Provinciaal Nieuws Melk en walspoeder NL C. V. KAS 1929 ALKMAAR Hoofdbesteller Rijke jubileert Op 1 April a.s. jubileert de in het post- ressort Alkmaar algemeen bekende hoofd besteller G. D. Rijke. Toen de heer Rijke in 1920 in dienst trad, bleek reeds spoedig, dat hij zich met de bestellersransel niet zou tevreden stellen; binnen twee jaar nam hij reeds met goed gevolg deel aan het ontwikke lingsexamen voor assistent, conducteur en hoofdbesteller. Later volgde hierop het feitelijke vakexanfen voor' hoofdbe steller. Op betrekkelijk jeugdige leeftijd werd de a.s. jubilaris aangewezen als hoofd van de belangrijke afdeling- Bestelling van het Alkmaarse postkantoor; als zodanig behoort mede tot zijn zorgen de algemene regeling van het omvangrijke transito- verkeer voor de gehele kop van Noord- Holland. Naast het gedurende 25 jaar bij dag en zo nodig ook bij nacht rusteloos be hartigen van de belangen van dienst en personeel in algemene zin, stond bij hoofdbesteller Rijke steeds voorop; de klanten van de Post zo goed en zo vlot mogelijk bedienen alsof het eigen zaak gold. Ongetwijfeld zal het op 1 April ■in de Stationsstraat nr. 3. ook van de zijde van de uitgebreide postcliëntèle, niet aan belangstelling ontbreken. Bekendmaking Door het wegvallen van de electrische stroom kunnen de luchtbeschermings sirenes niet meer functionneren. Nadere berichten, omtrent een andere wijze van alarmering ten opzichte van het publiek, zullen nog volgen. Het publiek wordt in zijn eigen belang aangeraden zich tijdens luchtacties te gedragen als is voorge schreven bij en tijdens luchtalarm. Het personeel van de Gemeentelijke Luchtbeschermingsdienst wordt, zo no dig, door middel van ordonnansen opge roepen. Daar deze wijze van alarmering uiteraard niet zo snel werkt, doe ik een dringend beroep op voornoemd personeel, om ingeval van acties van vliegtuigen bo ven deze gemeente zich onmiddellijk, zonder nadere oproeping mijnerzijds, naar hun' post te begeven. Daar op de telefoon ook niet onvoor waardelijk gerekend kan worden, verzoek ik den Blokhoofden hun aandacht te wijden aan het melden van luchtongeval- len door middel van ordonnansen aan de Commandopost (Waaggebouw) van de Gemeentelijke Luchtbeschermingsdienst. Het Hoofd v. d. Luchtbeschermingsdienst, De Kapitein van Politie, J. J. SAUER. HOORN Uitdeelpost Centrale Keuken Het onderbrengen van uitdeelpost no. 10 van de centrale keuken in het per ceel Veemarkt 13 is slechts een tijdelijke maatregel geweest. Thans is deze voor de kringnummers 1 t.m. 4 weer gevestigd bij H. de Vries aan het Kleine Noord, terwijl voor de overige kringnummers de uit deelpost is ondergebracht bij G. Ursem, Grote Oost 121. ZAANDAM Zomerkacheltje veroorzaakte brand Zondagmiddag circa 3 uur is brand ont staan ten huize van de Wed. Zijlstra aan de Schoolmeesterstraat no. 87. Het vuur greep zeer snel om zich heen en hoewel de brandweer spoedig ter plaatse was, kon zij niet verhinderen, dat het bewuste perceel geheel in de as werd gelegd en niets van de inventaris kon worden gered, terwijl de belendende percelen fikse waterschade be kwamen en het woonhuis no. 89, bewoond door den heer Kroes, gedeeltelijk uit brandde. Aan het blussingswerk namen de auto1 spuit no. 3 en de