ABDIJSIROOP KI EFT Co. PRODENT ACHT MILUARO PRODENT FUN A KRUSCHEN Is een gemeentelijke bank van leening voor Alkmaar gewenscht? AGENDA Hun fietsen niet aangegeven. FILMS VAN DEZE WEEK RADIOPROGRAMMA MOLESTVERZEKERINGEN Halfjaarlijksche Schaderegeling! Wij belasten ons met het sluiten van bovengenoemde verzekering. TEL. 3183. FERDINAND DE LESSEPS, B'jKINK-en SUJMHOCST Ia De strijd tegen den woeker heeft eindelijk tengevolge gehad, dat bij verordening van het college van Se cretarissen-Generaal, de particuliere Banken van Leening werden verbo den. Ieder, die het wel meent met ons volk, zal dit besluit van harte toejuichen, omdat deze instellingen, uit de praktijk van het leven gebo ren, ongetwijfeld veel schade aan ons volksleven hebben toegebracht. Toch kan niet ontkend worden, dat door deze instellingen veel kleine zelfstandigen uit tijdelijke geldver legenheid werden geholpen en zelfs in de gelegenheid werden gesteld een winstje te maken, waarvan zij anders verstoken zouden zijn. Wij hebben hierbij vooral de kleine kooplieden op het oog, die door het beleenen van een of ander onder pand in de gelegenheid werden ge steld een handeltje te doen, dat an ders hun neus voorbij zou zijn ge gaan en die dan ook gaarne de tij delijk hooge rente er voor over hadden. Het kwaad zat vooral bij de huis moeders, die met een te klein, inko men zaten te sukkelen, zich in het begin van de week redden door de Zondagsche kleeren naar den lom merd te brengen om die er des Za terdags weer uit te halen en dus slechts voor een week gered waren, doch verder nog dieper in den put geraakten, omdat zij voortaan van het te kleine inkomen ook nog de rente aan den lommerdbaas ver schuldigd waren. In de groote steden heeft de over heid begrepen, dat men er met ver bodsbepalingen alleen niet komt. Daar stelde men gemeentelijke Banken van Leening in, die een ma tige rente berekenden én aan de be- leeners, wanneer de panden niet werden ingelost, de meerdere op brengsten deden toekomen. Deze banken vervulden dan ook in het leven een sociale taak. Dit vond erkenning, ook in het bovengenoemde besluit van de Se cretarissen-Generaal, waarin bepaald werd, dat de Gemeentelijke Banken van Leening deze taak mogen blij ven vervullen. Het is onze vaste overtuiging, dat ook in Alkmaar, met zijn vele kleine zelfstandigen, zoo'n gemeentelijke in stelling een taak heeft te vervullen. Aangezien het ons bekend is, dat burgemeester Van der SJuijs veel gevoelt voor sociaal werk in onze ge meente, hebben wij hem eens over het in het leven roepen van zoo'n instelling gepolst. Nu de gemeente krachtens het leidersbeginsel bestuurd wordt en de burgemeeter dus dergelijke be sluiten zelfstandig neemt, dachten wil dat een dergelijke zaak voor el kander kwam, wanneer hij slechts van het nut ervan overtuigd werd. De heer Van der Sluiis erkende het nut van een dergelijke'instelling m de door ons genoemde gevallen, maar merkte op, dat er ook een groote gevaarlijke kant aan zat, zoo dat voor hem nog niet vast stond wat het zwaarste woog. Onze voorstelling van zaken noem de hir trouwens wat al te simpel en wel passend bij een dictators-, doch met bp een leidersprincipe. „Voor ik in dergelijke zaken een beslissing neem", aldus de burge meester, „wil ik die eerst met mijn wethouders bespreken en mij daar over door de hoofden van takken van dienst en andere instanties la ten voorlichten". „Maar dat is democratisch," merk ten wij op. „Met dit verschil", zoo