De Nederlandsche Oost-Compagnie. STAD EN OMGEVING Wat den schrijver boven het hoofd hing. AGENDA KIJKEN is KOOPEN nu CLOECK HULPVERLEENING IN EINDHOVEN SPORT. Het Alkmaarsche hockey. Gunstige positie der elftallen. j KERSTFEEST VOOR ALKMAARSCHE KINDEREN., De Ned. Volksdienst te dezer stede heeft- het plan opgevat een groot Kerstfeest te orgpiiseeren voor Alkmaarsche kinderen. In de eerste plaats is hierbij gedacht aan die kinderen, waarvan de vader in Duitschland werkzaam is. Voorts zullen ook alle andere kinderen van harte welkom zijn. Het ligt ih de bedoeling den kin deren een maaltijd aan te bieden en daarna een gezélliger) middag in het Wapen van Heemskerk. Er zal .voor ongeveer 600 kinderen gele genheid zijn aan dit Kerstfeest deel te nemen. Er hebben zich bereids enkele honderden kinderen opgegeven," zoo dat spoedige aanmelding bij het bu reau van den Ned. Volksdienst noodzakelijk ie om teleurstelling te voorkomen. Het belooft inderdaad""" een grootsch Kerstfeest te zullen wor den, daar tal van organisaties en instanties medewerking hebben toe gezegd. De Ned. Volksdienst zal binnen kort speciaal voor dit doel een lijs- tencollecte houden,, terwijl tevens de mogelijkheid geopend is bijdra gen over te maken op gironummer 436823 van den gemeente-ontvanger te Alkmaar, onder vermelding; „bestemd voor Kerstfeest". Ook op andere wijze kan men inderdaad medewerking verleenen, waarvoor men zich kan wenden tot den Ned. Volksdienst. Het Kerstfeest zal ge houden worden op Woesndagmid- dag vóór Kerstmis. 50-JARIG HUWELIJKSFEEST. Het echtpaar J. Schoonhoven en T. Schoonhoven-Harteveld herdacht heden den dag waarop het voor 50 jaar in den echt werd verbonden? Wij troffen heden het gouden paar in hotel London aan een gemeen- schappelijken maaltijd, temidden van hun negen kinderen, 8 behuwd- kinderen, 20 kleinkinderen en, één achterkleinkind. Beiden waren, zeer monter en had- den nog in het minst geen berouw, dat ize op 20- en 18-jarigen leeftijd in hét huwelijksbootje waren ge stapt. De man is Alkmaarder van geboorte, de vrouw afkomstig uit „Veenendaal. Veel bloemen en gelukwenschen getuigden van het medeleven in breeden kring met hun feest. NIEUWE PRIJZEN VOOR GROENTEN. Met ingang van heden zullen voor verschillende groentensoorten nieuwe veilingprij'zen gelden. Deze zijn voor koolrabi I boven 7 cm 3, II van 57 cm 2.50, idem met lof, II van 47 cm 7, III vah. 24 cm f 5 per 100 stuks; Kropsla (glas) I boven 11 kg 6, II van 911 4.80, in van 69 3.20 per 100 stuks; Bloemkool Ia boven 25 cm 19.50, I van 2025 cm f 15.50, II van 1620 cm f 11.70, sort. Ill van 1016 cm f 7.80, déze alle voor kwaliteit A. Kwal. B 20 lager. Roode kool 5.30 (was 4.80), savoyekool, geel, 5,20 (was 4.80), witte koel 3.40 (vyas 2.90), groene kool f 5.80 (was 5.50), spruitkool, ongeschoond 17, geschoond 27, boerenkool 4.50 per 100 kg. Peen zonder lof (roode)' sort. II van 51—200 gr. ongewasschen 4,30, in van 201500 gr. 3,50, IV boven 500 gr. 2.90, I van 2050 gr. ge- wasschen 7.80 per 100 kg. Witte uien A 6.90, B 5,50, Schorsenee- ren I f 17, II 11, knolselderij zon der lof boven 6 cm 9.50, vah 46 cm f 7.50, p. 100 kg, met lof van 46 cm 3 per 100 stuks. Prei boven 10 mm 7.50, tot 10 mm 5.30, koolrapen A 2.30, B 1,80, veldsla f 1; peen zondes lof (gele) 2.70 per 100 kg. Jonge bospeen minstens 25 st. per bos 8, kroten I tot y2 kg per stuk f 