VIER. PAASCHÉIEREN. Ba by-pakketten. «3» STAD EN OMGEVINf! Kindervertelling door ELLY TEN HAVE. RADIOPROGRAMMA ERGERLIJK. PREDIKBEURTEN. ipgJSVRAflGi IS Fl. 1250.= AAN PRIJZEN. KOFFIE (OF KQFFIESÜRRO- 6AAT)MET BEREID, SPAART GELD EN GEEFT MÉÉR KWALITEIT. Deutsche Slaolie Delf rile Delfla Anpemie zegf korf en krachlïg: kwaliLeik sinds 1884! VOOR ROTTERDAM. Voor Rotterdam en het Zeglls kwam aan ons bureau in totaal een bedrag tn Van 1286.40, waarvan 283.50 voor het Zeglls. Het totaal bedrag is aan den gemeente-ontvanger afgedragen, op Wiens giro voor Rotterdam 2288 78 werd gestort en voor het Zeglls 417.75. Pe collecte van den Nederl. Volks- 'dlenst voor Rotterdam heeft eveneens een flink bedrag opgeleverd, Met het gecollecteerde bedrag kwam ln Alkmaar ruim 20 cent per hoofd van de bevolking of zoo ongeveer 1 per gezin bijeen. Aangezien ook de inzameling van goe deren enz. een bevredigend resultaat heeft opgeleverd, kan met voldoening feconstateerd worden, dat Alkmaar, in it opzicht, een goed figuur heeft gesla gen. Inmiddels werden op de girorekening Van den gemeente-ontvanger no. 25163, Waarop men nog gelden kan storten, nog eenige bijdragen ontvangen. Aan ons bureau kwam nog f 50 binnen yan T. te Alkmaar, welk bedrag hierbo ven reeds is verantwoord. Nog nagekomen: T. te H. f 50. GEEN GEVONDEN VOORWERPEN AANGEVEN. De politie verzoekt ons mede te dea len, dat het bureau voor gevonden voorwerpen morgen (Goeden Vrijdag) en op'den Tweeden Paaschdag gesloten zal zijn. BURGERLIJKE STAND Geboren: Willem, z.v, W. Schoen en J. de Vet. Marian, d.v. Adrianus W. Geels en H„ A. Overtoom. Ceci lia C., d.v. F W. Pronk en A. M. Hen driks. Johannes P. z. v. Ide Roodt en I. Bleeker. Rensina, d. v. Arie Broekstra en M. C. Ruiter. 'Gehuwd: K. Koenot en C. Kra nenburg. Simon P. Duits en Trijntje Haitsma. Adrianus de Rijk en Chris tina F. Koning. Overleden: Hendrikus Liefting, geh. m. A. Ursem, oud 79 j. Alida Verheus, geh. m. K. Kansen, oud 65 j. Lourens den Adel, geh. m. J. Hoek- meijer, oud 46 j. Maria M. Sluis, wd. v. A. van Beek, oud 77 j. UITSLAGEN SCHOOLWEDSTRIJDEN Dinsdag: Hockey meisjes: Gymnasium 1—H.B.S. I 2—4. H.B.S. I kampioen. Hockey, jongens: Gymnasium IH.B.S. I 25; H.B.S. IILyceum II 05. Woensdag: Hockey jongens: H.B.S. I —Lyceum I 21. H.B.S. kampioen. Voetbal: Handelssch III—ULO Jul. v. St. II 30; Gymnasium IIULO Hel- loo II 51; Centr. 7e 1. j. ILyceum V 56 (na strafsch.). ULO Alkmaar III ingeloot. Programma Lagere School voetbal. Dinsdag 27 April: a. 10 uur Centr. 7e l.j. IIWil. de Zw. sch. b. 10 uur Von- delsch.Rochdalesch.c. 11 uur St. PancrasJul. Stolb. sch.; d. 11 uur Liii- denschBosb.Touss. sch.; e. 2.30 uur StompetorenHeiloo.; f. 2.30 uur Tes- selsch. sch.Nic. Beetssch. Woensdag 28 Apri): 10 tpir winnaar a -winnaar C; 10 uur winnaar b—winn. d; 11 uur winnaar e—ingelote verliezer afd. B; 11 uur winnaar fingelote ver liezer afd. C. 1 w AANRIJDING OP OEN KANAALDIJK. Op een donkeren winteravond had de chauffeur M. K. uit Noord-Schar- woude op den Kanaaldijk bij Alk maar met zijn vrachtauto den fietser A. de B. aangereden, die gevallen was en een ernstige dijbeenbreuk "ad opgeloopen. K. was het toebrengen van zwaar ichamelijk letsel door schuld ten laste gelegd, maar de omstandighe den waaronder 't ongeluk gebeurde: donkerte en slecht