antwoord de de burgemeester, „dat uiteindelijk n??4, hoofdelijke -verantwoorde lijkheid beslist". De burgemeester oordeelde de zaak voldoende belangrijk om de toezegging te doen, dat hij de aange legenheid in het college van B. en W. ter sprake zal brengen. Wij wachten vol belangstelling het resultaat van die bespreking af. BESLUITEN BURGEMEESTER. De Burgemeester van Alkmaar heeft de volgende besluiten geno men: a. tot wijziging der gemeentebe groting voor 1942; b. tot wijziging van de salarisver ordening voor het personeel van den Keuringsdienst voor Waren in ver band met de verhooging van den kinderbijslag; c. tot wijziging van de Verorde ning inrichting gemeente-politie 1941 in verband met de verhooging van den kinderbijslag; d. tot intrekking van het Raads besluit van 10 November 1S38, nr. 3, betreffende verhuring van het per ceel grond aan de Zuidzijde van den Notweg bij het Sportpark en tot be schikbaarstelling van dit perceel als terrein voor lichamelijke oefening; e. tot verhuring van een perceel grond aan het Zeglis, groot 400 m2, aan G. Sterk, alhier, voor 10 per jaar; f. tot verkoop van een perceel grond aan het Zeglis, groot ongeveer 1400 m2, aan J. Sietsma te Bergen, voor 7000. JAARLIJKS CHE UITDEELING B.IJ.C. Getrouw aan een traditie van meer dan een halve eeuw, heeft de Bur ger IJsclub ook dit jaar de armen van Allernaar bedacht met haar al tijd welkome gaven. Ditmaal waren het door de tijdsomstandigheden geen levensmiddelen in natura, doch waardebonnen voor brood en kruidenierswaren. In café Central hield gistermiddag het bestuur zitting en overhandigde aan enkele honderden gegadigden de kostbare bonnen. Een mooi werk, dat ook nu nog den steun van lederen stadsgenoot verdient. DIERENBESCHERMING Zwervend aangetroffen een jong bruin hondje,, reu, plm. 4 maanden oud. wordt middelmatig groot. Lief hebbers kunen zich vervoegen bij den heer C. Verwer, inspecteur Die renbescherming, Baanstraat, Alk maar. UITGESTELD. De Streekdag van de Landvrou wen, van den Ned. Landstand, wel ke op Donderdag 18 Febr. a.s. te Hoogkarspel gehouden zou worden, i3 tot nader order uitgesteld. BERGEN. Burgerlijke stand (5 t/m 11 Febr.) Geboren: Eva Brigitta Maria, d v. H. C. Druiven en M. C. Boots. Petrus Cornells, z. v. N. W. Bou- man en M. M. van der Steen. Ondertrouwd: Taeke Dijk stra te Langedijk, onlangs te Heer- hugowaard, en Wijke de Boer. Gehuwd; Simon Zwaan te Alk maar en Johanna Duijker. Karei Marinus Hendrikus Cblnot en Pie- ternella Bakker te Den Helder. HEÏLOO. Rijwieldieven worden brutaal. - Werd Woensdagavond uit een ach ter het huis staande schuur van den heer L. aan den Westerweg een da mesrijwiel ontvreemd, Donderdag avond werd het rijwiel van den heer V., toen hij zich even in een perceel aan den Kennemerstraatweg bevond, gestolen. Laatstgenoemd rij wiel was van een slot voorzien en zorgvuldig afgesloten. De politie stelt een onderzoek in. Burgerlijke Stand. (111 Febr.) Geboren: Alida G., d. v. A. J- de Waard en G. Verduin. Wil helmus G. J. M„ z. v. G. de Graaf en A. Schuit. Simon, z. v. S. Kops en M. Zonneveld. - Elisabeth J., d. v. W. J. Aarsman en A. Oost veen. Maria J. H., d. v. J. M. Klerks en A. P. ,A. Roovers. Hillegonda M.. d. v. N. J. de Wit en G. Mijnen fEgm. aan Zee). Maria C., d. v. T. Swart en A. J. H. Kops. Lucas C., z. v, B P. Duin en E. M. A. de Graaf (Egm. a. Zee). Laurentius N., z. v. P. A. van Dam en A. E. Brouwer. Simon C.. z. v N. Kaandorp en D. C. Ko per. Ondertrouwd: Jannes Nieu- wenhuis en Klaasje Raggers. Gerrit H. Reddering en Maria C. Viergever. Theodorus M. van Roode en Jacoba Mulder. Getrouwd: Joannes J. Veeken en Maria J J. Helmer. Overleden: Dorothea Johan na van der Laaken, wed. van W. v. d. Struijs, 72 j. Elisabeth Smit, wed. van J. Bakker, 86 j. te Bar. singerhorn. Hans de Koekkoek, 3 j. Afra M de Boer, 34 j„ echt- gen. van J. Smit. Bietsche de Vries. 