2 3 Het groote avontuur. Zóó zeker? »DE CENTRALE In ieder Irnis! r Zondagsgedachte Doodenzondag. Kori verhaal.. Van hooiberg tot modern jeugdtehuis. Onze jèugd moet de schoonheid van eigyen land ontdekken. 1 y «f* c u Tl N V DE RIJKSPOST SPAARBANK RECHTSGELEERDEN zijn streng in hun beoordeeling. Over Keg's Kofmix echter luidt hun opinie eenstemmig: komt echte koffie in smaak nabij". Verlang op Uw koffie bon: 3Sct.p.paM25Qgr. C. KEG'S GROOTHANDEL N.V, Inderdaad, zóó zeker is het dat ieder die een levensver zekering bij „De Centrale" heeft loopen zich daarbij wèl gevoelt en geen vrees heeft dat vrouw en kinderen onverzorgd achterblijven als „er eens iets gebeurt". \WvzekeAt -uKftkmï) Nede/dand Rijnstraat 28. Den Haag Butaroma gele sauspoeder ver vangt boter in de spijzen en doet ware wónderen. Albumona juspoederstelt U in staat veertig verschillende soor ten jus of saus te bereiden. Transparanta aardappeltapioca voor het maken van „vóór-oor- logsc'ne" schoteltjes. Het beste, dat op de bon verkrijgbaar it, W. A. SjCHOLTEN'S aardappelmeelfabrieken. KEN BOEK VAN BELANG, „Alles over behang'* Opschoon speciaal geschre- ven voor hen die het Beh&hgers- «xamen willen doen. bevat dit fraaie geïllustreerde boekje tal van wetenswaardigheden, die ook den reeds gevestigden vak man belangstelling zuilen inboe zemen! Zendt Uw aanvraag om gaand in! Verspreiding van deze R Sc D-uitgave geschiedt koste loos, alléén aan vakgenooten en hen die er voor studeeren. HATH DOODFHEEFVEtt door M. R. Houwink Wanneer de kerk haar dooden her denkt, doet zij dat op een andere wijze behoort het althans op een andere wijze te doenl dan de wereld. Want de kerk staat anders tegenover den dood dan de wereld. De kerk staat aan de zijde van Hem, Die den dood overwonnen heeft en de wereld is be trokken in den dans van den dood tot het bitter en onherroepelijk einde. En voor zoover wij de kerk toebehoo- ren, zijn wij mede-erfgenamen van deze overwinning op den dood, doch voor zoover wij kinderen der wereld zijn en dat zijn wij allemaal met een deel van ons wezen, ook dé besten en de vroomsten onder ons! laat de dood ons niet los en trachten wij op alle mogelijke manieren aan zijn dreiging en zijn afzichtelijkheid te ontkomen, al weten wij, dat o^S dit nimmer gelukken zal. Immers: als kinderen der wereld zijn wij immers tevens kinderen des doods! Maar wij worden niet moe gedachten te spinnen en droomen te weven, die ons de verzekering moeten geven van onze persoonlijke onsterfelijkheid. En vele bladzijden zijn er reeds geschreven., die deze-onze persoonlijke onsterfelijk heid tot een wetenschappelijk bewezen en derhalve vaststaand'feit hebben ver klaard. Doch ondanks dit alles Is de angst •oor den dood gebleven en heeft Ma gere Hein niets van zijn verschrikkin gen ingeboet. Wie van aangezicht tot aangezicht met den dood komt te staan, krimpt in een onder zijn dwin- genden en vernietigenden blik en hij denkt er niet aan een beroep te doen op zijn „onsterfelijk deel". Zoo is de dood voor ons allen, of wij arm zijn of rijk zijn, ziek of gezond, gelukkig of ongelukkig. Hij staat voor ons, donker en hoog, als de zwarte muur van het einde. En wanneer er geen kerk was, die ons gansch andere dingen over den dood heeft te zeggen althans, waar zij dat niet doet, behoorde, te zeggen! dan die wij ons zélf als eerlijke en nuchtere menschen over den dood en over onze dooden kunnen zeggen, dam zou dit het laatste zijn, dat wij voor de harde, „duistere, onbarmhartige