Alkm. Boysl HOLLANDIA SPORTPARK, IILLllllll li. i. i Humpry Davy, i PROGRAMMA VOOR ZONDAG A.S. HET KERSTFEEST VAN DEN N. V. D. DE V.V.V.'s EN DE GEMEENTE-SUBSIDIES AGESDA N.A.D.* TELT 60 KAMPEN. SPORT. Alkm. Boys tegen H.B.C. ZONDAG 27 December, aanvang 2 uur, (versterkte formatie) (Kampioen van Nederland), t MEDEDEELING. IN VERBAND MET DE KERST DAGEN ZAL ONS BLAD WEER VERSCHIJNEN MAANDAG 28 DECEMBER 1942. Circa 600 kinderen hadden een prettigen middag. Het was geen gemakkelijke taak, waarvoor de N.V.D. zich geplaatst zag bii de organisatie van een Kerstfeest voor kinderen, maar doordat van den beginne af mede werking werd verleend door de N.S.V.O. en den Nat. Jeugdstorm kon alles vlot van stapel loopen. Op den daarvoor bepaalden uitersten datum, waren ongeveer 600 kinderen Opgegeven voor deelname en toen (noest „stop" gezegd worden ten aan zien van hen, die nog daarna kwamen »- en dat waren er nog een honderdtal. De jeugdige deelnemers er waren er van niet ouder dan drie jaar wa ren kinderen van door Winterhulp on dersteunden en voorts kinderen van ,11e gezindten en richtingen, en natuur lijk van in Duitschland werkende vaders. Het feest begon voor de eerste 300 reeds om 12 uur in het gemeente museum, waar door de goede zorgen van de centrale keuken een smakelij- ken maaltijd werd aangeboden, be staande uit aardappelpuree met spruit jes en een bal gehakt en als dessert een appel. Dat er heerlijk gesmuld werd, behoeft geen betoog. Toen deze eerste groep verzadigd was, vertrok zij naar Het Wapen van Heemskerk, om plaats te maken voor de overige 300, die een zelfde maaltijd werd aangeboden. In afwachting van deze tweede groep heeft de Jeugdstorm het eerste gedeel te „bezig gehouden" in de zaal, waar 'n Kerstsfeer was geschapen: een groote kerstboom verspreidde een zacht wit licht, langs de wanden was dennen groen aangebracht met roode linten erdoorheen en de lampen waren om hangen met rood papier, waardoor een prettig geheel was verkregen. Om ruim 2 uur, toen ook de tweede groep was gearriveerd, kon worden be gonnen met de afwerking van het programma en dat was zeer uit gebreid, De Jeugdstorm had het groot ste deel ervan voor zijn rekening ge nomen en zette direct in met de opvoe ring van het sprookje van Asschepoes- ter, dat begrijpelijkerwijze groote aan dacht had van de jeugdige toeschou wers, die hoe langer hoe meer opge wonden werden bii de verdere uitvoe ring van het programma. In bonte rij volgden solodans van mei. A. Jonker, zang van de stormsters, turnoefeningen en gymnastische standen en zang van de jeugdie stormers, en na elk nummer volgde een hartelijk „Goed zoo". Was er tusschen de nummers een welhaast oorverdoovend geroezemoes in de zaal en al duurde het ook wel eens lang alvorens de gevraagde stilte was ingetreden, het opengaan van het gordijn was meestal reeds voldoende om volle aandacht te krijgen voor het geen er ging gebeuren op het tooneel. En zoo was het ook voor de Kerstver telling van mevr. Mars, 'die verhaalde van een_ man, op zoek naar drie per sonen. die elk een goede daad hadden verricht. Een sprookje, opgevoerd door jonge stormers, zal, vreezen wij, niet voldoen de zijn verstaan in de zaal. De kinderen, die in de pauze allen een gebakje kregen en een beker cho colade, mochten bii het naar huis gaan om bijna 5 uur elk nog een zak vol appels meenemen, alsmede een zakje snoep. ENCYCLOPAEDIE WORDT BIJ ELKAAR GESTOLEN. Wij hebben onlangs gemeld, dat van de kostbare 5e (nieuwste) druk van de Winkler Prins-eneyclopaedie, in de Openbare Leeszaal te dezer stede twee deelen gestolen zijn. Thans is gebleken dat precies het zelfde is voorgevallen in de Open bare Leeszalen in Dordrecht, Leeu warden, Bussum, Apeldoorn, Amers foort en