AGENDA Ambtelijke mededeeUnpen. 1 4 „Pijn"-iijke momenten. KERK EN SCHOOL. ONTOELAATBARE VERKOOP METHODE. Een winkelier in onze stad ver kocht zijn poppen niet in den win kel, doch volgde hiervoor een jammer genoeg nteer voorkomende eigen methode. Indien men om een pop vroeg, dan keek hij eerst zijn klant eens aan en als hij dacht, dat deze mogelijkerwijze wel een boterbon zou kunnen missen, dan kon de klant in een apart kamertje komen en daar een pop uitzoeken. Had de klant dan een pop uitgeko zen, dan werd hem medegedeeld, dat hij die wel kon krijgen, doch slechts tegen afgifte van 1, soms 2 boterbonnen en bovendien tegen be taling van den prijs, varieerende van 5.50 tot 7.50 per pop. Een en ander kwam de politie ter oore en de Economische Dienst greep on middellijk in. Een hoeveelheid bo- terdistributiebonnen en ook brood distributiebonnen werd in beslag ge nomen. Voorts werd de geheele voorraad poppen in beslag genomen terwijl tegen den winkelier proces verbaal zal worden opgemaakt. Het is te wenschen, dat het bo venstaande een waarschuwing mag zyn voor die winkelier in Alkmaar, die ook bovenstaande methode vol gen. De econ. dienst van de politie Alkmaar zal in dergelijke gevallen met de meeste gestrengheid ingrij pen. Tegen den groentehandelaar A. uit Heiloo werd procesverbaal op- gmaakt terzake van het te duur verkoopen van zijn appelen en spruitkool. DIEFSTAL. Bij de recherche werd aangifte gedaan van diefstal van een schaap. Het dier, dat door eenige veedrij vers vastgebonden op straat was achtergelaten, omdat het onwillig was, bleek bij de komst van den eigenaar verdwenen te zijn. EEN MOOI HEER! Een Alkmaarsche juffrouw kwam na het vertrek van haar man naar het buitenland tot. de ontstellende ontdekking dat hij alle distributie bescheiden had medegenomen. Uit het door de politie ingestelde onder zoek is komen vast te staan, dat be doelde distributiebonnen reeds a~n derden verkocht zijn. RIJWIELDIEFSTAL. Door de politie is tegen een be woner van Alkmaar procesverbaal opgemaakt wegens rijwieldiefstal. FRAUDULEUS SLACHTEN. Twee rechercheurs van den Eco- nomischen Dienst van de politie al hier troffen op den openbaren wég te Alkmaar een persoon aan, die een hoeveelheid schapenvet ver voerde, wat afkomstig bleek te zijn van een clandestiene slachting. Uit een direct in zijn woning ingesteld onderzoek bleek, dat aldaar nog aanwezig was een partij schapen- vleesch en -vet, een hoeveelheid paardenvet, alles afkomstig van frauduleuze slachtingen, alsmede slagersgereedschap. Alles werd in beslag genomen. De verdachte is aan het bureau van politie alhier inge sloten. Uit het onderzoek kwam vast te staan, dat een zoon van ver dachte zich eveneens heeft schuldig gemaakt aan het frauduleus slach ten van een schaap. Ook hij is inge sloten. Tegen een inwoner van een aan grenzende gemeente wérd proces verbaal opgemaakt terzake van het koopen van een hoeveelheid scha- penvleesch, afkomstig van een frau duleuze slachting. KAAS ETEN NIET GEOORLOOFD, ALS ZE NIET DOOR BONNEN GEDEKT IS. Een expediteur hier ter stede, die een partij kaas vervoerde, kwam onderweg tot de ontdekking, dat van één kaas op zijn, wagen een groot stuk was ontvreemd. In zijn verbouwereerdheid verorberde hij zelf de 'rest, om zoodoende het mis drijf te verbergen. Dat dit niet ge oorloofd is, bleek hem eenigen tijd later, toen door de politie tegen hem procesverbaal werd opgemaakt. DIEF AANGEHOUDEN. Een Alkmaarsche schilder, die nu en dan bij een buurvrouw repara- tiewerkzaamheden uitvoerde, maak te er een gewoonte van om dan tel kens bij haar een bankbiljet van 100 uit een geldkistje weg te ne men. In den loop van dit jaar had -hij op die wijze een bedrag van 700 onrechtmatig weten te ver krijgen. Eenige dagen geleden liep hij tegen de lamp en werd door de recherche aangehouden. Hij is thans ingesloten in het bureau van poli tie alhier. KERSTFEEST 1943. Op 20 Dec. a.s. wordt een kerst feest gehouden voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Hiervoor komen in aanmerking kinderen van ouders, die een aanvraag om ondersteuning van Winterhulp Nederland hebben ingediend. Kinderen kunnen zich daarvoor aanmelden a.s. Zaterdag, 28 Nov. van 2 tot 4 uur aan het bureau van den Nederlandschen Volksdiensl, Langestraat 87, met medebrenging van een bloem- of B-broodbon. Particuliere giften voor dit kin derfeest worden gaarne aan boven staand adres ingewacht. Het Kerstfeest wordt georgani seerd door de N. S. V. O. en den Nederlandschen Volksdienst. GESLAAGD. Mej. G. ter Hoeven, voorheen wérkzaam in het Centraal Zieken huis alhier, is in het acad. zieken huis te Utrecht geslaagd voor het cxuwa kraaiaverpleging. .COMPONIST IN ZIJN GEBOORTEPLAATS TERUG. Pierre Blaauw voor het eerst na dertig jaar weer in Koedijk. Zoo omstreeks dertig jaar geleden trok een Koedijker de wijde wereld in. Hij studeerde muziek, componeer de en ging op tournee. Zijn werken vonden niet slechts „gehoor" door de radio in zijn geboorteplaats, maar over de geheele wereld. Maar de ge heele wereld zag bovendien dezen Koedijker en bewonderde hem: Amerika, Ned.-Indië, Duitsehland behalve Koedijk. De laatste maanden brachten hem echter weer in Nederland, waar hij o.a. voor Vreugde en Arbeid optrad. Het heem trok en zoo heeft Pierre Blaauw want hij is het niet ge rust vóór hij oók in zijn geboorte plaats kon optreden. Zaterdag zal hij nu in Koedijk komen, voor het eerst na dertig jaar, en daar o.m. zijn be kende composities, als die Spieluhr, uitvoeren voor zijn plaatsgenooten. Ongetwijfeld een evenement voor Koedijk. HEILOO. Uitzending N.V.D. - Woensdag avond zijn de kinderen, die voor een 6 weken naar Oostmark zijn ge weest, teruggekeerd. Het had hun aan niets gemankeerd. Beladen met geschenken van hun pleegouders kwamen zij thuis. GEVONDEN VOORWERPEN. Diverse handschoenen, diverse portemonnaies met inhoud, actetasch, rozenkans, kinderwantje, sleutels, fietstasehje met reparatiebenoodigd- h-eden, klaviersleutel, zwarte para- pluie, uitlaatpijp van auto, bruin kin- derschoentje. Hartog, le Landdwarsstraat 5, kin dermuts en bont konijn; Boon Hoe- verkade 8, wollen handschoen; Ade- ma, Kennemerstraatweg 183, porte- mormaie met inhoud; Beers, Groot Nieuwland 62, portemonnaie met in houd; Groen, Drebbelstraat 14, kin- d er want; Leemmers, Kennemersin- gel 31, combinatietang; De Bakker, Heiligland 30, portemonnaie met in houd; Lugtig, van der Woudestraat 34, portemonnaie met inhoud; Prins, Nieuwesloot 8, zijden shawl; Oukes, Snaarmanslaan 90, klos- en rolletje garen; Jansen, Baansingel 33a, broodzak met brood; Leloeux, van Leeuwenhoakstraat 20, want; Van Peursum, Jan van Scorelkade 50, al- pinomuts; Leeuwenkamp, Stuart- straat 85, kinderwant; Klinkhamer, Geestersingel 35A, padvindersriem; Oudejans, Schoutenstraat, portemon naie met inhoud; Smit, Wildemans hofje 61, bruine wanten; Wehnes, Luttik Oudorp 20, bijtring; Bakker, Zuiderhoutlaan 11, bruin kinder schoentje; Heiblom, P. L. Takstraat 12, leeren étui, inh. vulpen enz.; Huitema, Polderstraat 7, zilverbon ad f 1; Joostema, Visscherslaan 25; portemonnaie met inhoud; Van Bom mel, Ferd. Bolstraat 18, puntkapje; Kraakman, Westdijk 4, damesporte- monnaie met inhoud; Wouda, Tuin straat 56, motorhandschoen; Vos., Tienenwal 58, parapluie; Comman deur, Huiswaard 1, actetasch en pakje; Butter, Spoorstraat 47, hoofd