werkelijkheid van den dood bleven staan. Maar Goddank! De kerk heeft een andere boodschap voor ons en spreekt ons van een gansch andere heruenking van onze dooden, dan cue waartoe wij uit ons zelf in staat zijn en die met tranen gepaard gaat en in een schrij- nenden weemoed is gedrenkt. Zij brengt ons de blijde boodschap van de opstanding der dooden, die ons door den Heer der Kerk zelf is toege zegd, een raadselachtig gebeuren, waarbij zoowel ons verstand als ons voorstellingsvermogen ten eenenmale tekort schieten; een gebeuren zoo hui veringwekkend vreemd en ons bevat tingsvermogen zoozeer te boven gaand, dat wij het alleen maar g e lc o v e n kunnen op het gezag van Gods eigen, Persoonlijk, vleesch geworden Woord, doch waarvan toch (juist daarom!) het wezen ons niet ontgaan kap en ons als het ware „verticaal" met Gods onbe grijpelijk barmhartige en onuitputte lijke" liefde verbindt, dwars door de wereld van ontbindingen en j/lood die ,onze" wereld is! heen. En de kerk, zij leert ons ook be- hport^ ons althans te leeren! dat wij onze dooden, in plaats van in smart en in, weemoed, in vreugde en vdahkbaar- heid gedenken mogen. Want: Waar zijn „Maar kindje," zei mevrouw Van der Weide berispend, „dat kun je toch öiet doen. Je weet toch heelemaal niet wie die man is en wat hij van je wil". Het jonge mevrouwtje keek haar moederlijke vriendin een oogenblik verlegen aan. „Ik weet niet," zei ze, „waarom ik het je eigenlijk verteid heb, want ik begrijp wel, dat jij het zult afkeuren, en toch" Zij nam een bonbon uit het bakje, dat vóór haar op tafel stond en pelde er langzaam het papiertje at. „Nu, wat en toch?," vroeg de oud3te een beetje geprikkeld. „En toch," zei mevrouw Verhulst, „heeft die man iets bijzonders. Ik kan niet zeggen, dat hij bepaald mooi is, maar hij is van het type, dat mij aantrekt. Als wij elkaar passeeren, kijkt hij mij altijd aan en er ligt een onuitgesproken vraag in zijn ocgen. In het eerst heb ik heelemaal geen notitie van hem genomen, tot ik ineens die groote vragende oogen zag. Wij komen elkaar eiken morgen tegen en ik heb eerst het beleedigende vrouwtje ge speeld, maar gisteren was ik nieuws gierig of hij weer notitie van mij zou nemen en toen heb ik heel eventjes ge keken". „Fanny toch," zei mevrouw Van der Weide berispend. „Ja, ja, ik weet wat je zegden wilt, een getrouwde vrouw moet zich altijd beleedigd toonen als een heer haar fixeert, maar ik moet eenvoudig naar hem kijken, ik kan niet anders meer". „Maar Fanny, weet je man dat?" „Nee, zeg, stel je voor, dat Hans iets vermoedde. Hij mist eiken zin vcor ro mantiek". „Hoor eens," zei mevrouw Van der Weide resoluut, „je hebt misschien den laatsten tijd te veel romarinetjes gele zen. Wat is dat dan voor een man? -Wil ik eens onopvallend informeer en?" „Wacht eens," bedacht mevrouw Ver hulst, „kom mij morgenochtend halen, dan kun je hem zien". „Afgesproken" beloofde mevrouw Van der Weide, meer geïnteresseerd dan zij zich zelf wilde, bekennen. „Maar denk er om, in mijn gezelschap ben je voor alle onbekende heeren de onge naakbaarheid in persoon". „Ik beloof je," zei het jonge vrcuwtje lachend, „dat ik echt gechoqueerd zal kijken. Trouwens, dat zal niet noodig zijn want als jij er bij bent doet hij na tuurlijk niets. Daar isdaar is hij natuurlijk veel te fijngevoelig voor-'. „Of niet brutaal genoeg," bedacht mevrouw Van der Weide. „Enfin, we zullen zien". „Waar is nou je Adonis?," vroeg ma- vrouw Van der Weide, nadat beide