uitzicht, waren zoodanig in het voordeel van ver dachte, dat de eisch slechts f 150, of 30 dagen hechtenis luidde. Uitspraak op 27 April. JONGENS DEDEN EEN INBRAAK, MAAR WERDEN GESNAPT. In November van het vorig jaar vatten vier Alkmaarsche jongens, van wie de oudste achttien was, het plan op om een inbraak je te doen in het pakhuis van de Fa. Daalder. Twee van hen, J. P. en H, J. J. A., bleven op den uitkijk staan, terwijl de an deren, J. J. H. en L. J., een ruit ver nielden en zich in het pakhuis be gaven. Zij bleven daar een uurtje en ver zamelden in eenige zakken allerlei artikelen, als bonbons, maizena, cus tard. meel en peulvruchten. Doch er kwam onraad en ze moes ten den buit laten liggen, terwijl zij naderhand door de politie achterhaald werden. - Het bleek dat de heeren geen beste reputatie hadden, want H. en J. wa ren nog al eens wegens diefstal met de Justitie in aanraking gekomen. De officier eischte nu tegen ieder der verdachten anderhalf jaar, door te brengen in een jeugdgevangenis. EEN GOUDEN JUBILEUM Zaterdag a.s. bestaat het aardap pelhuls van Jan Kos, Laat no. 12, 50 jaar. In 1919 nam de tegenwoordige eigenaar, de heer J. de Jong, de zaak over en deze zaak werd in 1939 verbouwd. Thans, op den jubileuimdag, gaat de zaak in handen van den zoon, den heer Joh. H. de Jong, over. Een gouden jubileum is zeker een bewijs dat deze onderlieming aan de ver wachtingen voldaan heeft. LANGEDIJK OFFERT VOOR ROTTERDAM. Behalve een flinke partij goederen, meubilair en lijfgoederen, is voor Rotterdam een bedrag van 1209.10 ingezaweld. Nog steeds komen goederen binnen. Zij. die nog iets wilen afstaan, kun nen dit zenden aan den heer S. Beets Koog te Zuidscharwoude. „Jong Leven" met „Uw wil geschie de". „Jong Leven" heeft van het aangrijpende en boerende stuk „Uw wil geschiede", dat aan de medespelen- d.1 zeer zware ei-chen stelt, een vlotte opvdering gegeven, die de toeschou wers (de zaal was geheel bezet) van het begin tot het einde heeft geboeid en meermalen diep ontroerd. Gerard Deutekom gaf eèn prachtige creatie van boer Tiedema, mevr. A. v. Dort—Nieman was uitstekend in haar rol van Maria, zijn vrouw; mevr. A. de Groot—Vos. de dochter Pleuntje, en de heer P. Kist (Tjade) hebben mooi spel te zien gegeven. De heer J. Klinkert verdient'een compliment voor de ma nier, waarop hij Japilc, den halfwijzen zoon, speelde. De overige rollen waren in heel goede handen bij den heer H.v Slikker (Tinus de knecht), den heer P. Gutter (de veldwachter) en mej. Hanni Wolfswrnkel (Marijke). Rie Kaas en de héér Jan Koeman, d.e al tijd kibbelende buren, zorgden er voor. dat niet alles ernstig was. De heer Jac. Prjjs, die de bescheiden rol van den verzekeringsagent speelde, heeft als regisseur goed werk geleverd. De.tooneelaankleeding en de belichting, vooral in de onweer- en brandscéne, waren heel goed. Na afloop der uitvoering bracht het publiek den medespelenden een ovatie. V t .Kuiper. Gemeente-bureaux met Pasachen. - De ge'ftieentesecretarie, .het kantoor van den gemeente-ontvanger en van den gemeente-architect zullen op Vrijdag 23 en Zaterdag 24 «April gesloten zijn. Zaterdag 24 April zal ter gemeente secretarie van 9 tot 10 uur gelegenheid zijn voor het doen van opgaven voor den burgerlijken stand. WEDSTRIJDEN' LANGEDIJKER KOLFVEREENIGING. De jaarlyksche