doek; Kraakman, Korte Kievit straat 4, Oudorp, zwarte want; Ver ver, Varnebroek 14, paar dames handschoenen; Torenbeek, Hoever- kade 10a, bruine muts; Van der Peet, Koningsweg 43, ijzeren steal met handvat; Dokter, Egmonder- meer 481, Egmond aan den Hoef, zil verbon ad 2.50; Nutspaarbank, Nieuwesloot, étui met inhoud; Touw- ker, Papiermolenstraat' 7, portemon naie met inhoud; De Groot, Friesche- weg E 65, want en muts; Doets, Magdalenenstraat 2, bril; Paneras, Kapel 178, Heiloo, portemonnaie met inhoud; Bleeker, Leeghwaterstraat 1, heerenhandschoen; Bellekom, Toorn- burg 7, schapenhuid., KS EE um FRUIT? NAMENS vele huisvrouwen schrijft een „moeder" ons: „Als de huisvrouw denkt aan onze rijkbeladen vruchtboomen, dan vraagt zij zich af: Waar blijft toch al dat fruit? Verdwijnt het allemaal in de magen der rijken? Men krijgt in de winkels steeds te hooren, dat er niets is of het is reeds verkocht. Hoewel wij toch werkelijk niet tot de „armen" be- hooren, heb ik nog geen -appel voor de kinderen kunnen koopen, daar het zob schaarsche fruit bovendien nog abnormaal duur 'is. In Duitseh land wordt het fruit ook gedistri bueerd; kan dat hier dan niet? Op deze manier moeten de kinde ren deze zoo noodige vitaminen ook nog ontberen." ANTWOORD: Na ingewonnen in formaties bij de bevoegde instan ties kunnen wij mededeelen, dat momenteel practisch geen fruit jneer wordt aangevoerd. De huidige aanvoer bestaat uit een geringe hoe veelheid appelen, waarvan de voor het binnenland bestemde partijen op regelmatige wijze over de betrok ken handelaren worden verdeeld. De kleinhandelaar, bij wien het fruit uiteindelijk terecht komt, ont vangt niet voldoende om al zijn klanten tevreden te stellen. Gok een distributieregeling zou in dezen geen oplossing brengen, omdat de hoeveelheden daarvoor toch te klein zijn; een rantsoen zou eenvoudig niet zijn vast te stellen. Ten aanzien van de vraag of het fruit uitsluitend in de magen der rijken verdwijnt, merken wij op, dat het eenige middel om dit kwaad te voorkomen is het doorgeven van concrete klachten met naam van den betrokken kooper en verkooper. AMeen dan zijnd3 controle-instanties in staat om met kans op een be hoorlijk resultaat zoo'n klacht te behandelen. Bond van Rundveefolcvereenigingen in Noord-Holland. sinds menscnenheugenis niet zoo'n klein kwanium hooi gewonnen. In 't Gulden Vlies te Alkmaar hield de Provinciale Bond van Runtiveefokvereenigingen in Noord- Holland, Woensdag, onder voorzit terschap van den heer S. N. Zuur bier, zijn 70ste alg. vergadering. Na een herdenking van den fokker Jb. Kaan Kz.| zeide de voorzitter in zijn overzicht over het afgeloopen jaar, dat sinds menschenheugenis er geen zomer geweest is waarin over 't algemeen zoo'n klein kwan tum hooi vtas gewonnen. Het gewas was bovendien wisselvallig, zoodat hetgeen gewonnen werd nog van slechte kwaliteit was. Gelukkig kenmerkte de nazomer zich door een buitengewonen groei van het nagras, doch de achterstand was te groot, zoodat er voor den wintervoorraad een noodtoestand heerscht. Het mond- en klauwzeer, dat zich in April ernstig liet aanzien, beperkte zich tot enkele sporadische geval len, doch sinds de laatstè weken breidt die gevreesde ziekte zich snel uit. Laten wij hopen, aldus spr., dat Nederland dezen winter vrij zal ko men. Ook de longziekte breidt zich uit, zoodat waakzaamheid' geboden is. Op verzoek van den hoofdinspec teur, den heer de Jong, werd beslo ten de voorjaarsvergadering in Mei te houden, gelijktijdig met de dis trictsvergadering van het N.R.S. Nu Terschelling in September bij Friesland in ingelijfd, is deze afdee- ling als lid afgeboekt. Tengevolge van de bepaling, dat 