1572 UNICUM Langedijk. Broek op Langendijk. De Rijp. Uitgeest. Heiloo. Zuid-Scharwoude. PREDIKBEURTEN SPORT. PUZZLE. FILMS VAN DEZE WEEK Van Geld en Goed. Amsierdamsche Beurs. STAD ROTTERDAM A° 1720 BOOG AZIJN MISLUKTE TRUC. Een hier ter stede wonende dame, die voor een hulpbehoevende vriendin «en gouden ring ten gelde moest ma ken, kreeg daarvoor, na weging, "an een antiuair een bod van 90.Aan gezien zij, met het oog op de finan- cieele omstandigheden van haar vrien din gaarne de koop tot het hoogst mo gelijke bedrag tot stand wenschte te brengen, besloot ze elders een poging te wagen een hooger bod te verkrijgen. Dezer dagen, bij een bezoek aan een andere provinciestad, informeerde zij bij een aldaar wonend juwelier hoeveel deze voor den ring wenschte te geven. Tot haar verwondering begaf de juwe- .lier zich met het kleinood naar bovm. Teruggekeerd stelde hij haar eeji ge lijkende doch veel lichtere ring ter hand met de mededeeling. dat hij haar 'voor den ring f 45.kon betalen. On ze dame maakte den winkelier op zijn vergissing opmerkzaam. Deze hie*d echter met beslistheid vol, dat daar van geen sprake was. Het werd onze Alkmaarsche duidelijk/ dat ze zich tegenover een poging tot ODlichting gerJaatst zag. Haar intuïtie wees haar echter den weg en met beslistheid deelde zü den juwelier mede. dat zh. vóór zij hem bezocht, den ring bij den aan de overzijde wonenden apotheker had laten wegen en er dus op stond, dat de winkelier zich met haar naar den anotheker begaf om opnieuw het gewicht vast te steHen. De winkelier begon hieron te twijfelen en gaf ten slotte toe. dat een vergissing moge.ijk was. Toen de man zich naar boven be gaf z.g. om zich hiervan te overtui gen, snelde onze Alkmaarsche, stei'k door haar verontwaardiging, hem n" en ontdekte ze spoedig haalr ring tè midden van andere. Meermalen leest men van klanten cue pogen, een juwelier op te lichten. H^ei bleek het omgekeerde het geval. Ge lukkig een minder voorkomend ver schijnsel. MURMELLIUS-G YMN ASIUM. Hieronder vermelden wij de over gangsuitslagen 1943: Van I naar II: H. Albertz, J. Arnoldus. J. Beeker, H. Bestevaar, L. Dorgelo, B. Groeneveld, J. Ingenhousz, M. Knook J. Lovink, W. Merkelbach; B. v. d. Sluis, S. Volkers, K. Blom, J. Butter, D. Har der, M. Heringa, T. Kaars Sijpestein, A. v. 't Laar, M. v. Leyden, G. J. Lud- ding, M. Schenkeveld, K. v. Soest, B. Tuinstra, M. Visser, P. Vooren, O. "Wiarda, K. Besijn. Afgewezen 11. Van II naar III: W. Beeker, H. Everts, W. Kloos, J. Meyer, A. O. Gerlings, M. de Pree, K. Slinger, D. Tuijn, J. Ubbens, K. Uiterdijk, G. Veenhuizen, J. de Waal, C Woelders, A. Boerrigter, A. Boxem, I. Caro, E. Habiecht, G. Hoeneveld, P Kockx, R. ter Laag, J. Marie, F. Moens E. Slot, T. v. Soest, K. Valkhoff, M. Visser, T. Vroom, A. Wit, G. Wynne. Af gewezen 3. Herexamen 2. Van III naar IV: G. Ay, A. v. Bolhuis, I v. Bronkhorst, H. Bruin, B. Bulstra, H. Daalder, J. Dirkmaat, T. Feitsma, S. Groendijk, J. Kamermans, E. Koelma, L. Koster, H. Kroes, R. Lunshof, H. v. d. Meulen, A. v. Minnen, K. Pascha, L. R.otgans, G. Schenkeveld, W. Schipper, C. v. Schoten, J. de Veer, B. Visser, B. Wielinga. Afgewezen 4. Herexamen 1. Van IV naar V: L. v. d. Brandeler, K. Buis, T. Engelman, A. Groendijk, J. Koning, A. Korteweg, M. Schenkeveld J. v. d. Sterre, F. Visser, H. KI. Wassink C Winder. Afgewezen 2. Herexamen 3. Van V naar VI: J. Bakker, J. Bergs- ma, B. Boerrigter, H. v. d. Brink, K. t. Bruggencate, J. du Chattel, J. Donner, B. Franken, N, Koomen, S. de Lange, J. Maats, J. Marwitz, N. v. Riessen, B. Schierbeek, K. Winkler, R. Zeeven. Af gewezen 8. Herexamen 1. M. L. O.-EXAMEN ALKMAAR. Geslaagd 16 Juli voor het diploma B: C. Nap en H. J. Ruiter te Langedijk; D L. Jansen. Heiloo. Voor A: M. Spoor, Harenkarspel, H. Dijkhuizen te Avenhorn en C. F. Mienis, Bergen. U.L.O.