4.80, II van 1 kg 3.30, en III van 11 )4 kg 2.70 per 100 kg. Ge kookte kroten 3 stuks of meer dan 3 stuks per kg 11,20, minder dan 3 st. 9 per 100 kg. Glassla (snij) f 20, postelein (glas) 26, andijvie (glas) 15, natuur 6, spinazie blad (glas) 21, tomaten, jonge kas L tot en met LV 40, bonken 25, roode uien f 8, witlof 25, witlofwortel voor de trekkerij 3,50, ramenas f 8,50, sjalotten f 10, herfstknollen fewasschen 2.70, ongewasschen 2.10, druiven, groep I f 85, groep H 80, groep Hl 75 per 100 kg. Ten aanzien van den aanvoer van uien is bepaald, dat natte uien, ove rigens voldoende aan de kwaliteits- eischen gestéld vobr A en B, voor de drogerijen kunnen worden gele verd tegen den voor B-uien gelden den prijs van 5.50 per Ï00 kg. DE MATTHAUS -P AS SION. Op 15 en 16 Mei van het komende jaar hoopt het Alkm. Vrijzipnig Hérv. Zangkoor onder leiding van den heer Cornelis Jonker in de Groote Kerk te Alkmaar uitvoerin gen te geven van Bach's onsterfelijk meesterwerk: de Matthaus-Passion. Alle pogingen worden in het werk gesteld om deze uitvoering, die van hooge cultureele beteekenis is (men denke aan de beroemde uitvoerin gen te Naarden en te Aipsterdam), zoo goed mogelijk te doen slagen. Teneinde in het bijzonder voor ver- eenigingen het bekomen van kaar ten te vergemakkelijken zijn o.a. spaarkaarten voor de ver. ingesteld, waarvoor men zich tol het bestuur kan wenden-, HANDELSREGISTER. Inschrijvingen van 1 tot 8 i December -1942. Nieuwe inschrij vingen: Alkmaar: Groenten- en fruitzaak J. Th. Wensveen, Fnidsen 37. Bestuurswjj ziging'en: Anna Paulowna: N.V. Bloembollen Mij. Homan en Van Oosten, Molen vaart 200. Andere wijzigingen: Alkmaar: C. Berkhouwer, Ver- dronkenoord 53,, grossierderij in ge zouten groenten, overgegaan aan mevr. de wed. N. Berkhouwer Vroegop. v Harenkarspelp: C. van Trienen, Kerkweg D 48, schildersbedrijf, rechtsvorm gewijzigd. Heerhugowaard: S. Volkers, Mid denweg B 186, café, overgegaan aan A. N. Zut onder den naam: „Spoor- zicht". Langedijk: H. Oud, Oudkarspel, Dorpsstraat A 290, beurtvaartbe- drijf, rechtsvorm gewijzigd. Gedeponeer d-e stukken: Alkmaar: N.V. Noord-Hollandsch Assurantiekantoor, van Houtenkade 22, plan van uitkeering ingediend. Opheffingen: Alkmaar: D. Wesselius, Heemraad-^ straat 21, schilder- en "behanger. N.V. Noord-Hollandsch Assurantie kantoor, van Houtenkade 22. BEROEP AANGENÓMEN. De heer J. M. de Vries, cand. en hulpprediker te Sint-Pancras, heeft het' beroep naar het herv., gem. te Harich (Pr.) aangenomen. BERGEN. Eervol ontslag. De wnd.-bqr- gemeester heeft den heer J. E. Mil tenburg op diens verzoek eervol ontslag verleend éls voorzitter der commissies voor de steunverleening aan kleine boeren, kleine tuinders en pluimveehouders, onder dankzeg ging voor de door hem aan de ge meente bewezen diensten. In het „Nieuwsblad voor den Boekhandel" lezen wij: Bij „de Parijsche Librairie Ollen dorff, later 'in handen van Albin, Michel geraakt, heette de verzame ling manuscripten die men ter uit gave ontving de berenkuil; de man die er den sleutel van had was Hel lin, schrijver van een boek La Chasse aux Nihilistes, voor de beoordeeling der handschriften bijgestaan door den toen nog jongen literator Pierre Valdagne. Als Hellin in den kuil af daalde stond zijn gezicht in de plooi van den dierentemmer; zijn blauwe potlood geleek diens zweep. De rap porten die hij aan