18 Oct. alle vee moest zijn ingeleverd, was de ruiling van het vee dit jaar een vol komen fiasco. Veel vee, dat voor rui ling in aanmerking kwam, werd af geslacht. Werden het vorig jaar nog 100 dieren geruild, dit jaar waren het er maar 30. Bij herstemming werd tot be stuurslid gekozen de heer C. Laan. In plaats van den voorzitter die niet herkiesbaar was, werd als zoodanig gekozen de heer R. L. Waiboer. Mededeelingen over de veelevering. De hoofdinspecteur van het N. R. S„ de heer de Jong, deed hierop me- dedeeling over de veelevering. Voor 1941 boekten het N.R.S. en de Frie- sche Bond met een adres tegen het stelsel van veelevering weinig suc ces. Voor 1942 zou hetzelfde stelsel worden gehandhaafd, zoodat weder om geen onderscheid zou worden ge maakt tusschen de menschen die van oudsher fokker geweest waren en hen die daaraan weinig hadden gedaan. Waar de regeling voor 1943 soepeler is, heeft het N.R.S. voor 1942 ook een soepeler regeling ver zocht, ten aanzien van de stieren, omdat die ook meetelden pij het bedrijfsmaximum. Het resultaat is, dat tenslotte de fokstieren gesteld zijn buiten de toewijzing, alleen die stieren, die voor eigen bedrijf ge houden worden, vallen er buiten. Ook zal^voor iemand met boven tallige toewijzingen het bedrjjfs-' maximum worden verhoogd. Men zal er echter rekening mee moeten houden, dat men van dat aantal moet leveren, zoodat het wenschelijk is, wanneer de voedselpositie het niet toelaat de dieren aan1 te houden, dit op te geven. Voorts geldt voor 1943, dat de kal veren, geboren na 1 Oct. 1942, niet meetellen voor de veelevering. Na eenige bespreking over het houden van de na j aars veemarktkeu ring op Woensdag in plaats van op Dinsdag te Hoorn, waarbij de fok kers om Hoorn te kennen gaven het wenschelijk te vinden, dat de Dins dag daarvoor gehandhaafd bleef, zegde de voorzitter toe, dat het be stuur deze aangelegenheid nader onder het oog zal zien. De bestuursvoorstellen ten aan zien vön de reorganisatie van het Bemiddelingsbureau voor dien aan- en verkoop van fokvee werden aan genomen, doch eenigszins gewijzigd, aangezien de vergadering van oor deel was, dat het bestuur de begroo- tinr* daarvoor te krap had opgezet, omdat den leider van 't bureau een zoodanige honoreering moest wor den toegekend, dat hij ervan kan leven - en zich geheel aan die taak kan geven. Nadat de begrooting voor 1943 in ontvangst en uitgaaf op een bedrag van 5966 was goedgekeurd, wer den lichtbeelden vertoond over het verleden, het heden en de toekomst van het vee in Noord-Holland, waar bij een kleinzoon zijn grootvader op het witte doek zag met een stier die in 1883 op de wereldtentoonteï- ling te Amsterdam den eersten prijs behaalde. Bioscopen. Alle theaters eiken avond 7.30 uur. - Alkm. Bioscoop-Theater, Haar privé- seeretaris (com.) Alle leeft. Harmonie-Theater, Die grosse Liebe (rom.) Alle leeft. (Geprolongeerd). Victoria-Theater, Jenny als detective (rom.-^ens.) 18 j. Cinema-Theater, Hartstocht (rom.) lft j. Vrijdag 27 November. 7.30 uur, De Rustende Jager te Heiloo, lezing Lode van Gent voor het Nut. Zaterdag 28 November. 24.30 uur, Kanisstraat hoek Geest, tentoonstelling schildersvereen. Door werken. 3.30 uur. Harmonie, 2e abonnements concert H. O. V. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, tooneelavond van TJlvadero. 8 uur, Koningsweg 2, vergadering N. A. F. 7.30 uur, café Schuit te Koedijk, cabaret. Zondag 29 November. 104.30 uur, Kanisstraat hoek Geest, tentoonstelling schildersvereen. Door werken. 2.30 en 7.30 uur, 't Gulden Vlies, opv. „Daar klopt iets niet" door Gez. Piet Kohier. 2.30 uur, hotel Proot, voordrachten Aafje Top voor N.