65 j„ wed. van E. L. Kamer mans te A'dam. Leonardus van Schooten, 77 j., echtgen. van H. Mark ens. Muus Slooten, 81 j. Maria H. Hofman, 78 j„ echtgen. van O. G. Sacker. Neeltje de Lange, 86 j.. wed. van D. Boet. Catharina M. Kruijenaar, 32 j., echtgen. van - J. Bakker te Alk maar. Volkert Otjes, 68 j., wed. van A. Met. CASTRICUM. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Geertruida, d. van Tli. Castricum en C. Zonne veld. Gerardus Casparus Johan nes, z. van H. M. C. v. d. Boogaard en M. A. van Amsterdam. Thijs, z. van R. Moes en E. Schenk. Cor nelia Anna Maria, d. van Jac. Nanne en R. J. Hoogland. Ondertrouwd: Jacob Doorn en Aartje M. van Roos. Getrouwd: M. L. de Winter en M. C. Meijer. J. van Raam te Haarlemmermeer en U. Mol. Overleden: Wilhelm F. Bell- winkel, echtg. van S. Meijer, 50 jaar. Lambertus Hageman, echtg. van A. Sprenkeling, 71 jaar. Jan Lou ter 83 jaar. STOMPETOREN. De zanguitvoeringen. - De zang uitvoeringen van de gem. zangver. „Cresendo" op Zondag 14 Februari in café Kampsteeg te Stompetoren en op Zondag 21 Febr. in café Mo lenaar te Oterleek zullen in ver. band met het vroege sluitingsuur aanvangen om half 2. HEERHUGOWAARD. Gebr. Kuiper brengen nog meer manlijk fokmateriaal in hun stal. - Meldden we in de afgeloopen dagen den aankoop van den Gr. Hengst „Adelslag", thans hebben gebr. Kui per wederom in Groningen een be: langrijken aankoop gedaan. Uit den hoogwaardigen stal van E. T. Ad- dens te Bellingwolde, aan wiens stal we in het jongste nr. van Het Paard 'n hoofdartikel zien gewijd, hebben zij aangekocht den 6-j. Gron. stamboekhengst „Michiel" V. Lord 1. M de wereldbekende „Selettina", die o.a. de hengsten „Baldo" en „Idzard" en hoogbekroonde mer. rieën fokte Ook Michiel is een uit gesproken vaderpaard met verheven gangen, een schitterend foktype met gevraagde afteekening. Bioscopen. Zondag van 2 uur a£ doorl. voorst. Alle theaters eiken avond 7.15 uur. Cinema-Theater, Het meisje uit den rozenhof (rom.) Alle leeft. Alkmaarsch Bioscoop-Theater, Theo op het huwelijkspad (hum.) Alle leeft. Victoria-Theater, Tosca (operafilm.) 18 j. Harmonie-Theater, Met den helm ge boren. Alle leeft. Zaterdag en Donderdag geen voorst. Vrijdag 12 Februari. 6 uur, 't Gulden Vlies, abonnements voorstelling Groote pauze. Zaterdag 13 Februari. 3 uur, Harmonie, abonn.-conc. H.O.V. 6 uur, Harmonie, feestavond Turnlust. Zondag 14 Februari. 2 uur, 't Gulden Vlies, opv. Sneeuw witje en de zeven dwergen. 5.30 uur, t Gulden Vlies, voorst. Het Alkm. Tooneel. 7 uur, café Kamsteeg te Stompetoren, uitv. Crescendo. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 14 Februari is de „Apo theek Wanna Ritsévoort", Ritsevoort 3, geopend, welke in de week van 13 t.e.m. 19 Februari tevens den nachtdienst zal waarnemen. KOEDIJK. Ziekenhuisverpleging. - Donderdag avond hield (je vereeniglng Ziekenhuis verpleging haar jaarvergadering. Bij de opening memoreerde de voorzitter het feit, dat ondanks al het gepraat van centralisatie, waarbij Koedijk besloot om zich bij Alkmaar te voegen, tot nog toe geen besluit is gevallen. Het jaarverslag gaf aan 558 leden, waarvan 109 jongere. Er waren 31 leden opgenomen in een ziekenhuis met 575 verpleegdagen. Door het buitengewoon groot aantal opgenom'enen was het bezit terug ge- loopen van 1723,87 tot 1203,28. Alzoo een achteruitgang van 520.59 over 1942. Bij monde van K. Kuiper Jz. werd tot goedkeuring der rekening geadviseerd. De aftredende bestuursleden Sloof en Hart werden herkozen. Het bodeloon werd van 2.50 op 3 per week gebracht. De vrije jaarpremies werden door C. Boon en A. Langedijk gewonnen. OUDKARSPEL. Door de duisternis misleid. - De heer A. D. alhier liep dezer dagen door de duisternis misleid in de sloot. Hij slaag de er iri, zich weer op het droge te werken, doch verwondde zich daarbij zoodanig, dat doktershulp moest worden ingeroepen. NAGEKOMEN PREEKBEURTEN. ZONDAG U FEBRUARI 1943. ALKMAAR, Kapelkerk, 5 uur dr. Tuinstra (niet 3.30 u.) G.G. L. des Heils, 10 u. heiligings- dienst, 7.30 u. verlossingsdienst, Donderdag 7.30 uur heiligingsdienst, o.l.v. den heer D. Bergsma. HEILOO, evang., 10 u. ds. Döns- zehnann v. A'dam. STOMPETOREN, evang., 10 u. de heer Lodder v. Alkmaar. INSTALLATIE VAN DEN BANNFUHRER DER HITLER- JUGEND. In de aula van de Deutsche Ober- schule te Amsterdam is gisteravond de nieuwe Führer van de ban N.- Holland der Hitlerjugend, Oberge- folgschaftführer Willy Peters, geïn stalleerd. De Oberbannführer Willy Voss droeg met enkele woorden de ban aan Obergefolgsehaftsführer Peters over. Hij herinnerde daarbij aan het werk. dat is verricht door Bannführer Herbert Eggert, die zijn plaats in het leger weer heeft inge nomen. Bannführer Eggert heeft zijn jongens en meisjes tot echte natio- naal-socialisten opgevoed. Economische rechter. RA-RA, WAT ZAT ER IN DEN ZAK? „Wat zat er 'n den zak7", was een vraag, waarover mr. Meijer zich Vrij dagmiddag het hoofd heeft gebroken. De verdachte, de slager uit Heerhugo- waard, J. Peereboom, zei „Aardappelen", maar de controleur van de Landbouw- Crisiswet Zaadnocrdijk zei „Vet". Wat was het geval? Verd. was op den avond van 25 Augustus door twee con troleurs te Heerhugowaard aangehouden. Hij voerde een zak achterop zijn fiets en ging bij het verzoek tot afstappen in een „Schulte-tempo" er vandoor. Onderweg wierp hij den zak in de ringvaart. De controleur haalde den zak er later uit en constateerde 4,5 kg. schapenvet. De officier vorderde 6 weken gevange nisstraf tegen P. Mr. Buiskool vroeg vrijspraak, subs, een geldboete. Waar mr. Meijer iederen verdachte recht wil doen wedervaren, besloot hij de zaak aan te houden om den anderen controleur te hooren. Dan zal er dus een definitief antwoord komen op de vraag: „Wat zat er in den zak?" HOOGER BEROEPSZAKEN Donderdag werd te Haarlem voor het eerst een zitting gehouden van het Economisch Gerechtshof, dat al daar een aantal zaken behandelde van hen, die o.a. door den econo. mischen rechter te Alkmaar waren veroordeeld en van hun vonnis in hooger beroep waren gekomen. De landbouwer J. G. uit Anna Paulowna was in Alkmaar veroor deeld tot 2 maanden wegens het vervoeren van ruim 2300 kg. tar we. De procureur-generaal eischte bevestiging van het vonnis. J. F. K. te Alkmaar had 5 kg. koffie verkocht aan een kellner. K. werd te Alkmaar veroordeeld tot een maand gevangenisstraf. In hoo ger beroep hoorde hij twee maan den tegen zich eische'n. De burgemeesters niet bevoegd. In verband met de fietsenveror- dening vaardigde de burgemeester van Haarlem in Juli