den „patron" in diende waren kort en duidelijk maar zonder genade, soms zoo onbarmhar tig dat zijn omgeving rilde bij de gedachte: als zulk een oordeel eens bij ongeluk in handen van een auteur kwam! En dat gebeurde op een keer. Bij vergissing werd rapport no. 725 ingepakt bij het manuscript van een auteur die door Hellin geweigerd werd en die nu niet alleen den vrien delijken begeleidenden brief met „nous regret-tons infiniment" te lezen kreeg, maar ook de volgende reden van afwijzing: „Een onbegrijpelijk uitbroedsel, dat ik slechts met veel moeite tot het einde heb gelezén. Een van de meest nietswaardige voortbrengselen die ons sedert de stichting van het huis gebracht zijn. De schfijver is óf hon derd óf zeveii jaar, hetgeen hem tus- schen kindsheid 'en kindschheid plaatst. Ik spreek niet van het onden- werp, dat even vormloos is als de stijl. Aan den auteur per expresse terug te zenden, want zijn opneming in een krankzinnigengesticht is slechts een kwestie v3n dagen". De vefontwaardigde schrijver zond aan het huis Ollendorff een brief ,in denzelfden trant, maar Hellin bleef er. onbewogen bij. Kijk, peinsde hij, dat is een idee Zouden we voortaan het rapport niet bij alle terugzendingen insluiten? J. T. Te Vugbt werden Zondag de herfst-boschloopkampioenachappen van het eommando-amt Nederland gelijktijdig met den vergelijkingiboschloop van de Hitier jend tegen den Nationalen Jeugdstorm gehouden. Hitler Jugend en Natie ale. leug.-Lcoi m in actie tijdens den 2000 meter-loop Polygoon Zeijlemaker-Pax Holland m t Bioscopen. Alle theaters eiken avond 7.30 uur. Woensdagmiddag 2.30 u. matinée. Harmonie-Theater, Dié grosse Liebe (rom.) Alle leeft. (Geprolongeerd). Victoria-Theater, Wat wil Brigitte? (hum.) Alle leeft. Cinema-Theater, Geheimacte W. B 1 (rom.-sens.) Alle leeft. Alkm. Bioscoop-Theater, Attentie spion- nage (sens.) 14 j. Dinsdag 8 December. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, balletparade n.l.v. Yvonne Georgi. 8 uur, W"apen van Heemskerk, op treden cabaret De zorgenbrekers. Woensdag 9 December. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, causerie over Ned. Zeesleepvaart voor de N. R. V. lèpenziekte. - Door den secr.- gen. van het'Dept. van Landbouw en Visscherij zijn een 17-tal iepen- boomen, staande lange diverse we gen in„ deze gemeente, aangewézen om te worden geveld wegens het gevaar opleveren voor verspreiding der iep en ziekte of voor vermeerde- ring van iepenspintkevers. Kleine tuinen. OP JACHT IN DEN FRUITTUIN. Nu de' hoornen kaal zijn, kunnen we veel gemakkelijker jacht maken op de schadelijke boosdoeners in onzen fruittuin dan voorheen, toen zij door het gebladerte aan het oog onttrokken werden. Zoo zien we hier en. daar van die verschrompelde appeltjes hangen, die minder onschuldig zijn dan zij er uit zien. Het zijn n.l. de„sporenhouders" van de Monilla, ook. wel „appelrot" of „rotziekte" geheeten. Van uit deze ingedroogde vruchten verspreiden zich in den zomer de sporen over de overige vruchten, waarop zij zich vermenigvuldigen, en niet alleen de schil aantasten, maar ook het vruchtvleesch ongenietbaar maken. Vooral de losvleezige 5 appelsoorten hebben ifog al eens onder deze ziekte te lijden. Het is daarom zaak thans al deze infectiehaarden weg te ne men en te verbranden. Allicht zullen we ook hier en daar van die mooie ringetjes om kleine takjes