Algemene vergadering Texels schapenstamboek Bovengenoemde vereniging hield haar jaarvergadering te Alkmaar onder leiding van den voorzitter H. C. Kooy te Barsin- gerhorn. Bij de opening wordt in gevoel volle woorden de overleden secretaris- penningmeester de heer J._ Sijp herdacht, wiens nagedachtenis in ere zal blijven en eveneens het overleden bestuurslid de heer C. A. Witte, welke voor de schapenfokkers op Texel een voortreffelijke steun is ge weest. O.a. wordt medegedeeld, dat de herfst- inspectie op Texel in 1944 wegens de bij zondere omstandigheden niet is doorge gaan en ram F 2915 van Jb. Eelman Gz. te Texel preferent werd verklaard en het jaarverslag voorlopig niet gedrukt kan worden. Aan het jaarverslag ontlenen wij de vol gende gegevens: Ingeschreven werden 2454 ooien en 328 rammen, terwijl er thans 6481 schapen staan ingeschreven. Deze cijfers hebben alleen betrekking op het vaste land van N.-H. Bij de voorjaarsinspectie werden 465 fokkers bezocht en werden er 7911 lamme ren gemerkt. Gemiddeld werden er per ooi 1.64 lam geboren en 1.42 lam grootgebracht. Het aantal gekeurde wolvachten bedroeg 4452 stuks. Tot secretaris-penningmeester wordt voorlopig voor 1 jaar bij acclamatie benoemd de heer C. Roeper te Alkmaar. Het bestuursvoorstel om de contributie voor 1945 te verhogen wordt goedgekeurd. Tot bestuursleden worden gekozen de he ren Th. Bakker en Joh. J. Roeper te Texel en de heer R. L. Waiboer te Anna Pau- lowna. De rekening 1944 en de begroting 1945 worden namens de fin.-commissie bij monde van den heer Jrs. Goesinnen te Opperdoes voorgesteld ze goed te keuren. De rekening sluit in ontvangsten en uit gaven op een bedrag van f 77.631.35 met een nadelig saldo van 2.608.44, terwijl de begroting 1945 sluit op een bedrag van 18.180. Tot leden van de fin.-commissie reke ning 1945 begroting 1946 worden bij accla matie benoemd de heren J. de Jonge, Beemster; C. Groot, Stompetoren; G. Sta pel, Sijbekarspel en P. Wartenhorst, Oter- leek als plaatsvervanger. Bij de rondvraag worden nog enige prac- tische punten besproken, waarna de voor zitter dank brengt voor de prettige bespre king en de vergadering sluit. Kippendieven aan werk De bewoner van de Muziektuin kwam Zaterdag tct de onaangename ontdekking, dat des nachts zijn kippen waren gestolen. De veehouder Leijen te Bergen, die, na een jaar geëvacueerd te zijn geweest, zijn boerderijtje aan de Doorntjes weer had betrokken, moest den dag na zijn hei-ves tiging tot de onaangename ontdekking komen, dat schoften al zijn kippen hadden gestolen. Bij een bewoonster van de Lijt- weg aldaar werden de zelfde nacht acht kip'/en gestolen. De diefstallen in Bergen, waar ook vee uit de weide wordt gestolen, nemen dermate toe, dat de justitie daar een aantal marechausees heeft geöeta- scheerd, om verscherpte controle, die daar - wel zeer nodig is, te houden. Uit een wei land, onder de gemeente Alkmaar, werden de afgelopen nacht ten nadele van een veehouder uit Bergen desondanks weer twee schapen gestolen. Dieven in de val In de nacht van Woensdag op Donder dag heeft de politie twee inwoners uit Velsen aangehouden, die