-EXAMEN TE ALKMAAR. Voor het Mulo-diploma slaagde^ te 'Alkmaar o.a. voor diploma B: mej. F. N. Rab te Den Burg en de heeren J. Baanstra en C. Pieterse te Den Helder: voor diploma A de dames J. Bakker te Cocksdorp en A. A. Dijt te Den Burg en de heeren J. den Das te Anna-Paulowha en C. M. Room te Den Burg. BESLUITEN BURGEMEESTER. De Burgemeester van Alkmaar heeft de volgende besluiten genomen: a. tot opheffing met ingang van 16 Aug. a.s. van de betrekking van leeraar in de Hebreeuwsche taal aan het Murmellius-Gymnasium en in verband daarmede tot verleening van eervol ontslag als leeraar in de Hebreeuwsche taal aarf dit gym nasium aan dr. A. Vis te Beverwijk: b. tot intrekking van zijn besluit van 7 Maart 1942 tot aanwijzing van Mr. R. Veendorp als vertegenwoor diger van de gemeente bij de be sturen van de alhier gevestigde door haar g^subsidiëerde bijzonde re scholen voor nijverheidsonder wijs en tot aanwijzing als zoodanig van den heer J. Barkman, Wethou der: c. tot overdracht van een gedeelte van den Zuider-Rekerdijk, alhier aan het Hoogheemraadschap Noordhol lands Noorderkwartier voor den prijs van 1.—; d. tot vaststelling van een verordening betreffende verplichte sluiting op Woensdagnamiddagen van de Krui denierswinkels (overeenkomstig ar tikel 6 der Winkelsluitingswet 1930 S. 460). AGENDA. Bioscopen. Alle theaters eiken avond voorstelling 7.30 u.; Zondags doorloopend van 2 u. af; .Woensdag 2.30 u. matinée. Cinema-Theater: Meisje ontvoerd (rom.) 18 jaar. Alkm. Bioscoop-Theater: De groote wed strijd (sport). Alle leeft. Victoria-Theater: Mevrouw de Secre taresse (comedie). 14 j. Harmonie-Theater: Maske in Blau (ope rettefilm). 18 j. Zaterdag 17 Juli. 7.30 u. Muziektuin, uitv. De Halter. Zondag 18 Juli. 2.30 u. „Gulden Vlies", kinderrevue Rob en Bob in Sprookjesland. 7.30 u. „Gulden Vlies," opv. „Daar klopt iets niet," met Piet Kohier e.a. 2.30 u. Stedelijk Muziektuin, kleutermid dag Turnkring Alkmaar en Omstreken. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 18 Juli is de apotheek van Mevr. SchoutenOele, Koorstraat 47, geopend, welke in de week van 17 t.e.m. 23 Juli tevens den nachtdienst zal waar nemen. De apotheken zijn 's avonds na 7 uur gesloten. VEREENIGING VOOR GEZINS VERPLEGING. De Zusters verpleegden in de maand Juni 79 patiënten en legden 828 bezoe ken af waarvan 350 betalende bezoe ken, 451 bezoeken voor 't A. Z. A. en 2? gratis bezoeken. Er werd vijfmaal de laatste hulp verleend bij 't afleggen. De Wijkkraamverpleegster verpleeg de 21 patiënten, legde 239 bezoeken af en heeft zesmaal den dokter geassis teerd. ONDERWICHT éN TE HOOGE PRIJZEN Onderwicht is een der minst verheffende middelen om prijsvoorschriften te torpe- deeren. De klant betaalt immers den nor malen prijs, doch ontvangt te weinig waar, zoodat hij in feite te duur uit is. K. Borst, kruidenier te St. Maartensbrug, maakte zich hieraan schuldig. Ambtenaren van de Prijsbeheersching vonden in Maart j.l. in zijn winkel kilo-zakken suiker, die 10 k 20 gram te weinig bevatten. Verder had hij gortgrutten 3 Sent te duur verkocht. Hij moest deze onregelmatigheden met f 100,boeten. In St. Pancras bleek de groentenhan- delaar D. Zuurbier hardleersch te zijn. Hoewel hij al eens was veroordeeld, ver- kc*" t hij in Januari opnieuw verschil lende soorten groenten tegen te hoogen prijs: bijv, koolraap voor f 0.20 in plaats van f 0.07, witlof een stuiver en uien een kwartje te duur. Verbeurdverklaring en f 150.