-D.K. 2 uur, zaal S.huyt te Schoorl, derde opvoering revue „Voorwaarts marsch". VERTROKKEN PERSONEN. E. H. M. Jongejan, R.K., zonder be roep, van Nieu.wlandersingel 53 naar Nieuwer-Amstel. T. Bins, N.H., broodhakker, en echtg., van Linde gracht 19 naar Den Helder. J. Phi lip, geen, 'glazenwasscher, en echtg., van Pinksterbloemstraat 47 naar Amsterdam. A. A. C. Genefaas, R.K., leerling-verpleegster, van Van Everdingenstraat 18 naar Zaandam. M. R. Riteco, R.K., dienstbode, van Breedstraat 2 naar De Rijp. M. J. 'Thoomes, R.K., z. b., van Gees- terweg 14 naar Amersfoort. R. Kalf, R.K., huishoudster, van Ka naalkade 31 naar Haarlem. G. Schipper, R.K., huisschilder, van Overdiestraat 25 naar Heiloo. P. D. Krijger, geen, z. b., van Wester- weg 65 naar Wageningen. H. Boe- rebeom, R.K., winkelbediende, van Payglop 15 naar Enschedé. E. I. G. Röring, R.K., leerl.verpl., van Cla- rissenbuurt 45 naar Delft. 3 BERGEN. De Berger IJssportvereeniging ver gadert. - De B.IJ.S.V. hield Woens dagavond onder voorzitterschap van den heer A. van Reenen haar jaar- lijksche algemeene vergadering in café Oldenburg. Na opening en notulen volgde het jaarverslag. De secretaris liet hierin het heele gebeuren op den Berger Recordbaan ('t woord is van de Ijs bode) gedurende de 42 dagen, dat zij ,voor het' publiek geopend was, nog eens de revue passeeren. De rekening van de penning- meesteresse sloot in ontv. en uitg. met 3419,48. Het kassaldo bedroeg 102,81. Aan arbeidsloon was uitge geven 1336,59. Nadat de kascommissie rapport had uitgebracht, werd de penning- meesteresse gedéchargeerd. Tot leden van de kascommissie 1943 werden benoemd de heeren D Honig en C. Kroon. De aan de beurt van aftreden zijnde bestuursleden, de heeren A- van Reenen en D. A. Klomp, werden met zoo goed als algemeene stemmen herkozen. Bij de vaststelling van de wed strijden werd het bestuur in over weging gegeven om naast den te houden proefwedstrijd nog te orga- niseeren een wedstrijd in het schoon- rijden voor personen, die nog nooit een prijs hebben gewonnen, een wedstrijd in het hardrijden voor dames en een kinderwedstrijd. Tegen het houden van een gecostumeerd ijs'feest bleken te veel bezwaren te bestaan. Bij de rondvraag werd onder meer gevraagd naar de mogelijkheid van verzekering. Bij den ingang naar het ijsclubter'/'n bestaat gelegenheid zich te verzekeren. ST. NICOLAASMARKT. De Directeur van het Marktwezen brengt hierbij ter algemeene ken nis, dat de ST. NiCOLAASMARKT te Alkmaar wordt gehouden op 2, 3, 4 en 5 December 1942, op de Laat: op 5 December des middags geeom bineerd met de Za+erdagavondmapkt. De standplaatsen voor deze markt, die uitsluitend ter beschikking wor den gesteld aan, en bediend moeten worden door ingezetenen der ge meente Alkmaar, dienen s c h r i f- t e 1 ij k te worden aangevraagd vóór of op Maandag 30 November 1942, ten kantore van het Gemeente- Slachthuis, met duidelijke vermel ding van naam, woonplaats en be- nocdigde ruimt* De m te nemen standplaatsen die door den marktmeester worden aangewezen, mogen op de genoemde dagen bezet zijn van des v.m. 9 uur tot uiterlijk des n.m. 4.30 uur en moeten iederen dag, né afloop der markt, geheel worden ontruimd. De Directeur voornoemd, VOORTHUIJSEN. VASTE BRANDSTOFFEN VOOR KAMER- EN PENSIONBEWONERS. De Leider van den Distributiedienst, Kring Alkmaar, maakt bekend, dat van- at Maandag 30 November 1942 tdt en met Vrijdag 4 December 1942 formulie ren MD 33311 kunnen worden afge haald ter verkrijging van vaste brand- stoffenwoor de maanden December 1942 en Januari 1943, ten behoeve van kamer- en pensionbewoners. De uitreiking der formulieren zal ge schieden in het lokaal Brillesteeg tus schen 912 