DA6BLAD VOOR Onteigening .bij evacuatie, De strijd in Tunis en Gyrenaica. Sovjettroepen leden zware verliezen aan menschen en materiaal. AJJCMAARSCHE EDITIE, Nieuwe Duïtsche wapens. Een electrisch machinegeweer en een gepantserde vlammenwerper. Waarschuwing aan Zwitserland Geen offer te groot om dè overwinning te behalen.' Vijandelijke aanvallen tusschen Wol ga en Don afgeslagen. Weinig actie in Cyrenaica. Verklaringen van Willkie. STADSNIEUWS. Inbrekers in de val. Voedselvergiftiging. Nachtelijk jolijt met een officieel slot. Geheime slachtplaats bij Uitgeest ontdekt. Deze courant versohjjnt dagelijks. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 3.10; franco door het geheele Rijk 2.63. Losse nummers 5 cents. Tel. Administratie (abonn., advert.) 3320, Redactie 3330. NOORD-HOLLAND Prijs der gewone advertentiën in deze Editie 0.10 per m.M., minim. 14 m.M. 1.40, elke 31/. m.M. meer 0.35. Tarieven v. d. geheele oplage op aan vraag. Uitg. N.V. Boek- en Bandels- drukkerij v/h. Herms. Coster Zoon, Voordam 9, Alkmaar, postgiro 37060. 144e Jaargang No. 278 2 pagina's HoofdredacteurA. K. JONKER, Alkmaar. Donderdag 26 Nov. 1942 Uit Berlijn wordt gemeld, dat in de vijf etmalen, welke het Bolsje wistisch offenisef ten Z. en ten N. van Stalingrad tegen de bocht van de Don reeds duurt, de Bolsjewisten er niet in geslaagd zijn hun strate gisch doel te bereiken, namelijk het verbreken van den Duitschen gren del in het Zuiden. De Duitsche leger leiding heeft daarbij geprofiteerd van de ervaringen opgedaan in de gevechten van den afgeloopen win- ten. Nieuwe oorlogswapens. Thans worden bijzonderheden be kend gemaakt van enkele nieuwe Duitsche wapens o.a. van een elec trisch machinegeweer met een vuur- snelheid van 3000 schoten per mi nuut, dat in het vijandelijke kamp den naam „doodelijke zeis" heeft ge kregen. Het tot dusver gebruikte machinegeweer verspreidt zijn kogels waaiervormig, die van het electri- sche liggen zoo dicht naast elkaar, dat als het ware een slag met een zeis van 180 graden wordt bereikt, waarbij nog komt, dat het bij elke temperatuur te gebruiken is en ge makkelijk kan worden vervoerd. Daarnaast is een gepantserde vlam menwerper in gebruik genomen waarvan de vuurstraal boven een wolkenkrabber uitkomt, zoodat men kan nagaan hoe doodelijk dit wapen in horizontale richting bij straat gevechten en bij het veroveren van versterkte stellingen is. Aan het front wordt dit wapen een vuur spuwende kachel genoemd. In den toestand in Tunesië is geen verandering gekomen. Er zijn nog geen gevechtshandelingen van groo teren omvang. Door de voortduren de actie der Duitsche en Italiaan- sche vliegtuigen vordert de op- jnarsch der Britsche'en Amerikaan- sche troepen slechts langzaam. De aanvoer van wapens, munitie en benzine heeft te lijden door de voortdurende actie van Duitsche en Italiaansche duikbooten en vliegtui gen. In Cyrenaica schijnt generaal Alexander nog steeds te sukkelen met ravitailleeringsproblemen door dat de vernielde haveninstallaties nog niet hersteld konden worden. Het DuitschItaliaansche pantser- leger bereidt zich intusschen op nieuwe gevechten voor. De Fransche admiraliteit heeft be kend gemaakt, dat tot dusver in Noord-Afrkia 1200 Fransche slacht offers te betreuren zijn, terwijl 16 schepen verloren zijn gegaan. Groote bedrijvigheid in Gibraltar. Uit La Linea Wordt gemeld, dat 3 vllegkampschepen Maandag de ha ven van Gibraltar zijn binnengeloo- pen, begeleid door 2 pantserschepen en 4 kruisers. Bovendien zijn daar 42 koopvaar dijschepen geankerd waarvan eenige zwaro averij vertoonden, alsmede een troepentransportschip. Talrijke vliegtuigen hebben vernielingen op het vliegveld van Gibraltar aange richt. De Britsche minister van buiten- landsche zaken, Eden, heeft gister in het Lagerhuis verklaard, dat de slag in Noord-Afrika zich in een buitengewoon