— boete achtte de Inspecteur voor de Prijsbeheersching het juiste antwoord. GEEN ONBEHEERDE RIJWIELEN MEER. Den laatsten tijd nam het aantal rij wieldiefstallen sterk toe. Het gelukte de politie wel vele er van te achter halen, maar met te veel was dit niet het geval. De politie is bovendien niet om werk verlegen en aangezien ze moest constateeren, dat tal van burgers en burgeressen hun rijwielen onbeheerd en niet afgesloten lieten staan, ga" inspec teur Diekman last dergelijke rijwielen naar het bureau te brengen. Onder lei ding van inspecteur ten Benzei toog de politie er vanmorgen met 'n vracht auto op uit om de onbeheerd staande karretjes op te pakken tot groote con sternatie van de fietsers, die een rij wielvordering vreesden en naar alle kanten een goed heenkomen zochten. De oogst van onbeheerde fietsen was niet gering. Het onbeheerd laten staan van fietsen, die niet afgesloten zijn, is verboden. De nalatigen krijgen straks een boete te betalen en moeten hun rij wiel aan het bureau afhalen. Ambtenaren handballen. - Vrijdagavond werd een handbalwedstrijd gespeeld tus schen gemeente-ambtefiaren en de mare chaussee. De marechaussees, die voor het eerst in het veld kwamen, bleken niet tegen de ambtenaren opgewassen, daar deze over meer wedstrijdroutine be schikten. Tot kort voor het einde was de stand 70 voor de pennelikkers. Toen ging keeper Joor naar voren en zoowaar wisten de ordebewaarders toen tweemaal het doel te vinden, zoodat de eindstand 72 werd. Luie klokken. - De kerkklokken aan den Langedijk gaan niet altijd zoo hard als wel wenschelijlfctis. De klok van de Ned. Herv. kerk te Noordscharwoude staat altijd op 12 uur en dat levert wei nig gevaar op, doch de klok van de R.K. kerk in hetzelfde dorp gaat dikwijls ach ter. Dat dit wel eens gevaar opleveren kan, vooral tegen elf uur 's avonds, ondervond een viertal jongelui, dat mdfende nog vroeg genoeg te zijn, hoewel het reeds na elven was, zoodat zij op den bon kwamen. Van kwaad tot erger. - Toen een timmerman bezig was de dakgoot van de werkplaats van den schilder B., al hier, te herstellen, gleed met donde rend geraas een flink gedeelte van het dak van den werkplaats naar bene den en kwam op den grond terecht. Gelukkig kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. Het was een heel werk, het dak weer in zijn ouden toe stand terug te brengen. Weegschaal kreeg de schuld. - Voor het geven van onderwicht op suiker en gort werd onlangs de kruidenier J. M. Kaptein in De Rijp, die al eens eerder was beboet, tot f 150 boete ver oordeeld. Het argument, dat de weeg schaal defect zou zijn geweest, kreeg eëh bijsmaak, toen bleek, dat zakken zout wel liet juiste gewicht bevatten.... Gebor e n Alida M. d. v. C. Koomen on M. Zoon. Maria M. d. v. C. van Duin en M. Schouten. Anna M. d. v.Joh. C. Zoon en M. Roet. Marianne d. v. J. J. Kramer en E. Pool. Johanna E. M. d. v. A. P. J. J. Ham en E J Marges. Rein-ier J. z. v. J. C. Mol en M. C. Kuijper. Helena E. d. v. N. A. J. Ostheimer en H. G. Renon. Gijsbertus z. v. G. Meijer en M. J. G. A. Blom. Theo- doru3 L. J. z. v. P. C. Kaandorp en E. van Vugt. Ondertrouwd J. Schenk en K. de Vrij. Th. van Diepen en M. Kleef. K. "Wijker en T. Prins. H. Zwaan en C. A. Kalff. C. D. Wezelman en C. M. Stam. Getrouwd: J. Moerbeek en R. Eenkhoorn. C. de Graaf en N. Groot. H. Groen en E. Bakker. Over ie de n Cornelisje Dijksen, 68 jr., wed. v. J. N» van Beek. Neeltje van Bemmel, 54 j., echtgen. v. H. Rogaar. De kleuterschool. - In de dezer da gen gehouden bijeenkomst van ouders der leerlingen van de kleuterschool te Zuid-Scharwoude heeft de voorzitter den gang van zaken gememoreerd. Hierbij bleek, dat de school bloeit. Door het veranderen van den aanvang van het schooljaar der lagere school was het schooljaar van de kleuter school ook verlengd tot 1 September. Nu gaat echter een groot deel van de leerlingen (29 van de 65) de school verlaten. Daardoor komt er weer plaatsruimte voor de jongere kin deren. De toelating van leerlingen heeft langen tijd stop gestaan, doch nu bestaat er weer gelegenheid om nieuwe leerlingen in te schrijven. De verbetering van het schoolplein zal, wegens de tijdsomstandigheden, nog eenigen tijd op zich moeten la ten wachten. Nadat .de onderwijzeres, thans mevr. Van HeusdenBakker de