Gouda. Alle gestolen deelen zijn verschillend, zoodat de blijkbaar rondreizende dief bijna een com plete uitgave bij elkaar heeft. Dat hij in al deze Openbare Lees zalen dit door zeer velen geraad pleegde standaardwerk waardeloos maakte schijnt den dief in het minst niet te interesseeren. MET DEN N.V.D. ROND DEN KERSTBOOM. Woensdagmiddag repten meer dan tweehonderd kinderen zich naar De Rustende Jager te Bergen waar de Ned. Volksdienst een Kerstfeet or ganiseerde voor de jeugd. Het geschitter der kaarsjes aan den heiligen boom, de met hulst versierde keurig gedekte tafels, de vele kerstliederen, die de kinderen zongen, begeleid door den pianist den heer Ch. Kroon en de accor- deonniste mej. H. Daatselaar, dat alles bracht een echte kerstfeest stemming in de zaal. De jeugd liet zich al het heerlijke, dat rappe han den op hun bordjes tooverden wel smaken. Aardappels met groenten en vleesch en fruit, het was een waar feestmaal. Een 'staf van help sters en helpers zorgde verder nog voor taartjes, chocolade en limona de. 't Was feest, volop feest. Mevr. van der Kamp vergastte de jeugd op een mooi kerstverhaal, ge titeld „Kerstfeest van Kees" en de Meeuwkes van den Jeugdstorm brachten onder leiding van mej. S. Blees eenige mooie tweestemmige kerstliederen ten gehoore. Daarna volgde nog het Sprookje van Assche- poester, prachtig voor het voetlicht gebracht door eenige Meeuwkes. Eindelijk kwam het slot van de zen geslaagden middag toen elk kind nog verblijd werd met een kerstge schenk en een snoepje. En toen was het huistoe, dank baar en voldaan. BESLUIT BURGEMEESTER. De Burgemeester van Alkmaar heeft besloten tot verpachting voor den duur van één jaar van een aantal landelijke eigendommen der gemeenten. DIEVEGGE AANGEHOUDEN. Door de politie werd een 21-jarige werkster aangehouden, die bij eol- legas' en kenissen diverse voorwer pen wegnam, o.a. distributiebonnen, levensmidelen, toiletartikelen en re genjassen. Tegen haar werd proces verbaal opgemaakt. DIERENBESCHERMING. Sinds eenige maanden zwerft te Heiloo een blauwe poes met witte borst en pootjes. Eigenaar of liefhebbers kunnen zich vervoegen bij den heer C. Ver- wer, inspecteur Dierenbescherming, Baanstraat, Alkmaar. Alhmaar nog steeds noodlijdend. Alkmaars gemeentebegrooting, evenals elke begrooting een slag in de lucht, omdat in de huidige om standigheden wel niemand kan voorzien, wat de toekomst kan bren gen, is thans ter visie gelegd. Aan gezien .de gemeenteraden zijn afge schaft en de Verordening van den Rijkscommissaris van begin 1941 waarbij bepaald werd, dat de bur gemeesters raden moesten samen stellen nog geen uitvoering heeft gekregen, ontbreekt een aanbie dingsbrief, omdat er geen college is, dat de begrooting aangeboden kan worden. Bij de samenstelling van de be grooting heeft men de oude als le'draad gevolg 1, zoodat zij geen nieuwe perspectieven biedt. De be lastingen zijn onveranderd geble ven. Er is voor de gemeente een nieuwe bijgekomen, n.l. de onder- nemingsoelasting, die een belang rijk vooideel belooft te brengen, doch waarvan de opbrengst niet ge schat kan worden. Het voor de gemeentefinancien zoo voordeelige radicbedrijf is ver loren gegaan, zoodat de daaruit voortvloeiende baten niet meer voorkomen. De totale uitgaven zijn geraamd, voor den gewonen dienst op 4.012.170 in uitgaven en de ont vangsten op 3.499.485, zoodat het nadeelig saldo geraamd is op 512685, welk bedrag nog wel be langrijk hooger zal worden, nu gis ter den burgemeesters de opdracht bereikte, de kindertoeslagen voor het gemeentepersoneel zoo ongeveer te verdubbelen. Alkmaar zal dus nog wel onder de noodlijdende gemeenten rang schikt blijven. Het Vreemdelingenverkeer dient economische, sociale en culiureele belangen. In een Donderdagmiddag door de Fe deratie van V.V.V.'s in N.H, onder lei ding van mr. J. P. Bosman, belegde vergadering kwamen in Kinheim de plaatselijke V.V.V.'s vertegenwoordi gers en een zevental burgemeesters, w.o. die van Alkmaar, Schoorl, Eg- mond, Bergen en Beverwijk bijeen, waar de heer van der Laan, waar- .nemend directeur vam de A.N.V.V, té Vs-Gravenhage, de beteekenis van het V.V.V.