peulvruchten en granen vervoerden. Bij onderzoek bleek, dat deze voorraad in de H. Hugowaard door middel van braak was verkregen. Burgerlijke Stand Geboren: Petrus J. en Martha F., z. en d. v. Petrus J. de Bruijn en J. L. Brant; Leendert W„ z. v. Cornells Velle- koop en A. Hebbink; Everardus C., z. v. Hendrikus A. Bilars en M. A. C Sünder; Theodoras J., z. v. Reinerus A. Mosch en C. de Moei; Eddy, z. v. Melchert Smit en M. Eeltink; Kees, z. v. Johannes Brouwer en G. Hoek; Anna A. M„ d. v. Karoly I. Hornyak en A. C. Schaaf; Jan A., z. v. Gijsbertus Kramer en G. de Boer; Petras J. Th., z. v. Adrianus J. Henne- man en J. Kieft; Leonie C. M„ d. v. René Reunis en M. L. Savooij; Peter J., z. v. Jan Jongejan en A. K. Temming; Ma rianne H.. d. v. Aebe Bos en J. C. Harte- veld; Wietske C., d. v. Johannes Otten- bros en J. Engelsma; Cornells D., z. v. Dirk J. Wijmans en M. Klok. Overleden: Jacob de Moor, wedr. v G. de Wit, 81 j.; Hendrik N. Gevat-, geh. m. J. J. Dammuller, 63 j.: Pieter van de Graaf, wedr. v. G. Slot, 89 j.; Pieter C. Bakker, wedr. v. J. L. Bakker, 77 j.; Trijntje de Bóer, 26 j.Maria E. Lusten- houwer, 1 j.; Anthonia M. A. Jacobse, 78 8.; Trijntje ten Braggencate, geh. m. J. Langbeek, 51 j.; Arie Rol, wedr. v. A. de Boer, 66 j.; Wouter Faber, geh. m. M. de Troije, 61 j.; Hendrikus H. Sander, geh. m. A. Kleverlaan, 64 4j.'; Johannes van Veen, geh. m. G. Korver, 49 j.; Cor nelia M. van Heeswijk, 5 j.; Johanna H. S. Oursbrouck, 81 j.; Dick H. Borra, 5 m.; Arie Bruin, geh. m. J. de Winter, 86 j.; Maria Tambach, geh. m. P. Bruin, 68 j.; Johan Kuijpers, 3 j. HOORN P. C. Geel overleden Aan de gevolgen van een noodlottig auto-ongeval, hem in de hoofdstad over komen, is aldaar overleden de heer P. C. Geel, de eigenaar van het hotel-café-res taurant Geel alhier. De heer Geel was In Hoorn en wijde omgeving, bij het publiek en ook in vakkringen een bekende figuur, wiens verscheiden In de kracht van het leven des te meer tragisch is, waar nog slechts kort geleden door hem op ecla tante wijze een dubbel jubileum werd ge vierd, waarbij allerlei goede wensen voor de toekomst werden geuit. De teraardebe stelling. heeft inmiddels reeds te Hoorn plaats gehad. Julius Ch. Th. U+ermÖhlen overleden Op 84-jarige leeftijd is hier ter stede ontslapen de heer Julius Chr. Th. Uter- möhlen, destijds een der prominente inge zetenen dezer gemeente. De heer Uter- möhlen, die uit een bekende familie stam de, trad hier, vooral in de tijd toen de Hoornse kaasmarkt nog bloeiende was, op de voorgrond in de kaashandel: daar naast vond hij tijd en gelegenheid zich voor allerlei plaatselijke en gewestelijke belangen te interesseren, die hij in hét bijzonder diende als voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken in dit rayon. Zijn verdiensten werden ge waardeerd door de benoeming tot Ridder In de Orde van Oranje Nassau. De heer Utermöhlen dreef, nadat hij zich uit- het openbare leven terugtrok, een wijnhandel. Zijn hoge leeftijd was oorzaak, dat men hem de laatste jaren zelden meer ont moette, doch bij velen van de oudere garde zal de herinnering aan hem leven