materiaalwagen deel. Het geheel stond onder leiding van den heer Cv Kakes, den commandant der gemeente lijke brandweer. Het Zondagmiddagbrandje lokte vele nieuwsgierigen derwaarts. Als oorzaak wordt genoemd het gebruik van een zomerkacheltje. Dit is het eerste slachtoffer. Hoevele zullen er nog volgen? Derde Rode-Kruis-uitdeling In de loop dezer week wordt overgegaan tot de uitreiking van de derde hoeveelheid levensmiddelen, nu wederom vanwege het Zweedse Rode .Kruis. De giften bestaan uit 400 gram brood, 125 gram ïhargarine en grutterwaren, al naar gelang van de leeftijd. Dat de gaven wederom in dank zullen worden aanvaard, lijdt geen twijfel en ze zullen tevens een zeer gewilde Paasver- rassing zijn. De firma Simon de Wit heeft in haar winkel aan de Zuiddijk de Zweedse geste alleraardigst geënscèneerd, de etalage trekt- begrijpelijkerwijs veel be langstelling. Centrale Keuken De deelname aan de menu's der Cen trale Keuken is voor de periode 24 Maart 31 Maart constant gebleven, zodat de om zet deze week bedraagt 27000 porties per dag. Het ligt in de bedoeling deze week wederom tweemaal stamppot te verstrek ken, een maatregel, welke door de uitge breide cliëntèle ongetwijfeld zal worden gewaardeerd. De uitreikingsuren blijven voorlopig on gewijzigd, in verband met de water- en electriciteitsvoorziening. In de provincies Noord-Holland, Zuid- Holland en .Utrecht zijn de bonnen C 03 (inlegvel) voor het tijdvak van 1 tot en met 14 April a.s. aangewezen voor het kopen van 200 gram walspoeder. In de volgende distributiekringen zal evenwel in plaats van 200 gram walspoe der op de bonnen C03 2 liter gestan daardiseerde melk worden verstrekt: Alkmaar, Barsingerhom, Beemster, Bergen, Broek op Langendijk, Castricum, Edam, Enkhuizen, De Rijp, Harenkars pel, Heerhugowaard, Heiloo, Den Helder, Hoorn, Medemblik, Oudorp, Spanbroek, Texel, Venhuizen, Wieringermeer, Wog- num, Zwaag, Zi.ipe, Alblasserdam, Oud- Beyerland. Brielle, Gorinchem, 's-Gra- vendeel, Hardinxveld, Hellevoetsluis, Nu- mansdorp. Krampen a. d; IJssel, Leer dam, Meerkerk, Middelharnis, Nieuw- poort, Ooltgensplaat, Ouddorp, Rozen burg, Schoonhoven, Sliedrecht, Spijke- nisse, Vianen, Benschop, Bunschoten, Wijk bij Duurstede, Lopik, Kamerik en IJsselstein. Voor zover de voorraden zulks oelaten mag aflevering op de bonnen C-03 reeds met ingang van Dinsdag 27 Maart a.s. plaats vinden. Voorrang zal evenwel ge geven moeten worden aan de reeds aan gewezen bonnen voor het tijdvak van 18 tot en met 31 Maart a.s. en aan de nood rantsoenbonnen. Zondagsdienst artsen en apotheken Dienst doktoren van Zaterdag 31 Maart n.m. 2 uur tot Zondag 1 April n.m. 12 uur: dr. v. d. Loo en dr. v. d. Vorm. Van Zondag 1 April n.m. 12 uur tot Maandag 2 April n.m. 12 uur dr. v. Berke- steyn en dr. Borghuis. Dienst apotheken. Op eerste Paasdag apotheek Romijn, Westzijde hoek Park straat 2, tel. 3373 en de Burchtapcifheek, Zuiddijk 42, tel. 4903. Op tweede Paasdag apotheek A Bakker, Zuiderkerkstraat 3, tel. 3303. Avond- en nachtdienst apotheek Romijn. Zilveren jubileum J. J. Bleeker Dezer dagen werd bij de N.V. Polak en Schwarz's Essencefabrieken het feit her dacht, dat de heer J. J. Bleeker, thans oudste procuratiehouder, 25 jaar geleden in dienst trad. Om de