-wezen voor de welvaart van os land belichtte en er bij de burge meesters op aandrong, uit een oog punt van wejvaartspolitiek, de plaat- selijkè V.V.V.'s de noodige subsidies toe te kennen. Na een inleidend woord door mr. Bosman, die de historische wording van het V.V.V.-wezen in ons land in het licht stelde, besprak de heer v. d. Laan de organisatie van het V.V.V.-wezen. Voor 60 jaar werd de Ifete vereeniging in Valkenburg op gericht. De economische factor speel de daarbij een groote rol. Het duur de tot 1935 voor werd nagegaan, hoe veel het vreemdelingenverkeer in het laadje bracht. Uitvoerig besprak hij het rapport baron Kraaienhoff, kr op wijzende, dat de voordeelen van het vreemdelingenverkeer een open- barig werden. Ook later verschenen rapporten werden door spr. ge noemd. Uit de statistiek van net Centraal Bureau bleek, dat voor den oorlog de Amerikanen, uit hoofde van het vreemdelingenverkeer, 1 milliard naar Europa brachten. Hier van ging 500 millioen naar Frank rijk en 200 millioen naar Italië. Ne derland kreeg slechts 10 millioen, België 5 maal, Boedapest 2 maal en Noorwegen 3 maal zooveel als Ne derland. Het rapport Kraaienhoff hracht een ommekeer in de rijks subsidie. Men begreep, dat er iets niét in orde was, want Nederland gaf uit hoofde van het Vreemdelingen verkeer 40 millioen uit. Het Statistische Bureau schat het cijfer voor het vreemdelingenver keer vpor ons land op 100 millioen, voor <fe schoenenindustrie op 29, de rutober op 10, het papier op 38, de tricotage op 27, de wol op 50, tapij ten op 30, aardewerk op 7 en de baksteennijverheid op 18 millioen. De vreemdelingenindustrie slaat dus een goed figuur. Wat dit voor de ge meente beteekent, toonde spr. aan aan de hand van cijfers van den wethouder Troostheide uit Biltho- ven, die de subsidies aan de V.V.V.'s de zilverdraad noemde, die gouden- vruchten voortbrengt. Ook bij de socials' zijde van het vreemdelingenverkeer stond spr. stil, terwijl hij tevens de cultureele taak er van naar voren bracht. De .regeering ziet dit in, benoem de het vorig jaar een inter départe mentale commissie, die een rapport deed toekomen aan den Sec.-Gen. van Binn. Zaken, wat aanleiding is geweest tot een rondschrijven aan de commissarissen der provincies, met als gevolg, dat de prov. N.H. voor prov. organisatie 12000 uit trok en die bestemde voor den op bouw van het organisatorische werk. Uitvoerig stond spr. stil bij het mooie organisatorische werk, dat door de A.N.V.V. reeds tot stand gebracht, waaruit bleek, dat er reed's een V.V.V.-wetenschap is ontstaan. Spr. gaf den burgemeesters in over weging. zich van de plaatselijke or ganisaties op de hoogte te stellen, voor het toezicht in het bestuur een vertegenwoordiger van het gemeen tebestuur aan te wijzen en het V.V. V.-werk krachtig te steunen en niet te wachten op de richtlijnen die zul len komen. De plaatselijke belangen toch verschillen te zeer om voor een subsidie een bedrag van 2 a 2% cent per inwoner vast te stellen. Voor een industriestad, met weinig v.-ver- stad, met weinig vreemdelingenver keer en een groot zielental moge dit genoeg zijn, voor een badplaats met in hoofdzaak vreemdelingenverkeer is dit onvoldoende. Voor adviezen, als die gewenscht worden, staan, de vakmenschen van de prov. organisa tie en, van de A.N.V.V. ter beschik king van de burgemeesters en de 'V.V.V.'s. 3ioscopen. Alle theaters eiken avond '[.30 uur. Op de beide Kerstdagen en Zondag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Alkm. Bioscoop-Theater, La Habanera (rom.) 14 jaar. Harmonie-Theater, Het geval-Styx (rom.