Führer stelt volste Mussert. vertrouwen DAGBLAD VOOR Leider der N.S.B. ook Leider von het Nederlandsche volk. VERTROUWEN. REDE VAN DEN RIJKSCOMMISSARIS in De Nederlanders worden niet als overwonnenen" behandeld. D1 EEN HOOiKIST IN GEBRUIK BESPAART GAS EN ELECTRICITEIT De toestand op Madagascar. Deze courant verschijnt dagelijks. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.10; franco door het geheele Rijk 2.63. Losse nummers S cents. Tel. Administratie (abonn., advert.) 3320, Rddactie 3330. DINSDAG 15 DEC. 1942. ALKMAARSCHE EDITIE. NOORD-HOLLAND 144e Jaargang No. 294. 4 pagina'i Hoofdredacteur: A. R. JONKER, Alkmaar. (Afw.f Prijs der gewone advertentiën in deze Editie 0.10 per m.M., minim. 14 m.M. 1.40, elke 3'/, m.M. meer 0.35. Tarieven v. d. geheele oplage op aan vraag. tJitg. N.V. Boek- en Handels drukkerij v/h. Herms. Coster Zoon, Voordam 9, Alkmaar, postgiro 31060. Wij laten 'hier de rede volgen van den Rijkscommissaris, welke bij het afdrukken vkn ons voriè nummer nog niet in ons bezit was. 4 Wij nationaal-socialisten, aldus de Rijkscommissaris, verheugen ons, dat wij dit uur met u, Nederland sche nationaal-socialisten, kunnen doorbrengen. In toenemende mate en steeds sterker is wel in elk onzer de overtuiging groot en krachtig ge worden, dat onze weg en onze.strijd gemeenschappelijk is en dat onze overwinning gemeenschappelijk zal zijn. Daarom verheugen wij ons, als thans na elf jaar arbeid en strijd uw getalsterkte in Nederland dusdanig is en wij deel kunnen nemen aan dit feest. Maar in bijzondere mate neemt aan uw lot en nw werk de man deel, op wiens schouders thans niet alleen het lot van Europa rust. maar die als wel nauwelijks ooit een mensch de gebeurtenissen in de geheele wereld voor de toekomst in de hand heeft en vormt. Leider, gij kon u immers enkele dagen geleden overtuigen met welk een belangstelling de Führer den toestand in Nederland volgt, in welke mate hij rekening houdt met u, Nederlandsche na tionaal-socialisten. (Bijval.) Ik kan derhalve u, mijnheer Mus sert, en u, Nederlandsche nat.- soc. kameraden, op dezen elfden verjaardag van uw strijd voor al en in de eerste plaats de groe ten en gelukwenschen van onzen Führer overbrengen. (Groote bijval). Deze elfde herdenkings dag valt in een tijd, die zijns gelijke niet heeft. De verantwoordelijkheid. Gij verkeert in een strijdsituatie van een omvang als totdSsverre niet heeft bestaan. Wij leven allen in dezen-tijd met zijn spanning, met zijn verplichtingen en laten we het eerlijk zeggeH met zijn moei lijkheden. En ziet u, dan beschouw ili het als mijn taak, waartoe de Führer mij hierheen gezonden heeft, tegenover u niet zoozeer hier de staatkundige leiding tebeschouwen, ofschoon wij juist hiervoor de ver antwoordelijkheid op ons genomen hebben. En zoolang nog om' de, be slissing wordt geworsteld en alles onzeker is, zullen wij ons niet aan deze verantwoordelijkheid onttrek ken. Maar ik acht het vooral mijn taak u met politieke ervaring en met politieken raad terzijde te staan'. Ik ben uit de oude Oostenrijksche mo narchie het doorgangshuis was toen de z.g. bondsstaat Oostenrijk de bekroning en vervulling van den weg voor ons, Oostmarkers, was het ■binnengaan in hét groot-Duitsche Rijk. Maar tot op dit oogenblik der vervulling op 11 Maart 1938 stond ik en stonden mijn landslieden en in tiemere kameraden voor het feit, dat de staatsvorm, waarin wij leefden, stuk was geradkt, dat de handhaving en de naleving van het volksche be ginsel ons uit deze crisis hebben ge holpen. Toen het oude Oostenrijk in den oorlogstijd- van 19141918 was bezweken, kwamen wij in den klei nen staat van 7.000.000 mensehen, die men ons heeft aangepraat en er zijn er geweest, die meenden zich daarin te kunnen schikken. Maar weldra Werd algemeen ingezien, dat de Volken bond een