PINKSTEREN IN DEN AETHER. Vraag en Aanbod. De restauratie van de Groote Kerk. „Het laatste oordeel" onder schijnwerperlicht. POLDERPEIL LUILAK IN ALKMAAR... FILMS VAN DEZE WEEK PUZZLE. SPORT. t 10009433 15463 .16665 19512 20574; I 400.—: 4500 8563 11461 1 Stedelijke Muziektuin 4 9 2 e STAATSLOTERIJ „Verbeteringen" uit de vorige eeuw. Toen met de restauratie van de Groote Kerk te Alkmaar een aanvang was gemaakt en de omstreeks vier jaar, welke voor 't werk waren uitge trokken, nog in het vooruitzicht lagen, leek deze periode welhaast onoverkomelijk voor degenen, die er naar haakten het Alkmaarsche mo nument in herboren schoonheid te mogen aanschouwen. Sommigen heb ben zich er misschien over verwon derd, dat zooveel jaren noodig waren, gewend als ze zijn aan tempo en gezien den veel korteren tijd, die noo dig bleek te zijn om somS groote complexen geheel uit den grond te doen oprijzen. Maar - we hebben er wel eens eer der op gewezen de werkzaamheden aan een middeleeuwsch bouwwerk vinden plaats in middeleeuwschen trant.; Dat wil zeggen: de machine, die onzen tijd regeert, is van haar troon verdre ven; het handwerk viert hoogtij. En zoo gaat alles langzamer. Overigens zij, die zich de moeite hebben gegeven af en toe eens een kijkje te komen nemen, weten, dat er weliswaar rustig, doch onvermoeid werd voortgearbeid. En. al ging het langzaam, eb zat toch ter dege schot in de werkzaamheden. Het eerst werd het koor onder han den genomen, dat nu al lang en breed gereed is gekomen. Het is herrezen uit een chaos van puin en afbraak en straalt in nieuwen glans. Het eenige^-wat wellicht niet is mee gevallen, is het plafond. De reden, dat hier misschien min mf meer sprake is van een teleurstelling, spruit niet voort uit de mindere schoonheid van de schildering „Het laatste oordeel," doch uit het feit, dat de zoldering betrekkelijk slecht zichtbaar is. Dit komt, omdat de ramen zich uit den aard der zaak daaronder bevinden en men, op den grond staande en naar boven ziende, dóór het licht moet heen kijken in de eenigszins donkere ruim te van het koepelgewelf. Men heeft dit reeds ingezien en men deelde ons mede, dat het de bedoeling is op de trekbalken enkele schijn werpers te plaatsen, waardoor althans des avonds dit bezwaar zal zijn opge heven. i Het dwarsschip is tijdelijk weer bui ten gebruik. Dit komt omdat hier de centrale verwarming is aangebracht, die berekend is voor het heele kolos sale gebouw en waardoor er straks ook op koude, gure winterdagen een aan gename temperatuur zal heerschen. Het N.W. gedeelte, dat thans onder handen is, verkeert nog in een stadium, waarin niets de schoonheid doet ver moeden, die er eens van zal uitstra len. Het is een warboel van afbraak, puin en stof, van stellages en gereed schappen. Maar langzaam komt men ook hier verder. De wanden zijn afge- bikt, de ramen verwijderd en reeds is men begonnen met het weer inzetten daarvan. Nog een merkwaardigheid wees men ons. In de vorife eeuw, die nu een maal heeft uitgemunt door gebrek aan eerbied voor het schoone, dat door onze voorouders aan het nageslacht was overgedragen, had men de buiten zijmuren ten deele vernieuwd. Dit was geschied niet door gebruikmaking van GESLAAGD. Bij de te Amsterdam gehouden examens van het Ned Instituut voor Accountants slaagde Donderdag onze stadgenoot de heer N. E. Wennink voor Staatsinrichting. 1 NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN. Op Eersten Pinksterdag. Broek op Langandijk, 10 u. ds. Koolcv, 4 u. ds. van Beem v. A'dam. Geref. kerk, 9.30, 11 en 3 u. ds. Doriner. Doops- gez. gem., 10 u. cand. Prinsen Geerligs v. A'dam (op beroep). Chr. geref. kerk, 10, en 3 u. leesdienst. Noordscharwoude, geref kerk, 10 en 4 u. ds. J. Schoonhoven v. Den Haag. Op Tweeden Pinksterdag. Broek op Langendijk, 10 u. ds. Kooie Chr. geref. kerk, 10 en 3 'u. leesdienst Geref. kerk, 10 u. ds. Verschoor v. St.