wedstryden v&n de Langedyker Kolfvereeniging zyn geëin digd. De uitslag luidt als volgt: le klasse: kampioen G. Mettes van Gez. Samenzyn, Zuidscharwoude, met 743 pnt; 2e pr. P. Gelder, Oudkarspel 728 pnt; 3e pr. Th. Ryper Sr., Zuid- scharwoudue, 726 pnt.; ae pr. Noord- scharwoude 700 pnt.; 5e pr. Th. Ryper .Jr., Zuidscharwoude 695 pnt. Tweede klasse: kampioen K. Ruiter, Op Maat, Zuidscharwoude 699 pnt.; 2e pr. C. Hopman, 663 pnt; 3e pr. C. Plak- man, Oudkarspel, 628 pnt.; 4e pr. C. Langedyk Cz., Noordscharwoude, 628 pnt; 5e pr. J. Leeuwrik, Zuidscharwou de, 626 put- Derde klasse: kampioen Joh. Schuit, Gez. Samenzyn, Zuidscharwoude, 565 pnt.; 2e pr. H. Bekker, Noordscharwou de 552 pnt.; 3e pr. S. Bruin, Zuidschar woude, 552 pnt.; 4e pr. F. Blaauw, N.- scharwoude, 533 pnt. De uitslag van de korpswedstryd was, flat de eerste klas korpsprys werd ge- Iwonnen door Gez. Samenzyn te Zuid scharwoude met 2164 pnt.; de 2e klas korpsprys door Op Maat II, Zuidschar woude met 1921 pnt.; en de derde klas korpspry3 door Ons Genoegen van N.- scharwoude, met 1544 pnt. De bollenvelden. - In de omgeving van den Langedijk ziet men thans ook verschillende perceelen bloembollen in bloei staan, waardoor het beeld van den polder aardig wordt opgefleurd. Toch zal de oppervlakte, welke dit jaar met bloembollen is beplant, lang niet zoo groot zijn als in vorige jaren, doordat verscheidene tuinbouwers hun teeltver gunningen, waarvoor belangrijke be dragen worden betaald, hebben overge dragen aan anderen, meestal kweekers uit de bollenstreek. In de-keukenkast op een bordje lagen 4 eieren, 3 witte en 1 bruine. Zij lagen er wel gezellig want ze konden door de glazen ruit jes van de kastdeur alles zien, wat er in de keuken gebeurde. Dat lange stilliggen begon hun echter toch te vervelen. VoOral het bruine ei kon af en toe geducht mbp- peren en op dien Zaterdagmorgen voor Paschen was het weer eens aardig bezig: „Wat is het toch saai hier op die plank! Waarom mogen wij ook niet naar binnen zooals de kaas en de kadetjes? Jullie zullen zien: ze vergeten ons en we blijven hier kalmpjes in de kast liggen, tot -we oud en duf zijn!" „Jij hebt altijd iets bijzonders" zei het grootste der witte eieren, morgen is het Paasehfeest en let maar eens op, dan komen wii aan de beurt. Ik heb er een voorgevoel VS'' Het bruine ei zuchtte en probeerde zich om te draaien, om eens een an der hoekje van de keuken te zien, maar dat ging niet, want het was erg rauw op het schoteltje. De eieren dommelden nu 'n beetje rustig tegen elkaar geleund, toen ze opgeschrikt werden door Frans en Nettie, die de,keuken instoven. „Moeder", riep Frans, „Moeder, waar bent U? Mogen Nettie en ik een wandeling gaan maken? Toe gaat U ook mee?" „Kind ik heb geen tiid vandaag, maar als jullie thuiskomen, heb ik een verrassing voor jullie." „Wat dan? Hè, vertelt U het nu vast?" „Ik weet het al Oma komt", raadde Nettie. „Ja, morgen komt Oma, maar de verrassmg is voor vanavond". „Is het iets lekkers?" trachtte Frans te weten te komen. „En of", antwoordde Moeder. „Ik zal 't.jullie maar vertellen, dan kun nen jullie je er onderweg vast op verheugen! Als jullie thuiskomen AGENDA. Bioscopen. Alle theaters aanvang 7.30 uur. Cinema-Theater: Onzichtbare kete nen (rom.) 18 jaar. Aflnh. Bioscoop-Theater: Nanon (rom. zangfilm) Alle leeft. Victoria-Theater: Hab' mich lleb (rom.) 