-sens.) 18 jaar. Victoria-Theater, De pseudo-gravin (rom.) 14 jaar. Cinema-Theater, Robert en Bertram (kom.) 14 jaar. Donderdag 24 December. 2.30 uur, Harmonie-Theater, kinder voorstelling De gelaarsde kat. Vrijdag 25 December. (Eersten Kerstdag). 7.30 uur, herv. kerk te Broek op Langendijk, concert herv. kerkkoor en chr. fanf. korps Advendo. Zaterdag 26 December. (Tweeden Kerstdag). 2.30 en 7.30 uur, 't Gulden Vlies, caba retrevue Dat slaat in. Café Kramer te West-Graftdijk, optr. revue-gezelschap. Zondag 27 December. 2 uur, Hollandia sportpark te Hoorn, Hollandia X—A.D.O. I. 2.30 en 7.30 uur, 't Gulden Vlies, caba ret-revue Dat slaat in. 7 uur, zaal Mulder te Ursem, opvoe ring blijspel Hoera, petroleum. 2.30 uur, Rustende Jager te Heiloo, festival van E. W. W. Maandag 28 December. 2.30 uur, Harmonie-Theater, kinder voorstelling De gelaarsde kat. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, opv. Boefje. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Vrijdag (len Kerstdag) is de apo theek van Mevr. SchoutenOele, Koor straat 47, geopend. Op Zaterdag (2en Kerstdag) is de apo theek van Mevr. de Wed. C. M. B. Wanna, Mient 11, geopend. Op Zondag 27 December is de apotheek van B. H. J. Schouten, Emmastraat 64, geopend, welke in de week van 26 De cember t.e.m. 1 Januari tevens den nachtdienst zal waarnemen. De kapitaaldienst wijst fc? ont- vangst en uitgaaf een bedrag aan van 1.887.465. De burgemeester is zoo verstandig geweest, de subsidies aan vereenigingen, voor zoover deze gehandhaafd bleven, onveranderd te laten. Enkele cijfers. Voor werkverschaffing door de gemeente is uitgetrokken 30.000 (v.j. 52.000). Werkverschaffing door derden 55.000 (v.j. 51.000). Steun aan werkloozen 150.000 (v.j. 200.000). Maatschappelijk Hulp betoon f 320.000 (v.j. f 323.000). Centr. Keuken 4000 (v.j. 4280, het Rijk draagt hierin 75 bij), Centraal Ziekenhuis 48.750 (vj. 46.000), het Weeshuis gelijk aan het vorig jaar 4000. Gezinsverple ging, Huisverzorging en V.V.V. ge lijk het vorig jaar n.l. 4500, 1600 en 1085. De subsidies aan Kinder voeding, Kinderkleeding en het Centraal Genootschap voor Vacan- tiekolonies zijn vervallen. Deze sub sidies komen nu ten goede van den Nederlandgchen Volksdienst, alsook die van de R.K. Kinderuitzending. De Ned. Volksdienst krijgt nu 8360 of 3010 méér dan voorheen de genoemde organisaties tezamen ontvingen. De bedrijven. De winst nit het Gem. Electr. Be drijf wordt voor 1943 op f 29045 ge raamd (v.j. 52.400); die ,van het gasbedrijf °P f 12.430 (v.j. 6500). Ook voor 1943 wordt van het Slachthuis weer een verlies ver wacht van 6100. Voor 1942 werd een verlies van 30.000 geraamd. Het is mogelijk, dat de rekening 1942 er gunstiger uitziet doordat het met dit bedrijf belangrijk beter gaat. De uitgaven van het Plantsoenbe- drijf worden geraamd op 48000 (v.j. 37.950) en die voor de Ge meentereiniging op 80650 (v.j. 71450). De uitgaver voor den Distribu- tiedienst zijn geraamd op 30.000 doch hiervan vergoedt het Rijk 85 Nu er allerwege aandrang wordt uitgeoefend op bezuiniging met electra en gas, behoeft het1 geen verwondering, dat de geraamde winst op het electrisch bedrijf onge veer gehalveerd is. De 6000 méér winst op het gasbedrijf wordt door wederinvoering van het retributie- recht verkregen en is dus geen winst op het gas. Het ligt voor de hand, dat een verminderde afname tot verminderde winst moet leiden. Wij hebben dit te aanvaarden. De slechte kolenpositie van ons land vordert nu eenmaal de