ouders har telijk bedankt had voor de groote be langstelling bij haar huwelijk, heeft zij gesproken over het angstige en ner veuze 'kind, waarop een geanimeerde gedachtenwisseling volgde evenals na de voorlezing van een artikel „Opvoe ding in school en huis". Klopjacht op een fietsendief. - Dezer dagen werd een fietsendief achterna gezeten door eenige inwoners van Heemskerk» Te Uitgeest aangekomen vluchtte de zwijntjesjager den Provin cialen Weg, richting Krommenie, op en smeet daar zijn fiets weg en holde het land in. Dwars door slooten en weilan den werd hij achterna gezet totdat aan den anderen kant ook politie kwam op dagen, zoodat hij in de val zat. Plosteling verdween hij van den aardbodem. En na eenige uren van naarstig zoeken vond men hem tot aan den nek in het water in een rietpol. Hij had hier 4 uur vertoefd. De man, een inwoner van Krommenie, werd overgebracht naar het politiebureau, waar hij werd opgesloten. Alkmaar, Groote Kerk, 10 u., dr. Tuin stra (H. Doop); 5 u. ds. Kleyne. Kapel- kerk, 10 u„ ds. Klein Wassink. Rem. ger. gem., 10.30 u., ds. Fetter van Den Haag. Luth. kerk (Oudegr.), 10.30 u., ds. v. Zanten v. Ouderkerk a. d. Amstel. Doopsgezinde kerk, 10.30 u., mej. van Hamel. Ger. kerk, 10 en 5 u., ds. Dorst .v. Geersdijk (coll. alg. chr. doel einden. Herst. Ap. Gem., Toussaintstr., 9.30 en 4 u dienst. Vr. ev. ger. gem., Doelenstr. 3, 10 u. „Niet vernield" en 8 u. „Waar is de kerk?", telkens ds. Ruys; W.av. 8 u. St. Jacobsti. 22. Uit de omgeving. Bergen, 10 u., ds. van Dijk v. Aker sloot (H. Doop.) Ger. kerk 10 en 5 u. ds. van Minnen. Maranatha, 10.30 u., ds. Duyvendak v. Haarlem. Egmond aan den Hoef, 10.30 u., ds. Veenhuysen (H. Doop.) Groet, zie Sehoorl. Heiloo, 10 uur, ds. Bloemhoff (Han delingen 4:13 „Met Jezus geweest.") 3 uur Egm. dienst, ds. Roobol Evang., 10 u., cand. Graafstal v. Am sterdam. Geref. kerk in Bruno-geb., 10 u. en 4 u. in evang.-geb. (Zondag 22) cand. Oostra. Coll. alg. chr. doeleinden. Heerhugowaard, 8 u., muzikale wij- dingsdienst. Hensbroek, geen dienst. Koedijk, n.m. 3 u., dr. Tuinstra (H. Doop.) Nieuwe-Niedorp, 10 u., ds. De Mooy (H. Doop.) Doopsgez. gem., geen dienst. Oost-Graftdijk, 10 u., ds. Loysen. Oudorp, 10.30 u., ds. de Jong. Schermerhorn, 10 u., ds. Boerendonk. Sehoorl, 7 u., ds. Bloemhoff. Stompetoren, 7.30 u., ds. de Jong. Ursem, 10.30 u., ds. Kastein. Warmenhuizen, Fuik I, 4.15 u., ds Ruys. Zuidschermer, 10 u., ds. W. A. Kastein. BOTERMARKT. ALKMAAR, 17 Juli 1943. Aanvoer 20 stuks van kg., kleinhan del f 1,30. Handel matig. Onze tweede Jult-opgave. De zin in stukken. De uit de 35 verschillende" lettergroe pen samengestelde zin luidde als volgt: Frederika was bedroefd en dat was zeer goed te begrijpen, want haar va- cantie moest door bijzondere omstan digheden uitgesteld worden. Vole oplossers zonden den juisten zin in. Onze Nieuwe Opgave. (No. 3 de J»jli-\ serie). Weer een nieuwen zin. Tracht uit de volgende gegevens een zin van 87 letters samen te stellen. (De letters zijn van 't begin af genum merd* van 87.) 5—22—1—17—4—47—23—1—9—56 is een plaats in Gelderland. Een 315—54—62—70—27—59—72 is een vlug diertje. 756524061 is een plaats in Noord-Holland. Een 5766IQ196183^—3569—80 is een zeer groote winkel. Een 74—32—12—26—2—33—69—67—30— 2534 is een oud instrument. Een 10314111464453 is soms moeilijk op te lossen. Men is blij als men de 885—8771 4580 kan pakken. Een 13—82—50—65—28—72—84—79—59 maakt gebruik van 86472069—31 58—16 en 77—76—73—46—54—59. Een 36—19—14—38—21—41—12—10—64 onderneemt men naar heilige plaatsen. Een groote rit wordt soms afgelegd in verschillende 6039—4142436373. Waar was je j.l. 49—5248—18—44— 5937411? Men heeft hier dikwijls last van 78-9—80—64—60-48—51—47—23—37. Een verkorte meisjesnaam geeft U 81—38—68. Welke zin is bedoeld? Oplossingen (2 p) liefst zoo vriegtij- dig mogelijk, doch uiterlijk tot Vrijdag 23 Juli 12 uur aan den Puzzle-Redac- teur van het Dagblad voor Noord-Hol land te Alkmaar. D. A. W.