van het vorige jaar een verordening uit waarin be paald werd, dat iedereen, die in het bezit van een fiets was, hiervan aangifte moest doen. Op het niet na komen van deze verplichting was een maximumstraf van twee maan den hechtenis of driehonderd gulden boete gesteld. Desondanks waren er inwoners, die hun fietsen niet hadden aangege ven. Zij waren deswege door den kantonrechter gestraft. Een hunner ging in appél. Veertien dagen gele den werd deze zaak door de recht bank behandeld. De Officier van Justitie requireerde ontslag van rechtsvervolging, omdat z.i. de be doelde fietsenverordening niet rechtsgeldig was, aangezien de bur gemeester op grond van art. 168 van de gemeentewet uitsluitend bevoegd is, verordeningen uit te vaardigen welke betrekking hebben op de openbare orde, de zedelijkheid, de gezondheid en de huishouding der gemeente. De rechtbank deed heden uit spraak. Zij was het met de opvat ting van den Officier eens en ont sloeg den verdachte van alle rechts vervolging, i GILDE VOOR THEATER EN DANS. Aan belanghebbenden wordt in herinnering gebracht, dat de be stuurder van het gilde voor Theater en Dans van de Nederlandsche Kul tuurkamer op Maandag a.s. van 10 uur tot 12.30 uur en van 14 tot 17 uur voor het geven van inlichtingen enz. zitting zal houden ten kantore gevestigd Keizersgracht 786 te Am sterdam. Motor-ordonnan, in sneeuwstorm. Bi) dag en bij nacht zijn zij met hun machines, onderweg over met sneeuw en ijs bedekte straten en wegen in voortdurenden strijd tegen het natuurgeweld van het Oosten PK Hennann-H H-St-P m HET MEISJE VAN DEN ROZENHOF. De Rozenhof is een boerenhoeve in een bergdorpje van Oberbayern en het meisje Stasi is de aantrekke lijke kleindochter van den bewoner der hoeve en tevens toekomstige eigenares daarvan. Dit laatste vooral was aanleiding voor jonge dorps- genooten, om te pogen haar voor zich te winnen, maar zij wees de een na den ander af, zelfs den zoon van den burgemeester, nog wel een protégé van grootmoeder. Maar de jonge onder- Cinema- Theater wijzer Mathijs, die be halve zijn leeraars- kwaliteiten, die zóó goed waren dat het hoofd der school er afgunstig op was en hem overal probeerde een hak te zetten, ook nog groote kennis van muziek en zang had en ook een goede werkkracht op de boerderij kon zijn, werd door haar niet afge wezen. Hoe hun vereeniging ten slotte, ondanks jaloezie, laster en afgunst, toch nog tot stand kwam, vertelt deze film bij tal van mooie natuuropnamen uit het bergland, waar zich de vele ernstige en vroo- lijke scènes afspelen, die het geheel tot een gezellige rolprent maken. Vooraf gaat een een-acter „Brui loft in Walfertal in Tirol", alsmede binnen- en buitenlandsch geïllus treerd nieuws. G. H. W. terHoeven. MET DE HELM GEBOREN. Een boerenzoon, die Jan heet, gaat in Antwerpen zijri geluk zoe ken in de hoop daar iets in het leven te bereiken, maar hij Harmonie-I komt a* direct in Theater I sleoht gezelschap te- recht, door op kamers te gaan wonen bij een beroepsinbreker. Hieruit komen vele verwikkelingen voort en Jan belandt een paar maal ala herdachte op het politiebureau. Maar gelukkig keert alles ten goede, wanneer een oude zeeman zich over hem ont fermt en hem op zijn kosten laat studéeren. Dan wordt door den bur gemeester van zijn dorp zijn moeder uit haar boerderij gezet. Nu moet Jan hulp gaan bieden, en hij ver trekt naar huis. Daar weet hij de zaak weer op pooten te zetten en weldra is het geluk in het boeren gezin