vriendinnen den volgenden morgen een half uur door de drukste winkelstraten hadden geloopen. „Stil," fluisterde mevrouw Verhuist met een kleurtje van opwinding. „Daar komt hij, hier links bij den speelgoed winkel". Mevrouw Van der Weide richtte haar blikken op een jongen, modieus ge- kleeden man met een knap, door de zon verbrand gezicht. onze dooden? Zij zijn bij ,God. Zij zijn veilig en geborgen in Zijn Liefde. Van hun zonden zijn zij gereinigd en hun aardsche driften, die ons wellicht zoo veel leed en moeite hebben aange daan, zijn gelouterd. En wij"'verkee'ren in gemeenschap met hen. Wij hebben geen dansende tafels en klopgeesten noodig om van deze gemeenschap ver zekerd te zijj*. Want de Liefde Gods ontspant de' gansche aarde en alle sferen beneden en boven de aarde. Zijn oogen bleven een oogenblik op haar vriendin gericht en kregen een peinzende uitdrukking. De jonge man stond stil, stapte na een moment van aarzeling op de beid2 dames af en nam beleefd zijn hoed af. „Doorloopen," fluisterde mevrouw Van der Weide me£ een kort rukje £.an den arm van haar vriendin. Maar de jongste van het tweetal stond lozend van verlegenheid tegenover den onbe kende. Hier was het onvergetelijke cogen- blik, dat alle vroüwen in romannetjes beleefden. Hier was een jonge man, zóó onder »éen indruk van haar cha> me, dat hij het waagde haar aan te spreken. „Heb ik," vroeg hij met een glimlach, „het genoegen mevrouw Verbuist te zien?" Een verhit gezichtje gaf een toestem mend knikje. i „Ik geloof niet, meneer," vièl me vrouw Van der Weide in, „dat wij het genoegen hebben U te kennen. Boven dien zijn wij niet gewend op straat te worden aangesproken". „Vergeef mij," zei de onbekende, „als ik misschien brutaal en opdringerig schijn, maar mevrouw en ik hebben ei kaar in Domburg ontmoet toen me vrouw in het badhotel logeerde". In enkele seconden zag mevrouw Verhulst in gedachten alle mannen voor zich met wie «.ij tijdens de vacahtie in Domburg had kennis gemaakt. Zij zocht nerveus onder de zakenvrienden van haar man, onder óe gqsten van het ho tel met wie zij van tijd tot tijd over den dansvloer gezweefd had. Hij was er niet bij en toch.... toch wist zij, dat zij dezen man ergens ontmoet had, dat zij met hem had gesproken, maar waar „Het is misschien heel onbeleefd," zei ze, „maar ik herinner mij niet meer..% als u misschien zoo vriendelijk wilt zijn mij Uw naam te noemen...^?" „Ik heb lang %eaarzeld," antwoordde de jonge man, „om u aan te spreken. Ik dacht wel, dat u het was, maar ik was er niet heelemaal zeker v?n". „Maar wié bent U dan eigenlijk?" informeerde mevtouw Van der Weide gereserveerd. „Mijn naam," zei de jonge man met een lichte buiging, „is Eggink. I? had het vorige jaar in Domburg een schoen winkel en ik heb ren paar laarsjes voor mevr.ouw gerepareerd en dat heeft me vrouw vergeten te betalen. Het was, als mevrouw zich misschien herinneren kan, f 3.60 voor zolen en hakken". „Leveranciers," zei het kleine me vrouwtje met van woede fonkelende oogen, „leveranciers kunnen hun nota's eiken Vrijdagmiddag bij de keukendeur presenteeren". Toen stapten, zonder een blik van af scheid, twee elegante dames met hau tain opgetrokken neusjes nahst elkaar met driftige pasjes over het asfalt. TJ. N. ADEMA. OFFICIEELS LANDBOUW- MEDEDEELINGEN. HooitoewUzinf, Particuliere pa ardenhouders, die nog geen hooi hebben aangevraagd, kunnen dit tot uiterlijk 1 Dec. '43 alsnog doen bij het Bureau van den Voédselcommissaris, Kerkplein 