grootste zui nigheid. In dit verband doet het wel eigenaardig aan, dat het G.E.B. de afnemers, die de afname van eenige duizenden K.W.U. garan deerden en daarop meer dan 25 bezuinigden, sommeert om de niet verbruikten K.W.U. te betalen. Het gevolg hiervan is geweest, dat der gelijke afnemers meer zijn gaan ge bruiken dan zij strikt noodig heb ben, omdat een Hollander nu een maal gaarne ontvangt wat hij moet betalen. Het bedrijf had o.i. beter gedaan, deze afnemers in plaats van een boetebriefje, een dankbetui ging te sturen en af te zien van het streven, het winstcijfer voor de ge meente nog zoo hoog mogelijk te houden. Hoofdzaak is thans, dat op het kolenverbruik bezuinigd wordt, waar ditmogelijk is. Wat het zwaarst is moet het zwaarst wegen. LANGEDIJK. IJsclub „Volharding" - De ijs- club „Volharding1/ hield Dinsdag avond in Concordia te Noordschar- woude een alg, jaarvergadering. Medegedeeld werd, dat de dijk langs de baan spoedig door de pro vincie zal worden beplant. Men zal daarvan een mooie beschutting krij gen. De heer de Boer is bereid in Januari een causerie te houden over sehconrijden met een filmver- tooning. Ambtelijke mededeelingen. De Leider van den Distributiedienst, Kring Alkmaar, maakt bekend, dat de inlevering van consumentenbonnen door detaillisten en instellingen in de Nieuwiaarsweek dient te geschieden op de onderstaande dagen. Detaillisten en instellingen, die nor maal inleveren op Maandag, op Maan dag, 28 December 1942. Detaillisten en instellingen, die nor maal inleveren op Dinsdag, op Dins dag. 29 December 1942. Detaillisten en instellingen, die nor maal» inleveren op Woensdag, op Woensdag, 30 December 1942. Detaillisten en instellingen, die nor maal inleveren op Donderdag, op Dins dag, 29 December 1942. Detaillisten en Instellingen, die nor maal inleveren op Vrijdag, op Woens dag 30 December 1942. De Leider voornoemd, W. WAGENAAR. Ir. van der Scheer wil ook een causerie houden. Dezen winter zal in Oudkarspel het kampioenschap hardrijden op de korte baan voor amateurs worden verreden. Het jaarverslag van den secreta- is, den heer P. Nap, dat zeer uit voerig de gebeurtenissen van den afgeloopen winter vermeldde, o.a. de prestaties van Jan Langedijk en M. Strijbis bij de kampioenschappen in Zutphen, werd goedgekeurd. De rekening van den penning meester, den heer K. Itekker, sloot op een totaal van f 623,60, met een batig saldo van f 28,06. De heeren J. J. Eecen, P. Eecen en J. Langedijk werden herkozen als bestuurslid. Men besloot tot het houden van een propaganda-avond met mede werking, van de heeren de Boer en van der Scheer en nog een andere attractie. BERGEN. Polderverkiezingen. - Bij de polder verkiezingen zijn de navolgende per sonen herkozen: voor den Damlanderpolder als be stuurslid de heer J. Swakman; voor den Oudburgerpolder als voor zitter de heer mr. H. D. A. van Reenen; voor den Suurvenspolder als bestuurs lid de heer S. J. Schouten; voor den Sluispolder als bestuurslid de heer J. Borst te Alkmaar; voor den Zuider- en Midden Reeker polder als bestuurslid de heer J. Kramer Hzn.; voor den Noorder Reeker en Mangel- polder als voorzitter de heer D. Leeg water. Voor den Philistijnschen polder werd in de plaats van den heer R. Roskam, die wegens het bereiken van de leef tijdsgrens moest aftreden, tot bestuurslid gekozen de heer K. Veldt. Geslaagd, - Onze oud-plaatsgenoot, de heer F. van 't Sant, onderwijzer te Lisse, slaagde Dinsdag j.l. voor de akte Engelsch M.O. B. OTERLEEK. Mijn en Dijn. - De tooneel- vereen. „Kunst naar Kracht" gaf Dinsdag een uitvoering in de ver bouwde zaal van den heer Molenaar te Oterleek. Opgevoerd werd „Mijn en Dijn" van Jo van AmmersKui ler. Het publiek was van begin tot einde geboeid en genoot