'Alle leeft. (Geprolongeerd). Beide» Paaschdagen in alle bioscopen van 2 uur af voorstellingen. Alkm. Bioscoop-Theater: Kleeren ma ken den man (hum.) Alle leeft. Victoi ia-Theater: Circusbloed (circus film). Alle leeft. Harmonie-Theater: Dr. Crlppen aan boord (rom.-sens.) 18 jaar. Tot en met Donderdag 29 April eiken middag, behalve de Paaschdagen, 2.30 u. jeugdfilm Repelsteeltje (sprookje.) Cin.-Theater: Vorstentragedle (rom.) 18 jaar. Donderdag 22 April. 7.30 uur, Harmonie, film Aan den rand v. d. Sahara, voor de V. U. 7.30 u„ Gulden Vlies, lezing afd. Alk maar Ned. Vereen, v. Luchtbescherm. Zaterdag 24 April. 2 uur, Neversie's bloembollendag te Limmen. Zondag 25 April. (Eerste Paaschdag). 3 uur, zaal Slikker te Warmenhuizen, revue'„Hallo met Dasko". 2.30 en 7 uur, 't Gulden Vlies, Variété Bouwmeester. ZUIDSCHARWOUDE. Het beroepingswerk gaat voort. Het beroepingswerk van de ,Ned. Herv. gemeenten Koedijk en Zuid scharwoude gaat voort. Zondag a.s. zal de candidaat Blom van Westzaan te Zuidscharwoude o'p beroep pree- ken. •LIMMEN. Uit de R.K. parochie. Op Dinsdag 11 Mei a.s. zal in de Parochiekerk de Eerste H. Commu nie plaats hebben. VRIJDAG 23 APRIL Tirr.V I 414.4 m. 6.45 Dansen (gr.) 7.10 Ocht.gymn. 7.20 Instrumentale soil (gr.) 7.55 Progr.-overz. 8.15 Instrumen tale soli (gr.) 8.30 Viöol en piano (gr.) 50 Mozart-Grieg concert (gr.) (9.30- 0.37 Spiegel v. d. dag - opn.) 10.00 Lus tige wijzen gr.) 10.30 Land in bloei. 11.00 Willy Kok en gram.muz. 12.00 Alma nak, 12.05 Orkestconcert (gr.) 13.00 Ital. opera-fragm. (gr.) 13.45 Piano- voordracht (gr.) 14.00 Het groote Om- roepork. en sol. (Als intermezzo: Klankbeeld over Willem de Mérode). 16.00 Trouw, voordr. met muz. omlijs ting. 17.00 Laat bloemen Uw tolk zijn (opn.) 18.00 Blokfluit, dwarsfluit en clavecimbel. 18.40 Duitsche taalcursus. 19.00 De reine Dwaas, klankbeeld over Parsifal. 19.30 Qpera „Parsifal". 21,00 Pianocomposities van Fr. Li3zt (g-r.) HUv. II 301.5 m. 6.45-8.15 Zie Hilv. I. 8.15 Brandende .kwesties (op'n.) 8.30 Voor de binnenschippers. 8.45 Orkest concert (gr.) 9.30 Kwartetconcert (grj 10.00 Godsdienstige uitz. 10.30 Piano- vo.ordr. 11.00 Passiemuz. naar het evan gelie van Mattheus, J. S. Bach. 12.30 Orgelconcert (gr.) 13.00 Omroepork. en sol. 14.00 Passiemuz. naar het Evangelie van Mattheus, J. S. Bach. 16.00 Gods dienstige uitz. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Sal.ork. en pianoduo. 18.00 Spie- Economische rechter. SCHOENMAKER, BLIJF BIJ JE LEEST! Wanneer een slager in den tegen- woordigen tijd in rijwielonderdeelen gata doen, begeeft hij zich op gevaar lijke paden. Dat ondervond de Alk maarsche slager B. A. Beemsterboer, die een heele partij rijwielonderdee len had gekocht om zijn gansche familie rijdende te kunnen houden. Bij dat partijtje waren n.l. 20 bin nenbanden geweest, waaronder 11 nieuwe. De handel daarin is niet toe gestaan en hoe goed verdachte nu ook van de tongriem bleek te zijn gesneden, de transactie kwam hem te staan op f 300,of 60 dagen.. EEN RUN OP CLANDESTIENE UIEN Landbouwer uit de Beemster zwaar gestraft. Men zal zich nog herinneren, hoe in den afgeloopen herfst het platteland soms werd overstroomd door menschen, die daar probeerden allerlei landbouwpro ducten binnen te