ontdekken, 'een keurige ma nier vaneieren leggen van den ringelrupsvlinder, dié we ook weer tijdig moeten verdelgen, daar in het voorjaar uit die honderden eitjes rupsen te voorschijn kqmen, die zich over den boom verspreiden en zich aan de bladeren te goed doen. De rupsen verpoppen zich en in Juli Augustus zullen uit de poppén weer eierleggende vlinders te voorschijn komen, en dus snijden we nu reeds de takjes af, waarop zich eieren be vinden, en mocht dit juist vruchthout zijn, dan snijden we het ringetje door en vangen het netjes op. Takken, die door kanker aangetast zijn, en geheel rondigevrejen zijn, snijden we tot het gezonde hout te rug, omdat de kankerzwam niet ah leen in de wond woekert, maar oök reeds .verderop de besmetting ge bracht heeft. We snijden den aange tasten tak zoover in tot de donker bruine plek op die doorsnee geheel verdwenen is. Daarna sluiten we de gemaakte snede af met entwas of koolteer; het uitsnijden van kanker- plekken en het besmeren met carbo- lineum wordt minder gunstig ge^pht. De bestrijding van kanker is niet zoo éénvoudig als het er uitziet, daar de ziekte zich, zoodra zij eenigen om vang heeft aangenomen, in het hart van den boom vestigt. Onmiddellijk na den misdadi- gen Engelschèn bomaanval, waar door de burgerbevolking van Eindhoven, de kerken en zieken huizen zwaar werden getroffen» heeft de N.V.D. ingegrepen en als eerste bijdrage een gift van. 25.000 gulden beschikbaar gesteld voor het delgen van den eersten nood. Voorts heeft de N.V.D. de noodige aanvullende distributiekaarten ver strekt qn' tezamen met de centrale keuken warm eten uitgereikt. Ook de N.S.V. heeft met krachtige middelen ingegrepen en "tezamen met de gemeente Eindhoven de ver- deelipg van woongelegenheid voor de dakloos geworden deelen ,der be volking georganiseerd. Dinsdag was de landelijke leider van den N.V.D. persoonlijk ter plaatse orp. zich te overtuigen van de uitvoering der genomen maatregelen en om ver dere maatregelen te bespreken. Door den N.V.D. en N.S.V. wordt alles ge daan om de slachtoffers met alle middelen te helpen. De wacht aan boord van de Duitsche U-boot heeft een vijandelijk tankschip gerapporteerd en terwijl dit achter volgd worde zoeken de marconisten In de registers, waarin de schepen van alle reederijen te vinden zijn. om da grootte en den naam vast te stellen PK Tölle-DV R-P H m Japan na een jaar groot-Oost- aziatischen oorlog. - (D.N.B.) In ge heel Japan werd gister gevlagd naar aanleiding van, den eersten verjaar dag van den groot-Oostaziatischen oorlog. Reeds in de vroege ochtend uren werd voor de verschillende schrijnen gebeden. Om zeven uur hield de minister van - financiën, Kaya, voor de radio een herden- dingsrede tot het volk. ALKMAAR. GEBOREN: Johannes M., z. van Gerardus J. Besseling en M. Peëre- boom. OVERLEDEN: Maartje Visser 74 jaar. Dina M. Bosman, gehuwd met G. J. Hendriks. HEILOO (5 Nov.