en 1416.30 uur. Ten behoeve van pensions met 10 of meer gasten of voor pensions waarin geen hoofdbewoner aanwezig is, mag geen aanvraagformulier MD 33311 worden ingevuld. Het formulier MD 33311 moet zoowel door den kamerverhuurder of pension houder (aim de voorzijde) als door den kamerhuurder of' pensiongast worden ingevuld (voor huurder en pensiongast de achterzijde). Voor woningen met centrale verwar ming moet het formulier MD 33311 in tweevoud worden ingediend. Geen extra brandstoffen mogen wor den aangevraagd voor of door personen, die niet in het bezit zijn van een distri butiestamkaart (b.v.ingekwartierde Duitsche militairen). Rijksduitschers dienen zich te wenden tot de N.S.D.A.P., resp. tot de Nat. Soc. Volkswohlfahrt of de „Dienststelle! waaronder zij ressorteeren. De formu lieren moeten tusschen 7 en 19 Decem ber 1942 door den kamerverhuurder per soonlijk worden ingeleverd bij den Dis tributiedienst, Kantoor Ridderstraat. De distributiestamkaarten van de ka merverhuurders en pensiongasten moe ten hierbij worden overgelegd. Aanvragen ingediend na 19 December 1942 kunnen niet meer in behandeling worden genomen. EXTRA ZEEP VOOR „VUILEN ARBEID". De Leider van den Distributiedienst, Kring Alkmaar, maakt bekend, dat op Vrijdag 27 November 1942, Maandag 30 November, Dinsdag 1 December 1942 en Woensdag 2 December 1942 formulieren MD 23371, ter verkrijging van extra- zeep voor „vuilen Arbeid" kunnen wor den afgehaald bij den Distributiedienst, ingang Ridderstraat. De formulieren moeten vóór 7 Decem ber 1942 weer bij den Distributiedienst zijn ingeleverd. De Leider voornoemd, W. WAGENAAR, BURGERLIJKE STAND. ALKMAAR. GEBOREN: Tijlke, d. van Albert van de Kuijt en T. Scheppers. Hanneke, d. van Jan van Dok en J. E. H. van der Putten. Steven K., z. van Gerrit A. Coert en K. Zaalberg van Zeist. ONDERTROUWD: Cornells Brevé en Josina Blumink. j— Louié J. C. Rees en Aaltje Zwart. Petrus J. Coeveld en Lolkje L. Poeze. OVERLEDEN: Stephanus Swart, geh. met C. M. Broers, 78 jaar. Doodelijk ongeval. - Te Heili- gerlee is door het op hol slaan van een paard, de 36-jarige gehuwde melkrijder U Doedens van den wa gen geslingerd, toen deze in botsing kwam mét een hoop steenen. De on gelukkige was op slag dood. Doodelijk ongeluk. - Een zes jarig zoontje van den heer van Reste ren te Gorinchem geraakte onder een trailer. Enkele uren na aan komst in het gasthuis is hij daar overleden. Laatste gobelin-wever over leden - Op 73-jarigen leeftijd is te Baarle-Nassau de laatste gobelin wever van ons land, de heer D. Geeraerst, overleden. De overledene genoot om zijn fraaie kunstzinnige werkstukken groote vermaardheid. Wielen van brandweerauto ge stolen. - De 31-jarige schipper A. J. B. en de 28-jarige heier S. S. uit Westzaanhebben in Juli kans ge zien, de wielen met binnen- en bui tenbanden van de autobrandspuit in hun woonplaats te stelen. De banden hadden zij voor ruim 2000 ver- Kocht. De Haarlemsche rechtbank heeft heden beiden tot een jaar ge vangenisstraf veroordeeld. Centraal Politiemuseum te 's-Gravenhage. - Naar -wij vernemen, zal te 's-Gravenhage een Centraal Politiemuseum worden ingericht. AVONTUURLIJKE REIS VAN EEN KOFFER. Een inwoonster van Wierin- gerwerf kwam voor enkele we ken, toen zij op reis was, tot de onaangename ontdekking, dat tij dens de reis haar koffer was ver dwenen. Alle pogingen door de Ned. Spoorwegen in het werk gesteld om dezen koffer op te sporen, bleven vruchteloos, zoo dat hij door de Spoorwegen als verloren werd aangemerkt. Deze week ontving de betrokken in woonster echter een brief uit Weenen, waarin haar verzocht werd, een koffer te haren name staande, aldaar te komen afha