bijzonder. NOORDSCHARWOUDE. NcordermarUtbond. - In de Woensdagmiddag gehouden be stuursvergadering van de veilings- vereeniging „Noordmarktbond" heeft de voorzitter, de heer J. Kliffen, het afgeloopen jaar die revue laten pas- seeren. Het veilingsleven; is vrijwel zonder stoornis verloopen. Tegen de hoogere omzetten wegen de gestegen bedrijfskosten vrijwel op, zoodat er geen extra winsten worden gemaakt. Medegedeeld werd., dat in verband met de vervoers- en verwerkingsmo gelijkheden de aanvoer aan de vei ling tot 5 van den voorraad per week beperkt is. Er kwamen wel zeer groote verschillen in den aan voer. Donderdag is er daardoor geen veiling. Er zijn pogingen gedaan om ont heffing te krijgen van het betalen van staangeld voor de spoorwegen op Zondag. De kooplieden vragen nu geen wagons aan uit vrees dat zij ze op Zondag krijgen. Van den distributiedienst was be richt ontvangen, dat tuinbouwers, die bij de L.C.O. zijn ingeschreven in aanmerking kunnen komen voor extra rantsoenen wegens z waren arbeid. Men zal zich hierover met het Centraal Bureau in verbinding stel len. Wanneer dit voor alle 2elfverzor- gers zal gelden,,zou dit voor de tuin ders een teleurstelling beteekenen. Het tarief van de commissie voor juridische bedrijfsvoorlichting is verhoogd van 0.50 tot f 1 per ad vies. Aan de werkzaamheden van deze commisie zal meer bekendheid geseven worden. De voorstellen voor de alg. verg. van de Prov. Commissie zullen wor den gesteund. Het in 1942 te veel in gehouden marktgeld zal aan de leden gerestitueerd worden. Van 24 Dec. tot 4 Januari mag geen witte kool beneden \lA kg worden aangevoerd, Er zal wel spoedig een aanvoerregeling ko men. Witte kool met gebarsten strui ken en uitgepikte, boven 3 pond, ge schikt voor zuurkool, kan tegen den prijs voor afwijkend aan de fabrie ken geleverd worden, mits ze zuiver zijn. Dit is het dubbele van den an ders te bedingen prijs voor stek. Na nog eenige besprekingen over de brandstoffenvoorziening voor de koolschuren, volgde sluiting. 10.860 man onder de schop. Van 2 April van dit jaar af zijn diverse categorieën jongemannen als arbeidsdienstplichtig aangewezen en in November kreeg de commandant van den N,A.D. de bevoegdheid, om alle Nederlanders, die zijn gebo ren na 1 October 1924 en den maxi mumleeftijd voor den arbeidsdienst nog niet hebben bereikt, op te roe pen. Voor den nieuwen diensttijd, wel ke op 4 Januari 1943 aanvangt, zul len zestig kampen in bedrijf worden gesteld. In Januari 1942 waren er nog slechts 30. De 8 reeds bestaande korpsen, waarin de kampen zijn gegroepeerd, zijn thans tot 12 aangegroeid en als nieuwe organisatorische maatregel ziin deze korpsen vereenigd tot districten. De legeringsruimten in de zestig N.A.D.-kampen is evenwel nog te gering om een volledige halve (er zijn 2 diensttijden per jaar) jaar lichting arbeidsdienstplichtigen te ontvangen en de commandant N.A. D. besloot derhalve om tegen 4 Jan. a.s. naast de vrijwilligers slechts een kwartaallichting op te roepen. Des ondanks zullen gedurende dezen diensttijd 10.860 jonge Nederlanders onder het devies „lek dien" werk zaamheden verrichten ten behoeve van het vaderland. DOKTER GEDUPEERD. Toen een geneesheer in Haren bij Groningen Dinsdagavond 'n bezoek bracht bij eenige patiënten, zette hij zijn rijwiel, waaraan een tasch met waardevolle instrumenten, tijdelijk in een garage. Eenigen tijd later was de fiets met de tasch spoorloos verdwenen. De politie stelt een on derzoek in. Hoofdred.: A. R. Jonker, Alkmaar; plv. hoofdred.: H. P. v. d. Aardweg, Bergen Buitenl.: Tj. N. Adema, Alkmaar; Bin nen!, Prov., Stad: D. A. Klomp, Bergen Sport en Rechtsz.: J. Werkman, Alk maar; verantw, voor adv.: T. Bus, Alkmaar. DISTRICT I. StormvogelsHBS HDVSVolewijckers DISTRICT Hl. EnschedeNEC - DISTRICT IV. MauritsRoermond Spekh.heidePicus EindhovenNoad MVV-BW NAC—PSV Willem IILonga 2e klasse A. Alkm. BoysHBC 2e klasse B. HerculesDWV 3e klasse BeverwijkKW GVO—DEM QSCSucces ZaandijkSchagen 3e klasse B. Zandvoortm.Kinheim 4e klasse A. TexelOudesluis' BKC—Vrone Atlas—LSW 4e klasse C. BergenADO 1920 Uitgeest—IEV Res. 2e klasse A. Stormvogels 2VSV 2 Res. 3e klasse A. QSC 2—OSV 2 Zaandijk 2HRC 2 KW 2—ZFC 2 WFC 3Assendelft 2 „DE NOORD- HOLLANDSCHE". 