critiek stadium be vindt. Onder het opschrift „Zwitserland maakt zich tot spreekbuis der Jood- sche opruiing" wijst de Völkischer Beobachter op de afwijzende hou ding van Zwitserland t.a.v. de in Duitschland getrokken contouren van een algémeene Europeesche nieuwe crrde. Dit moet verklaard worden door den invloed, dien Zwitserland in steeds toenemende mate geeft aan het Jodendom. Er zijn' thans in Zwitserland 14.500, grootendeels Joodsche, immigranten. Zwitserland heeft de toeneming der immigranten zelfs bevorderd. Hét wordt nu als spreekbuis gebruikt voor scheldpar tijen in de pers tegen de jonge Euro peesche volken en voor spionnage tegen hun militaire kracht. Het blad neemt aan, dat Zwitserland zich solidair verklaart met degenen, die achter zoo'n perspolitiek staan, en zich er van bewust is, dat die gevon den worden onder zijn Joodsche gasten. Oproep van den Moefti tot Ara bieren in N.-Afrika. - De Groot- Moefti van Palestina heeft voor de radio een oproep gericht tot de Ara bieren in Noord-Afrika, waarin hij zich keerde tegen den Engelsch- Amerikaanschen aanval op Fransch Noord-Afrika. Ten slotte sprak de Moefti als zijn overtuiging uit, dat de Arabieren van Noord-Afrika zul len weigeren, met de geallieerden sa men te werken. Congregatie der Riten bijeen. - hl de troonzaal van het Vaticaan is op 24 November de congregatie der Riten bijeengekomen om te beraad, slagen over het martelaarschap der in China gedoode missionnarissen. Van 1820 tot 1904 hebben in China in totaal 2418 missionnarissen den mar teldood ondergaan. Bijzonderheden van den marteldood konden slechts worden nagegaan bij 29 hunner, die tijdens dien opstand der Boxers in 1900 can het leven zijn gekomen. On- <3er hen va» een Nederïandfiöh# nog, In een nieuw artikel in „Das Reich" heeft dr. Göbbels gezegd, dat wie dezen oorlog verliest, het spel definitief heeft verloren. Hij prees de goede eigenschappen van het Duitsche volk, dat zin en doel aan het leven geeft. Zooals wij zeide hij dat volk met geheel ons hart liefhebben, zoo haten wij onze vijanden. Wij zijn onze vijanden zoo veel mogelijk tegemoet geko men, maar zij hebben ons op laffe wijze overvallen en dwingen ons met hun wraakplannen, maar te genstand op den weg naar de over winning geeft ons alleen maar nog meer vreugde in den aanval en spoort ons tot maximumprestaties aan. Geen offer is te groot en geen weg te lang om de overwinning te behalen. Bjj onze vrijwilligers. Bij een deel van den oorlogsbuit, door onze mannen tjjdens de jongste gevechten gemaakt, bevonden zich ook kameelen. Andere foto's hebben ons getoond, dat de mannen uitstekend van deze dieren gebruik weten te maken. (SS PK Altstadt-O H-P H m) Het Duitsche legerberieht van 25 Nov. luidt als volgt: In den Kaukasus hadden ook gis teren slechts plaatselijke gevechten plaats. Bij een geslaagden aanval in de Kalmukkensteppe drongen ge motoriseerde Duitsche troepen de vijandelijke stellingen binnen, wier pen den vijand naar het Oosten te rug en vernietigden een batterij en een aantal pantserwagens. Ten Z.W. van Stalingrad en in de groote bocht van den Don zette de vijand zijn aanvallen met sterke gepantserde en in- fanterieafdeelingen voort. De Duitsche afweer werd op doeltreffende wijze gesteund door sterke formaties vliegtuigen voor den strijd op korten afstand en Duitsche en Roemeensche gevechts vliegers, die in opeenvolgende gol ven opereerden. De Sovjettroepen leden op nieuw zware verliezen aan menschen en materiaal. Tegelij kertijd werden vijandelijke aan vallen tusschen Wolga en Don door Duitsche en Roemeensche troepen in verbitterde gevech ten en met zware, bloedige ver liezen voor den vijand afgesla gen. Daarbij werden wederom 54 pant serwagens vernield. Ook in' Stalin grad zelf mislukten vijandelijke aanvallen. Aan de rest van het Oos telijk front werden met succes