dig zijn.. Burgerlijke Stand Geboren: Gerard, z. v. P. Balk en M. A, Visser; Corenlis, z. v. C. van Brouwers haven en G. Zaal; Nicolaas J.. z. v. J. Lafeber en M. Koomen; Elizabeth W, d. v. B. Jalink en E. W. Papavoine; Rober- tus H., z. v. M. H. Brozius en A. C. Jon ker; Andreas C. M.. z. v. A. van Berkum en T. Veld; Cornelia M„ d. v. C. A. de Bakker en C. M. Hooij; Cornells, z. v. W. Edam en D. Vorst; Bob H. J., z.' v. S. Smit en C. Weel; Jan, z. v. J. Kikkert en G. Pluijlaar; Catharina J., z. v. N. Ruiten burg en J. Haveman: Comelis H. G., z. v. H. Meijer en C. B. H. H. Ooms; Lamber- tus G. A„ z. v. L. Majoor en K. Kosjar Overleden: Maartje Zee, echtg. v. C. Nieuwland, 51 jaar; Simon Krocnenburg, 82 jaar; Adriana Kamman, 'echtg. v. J. Ph. de Vries, 74 j.; Adrianus P. Stuijts, 2 j. en 10 mnd.; Augustina D. T. M. Bou- ehier, 6 d.; Geertje Jongert, echtg. v. C. Schermer, 59 j.; Jansje de Vries, wed. v! B. van Hinte, 87 j.; Cornelis D. Vos, 9 w.; Theodoras M. Bijl 1 j. en 4 mnd.; Julius Ca T. Utermöhlen. 84 j. Ohdertrouwd: W. Temme en II. Roos; C. J. Kok en H. Laagland. BEVERWIJK Gevonden voorwerpen Op het bureau van politie zijn inlich tingen te bekomen omtrent de volgende gevonden voorwerpen: een brum met grijze das, twee sleutels, portemonnaie met inhoud, een paar grijze wanten, zilveren damesring, zakmes, rood geruit zakje met inhoud, een bruine dubbele rijwieltasch met inhoud. Burgerlijke Stand Ondertrouwd: W. A. Nan en M. C. Nies ten, K. van Huisstede en W. van Breugel. Getrouwd: K. Hoeben en G. Ellen, bijge naamd Otten, J. Kooiman en A. Schoen maker, J. Wariiik en A. Onstenk. Geboorten: Maria A. C., d. v. J. Diepen- daal en M. P. Zwanenburg: Johannes R., z. v. J. L. van Leeuwen en R. Akkerman; Willem P., z. v. P. van Zalinge en M. N. Lijesen; Jacobus W„ z. v. J. Kleef en A. M. Admiraal; Anna E. B., d. v. M. C. C. Stravers en C. E. Zonneveld; Petro- nella J. M„ d. v. A. J. Duin en G. J. Nederpe't; Clasina D. M„ d. v. M. Riet kerk en C. G. Zoontjes; Catharina M., d. v. A. van der Linden en Z. Mulder; Lode- wijk M., z. v. W. van Bronkhorst en T. J. van Lejit; Willem G., z. v. G. Paarde- kooper eii M. J. Warmendam; Simon R., z. v. K. Slings en L. van Dijk; Theodo ras M., z. v. W. J. van Tunen en J. Wijker; Jacobus, z. v. J. V. Coliin en C. de Baat Doelman.; Hendrika S. M., d. v. J. J. Albers en J. G. Janssen; Cornelis M. J. D„ z. v. M. J. Kok en J. 'C. Meijer; Nicolaas B. J., z. v. C. J. Smit en F. J. van HenSbergen; Catharina H„ d. v. W. J. Duiveman en C. J. Wesselingh; Johanna J. C., d. v. P. J. Thomas en C. G. Duin; Johanna C. M„ d. v. S. J. Wittebrood en M. B. Bruin; Wilhelmina C. M., d. v. S. Slotemaker en C. M. van Hooff; Willem C. J.. z. v. S. Slotemaker en C. M. van Hooff; Bob, z. v. J. Janssen en C. P. Ruijgh; Robin D. F„ z. v. H. G. M. van Suchtelen en J. E. Diederik; Martinus P. J., z. v. A. N. Schaaper en G. A. M. de Swart; Wilhelmus H. J., z. v. J. J. Kuijs en M. van der Laan; Reinier D„ z. v. R. Pletting en A. van der Touw; Lucas' C., z. v. J. C. Zuurbier en J. C. Zonneveld; Andreas H. G., z. v. A. Duiker en M. M. Portegies. Overleden: W. de Vries. 