Officieele Publicatie Toewijzingen peulvruchten grossiers Brieven tot tweehonderd gram Sübsidiëring van wachtgeld regelingen DE SPAARBANK ■TE BEVERWIJK Fa. D. HONIG Wendt U Je ALKMAAR Rijwieldiefstallen Eergister werden wederom twee rijwie len ontvreend en gister een. De rijwieldiefstallen nemen weer toe. Men lette dus op zijn karretje. Inbrekers gevat Het gelukte de politie de inbrekers, die "tij den winkelier B. aan de Van Leeu wenhoekstraat een partij tarwe, boter, kaas en peulvruchten ontvreemden, op te sporen en de gestolen goederen te ach terhalen. De dieven, die bekenden, zijn ingesloten. Voorts gelukte het de politie de die ven, die een partij dekens ontvreemdden, te arresteren. Aangehouden Door de politie werden een zekere W. en een zekere T. aangehouden, die zich schuldig hebben gemaakt aan diefstal van drie schapen in de Boekelermeer. Houtdiefstallen De recherche heeft tegen enige burgers procesverbaal opgemaakt, die diefstal pleegden van hout op het terrein van de wederopbouw. Kippen gestolen Uit een schuur, staande aan het Over- diepad, werden gisternacht 12 kippen ont vreemd. Transportrijwiel ontvreemd Aan de Wient werd een transport rijwiel, dat een ogenblik onbeheerd stond, gestolen. ENKHUIZEN Begrafenis ds. Koning Alhier had de teraardebestelling plaats van ds. G. Koning, emeritus-predikant van de Stadzending -te Utrecht, die ook de Ned. Herv. kerk van Enkhuizen ge durende vijf jaren, van 19081913, ge diend heeft. We merkten bij deze be grafenis o.m. op ds. Van der Veer, predi kant alhier, ds. Vissar, Evang. Lutix predikant alhier, ds. Aertsen was door ongesteldheid verhinderd, enige vrienden benevens afgevaardigden der kerkelijke vereniging Romeinen 1 vers 16. In de aula op de begraafplaats werd gesproken door de heren D. Broksma, E. Volgers Gzn. en ds. Van der Veer Ned. Herv. Gemeente, Westerkerk, 10 u. ds. Romijn. Ned. Herv. Gemeente, Zuiderkerk, 10 u. /iCJ A ni'tcpN Harst. Kv'me.Luth—Gomecatc, IS uur. ds. Visser. Snouck v. Loosenkerk, 10,30 uur, de heer Goudsbloem. Geref. Kerk, 10 en 4 uur Geref. Kerk .nder het Kruis. 10 en 4 uur. Doopsgezinde Kerk, 10 uur, ds. De Vries. VERHUIZINGEN BINNEN DE GEMEEN TE P. Schotanus van Westerstraat 252 naar Oudegracht 17; C. Buis, van. Admirah- teitsweg 15 naar Westerstraat 74; Wed. F. GroenSchenk, van Koekebakkersstraat 14 naar v. Bleiswitkstraat 36; A. Baas, van Oudegracht 28 naar Korte Tuinstraat 16; Tj. Lub, van Brugstraat 3 naar Brugstr. 8; A Been, van Zd. Havendi.ik 42 naar Sn. v. L Park 16; D. de Boer, van Venuslaan 89 naar Westerstraat 232; M. Boeser, van K. Tuinstraat 15 naar Westerstrkat 262; T. C. J. PaartmanAppelman, van Kruislaan 28 naar Paktuinen 31, pl. zes kinderen; C. J. L v. d. Horst, van Kruislaan 28 naar Breed- straat 156; J. C. Boland. van Kaasmarkt 6 naar Vijzelstraat 77; IJ. Boots en gezin, van Spaans Leger 13 naar Venuslaan 33; C. M. Kingma, van Dlik 36 naar Westerstraat 195; H. Meiier, van Oude Plantsoen 4 naar Lijnbaanstraat 3. INGEKOMEN; G. de Graaff, Vissersdljk EO, van Amsterdam; Klaas Dekker, Vissers- dijk 50, van Aimsterdam; Siebe Bakx, Zd. Havendijk 1, van Den Haag. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Dirk, z. v. D. de Wit en M. Roos; Petronella J., d. v. C. Jacob v. d. Bout en C. J. Bas- tiaanse; Thomas P., z. v. G. A. Tempelaar en Q. Hart; Thea A., d. v. J. Kooy en IJ. de Jong; Gataine, d. v. G. Wijnia en M N. Zijlstra; Geertruida, d. v. R. Kraak en W. v. d. Wetj; Dirk, z. v. N. Appel en P. Bak ker. OndertrouwdJ. Onrust en P. Biil; J. Kok en II. F. Hulzebos. Overleden: Gerrit Koning, 66 j., wedn. V. M. F. Stern; Elisabeth C. Schriever, 97 j., wed. v. A. Mooij; Jurjen Vierstra. 