- Pancras. Zuidscharwoude, 10.30 u. ds. Klein War- sink v. Alkmaar. Noordscharwoude, geref. kerk, 10 u. ds. Schoonhoven v. Den Haag. van moderne witte fabriekssteen. Onze hedendaagsche architecten mogen met dit product uitstekende resultaten kun nen verkrijgen, wanneer ze het aan wenden in bouwwerken van dezen tijd, in een gebouw uit *de middeleeuwen is het volkomen misplaatst. Deze „ver beteringen" worden dus weggebroken, evenals zooveel andere, die de vorige eeuw ons heeft nagelaten. in Geestmerambacht verlaagd. De polderlasten met 2 per H.A. verhoogd. Vrijdagmiddag vergaderden het dag. lestuur en hoofdingelanden van den Polder Geestmerambacht (O. M.) eri> de commissie uit den Ringpolder on der leiding van den heer Jb. Kroon Jbz. in 't Huis de Brederode te Oud karspel. Herziening salarissen. Naar aanleiding van het verzoek om aan de ambtenaren een duurtetoeslag te verleenen, werd medegedeeld, dat genoegen kan worden genomen met de toekenning van een (tot de jaren 1942 en 1943 beperkte) gratificatie (toe slag) van 10 van' hun bezoldiging aan de machinisten en aan den mole naar, doch dat aan den opzichter en den arbeider niet een zoodan'ge gra tificatie wordt verleend. De jaarwedde van den secretaris dient definitief te worden verhoogd met 50 tot 500 en die van den penningmeester met 30 tot 330. Afgezien van deze gratificaties en salarisverhoogingen kan aan alle ge huwde ambtenaren een duurtetoeslag van 6 van de bruto wedde worden verleend voor zoover deze wedde, ver meerderd met de toelage een 'bedrag van 2000 's jaars niet te boven gaat en met dien verstande, dat de toelage niet wordt verleend aan het personeel welks betrekking als een nevenbetrek king is te beschouwen en dac, de in komsten uit anderen hoofde medege- rekend, in totaal een inkomen van meer dan 2000 's jaars geniet. Overeenkomstig dit advies werd be sloten, behoudens t.a.v. het salaris van den penningmeester, dat tlam tenge volge van de combinatie met het secretariaat op 200 is vastgesteld. Gevraagd zal worden dit laatste be drag te mogen" handhaven pl.m. 10 toeslag. De rekening 1942 werd vastgesteld op een totaal aan ontvangsten van 53509,08, uitgaven 53682,59. Het na- deelig saldo was 173,51. Voor het motorgemaal was het batig saldo 510,89, voor de Oosterdijt 338,32; het nadeelig saldo voor de Molen- geerzen 1020,72. De begrooting 1943 sloot op' een totaal bedrag van 113373,65, met een vermoedelijk batig saldo van 6262,04. Het is noodzakelijk, de lasten te verhoogen. Voor het motorgimaal van 4.50 tot 6, voor de Oosterdijk van 1 tot 1,50 per H.A. De las ten voor de Molengeerzen zijn gelijk gebleven. In deze begrooting is een bedrag verwerkt van 24000 voor de verbete ring van het motorgemaal. Men besloot een kasgeldleening aan te gaan van 40000, het bestuur werd gemachtigd tot 50000 te gaan in ver band met de verbetering van het mo torgemaal Het waterverzet van de pom pen was weer minder 428 M3., tegen 550 M3. in 1939. Verlaging van het polderpeil. Aan de orde kwam hierna een voorstel' om het polderpeil te ver lagen. -De Banne Koedijk verzocht het peil te verlagen met 10 c.m. Het bestuur heeft dit voorstel overgenó^, men. Een kleine minderheid was voor 5 c.m. verlaging. Over dit zeer ingrijpende voorstel werd door verscheidene heeren het woord gevqerd. Het is voornamelijk voor,den winter bedoeld. In den-zomer is'5 c.m. wel genoeg deelde de heer Spaan, Koedijk, mede. Het is in het belang van het land. De voor- en nadeelen werden breed voerig besproken. Tenslotte besloot men met 12 tegen 3 stemmen het peil met 5 c.m. te ver lagen. AGENDA. In alle theaters eiken av. 7.30 u. en Woensdagmiddag 2.30 u. Beide Pinkster dagen in alle theaters doorl. voorst, v. 2 uur af. Harmonie-Theater: Sherlock Holmes (comedie). Cinema-Theater: Wiener Geschichten (orm.) alle leeft. Alkm. Bioscoop-Theater: Liefde, dood en duivel (rom.-sens.) 18 j. Victoria-Theater: Vrouwen zijn geen engelen (rom) 14 j. DA.W.'s FOLOPLOEG. DAW heeft op den Utrechtschen polodag in haar afdeeling den eersten prijs behaald, zonder dat de Alk- maarders daar erg trotsch op zijn. Immers, ze waren te laag ingedeeld, hadden geen moeite om zich voor de finale te plaatsen en die finale kre gen ze cadeau, omdat de tegenstan der zich terug trok Intusschen begint deze week de zo mercompetitie en D.A.W. zal het nu zwaarder krijgen iii de nieuwe klasse. Woensdag a.s. moeten de Alkmaarders naaar Haarlem om den uitwedstrijd te spelen tegen H.P.C. II. Een sterke te genpartij, die het D.A.W. lastig genoeg kan maken. JONG HOLLAND-TOURNOOI. Alle wedstrijden deze week in dit tournooi gespeeld, hadden tot uit slag 2—1. Het waren de demi-fina les Schoorl IIKolping Boys I en Schoorl IOudorp I en de finale Schoorl IIJong Holland II van Donderdagavond. Beide ploegen ble ken