weergekeerd. Deze Vlaamsche film geeft een zeer aantrekkelijk beeld uit het lan delijke- en stadsleven en wordt door Jéf Bruyninckx, Willem Benoy en Maria Rigouts uitstekend gespeeld. Vooraf Ufa- en Tobisnieuws. T. Adema. A. B- I Theater THEO OP HET HUWELIJKSPAD. Een zeer amusante film, deze ge schiedenis van Theo Lingen, die als Hans Schroder zijn zinnen heeft gezet op Daisy Delmonte, een jongedame, die er eigenaardige principes op na houdt en het de mannen lang niet gemakkelijk maakt. Maar ook een andere jonge vrouw, n.l. Lore Klemm, die zeer goed op de hoogte is met binnenhuis-architectuur, speelt een belangrijke rol in het verhaal, maar voordat Gustav Fröh- lich haar hart heeft gewonnen, moet er heel wat gebeuren. En onderwijl amuseeren de toeschouwers zich kostelijk met het spel van Gusti Hu- ber en Hilde Krahl als de beide jon gedames en de reeds hierboven ge noemde bekende artisten. Een aar dige vlotte film. TOSCA. Van het beroemde drama van Sardou, Flora Tosca, dat met de muziek van Puccini de bekende opera drormde, heeft de Italiaansche filmkunst, zooals licht te begrijpen is, een prachtig filmwerk gemaakt, dat gisteravond met veel succes voor de eerste maal werd vertoond in het Victoria-Theater. De regisseur heeft tal van scènes in Victoria- I beeld kunnen bren- rrhpater I gen uit Rome van het ineater 18Qa gcèneS) die men natuurlijk groo- tendeels in de opera mist. Van prachtige Romeinsche gebouwen, beeldhouwwerk ep interieurs is ruimschoots gebruik gemaakt. En daarin speelt zich het sensationeele drama af van den schilder Cavara- dossi, de zangeres Flora Tosca. ba ron Scarpia, het hoofd d~r politie te Rome en den vluchteling Angelotti. Vol spanning volgt men de moei lijkheden die de beide geliefden Mario en Flora in den dood drijven en het uitdagend optreden van de geslepen meedoogenlooze Scarpia. En onderwijl luistert men naar Puc- cin's bekende muziek en den zang van de hoofdfiguren. De groote aria's van Cavaradossl uit de eerste en laatste acte, werden prachtig door één der eerste Italiaansche te noren gezongen en ook de zang van Flora Tosca was zeer goed. Het spel was sterk. Michel Simon maakte een creatie van baro- Scarpia, die men niet licht zal vergeten. Imperio Ar gentina was een uitnemende Tosca en Rossano Brazzi was niet minder goed als Mario. Ook Adriano Rimol- di als Angelotti wist de dramatisch- romantische sfeer zeer juist te tref fen. Een Sonora-film van bijzondere kwaliteiten. Een mooi Tobis Holl.-Nieuws en een uitgebreid Ufa-journaal, waarin o.m. de wereldkampioenen kunstrij den Maxie Herber en Ernst Baier weer een fraaie demonstratie gaven. CL C. Wh Gulife, INDIENING LEDENLIJSTEN COMMISSARIAAT VOOR NIET-COMMERCIEELE VEREENIGINGEN. Dè commissaris voor met-commer cieele vereenigingen en stichtingen, gelet op artikel 1, tweede lid, der verordening no. 41/1941 van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied, bepaalt, dat de besturen van de bij zijn commis sariaat, Amaliastraat 13 te 's-Gra venhage ingeschreven vereenigingen en stichtingen, zorg dienen te dra gen dat de lijsten van leden, con tribuanten, begunstigers, enz. opge maakt per 1 Januari 1942 "en 1 Jan. 1943, vóór 15 Maart 1943 in twee voud bij hem worden Ingediend. Voorts herinnert hij aan de ver plichting tot jaarlijksche indiening van een financieel overzicht, als mede een verslag der werkzaamhe den van de vereeniging of stichting. AANRANDER GEARRESTEERD. Na een moeizaam onderzoek dat enkele