halen, die ze door de distributie niet of slechts in beperkte hoeveelheid konden krijgen. Dat ondervond ook de landbouwer J. J. Jonk uit den Beemster. Gelijk de vlie gen op de stroop, zoo kwam het publiek af op zijn uien. Die stroom van lief hebbers werd er niet kleiner op, toen bekend werd, dat er bij Jonk ook in derdaad uien werden afgegeven. Dat werkje werd verricht door een van zijn knechts, die daarvoor zelfs een bascule had meegenomen. Volgens- de taxatie van een controleur zouden ze in par tijtjes van enkele kilogrammen een. 1000 a 1500 kg zijn verkocht. Het aantal lief hebbers zou soms wel een 50-tal heb ben bedragen, terwijl er. op een Zater dag voor een f 200 zou zijn verkocht. Verdachte ontkende zelf te hebben verkocht. Maar het geld had hij van zijn knecht wel aangenomen. „Hij kon het toch niet in de sloot gooien!", was zijn argument, dat echter weinig indruk maakte. Hij had zijn knecht herhaalde lijk verboden verder te verkoopen;- maar het geld was hij in ontvangst blijven nemen.- Mr. Smal als raadsman had moeilijk Werk. Hij bracht naar voren, dat de knecht de uien had verkocht, dat dit mede was geschied om diefstal van het veld te voorkomen. Het vonnis luidde conform den eisch: twee maanden ge vangenisstraf met onmiddellijke in hechtenisneming, f 1000 boete of 2 mnd. suppletoire hechtenis en verbeurd ver klaring van de resteerende partij uien, ad circa 26000 kg, die in beslag was ge nomen. Verdachte had daarbij nog de waarschuwing te incasseeren, dat land bouwers als hij van hun bedrijf dienden te worden verwijderd. taxattemacht schagen Op de taxatiepaardenmarkt waren Woensdag 7 paarden aangevoerd,, de prijzen varieerden van 250 1750. Dinsdag werden voor de Cen trale 149 koeien en 5 stieren aange voerd. Hiervan werden er 5 voor de weide bestemd. gel v.d. dag en BNO: De Jordaner ver telt over sociale nooden. 18.15 Sal.ork. en pianoduo. 18.45 Sportrevue van de woelt, 19.00 Musette ork. 19.55 Wenken voor volkstuinders. 20.00 BNO: Engel- sohe uitz. „Holland's political aspects". ZATERDAG 24 APRIL HILV. I 414,4 m. 6.45 Koor van den Ned. Arbeidsdienst (opri-.) 7.10 Ocht. gy,mn. 7.20 Gram.muz. 7.55 Progr.- overz. 8.15 Instrumentale sol. (gr.) 8.50 Gevarieerd morgenconcert (^r.) (9.30- 9.37 Spiegel v.d. dag - opn.) 10.00 Willy Eberlé (opn.) 10.30 De klokken keeren terug, voordr. 10.50 Ger. Lebon. 11.30 Cello en piano. 12.00 Almanak. 12.05 KI. v. Beeck. 13.00 Otto Hendriks. 13.45.De wekel. wandeling. 14.00 Piano-vierhan dig. 14.30 Europ. tijdschriftenschouw- 15.00 Bonte middag. 17.00 Disco-Variété. 18.00 Orgelconcert. 18/40 Voor de kleu ters. 18.45 Parsifal, opera. 20,15 Viool, piano en zang en piano.* Hilv. II 301.5 m. 6.45-8.15 Zie Hilv. I. 8.15 Sportnieuws. 8.25 Rococo octet (opn.) 9.00 Licht morgenconoert (gr.) (9.15-9.30 Voor de vrouw). 10.00 .Godsd. uitz. 10.30 Zang en piano. 11.00 Voor de jeugd. 11.20 Matrozenkoor (gr.) 1L30 Pianovoordr. en klarinet en piano. 12.30 Konijnenliefhebbers attentie! 13.00 Pas sie en Paschen weerspiegeld in het Ned. volkslied. 13.20 Piano, viool en strijk kwartet (gr.) 14.00 Godsd. uitz. 11.30 Hoe laat is het? (opn.) 15.00 Concert je bouwork. (opn.) 16.05 Liederen van Johannes Brahms (gr.) 16.15 Zonne- goudje, zangspel. 17.00 BNO; Uitz. voor Ned. zeelieden. 