79 3. wedn. v. K. Hendriks; Riikert Frankfort, 79 j., wedn. v. M, Kort; Jeltie Kramer, 62 j., wed. v. P. de Graaf! Gehuwd; C. de Ridder en D. Hart. HOORN PREDIKBEURTEN VOOR ZONDAG 28 Januari. Ned. Herv. Kerk: Grote Kerk 10 uur, ds. Boers; Lutherse Kerk: 10 u„ ds. Van Bemmei. Oud „Horizont"; Herv. Evang- 10.15 uur, ds. Snoep; Rem. Gem., 10 uur Dienst Ned. Herv. Gem.; Benningbroek, 10 uur ds. Biadet; Hensbroek, v.m. 10 uur, ds. Kastein; Midwoud, 9.30 uur, ds. Diephuis, bev. kerkeraadsleden; Oudendijk, 10 uur, ds. v. d. Hofl; Spanbroek, 10 u., ds. v. d. Horst van Watergang. MEDEMBLIK Geslaagde Gymnastiekwedstrijden Onlangs hield O.S.S. Medemblik onder linge wedstrijden voor alle afdelingen, ter wijl op Zondag tevens de verenigingen van de Westfriese Turnkring de gelegenheid werd geboden de vaardigheidsproeven le of 2e graad van het Verbond af te leggen. Hiervan maakte slechts de vereniging T.S.V. Twisk gebruik. Zondagmiddag half twee begon het hoofdprogramma. De voor zitter deelde o.a. mede, dat, ondanks de ongunstige tijden, ruim 180 leden van O.S.S. Medemblik aan deze wedstrijden deelnamen. Een verrassing was ongetwijfeld bij de dames le graad de overwinning die A. Donker behaalde op A. Lageveen, zij het slechts met een halve punt verschil. Uit stekend werk werd voorts te zien gegeven door de meisjes le graad, waarvan yooral het ringenwerk indruk maakte. Tevens zal het voor de Westfriese Turnkring wel een primeur geweest zijn een meisjesafdeling aan hoogbrug en hoogrek te zien werken. De heer Rijswijk sprak in zijn functie van bondsbestuurslid van het N.G.V. een slotwoord. Hieronder volgen nog de uitslagen: Kleine meisjes, le graad: 1. Conny v. Berge, 2. Fimmy Hoekstra; 2e graad: 1. Annie Brouwer, 2. Dini Zeldenrust; 3e graad: 1. Hike Schildstra. Kleine jongens, le graad.' 1. Jan Lief hebber, 2. Anne Manting, 3. Freddy de Vos; 2e graad: 1. Wim Lamoree. Grote jongens, le graad: 1. M. Wouda, 2. P. Lak; 2e graad: 1. J. Eelsing, 2. J. Rieuwerts. Grote meisjes, le graad: 1, W. Dijkhuis 41 pnt., 2. A. Visser 40 pnt., 2. T. Dijkstra 40 pnt.; 2e graad: 1. M. Wouda, 2. M. de Vos. 2. E. Buma, 3. A. Schoonbeek; 3e graad: 1. J. v. d. Maat, 2. I. Prins, 3. J. Telkamp. Dames, le graad: 1 A. Donker 45 pnt., 2. A. Lageveen 44£ pnt., 3. S. Oenema 43i pnt.; 2e graad: 1. T. Buurmeyer, 2. D. Leeuwerik, 3. A. Frikke; 3e graad: 1. D. Groot, 2. T. v. Wijk, 3. A. de Vries. Vaardigheidsproeven. Dames, le graad: geslaagd 5, afgewezen geen (4 dames Medemblik, 1 dame Twisk); 2e graad: Medemblik geslaagd 8, afgewezen 3, Twisk geslaagd 7, afgewezen 1. Heren, le graad: Medemblik geslaagd 1. GROOTEBROEK Melknood en koeien Vele malen hebben wij de laatste tijd door middel van de dagbladpers en opval lende aanplakbiljetten kunnen vernemen, dat de melkvoorziening in de grote steden en zelfs ook in de dorpen alles te wensen overlaat en de kleine kinderen aelfs bijna geen melk meer kunnen krijgen, evenmin - a's-de -tie-kgn eA Er wordt steeds maar weer een beroep gedaan op de "Boeren om toch vooral de gewonnen melk af te leve ren voor de stadskinderen. Heeft men echter wel eens nagedacht over het hand over hand toenemende gebruik van de tuinders en middenstanders om een eigen koe om de melk te riemen? Heeft men wel eens beseft, dat door deze handelwijze vele honderden liters melk, die zo kostbaar zijn voer het zwakke geslacht en onze kleinen, hieraan worden onttrokken? Het wordt werkelijk tijd, dat hier een eind aan wordt gemaakt, want zo komt de melk en ook de boter en kaas werkelijk in verkeerde handen en krijgen de mensen en kinderen, die deze producten werkelijk moeten ge- •bruiken, niets. Het is te wensen, dat aan het nemen van een „eigen" koe door de overheid een eind