3 jaar, vr.; A. Biesberg, 39 jaar, echtgen. v. C. A. M. Handgraaf; J. Baltus, 55 jaar, echtgen. v. A. A. Vromestijn; P. Miedema, 50 jaar, echtgen. v. D. de Bakker; A. W. Hogen- stljn, 77 jaar, echtgen. v. E. Verhorst; H. J. Wolf, 47 jaar, echtgen. v. A. van 't Veer. Beverwijkse hulpactie Onder de druk der onistandighedDn hebben, zoals in het kort reeds gemeld, enige acties tot steun aan noodlijdenden zich samengevoegd in één commissie, ge naamd Beverwijkse Hulpactie. De commissie heeft een semi-gemeen- telijk karakter en is als zodanig op 2 Maart j.l. door den burgemeester ge ïnstalleerd. De samenstelling is als volgt: Wethouder W. van Dok, voorzitter; de gemeente-secretaris A. A. Post, secretaris- penningmeester; gewone leden: mevr. F. BarbiersSeelemeijer; mej. M. A. S. D. van den Bergh; N. van Leeuwen, voor zitter comité Kindervoeding; L. H. Oude- jans, pastoor R.K. parochie O. L. Vr. van Goede Raad; G. de Roest, predikant der Ned. Herv. Gemeente: M. A. de Ruiter, arts; G. W. P. Stoutenbeek, secretaris van de afd. Beverwijk v. h. Ned. Rode Kruis; H. B. Vink, fabrieksarbeider; adviserende leden: P. A. Cornet, plaatselijk bureau- houder Rijksbureau Voedselvoorziening Jb. J. Duijn, leider van het Plaatselijk Verdeiingskantoor; F. A. van Loenen, di recteur der Beverwijkse Conservenfabriek. De B.H.A. sluit zich aan bij de richt lijnen van het bekende comité „Friesche Hulpactie West" en heeft van dit comité al reeds daadwerkelijke steun ontvangen. Het Beverwijkse Comité Kindervoeding dat reeds met succes werkzaam is, heeft zich bij- de B.H.A. aangesloten. Dit comité blijft als sulb-comtmissie van de B.H.A. werkzaam. De commissie stelt zich ten doel de al gemene levensmiddelenbevoorrading te bevorderen, alsmede in de ergste geval len van sociale nood de helpende hand te bieden. Zij denkt dit doel te bereiken door: 1. Het aantrekken van levensmiddelen uit de provincies Friesland, Groningen en Drente, alsmede uit de plattelandsge meenten in Noord-Holland. 2. Het in ontvangst nemen en distri bueren van levensmiddelen, beschikbaar- gesteld door het comité „Friesche Hulp actie West". 3. Het Comité Kindervoeding in staat te stellen zoveel mogelijk uitbreiding te geven aan het verstrekken van warme (maaltijden aan kinderen. 4. Het verstrekken van extra-voeding aan gezinnen, in gevallen, waarvan vast gesteld is, dat in verband met samen stelling en gezinssterkte, ondervoeding dreigt. 5. Het doen van publicaties en mede delingen door middel van de pers en radio, waarbij bij voortduring een be roep wordt gedaan op alle lagen van de burgerij en zoveel mogelijk de moeilijke taak, enz., waarvoor de B.H.A. zich ge plaatst ziet, te verlichten. (Hierbij wordt gedacht niet alleen aau boeren, tuinders, grossiers en winkeliers, maar ook aan bezitters van vervoermiddelen, autotrac- tie, auto-onderdelen, accu's en brandstof voor generatoren). Waar het in de bedoeling ligt alle in grediënten voor extra te verstrekken voedsel buiten de officiële voorraden om, aan te schaffen, ontveinst de commissie zich niet, de grote moeilijkheden, waar voor zij zich ziet geplaatst