goed tegen elkaar opgewassen. En de vele toeschouwers hebben- dan ook van he begin tot het einde een spannende wedstrijd gezien, die ten slotte in een overwinning voor de duinkanters eindigde. Hierdoor heeft Schoorl II den len prijs be haald in de B-afdeeling en Jong Holland II den 2en prijs. EEN FIJN, NIEUW PAK. Leo Kansen boft. Leo Kansen heeft geboft. Thans heeft n.m. ook de Distributiedienst aan zijn waardeering voor de koene redding, die deze flinke Hollandsche jongen verrichtte, in tastbaren vorm uitdruk king gegeven en Leo extra-punten overhandigd om een nieuw pak aan te schaffen. Een prachtige geste van den Distri butiedienst, die daarmede weer eens toont heelemaal niet het starre amb telijke apparaat te zijn, waarvoor men hem. sorts wel eens wilde houden. Voor den spaarpot. Ook Leo's spaarpot is nog weer be dacht. Na onze vorige verantwoording tot een bedra" van f 13.50, kwam deze week nog bintien van mevr. N.N. f3,50, C. F. fl.—J. S. fl,—mevr. M. S. D. de R.—D. f 1,—mevr. P. M. v. K—-H f 1.— en Gr. f 1.—, zijnde -totaal f 8,50. Totaal-generaal dus f 22,—. welk bedrag Vrijdagmiddag aan ,Leo is overhandigd. Hiermede is het avontuur voor Leo ten deele beëindigd. Hij kreeg punten voor een costuum en geld voor den spaarpot, zoodat hij nu een fijn nieuw pak heeft kunnen koopen en zelf beta len. Prachtig op tijd voor Pinksteren. Vervolgens krijgt hij een nieuwen bril en ontving hij reeds een zwemabonne ment, terwijl tenslotte in het nabije verschiet lokt de prachtige vacantie in een der mooiste streken van Duitsch- land. De deugd is beloond. Moge het de geheele jeugd tot vcorbeeld strek ken en er aan medewerken, dat onze jongens „kerels" worden en geen niets- nutters, die slechts oog hebben voor allerlei baldadigheden. Ondanks schaarschte van materiaal. „Zeg., word 's wakker „Hoor je dat....!!!" Deze woorden, annex een vr»i hardhandige stomp in m'n rech terzij, waren het, die me heden morgen tusschen vijf uur en half zes uit den slaap tot de werke lijkheid riepen. Ondanks het feit, dat er geen sprake van wekker- geratel te constateeren viel. on danks het feit, dat noch vlieg tuigen, noch andere nachtelijke onruststokers blijk van tegenwoor digheid gaven. „Hoor je ze Ja, ik hoorde het. Het plein lag in roerlooze stilte te ontwaken. Een eerste vogel zond z'n prille trillers den hemel in en wat ijle dampsluiers dein den, haast onzichtbaar, door het zware lommer van de linden, een koninklijke treurwilg en het an dere geboomte. Ik hoorde het in de verteeen vreemd geraas, maar niet zoo vreemd, om het niet direct thuis te brengen. Het ge- luidt dat iedereen in Noord-Hol land kent, de bewoners van Den Helder in het bijzonder. En tus schen slapen en wakker-worden realiseerde ik me dat het wéér Zaterdag voor- Pinksteren. Luilak was. Rumor in oasa. De tijden zijn veranderd. Er liggen geen vuilnisemmers meer voor het griinen en oude weckketels worden eerder tienmaal opgelapt, dan op de vuilnisbelt gesmeten. Gedeukte en waardelooze petroleumblikken bestaan er al lang niet meer. Zoodat ook het Luilak-arsenaal ernstig geleden heeft door den ernst der tijden en de jonckheid diverse surrogaat-grondstoffen moest aan schaffen, om het aloude spel der Nd- Hollandsche folklore hedenmorgen te plegen. Het lawnt verstomde. Even later reed een politie-man voorbij. Het ge zicht ernstig in de plooi, -zoo ernstig, alsof hij nog nooit van Luilak gehoord had. Toen hij uit het gezicht verdwe nen was. verschenen ze: een zestal jongens en meisjes. Met bloote bee- nen en verwarde haren. Transpiree- rend van inspanning en pret. Een vrooliik sextet, trekkende een met touw en ketting aan elkaar gecombi neerde halve waschteil (bodem-loos), omhulsel van een geyser, een half auto-spatbord en nog wat. waarvan de herkomst niet viel te bepalen. Ze renden voorbii. en er spatten vonken uit de combinatie. De iongens brul den van plezier en de meisies gilden zoo hard, dat de vogels in het park opfladderden en het zingen staakten. Voor de ramen. Toen kwamen er twee jongens. De een zat op een fiets zonder banden en hij reed op de verroest-iizeren VROUWEN ZIJN GEEN ENGELEN. Ja, inderdaad, engelen zijn de vrou wen heel dikwijls niet en Wilfy Forst heeft het in zijn nieuwe film bewe zen. Maar na deze bijzonder geslaagde film te hebben gezien, zal men toch moeten toegeven, dat er vrouwen