Duit sche stormtroepoperaties onderno men en plaatselijke aanvallen van den vijand afgeslagen. In Cyrenaica en Tunis. In Cyrenaica en Tunis geen ge vechtshandelingen van beteekenis. In Cyrenaica werden Britsche strijdkrachten door jachtvliegtuigen en snelle gevechtsvliegtuigen in scheervlucht bestookt en hangars en op een vliegveld staande vlieg tuigen gebombardeerd. In de wateren van Algiers vernie tigden gevechtsvliegers des nachts een koopvaardijschip van 10.000 ton. Zij bombardeerden een groot transportschip in brand en brachten zware, schade toe aan twee torpedo- jagex-s. In de .havenwerken van Al giers, Bone en Philippeville werden door bommen zware branden ver oorzaakt, Bovendien werden met succes vijandelijke gemotoriseerde afdeelingen en spoorwegdoelen be stookt. Aan het Italiaansche legerberieht van 25 "'Nov. ontleenen wij het vol gende: In Cyrenaica beperkte het slechte weer aan beide kanten de bedrijvig heid te land en in de lucht. In den sector Tunis nam de activiteit der patrouilles toe. In de Algerijnsche wateren brachten onze formaties torpedovliegtuigen eenige groote transportschepen tot zinken. Een duikboot heeft op de rede van Bou gie drie torpedo's afgevuurd op een torpedojager, waarvan het voor schip onder water verdween. Gisteren hebben vijandelijke vliegtuigen laat in den avond bo ven Trapani gevlogen: de batterijen luchtdoelartillerie, die 1 snel in actie kwamen, brachten een Blenheim ten val. Naar de Britsche nieuwsdienst meldt, heeft Wendell Willkie Woensdag avond in een redevoering verklaard, dat de volken der „vereenigde na ties" hun doelstellingen tijdens den oorlog nauwkeurig moeten definiee- ren en moeten komen tot een „ge meenschappelijke overeenstemming over de vraag waarvoor zij strijden en wat zij van dezen strijd hopen". „Anders, zullen zij het risico loo pen, dat zij offers en leed op zich hebben genomen, zonder daarbij een bepaald doel na te streven. Wij moe ten, zeide hij, leeren met Rusland thans in den oorlog samen te werken en wij moeten ook leeren met Rus land samen te werken in een wereld na den oorlog". „MOEDER HEEFT IETS TEGEN DEN JEUGDSTORM". 's-Gravenhage, 26 Nov. - Heden avond spreekt Max Blokzijl om 19.00 uur voor den zender Hilver sum I in zijn serie „Brandende kwesties" over het onderwerp: „Moeder heeft iets tegen den Jeugd storm". VERDUISTER GOED I ZON 26 Nov. onder: 16.37 27 Nov. op: 8.18 MAAN 26 Nov. op: 19.48 onder: 11.00 Dec. Laatste kwartier. Regeling van schade vergoeding. Geen onmiddellijke uitbetaling. 's-GRAVENHAGE, 25 Nov. - Van de te evacueeren panden en opstal len met den daartoe behoorenden nagelvasten inventaris zal* een be paald gedeelte moeten worden ont eigend. In verband met van ver schillende zijden daaromtrent ge stelde vragen deelt de persdienst van het departement van Financiën omtrent de regeling dezer onteige ning het navolgende mede: Deze onteigening geschiedt door vordering, met dien verstande, dat de schadeloosstellingen worden vastgesteld door den secretaris-ge neraal van het departement van Fi nanciën. De schadeloosstellingen,, die door den secretaris-generaal van het de partement van Financiën worden vastgesteld, worden beschikbaar gesteld ten behoeve van de eigena ren en van andere belanghebben den ten aanzien van de gevorderde goederen. De gelden zullen in het algemeen eerst worden uitbetaald, nadat besteding voor herbouw af wederaanschaffing verzekerd is. Zoolang de betaling wordt uitge steld, wordt althans voor zoover de schadevergoedingsbedragen een na der te stellen minimum te boven gaan, rente vergoed tot 3% pet. per jaar. De eigenaren blijven belast met hypothecaire schuldverplichtin gen overeenkomstig de geldende overeenkomsten. Den hypothecai- ren schuldeischers zal voor hun rentevorderingen een verhaalsrecht Worden toegekend op de over de schadeloosstellingen te vergoeden