dagen in beslag nam, is de recherche te Hüversum er in ge slaagd, den dader te arresteeren van de aanranding van een 20-jarig meisje, Vrijdagavond in het duister op den Betonweg tusschen Hüver sum en Bussum gepleegd. Het bleek te zijn de 25-jarige houthandelaar J, W. uit Zuilen, die gisteren in zijn woning werd aangehouden. De man werd reeds eerder wegens zeden delicten veroordeeld. DE BOTERMARKT. ALKMAAR, 13 Febr. 1943. Op de heden gehouden botermarkt waren 10 stuks aangevoerd van ll, kg. Kleinhandelsprijs 1.30 per kg. Handel matig. SCHAGEN, 11 Febr. 1943. 8 Tijdkoeien 750800; 6 Geldekoeien (magere) j 450650; 25 Geldekoeien (vette) Cen trale; 2 Kalf koeien 800900; 4 Vaar zen 350650; 9 Graskalveren Cen trale; 54 Nuchtere kalveren Centrale; 21 Bokken en Geiten 40125; 16 Biggen 30—50; 90 Konijnen 1 p. kg.; 19 Kippen 2.50—4.50. AMSTERDAMSCHE BANK. In haar uitvoerig jaarverslag over 1942 brengt de Amsterd. Bank 'n uit gebreid rapport uit over den invloed van de oorlogsomstandigheden op het bedrijfsleven. Gewezen wordt op de hooge belastingen. Opgemerkt wordt, dat zoolang de belastingen op het hooge peil gehandhaafd blijven bezwaarlijk een bevredigend divi dend aan aandeelhouders in uitzicht kan worden gesteld. Voorgesteld wordt een dividend van 2 pet. op de preferente en op de gewone aandeelen en een bedrag van 85.896.96 op de nieuwe reke ning over. te brengen. AMSTERDAMSCHE BEURS. 3% Nederl. 1941 99%. 991/. 4 Nederl. 1941 101% 101»/, 4 Nederl. 1940n ION/, 101V, 3-3% Nederl. 1938 97'/. 97«/„ 3 Ned.-Indië 1937 92 92 Amsterd. Bank 156 152 Handel Mpij. Cert. v. 250 170 175 Koloniale Bank 209 213 Ned. Ind. Handelsb. 1293/. 130 Alg. Kunstz. Unie 182 193 Calvé Delft Cert. 194 198% Lever Bros 312 309'/. Philips Gloeü. Gem. Bezit 385 381% ZONDAG. Nieuws: 9.—, 12.—, 18.30 (Hilv. I), 19.45 (Hilv. II) en 21.45. HILV. I, 414,4 M 7.30 Orkestc. (gr.) 8.15 Harmonieork. (gr.) 8.30 De zin v. h. boer zijn. 8.45 Solo- en koorz. (gr.) 9.15 Wij brengen U heden9.30 Zondag morgen zonder zorgen. 10.30 Deutsche Stunde. 11.30 De Stem der S.S. 11.45 Neerl. stem van het Oostfront. 12. Act. praatje. 12.15 Collegium Musica Di- vina. 12.40 Uit Berlijn: „Het Duitsche Volksconc." 14.Omr.-Symphonie-ork. en sol. 15.Europ. schrijvers in dezen tijd. 15.20 Zang en piano. 16.Omr.- ork. en sol. 17.Het Zondagmiddagcab. 17.45 Het Amusementsork. en sol. 18.40 Sport v. d. dag. 19.30 Alt, bas en piano. 20.15 Zondagavondkl. 22.Zarah Leander zingt (gr.) 22.20 Hand in hand (gr.) 23.3524.Pianomuz. van JfrecI Chopin (gr.) HILV. II, 301,5 M. 7.30—9.15 Zie Hilv. I. 9.15 Voor de jeugd. 9.45 Uit den stillen bloemhof. 10.30 Studiod. 11.30 Gew. muz. (opn.) 11.45 Cyclus: „De Toekomstver wachting van het Nieuwe Testament". 12.Act. praatje. 12.15 Progr.-overz. 12,20 Berl. Opera Ork. (gr.) 12.30 Toespr. door G. J. Zwertbroek, Propagandaleider van het N.A.F. 12.45 Pianoduo. 13.— „Wie en wat waren onze voorouders". 13.15 De Melodisten en sol. 14.De reis naar de maan, luistersp. 14.45 Vioolsoli (gr.) 15.Omr.-Opera ork., een kinderk. en sol. 17.Ned. Boekenschouw. 17.15 Jeugdc. v. h. Omr. Symph. Ork. 17.45 Spiegel v. d. dag én Oostlandpraatje. 16.— Ngd. Volkskl. 18.30 Weensch Wals- Ork. (gr.) 18.40 Ned. Taalcl. 19.Eng. uitz. Voor de radio-centr.Weensch Walsen ork. (gr.) 19.15 Franscbe Land- liedjes, gr.pl.-progr. 19.55 Van één tot zes (gr.) 20.15 Beethoven-Brahms-conc. (gr.) 22.Act. beschouwing. 22.10 Avondw. 