«ONNENLIJST Willem Mooij. f Op den leeftijd van 67 jaar overleed in het St. Elisabeth-Ziekenhuis de heer Wil helmus Mooij, stichter van de bekende schouwburgzaal „Het Gulden Vlies" alhier. De heer Mooij was voor Alkmaar en om geving een bekende en sympathieke per soonlijkheid. Als bestuurslid van de Kenne- mer Sportclub, later als bestuurslid „Voor uit", heeft hij vele jaren de paardensport gediend. Voorts maakte hij deel uit van het bestuur van de V.V.V. Alcmaria. In den heer Mooij verliest Alkmaar een bur ger die zijn stad lief had en die door zijn persoonlijkheid de banden met de omgeving- versterkte. Onder groote belangstelling had Donderdag de teraardebestelling plaats. De diefstal van 3 ton aardappelen. Nader deelt men ons mede De diefstal van de 3000 K.G. aardappelen van de schuit van de firma Schot is door de recherche tot klaarheid gebracht. In totaal hebben zich 8 personen aan dezen diefstal schuldig gemaakt, die het grootste deel van de aardappeien voor f 175.— per 50 K.G. in den zwarten handel verkochten. Kippendief ontsnapt. Aan den Westdijk hielden een paar boeren een Rotterdammer aan, die een zak met cloode kippen vervoerde. De man dreigde met een voorwerp, in den vorm van een revolver, en wist, met achterlating van den zak met kippen, zijn rijwiel en persoons bewijs, te ontkomen. De politie heeft het geval in onderzoek. AANKONDIGING. Van gemeentewege is bij de 27 pompen, die in verschillende deelen van de stad ge plaatst zijn om de bevolking van water te voorzien, de. volgende aankondiging aange bracht. Door gebrek aan kolen is er geen electriciteit meer en kan ook de water voorziening niet meer electrisch wor den gevoed. Het E.W.N. tracht nu door middel van motorolie de installatie nog eenigen tijd gaande te houden. De olie voorraad is uit den aard der zaak be perkt en als deze verbruikt is staat de geheele watervoorziening binnenkort onherroepelijk stop. Hoe zuiniger het gebruik is, des te langer kan het gerekt worden en als een ieder zijn leiding water strikt beperkt tot drinkwater en voedselrbiniging dan kan het Zelfs nog vrij lang gerekt worden. Water voor andere huishoudelijke doeleinden betrekke inen van de ge- meeutepompen. Dit water is niet ge schikt voor consumptiedoeleinden. Eerst koken. De uren waarop men van de pompen gebruik kan maken staan bij iedere pomp aangegeven'; Laat nu ieder deze wenken met nauw gezetheid ter harte .nemen. Reeds op de lagere school leerden wij allen, dat waar afgaat en niet bij komt, tenslotte niets overblijft. Uit een ander stukje in dit num mer kan men lezen welke moeite het P.W.N. heeft om met slechte olie de verouderde Dieselmotor gaande te houden. De uiterste zuinigheid met het water voor consumptie- doeleinden is absoluut geboden. Nog de vorige week zagen wjj ons.genoodzaakt een jeugdig mevrouwtje, dat voor het wasschen van een hoeveelheid spinazie voor drie per sonen zes emmers leidingwater had ge bruikt, een berisping toe te dienen. Haar antwoord was, dat wjj als mannen er geen verstand van hadden wat er in een huis houding aan water noodig is en zij paste er voor om zand in de spinazie te eten. Wij hebben haar toen duidelijk gemaakt, Nagekomen Predikbeurt. Zondag 29 April. Alkmaar. Vrije Geref. Dein. Brouwer straat 31, voorm. 10 uur onderwerp: „Het gezicht der drie paarden" en 4 uur onder werp: „Vijfhonderd getuigen", ds. Ruys. Woensdagnam. 2.30 uur St. Jaeobstraat 22. Trottoirtegels en straatsteenen niet meer veilig. "De laatste week valt het waar te nemen, dat op verschillende plaatsen trottoirtegels en straatsteenen, die door het rooien van de stobben der afgezaagde boomen los zijn komen te liggen, ontvreemd worden en in tuintjes van particulieren worden aange bracht. Deze diefstallen getuigen wel van een verwording op het gebied van de be grippen over het eigendom en, zijn zeker niet met een beroep op den nood der tijden te verontschuldigen. De politie zal deze diefstallen dan ook met kracht tegengaan. Na 8 uur op straat. Dinsdagavond trof de politie aan den Friescheweg een groot aantal personen na 8 uur op straat, terwijl kinderen bezig waren op de houtwerf van de firma Bier drager hout te stelen. De politie was ge noodzaakt tegen deze overtredingen van de vuurwapenen gebruik te maken. Betrouwbare wachtlieden De recherche heeft Dinsdag een viertal wachtlieden aan een openbaar gebouw aan gehouden, die zich schuldig hadden gemaakt - aan' ontvreemding van rubber vloerbedek king en andere aankieeding. dat men