rentebedragen. Omtrent de regeling van een en ander kunnen nadere regelen van den secretaris-generaal van het de partement van «Financiën worden tegemoet gezien. Intusschen zal als regel op individueele aanvragen om inlichtingen geen antwoord kunnen worden gegeven. Nadere inlichtin gen zullen zoo noodig ter algemeene kennis worden gebracht. Wel kun nen aanvragen worden ingediend tot het verkrijgen van een voor schot op de schadeloosstelling, doch aHeen voor herbouwdoeleinden of wederaanschaffing. Ook op de te vergoeden rente kunnen voorschot ten worden verleend, indien daar aan voor levensonderhoud behoefte bestaat. Desbetreffende aanvragen dienen te worden gericht tot den algemeen gemachtigde voor de oor- logs- en défensieschaden, Kneuter dijk 22, 's-Gravenhage. KORT NIEUWS. De 16-jarige zoon van den land bouwer Els te Wansum kreeg op het land van zijn vader, toen hij viel, de wielen van een kar over zich heen, met het gevolg dat hij kort daarna overleed» VOOR DE STUDEERENDE JEUGD. Den vorigen winter hebben ouders en de stuideerende jongeren véél moeilijkheden ondervonden van den kolennood. Studeerenden moesten in de huiskamer hun schoolwerk ma ken, zoodat de ouders geen bezoek konden ontvangen, zonder dat het werk van de studeerenden er onder leed. Om aan deze moeilijkheden tege moet te komen, heeft de burgemees ter op werkdagen, behalve des Za terdags, van des avonds 7 tot 9 uur de verlichte en verwarmde trouw zaal beschikbaar gesteld voor leerlin gen van ulo en middelbare scholen. Leerlingen, die dit wenschen, kun nen gratis en onder toezicht daar 's avonds him huiswerk maken. Zij mogen zonder vooraf gaande opgave van de trouwzaal gebruik maken. Voor ouders en leerlingen is dit zeker een uitkomst. Zoo wordt het gemeentehuis op sympathieke wijze ten dienste vgn de gemeenschap ge steld. Gisterenavond kreeg de politie een seintje, dat er onraad was in het pakhuis van den grossier D., Markt straat, hoek Achterstraat, alhier. On middellijk toog een groote politie macht naar het opgegeven adres en zette alle straten in de omgeving af, terwijl een paar rechercheurs het pand binnenginnen. Aldaar trof men een groote partij goederen aan, die klaarblijkelijk reeds door de heeren was neergezet om te worden mede genomen. Een paar individuen waren echter naar boven gesneld en tracht ten via de daken te ontkomen. Ook de politie begaf zich op het dak en zette de achtervolging in. Na hals brekende toeren gelukte het den in brekers een pand aan de Konings straat te bereiken en door den dak vensters te betreden. Daarop snelden zij tot groote schrik van de bewoners, naar beneden om zoodoende de straat te bereiken, doch zij liepen toen in de veilige armen van een paar al daar opgestelde rechercheurs! De daders, de 18-jarige J. J. H. en de 17-jarige L. J. werden naar het Bu reau van Politie gebracht en aldaar ingesloten. Uit het verdere onderzoek bleek voorts, dat zij gedurende de afgeloopen dagen ook nog twee fiet sen hadden gestolen en deze, na ze te hebben ontdaan van de banden, in het Kanaal hadden geworpen, ter wijl ze de banden hadden verkocht. Een tweetal andere jeugdige onver laten, n.l. zekere H. J. J. A. en J. P., die tijdens de inbraak op den uit kijk hadden gestaan, zijn gisteravond laat eveneens nog gearresteerd en ingesloten. NOG NIETS GELEERD. Wederom werden gisterenavond twee onbeheerd staande rijwielen gestolen. Wanneer zouden de bezit ters van deze thans zoo kostbare vehikels eens wijzer gaan worden en meer zorg aan hun karretjes gaan besteden? Door de duisternis misleid is te Rotterdam de. 57-jarige wachtman F. A. Hazes te water geraakt en ver dronken. De Officier van Justitie heeft tegen 'den dader van den moord in de van Holligaertstraat te Amster dam tien jaren gevangenisstraf ge- eischt. De dader had zijn alleenwo- nenden vriend, een 45-jarig handels