1D: Alcm. 4-Oudorp 1 AFC 1-Winkel 1 SVW 1—Alkm. B. 3 IE: Berdos 1-HSV 1 Meerv. A 1-Koedijk 1 Yios 1-Petten 1 Schoorl 1-Limmen 1 Zeev. 2Egmondia 1 2C: Alkm. 2-AFC 2 Kolping B. 1-Vios 2 Oudorp 2-Bergen 2 Limmen 2-Schóorl 2 2D: Dirksh. 1-Hugo B. 1. Holl. T. 1—DTS 2 VZV 1—Con Zelo 1 LSW 2—HOSV 1 Winkel 2—N.Niedorp 2 3E: Vrone 2Ursem 1 St. Bavo 1Alkm. B. 5 3F: DTS 3Schagen 3 Alcm. V. 5Oudesl, 2 4E: USVU 4—PSCK 2 ZFC 7—WFC 11 4F: Vitesse 3Kolp. Boys 2 4G: Hugo B. 2Schoorl 3 Petten 2—DTS 4 Berdos 4AFC 3 Alcm. V. 6—SVW 2 4H: Con Zelo 8Dirksh. 2 N.Niedorp 3—DTS 5 Holl. T 3—Holl. T 2 LSW 4—Con Zelo 2 Jiiui. A: WZ aKFC T ZFC aAlcm. V. a Jun. C: Alcm. V. b.ADO a Bergen aZFC c ZZV b—QSC a Tot en met 31 Jan. a.s. zullen voor de ad- spirantenafdeelingen geen wedstrijden wor den vastgesteld. Klein Kerstprogramma. Het Kerstprogramma van den N.V.B. bepaalt zich in hoofdzaak tot een aantal inhaal-wedstrijden, behalve in het Zuiden, waar een volledig programma is samenge steld, zulks omdat de Zuidelijke eerste klasse 12 clubs telt. Ook Alkmaar zal niet geheel verschoond blijven van -Kerst voetbal: de Alkm. Boys zullen Zondag a.s. tegen HBC in het veld komen en zij zullen trachten, het jaar 1942 goéd te besluiten. Meer en meer blijkt het noodig, dat de Boys hun grootste aandacht aan de verdediging schenken, want juist in het verdedigende deel van het spel is er iets, dat niet klopt; men zie slechts de doelpunten, wel ke tegen deze Alkmaarders ge maakt zijn. En nu is het merkwaar dige, dat de Boys-achterhoede uit spelers bestaat, die stuk voor stuk voor hun taak berekend zijn en dat de Boys ook een middenlinie kun nen samen stellen, die van voldoen de kracht is. Maar de eenheid ont breekt en dat wordt telkens nood lottig. Dat kan Zondag weer nood lottig worden, als.... men slechts aandacht schenkt aan Kick Smit en de rest niet meetelt. Natuurlijk zal Smit bewaakt moeten worden, maar dat kan één map doen. En een Smit schaak-mat zetten is veel gewonnen. Ons dunkt, dat de Boys nu eens van de vele nederlagen afscheid moeten nemen.... Schagen naar Zaandijk. Schagen 'moet Z'ondag naar Zaan dijk, de club, 'die nog een kans maakt op de eerste plaats. Maar Schagen heeft een even mooie kans en dus zal het er spannen. Veel krachtsverschil zal er wel niet zijn, zoodat de uitslag in de buurt van een gelijk spel moet liggen. Succes moet uit van QSO winnen, wil ze haar kans behouden. De overige wedstrijden zijn van minder belang, temeer waar HRC vrijaf heeft. In de 4e klasse A ontvangt Atlas het sterke LSW en gaat dus een nederlaag tegemoet, terwijl Vrone uit speelt tegen BKC en het wel tot een puntenverdeeling kan brengen. Texel-Oudesluis is vermoedelijk voor de thuisclub, die op eigen grond niet gemakkelijk te klop pen is. In de C-klasse ontvangt Bergen ADO, dat de vorige week thuis van de a.s. gastheeren klop kreeg. Zal ADO nu revanche kunnen nemen? De Heemskerkers moeten winnen, willen ze hun kans behouden. Uitgeest wint van IEV, al zal ze verstandig doen, om de tegenpartij niet te onderschatten. Enschedé-NEC! Wat de eerste klasse betreft, in district 1 moet HDVS thuis kunnen winnen van het toch wel teleurstel lende Volewijckers, terwijl Storm vogels vermoedelijk de zege behaalt op HBS, tenzij