-DAMES OP WEG NAAR HET KAMPIOENSCHAP. De D. A'. W.-dames zetten Vrijdag avond haar overwinningenreeks voort en versloegen het tweede dames zeven tal van Nereus fjnet 4—2, Voor de -ust kwam Nereus er niet aan te pas en werden drie doelpunten gemaakt. Na de rust werd uit een strafworo het vierde doelpunt gemaakt. Nereus kwam echter hevig opzetten en wist nog tweemaal te scoren. Woensdag a.s. spelen de dames hun laatsten wedstrijd tegen Kroesduikers. Als deze gewon nen wordt, kan de kjmpioensviag ge- heschen worden. A t h 1 e t i e k. BELANGRIJKE WEDSTRIJDEN TE HILVERSUM. Heden en morgen vinden te Hilver- um belangrijke wedstrijden in lichte athletiek en zwemmen plaats tusschen de Hitler-Jugend en den Nationalen Jeugdstorm. Na de voorwedstrijden, welke Zaterdag worden gehouden, worden Zondagmorgen de afzonderlij ke kampioenschappen in de /lichte athletiek definitief uitgestredai. In aansluiting daarop volgt een handbal- pel tusschen H. J. en N. J. S. Het voornaamste punt van het pro gram vindt a.s. Zondagmiddag te drie ïur plaats in het gemeentelijke sport park te Hilvershm. Het bevat een inte ressante vergelijkingsstrijd tusschen H. J. en N. J. S. Belangrijk is vooral het feit, dat de jeugd van beide landen, Duitschland en Nederland, midden in oorlogstijd samenkomt voor vreedzame en kame raadschappelijke wedstrijden, hier han delt de Germaansche jeugd, om een groot doel, de vereeniging en de ver standhouding der Germaansche landen onder elkaar tot het welzijn van een vrij Europa te dienen. NEDERLANDSCHE POLITIE ATHLETIEK-KAMPIOEN- SCHAPPEN. HILVERSUM, 15 Juli. Op de fraaie sintelbaan van het Hilversumsche sportpark zijn hedenmiddag onder groote belangstelling de athletiek-kam- pioenschappen gehouden van den Ne- derlandschen Politie Sportbond. Een drietal Nederlandsehe politie- athletiekrecords werd dezen middag verbeterd. Lankhaar verbeterde op de 800 m. het record met 2.8 sec. en bracht dit thans op 2 min. 3.8 sec. Ook het record op de 1500 m. werd belangrijk, nl, met 5.5 sec. verbeterd door den Amsterdammer H. Wester hof, die dezen afstand aflegde in 4 m. 20.7 sec. In de meeste nummers wisten de athleten van naam hun reputatie te handhaven. Osendarp won weer de 100 en 200 m. De 400 m. was met ruimen voorsprong voor C. van Osta in 51.6 sec., die het bestaande politie- record van 53.7 sec. aldus verbeterde. Op de 200 meter werd W. van Be- veren (P. O. B., Alkmaar) tweede in 22.8 sec. MASKE IN BLAU. Harmonie-theater. De Rrachtige operette-film „Maske in Blau," op buitengewone wijze geënsce neerd, heeft gisteravond bij haar eerste vertooning alhier in het Harmonie- Theater (dat uitverkocht was) een zeer groot succes behaald. En volkomen ver dient). De film boeit door spel, mu ziek, zang en dans van het begin tot het einde en brengt een reeks muzika le operette-tafereelen vol temperament. Het tempo in deze door Paul Martin geregisseerde film wordt aangegeven door de nieuwe Hongaarsche ster,"Cla ra Tabody, die als Gïtta, het meisje uit Münehen, dat zoo graag aan het tooneel wil, en ten slotte de hoofdrol in de operette „Maske in Blau" mag vertolken, speelt en danst als de beste. Wolf Albach Retty als de componist en Ernst Waldow als de dichter, staan haar uitstekend ter zijde. Hans Moser zorgt voor komische intermezzo's, ter wijl de kleine rollen van den theater directeur, Gitta's papa en haar terug- keerende moeder prima gepeeld wor den. Een film vol van muziek en char me, die ieder met de meeste voldoe ning zal zien en aller belangstelling zal hebben. Het uitnemende orkest, dat de mu ziek van Fred Reymond, bewerkt door Michael Jary, ten gehoore brengt, mag zeker afzonderlijk genoemd. Het voorprogramma bracht een Ne- derlandsch Nieuws, een uitgebreid Ufa- journaal