17.30 Gemengd koor „CTro Musicft" en, gram.mnz. 18.00 De WA in de NSKK. 18.15 Melodisten en sol. 18.40 Landmans Lust. -19.00 De Me lodisten en sol. 19.15 Ork. Malando. 19.45 Spiegel v. d. dag. 20.00 BNO: Po litiek weekoverz. 20.15 Van de eene me lodie in dé andere (gr.) 20.45 Voor den Arbeider. 21.00 Van de eene melodie in de andere (gr.) Hoofdred.: A R. Jonker; plv. hoofd- red.: H. P. v. d. Aairdweg; Buitenl.: Tj. N. Adema; BinnenlJ, Prov., Stad: D. A. Klomp; Sport en Rechtsz.: J. Werkman; Adv.': C. Boogaard, allen te Alkmaar. Problemen van den dag. EEN lezeres vraagt ons hoe de verstrekking van babypakketten toch eigenlijk geregeld is. Zij heeft reeds lang geleden haar vergunning ingele verd, doch sindsdien (bijna twee maan den) niets meer vernomen. Inmiddels nadert de dag, waarop de baby geboren mpet worden, zoodat er weinig tijd zal overblijven om na ontvangst van het pakket nog iets te maken. ANTWOORD: Wanneer een a.s. moe der van den plaatselijken distributie- dienst een Bijzondere Vergunning heeft ontvangen, dient zij deze bij een win kelier in te' leveren. Daar deze geen pakketten in voorraad heeft; zendt hij de vergunning door aan één der cen trale Magazijnen van het Rijksbureau Distex, welke voor de verdeeling der pakketten zorg dragen. Wanneer een zending pakketten aan den winkelier wordt afgezonden, ont vangt hij tevens bericht, op welke ver gunningen de zending betrekking heeft, zoodat hij weet aan welke belang hebbende moet wordén afgeleverd. Te gelijkertijd ontvangt de a.s. moeder be richt van het Magazijn, dat het pakket bij den winkelier kan worden afgehaald. De mogelijkheid bestaat dat, in ver band met vertraging in de aflevering door de ingeschakelde textielfabrieken, eenige achterstand in de verzending is gekomen. Belanghebbende kan zich zoo noodig wenden tot de Afdeeling Centrale Maga zijnen van het Rijksbureau Distex, Bo- venbeekstraat 20 te Arnhem met het verzoek de betreffende afzending te wil len bespoedigen. Een antwoord van de j'eugd aan de „ouderen". Eenigènj tijd geleden gaven wij in o*s blad een schildering van de ver nielingen, welke vooral door de jeugd op het Nassauplein worden aangericht en richtten daarbij een oproep tot de ouderen om de jeugd op het verkeerde van haar handelin gen te wijzen. Dit vermaan heeft een vertegenwoordiger van de jongeren aanleiding gegeven tot een verweer, dat evenmin van aanmerkingen ge speend is en waarin de ouderen een beschamende terechtwijzing krijgen. Waar ook deze ontboezeming wel licht kan helpen bijdragen om jong èn oud eerbied bij te brengén voor de natuur èn voor zooveel andere dingen, die eerbied eischen, plaatsen wij zijn epistel onverkort Hij schrijft: Ergerlijk, meer ilan ergerlijk. Ongetwijfeld kan men de „Alge- meene Begraafplaats" alhier rekenen tot het mooiste kerkhof hier ter stede. Maar het is treurig, te moeten constateeren dat vele menschen dit nog niet begrijpen. Want wat hier gebeurt, gaat alle perken te buiten. Zelfs datgené wat de „jongeren" in het Nassau-kwartier" gedaan hebben zinkt in het niet vergeleken bij wat de „ouderen" daar op de Alg. Be graafplaats aanrichten. (Bij informa tie blijkt ons dat de schrijver hier bedoelt het inderdaad „meer dan er gerlijk" gebrek aan eerbied voor de laatste' rustplaats der dooden, -door over de graven, al dan niet voorzien van een grafsteen, bloemen, enz. te loopen.) Ik wil hierover niet uitweiden, zij die de bewijzen willen hebben, over tuigen zich zelf. Zegt men dan den „ouderen" hoe het wel en hoé het niet past, dan is het antwoord: „Houd je brutale mond;" Dus, volgens mij (ik ben 19 jaar) zijn ingezonden stukken en artikelen als „Ergerlijk" in het Dagb-1. v. N.