NUTRICI A Een leege jlesch is een dief! N. C.V. KAS 1929 Britse levensmiddelen- voorraden Mevrouw Kolontay Aardbeving in Turkije Mobile weer in luchtmacht Seen vrouwen in Volkssturm Geldige bonnen Provinciaal Nieuws PETRUS N. VAN BRUGGEN ZN. De handteekening waarborgt de kwaliteit) N.V. Polak Schwarz's Essence fabrieken fLeverina uitslui- Een Spaarbriet van de een uiterst soliede belegging kwam in 1944 ter verdeeling Voor een volgestorte spaarbriet van f 500.— 1000.— 2500.— betaalde men bij toetreding ƒ390.—780.—1950.— Uitkeering kas 1929: hoogste 878.60 1757.20 4393.— laagste 651.11 1302.22 3255.55 Looptijd 14 jaar. Storting vanaf 3.- per maand Nadere inl., mede omtrent een vertegenw., verstrekt de N.G.V. Spaarverz., Zeestr. 88, 's-Hage. De Britse minister voor de voedsel» voorziening, kolonel Lleweilin, heeft vandaag op de persconferentie medege» deeld, dat er nog geen beslissing is ge» nomen of hij en de minister van pro» ductie, Lyttelton, zich ter bespreking van de ravitailleringstoestand naar Washington zullen begeven. Hij sprak de Amerikaanse berichten tegen, dat de Britse levensmiddelenvoorraden 700 mil» lioen ton zouden bedragen en verklaar» de, dat Groot»Brittannië dergelijke voor» raden helaas nog nooit heeft bezeten. Bovendien zijn de voorraden zodanig verminderd, dat zij geen extra rautsoe» nen meer toelaten. Volgens „Aftonbladet" verluidt in diplo matieke kringen alhier, dat de Sowjet- Russische ambassadrice, mevrouw Kolon- tay, die Zaterdag naar Moskou vertrok ken is, waarschijnlijk niet meer op haar post zal 'terugkeren. Als haar opvolger noemt men den Sowjetgezant te Helsinki, Orlow. Naar Radio Ankara meldt, is de Turkse stad Adana en omgeving gisteren door een aardbeving geteisterd, die 35 secon den duurde. Er werden enige gebouwen in de stad verwoest en acht personen ver wond. Ook in Panteria werden korte, 'maar hevige aardschokken gevoeld. Generaal-majoor Umberto Nobile, de leider van de poolvlucht van 1926 is, naar Reuter uit Rome meldt, weer als actief jfficier in de Italiaanse luchtmacht op genomen. Na de ramp van het luchtschip .Italia" had hij de dienst verlaten. Van bevoegde Duitse zijde is vandaag n antwoord op een vraag uitdrukkelijk 'erklaard, da-; er geen vrouwen deel uit- naken van de Duitse Volkssturm, die een iinderdeel van de Duitse weermacht rormt. Vrouwelijke krachten verrichten achter bepaalde hulpdiensten, zo werd ■raan toegevoegd. Mislukte staatsgreep op Cuba De Cubaanse president, dr. Grau, heeft nedegedeeld, dat een staatsgreep, die ten nel had hem om het leven te brengen mislukt. Naar Efe uit Havanna meldt ,ijn de opstandelingen, onder wie zich erscheidene generaals bevonden, aan iet standgerecht overgeleverd. Voor de week van 25 t.e.m. 31 Maart zijn voor Noord-Holland de volgende bon nen geldig verklaard. Brood: A 384, A 385, B 384, B 385 4 rants, brood. Vlees: A 386, B 386 li rants, vlees, tot 31 Mrt. Inleveren vóór Woensdag 28 Maart: Aardappelen: A 390, B 390 1 kg. aard appelen. Groente: A 391, B 391 2 weken groenten. Suikerbieten: A 392, B 392 3 kg. suiker bieten. Kaas: A 393 B 393 100 gr. kaas. Kindervoeding: B 366 250 gr. kindermeel, voed.suiker of 210 gr. bloem. Aflevering op deze bonnen mag eerst met ingang van Maandag 2 April a.s. ge schieden, uitgezonderd A 392 en B 392 voor suikerbieten waarop aflevering reeds mag geschieden, zodra de voorraad dit mogelijk maakt. Voorts zijn geldig: Aardappelen: A 380, B 380 1 kg. aard appelen. Suikerbieten: A 381, B 381 3 kg. suiker