ziin, die wel iets van engelen hebben. En men zal Marte Harell als Helga, de uitnemende actrice Hedwig Bleibtren als de uitgeefster en de nieuwe ont dekking van Willy Forst, Victoria- I npl' MarSot Hielscher Theater I 'c'e band-zangeres Lola) met zeer veel genoegen zien. Zij verleenen het geheel een groote attractie. En bovendien is de film, die zich nagenoeg geheel afspee't aan boord van den Oceaanstoomer Ariadne", zoo vol verrassingen, dat men er ze ker van kan zijn, dat deze Forst-Pm overal een groot succes zal behalen. De régisseur heeft verzocht zoo weinig mógelijk over den inhoud te schrijven en ook niets van de intrige te vertel len aan hen, die de film nog moeten g&an zien. Het spel in deze zeer vlotte film mag ten zeerste geprezen wor den. Naast de bovengenoemde „En gelen" mogen in dit ve-band ook ze kér geno'emd wo-den de minnelijke hoofdrolspelers Axel von Ambasser (a's Richard Arden). R. Rommowsky als de scenario-schrijver en C"*d Jlir- gens als de geheimzinige pobtieman. De fraai opgenomen scenes in de dans zaal van de Ariadne" zullen met de muziek tevens de aandacht t-ekken. Een film, die ieder zal vo'dien. Het voorprogramma brengt e-n b-'i- zondej-e fi'm o^er de Duitsche jpi"- irtdustrie, een Ned. Nieuws v>i Poly goon en een uitgej--~''* Ufa-m-irr->al. G. C. van Gulik. LIEFDE, DOOD EU UT'YFL. Een oud sprookje vertelt,, dat eeuwen ge"eden de duivel op a er:' kwm en a's koopman vermomd d" men'"hen zijn koopwaar aanbood. Een van deze dingen, die de du'vel verkocht, was een flesch, die al'e wensohen van den be zitter daarvan vo-vu'de. Er wis erb ter één nadeel, w'e st'erf in hit bezi' van deze flesch werd eigendom van den duivel A. B.- Theater en moest naar de hel. Men mocht de flesch verkoopen, doch altijd goedkooper dan hij was gekocht. Eenige jaren geleden is deze flesch bij Kiwi beland, een matroos van den Groote Vaart. Hij kreeg alles wat hij zich wenschte waarna hij de flesch verkocht. Na eenigen tijd werd Kiwi echtgr een slachtoffer van de zoo verschrikke lijke lepra. Om zijn gezondheid terug te kunnen krijgen, besloot hij de flesch te zoeken en haar weer te koopen. zoodat hij weer wenschen kan wat hij graag zou willen. De film toont een spannenden tocht door de we reld, want Kiwi wordt van den een naar den ander gestuurd. Ieder vol gende bezitter heeft de flesch weer verkocht. Ondanks alle tegenslag weet hij haar toch te bemachtigen en daar mee komt aan zijn spannende avon turen een einde. Vooraf Ufa- en Tobisnieuws. WIENER GESCHICHTEN. In hef Weenen der vorige eeuw ging het lustig toe. Daar parelde de wijn in kristallen glazen, knalden de cham- pagneflesschen, dansten charmante meisjes met galante cavaliers op de melodieën van Straus' onsterfelijke walzen, kortom daar 1 heerschte een onbe- Theatev I zorgdheid, een vroolij- 1 ke gemoedelijkheid, welke "Weenen tot een begrip maakten. In deze sfeer wande len in het restaurant „Fenst „;uchen" cie beide kellners Jozef en f ordinand rond en bedienen hun klante.n op zoo voortreffelijke wijze, dat het café van mevrouw Lechner in Weensche krin gen met recht een uitstekende reputa tie geniet. Tusschen de beide obers (Hans Moser en Paul Hórbiger) heerscht een zekere naijver, vooral in zake het bedienen van hun charmante cheffin, doch overigens kunnen zij hét goed vinden. Vooral Ferdinand ge voelt een diepe genegenheid vooral zijn cheffin, een liefde welke eerst via vele verwijten, misverstanden, ontslag en concurrentiestrijd beantwoord wordt. En als dan aan het slot de twee geliefden elkander gevonden hebben, dan staat er in Weenen een groot res taurant dat zij hun eigendom mogen noemen en waarin Jozef als ,ober-kell- ner optreeedt. J Hans Moser en Paul Hörbiger heb ben hun talenten en deze zijn Diet gering volkomen ingesteld, waar door een amuusante film ontstond, ge moedelijk als het Weenen van rond 1390. W. Middelbeek. SHERLOCK HOLMES. Twee ondernemers van een detec tive-bureau Hans Albers en Heinz Ruhmann besluiten, teneinde betere klanten te krijgen, zich als Sherlock Hol mes en dr. Watson te vermommen. Albers sportpet; pijp en vioolkist en Ruh- mann moet den indruk van den meer beschei den Dr. Watson maken. De heeren houden een trein aan en vanaf dat oogenblik lacht het geluk- hun toe. De misdadigers worden als 't ware naar hen overgezet en—.als bekend wordt, dat het