speelbal in de handen der groote mogendheden was, dat vrij heid, zelfstandigheid en onafhanke lijkheid slechts een voorwendsel wa rén om ons in onze zwakheid des te meer in bedwang te houden. Boven dien verkommerden wij ,in onze levensomstandigheden en daarom was het een volkomen rechte er. onvermijdelijke weg, een weg dien wij eenvoudig hebben vol gehouden tegen alles in, dat wij het groot-Duitsche Rijk binnenge trokken aijn. In dezen tijd verwierf ik een inzichten dat zou ik u willen meedeelen dat is het in zicht, dat wie zich en zijn lot in han den van onzen Führer heeft gelegd, zeker kan zijn van succes en over winning. (Levêndige bijval.) En zoo liep de weg destijds van. Maart 1938 verder en in ons leefde reeds een voorgevoel, dat het tot een groote worsteling zou komen, want wij za gen, dat hetgeen wij volgens den wil van den Führer mede konden oplachten, te zeer haat en nijd zou opwekken, bij de machten, die als voortdurende vijanden van een volksch en een nationaal beginsel op treden, de machten van bolsjewisme en de machten, van grootkapitalisme, Jodendom en Vrijmetselarij. Duitschers keerden terug tot .het Rijk. Het was eind Augustus 1939. Toen was ik boven in Dantzig en beleefde weer, hoe Duitschers terugkeerden tot het Rijk,tot hun moeder. Ik be vond mij toen. in den nacht van 31 Augustus op 1 September in de on middellijke nabijheid van den Füh rer. Destijds was het zoo, kameraden, dat wij in dit groote uur allen duide lijk voelden welk een ontzaglijke be slissing op de schouders van dezen man lag, want. dat kan ik u zeggen, er gebeurt niets, dat de Führer des tijds niet als mogelij kheid heeft ver moed. En ondanks dezen ontzagge lijken last der gebeurtenissen, die daar voor hem stonden, is hij zijn weg gegaan juist met de verantwoor delijkheid, die slechts een begenadig de, een heel groote kan bezitten. Thans weten wij het. hij heeft voor het bestaan van Europa, van dit avondland en al zijn cultuur en om deze in stand te houden zij n grootste werk, zijn grootste goéd, groot- Duitschland in de weegschaal der geschiedenis geworpen. Nederlandscfte nationaal-socialis-1 ten, gij kent den verderen weg en ik wil slechts een gebeurtenis op den voorgrond brengen, die u in het middelpunt stelt; dat was destijds die opmarsch hier in Amsterdam, toen de Führer had aangespoord tot derl strijd tegen het bolsjewisme. Dat was destijds een groote, eendrach tige belijdenis, dat was het opnemen van u, nationaal-socialisten, in het groote front, dat thans Europa heet, en dat is een gebeurtenis geweest, die eenmaal in de dankbaarste her innering van alle Nederlanders zal voortleven. Want met dezen stap zijt ge uwen leider gevolgd en hebt den weg tot een betere orde in Europa voor Nederland ontsloten. De dreiging van het bolsjewisme. Bij u was het inzicht aan wezig, ^at dit West-Europa, ik mag wel zeggen een paradijs is, dat dit paradijs uiteraard de horden uit de Oostelijke steppen aantrekt, weten we. Er mag der halve ook in het geheel geen twijfel bestaan en dit moet ons volstrekt duidelijk zijn, dat deze horden er steèds op hebben ge rekend op zekeren dag hierheen te komen. Ais niet de Duitsche soldaat het bolsjewisme tegen hield, andere soldaten zouden dat niet kannen. Derhalve is het belachelijk geklets als men aan den overkant op het eiland of in Amerika, beweert, dat men, als Duitsehland eens niet meer bestaat, 'het Westen tegen het bolsjewisme kan beschermen. Millioenen en nog eens millioeilten zouden niet alleen op het slagveld. Rijkscommissaris Rijksminister dr. Seyss-Inquart tijdens zijn rede bij d» viering van het begin van het twaalfde jaar van den strijd der Nationaal Socialistische Beweging der Nederlanden Polygoon-Zeijlemaker-Pax Holland n maar op de slachtbank te gronde gaan en vermoord worden. Niemand zou verschoond