bieten. Gerstemoutbloem: A 382, B 382 250 gr. gerstemoutbloem. Kindervoeding: B 364 250 gr. kinder meel, voed.suiker of 210 gr. bloem (te: 7 April). De met gemerkte bonnen ziln reeds vóór een daarvoor bepaalde en bekend gemaakte datum bij winkeliers ingeleverd. ALKMAAR P. A. de Lange overleden In het ziekenhuis te Alkmaar, waar hij ter observatie was opgenomen, over leed, na een kortstondige ziekte, die zich niet ernstig liet aanzien, op de leeftijd van 71 jaar, de heer P. A. de Lange, voorzitter" -van de bloeiende vereniging „Oud Alkmaar" en president-commissaris van de Noord-Hollandse Verzekerings maatschappij. In den heer De Lange verliest Alkmaar een hoogstaand burger, die steeds be zield is geweest met grote liefde voor zijn vaderland. Vele jaren was hij direc teur van de fabriek voor Verduurzaam de Levensmiddelen, die later overging in handen van de firma Hoogenstraaten. De teraardebestelling heeft Maandag op de Algemene Begraafplaats te Alk maar plaats gehad. Onverantwoordelijke lichtzinnigheid Door de politie te H. Hugowaard werd daar zwervende en huilende een 11-jarig meisje uit Haarlem aangetroffen. Het kind was bij mensen in Berkhout ter tijdelijke verpleging opgenomen. Aange zien het verblijf te lang had geduurd, hadden deze mensen, die te kennen had den gegeven dat haar jonger broertje nog wat mocht blijven, het kind lopende naar Haarlem teruggezonden. De barm hartige politieman heeft zich over het knid ontfermd en in zijn woning opge nomen. tot het per eerstvolgende gele genheid naar de ouders kan worden ge zonden. Diefstallen Ter zake van diefstal van een geit, achter de huizen aan de Wagemakers- straat, werden aangehouden de 31-jarige Alkmaarder C. M. K. en de 40-jarige Am sterdammer M. B. en de 31-jarige mej. G. E. C. M. W.. die hier tijdelijk op ka mers vertoefden. Bij onderzoek bleek, dat de twee laatsten in het land meer malen wegens verduistering en diefstal waren veroordeeld. Voorts werden aangehouden de twee Alkmaarse „dames" .A. W„ 27 jaar en de 19-jarige H. E. S., die tijdens de af wezigheid van een bewoner, die wegens familieomstandigheden in Friesland ver toefde, diens gehele inboedel hadden ge roofd. Aangehouden werd ook de Alkmaarder D. de J„ die vermoedelijk het vorig jaar een rijwiel had gestolen. De man bracht het rijwiel bij een reperateur, die het als het rijwiel van een zijner cliënten had herkend. Al deze lieden zijn in he'. Huis van Bewaring ingesloten. 600 blouses ontvreemd In verband met de inoraak in. het confectie-atelier aan de Laat alhier, waar niet minder dan 600 blouses wer den ontvreemd, waarvoor verschillende zaken van cliënten de stoffen hadden geleverd, werd de 40-jarige V/. S. aan gehouden, die met een deel van de ge stolen blouses liep te leuren en beweerde die in Amsterdam voor ƒ50.per stuk te hebben gekocht. De politie heeft be grijpelijk dit verhaaltje verworpen en den man ingesloten. Kleptomane aangehouden' De politie heeft de 19-jarige gehuwde vrouw P. K. aangehouden, die reeds moeder is van twee kinderen en verdacht wordt van diefstal van een bedrag van 40.De vrouw staat als kleptomane bekend. De diefstallen St. Adelbertusschool De laaghartige diefstallen in de St. Adelbertusschool ten nadele van trekkers, die daar onderdak verkrijgen, houden aan. Vrijdagnacht werd daar ten nadele van een inwoner uit Haarlem een mud tarwe ontvreemd. De recherche heeft de zaak in onderzoek. Voorts werd er dien nacht een rijwiel ontvreemd, dat in Lim- men door den eigenaar in