de Hagenaars weer eens hun productieve bui hebben! Belangrijker is echter de eenige wdstrüd in het Oosten: Enschede- NEC. Wanneer de thuisclub hier wint, kan haar het kampioenschap nauwelijks meer ontgaan, maar als ze gelijk speelt, krijgen AGOVV en Go Ahead nog een kans en als ze verliest, telt NEC ook nog terdege mee. Het zal er spannen en al is de uitslag met geen enkele mogelijk heid te voorspellen, toch is de thuis club favoriet. In het Zuiden een volledig pro gramma, waarvan de belangrijkste ontmoeting wel is Willem II-Longa. Twee kampioenscandidaten in één stad! Wil men nog méér? Er zijn dus alle factoren aanwezig voor een spannende strijd. MVV zal thuis trachten BW een gelijk spel af te dwingen, maar 't is de vraag, of dat lukken zal. Eindho ven wint natuurliik van het zwakke Noad, NAC kan het teleurstellende PSV kloppen, Spekholzerheide heeft een goede kans tegen Picus en Mau rits zal van eigen grond kunnen profiteeren en dus Roermond kun nen kloppen! Overigens verwijzen we naar het programma. DE POSITIE IN DE LAGERE KLASSEN. De Noordelijke derde klassers HRC, Succes en Schagen doen het uitstekend. Gedrieën staan ze bo venaan op. de competitieladder en het ziet er naar uit, dat zij onder ling moeten uitmaken, wie tenslotte kampioen wordt. Alleen hebben ze nog rekening te houden met Zaan dijk, dat echter nog maar zeven wedstrijden gespeeld heeft. Toch ge- looven we, dat Zaandijk het niet haalt, daarvoor is haar voorhoede te De stand is op hét Sogenblik: HRC 11 5 3 3 27-24 13 Succes 10 4 4 2 26-20 12 Schagen 10 3 5 2 26-16 11 Zaandijk 7 4 2 1 13-9 10 KW 10 3 4 3 16-14 10 QSC 9 3 3 3 16-14 9 DEM 10 2 4 4 17-25 8 Beverwijk 9 3 1 5 24-32 1 GVO 8 1 2 5 8-22 4 In de 3e klasse B tracht het oude HFC weer de tweede klasse te her overen en zii heeft een goede kans, al zijn Zandvoortmeeuwen en Scho ten 'ernstige concurrenten. Helder zit in de middenmoot en zal zich daar ongetwijfeld kunnen handhaven, terwijl DTS onderaan staat, maar nog steeds een behoor lijke kans heeft om te ontsnappen. De stand is: HFC 14 8 5 1 44-24 21 Zandvoortm. 14 8 5 1 46-21 21 Schoten 15 '7 5 3 36-36 19 TYBB 14 5 3 6 39-38 13 Terrasvogels 14 4 5 5 30-36 13 Helder 11 4 3 4 24-21 II Kinheim 12 5 1 6 29-31 11 Bloemend. 15 2 7 6 34-47 11 Halfweg 12 2 3 7 27-40 7 DTS 11 2 1 8 20-36 5 In de 4e klasse C zijn drie, mis schien zelfs vier kampioenscandida ten en dat dé spanning hier is toege nomen, dankt men aan Bergen, dat Zondag j.l. ADO een nederlaag toe bracht, nog wel in Heemskerk. De Egmondsche Zeevogels, alsmede Vi tesse en USVU, hebben nog een goede kans, om ADO van de eerste plaats te verdringen. De stand is: ADO 13 8 2 3 42-15 18 Zeevogels 13 8 2 3 35-15 18 Vitesse 11 8 1 2/ 27-19 17 USVU 11 6 ,2 3 27-18 14 IEV 12 5 1 6 31-33 11 VVB 12 4 2 6 23-31 10 Bergen 9 4 1 4 18-22 9 Uitgeest 10 2 2 6 20-29 6 CSV 10 1 1 8 11-29 3 Alkmaar 7 1 0 6 10-23 2 Biljarten DE K 1P-O.K.K. De Zondag bij den heer J. Dek ker te Oudkarspel gehouden biljart wedstrijd tusschen de biljartveree- nigingen De Knip te Oudkarspel en OKK te Zuidscharwoude eindigde met een overwinning voox de Knip, met 106 pt. Schaken WEDSTRIJDEN SCHAAKMAT, Voor de competitie speelde Zon dag Schaakmaat I te Langedijk te gen Morphy I uit den Helder. De uitslag was 5-5. Voor Schaakmat een mooi resultaat. Schaakmat II speelde te Heiloo met 9 spelers tegen Oppositie I en verloor met 6Ï4-3J4. Zondag 27 December 2 uur Hn (met KICK JS„ SMIT) eens apothekersleer- ling, later groot schei kundige en uitvinder van den veiligheids lamp der mijnwerkers, klom op door zelfstu- <jie. Ook U kunt op klimmen door technische zelfstudie. Volg de beproefde PBNA-methode. Vraag prospectus No. 8 H

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 2