22.2024.Zie Hilv. I. MAANDAG. Nieuws: 7.30, 8.50, 12.45, 16.45, 18.30 (Hilv. I), 19.45 (Hilv. II) en 21.45. HILV. I, 414,4 M. 7.15 Het Matrozenk. (gr. 7.40 Ochtendkl. (gr.) 8.40 Wij bren gen U heden8.50 Ochtendconc. (gr.) 9 309.37 Spiegel v. d. dag (opn.) 10.— Kurt Hohenberger's Ork. (opn.) 10.30 Voordr. 10.45 Ork. Rentmeester. 11.30 Cello en clavecimbel. 12.01 Almanak. 12.05 Frans Wouters. 13.Act. beschou wing. 13.10 Zang en piano. 13.40 Trio- conc. (gr.) 14.Omr.-ork. en gr.muz. 15.Spél voor voetlicht en camera. 15.15 Elck wat wils, gevar. progr. 17.Zang en piano. 17.30 Van heinde en verre klinkt het nieuws, 17.45 Otto Hendriks. 18.40 Otto Hendriks. 19.Pol. weekpr. 1915 Het Concertgeb.-ork. 20.Viool soli met pianobegel. (gr.) 20.15 Het Con certgeb.-ork. en sol. 21.— Kamermuziek composities van W. A. Mozart (gr.) 22.— Pianospel (gr.) 22.2024.Uit ons 'opera- en operette-repertoire (gr.) HILV. II, 301,5 M. 7.15—7.40 Zie Hilv. I. 7.40 Ochtendgymn. 7.50 Sportn. 8.Act. nieuws voor boer en tuinder. 8.15 Mu- sette-Walsen (gr.) 8.40 Klassieke Ballet- suites (gr.) 9.Gevar. morgenconc. (gr.) 9.159.20 Voor de huisvr. 10.Godsd. uitz. 10.30 Pianovoordr. 11.Voor de kleuters. 11.20 Zangklasse (opn.) 11.30 Gerard van Krevelen, sol. en gr.muz. 12.30 Op bezoek bij de fam. de Boer. 13.— Progr.-overz. 13.05 Amusementsork. en sol. 14.Godsd. uitz. 14.30 Symph. mid- dagconc. en sol. (gr.) 15.30 Voor de vrouw. 15.45 Fluit, cello en piano en zang en piano (opn.) 17.Voorde jeugd. 17.30 Orgelc. 17.45 Spiegel v. d. dag en Frlesch praatje. 18.Orgelconc. 18.15 De NSB antwoordt. 18.30 Viool en piano. 19.15 Dick Willebrandts. 19.55 Disco- Variété (gr.) 20.30 Uit Neerl. Gouwen, 20.45 „Varia", gevar. progr. 22.— Act. beschouwing, ga.lO Avondw. 22.20—24.— Zie Hily. t Onderlinge OORLOGSSCHADE Verzekering Maatschappij voor» beschadiging van gebouwen, inboedels, inventarissen, vaar tuigen, enz. bedrijfsschade en huurderving, ook voor binnenvaartuigen; persoonlijke ongevallen; geld, geldswaarden en, preciosa Meer dan 500.000 objecten zijn reeds verzekerd voor ruim Voegt daarbij ook Uw belang en vraagt inlichtingen bij Uw Assurantie bezorger I waakt over Uw gezondheidt U brengt de verzorging van Uv» gebit, tevens de zorg voor Uw gezondheid op een hooger plan door 's morgens en 's avonds (maar vooral 's avonds 0 te poet sen met Prodent, de eenige tandpasta met het dispergon tegen tandsteen. da heerlijk schuimende tandpasta N.V. PBOD6NTA de schepper van het Suez Kanaal, Van héls uit diplomaat, ver wierf zich door zelfstudie de ketrflif voor zijn geweldig technisch werk. Technische zelfstudie bouwt ook voor V een toekomst op. Volg da speciale PBNA-methode. Vraag prospectus No. 11 H BA?l|g|fij ARK H E M zit veel taai slijm op dé luchtpijp en strotten hoofd vast. Geef Uw kind lucht en bespoedig da genezing met snel slijm» oplossende Abdijsiroop. Vanouds beproefd bij hoest, griep, bronchitis, asthma. AKKER'S 's Werelds beste Hoestsiroop gezet van Keg's T.T.T. tabletten. Uit één zakje schenkt U ruim 100 koppen heerlijke thee. Koop van- nog een zakje 5 20 cent. THEE A B LETTER Neem de oorzaak weg. Uw rheumatische pijn verdwijnt voor goed. Rheumatische pijn, spit, etc. worden veroorzaakt door on zuiver bloed. De zes minerale zouten in Kruschen zuiveren Uw bloed en voeren Uw lichaam nieuwe levenskracht toe. Kruschen zal ook U snel en af doende helpen. Gezondheid voor een oent per dag Bö Apoth. en Drog. O.flL, 0,76,1.47

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1943 | | pagina 2