wordt gemaakt. Gaarkeukens ingesteld Ook in ons dorp is, na veel wikken en wegen, de gaarkeuken ingesteld, waarvoor het eten wordt gekookt te Hoogkarspel. Veel animo is er echter nog niet, daar de kosten vrij hoog zijn en men tevens nog producten, zoals aardappelen en bonen, moet inleveren, terwijl de deelnemers ook nog klagen over het niet-ontvangen van hun portie, daar er thans vele porties wor den uitgedeeld aan de doortrekkenden. Misschien wordt het in de toekomst wat beter en komen er meer deelnemers. Brandstoffennood Reeds geruime tijd is ook in onze ge meente, nu de brandstoffen zo schaars zijn, een aanvang gemaakt met het ver delen der bomen, die te Binnenwijzend en Westwoud worden gezaagd en in stukken van een meter worden verdeeld. Het is echter jammer, dat velen, die er werkelijk om verlegen zijn en het hout zelf niet kunnen halen, dit niet kunnen bekomen en anderen reeds meerdere meters in de wacht sleepten. Zwijntjesjagers op de kust Ook in onze gemeente zijn de fietsen niet meer veilig op straat, wat de heer A. F. een dezer dagen ondervond, die zijn nieuwe fiets een wijle onbeheerd had laten staan en bij zijn terugkomst ontdekte, dat het karretje in andere handen was over gegaan. Men zij op zijn hoede. SCHAGEN VEEMARKT, laagste en hoogste prijzen: E stieren Centrale; 21 geldekoeien (magere) 370500; 49 idem (vette) Centrale; 15 vaarzen, tax. f 310400; 46 pinken Cen trale; 16 graskalveren idem; 10 nuchtere kalveren idem; 38 schapen (vette) Cen trale; 24 varkens (vette) per kg. Centrale; 17 konijnen lp. kg.; 20 kippen 0.90 per SCHELLINKHOUT Oud-burgemeester Dirk Laan f In het Tehuis voor Ouden van Dagen te Hoom, waar hij reeds geruime tijd werd verpleegd, is op 85-jarige leeftijd overleden de heer Dirk Laan, die als voorganger van wijlen burgemeester Palenstijn geruime tijd aan het hoofd heeft gestaan van de gemeente Scheliinkhout, waarvan hij tevens secretaris was. De heer Laan was een burgemeester van <3e oude stempel, wiens leiding zich kenmerkte door een rus tige gemoedelijkheid. Hij was een man van weinig woorden, die nimmer op de voorgrond trad, doch die nochtans het be stuur der gemeente in goede banen wist te leiden. Aan het gemeenschapsleven in het dorp nam hij op velerlei wijze actief deel. De begrafenis heeft j.l. Dinsdagmiddag plaats gehad. De Seer.-Gen. van het dept. van L. en V. maakt bekend, dat in alle distributie kringen de grossiers de van detaillisten in ontvangst genomen toewijzingen peul vruchten, welke betrekking hebben op de bonnen 243, alsmede 204 van de tweede noodkaart en de bonnen 156-157, 256-257, 356-357, 456-457 van de eerste noodkaart en welke resp. voorzien zijn van een gel digheidsdatum van 20 en 6 Januari 1945, kunnen inleveren bij de reeds eerder ge noemde A.V.A.-bijkantoren. Voor de niet eerder genoemde distributiekringen zijn deze bijkantoren de volgende: 193, 216, 175, 189, 177, 180, 191, 201, 185, 192: A.V.A.- bijkantoor p.a. fa. N. Timmermans, Scher- merweg, Alkmaar;-210,^203, 211, 198, 215, 208: A.V.A.-bijkantoor p.a. fa. M. Sluyter, Enkhuizen; 182, 212, 176, 183, 199, 196: A.V.A.-bijkantoor p.a. fa. Keg, Zaandam. DEN HAAG, 23 Jan. Er is aanleiding gevonden, het maximum-gewicht van brie ven tijdelijk terug te brengen van 2000 tot 200 gram. Dienststukken vallen niet onder deze beperking. „Oom Henk" van de Radio overleden In de ouderdom van 59 jaar is te Haar lem plotseling overleden de heer H. F. Oets, onderwijzer te Haarlem, beter be kend als „Oom Henk", onder welke naam hij jarenlang elke week vragen van jeug dige luisteraars voor de radio beantwoord de. De heer Oets werd te Hoogevgen ge boren en was onderwijzer van beroep. De Secretaris-Generaal van het