13 te Alkmaar, onder vermel ding van den naam van den handelaar. De na dien datum binnengekomen aan vragen worden niet meer in behandeling genomen. Oude Veelevering 1941-1942-1943. Veehouders, die nog meenen, méér rundvleesch te hebben geleverd dan waarvoor hun rekening bij den P. B. H is afgeschreven, waardoor dus een te hooge lastgeving zou zijn ontvan gen, kunnen nog gedurende één week hun bezwaar hiertegen bij hun P. B. H kenbaar/ maken. Na 27 November a.s. wordt onherroepelijk verdere reclame af gewezen. Herziening toelatingen als markt- veehandelaar. Door het Bedrijfschap voor Vee en Vleesch worden de toelatingen als markt- veehandelaar (aanvoer van slachtvee, nuchtere kalveren en schapen voor het Bedrijfschap) herzien, waartoe aan (de huidige marktveehandelaren invulformu-^ lieren worden toegezonden. Erkende vee-^ handelaren, die tot dusverre niet als marktveehandelaar werden toegelaten, kunnen een aanvrage hiervoor schrifte lijk (bij voorkeur "op een briefkaart) tn- dienen bij de Vakgroep „Groothandel ln Vee", afdeeling Registratie* Nassauplein 13 te *s-Gravenhage, onder vermelding van naam, adres, organisatienummer van het Bedrijfschap voor Vee en Vleesch en met dé mededeeling „VERZOEKE TOE ZENDING MODEL E T A". Schapenlevering. Aan de aanslagen in de verplichte scha penlevering mofit vóór 1 Januari 1944 worden voldaan, hetzij door de schapen te leveren, hetzij door contracten af te sluiten. Contracten voor overjarige scha pen (behalve fokramtnen) loopen af per 1 Januari 1944. Voor. lammeren geldt als uiterste contractdatum 1 Nov. 19*4. Uit het bovenstaande volgt, dat na 1 Januari 1944 geen ramlammeren of hamels 1943 mogen worden aangehouden, anders dan op contract. Vervoerverbod schapen. komt echte thee nabij Overal verkrijgbaar Het kan zijn d'-t Uw winkelier zt juist weer ontvangen heeft. Vraagt Er wordt medegedeeld, dat per 19 Nov. f dUS naar De werkende vrouw In Nederland, i wen helpen op de boerderij (O./H./ Terug naar de natuur. Prlnsenaroclit 731-736. Amsterdam "pB zijn in onze groote steden en daar niet alleen duizenden jon gens en meisjes, die nooit verder dan hun eigen woonplaats zijn geweest, die nooit in eep trein of op een boot heb ben gezeten en voor wie het begrip .natuur" niet verder reikt dan een stadsplantsoen of een volkstuintje. Men heeft in de laatste veertien jarèn begrepen, dat daarin verandering moet komen en dat men er voor moet zor gen, dat de jeugd naar buiten kan trekken daar alle zorg en comfort moet kunnen vinden, waardoor de ouders ervan overtuigd kunnen zijn, dat hun kinderen lichamelijk noch zedelijk daarvan eenigen nadeeligen in vloed zullen ondervinden. Zoo zijn de jeugdherbergen ontstaan, die gegroeid zijn van de eerste een oude, op het droge gesleepte woon schuit tot een zestigtal goed geoutil leerde tehuizen, waar een „vader" en een „moeder" zich persoonlijk om het welzijn van hun jeugdige gasten be kommeren en men de zekerheid heeft, dat excessen als het overnachten in hooibergen en landbouwschuren niet meer kunnen voorkomen. Het ligt in het voornemen het aantal tehuizen tot 125 uit te breiden en ze zóó over ons land te verdeelen, dat ze on derling niet meer dan 25 K.M. van el kaar zijn verwijderd, waardoor de oude trekkersgedachte weer tot nieuw leven kan komen en men de zingende en mu- siceerende jeugd weer vrij en onbe kommerd door ons mooie land kan zien gaan. genietend van de schoon heid der natuur en spelenderwijs lee- rend van land en volk, wat