-3 Dec.) Geboren: Theodoras Willibror- Sus z. van H. Korthouwer en A. J. de Roode. Martinus Adrianus z. van A. Mqijer en A. Gieling. Nicolaas Adrianus z. van T. S. Kop- pes en G. Schut. Martijn Rudolf Jozef z. van L. J. J. Fleskens en A. G. van Glabbeek. Anna Maria d. van J. Bakker en J. Admiraal. Masjantje £lida Hendriha d. van H. B. van Veen en J. Stuveling. Ja cob z. van D. Keppel en A. Oudes. Hendrik Anske z. van S. Halma en W. H. Schopman. IJermanus Andreas z. van G. Franse eii T. E. Scholten. Ondertrouwd': Klaas Keiler en Afina E. Jansen. Qerrit C. Wieringa en Elsje Gedink. Hen drik Sol en Anna H. S. Netel. Getrouwd: Gerardus C. Bede- ke en Hendrika G. Geuzebroek. Siebolt Plinsinga en Johanna den Herder. Klaas Keiler en Afina E. Jansen. Overleden: Maria Helena Leek, echtg. van J. Brink, 34 j. Ids Barend Becker, 64 j. Jacobus Molenaar, 78 j. Cornelis Groot, 71 jaar. Om gezond fruit te oogsten, die nen we ook in den winter waakzaam te blijven en ongedierte te verdel gen. A. C. Muller-Idzerda. Vooruitzichten voor Nederlandsche han del en industrie. 's-GRAVENHAGE, 7 Dec. - De bedoeling van de Nederlandsche Oost-compagnie is als tusschenper- soon op te treden voor alle Neder landsche instanties, die willen deel nemen aan de economische ontslui ting van de door Duitschlad bê- zette Russische gebieden., 'De Com pagnie zal dus in principe niét als een zelfstandige industrieele en/of handelsonderneming optreden in dien zin, dat zij de exploitatie van die gebieden' zelf ter hand neemt. Het is dus in wezen geen handels- of industrieele onderneming in den zuiveren zin van het woord. Handel, distributie, transport enz. worden overgelaten aan het initiatief van Nederlandsche particulieren of on dernemingen. Slechts waar dit faalt zal $e N. O. C. de genoemde func ties zelf organiseeren. De N. O. C. zal op de genoemde functies in belangrijke mate in vloed kunnen uitoefenen. Voor'Ne derland als geheel heeft het weinig zilf, als een enkeling in het Oosten een groot inkomen weet te verga ren. Evenmin is het algemeen be lang er bij gebaat, als een Neder landsche onderneming hier te lande zijn outillage verkoopt en b.v. via een Duitsche onderneming in het Oosten inzet. Een dergelijke onderneming en misschien nog in sterkere mate de particulier, die tot een dergelijken uitverkoop overgaat, loopt het risi co, dat de liquide middelen niet meer ten volle aanwezig zullen zijn op het tijdstip, dat hij hier te lande tot nieuwe investeeringen zal moe ten overgaan voor de uitbreiding of moderniseering van zijn productie apparaat. Het is noodzakelijk, dat' niet iedere particulier op eigen houtje aan het werk slaat, maar dat een mónopo- liemaatschappij in het Jeven werd geroepen, om in het Oosten coördi- neerend op te treden. Over de onmiddellijke financieele vooruitzichten voor de zich in het Oosten inzettende Nederlandsche in dustrie kan momenteel nog niets concreets worden gezegd. Het maken van calculatieschema's is thans nog nauwelijks mogelijk. Hoewel er reeds veel is gepresteerd, vooral op agrarisch gebied, kan een dnderne- mer in het Oosten thans nog niet rekenen op een regelmatigen aan voer van grondstoffeh, brandstoffen arbeidskrachten enz. Nog minder is er thans sprake van een bepaald prijspeil, waartegen deze productie middelen ter beschikking kunnen worden gesteld. Evenmin is het thans mogelijk reeds scherp te cal- culeéren wat de opbrengst zal zijn van de vervaardigde producten. Daarom is van Duitsche zijde de Treuhandinzet in 't leven geroepen, waarbij dë ondernemer zich zonder financieel risico als Verwalter kan inzetten. Van Duitsche zijde zijn reeds vele ondernemingen in bedrijf gesteld vooral op het gebied van de voe- dings- en genotmiddelen. Als Verwalter treedt op de vroe gere ondernemer, die gedurende de aanloopperperiode een vast inkomen kan genieten, dat njet afhankelijk i's van de eventueele winst of van het" verlies. Een dergelijke inzet yan Neder landsche zijde via de N. O. C. is op verschillend gebied mogelijk: 1. op agrarisch terrein. 