en rheumatiekmid- deltjes". „Dat zegt u dan wel «g laat", antwoordde zij rustig. „Ik hield u voor den vriend van professor Witte, die officier van justitie is. Hy moet ook een dergelijken naam..." „Hy heet Gobel", zei Dael. „Ja, dat zal wel. Maar het is niet mooi van u, dat u me alles eerst hebt laten vertellen". „Zoudt u het me anders" niet ver teld hebben?" Ze bedacht zich even. „Och ja, welwaarom niet?" meende ze. Plotseling nam ze hem scherp van terzijde op. „Waarom stelt u eigenlyk zooveel, belang in het ge val, als1 u geen officier van justitie bent, dr. Dael?" „Omdat ik omdatHy wist werkelijk niet, wat te zeggen „Omdat ik jyffrouw Keiler persoon- lyk ken", bracht hy er eindelyk uit. „O, als u haar enkel maar kent, dan is het goed", zei Hilda een beetje .hoonend. „Maar als u soms 'verliefd op haar bent, moet ik u waarschuwen. Dat is slecht voor de zenuwen. Later kost het geld. Denkt u maar aan de dure kleeren en de zilvervos van Pranser. Dael had een kwartier noodig, om haar aan het verstand te brengen, dat Irene die kleeren en dat bont slechts met weerzin gedragen had in het bijzyn en op uitdrukkelijk verlangen van Pranser. Wellicht liet hy zich in zyn yver om Irene te verontschuldigen wat te ver gaajp, waardoor juffrouw Schot in een lichtelijk ironische stemming ge raakte. „In één ding bent. u te bewonde ren", zei ze bij het afscheid. „Als alles, wat u van Irene gehoord hebt, uw sympathie voor haar niet doodt, dan bent u wel de bescheidenste meiisch ter wereld. Wat moet een vrouw dan wel doen, qmcniet meer door u bewonderd te worden?" „Dat hangt geheel van de vrouw af", antwoordde Dael geërgerd. „Dikwyls is het genoeg, dat ze af gunstig en intrigant is". IWordt yervolgd).

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 3