het bezit van een anderen trekker werd bevonden, die door de politie te Limmen werd inge rekend. De veevordering Voor de levering aan de Centrale wer den Maandag 91 runderen, 183 nuch tere kalveren, 6 graskalveren en 2 scha pen aangevoerd. Voor de taxatie waren 50 runderen aanwezig, die, tegen taxatie, aan houders van toewijzingen werden verstrekt. ZUID-SCHARWOÜDE De Centrale Keuken Tijdens de wintermaanden is het eten van de centrale keuken uitgereikt in de lokalen van de kleuterschool welke wegens brandstoffenschaarste enige tijd moest worden stilgezet. Nu het wat zachter begint te worden zullen de lessen weer beginnen en zal de uitreiking weer geschieden in het lokaal waar dit aanvankelijk gebeurde. Benoemd Tot voorganger der Ned. Herv. Gemeen te alhier is benoemd de heer A. van San ten te Oudkarspel. HOORN Nog twee inbrekers gearresteerd Het is aan de Hoornse politie in samen werking met de stedelijke recherche gelukt alsnog de hand te leggen op twee van de voornaamste daders van de inbraken in de broodfabriek en. het pakhuis van de fa. Kreijger, n.l. de gebroeders C. J. en P. H. v. H„ beiden uit Amsterdam. Hiermede zijn nu vijf van de zes hieraan debet zijnde heren ingerekend. Een ontvluchtingspoging van de twee broers, die aan elkander waren geboeid, bleef zonder succes. Zij zijn op transport gesteld naar het huis van bewa ring te Alkmaar. Corresponden+ieformulierem verkrijgbaar Bij den secretaris van de afd. Hoorn van het Ned, Roode Kruis, Noorderstraat 8 al hier, zijn thans verkrijgbaar de correspon dentieformulieren, bestemd voor de door de geallieerden bezette Nederlandse gebie den. Zondag- en nachtdienst Met het a.s. weekeinde wordt de Zon dagsdienst voor doktoren waargenomen door dr. Engel, Grote Oost, terwijl de ko mende week voor Zondag- en nachtdienst is geopend apotheek Markx aan het Grote Noord. Het gele goud Door den molenaar K., wonende aan het Keern, is thans reeds voor de derde maai bij de politie aangifte gedaan van inbraak in zijn molen, waarbij telken male een partijtje meel, afkomstig van door burgers ter maling ingeleverde tarwe, is ontvreemd. Uitdeelpost verplaatst Uitdeelpost No. 10 van de centrale keuken (voor de distributie van i liter porties) welke tok dusverre gevestigd was bij H. de Vries aan het Kleine Noord, is thans verplaatst naar het perceel Vee markt 13, de garage van den heer Kok. .Zwijntjesjagers loeren Met de weinige rijwielen, welke hier na de diverse vorderingen zijn overge bleven, leeft men over het algemeen vrij nonchalant, met het gevolg, dat nog re gelmatig karretjes, die onbeheerd op.. straat worden achtergelaten, spoorloos verdwijnen. Het publiek dient er daar om attent op te borden gemaakt, dat hier blijkbaar Amsterdammers rondzwer ven, die speciaal op deze fietsen loeren en hun kans waarnemen, ook als men soms slechts voor een minuut de hielen heeft gelicht. Men zij dus op zijn hoede! Knoeierij met bonnen Hier ter stede worden de laatste weken weer vervalste broodbonnen in omloop gebracht. Een der knoeiers, zekere C. V. alhier, werd door de politie op de vin gers getikt; er is proces-verbaal tegen hem opgemaakt. Denkt aan de Spertijd De laatste tijd komt het weer herhaal delijk voor, dat personen na 's avonds 8 uur op de openbare straat worden aan getroffen. De politie heeft opdracht hier tegen met gestrengheid op te treden, zo dat overtreders onvermijdelijk een ver baaltje staat te wachten. DEN HELDER Bekendmaking De Gewestelijke Politiepresident te Amsterdam maakt