tijdsomstandigheden droeg de huldiging een intiem karakter en was er slechts een beperkt aantal genodigden, hetwelk aan de hartelijkheid niets afdeed. De directeur, de heer C. C. Brummer, roemde de toewijding».en de zakenkennis van den jubilaris en dankte hem persoon lijk voor de steun, die hij van hem mocht ontvangen. Vervolgens sprak de heer T. Duyvis, president-commissaris, d'ie den jubilaris dankte voor het vele, door hem voor de N.V. verricht. Enkele andere sprekers voerden nog het woord, uit wat zij zeiden, bleek de goede verstandhouding met de employé's der N.V. Voor velen is de jubilaris een raadsman. Aan stoffelijke blijken van waardering ontbrak het ook bij d'it jubileum niet. Een gezellig samenzijn sloot deze in tieme viering. KOOG-ZAANDIJK Zondagsdienst doktoren en apothekein Zondagsdienst doktoren op le Paasdag: dr. F. H. Schaap, Parallelweg 138,-Koog aan de Zaan, tel. 4867; op 2e Paasdag: dr. W. Hagtingius, Lagelijk 30, Koog aan de Zaan. Dienst apotheken; apotheek J. Groes- beek, Hoogstraat 58, Koog aan de Zaan, (tel. 81906. ZAANDIJK Concert Noodzorg In de Nederlands Hervormde Kerk te Koog aan de Zaan had een concert plaats ten bate van .INoodzorg" te Koog-Zaan dijk. De belangstelling was buitengewoon groot, Medewerking werd verleend door: Jo HekkertVan Eijsden, sopraan; Annie MeeuwigJelsma, viool: Rie de Jong Van Hoorn, piano; Piet de-Jager, declama tie en Cor Kee, orgel. Paaswijding In de Gereformeerde Kerk te Zaandijk zal Zaterdag 24 dezer een -Evangelistische Paaswijding plaats vinden. Ds. L. Kwak- kelstein spreekt over het onderwerp: „Zie de menseh" en ds. D. Broer over „Het is volbracht". Deze wijdingsdienst vangt aan om 3 uur. OOSTZAAN. Burgerlijke Stand Geboren: Cornells, z. v. C. de Boer en Tr. de Vries; Hendrika, d. v. D. Haakman én Gr. Velthuis; Alclia E., d. v. K. Taams en I. Kater; Geertje, d. v. M. C. Abbring en D. Dral; Ilonna, d. v, J. E. Soetekouw en E. Termeulen. Ondertrouwd: G Kroon en J. Bos- schieter; Chr. Janse en E. D. Hylkema; C. Flens en G. B. Splinter; J. Flens en M. van Klaveren. Getrouwd: S. Onrust en J. Ch. Havik. WORMERVEER Zilveren jubilaris Zondag 1 April 1945 herdenkt de heer K. Koopman, Celebesstraat 29 te Wormer- veer het feit, dat hij voor 25 jaar in dienst trad der gemeente Wormerveer als boek houder bij de Centrale Boekhouding voor de Gemeente-Bedrijven. Waar, de jubilaris zich in deze 25 jaar ook op verschillend ander terrein heeft bewogen, zal het hem zeker op le Paas dag niet aan belangstelling ontbreken. Zilverein ambtsjubileum Op Zondag 8 April 1945 zal het 25 jaar zijn geleden, dat de heer B. H. Nieuwen- huis bij de Gemeentepolitie te Wormer veer werd benoemd. Vóórdien was hij in militaire dienst, waar hij de rang bekleedde van sergeant majoor-administrateur. De jubilaris is een bekwaam en correct politieman. Hij heeft er nimmer naar ge streefd zich populair te maken en uiterlijk vertoon is hem vreemd. Zijn werk heeft steeds zijn volle belangstelling. In verband met de tijdsomstandigheden bestaat het voornemen, dit jubileum slechts in huiselijke kring te herdenken. Zondagsdienst artsen en apotheken ZONDAGSDIENST ARTSEN EN APO THEKEN. Dienst apotheek dr. O. P. A. H. Schaap, Zeeweg 112, tel. 81206; op tweede Paasdag apotheek fa. van