-H. niet meer noodig öf de „ouderen" moeten eerst het goede voorbeeld geven. Want ik zeg maar zoo: „Goed voorgaan doet goed volgen." (Goeden Vrijdag.) ALKMAAR. Groote kerk, 7 u. (H.Avondm.), ds. Klein Wassink. Kapelkerk, 7 u. (H. Avondm.), ds. Tuinstra. Rem. ger. gem., 7.30 u. (H.Avondm.),ds. Rappold. Doopsgezinde kerk, 7 u. ds. Kuiper (H.Avondm.) G.G. Leger des Heils, 10 u. bidstond, 3 u. heiligingsd., 7.30 u. verlossingsd. o.l.v. dhr. J. C. Bakker v. A'dam. Vrije ev. geref. gem., Doelen- str. 3, Nieuwe Doéle, 8 u. ds. Ruys. BERGEN, Maranatha, 6 u. ds. Bremer v. A'dam. (H.Avondm.) HEILOO, 10 u. (Egm. dienst,) ds. Roo- bol; 7 u. ds. Bloemhoff (H.Avondm.); Evang., 7.30 u. de heer Broekman v. Alkmaar. OUDORP, Donderdagav. 7.30 u. (H. Avondm.), ds. Bobeldijk. STOMPETOREN, Evang., 7.3q u. wij- dingsdienst. SCHERMERHORN, 7 u. ds. Boeren- donk. straks, krijg je pannekoeken." „Hoera, schreeuwde Frans, alle maal ter eere van het Paasehfeest," Zingend huppelden de kinderen de deur uit. „Hoorde je dat?", fluisterde het bruine ei en stootte zijn buurman zachtjes aan. „Pannenkoeken! Nu is 't toch zeker onze beurt!" „Hoe kom je erbii, daar hebben ze ons toch zeker niet voor noodig." „AlWeer niet", bromde het bruin tje. Uit louter ergernis kon hij den slaap niet meer vatten. Na een poosje kwam Moeder in de keuken en begon beslag te ma ken. Weldra siste de boter in de pan en een heerlijke geur verspreidde zich door de keuken. Spits, de hond zat naast het fornuis te likkebaar den en keek met een schuin oog naar de stapel pannekoeken, die zich op een schaal ophoopte. Toen ze" klaar was zette Moeder de schaal in de oven, het deurtje ging dicht 'en Spits trok meesmuilend af naar den tuin om op de musschen te jagen. Even later kwam Moeder weer de keuken binnen. Zij ging naar de keukenkast en nam net schoteltje met de-eieren van de plank. Deze waren nu opeens klaar wakker en rinkelden tegen elkaar van opwin ding. Wat zou er nu met hun ge beuren? Op het aanrecht stonden komme tjes met gekleurde vloeistof. Voor zichtig nam Moeder een ei op doopte het penseel in het kommetje en kleurde de eieren mooi blauw, rood en groen. Het bruine ei werd prachtig oranje en het was zoo trotsch, dat zijn schaal bijna sprong van verwaandheid. Het rolde een eindje opzij van de anderen en was bijna van het aanrecht op den grond getuimeld. Verschrikt greep Moeder het beet en legde de vier kleurige eieren weer op het bordje en zette dit ver volgens in de keukenkast. „Nu, wat heb ik je gezegd? vroeg, het grootste ei, „we hebben een mooi Paaschkleed aangekregen en je zult zien wat er nog meer met ons ge beurt". Maar dien avond gebeurde er niets meer met hun en nadat de avondboterham gegeten was en Net tie en Frans zich door den stapel pannekoeken heengewerkt hadden, werd de keuken voor den nacht ver duisterd en de eieren sliepen rustig in. Op Paaschmorgen kwam Moeder al vroeg in de keuken en nadat ze het theewater opgezet had, haalde zij de eieren uit de kast en nam ze