2. op verkeer- technisch gebied. 3. op- industrieel gebied. Vooral op dit laatste gebied ligt nog een ruim arbeidsterrein braak. De verzorgingsindustrie is onder het Russische systeem op den achter grond gebleven. Daarom bestaat er een ontzettende behoefte aan alles wat met de verzorgingsindustrie verband houdt. Men zal zich aan vankelijk: moeten beperken tot de productie van de meest noodzake lijke en vitale producten. Op industrieel gebied zijn er uiteraard groote mogelijkheden weggelegd. Vooral1" de Oekraine heeft een grooten rijkdom aan na tuurlijke grondstofffen, terwijl de Zwarte Aarde bovendien een groote agrarische productie waarborgt. Het Westelijk deel, dat onder civiel be stuur staat, heeft tot' dusverre voor al de Nederlandsche belangstelling gehad. Wat thans aan verzorgingsin dustrieën in het Westelijk gedeelte is op te zetten, blijft ten deele nog afhankelijk van de grondstof leve ranties uit het Oostelijk gedeelte. De agrarische producten zijn in het Westen ruimschoots aanwezig. Door' de,/Duitschers is .reeds veel gepres teerd op het gebied van de produc tie en het verzamelen van de land bouwproducten. Thans is men aan een andere zeer belangrijke fase ge komen, nl. het vervaardigen van verpakkingsmateriaal om de agri- sche producten al of niet veredeld te verzenden. Hiervoor kan .nog menige industrie worden opge» richt. Wat den handel bêtreft is er thans nog weinig sprake van een derge lijken overvloed van producten, dat reeds thans een uitgebreidè uitvoer van producten uit het Oosten naar Nederland kaa plaats vinden. PRINS ESTEL FRIEDRICH OVERLEDEN. POTSDAM, 8 Dec. - In den afge- loopen nacht is Eitel Friedrich prins van Pruisen, de tweede zoon van den vroegeren Duitschen Kêizer, aan een beroerte overleden. Hij was 59 jaar oud. Lord Linlithgow blijft tot Octo ber 1943 in functie. - (D.N.B.) Naar de Britsche berichtendienst meldt, heeft de vice-koning van Britsch- Indië, lord Linlithgow, er in toege stemd tot October van het volgend jaar in functie te blijven. Honderdduizendste Fransche arbeider naar Duitschland. - (O.F.I.) De 190.000ste speciale arbeider, Rymond Baudu, heeft Zaterdagoch tend R-ouaan verlaten om in Duitsch- lahd t'e gaan werken. Bij die ge legenheid vond een plechtigheid plaats in de hal van het station in aanwezigheid van talrijke vooraan staande personen. Ambtelijke mededeetingen. LIJNOLIE VOOR SÖHILDERS. De Leider van den Distributie- dienst, kring Alkmaar, maakt be kend, da't schilders, die volgens hun Bewijs van Inschrijving van het Rijksbureau voor verf in Dec. in aanmerking komen voor lijnolie, aanvraagformulieren moeten afha len aan het kantoor Ridderstraat. Deze formulijeren moeten voor 15 Dec. ingediend worden. De Leider voornoemd, W. WAGENA'AR. Alkmaar, 5 December 1942. HOOGESCHOOL VOOR DE VISSCHERIJ. In Noorwegen zal een hooge- school voor de visscherij worden opgericht, teneinde op weten schappelijke wijze de bekwaam heid van' de visschers te bevor deren en een intensievergebruik te maken van de vangstmoge lijkheden. Verder zal de kwali tatieve verbeteting der visch- producten aan een onderzoek worden onderworpen. Waarschijn lijk zal Aalesund de stad zijn, waar deze nieuwe hoogeschool zal worden gevestigd. PERSONENAUTO'S ALS BESTEL WAGENS. Kenteekèn op de voorruit. De secr.