en doet nu al reeds een beroep op de bevolking, zich dan pas tot haar te wenden om hulp, indien de nood zulks voorschrijft. Teneinde het commissiewerk een goede basis te geven, zullen alle personen, wel ke thans al reeds ëktra-voeding ontvan gen, opnieuw een aanvraagformulier heb ben in te dienen, over welke nieuwe aan vragen opnieuw door de commissie wordt beslist. Deze formulieren zullen" aan be langhebbenden worden toegezonden. In het algemeen zullen de te verstrek ken extra porties voedsel in het vervolg tegen normale betaling worden verstrekt, terwijl in bijzondere gevallen, waarin beta ling bezwaar oplevert, een verzoek om eer. 'bijdrage in de te betalen extra-voeding regelrecht aan de B.H.A. kan worden ge richt. a Maandag 19 Maart 1945 heeft de B.H.A. een kantoor geopend aan de Breestraat nc. 3 (naast Luxor). - Aldaar zijn op werkdagen van des vóórmiddags 9 tot 12 uur formulieren verkrijgbaar voor het aanvragen van extra-voeding,' terwijl op hetzelfde adres (doch uitsluitend op Dins dagmiddag van 2 tot 4 uur) tevens alle inlichtingen betreffende kindervoeding worden verstrekt. Dieven belagen fuinders In de laatste nachten heeft het dieven gilde opnieuw van zich doen spreken door een serie diefstallen_ten nadele van tuin ders. Zo werd ten nadele van een tuin bouwer aan de Dahlialaan een grote partij pootaardappelen ontvreemd. En passant nam men tevens drie konijnen mede en ontdeed de in de schuur staande bak fiets van de banden. Bij twee andere tuin ders roofde men handkarren, klaarblijke lijk om de buit te vervoeren. Bij een tuin der aan de Zeestraat werd eveneens het een en ander ontvreemd, o.a. diens huis brand. S. J. de Jonge overleden Te Zaandam, waar hij sinds de evacuatie woonachtig was, is dezer dagen op 75-ja- rige leeftijd overleden de heer S. J. de Jonge, een bekende en verdienstelijke persoonlijkheid. De overledene is gedu rende welhaast een mensenleeftijd als chef van de tekenkamer verbonden geweest aan het bedrijf der N.V. Van Hattum's Havenwerken. Ook In het Beverwijkse openbare leven nam de heer De Jonge een groote plaats in. Daarvan getuigde de aanwezigheid bij de teraardebestelling te Zaandam van verschillende Beverwijkse verenigingsbestuurders, namens wie de heer H. A. J. J. v. d. Bergh het woord heeft gevoerd. Ook is aan het graf ge sproken door een der directieleden van Van Hattum's Havenwerken. Diefstal LIMMEN Bij den veehouder Jac. G. aan de Oosterzij zijn twee koeien en zes kippen ontvreemd. CASTRICUM Lezing In een der lokalen van de R.K. Jon gensschool werd een causerie gehouden over het beplanten en bemesten van de volkstuin. Na een kort openingswoord van den heer P. v. d. Touw, begon de heer Nic. Bos zijn causerie over de bewerking, bemestihg en beplanting van tuingrond, en deze zo productief mogelijk te benut ten. Spr. had een aandachtig gehoor. Voor de talrijke aanwezigen was het een leer zame uiteenzetting. Diefstal Ten nadele van den veehouder A. L. te Noord-Bakkum is een zeug ontvreemd, terwijl bij de veehoudster wed. C. T. aan de Heereweg een koe uit de weide ver dween. Het eerste Kievitsei Het eerste kievitsei