Marle, Wandelweg hoek Voltastraat, tel. 81475. Dienst doktoren heide Paasdagen: dr. S. Klopper, Marktstraat 91, tel. 81526. BEVERWIJK Inbraak bij G.W.P.S. De heer G. W. P. Stoutenbeek verzoekt ons plaatsing: Mannen van het edele gilde, die mij [brachten een bezoek, Al kan ik Uw werk niet waarderen, toch [heb ik een beleefd verzoek: Misschien weet je, dat voor vele jaren, [hier een ziekenhuis werd gebouwd, En dat, met mij, d'oor vele anderen, hier [o zo werd gesjouwd. Want veel geld moest er toen wezen, het [kwam op allerlei manier Door bazars en grote gaven, ja ook vaak [met wat. plezier. Velen zullen zich nog herinneren de [revue „Heb je ook beet" En het „Gokkie" niet te vergeten, moge- [lijk dat je dat niet weet. Ik had hieraan herinneringen, foto's [teksten, enzovoorts, Om dat nu.zo mee te stelen, is heusch [niet zoals het hoort. Ik doe een beroep op je geweten, 'k [vertrouw het valt in goede aard' Want zoveel als het voor mij is, voor jou [is 't geen centje waard. Je kunt mij nu een dienst bewijzen, ik [ik hoop 't isgeen vergeefs beroep, Breng het terug waar je het vandaan [nam, netjes op de stenen stoep. Doe het op een goeden morgen, wees een [„Wijker" van het echte soort, Ik zal er met memand over spreken, 'k [beloof dat op mijn erewoord. En mocht het straks weer nodig wezen, [en ik maak weer eens een revue Dan zal 'k een liedje aan je wijden, dus [pair play boy" en doe het nu. Pianorecital Lou Tervoort In de geschiedenis van de toonkunst treden enkele grote figuren op de voor grond door hun geniaal meesterschap, hetzij als componist dan wel als repro ducerend kunstenaar. Een van deze grote meesters was Bach; hij schonk de wereld de monumentale orgelwerken; Beethoven zijn symphonieën en de sonates 'en Ohopiin gaf ons in zijn muziek een wonderlijke schoonheid van gratie der melodie in talloze scha keringen van de klankkleuren. De pianist Lou Tervoort speelde een van Bach's meesterlijke werken, de pre- ludio und fuga in d. kl. t. Prachtigliet Tervoort de verschillende thema's horen en met een volkomen beheersing der ma terie gaf hij Bach's opus een uitstekende vertolking. De pianist had het zich niet makkelijk gemaakt met de sonate in f. mol van Beethoven. Deze sonate wordt meestal de Appasionata genoemd, doch deze bijnaam komt niet van Beethoven, wel vond hij dit zijn beste sonate. Tervoort verdient de hoogste bewonde ring voor zijn magistraal beheerst en gaaf spel in dit werk. Ontroerend mooi klonk het andante con moto. Met een delicaat touché en muzikale intelügentie speelde de pianist nog een vijftal klei nere werken van Grovlez en Debussy. Dit conqert zal Zondag 25 Maart en 5 April herhaald worden. Op 8 April zal ten huize van den pianist, de bekende violiste Lida Langerveld een eóncert 'ge ven, waarbij zij door Lou Tervoort wordt begeleid. A. VAN DER HEIJDE-DIERX. (Correspondentie: Wil de heèr. Brand wijk zo vriendelijk wezen zijn adres op te geven, daar ondergetekende gaarne zijn schrijven wil beantwoorden? A.' v. d. H.