-gen. van het dep. van Waterstaat maakt bekend, dat hou ders van als bestelwagens ingerichte of gebezigde personenauto's in den vervolge verplicht zullen zijn^ een bijzonder kenteeken te voeren op de voorruit aan de van den bestuurder afgewende zijde. Dit kenteeken moet- bestaan -uit wit papier of dergelijke stof, waarop van voor het voertuig gezien duidelijk leesbaar in zwart de letters B.W. in drukletters zijn aan gebracht. De hoogte van bedoelde letters moet. tenminste 10 cm bedra gen, de lijndikte tenminste cm. Niet navolging van deze verplichting kan intrékking^van de rijvergunning ten gevolge hebben. VERDUISÏER GOED l ZON 8 Dec. onder: 16.30 9 Dec. op: 8.35 MAAN 8 Dec. op: 8.28 onder: 17.25 8 Dec. Nieuwe Maan. GEEN NOTEERING IN PHELIPS-W AARDEN. De voorzitter van de vereeniging voor den effectenhandel (bedrijfs groep effectenhandel), heeft be paald, dat heden geen noteering is toegestaan in gewone en preferente aandeelen en certificaten van ge wone aandeelen 'der N.V. Philips Gloeilampenfabrieken en der N.V. gemeenschappelijk eigendom van aandeelen Philips gloeilampenfa brieken en dat in deze fondsen geen handel mag geschieden. AMSTERDAiVlSCIIE BEURS. 3 ys NederL 1941 99 99 4 Nederl. 1941 lOP/ie lOl'/u 4 Nederl. 1940II 10P/ia 10P/s 3-3 y2 Nederl. 1938 95"/„ 961/!» 3 Ned.-Indië 1937 89Vs 89^ Amsterd. Bank 142)4 142 Handêl Mpij. Cert. v. 250 1 353/j 136 Koloniale Bank 149 154 Ned. Ind:- Handelsb. 91 92 Alg. Kunstz. Unie 155»/i 1553/, Calvé Delft Cert. 1353/« 136 Nederl. Ford 322 340 Lever Bros 201 202 Kon. Ned. Stoomb. 179 188)4 Hoofdred.: A. R. Jonker, Alkmaar; plv. hoofdred.: H. P. v. d. Aardweg, Bergen; Buitenl.: Tj. N. Adema, Alkmaar; Bin- nenl., Prov., Stad: D. A. Klomp, Bergen; Sport en Rechtsz.: J. Werkman, Alk maar; verantw. voor adv.: T. Bus, Alkmaar. Hoek ey Door het ongewoon vroege begin van de hockeycompetitie zijn in de hoogere afdeelingen van den N.H.B. de meeste wedstrijden al gespeeld en begint in den stand reeds eenige teekening te komen. In promotieklasse B .heeft Alk maar I nu 10 van de 14 wedstrijden gespeeld en staat het nu samen met SCHC op de derde plaats. Er blij ven nog vier wedstrijden te spelen, n.l. een thuiswedstrijd tegen de on genaakbare leiders, Be Fair, en te gen Baarn, dat tot de zwakste broe ders van de afdeeling behoort. Uit wordt nog gespeeld tegen Amster dam n, »dat momenteel de tweede plaats inneemt, én tegen GPC. De wedstrijden tegen Baarn en GPC kan Alkmaar stellig winnen, de partijen tegen Be Fair en Amster dam II zijn een open vraag. Met goeden moed kan Alkmaar I dus de toekomst tegemoet zien, al zijn kampioenskansen vrijwel uitge sloten. I Voor de tweede plaats blijft hét echter een ernstige candidaat als aanvoerder Dun in zijn mannetjes het strijdvuur brandend weet tè houden. Alkmaar n leidt. Het tweede elftal werd Zondag in> zijn oprukken naar de eerste plaats een oogenblik gestuit door BMHC I, dat fel en enthousiast spelend de met vier invallers uitkomende Alk- maarders vooral de sterke mid denlinie was door het uitvallen van Meurs, Berkhouwer en Eyssen da nig uit haar voegen met 4-2 wist te verslaan. Hierdoor komt de pro motiekans eenigszins in gevaar, daar in de betreffende afdeelihg het Ana- sterdamsche „Hurley" de 'eerste plaats bezet