len! Inmiddels zijn de Spoorwe gen van dezen brief in kennis 'gesteld en zullen zij voor de te rugkomst van den voortvlvuchti- gen koffer zorg dragen. Het Langemarck-Studium. Om tot het Langemarck-Studium te werden toegelaten moet men aan bepaalde normen, wat betreft ver stand, karakter en lichameiijken toe stand kunnen voldoen. Deze drie factoren geven bij den uitslag van de schifting den doorslag. De gods dienstige en politieke overtuiging van den candidaat spelen slechts in zooverre een rol, dat zij niet in tegenspraak mogen zijn met de tradi tie en de doeleinden van het Lange marck-Studium. Iedere candidaat, die beseft, dat het Langemarck-Studium in deze jaren, waarin de Germaansche mensch worstelt om zijn godsdienst en zijn cultuur tegen de vernieti gende machten van het kapitalisme en bolsjewisme te verdedigen, de Germaansche lotsverbondenheid ook hierin tot uitdrukking wil brengen, dat iedere jonge, begaafde arbeider uit Duitsehland, Nederland, Vlaan deren, Noorwegen en» Denemarken de kans krijgt zijn kennen en kun nen tot aller welzijn te ontwikkelen, zal in het bovenstaande een voldoen de verklaring vinden voor de on zekerheid, die er bij hem op dit punt zou kunnen heerschen. Wij wonen in een gebied van de Noordzee tot de Weichsel, dat klein is in vergelijking met de levens ruimten, die andere volkeren en an dere rassen ter beschikking staan. Uit het diepste van ons innerlijk hebben wij ondanks dat de krachten geput, ons door scheppingsdrang, plichtsbesef, arbeidslust, sociaal ge voel en trouw aan ons volk een samenleving, een cultuur te schep pen, die het hoogste laat zien, wal ooit ter wereld werd bereikt. Ons aller lot hangt daarvan af, of wij in deze jaren gezamenlijk het^ onheil kunnen afweren, dat ons bedreigt. In deze enorme krachtsontplooiing die van ons verlangd wordt, is het Langemarck-Studium slechts een klein onderdeel. Geweldig is zijn waarde ebhter, wanneer wij besef fen, welke ongekende krachten er in ons volk schuilen en welke moge lijkheden het Langemarck-Studium biedt om deze pr-oductief te maken. Elke mannelijke jonge Nederlan der tusschen 16 en 22 jaar heeft thans gelegenheid, hieraan mede te wer ken. Zijn eigen geluk en dat van zijn volk hangen er van af. Meldt -u aan bij het Langemarck-Studium-, Waals- dorperweg 12, Den Haag. De BURGEMEESTER der ge meente HEILOO maakt bekend, dat door het Rijksbureau voor oude ma terialen en afvalstoffen met ingang van 23 November j.l. de kleinhande laar G. Strooker, Akerspad 3 te Alk maar, is aangewezen om, met uit sluiting van alle overige kleinhande laren, eenmaal per week in de ge meente Heiloo'huis aan huis aan te bellen, ten einde de door de ingeze tenen bewaarde oude materialen en afvalstoffen in te zamelen of op te koopen. Genoemde kleinhandelaar zal binnenkort kenbaar zijn door het dragen van een ovale plaat met op schrift: „Ophaaldienst Rijksbureau vpor oude materialen en afvalstof fen".'Den ingezetenen wordt ver zocht oude materialen en afvalstof fen te bewaren en aan den betrok ken kleinhandelaar af te leveren. j| Spoorkaartje kwijt? Oat is „pijrr-njkl Tegen deze soort pijn helpt Aspirin niet. Maar wèl helpt Aspirin onovertroffen bij hoofdpijn, griep, verkoudheid en rheumati- sche pijnen. Buisje b 20 tabletten 50 ct. Zakje b 7 tabletten 6 rt. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 29 NOVEMBER. ALKMAAR. Groote Kerk, 10 u. ds. Prins v. Wijngaarden. Kapelkerk, 10 u. ds. Tuinstra; half vier, ds. Kley- ne. Remonstr. ger. gem., 10.30 ds. Rappold Doopsgez. kerk, 10.30 u. ds. Kuiper. Geref. kerk, 9.30 u. (H. Avondm.) en 3 u. (H. A. en dankz.), ds. v. Meyenfeldt. Herst. Ap. gem., Toussaintstr., 9.30 en 4 u. dienst- Ned. Chr. Gemeenschaps- bond, in W. en B., W.dagav. 