geen pae- dagoog haar in een schoollokaal zal kunnen bijbrengen. Een mijlpaal. T^EN mijlpaal in de geschiedenis der jeugdherbergen was het besluit der provincie Noord-Holland tot bouw en financiering van de groote jeugdher berg „Koningsbosch" in Bakkum en de inrichting van het oude slot „Assum- burg" in Heemskerk, waar door de medewerking van den Rijksgebouwen dienst en de Rijkscommissie voor de Monumentenzorg eenige vleugels van dit historisch kasteel voor de trek kers beschikbaar gesteld kondei v/orden. Hier ging men reeds in de richting van de overheidsbemoeiing aan dit voortreffelijke jeugdwerk en men ver wacht, dat deze officieele belangstel ling nog veel grooter zal worden, zoo dat men tot bouw en financiering van meerdere groote projecten zal kun nen overgaan. Een kostbaar geschenk. T N 1941 heeft de leider van het A Duitsche jeugdherbergwerk, Johan nes Rodatz, de N.J.H.C. namens de Duitsche jeugd een groote, moderne jeugdherberg aangeboden, welke in de belangrijke; pleisterplaats Amersfoort zal worden gebouwd en wanneer men bedenkt, dat de nieuwe jeugdherber gen, al naar haar ligging, 80 tot 300 bedden zullen tellen, kan men zich voorstellen welk een verbetering zal worden verkregen zoodra de tijdsom standigheden het bouwen zullen toela ten. Tegelijkertijd is men wat het bouw project aangaat in de openbaarheid ge treden doordat daarvoor een prijsvraag is uitgeschreven waarvoor vele voor aanstaande architecten in den lande hun projecten hebben ingezonden. De jury heeft den eersten prijs toe gekend aan het ontw.erp van den ar chitect H. J. M. van Embden te Arn hem, hoewel de keuze zeer moeilijk was, daar velen het romantische ont werp met binnenplaats en toren van den architect Herman Mens uit Vught prefereerden. Alle inzendingen waren zoo voortreffelijk, dat het be stuur d"er N.J.H C. tot aankoop van vijf inplaats van vier projecten heeft besloten en de hoop koestert deze met overheidssteun binnen afzienbaren tijd tot werkelijkheid te zien worden. Een tentoonstellii.^. OM aan belangstellenden niet alleen deze projecten in marquettevorm te kunnen toonen, maar bovendien het publiek nog meer te doordringen van de groote sociale, cultureele en hygië nische beteekenis van hpt jeugdjier- bergwerk, houdt de N.J.H C. in het Stedelijk Museum te Amsterdam een tentoonstelling, welke dezer dagen on der leiding en met toelichting van den heer G. A. van Dieren, Gemachtigde voor het Jeugdherbergwezen, door vertegenwoordigers der voornaamste Nederlandsche dagbladen, bezocht is. Men krijgt daar een indruk van het jeugdherbergwerk in Europa Dene marken "telt b.v. 198, Frankrijk 470, Duitschland 2291, geheel Europa 4555 jeugdherbergen men, ziet er diora ma's waarin de blijheid van het trek kersleven tot uiting komt. Men ziet in marquettevorm hoe het dorpje tot stad groeit en de natuur verstikt wordt door steeds meer fabrieksschoorsteenen en scyscrapers; men kijkt vanuit 'n milieu van bars en dancings waar de krachten der jeugd gesloopt worden door een venster op een diorama van bloeiende heide, van zon op water en schepen; men ziet er een vroegere „slaapplaats" een hooiberg naast een met modelmeubelen gesier.d hoekje van een moderne jeugdherberg en men wordt aan het slot der expositie weer van de stad naar de natuur gevoerd, o.a. door een prachtige muurschilde ring van den kunstenaar Dóeve waar op men de blijde jeugd weer trekkend door de velden ziet gaan. De kunstschilder Tholen brgcht in een reeks wandschilderingen „de loo- per door alle tijden" in beeld en de architect H. Th. Wijdeveld heeft aan de geheele expositie zijn goede zorgen ge wijd erf alles in een frisch en aantrek kelijk kleedje gestoken. Deze tentoonstelling „De jeugdher berg van morgen" is zeer interessant en wij vertrouwen met den heer J. van Caspel, die na een bezoek aam de expo sitie nog op de groote beteekenis van onze jeugdherbergen heeft gewezen, dat zij er toe zal medewerken in nog breederen kring belangstelling te wek ken voor een jeugdprobleem dat voor de toekomst van zeer groote beteeke nis zal zijn. 19 Növ. '4^ VL A 1. - 'ïpi/Sv >0?-l SLOT „AS>SUNIBUR<5'' het vervoer van alle schapen aan "beper kende bepalingen onderhevig gesteld zal worden Na dezen datum zal het vervoer, anders dan naar de leveringsplaats slechts sporadisch kunnen plaatsvinden op een bijzondere vergunning van den Voédselcommissaris De aanvrage moet woéden ingediend bij den Bureauhouder, onder vermelding van de redenen van het vervoer. De Provinciale Voédselcommissaris voor Noord-Holland. In vervolg op de vorige publicatie wordt aan belanghebbenden medegedeeld, dat het spreekuur van den assistent J. Wijker, dat gehouden werd in café J. Pronk te 't Zand, is vervallen. Deze dus voortaan alleen in Scha gen te spre ken. De Rijkslandbouwconsulent. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. De pryzen voor Kerstboomen. De prijzen waartegen Kerstboomen ten hoogste mogen worden verkocht bedra gen voor de onderstaande lengten: g| o i <u e O'S ra o-o c 5 L, a -3 <u O) VI C o M r-4 U CS 3 O 3 rag k cSU ra o> o a> 4) -O ra -o Tot 50 cm. 50—70 cm. 70130 cm. 130—200 cm.- 200—300 cm. 300400 cm. f 0.25 f 0.50 f 0.35 f 0.75 f 0.85 f 1.25 f 1.60 f 2.75 f 2:50 f 5.— f 4.— f 8.- wi ra^j o ra f 0.15 f 0.20 f 0.60 f 1.10 f 1.75 f2.75 Het aanbrengen van een steunmiddel is bij deze prijzen inbegrepen. OFFICIEELE PUBLICATIE. Extra toewijzing hoefbeslag. Voor onderstaande categorieën van paarden zal voor het kwartaal van 1 Oc tober 1943 tot 1 Januari 1944 een extra toewijzing hoefbeslag Worden verstrekt en wel voor vier hoefijzers per paard: 1. Sleeperspaarden boven de stokmaat van 1.50 m. 2. Melkrijderspaarden. 3. Stalhou derspaarden. 4. Venters- en sleeperspaar den beneden de stokmaat van 150 m. 5. Overige paarden, voor zoover deze regel matig voor het vervoer van suikerbieten werkzaam zijn. Eigenaars van tot een der categorieën behoorende paarden kunnen zich ter verkrijging van deze extra toe wijzing, van 8 tot 13 November a.s. wen den tot den plaatselijken bureauhouder, bij wiep hun paarden zijn geregistreerd. De verkregen toewijzing moet tusschen 13 en 18November a.s. bij den hoefsmid worden ingediend, die op zijn beurt de toewijzingen vóór 25 November a.s. moet inzenden aan de Bedrijfsgroep Metalen- verwerkende Ambachten, Baanstraat 16 te Utrecht. De 2ending moet vergezeld gaan van een afzonderlijken gelèidëstaat LD 10 in duplo, waarop duidelijk moet worden vermeld „extra toewijzingen". Tn ruil hiervoor ontvangt de hoefsmid een koop- vergunning voor een aantal fabriekshoef- ijzers gelijk aan 50 pet. van het totaal aantal, vermeld op de ingezonden toewij zingen. Voor de overblijvende 50 pet. wordt een bewijs van overdracht ver strek?, waarbij voor 1 hoefijzer 1 kg ijzer wordt toegewezen. Met behulp van het ijzer, aan te schaffen met tïit bewijs van överdracht, zal de hoefsmid dus 50 pet. van het totaal aantal hoefijzers der ex tra toewij zingen zelf moeten vervaardi gen. Tegelijk