reiziger, met een hamer en een mes gedood/en van diens fiets en f 20 be roofd, omdat hij speelschulden had gemaakt. HOESTPASTILLE8 NIET MEER OP DEN BON. Met ingang van 25 Nov. 1942 mo gen hoestpastilles, d.w.z. menthol- bonbons, mentholpitten, mentholta- bletten, eucalyptisbonbons, eucalyp- tistabletten en euealyptispitten, als mede calciumpepermunt, anijsmelk- tabletten en anijsmelkblokjes wor den gekocht en afgeleverd zonder dat daarvoor een bon van de ver- snaperingenkaart behoeft te wor den afgegeven. Betreffende ver koop en aflevering van deze artike' len aan den handel zal de Neder- landsche Meelcentrale nadere rege^ 1» SfcSlsa, - Bij de bewoners van het perceel 23 aan den Westerweg te Heiloo, deden zich heden vergiftigingsver schijnselen voor. Bij één van de be woners dermate, dat men den medi cus en de politie waarschuwde. De medicus nam direct tegenmaatrege len, met het resultaat, dat de pa tiënten zich buiten levensgevaar bevinden. De politie en de inspec teur van de Volksgezondheid stellen een onderzoek in. Vermoed wordt, dat de vergiftiging ontstaan is door het nuttigen van bedorven schar. Een dezer dagen, of beter gezegd, het was midden in den nacht en het klokje van twee uur had juist ge slagen, constateerde de politie, dat het nog zeer vroolijk toeging in de verlofslocaliteit van S. V., alhier. De mannen der Wet deden dap ook een inval en vonden den verlofhoü- der temidden van een zeer genoege- lijk gezelschap, terwijl de glaasjes met heerlijke cognac nog half ge vuld op tafel stonden.,.. De vloer was bezaaid met ledige doppen van eieren, die men zoo maar rauw naar binnen slurpteAlleen waren in een zeer vroolijke stemming en zelfs hun overbrenging naar het bureau van politie kon hun goede humeur niet bederven. Een proces-verbaal deed hen echter weer spoedig tot de werkelijkheid terugkeeren. Een nader onderzoek. De politie besteedde echter nog een gedeelte van dien nacht om het café aan een nader onderzoek te on derwerpen en het resultaat loonde de moeite dubbel en dwars. Aldaar werden inbeslag genomen hoeveel heden fruit, zoomede boter, eieren, worst, surrogaat-sigaren en een flesch slaolie, welke goederen alle uit den zwarten handel afkomstig waren of tegen veel te hooge prij zen waren verhandeld. Voorts werd ook een partijtje champagne op grond van prijsopdrijving in beslag genomen. Ook enkele flesschen met sterken drank vielen in handen der politiemannen. Hangende het onderzoek werd de caféhouder ingesloten, terwijl op grond van overtreding van het slui tingsuur, de Drankwet, de distribu tie- en prijzenbepalingen meermalen proces-verbaal tegen hem werd op gemaakt. AMSTERDAMSCHE RECIDIVIST STAAT TERECHT. Serie inbraken te Castricum. De 27-jarige H. L. uit Amsterdam, dezen zomer uit de strafgevangenis te Haarlem ontslagen, heeft niet veel ple zier gehad van zijn vrijheid. Betrekke lijk sp'oedig na zijn invrijheidstelling ontmoette hij in Amsterdam een ouden kameraad en samen besloten - zij een kraak te plegen in de provincie. Eerst zouden ze Wormerveer met een bezoek vereeren, maar tenslotte viei de keuze op Castricum, waar zij op een nacht twee fietsen, een radiotoestel, flesschen slaolie, eenige overjassen, een horloge, enz. stalen in drie verschillende per- ceelen. Verdachte bekende de feiten. Hij had alle mogelijke moeite gedaan, om ergens aan den kost te komen, maar steeds was hem dat mislukt en toen dreef de honger hem tot de misdaad. Reeds acht keer is hij veroordeeld, dit wordt de negende maal en straks moet hij voor oplichting in Amsterdam te recht staan. De officier eisehte 2 jaar en 3 maan den gevangenisstraf, waarna mr. de Lange clementie bepleitte. Uitspraak over een week. PRIJSNOTEERING VLEESCH De „prijsnoteering" van cland estien vleesch, zooals ze heden werd vastgesteld in het gebouw aan den Geestersingel te Alkmaar, bedroeg: a. voor het