beroemde* tweetal in een groot hotel logeert, komt men niet dc moeilijke opdrachten, welke zij met zeldzaam ge'uk tqt klaarheid brengen. Wanneer zij een groote misdadigers- bende ontmaskerd hebben, worden zij zelf gearresteerd en als oplichters voor de rechtbank gebracht maar Conan Doyle Ho mes' geestelijke vader verschijnt juist te rechter tijd om te verklaren, dat de geniale detective in werkelijkheid nooit bestaan heeft en men dus niet strafbaar is, als men zich voor hem uitgeeft. Een alleraardigste film, waarin Ai- bers weer de krachtfiguur is en Ruh mann voor de vroolijke noot zorgt Vooraf wereldnieuws en een interes sante Ufa-oorlogsfl'm. Tj. Adema Hurmone- Theater wielen Het maakte, in den stillen morgen, een heidensche heme, te meer daar een vriend er achter aan holde en met een stoffer op het ram melend achterspatbord rammeidde en wilde kreten uitstiet. M'n vrouw lag overfden raampost geboaen en ik er naasttenslotte gaat er wat door je heen, als Nieuwedie- per ztinde. bij het aanschouwen van Luilak-plegers. Er verschenen nog meer gezichten voor ramen: glim lachende gezichten. Vlak vooraan stonden de Alkmaarsche jongens en meisjes, die thuisgebleven waren. Kennelijk zeer tot hun spijt. Ze zijn allen de Luilak Er waren ook deftige lieden op dit plein, die verstoord keken bii zooveel lavWt. En die niet konüen .begrijpen, waarom de politie dergelijke straat schenderij niet verbiedt. De individualist. Er kwam een jongen voorbij, hee lemaal in z'n eentje, fluitend een deun met twaalf wijzen, met achterop zeu lend de stoffelijke resten van wat eens een grootscheepsche blikken kof fiepot geweest was, benevens een half-gedemonteerde stalen papier mand. Het maakte prachtig veei leven en de iongen elöm. Hij stapte daar in all'e eenzaamheid voort alsof de wereld en Alkmaar van h m waren En. onder ons gezegd, is het ook niet zoo, tusschen je tiende en vijf tiende jaar? De Heldersche evacué's in Alkmaar hebben gespannen liggen luisteren naar ieder „sleepie". naar elk groepje jongens (en meisjes) dat voorbij kwam. Het voerde hen terug naar de tijden dat ze z 1 f i n de stad aan het Marsdiep Luilak beleefden. Daar was het zoo, dat heel de nacht vóór Pinksteren gewijd was aan dit festijn van daverende herrie en jeugd-pret en dat er ai te vaalt van slapen niets kwam. Het geheele politiekorps was op de been en eerst als de milde Juni-zon hoog aan den Ooster-hemel stond, vertrok het laatste „sleepie" naar huis ofkeerden de eerste Luilak-vierders nit het politie bureau. En omdat er aan dit Luilak-feest voor ieder en Jutter zulke onver getelijke herinneringen "verbon den zijn, daarom staart hij ver liefd naar de Alkmaarsche jon gens en meisjes, die hem vanmor gen terugvoerden naar de tijden, dat hij eerst de Luilak-film eenige uren aanschouwde en daarna „te gullen" toog aan de oevers van het Marsdiep. En om tenslotte Pinksteren te gaan vieren. Maar wii wanhopen niet. Onze Eerste Juni-Opgave. Een lettergreep-puzzle. De 16 bedoelde woorden waren: 1. Avonturier. 2. Condor. 3. Almelo. 4. Akkerbouw. 5. Astronomie. 6. Agio- teur. 7. Velocitas. 8. Amber. 9. Bede. 10. Persiflage. 11. Ontevreden. 12. Estremadura. 13. Accordeon, 14. Char latan. 15. Cascade. 16. Spinoza. Zooals men ziet vormen de tweede letters van deze woorden van boven naar beneden gelezen het woord: Volksgemeenschap. Tal van goede oplossingen kwamen ditmaal binnen. Stand der hoogstgeplaatsten per 1 Juni: Mevr. Hassels 164 p. Mej. L. v. Os senbruggen 160 p. K. Tip 148 p. Mevr. Wielage—v. d. Oord 138 p. Mej. M. A. Vermaas 138 p. Tonny Eeken 128 p. Mevr. Radder—Pons 127 p. J. P, Geus 116 p. Mevr. v. d. Pol—Masee 109 p. J. J. Joustra 106 p. Mej. A. v. Nienes 92 p. C. J. Hoeben 90 p. Mej. Pastoor 87 p. J. H. M. Kootker 80 p. A. A. Idema 70 p. Mevr. Eecen—Boyenga 58 p. G. v. Musscher 58 p. M. Siezen 56 p. P. Meijer 55 p. J. D. Buis 52 p. K. Bruin 48 p. P. Hofstra 48 p. J. Narold 44 p. H. Schiphorst 44 p. C. Emanuel 38 p. Jac. Groen 32 p. G. H. v. d. Bogaerde 30 p. Mej. Visser 26 p. P. Krijgsman: 23 p, Mej. Barsingerhorn 20 p. W. C. Dieleman 20 p. P. Groen- woudt 18 p. J. Kuipers 10 p. J. jP. Bolhuis 12 p. W G. Kloos 10 p. Velen met minder p. Om voor den Juni-prijs in aanmer king *e kunnen komen, moet men min stens 3 goede Juni-oplossingen in zenden. Wie in twee opeenvolgende maan den geen