worden, ook niet-de gene," die dit thans niet wil inzien. Misschien zouden uwe mannen in de steppen van Moermansk, Archangel en Siberië op zekeren dag ver smachten. De heer Churchill kan nog zoo vaak van het bolsjewisme spre ken als een kwestie van verdraag zaamheid of humaniteit, naar uw dorpen en steden, zoud.en de horden uit de binnenlanden van Azië wor den geworpen. Wij weten,, dat het thans om het geheel gaat en dat het eigenlijk geen politieke conflicten zijn, maar dat het tenslotte is een strijd tusschen werejddeelen. Het gaat erom, of weer eens als in den tijd van Hunnen, Mopgolen en Tata ren een centraal-Aziatisdh men- schemassa over Europa iosbreken kan en of zij in dat geval Europa zal verdelgen of niet-. Dat zijn de mannen, wien het Ne- derlandschevvolk eens ten zeerste dankbaar zal zijn, want hun- dapper heid heeft bewezen en bewijst dage lijks, dat, de Nederlander èen vol waardige strijder is en dat hij in alles aanleg bezit om zelf eens op de, voorste plaats in dit. nieuwe Europa medeverantwoordelijke dra ger te zijn. Het gebied van den arbeid. Op het ruimere gebied van den arbeid hebben de Nederlan ders hun taak op zich genomen. Ik zou hier slechts een enkel ding willen opmerken; gelooft u niet, dat degenen van uw volksgenooten, diè thans moeten worden ingeschakeld in de fa brieken van Duitsehland, dat zij daar noodig zijn en hun krach ten kunnen ontplooien, daar door nu zullen worden onttrok ken aan het Nederlandsche volk. Dit is een zuivere oorlogs maatregel, die slechts zoolang dpze oorlog duurt, gerechtvaar digd zal zijn. Zij zullen der halve het .Nederlandsche volk niet worden ontnomen, maar voor dit volk bewaard blijven. In Nederland zullen beslist die industrieën en productiebedrij ven in stand gehouden en op nieuw opgebouwd worden, die volgens hun ligging en volgens de bekwaamheden der Neder landers hier hooren. Het beginsel, volgens welk wij ons nieuwe leven willen ordenen, vrijheid van beweging laten voor de uitwisseling van goederen en vrijheid van beweging laten voor de uitwisseling van krachten in het toekomstige Europa. Opdat deze taak wordt voorereid en vervuld, heb ik gelast, dat het Nedei'lansche Arbeidsfront en het departement van Soc. Zaken inzonderheid, de be hartiging van de belangen van al deze Nederlanders op zich nemen. Taak van de partij is het aan deze organen en organisaties de impulsen van politieken aard te geven, opdat zij hun taak kunnen vervullen. Nog een tweede belangrijke taak hebben de Nederlanders te vervul len en wel het waarborgen van hun voeding. Dit is de zwaarste taak, waarvoor in Europa op dit gebied iemand is gesteld, want gii zi.it het land, dat het grootste aantal inwo ners op de kleinste oppervlakte moet voeden. De Nationaal ^Socialistische Beweging der Nederlanden viert het begin van het twaalfde jaar van haar strijd. Overzicht tijdens de rede van den Leider van het Nederlandsche volk, Mussert Polygoon-Saqérs-Pax Holland m Het gevaar.van hel Amerikanisme. Daarbij komt, dat als medespeler van het -bolsjewisme het Amerika nisme, de scherpste vorm van het grootkapitalisme, zich in het Westen en ginder aan de overzij van den At- lantischen Oceaan gereed imaakt om zich eveneens op Europa te werpen. Het is thans een tijd, die zijn weer ga slechts vindt in de volksverhui zing tnet al het ontzaglijke van de gebeurtenissen, met al de hardheid, met al de onverdraagzaamheid en vooral met heel den nasleep. Wat thans geschiedt, is een definitieve vervorming van de laatste eeuwen in een nieuwe gestalte, geestelijk, politiek en op elk terrein des levens. Ziet u, dat geeft ons kracht, dat wij weten, dat geen humanistische, libe rale en confessioneele orde, zooals zij wellicht eens bestond, in staat is tlians dit Europa in stand te houden. Met deze vormen van orde komen wij