verhandelen drie maanden gevangenisstraf; b. voor het koopen door direote gebruikers pl.m. 15 gulden per kg. J. de Wit te Heiloo had n.l. een partijtje clandestien vleesch gekocht en verkocht en kreeg drie maanden. De afnemers, allen Heilooërs, wer den beboet met geldboeten van 15 gulden tot 75 gulden, afhankelijk van het aantal gekochte kg vleesch (van 3/4 kg tot 5 kg). Ergens op een afgelegen plekje werden schapen geslacht Alkmaar, Woensdagmiddag. Ergens achter Uitgeest op een weiland hebben clandestiene slachters dezen zomer een ge heime slachtplaats ingericht, waar regelmatig schapen ge- slacht werden. Het vleesch werd op de plaats der slachting verpakt en naar elders getransporteerd. Alles ging goed, tot op zeke ren ochtend alles verkeerd ging en de zaak aan het rollen kwam. De politie werd er in. gemoeid m hoorde verschillende getuigen. Die getuigen vervulden hedenmor gen voor den economischen rechter een zeer belangrijke rol, want van, hun verklaringen hing af, of de ver-* moedelijke daders al dan niet zou den „hangen". De verdachten in deze zaak waresv Louwrens Liefting, veehandelaars diens zoon Theodorus Liefting en een zekere Lourentius Bourgonje, allen uit Uitgeest. Eerst stond terecht de veehouder, wien ten laste was gelegd het slachten van een aantal schapen en het voorhanden hebben van een hoe veelheid vleesch. Verdachte bekende, dat hij vleesdK in voorraad had gehad, maar ontken» de, dat hij ooit een clandestien* slachting verricht had. De veehouder J. Winter Kzn. te Uitgeest legde echter een bezwaren de verklaring af. Hij had al verschil lende malen ter hoogte van de ver dachte plaats kloppen en hakken ge hoord en op den bewusten dag ge zien, dat een paar menschen pakken naar een roeibootje brachten en dat eenige menschen afval van de slacht over het riet in het water wierpen. Dien morgen is hij met zijn zoon naar de verdachte plek geroeid en daar vond' hij o.a. een ladder, een hakblok, een deur, kléine stukjes vleesch en been en versbh bloed. Tenslotte beweerde getuige, dat hij de menschen, die in het bootje stap ten en de pakken erin hadden ge legd, de drie bovengenoemde ver dachten waren! Getuige N. J. Winter, zoon van den eersten getuige, deed ongeveer het zelfde verhaal. Bovendien had hij de slachting gezien: Liefting Sr. slachtte en zijn zoon hield een poert van het schaap vast. Hoewel getuige op een afstand van ongeveer 100 a 150 m stond, beweer de hij, dat hij zich niet vergissen kon. Daar de derde getuige, P. Bom- gonje, den indxu kmaakte, dat hij niet geheel normaal is, werd hu voorloopig niet verhoord. De verdachte zelf bleef bfl zijn oorspronkelijke verklaring. Wei heeft hij op zekeren morgen zijn zoon zien slachten, maar toen hij er bij kwam, was het al afgeloopen. Ook bij het afslachten of vervoeren van het vleesch heeft hij nooit ge holpen. De Officier vroeig aanhouding van de zaak, opdat een rapport kan worden uitgebracht over de geestes gesteldheid van getuige Bourgonje. De economische rechter willigde cht verzoek in. Tweede verdachte vrijge sproken! Dan kwam voor de tweede ver dachte, L. Bourgonje te Uitgeest. De getuigen Winter legden weer gelijk luidende verklaringen af. Verdachte ontkende, iets met de slachtingen te maken te hebben. Conform den eiseh sprak de econo mische rechter verdachte vrij. 10 maanden voor derden verdachte. De derde verdachte, Th. Liefting, bekende, dat hij dezen zomer drie schapen heeft geslacht, maar hij ■wees er op, dat hij alleen de slach ting verricht heeft. Conform den eisch werd verdachte veroordeeld tot 10 maanden met be vel tot onmiddellijke in hechtenis neming. In het kader der troepenverzorging bezocht de Rijkscommissaris Rijksminis ter dr. Seyss-Inquart een herstellingsoord van de Waffen-SS in Nederland. tSS Fritz-Stapf-Pax Holland pa)'

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 1