7.30 u. evang.-samenkomst de héér v. Oost veen, Zaterdagmiddag 4.30 u. bid stond Oudegr. 208. G. G. Het Le ger des Heils, 10 u. heiligingsd., 3 u. gew. zangd., 7 u. verlossingsd. o.l.v. den heer Winter, v. Den Hel der. Vrije ev. geref. gem., Doe- lenst. 15, 10.15 u. baron H. v. Kno- belsdorff, v. Soest; Woensdag 8 u. St. Jacobstraat 22. UIT DE OMGEVING. BERGEN, 10 u. ds. v. d. Kiehoom. Geref. kerk, 10 en 3.30 u. ds. v. Minnen. Maranatha, 10.30 u. de heer H. Voorham, v. A'dam. EGMONDBINNEN, 10.30 u. ds. Veenhuysen (H. Avondm.) HEILOO, 10 u. ds. Bloemhoff, tekst Jez. 9 1, onderw.: „Het licht komt". Evang. a.d. Kerkl., 10 u. ds. Kleyne, v. Alkmaar. Geref. kerk (in evang.-geb.) 3 u. leesd. HEERHUGOWAARD, twee uur, ds. de Mooy; 11 u. Zond.sch. HENSBROEK, geen dienst. LIMMEN, 10 u. ds. Klein Wassink. NIEUWE-NIEDORP, 10.30 u. ds. de Mooy (H. Doop. - D.gez. gem., 10 u. da. Rothfusz. Twee jaar voor diefstal van een koe. - Ds Haarlemmer J. Hogeveen heeft onlangs in de gemeente Haar- lemmerliede een koe uit een wèide gestolen en het dier daarna voor 750 verkocht. De economische rech ter veroordeelde H„ die de schrik der boeren in Haarlemmerliede ge noemd werd, tot twee jaar gevange nisstraf. 250.000 kg koolraap in beslag genomen. - Ambtenaren van den C.C.D. hebben bij boeren in de plaat sen Oeffeit, Haps en Mill in totaal niet minder dan 250.000 kg kool raap in beslag genomen, die buiten de veiling om verkocht waren. Meisje gedood. - Te Dongen is het vijftienjarig meisje H. K. uit Rijen het slachtoffer van een ongec luk geworden. Een paard, dat op hol sloeg, liep het trottoir op, waardoor het meisje dat juist passeerde, be kneld geraakte tusschen den gevel van een der huizen en den wagen. Het meisje, dat op weg was naar school, werd hierbij zoo ernstig ge wond, dat zij kort daarop is over leden. INGEZONDEN STUKKEN. GEBRUIK RIJWIELPADEN DOOR WANDELAARS. Zou de pdlitie niet eens scherper kunnen optreden en aanhoudend kunnen optreden tegen het loopen op de rijwielpaden langs den Ken nemerstraatweg? Meisjes en ook vooral oudere da mes lekker arm in arm, soms drie tot vier op een rijtje, nemen het geheele rijwielpad in beslag; een fietser met soms twee personen ter weerszijden meeloopende... op 't rijwielpad; moeders met kinder wagens op 't rijwielpad. Wanneer 't lastig is met den kinderwagen trot toir op en 'af, waarom dan niet op de parkeerstrook? Enkel omdat het asphalt zachter is voor de voetjes? De schillenboer 's morgens, rijdt den wagen op het rijwielpad, waar om niet ofa de parkeerstrook? Met courses en voetbalwedstrijden op het Sportpark, loopen heele rijen menschen op het rijwielpad. Het zijn allen zelf fietsers! Waarom ver geet ge, loopende op het rijwielpad, dat ge zelf fietser zijt? Bij Huize Voorhout is het rijwiel pad in beslag genomen door prik keldraadversperring. waarom loopt iedereen daar nu op het rijwielpad? 'Men kan toch op de parkeerstrook loopen? Ik vraag de politie, uit naam van alle fietsers: wilt meer op de rij wielpaden letten en strenger, met verbaal, optreden! Niet eenmaal, maar aanhoudend. Wij fietsers mo gen uitsluitend op het rijwielpad. Reeds eenmaal heeft het mij 8 ge kost wegens rijden op den rijweg en de loopers jagen ons van het rij wielpad. Werkelijk, de kinderen zijn beter opgevoed dan de ouderen, want zel den ontmoet ik kinderen op het rij wielpad! 3 Loopers! Wie dit lezen, helpt mee de riiwielnaden vrij te houden. Fietsers! Gaat niet pp zij, rite* desnoods de loooers er af. Mijnheer de Redacteur, ik dank u voor de plaatsruimte. Een d&sslüksche fietser.

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 2