bekend: In alle stra ten, op alle wegen en pleinen moeten bomen en struiken ontzien worden. Leiden straten en wegen door bossen, dan mogen bomen en struiken aan beide zijden van de straten en wegen ter breedte van 50 meter niet verwijderd worden. (Helderse edit!.). Het zou een ramp zijn ln een Nutricia- winkel te moeten hooren, dat er niets meer was voor Uw kleine. Dat Iioeft ook nog niet gelukkig! Er ls nu nog genoeg! Mits U er maar voor zorgt, dat al Uw leege flesschen zoo spoedig mogelijk worden terugbezorgd. Dan helpt U mede een gezonde jeugd te kweeken. MakeLaar s Reguliersgracht 33, A'dam-C. Tel. 34703, 32172, 36941. Wij belasten ons met het algehele beheer, taxatiën-expertisen en onderhoud van onroerende goede ren, uitsluitend gelegen in Neder land. In alle plaatsen vertegen woordigers. Uit het politierapport 3 Bewoners van Den Helder werden aangehouden als verdacht van diefstal. Door een bewoner van de Soembawa- straat werd aangifte gedaan van ont vreemding van een jong varken. Een be woonster van de Van Heemskerkstraat deed aangifte van diefstal van haar rij wiel. Een bewoonster van de le Vroon straat deed aangifte van ontvreemding van een .hoeveelheid hout. Een bewoner van de Huygensstraat gaf kennis van vermissing van. een hoeveelheid meel. Een bewoner van de Buys Bailotstraat deed aangifte van ontvreemding van 2 paar rubberlaarzen. Burgerlijke Stand Ondertrouwd: J. Moor en J. de Jong. Gehuwd: J. Andringa en M. M. Boot. Bevallen: M. E. Wal-Dortmundt, «L; I. J. Slikker-Walters, d.; H. M. Plas- man-Ligthart, d.; J. Buschmqn-van den Handel, z.; K. Mors-Kroonenbiirg, d.; J. Bruinink-Kiekebos, d.; R. Leutscher- Meinetten, d. ZAANDAM Paaszangdienst In de Ned. Herv. Gemeente alhier is het initiatief genomen tot- het beleggen van een bijzondere Paaszangdienst in de vroege morgen van de eerste Paasdag. Het is de bedoeling die morgen mee velen samen te komen in de Oostzij derkerk, en wel om 7.30 uur, in welke dienst voor namelijk gezongen zal. worden, terwijl een korte toespraak gehouden wordt door ds. A. Dronkers, die van het geheel ook de leiding heeft. De dierst, die gedachó is als inleiding tot de Paasfeestviering, zal ongeveer drie kwartier duren. Welkome gaven In de afgelopen week hebben wij weder om de milddadigheid van het Internatio nale en Zweedse Rode Kruis mogen onder vinden. Met dankbaarheid is Donderdag het halve broodje in ontvangst genomen en gretig verorberd, terwijl als nieuwe ver rassing opnieuw een bon werd aangewe zen, die t.z.t. na inlevering ons de goede gaven van een bevriende natie zal bren gen. Met enthousiasme hebben de betref fende kruideniers geheel belangeloos, zich van hun distributie-werkzaamheden ge kweten, 'terwijl de betrokken bakkers prompt zrogedn, dat de broodjes gereed waren. Aan deze mensen komt ongetwij feld een warm woord van hulde toe voor hun spontane en gatuite medewerking. Het wordt door de burgerij ':en zeerste gewaardeerd eh zal niet worden vergeten. ZAANDIJK. Johannes Passion Het Bachkoor, o.l.v. Jan Booda, hoopt de langzamerhand gegroeide traditie ook dit jaar te kunnen voortzetten, en heeft het plan Zaterdag voor Pasen de Johan nes-Passion uit te voeren in de Zaan dijker Kerk. De solisten zijn: Corry Bijs ter, sopradn; Miep Allan, alt; Jan Hen- sen, tenor en Arie van Mever, bas. De kleinere partijen worden gezongen door P. Artler, tenor; B„ Bos en G. Best, bari ton, alle drie leden van het koor.

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1945 | | pagina 2