mfet de koopvergunning voor hoefijzers en het bewijs van overdracht voor ijzer ontvangt de hoefsmid een koop vergunning voor een hoeveelheid hoefna gels, gelijk aan tienmaal het aantal hoef ijzers on de extra toewijzingen vermeld. Toewijzingen hoefstlften. De voorziening met hoefstïften (kalkoenen) zal worden geregeld, dat lederen hoefsmid een hoe veelheid hoefstiften ter beschikking wordt gesteld, berekend op basis van zijn vroe gere omzetten. De hoefsmid moet deze hoefstiften ter beschikking stellen van de paardenhouders, die regelmatig hun oaarden bij hem doen beslaan, doch niet, voordat de weersomstandigheden het noo dig maken, het paard scherp te stellen. Hiervoor behoeft de paardenhouder gee nerlei toewijzing in te leveren Boven dien zal voor een bepaalde groep paar* den, waarvan moet worden aangenomen, dat plotseling scherp stellen gedurende de werkzaamheden noodig kan zijn, den eigenaars een voorraad van 16 stiften per paard ter beschikking worden gesteld. Dit geldt voor bovengenoemde categorieën 1 t.m. 4. Eigenaars van paarden, tot deze categorieën behoorende, zullen daartoe van den plaatselijken bureauhouder tege lijk met de extra toewijzing voor hoef ijzers een toewijzing ontvangen voor 16 hoefstiften per paard. Deze toewijzingen moeten vóór 18 November a.s. eveneens bij den hoefsmid worden ingeleverd, die ze vóór 25 November a.s. moet inzenden aan de Bedrijfsgroeo Metalenverwerkende Ambachten, vergezeld van een geleidestaat LD 10a in duplo. Tegelijk met bovenbe doelde koopvergunning voor hoefijzers en het bewijs van overdracht, ontvangt de hoefsmid een koopvergunning voor hoef stiften. waarmede H11 zich bil zijn gros ster kan bevoorraden. Onmiddellijk na ontvangst dezer hpefstiften moet de hoef smid daarvan aan lederen -paardenhouder, van wien hij een toewijzing voor hoef stiften heeft Ingenomen, het in de toewij zing genoemde aantal afleveren (16 stuks oer paard) De rest der door den hoef smid met de koopvergunning verkregen hoefstiften moet hij in voorraad houden, totdat de weersomstandigheden afleve ring noodzakelijk maken, zooals boven beschreven. Toewijzingen gort en havermout. De plaatselijke distributiediensten zul len bij inlevering van de voor havermout aangewezen bonnen „Algemeen fine" voor de helft van het aantal ingeleverde rant soenen toewijzingen voor havermout en EXTRACT- J BLOKJES - Fino Verkoopkantoor Singel 95 AMSTERDAM, Tel. 415W. Houdt de sleutel tot verdere ontwik keling in eigen handen. Spaar geregeld bfj Daar kunt U slaat op makenl en dat in dezen tijd De geur van thee, de smaak van thee, dat Is....' gebroken theesurrogaat van CE KOFFIE- EN THEEWINKEL voor de helft toewijzingen voor gort uit reiken. De detaillisten kunnen met de bonnen „Algemeen 690" eventueele res- tantbonnen „Algemeen 678" en „Alge meen 679" inleveren, met dien verstande, dat 2ij ten hoogste 19 restantbonnen in totaal mogen inleveren. Detaillisten ln tabak. Detaillisten in tabak moeten eventuee le verzoeken betreffende hun zaak schrif telijk indienen "Trfj den distributiedlensl der gemeente, waar hun bedrijf geves tigd is. Het indienen van verzoeken bij het Centraal Distributiekantoor heeft geen zin, aangezien deze niet in behan deling zullen worden genomen. Fersoon- lijke bezoeken en telefonische aanvragen kunpen noch door het Centraal Distri butiekantoor noch door de plaatselijke distributiediénsterf worden afgewacht.

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1943 | | pagina 3