departe ment van Sociale Zaken heeft nieuwe re- geien vastgesteld ten aanzien van de sub sidiëring van wachtgeldregelingen, die in het leven zijn of worden geroepen ten be hoeve v&n personeel van ondernemingen, met het oogmerk een periode van tijde lijke stilstand of slapte te overbruggen. Men onderscheidt hierbij thans tussen particuliere wachtgeldregelingen en een per 1 December j.l. in werking getreden RijkswachtgeldTegeling. De ondernemingen, die een door den Secretaris-Generaal goedgekeurde wacht geldregeling uitvoeren, ontvangen daarin een overheidssubsidie, dat voor instellin gen met een gestort kapitaal of vermogen van ƒ100.000 of meer 70 pet. bedraagt, waarvan in latere jaren 2/7 moet worden terugbetaald uit eventuele overwinst, ter wijl aan ondernemingen met minder d'an 100.000 gestort kapitaal of vermogen een subsidie wordt toegekend van 60 pet. a fonds perdu, dus zonder verplichte terug betaling. Voorts is voor ondernemingen met 100.000 of meer gestort kapitaal of ver mogen de mogelijkheid geschapen een ho ger subsidie dan 70 pet. te ontvangen, wanneer dit door den Secretaris-Generaal wenselijk of noodzakelijk wordt geoor deeld. In dergelijke gevallen is de ver plichting tot terugbetaling iets stringenter De rijkswachtgeldregeling is in het leven geroepen voor arbeiders en beambten in dienst van ondernemingen, die om finan ciële redenen niet in staat zijn een parti culiere wachtgeldregeling te treffen of een reeds getroffen wachtgeldregeling voort te zetten. Zowel voor de particuliere wachtgeldre gelingen als voor de rijkswachtgeldrege lingen geldt de bepaling, dat indien de wachtgelduitkering minder zou belopen dan het bedrag, dat volgens de rijkssteun regeling aan den betrokkene zou kunnen worden uitgekeerd, het wachtgeld tot laatstbedoeld bedrag kan worden aange vuld. Aanvragen om goedkeuring van wacht geldregelingen of toekenning van een ho ger subsidie dienen uitsluitend te worden gericht tot de afdeling wachtgeldregelin gen van het departement van Sociale Za ken, Emmapark 6 te Den Haag. H. F. G. LIJNKAMP, Eerelid. Bestuur: Mr. A. MOENS, Voorzitter; J. P. NEYT, Secretaris; A. J. SCHAAFSMA, Pen ningmeester; Ir. J. C. VAN HATTUM, Administrateur; Ir. A. J. ALLAN, Com missarissen; H. BRAT, Th. J. J. DUt TERLOO, Dr. M. H. P. P. VAN HAEFF, Ir. A. H. INGEN—HOUSZ, J. UILING, L. M. WITKAMP. Commissie van. Onderzoek: Jlir. H. BOREEL te Bever wijk; J. SMIT te Velsen-N. en Ds. JOH. IJZERMAN te Heemskerk. Bedrag verschuldigd aan inlegger op 1 Januari 1944 1.061.792,44. Reserve 226,754.92. Onder contróle van de Nederlandse Spaarbanktaond. Zittingen iedere Zaterdagmiddag van 34 uur, Zeestraat 52, telefoon 3755. niet-krullend carbonpapier met HET KLi&SKT ALS MUZIEK. Als hei weer vrede is hebt U nog plezier van Uw RAMO jumper, als U hem nu maar zorg vuldig wascht. B R E J W O L overleeft den oorlog! MEERSTRAAT 52—54 RAADHUISSTRAAT 1 Beverwijk. LOODGIETERSBEDRIJF alhoewel in den oorlog ge boren, tóch een vóór-oorlogs- kindje, dank zy de Nutricia- producten. VERZEKERING MAATSCHAPPIJ bij schade steeds zoo veel mogelijk tot Uw eigen makelaar of össc» rantie-bezorger. Is dit onmogelijk, vraagt dan de bemiddeling van den.naastbijzijnden ver tegenwoordiger van de ir D 9. )en >m, an. t. en) n de 51 2 rood ngs- rien. lari: elk; r of gr. 278, gr. kof- dde- :ei) nts. lam lees at) '"243 of 1 rin- Irin- 226, .en er v. nts. !len tijn be- ige- >on :ul- oet m- sn- kt, len ar, en en L.S. en igfc an ïn- ur en In de tg, ïiL 3n, •ti en ,.s. iet te n se n- is ie ie ve ie ;al et i- .,t- it 3- n Is a- le l- r- tn i- n ij ie >- d e i- 1- i, i~ it i, a !t e n !e e

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1945 | | pagina 3