niet meer tot een harmonische schikking van de gemeenschappelijke betrekkingen tusschen de volkeren van Europa ep onder de .volkeren van Europa. Dat kan nog slechts het nieuwe Europa tot stand brengen. Want anders zou dit Europa als con tinent afgedaan hebben en nog slechts een aanhangsel van Azië blij ven. Door den veldtocht tegen het bolsjewisme heeft „de Führer het geweten van Europa gewekt en thans, nu wij de fronten in het Oos ten en in het Westen duidelijk zien afgepaald, moet ik het steeds maar weef herhalen: Hier klopt het lot aan de harten der Europeanen, opdat zij tot besef komen van huri gemeen schap, tot een zinrijke gemeenschap, waarin ieder afzonderlijk en elk volk zijn plaats heeft volgens zijp cultureel vermogen, zijn militaire kracht en zijn economische prestaties voor deze gemeenschap. En het kan niet in de bedoeling der'voorzienigheid liggen, dat dit Europa, dat de uitsluitende drager en schepper van alle cultuur op aarde is, vergaat. Dat kan niet in de bedoeling der voorzienigheid liggen en daarom weten wij, dat wij over winnaar zullen hlijven. (Bijval.) Aan welken kant staat Neder land? Nationaal-socialisten. Op dit oogen blik wordt de vraag gestéld: Aan. welken kant staat Nederland ir. dezen strijd? Dat 'is de vraag, die gij moet beantwoorden en tot de beant- wdOrding daarvan brengt uw leider u Het deelnemen aan dezen nieuwen strijd, deze strijd voor' het nieuwe Europa, komt voornamelijk tot uiting in den strijd met de wapenen. Maar het deelnemen geschiedt ook door den arbeid, deze opperste deelneming met de wapenen lévert, zooals men 'weet, Nederland, als geheel bezien, nog niet. Maar toen de Führer den roep heeft' doen weerklinken, heeft deze roep weerklank gevonden en wel zeer sterken weerklank in de harten der Nederlandsche nationaal- socialisten. Deze mannen, die erop uit ge trokken zijn, en die ginder deel uitmaken van legioen en standarte, zij zijn de dragers van de belijdenis der Neder landers ten gunste van de natio- naal-socialistische id°* 'en bet nieuwe Europa, Hevige strijd in zuidelijken sector van het Oostfront. 1 UIT HET HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜHRER, 14 Dec. (D.N. B.) Het opperbevel van de weer macht .maakt'bekend: In het hooggebeTgte van den Kaukasus werden verscheidene vijandelijke aanvallen afgesla gen. Aan andere deelen van den Zuidelijken frontsector duren de ten deele zeer verbitterde ge vechten met een sterken tegen stander voort. Eigen paniser- strijdkrachten, die uit het gebied ten Z.W. van Stalingrad door drongen, versloegen een sterken vijand, wiens tegenaanvallen onder verlies van ruim 20 pant serwagens mislukten. Bij een aanval in den rug van den vijand, die dé laatste dagen in de Kalmukkensteppè werd onderno- me'n, werden talrijke gevangenen gemaakt en werd de aanvoer van den vijand gevoelig verstoord. Ita- liaansche troepen sloegen' opnieuw plaatselijke aanvallen dér bolsje wisten aan het Donfront onder bloedige verliezen voor den vijand af, 25 Sovjetvliegtuigen werden bij het verlies van vier eigen vliegtui gen neergeschoten. De gevechten in den sector Kali ninIlmenmeer duren voort. Voor bereiding en ontlastingspógingen van de Sovjets met het doel de in gesloten vijandelijke troepen te ont zetten werden verijdeld en weer werden 31 pantserwagens vernietigd. Sinds den 25en November verloor de vijand bij zijn vergeefsche aan vallen in het bestek van één leger 1568 pantserwagens. Bij ondernemingen van Duitsche stoottroepen aan de Wolchof en ten zuiden van het Ladogqmeer werden talrijke gevechtsstellingen van den vijand vernield. Gevechtsvliegtui gen bombardeerden in den afgeloo- pen nacht de stad en haven van Moermansk. In Cyrenaica en Tunis. In Cyrenaica duurt de levendige bedrijvigheid van verkenners en artillerie voort. Duitsche gevechts