vol afwisseling en een na tuuropname. G. C. v. Gulik. DE GROOTE WEDSTRIJD. Alkmaarsche Bioscoop Theater. De mijnwerker Werner Fehling is een der beste spelers van de in de kampioenscompetitie spelende voetbal club „Gloria". Deze Fehling, die met het aardige meisje Annemarie ver loofd is, begaat de onsportiviteit om Greta Gabler, het meisje van den „Gloria"-doelman, 't hof te gaan ma ken. Er komt een zeer vijandige stem ming tusschen den voorman en den doelverdediger. Wanneer er echter een mijnongeluk plaats vindt, komt .Greta tot de ontdekking, dat ze toch het meeste van haar doelman houdt. Zoo staat dan weldra de wedstrijd voor het kampioenschap voor de deur. „Gloria" moet in het Olympisch Sta dion te Berlijn tegen „Nord" spelen en brengt er in de eerste helft weinig van terecht. Met 20 achterstand gaat de rust in. In de pauze komt het tot een woordenwisseling tusschen den mid- voor Werner en den doelverdediger. Werner komt hierbij te vallen en kan niet meer meespelen. Toch weet „Glo ria" haar achterstand tot 2—2 te ver beteren. In de verlenging maakt de in middels weer in het veld verschenen Werner Fehling het winnende doel punt en „Gloria" heeft daarmee het kampioenschap veroverd. Voor voetbalenthousiasten een aller aardigste film. Vooraf Ufa- en Tobis- nieuws in een- interessante éénacter: De drie smaragden. MEVROUW DE SECRETARESSE. Victoria-theater. De jonge Dr. Blohm is directeur van vijf motorenfabrieken en heeft dus heel wat te regelen, te conferee- ren, te reizen en aan zijn secretaresse te dicteeren. Die secretaresse is een wonder van werklust met een formidabel geheu gen, die hem op al zijn reizen vergezelt. Zij is bovendien een alleraardigst meisje en dat ontdekte de jonge gene- raal-directeur op een regenachtigen nacht toen hij met zijn vliegtuig een noodlanding moest maken en zij tijd voor een vertrouwelijk onderhoud hadden in een oude lekke schuit. Het gevolg van dat onderhoud is dat de directeur met zijn secretaresse trouwt en voortaan alleen op reis gaat, terwijl mevroutv doelloos in haar prachtig huis zit' en aan de gelukkige dagen denkt toen zij geen tijd hadden elkaar aan te kijken. Het vrouwtje, dat zichnutteloos voelt, gaat scheiden, weigert daarna een huwelijk met den jongen profes sor, die de rol van huisvriend ver vult en komt weer tot de ontdekking datzij zonder haar man niet leven kan als zij hem in maanden niet gezien he^ft. Het toeval brengt beide weer tot elkaar, zij besluiten hun leven verstan diger in te richten en een gelukkig huwelijk op het filmdoek doet de be zoekers tevreden huiswaarts keeren. Willy Fritsch en Brigitte Horney spelen in deze aardige film op voor treffelijke wijze de hoofdrollen. Vooraf: Ufa en Tobisnieuws cn vele opnamen van de Jonkerschool der S.S. Tj. Adema. MKISJE ONTVOERD. Cinema theater. De titel van deze Ufa-Tobisfilm klinkt wel zeer ernstig en wekt ge dachten aan zwaar misdrijf met sen sationeel© gebeurtenisen. Het valt echter nogal mee; 't is eigenlijk alles amusant wat de bezoeker te zien en te hooren krijgt in dit verhaal, dat weer geeft hoe een jonge boer zich een vrouw verovert tegen haar wil en dien harer moeder, die een boer niet goed genoeg vindt voor haar dochter. De tegenstand duurt echter niet lang, slechts één nacht en een halven dag, maar toch nog lang genoeg om de politie in deze ontvoering te betrekken on een jongeman, die op hetzelfde meisje verliefd was, een grooten bok te doen schieten als politie-speurder. Al met al een opgewekte film met vele vroolijke momenten en daar tus- schendoor, een film waarin Karin Hardt en Carsta Löck de vrouwelijke hoofdrollen vervullen en Volker von Collande en Josef Sieber de manne lijke hoofdpersonen zijn. Het voorprograma geeft behalve de journaals een interessante rolprent over Hafflinger hengsfcep als boeren- en