oplossing inzendt, wordt van de lijst afgevoerd. Onze Nieuwe Opgave. (No. 2 der Juni-serie). Optelling van getallen. Telt men de vijf getallen A—B—C— D—E op en ook de getallen B—D—F— G—H„ dan krijgt men dezelfde uit komst. De acht gebruikte letters stellen in een bepaalde volgorde voor Je getal len 1-4-9-16—25—36—49—64. Welke waarde moet men aan elk der letters toekennen, opdat de twee ge noemde optellingen yan vijf getallen in derdaad dezelfde uitkomst geven? Gevraagd wordt zoo mogelijk twee verschillende oplossingen in te zenden. Elke oplossing geeft 2 punten. Oplossingen liefst zoo vroegtijdig mogelijk, doch uiterlijk tot Vrijdag 18 Juni 12 uur aan den Puzzle'Redaci**» van het Dagblad voor Noord-Holland te Alkmaar. Paardensport. DRAVERIJEN OP PINKSTERZONDAG. Op den Eersten Pinksterdag zullen 's middags op het Gemeentelijk Sport terrein te Alkmaar draverijen worden gehouden, uitgeschreven door het Co mité Vooruit. Indien de voorteekenen niet bedriegen, belooft het een bij zondere dag te worden voor de paar densportliefhebbers. Het programma is met zorg samen gesteld. In de eerste course zijn 9 paarden ingeschreven, waarvan G. de Mascotte en E. Lady G. wel tot de beste kanspaarden gerekend mogen worden. Een nummer dat verrassingen kan opleveren is de heatprijzendraverij (course 2). 14 Paarden zijn ingeschre ven. Vooral de eerste heat is zeer open. Tot de goede kanspaarden voor de eindoverwinning mogen Calumet, Don Juan, Bleriot en misschien Carle Scott gerekend worden. De Amateurscourse zal wel gaan tus schen Xaverius en Y Kernei. Ook Ciamphie Scott dient men in het oog te houden. Het lange afstandnummer (course 4) over ruim 2700 m. i/ voor de stayers en Anselor, Wladimir en ook Lupin hebben een goede kans. De nationale kortebaandraverij (max. 800 m.) zal het programma besluiten. De toto zal natuuurlijk Zondag in vollen omvang in werking zijn. Over belangstelling zal deze zeker niet te klagen hebben. Hoofdred.: A. R. Jonker; plv. hoofd- red.: H. P. v. d. Aardweg; Bvitenl.: Ti N. Adema; Binnenl., Prov., Stad; D. X. Klomp; Sport en Rechtsz.: J. Werkman; Adv.: C. Boogaard, allen te Alkmaar, PROVINCIALE PUBLICATIE. Aanstelling bureauhouders. M.i.v. 15 Juni zijn als P.B.H. aange steld: C. Helder voor Uitgeest, Kromme nie, Wormerveer, Wormer en Jisp, kan tooradres Wormerveer, Markstr. 53 en N. L. v. d. Bosch voor Wijde Warmer, Oostzaan, Ilpendam en Landsmeer, kan tooradres Hp.endam, gebouw „Ilpenst^yn." Beide kantoren zijn voor georganiseerden geopend op werkdagen van 9—12 u. v.m. Voederaardappelen. Veehouders die in aamerking wenschqn te komen voor voederaardappelen voor inkuiling voor het a.s. winterseizoen, kunnen bij hun P.B.H. een aarvrage in dienen. De toewijzingen bedragen tot 1 October a.s. 600 kg. per stuks groot vee, daarna 300 kg. Alle oude aankoopvergun ningen voor levering via den handel ver vallen per 15 Juni a.s., zoodat hierop niet mag worden afgeleverd. Hiervoor kunnen echter nieuwe aankoopvergunningen wor den aangevraagd, welke worden geda teerd 16 Juni 1943. ZONDAG 13 JUNI (Eerste Pinksterdag) HILV. I 414.4 m. 7.30 Ork. comp. 8.00 De zin van het boer, zijn. 8.15 Progr.-overz. 8.30 Vlot in den ochtend. 8.45 Orgelsp. 9 15 Melodisten," Damestrio „Klaver Drie" en sol, 10.00 Zij zijn het zaad, zij worden graan. 11.00 Otto Hendriks, lx.30 De stem der S.S. 11.40 Marschen. 11.50 Neerl. stem v. h. front. 12.00 Act. praatje. 12.15 Het Rot- terd. Kamerkoor en gram. 12.45 Nederl. Verb. v. Sibbekunde: „Eerste hulp bij ongelukken." 13.00 Viool en piano. 13.39 De Schijnwerper. 14.00 Omr. Symph. Ork. en sol. 15.00 Muziekluisterspel: „De Nachte gaal." 16.00 Zie hoe 't vriend'lijk Zonlicht. 16.45 Een kleine Pinkstervac. 17.15 Melo dieën uit een uitstalkast. 18.15 Nederl. volksklanken. 19.10 Sp. v. d. dag. 19.15 Sporty v. d. dag. 19.30 Wefensche potpourl's. 20 00 Opera „Maóame Butterfly." 22.00 Act. be schouwing. HILV. II. 301.5 m. 10.00 Godsd. uitz. 11.09 Symph. ocht. conc. m. piano. 12.00 Act. praatje. 12.15 Goedgeluimde muzikanten. 13.00 In en om den bijenstal. 13.15 Gregor Serban en sol. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Bonte middag. 18.00 Klassieke kamermuz. 16.30 Lichte ork. muz. 17.30 Georges Bou- langer en Jean Sablon. 18.00 Zie Hilv. I. 19.10 Zondagavonddans en chansons. 20.00 Zoeklicht, Zondagav. gesprek. 