vliegers ondernamen krachtige aan vallen op het havenbedrijf in Ben- ghasi. In Tunis vernietigden Duitsche slagvliegers verscheidene vijande lijke pantserwagens. Het havenge bied van Bone werd door Duitsche en Itaiiaansche vliegtuigen opnieuw zwaar gebombardeerd. Ér' ontston den ontploffingen en branden. In luchtgevechten werden in Noord- Afrika 12 vijandelijke vliegtuigen neergeschoten. Het luchtdoelgeschut aan boord van de Duitsche marine schoot in convooidienst drie vijan delijke vliegtuigen neer. In den nacht van 12 op 13 Dec. vielen mótortorpedobooten vijande lijke convooien aan de Britsche oostkust aan en torpedeerden on danks de krachtigste bescherming door torpedojagers, zes koopvaardij- •schepen. Drie schepen van tezamen 9.000 brt. zonken terstond. Een tank- De voeding. Daaromtrent wil ik U in dit verband slechts een ding zeg gen: Er bestaat reden voor de verwachting, dat het peil, dat wij in dit land hebben, wordt gehandhaafd tot op liet oogen-\ blik, waarop eenmaal ook de graanstroom uit de Oekraïne Nederland bereikt. Als hij eerét in Dujtschland komt, dan zult ge dat begrijpen, daar de Duitscher thans de steunpilaar van den strijd is en de Duitscher de zwaarste offers heeft te brengen. Maar ik ben reeds thans met de verantwoordelijke instanties in Duitsehland évereengekömen, dat gij. als ge hier door extraprestatiss op het gebied, van tuinbouw, cul tuur van zaden enz. uw met graan bebouwde oppervlakte vermindert, hiervoor vergoeding zult krijgen door leveranties van graan uit het Oosten. Daaruit moet u vooral een ding duidelijk worden en wel, dat gij voor ons niet object zult zijn. maar dat gij steeds meer zult opgroeien tot en in de- kameraadschap en de ge- meepchap van ons lot. Zie vervolg pagina 2. De Nationaal Socialistische Beweging der Nederlanden viert het begin van hef twaalfde laar van haar strijd. Rijkscommissaris, Rijksminister di. Seyss-Inquart feliciteert den leider dei N.S.B.Mussert, met run ben'oeming Polygoon-Fotodienst NSB-Otto- Pax Holland m boot van 3.000 brt. geraakte met een hooge steekvlam in brand. Ook de twee andere schepen zijn waar schijnlijk gezonken. Uit het hèvige nachtelijke gevecht, dat hieruit met de torpedojagers ontstond, zijn alle booten behouden op haar bases te ruggekeerd. Marine-artillerie, pa- trouillebooten en jachtvliegers scho ten boven het Kanaal en aan de kust va'n Noorwegen vier Britsche vliegtuigen omlaag. E toekomst van ons land isdoor de Zondag te Amsterdam gespro ken woorden duidelijk bepaald. De gevolgtrekking behoeft nu echter zeker niet te zijn, dat binnenkort iedere Nederlander al dan niet onder dwang Nationaal-Socialist moet worden. Afgezien van het feit, dat men maar niet zonder meer na- tionaal-socialist kan worden omdat dit evenals bij het geloof op diepere overwegingen gebaseerd moet zijn en ,'t Nationaal-Socialisme derhalve geen „belijdenis-onder-dwang" wenscht (men dus volkomen vrij blijft de Nationa^l-Socialistische be ginselen al dan niet te aanvaarden in overeenstemming met zijn gewe ten) afgezien daarvan is een groote aanhang ook niet noodig om leiding te geven aan een volk. Ten slotte hadden ook de vroegere poli tieke partijen in ons land geen meerderheid achter zich en was de leiding der regeering langen tijd in handen van politici (Colijn, de Geer) diè slechts op een gering per centage der kieners konden rekenen. Voor de uitoefening van deze taak behoeft de N.S.B. derhalve niet ons geheele volk te omvatten slechts, moet zij kunnen vertrouwen op een hechte, vaste kern van zegge hoog stens 300.000 leden. Het volk zelf behoeft slechts vertrouwen te heb ben in Mussert, een vertrouwen dat deze en het wordt allengs groo- tere groepen van ons volk duidelijk' volkomen verdient. De hernieuw de verzekering dat wij onze zelf standigheid behouden, toont dit