mee naar de huiskamer. Hier begon zij ze te verstoppen: éérf boven op de kast, één achter het gordijn, één in een vaasje op den schoorsteen en het oranje ei kwam onder de divan. „Waar zijn jullie toch?" riep een benauwd, ik kan hier niets zien, het is pikdonker". Maar wat de anderen antwoorden kon hü niet verstaan, want Frans en Netetie kwamen bin nen en begonnen ijverig te zqeken. Frans vond eerst- een zakje met lekkers en Nettie een appel en toen zag Frans boven op de kast het roode ei. Het groene kwam té voor schijn van achter het gordijn. „Is er nog meer, Moeder?" Nettie. „Zoek maar goed vroeg Met een juichkreet dook «Frans onder de divan en hield het prachtig gekleurde ei omhoog. Even later was het vierde ook gevonden en prijkten ze alle op den paaschdisch, waar 'n bos narcissen heerlijk geurde. „Willen jullie je eieren niet op eten?" vroeg Moeder. „H. nee, bewaren", riepen de kinderen en zoo bleef het viertal in de zonnige huiskamer. Op de koffietafel stonden ze pre cies in het midden tusschen de ra dijsjes en de tuinkers, en toen Oma kwam zag zij ze dadelijk. Het werd een gezellige maaltijd en Oma had heel wat te vertellen vair het dorp waar ze woonde en van een arm boerenjongetje, het zoontje van een daglooner, dat al maanden zie.i was en maar steeds in bed moest liggen. „Wacht", zei Moeder opeens ik heb nog een paar lekkere pannekoe ken van gisteravond, „ilt zal er wal stroop opdoen, neemt U ze dan voor zieke Jantje mee". Moeder stond op om het pakje klaar te maken. Nettie keek Frans aan beiden hadden de zelfde gedachte. „Als webegon Frans. „Die eieren aan Oma meegaven", vulde Nettie aan. Toen Moeder terugkwam vroeg Nettie-„Mogen we de eieren mee geven voor net zieke jongetje?" „Ja, dat is lief van jullie, geef me maar wat vloepapier, dan zal ik ze netjes inpakken." „Wel nu nog mooier", klaagde het oranje ei, juist nu het zoo gezellig 'is, moeten we weg. Ik laat me niet zoo maar inpakken, nee hoor vast niet." De anderen waren al in een vloeitje gewikkeld, en lagen in Oma's karabies. Toen Moeder het oranje ei wilde inpakken, rukte het zich los en liet zich pardoes op den grond vallen. Maar omdat het hard- fekookt was, brak het niet; wel want er een deuk in de schaal. „Jammer, zei Moeder, toen ze het oppakte, maar het is gelukkig nog met heelemaal stuk." De karabies ging dicht en de eieren konden niet meer zien, hoe Oma een eigengebakken koek te voor schijn haalde. Er stond „Prettig Paasehfeest" op en die koek was nu voor Frans en Nettie, omdat ze zoo gul hun Paasch- eieren afgestaan hadden. Rekeri maar dat ze erm smulden. Hoe het de vier eieren bij Jantje verging, vertel ik eens een volgende maaL In dit blad vindt U l( genummerd» advertentie» van bekende MERKARTI KELEN. De namen der fabrikantén rijn niet genoemd-, doch U kent se toch Doei daarom mee aan deze prijsvraag f Schrijft vaa elke advertentie de labri- kantnaam op, en daarbij in hoogstens 30 «oorden, boe U zijn artikelen vindt Stuart Uw oplossing, binnen 14 dagen tan: Smifi Adviesbureau, Ueeren- giscbt 442. Amsterdam C. De besta Inztodingen worden naar oordeel der Jury, waarop geen beroep is, bekroond. De ottsiog zal zo spoedig mogelijk tn een advertentie worden bekendge maakt Mayonnaise Sla-saus I 1

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1943 | | pagina 2