-D.) Beverwijkse Hulpactie Men deelt ons van officiële zijde mede: Bij besluit van 20 Februari 1945 heeft de Burgemeester een commissie ingesteld onder de naam „Beverwijkse Hulp Actie", waarin droor burgers van. alle bevolkings groepen zitting is genomen. De commis sie is dezer dagen door den burgemeester geïnstalleerd.. De Beverwijkse Hulp Actie heeft ten doel het nemen van maatregelen tot le niging van dé nood der bevolking in de meest uitgebreide zin. De ♦verstrekking van extra voedsel aan hen die daaraan het meest dringend behoefte hebben, zal in de eerste plaats ter hand wórden ge nomen. In verband daarmede heeft de burgemeester besloten de actie voor extra Voor al onze cliënten, van groot tot klein, staan wij te allen tijde klaar voor het verstrekken van iedere gewenschte hulp N.V. POLAK SCHWARZ'S ESSENCEFABRIEKEN 1 (Levering uitsluitend aan de I verwerkende industrieën) V Een Spaar orief van- de een uiterst soliede belegging kivam in 1944 ter verdeeling Voor een volgestorte spaarbriet van f 500.— f 1000.— 2500.— betaalde men bij toetreding f 390.— 780.— 1950.— Uitkeering kas 1929: hoogste 878.60 1757.20 f 4393.- laagste 651.11 1302.22 3255.56 Looptijd 14 jaar. Storting vanaf ƒ3.- per maand Nadere inl., mede omtrent een vertegenw., verstrekt de N.C.V. Spaarverz., Zeestr. 88, 's-Hage. voeding, welke door hem onder de" naam „Winterhulp Beverwijk" was op touw ge zet, op te' heffen. HEEMSKERK Personalia Onze plaatsgenoot mej. G. Schuyt is benoemd tot onderwijzeres aan de Maria- school alhier. Jubileum Op 1 April viert de heer R. C. d'e Visser zijn zilveren dienstjubileum als besteller bij de P.T.T. Na voordien 8 jaar te Alk maar werkzaam te zijn geweest, fungeert de jubilaris thans reeds gedurende 17 jaar als besteller hier ter plaatse, waar hij niet alleen een bekende, maar ook een zeer geziene figuur is." Het is dan ook aan weinig twijfel onderhevig, dat men in brede kring aandacht aan dit jubilé zal besteden. In verband met Pasen vindt de viering plaats op 3 April. GROOTEBROEK Pastoor Bottelier ingehaald Op eenvoudige wijze de omstandig heden lieten niet anders toe heeft de parochip Grootebroek haar nieuwen pas toor ingehaald. Nadat pastoor Bottelier Vrijdag zijn eerste lof had gecelebreerd, vond Zondag zijn plechtige installatie plaats door den deken van Hoorn. LANGEDIJK Burgerlijke Stand Geboren: Willy G„ d. v. G. de Vries en M. E. v. Veen; Petrus D. J„ z. v. P. H. Verbiest en A. J. Groen; Johanna M. M„ d. v, T. Floris en J. Hink; Lyd- wiena J. M„ d. v. P. J. J. Hink en J. Bruin; Jan W., Z. v. J. Balder en G. Bal der; Ineke R. A., d. v. W. H. Kersten eri J. R. Smit; Johannes T„ z. v. T. J. Kos en F. B. Groot;Benjamin J., z. v. J. L. Meijer "en G. Schuijtemaker. Gehuyd: J. M. Koedijk en H. Bvu'cksen. Overleden: P. IJff. 2 j., z. v. C. P. IJff en W. F. Bornebroek; E. Bakker, 72 j., echtgen. v. K. Dekker. TWISK Opera Naar wij vernemen zal op le Paasdag in onze gemeente in „Het Zwarte Paard" een zeer uniek gebeuren plaats, vinden. De Amsterdamse Opera zal n.l. behalve Hoofdredacteur A'dam, afwezig. Groot, Enkhuizen; van Kampen, Den gen en Langedijk; Harwijnen. Koog Beverwijk; H. P. Verantw. voor getlie, Koog a. d. Drukker N.V. sterdam. H. M. C. Schroder, Rayonre^Jacteuren; J. J Broersen, Hoorn; A. Helder; M. Kuiper, Scha- D. Klomp, Alkmaar; W. a.d. Zaan; J. BfJterman, v d. Aardweg. Prov red. de advertenties W. Ra- Zaan. „De Arbeiderspers' Am- li 113

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1945 | | pagina 2