thans wederom. ER is dan ook geen sprake van een machtsoverneming door de N.S.B. Zooals ir. Huygen, de Secretaris-Generaal der N.S.B., op den vooravond van den herden kingsdag nog eens uitdrukkelijk^ be toogde, wil de N.S.B. dit "zelfs niet. Zij wenscht slechts de leiding van het volk; een leiding waar zij recht op heeft al zou het alleen maar zijn. omdat de volksmassa misleid is en verblind, en niet meer bij machte iets positiefs 'te doen voor de toe komst van het vaderland. EDERLAND is door zij n vroegere regeering smadelijk in den steek gelaten en is zonder eigen lei ding in een steeds erger wordenden chaotischen toestand geraakt. Zóó erg, dat de laatste maanden uit krin gen van industriëelen steeds sterker het verlangen tot uhdrukking is gebracht naar leiding. Men is er zelfs van overtuigd, dat .„alles be ter is dan rfiets". Ook het volk be seft dit reeds lang. Het meent zich nog afzijdig te moeten houden van het Natïonaal-Socialisme, maar wéét dat dit Nationaal-Socialisme de lei ding van ons land op jich zal nemen. Men vraagt zich dgift laatsten tijd alléén nog maar af, hoe lang het nog zal duren. Leiding moet er weer zijn. Onze regeering liet het volk in den steek, het land zonder leidipg. Er kwam een tijd welke ernstige gevaren in zich hield en nog houdt: de tijd dat profiteurs en saboteurs het land in het ongeluk zouden kunnen storten. Daar alleen de Nationaal-Socialis- ten krachtig zijn blijven ijveren voor de eenig mogelijke toekomst van ons land zooal zij dat sedert 1933 al deden konden zij ook na de Meidagen 1940 even krachtig blijven werken, moesten zli doorgaan en zijn zij aangewezen om leiding te nemen. Eén deel van het volk wil of kan dit nog niet zuiver beoordeelen, maar het gevoel hebben ook zij! k THANS krijgt Nederland weer een kans zich van het volle dige bankroet te redden en zich op te .werken naar een gelukkige, vre dige toekomst. De marschweg ligt duidelijk afge bakend en zal rustig en zeker wor den afgelegd. Rustig en Zeker vooral na Zon dag, toen de woorden van de ver schillende sprekers nog eens uit drukking gaven aan het feit, dat Hitier ons land zijh zelfstandigheid laat behouden, ons niet als over wonnen beschouwt, maar als gelijk gerechtigd bij den opbouw van Europa dank zij. Nederlandsche Nationaal-Socialisten; dank zij de N.S.B., dank zij Mussert. Wat zou het voornemen van het Duitsche Rijk met ons lan'd zijn ge weest, indien niet de Nationaal- Socialisten een grondslag voor ge lijkberechtigde samenwerking had den geleverd? Mussert is opgewekt uit het Hoofdkwartier van den Führer te ruggekeerd. Het onderhoud was vertrouwelijk en de resultaten der halve onbekend. Iets daarvan is Zondag gebleken het was uiter mate belangrijk, omdat het de toe komst van ons land zal bestemmen een zelfstandige toe komst. Is het wonder dat Mus sert opgewekt was nu hii dit ge schenk aan zijn getrouwen, aan zijn volk kon aanbieden? Hij verwierf onze zelfstandigheid en daarmede het.moreele recht op het leiderschap van den door hem geredden Staat. Jr. De Engelsché berichtendienst meldt, dat een vereenkomst inzake overdracht van het bestuur van Madagascar aan de Gaulle tusschen den Engelschen minister van buiten- landsche zaken, Eden, öi de Gaulle, is gesloten. De Gaulle Reeft zich in de overeenkomst verplicht Mada gascar te organiseeren in het belang van de Engelsche oorlogvoering. De voeding van het Grieksche volk - Ter verzekering van de voe ding van het Grieksche vplk zullen uit Roemenië belangrijke hoeveel heden peulvruchten en graan naar Griekenland gezonden worden. De Roemeensche ondersteuningsattie wordt mogelijk doordat Duitechland heeft toegestaan, dat zijn eigen, met Roemenië overeengekomen contin genten ten gunste van Griekenland worden verminderd.

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 1