20.15 Revida- Sextet. 21.00" Musette ork, sol. en orgelsp. 21.45 Avondwijding. 22.00 Act. beschouwing. MAANDAG 14 JUNI (Tweede Pinksterdag) HILV. I. 414.4 m. 7.30 'n Vroolijke Pink sterwandeling. 8.15 Progr.-overz. 8.30 Lichte gram. muz. 9.15 Pinkstermorgen zonder zorgen. 10.00 De Pinksterbruid, klankbeeld. 10.30 Kamerork. v. h. Con^.- gebouw. 11.30 Kinderkoor. 12.00 Almanak. 12.15 Gram. muz. 13.00 Land en volk brengt13.05 Omr. ork. en sol. 14.00 Utr. Sted. Ork. en sol. 15.00 Reportage. 15.15 Gevar. progr. 16.20 Heinrich Sbhius- nus, kunstenaarsportret. 17.00 Zondag- middagcab. 17.30 Bandi Balogh. 18.10 Zang en piano. 18.30 Wie is de beste amateur radio-voetbalverslaggever?. 18.45 Sport v. d. dag. 19.15 Omr Piano-trio, 20.00 Blauw geel, muz. progr. 20.30 Zoo zongen onze grootouders onze Ned. Boerenliederen. 21,00 Theo Uden Masman. 21.30 Piano- voordr. 22.00 Act. beschouwing. HILV. II. 301.5 m. 10.00 Godsd. uitz. 11.00 Melodisten en sol. en orgelsp. 12.00 Act. praatje. 12.15 Solisten doen hun best. 13.00 Wat niet in de krant staat. 13.15 Vliegens vlugge vingers. 14.00 Achter de schermen v. h. marionettentheater. 14.30 Gevieren deeld gevar. progr. 16.00 Kamermuz. v. Mozart. 16.30 Symph. gedichten. 17.30 Fragmenten uit de opera „Frauen im Metropol." 18.00 Orkesten van Otto Do- brindt en Will Glahé m. zang. 19.10 En nu. dansplaatjes voor U. 20.00 Friedrich Hölderin. 20.15 Liefdesavontuur. 21.00 Pl9- tencab. 21.45 Avondwijding. 22.00 Act. be schouwing. DINSDAG 15 JUNI HILV. I. 414.4 m. 6.45 Zang uit Zwitser land. 7.10 Ochtend gymn. 7.15 Morgen stemming. 7.40 Sportnieuws. 7.50 Progr.- overz. 8.10 Frissche ochtendklanken. 8.45 —8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Godsd. uitz. 9.30 Ork. Francis Keth en gram. 10.30 Van ellemaat tot parasange, voordr. 10.45 Zang en piano. 11.15 Gerard van Krevelen. 12 00 Almanak. 12.15 Pianovoordr. 13.00 Land en volk brengt13.05 Om en om progr. 14.00 Beroepsgeheimen. 14.15 Salonork. en orgelsp. 15.30 Voor de zieken. 16.00 Ka mermuz. progr. ter herdenking v„ Grieg s geboortedag. 17.00 De Lichte Toets. 18.00 Binnenlandsch gespr. overz 18.05 Fragm. uit „Filmzauber." 18.45 De" N.S.B. ant woordt. 18.55 Gram./ muz. 19.10 Sp. v. d. dag. 19.15 Bonte verscheidenheid. 22.00 Act. beschouwing. HILV. II, 301.5 m. 17.30 Neerl. schoone stemmen. 17.45 Dansen voor piano. 18.00 Bloemen uit Fransche operettes. 19.10 Voor de kleuters. 19.15 Grieg-progr. 20.15 Wij lazen, zagen en spraken 20.45 Be roemde opera-zangeressen. 21.45 Avond wijding. 22.00 Act. beschouwing. 43 cent per 5 regels, uitsl uitend bij vr oruitbetaling. GEVRAAGD. Inkoop van geh, en ged. in boedels, muziekinstrumenten enz. Pietersma, RaadhuisV weg 40, tel. 2001, Heiloo. Een goed onderhouden kin derwagen. Mol, Visschers- laan 2. Een paar schoentjes, maat 24. P. Schipper, Zeglis 40. Net vloerkleed, 12- of 16-els. C. Rabeling, Breedstraat 47. Een regenjas voor jongen v. 15 jaar en een damesmantel m. 42, beide in goeden staat. P. Weel, St. Pancras 137. Een stel nette overgordijnen tegen bill, prijs. J. Vis, Vis- seherslaan 18. Mod. goeda onderh. kinder wagen, o. kw. W. Prins, Schermerhorn. AANGEBODEN. Een tien kilo's aardappelen- en groente-bascule, f 15. J. Burgering, Gr. Nieuwland 28. Mooie canapé, f 40. C. de Jong, Akkerhoornbloemstr. 13. 1 p. zw. schoenen, m. 38, f 7.50, 1 p. bl. suède sch., m. 38, f 15. Twenhöfel, M. Pont straat 25. Engelsch wit ledikant met spiraal f 30, eiken tafel, z- g.a.n., f 65, eiken kamersp. f 25. Christofoli, Perronstr, 6, Alkmaar. Lits jumeau m. spir. f 230, waschtafel met spiegel en marmeren blad f 35, nacht kastje met marmeren blad f 15. Alles van Amer. gr. hout. L. Cristofoli, Perron straat 6, Alkmaar. Groote handzaag f 5, water pas f 2, moker en breek ijzer f 1, sloopbeitel f 2.50, 2 hakbeitels a f 1. J. de Boer, Tuinstraat 44. 1 p. salamander schoentjes 37 3li hak f 7.50, 1 p. zw. zijden av. schoenen geb. 37^, 3/4 hak f 10. Tlbout, Geestersingel 5. Na 7 uur. Prima kolfstok f 12, ijzer zaag f 4.50, fijne rugzaag f 3.50. C. Klerk, Leeghwa- terstraat 19. Stofzuiger 125V f 95, electr. hanglamp f 17.50, pr. spie gel in eiken lijst f 20, gas kacheltje f 10. F. B. Koop man, Vogelenzang 10. Wollen D.zwempak f 7,50; gymn.pak lft. 15 j. f 7.50. W. Visser, Kenn.str.weg E 152. 