legerpaarden. G, ig. JF, goevea. PROVINCIALE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ. Veeleverlnr. De veelevering in Noord-Holland ls ach ter bij die in de andere provinciën. De aanslagen door den Voedselcommissaris opgelegd, worden óf niet óf slechts ge deeltelijk uitgevoerd. Op last van de Duit- sch autoriteiten zullen vanaf Maandag 19 Juli a.s. in de provincie Noord-Holland uilsluitend vervoerbewijzen voor runde ren worden afgegeven voor de verplichte levering. Elk ander vervoer is dus verboden! Dit zal tot gevolg hebben, dat de rundvee markten in Noord-Holland niet zullen k' nen worden gehouden en ook de han del van boer tot boer niet mogelijk zal 'in Zoodra de veelevering in Noord- Ho!'and in orde is, zullen wederom ver- voerbewijzen^worden afgegeven. Distributie van Tabak. De plaatselijke distributiediensten reiken van 19 tot en met 23 Juli bij inlevering van de bonnen „Tabak 29," welke uitslui tend recht geven op het koopen van siga ren, normale toewijzingen voor tabak uit, welke dus recht geven op het koopen van sigaren, cigarillos, cigaretten of kerftabak. Geen verkoop te velde. De aandacht Wordt gevestigd op de ver- boa^oepann^e i irzake verkoop te velde (gewas op stam) der onder het Hoofdbe drijfschap voor Akkerbouwproducten res sorteerde producten, met name: granen, zaden, aardappelen en peulvruchten (met uitzondering van die, welke groen ge plukt worden en onder het Hoofdbedrijf schap voor Tuinbouwproducten ressor- teeren). Ontheffing van de verbodsbepa lingen kan slechte bij wijze van uitzon dering worden verleend doo den Provin cialen Voedselcommissaris in gevallen waarin zulks in het belang van de voed sel* oorziening noodzakelijk moet worden geacht. Van het bestaande verbod tot verkoo- pen en koopen van vlas wordt tot en met 31 Juli a.s. algeheele ontheffing verleend, mits de kooper in het „bezit is van een hem door de ondervakgroep Vlasbewer- kende Industrie of de ondervakgroep C-roothandel in Stroovlas verstrekte aan- xoopvergunning en van eiken verkoop een verkoopbriefje wordt opgemaakt. Inzending formulieren door détaillisten. Bij het Centraal Distributiekantoor in geschreven détaillisten, die nog niet aan hun verplichting tot het inzenden van de hun in den loop van de maand Juni toe gezonden inlichtingenformulieren heb ben voldaan en deswege geen toewijzingen voor distributiegoederen ontvangen, wor den alsnog in de gelegenheid gesteld be doelde formulieren terstond bij de plaat selijke distributiediensten af te haten en deze per omgaande, doch in ieder geval vóór 25 Juli a.s., volledig ingevuld en onderteekend weder bij genoemde dien sten in te leveren. Zij, die ingevolge het bovenstaande als nog aan hun verplichting voldoen, zul len weder in het bezit van toewijzingen worden gesteld. Voor het geval echter op 25 Juli a.s. de voorgeschreven inlevering niet heeft plaats gehad, zullen aan de betrokken détaillisten voor den verderen duur vari de distributie geen toewijzingen meer worden verstrekt. OFFICIEELE MEDEDEELING VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. Maximumprijs Druiven. De maximumprijs van druiven bedraagt niet f 1,30 per kg., zooals aangegeve- in de publicatie „maximum grossiers- en détaillistenj&rijzen voor groente en fruit", doch f 1,40 per kg. De invloed van de nieuwe Staatsleening op de Beurs is binnen enge grenzen ge bleven. Slechts de Staatsleeningen leden eenig verlies, maar de koersen zakten toch voor zoover niet de 3% en 3 obli gaties betrof, niet veel beneden het peil van 8 Juli, den dag waarop de geruchten omtrent de jongste} Staatsleening een officieel tintje kregen. De aandeelenmarkt bleef practisch de zelfde, zij het dat de omzetten in som mige fondsen Iets vermeerderden. Deze toeneming beliep nog geen f4 ton. Het is overigens frappant hoe weinig de Beurs zich van bepaalde gebeurtenissen aantrekt. Zoo kan men bezwaarlijk zeg gen, dat de