met één verloren wed strijd tegen Alkmaar. Alleen djrs wanneer Alkmaar zorgt verder alle wedstrijden te winen is het zeker van de bovenste plaats en daarmee van de kans op een plaats in de _2e klasse, een plaats die vooral' van be lang is voor het kweeken van re serves voor het eerste elftal, dat anders steeds is gehandicapt dopr het groote verschil in spelpeil tus- schen promotieklasse en 3e klasse. Alkmaar IH wint. Het derde elftal, in dezelfde af- deeiing als Alkmaar II, staat' nog steeds onderaan, maar wist zijn po sitie eenigszins te verbeteren door 'n overwinning op Alliance II. Wan neer het alles op alles weet te zet ten en bezield is van de vaste over tuiging dat er gewonnen kan wor den, dan blijft nog iedere mogelijk heid zich aan het degradatiegevaar te onttrekken bestaan. Dus, Alkmaar III, moed en ver trouwen! Het vierde elftal van Alkmaar is evenals het vijfde gedupeerd door de veelvuldige onbespeelbaarheid van het veld op het gemeentelijk sportpark. Toch kan het stellig nog een belangrijke rol in zijn afdeeling spelen. De dames actief. Het eerste dameselftal doet het heel goed in 2e klasse B van den N.H.B. De meisjes Van het 2e elftal doen het nog betèr, staan zonder een enkel verliespunt op de bovenste plaats en zijn dus ernstige mede dingsters voor een -plaats in de 4e klasse van den N.H.B/ Over het geheel beschouwd kan dus de Alkm. Mixed Hockeyclub tot nu toe tevreden zijn. Weet het 3e elftal zich te redden uit h#t degradatiegevaar, het 2e elf tal een plaats in de 2e klasse te be machtigen en het tweede dameself tal eveneens te promoveeren, dan rest Alkmaar nog slechts de - al jaren begeerde eigen velden, léaar- na het stellig in staat zal zijn het spelpeil nog meer op te voeren. Competitie-standen. Promotieklasse B: Alkmaar I 10 5 1 4 1-1 3e klasse D: Alkmaar II 9 7 1 1 15 Alkmaar III 8 116 3 4e klasse E: Alkmaar IV 6 4 0 2 8 le klasse N.H.: Alkmaar V 4 112 3 2e klasse B (dames): Alkmaar I 6 4 0 2 8 le klasse N.H. (dames): f Alkmaar II 6 6 0 0 12 Voetbal MUNCHEN 1860 OP TOURNEE IN ONS LAND. Op uitnoodiging van den- Rijks commissaris, Rijksminister Seyss- Inquart, zal een van Duitschlands beste voetbalelftallen München 1860 op tournee komen in ons land om in het kader der Truppenbetreuung uit te komen tegen eenige militaire elftallen. De wedstrijden zijn vast gesteld op Zaterdag 12 Dec. a.s. in het Zuiderpark in den Haag en op Zondag 13 dezer in het Olympisch Stadion te Amsterdam. De beslis singswedstrijden tusschen de elftal len van de Luftgau, Marine en S.S. und Polizeisportgemeinschaft Nie- derlande zullen tegelijkertijd dan worden gehouden. Deze wedstrijden beloven een sportieve gebeurtenis te worden van den eersten rang. De organisatie van deze wedstrijden berust bij het Sonderreferat Trup penbetreuung bij den Rijkscommis saris. Tafeltennis LUTO IN DE COMPETITIE. Luto I uit Heiloo speelde haar eersten wedstrijd In de overgangs klasse en kreeg een flinklesje van Hilversum I. Het tweede was vrij en staat nog bovenaan in d,e le kl. met 2 gewonnen en 1 gelijkgespeel- den wedstrijd. Het le damesteam dat ongeslagen bovenaan staat in 3e kl. C., won van Lycurgus. De uitslagen waren: Hilversum I -Luto 1,9-1, Vitesse II-Luto ni 3-7, Vitesse TV-Luto III 4-6, Luto I da- mes-Lyeurgus I dames 6-4, Luto H dames-Lycurgus I dames 5-5.

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 2