werd hier ter plaatse op Woensdag 21 Maart door den heer A. Hopman gevonden in het Bakkum- mervold. Burgerlijke Stand Geboren: A. M. Schoonv. Roode, z.; A. C. DennemanZonneveld, d.; A. Stik- kelRus. z.; C. MooyMin. d.; E. J M. MorssinkSpringorani, d.; C. M. Hollan derRoodt, d.; A. M. DekkerVeldt. d.; C. A. W. KuysOomes, z.; C. Schavema- kerOudhuis, z. Ondertrouwd: T. J. v. d. Berg, alhier en M. E. de Boer, te Alkmaar. Getrouwd: K. J. Starreveld en M. J. Niesen, beiden alhier. Overleden: A. Veldhuis, 61 j., echtgen. v. P. van Til. Hoofdredacteur A'dam, afwezig. Groot, Enkhuizen van Kampen. Den gen en Langedilk; Harwijnen, Koog Beverwijk; H. P, Verantw. voor getlie, Koog a. d. Drukker N.V. sterdam. H. M. C. Schroder, RayonredactèurenJ. J Broersen, Hoorn; A. Helder; M. Kuiper, Seha- D.- Klomp, Alkmaar; W. a.d. Zaan; J. Belterman, v. d. Aardweg, Prov red. de advertenties W. Ra- Zaan. „De Arbeiderspers", Am- K 113 ZAANDAM Zweedse gaven Een nieuwe uitreiking van Zweedse levensmiddelen zal plaats vinden op Don derdag 5 April a^-.^bestaande uit 400 gram brood en voor ae kinderen tot en jj met 3 jaar grutterswaren en melkpoeder. Met deze uitreiking belasten zich weder om dezelfde winkeliers als bij de vorige uitreikingen.- Voor de genoemde uitreiking van 5 April moeten worden ingeleverd de bonns-n: D 505 bestelbon en D 504 koopbon. Ook babies ontvangen behalve grutters waren, melkpoeder. Hiervoor zullen moe- teH" worden ingeleverd bon E 505, bestel bon en E 504 koopbon. Ook babies ontvangen behalve grutters waren, melkpoeder. Hiervoor zullen moe ten worden Ingeleverd bon E. 505, bestel bon en E. 504 koopbon. I Voor' de 400 gram brood geldt als be- stelbon 368 en als koopbon 367. Gemeente-ziekenhuis In tegenstelling met lopende geruchten zijn -wij gemachtigd te melden, dat het gemeenteziekenhuis zijn taak volledig blijft uitoefenen en van sluiting of ge deeltelijke ontruiming geen sprake is. De nood-organisatie heeft er voor ge zorgd, dat voeding en brandstof in vol doende mate voorradig zijn, om een nor male gang van zaken te kunnen garan deren. Bij de onttrekking van school no. 9 en de St. Bonifatius-school aan de evacuatie- dienst als noodziekenhuis is alleen het onderwljsbelang van invloed geweest. Brandstof- of voedselschaarste speelden hierbij geen rol, omdat ook hier de Nood- Organisatie voor benodigde voorrad-en had gezorgd. Speeltuinen gaan open De speeltuinvereniging „Het Zuiden" opent haar tuinen aan de Ds. Baxstraat en de P. Pauwstraat op Maandag 9 April a.s. Voor de betrokken kinderen een blijde tijding! Haagse jongens op doortocht In de afgelopen week werd onze stad aangedaan door een drietal schepen, bezet met een groot' aantal jongens, afkomstig uit de residentie. Onder uitstekende geleide waren zij op weg naar Friesland, waar zij enige tijd zul len verblijven om aan te., sterken en op te knappen en de niet-aantrekkelijke stadslucht te vergeten. Na een nacht alhier te hebben gemeerd, ging het convooi onder grote belangstel ling de volgende ochtend vroeg zijn tocht vervolgen.

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1945 | | pagina 2