2 wit linnen jasjes f 25, wit ljnhen pantalon f 7.50. W. Visser, Kenn.str.w. E152. Donker blauwe rijden japon m. 44 f 40, oude kwal., z.g. a.n., 2 k. gedr. P. de Boer, Kenn.str.weg 94. Mooie zomermantel maat 40 f 35. Wagenaar, Boterweg 16, H.H.waard. Prima weinig gedr. regen jas f 50. Te bevr.: Butter, Westerlicht, kamer no. 361. Z.g.a.n. mooi gebl. tafel kleed, oude kwal., f 30. Te bevr.: Kooimap, Huize Wes terlicht, kamer 354. Een goede Falconjas lft. 16 -20 j. f 20. Galis, Bruinvis straat 7. (Na 7 uur.) 2 rollen zeil f 30. P. Peere- 'boom, Overdiestraat 4. 2-pers. zeikano met zeil, peddels, enz. f 125. Groenen dal, Sch. Hondsbosschelaan J 66A, Heiloo. Tweed regenjas (Falcon) rn. 44-46 f 30. Buurs, St. An- thoniestraat 14. 2 p. D.schoenen m. 38 f 7.50 p. p. Veenstra, Voormeer 18. Stenoilapparaat in kist f 25. Mesman, Hoeverweg 1. 1 p. D.schoenen (zw.) m. 38 f 12.50, 1 p. D.schoenen (br.) m. 38 f 7.50. P. Jong, Hei ligland 44. Geh. 2-pers. bedsprei f 25, grijs stolfen sportblouse m. 42 f 9.75. Tibout, Geester singel 5. (Na 7 uur.) 3-d. hengel f 7. J. de Leeuw, Domela Nieuwen- huisstraat 6. Zw. vilten damesbaret f 4, bruin lederen damesbaret f5, lp. slangenl. D.sch. m 37 h. hak f 12.50. Tibout, Geestersingel 5. Na 7 uur. 1-pers. eiken waschtafel m. marmeren blad en wasch- stel f 25, strijkplank f 6. M. Vlug, Zuidscharwoude B 16. Tafel prima eikenh. f 40. Adr.: Spruit, Kenn.str.weg 181. Z.g.a.n. linnenkast f 30. A. de Boorder, Zuidervaart C 25, Zd.-Schermer. ALKM. HUISH.- EN INDUSTRIESCHOOL. Ledenvergadering op DONDERDAG 17 Juni, nam. 5 uur, in het School gebouw, Emmastraat 52. Agenda: o.a. Uitloting obligaties. Het Bestuur. He TREKKING HAIGHTON 5 CO. WETTIGE PREMIELEENING 1912. 5e KLASSE, 9e LIJST. TREKKING VAN VRIJDAG II JUNI 1913. HOOGE PREMIËN: i 18163 20536; f 200—: 613 876 8514 10589 12821 13266 15648 18346;! f 100.—: 6 414 3222 3716 8441 8454 8710 9441 0910 11314 11774 14334 18341 20078 20159 PREMIËN VAN ƒ70.—. 192 ,258 307 366 426 782 839 977 1070 1924 2074 2134 2214 2588 2590 2685 2690 3504 3843 3891 .3900 4765 4817 4868 '4916 6364 5450 5647 5690 6572 6690 6765 6821 7765 7851 7876 8620 8702 8739 34 39 161 588 667 728 1369 1405 1462 2468 2479 2512 3249 3428 3476 4470 4498 4634 5097 6170 5309 6075 6117 6322 7555 7582 7666 8358 8374 8461 772 1689 2564 3499 4080 6358 6429 7082 8462 433 454 459 1151 1194 1305 2229 2243 2284 2932 2935 3025 4014 4059 4076 4944" 4967 5009 5743 5816 5843 7147 7269 7311 7986 8077 8182 9130 9156 9424 681 1319 2440 3173 4335 5083 5940 7449' 8213 9665 9821 9944 100» 10167 10400 10433 10431 10493 10520 10587 10609 1TJ673' 10737 10831'10867 '10903 10954 10964 1CD79 10981 11025 11146 11323 11351 11393 11451 11463 11511 11371 11591 11655 11708 117GO 11807 11927 11994 12014 12102 12102 12216 12237 12463 12534 12634 12654 12793 12833 12863 12934 1293» 12946 12957 13124 13246 13338 13367 13405 13437 13455 13479 13591 13674 13702 13706 13746 13984 14009 14041 14108 14210 14244 14253 14453 14454 14468 14471 14029 14700 14913 14962 14964 14965 15166 1620* 16225 15242.15259 15410 15475 15509 15514 15596 157C2 15713 15775 15851 15872 15939 15953 15987 15993 16010 16206 16208 16247 16365 16420 16539 16694 16716 16731 16956 16957 16988 17002 17033 17047 17008 17131 17229 17254 17298 17318 17323 17387 17388 17492 17541 17696 17747 17868 17889 17898 17913 17988 I7B95 18053 18112 18149 18190 18221 18223 1S237 18251 18309 18842 18660 18691 18821 18936 18940 18943 19049 19081 19103 19106 19118 19152 19178 19298 19318 19355 1941» 19453 19565 19653 19690 10889 19934 19957 20000 20005 20038 20090 2009# 20196 20200 20236 20298 20347 20503 20537 20544 20575 20710 20722 '2086» 20910 20932 20934 ongecorrigeerd, Voor de heden getrokken nummers, welke niet met een premietfln aangewezen, raadplege men de volledige trekklngsltist by de agenten. ALKMAAS. Lommerjjken tuin met overdekte Serre en Terrassen. Alkmaarsch Ontspanningsoord. len en 2en Pinksterdag van 310 uur het bekende en gevierde GER VISSER's RHYTHMISCH ENSEMBLE Café Restaurant Beleefd aanbevelend, P. N. Leering Gzn. TREKKING VAN VRIJDAG II JUNI 1343 VIJFDE KLASSE, 17e TREKKING. HQOGB PRIJZEN: 170.— met premie vsd 13000— 5414 PRIJZEN VAN f 70.— 4431 4560 5803 5845' 5931 6093 6597 6848 7400 7434 8047 9248 9692 11421 11823 140(14 17019 16075 19227 20073 21233 21958

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1943 | | pagina 3