jaarverslagen over 1942 in het algemeen een gunstigen indruk maken. Van de week zijn er weer zes maatschap pijen, die het dividend op gewone aan- deelen moeten passeeren, namelijk: Ver. Nf»r" Rubberfabriek, Blikfabriek Thomas sen Drijver, Brocades Stheeman, Stoommeelfabriek Holland, Hollandia Melk" en Geldersche Tramweg. Ook de vooruitzichten zijn nu niet bepaald gun stig. Dit werd, wat betreft de kunst zijdeindustrie (A.K.U., Int. Viscose en H K.I.) nog eens naar voren gebracht in de aandeelhoudersvergadering der A K.U Deze vermindering in de inkomsten van het Nederlandsehe bedrijfsleven is niet alleen een nadeel voor de aandeelhou ders, maar ook voor den Fiscus, dus den Staat. De veronderstelling, dat de Staat wel eens eerder tot emissies zal moeten overgaan, lijkt dan ook niet ongegrond. Bij ie heerschende geldruimte, welke zich weerspiegelt in stijgende saldi bij post giro en rijkspostspaarbank, alsmede een geweldige toeneming van de productie der levensverzekeringsmaatschappijen (de R.V.S. sloot in 1942 aan nieuwe verzeke- r'ngen een bedrag van f106 millioen af tegen f 64 millioen over 1941), zal dit overi gens geen moeilijkheden baren. Ook <s daar de mogelijkheid van nieuwe belas tingen. Uit Denemarken bereiken ons berichten (B.B.Z. d.d. 14 Juli j.l.) van vroege en goede gewassen. Op vele boerderijen zal men deze week beginnen de rogge en gerst te oogsten, terwijl het hooi al bin nen ls. Dit was buitengewoon gunstig. Tengevolge van het bijzonder goede gras is de boter- en melkproductie een derde hooger dan vorig jaar. Aan hetzelfde blad ontleenen wij eenige interessante cijfers met betrekking tot het aantal buitenlandsche, in Duitschland werkende arbeiders. Bedroeg dit per 1 September 1939 slechts 500.000, per eind Mei 1943 was djt aantal reeds gestegen tot 12.1 millioen, dat is dan met inbegrip de krijgsgevangenen. Men merkt op, dat deze menschen in Duitschland een vak leeren en hun vakkennis later zullen kunnen benutten ln den economischen opbouw van hun land. FONDS Heden 4 Nederl. 1940 II 4 Nederl. 1941 3 y2 Nederl. 1941 3ya Nederl. 1942 33 ya Nederl. 1938 3 Ned.-Indië 1937 J Nederl. Handel Mij. Ned. Ind. Handelsbank Alg. Kunstz. Unie van Berkel Cert. Calvé Centraie Suiker Wilton Feijenoord Koninklijke Olie Ned. Scheepvaart Unie 3 Alg. Fr. Hyp. Arnh.sche Hyp 3 V, Dordr. Hyp. Fr.-Gron. Hyp. 10116/,, 10113/ic WV< 97]s/]n 93'// 175 130'/, 187 162i/2 191 Mb 2351/j 161 172'/, 102'/, 102'/, 102'/* 102 V k. 101'/. 101 99'/, 99'/, 97'6/is 92% 173 130 18/ 103'/, 191 293 234% 361 172% '02% 102 V, 102% 102% Hoofdredacteur A. R. Jonker (afw) waarn. hoofdred., kunst en wetenschap pen: H. P. v d Aardweg. Alkmaar; chef van dienst. Tj. N Adema, Alkmaar; bui tenland: Jac. Broersen, Hoorn; binnen land en rayon. Alkmaaz^: D A. Klomp; sport en rechtb J Werkman, Alkmaar Rayonredacteurgn: Den Helder A. C van Kampen te Alkmaar; Schagen: A. Eriks Alkmaar; Kennemerland J Belterman te Beverwijk; Zaanstreek W J Harwljne te Zaandam; West-Frieslahd Jac. Groot te Enkhuizen, Adv. J. Visser te Den Beider» e-ouoe Mooropoo** «»STC UTH. oen MAATSCHAP* MAATSCHAPPIJ TERZEKERimiïl iEen Nedetlandsch Bedrijf' door de ceuiwn heen» LbERASMUSHUIS=ROITERDAM=^ O Bi] mij komt U NIET op de koffie! vertelt xy dènlct wel, dat het échte koffie-boonen waren, waar. van ik dat geurig kopje zet, maar het is in werkelijkheid dat edele koffie-surrogaat „Unicum" 'n Wónder van smaak, geur en aroma! Da's niet overdreven, da's waér! Proef 't maar! geurig koffie-surrogaat. 36 ct. per rantsoen. VAN OER PLAATS KOFFIEBRANDERIJEN "4 EN THEEHANDEL B0LSWARD WA T GEBEURDE ER TOEN 4t.- Op den len April Verloor Alva d«n Briel Juumey hield met zijn geuzen een feestmaal. Op tafel stond: Sinds 1564 Gij zult niet Bleien 1 Bonnen achterhonden is minstens zèó tkshll

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1943 | | pagina 2