voor dit doel hetzelfde water kan benutten, wanneer men het zand een poosje heeft laten bezinken. Wij weten dat thans aan de huisvrouwen bovenmenschelijke eischen worden gesteld om de huishouding gaande te houden en hebben niets dan ver achting voor de mannen, die ook thans nog meenen, dat zij geen huiselijk werk kunnen verrichten. Maar de volksgezondheid eischt nu eenmaal, dat wij zoo lang mogelijk goed consumptiewater behouden en er zijn pompen in de stad o.a. in de Druiveniaan en in de Cafetaria van Kamp in de L'angestraat, die water geven, dat direct voor consumptie- doeleinden geschikt is en die men daarvoor reeds jiu dient te benutten. De polderbemaling. Door het uitvallen van den electrischen stroom ziet het er met de polderbemaling niet rooskleurig uit. In Bergen is men zoo verstandig geweest een vijftal voor wiud- bemaliug buiten gebruik gestelde molens weer voor dit doei in gebruik te stellen, maar hoe staat het met de anders*, polders in de omgeving? In de Schermer staan er nog eenige molens, die men voor dit doel ook nog wel in orde kon maken. Het' zal veel geld kosten, maar wie denkt er nu nog aan geld? Zeker zal het niet mogelijk zijn met deze molens den geheelen polder op peil te houden, maaT met eenige duizenden H.A. zal dit stellig wel het geval zijn. Toen voor een kwart eeuw het polderbestuur van de Schermeer tot eleetrische bemaling besloot, was bet Mr. van Tienhoven, die op het behoud- van de molens aandrong, die wenschte te verbeteren en op het gevaar wees waarin, de polder kwam te verkeeren, wanneer ons land eenmaal in oorlog .ge raakte. Aan oorlog heeft niemand -van ons' willen denken. Daaraan heeft ook het Hoogheemraadschap Hollands Noorder kwartier niet gedacht, toen het de dijken liet afgraven om behardingsmateriaal voor de wegen te krijgen, -aangezien deze dijken geen zeekeering- meer waren geworden. Wie bestuurt dient echter met alle mogelijk heden rekening te houden. van 29 April tot en met 5 Mei. 411 400 gram brood. B 454 400 gram brood. E 11 (inlegvel) 24 liter melk. D 08 20 C 05 12 B 01 8 Deze melk-rantsoenen gelden voor 4 wek. t.e.m. 26 Mei. Nieuwe vóór-inleveringsbonnen, in te leveren vóór 2 Mei: 412 1 K.G. aardappelen. 413 100 gram kaas. B 455 250 gr. kindermeel of voediugs- suiker of 210 gr. tarwebloem. Aflevering op deze bonnen mag eerst ge schieden vanaf 7 Mei. Ongeoorloofde voor-inlevering kan tot misbruik ten nadeeie van het publiek aan leiding geven. Het koopen op nieuw aangewezen bonnen is alleen voor brood op Vrijdag 27 April 1945, des middags van 12 uur af, geoorloofd. Voor de overige artikelen is het koopen eerst met ingang van Maandag 30 April 1945 toegestaan. Reeds aangewezen bonnen geldig tot 5 Mei 349 en 406 1 K.G. aardappelen. 407 3 K.G. suikerbieten. B 451 kindervoedsel. 409 1 K.G. aardappelen. B 453 kindervoedsel. C 06 100 gr. kiuderdrankpoeder. 344, 348 en 405 l1/^ rantsoen vleesch. Ceatraie Keuken. Bij deelname aan «de warme maaltijden der Centrale Keuken moet worden ingeleverd bon 409 voor aardappelen. Onderlinge Alkmaarsche Giasverzekering. Premieverlaging mogelijk door minder gebroken ruiten. Dinsdags hield de Onderl. Alkm. Glas- verzekering haar 34e jaarvergadering in 't Gulden Vlies, onder voorzitterschap van den heer H. Bruin Nz. De heer G. H. W. ter Hoeven memoreerde in zijn jaarverslag zijn verkiezing alsopvolgér van den heer W. J. D. Appel, die na tien jaar secretaris en daarvóór 21 jaar gewoon bestuurslid te zijn geweest, gemeend had te moeten heengaan. De secretaris consta teerde, dat de Onderlinge blijft vooruitgaan en toenemenden bloei vertoont. De penningmeester, de heer H. C. Lind, deelde mede, dat de uitgaven over 1944 hadden bedragen f 4568.11 en de ontvang sten f 5975.66. Aan het jaarverslag 1944 van den com missaris-boekhouder, den heer D. J. Wol- dendorp, ontkenen wij het volgendeEr werden in 188 perceelen voor f2356.14 aan gebroken ruiten vernieuwd tegenover een bedrag van f 3720.42 in 1943. Eenige groote ruiten kregen een noodvoorziening en zul len zoodra mogelijk hersteld worden. Het totaal verzekerd bedrag bedroeg op 31 Dec. 1.1. f 84299 tegen f 83787 in 1943 en w. s verdeeld over 556 deelnemers met 603 per ceelen. Namens het bestuur stelde spr. de ver gadering voor de premie ter bestrijding van de breuk vast te stellen op 55 pet., voor de onkosten op 15 pet. en voor hei reservefonds op 10 pet., dus totaal op 8J pet. van de inlegbasis, waarmee een ver laging van de premie met 15 pet. is be reikt tegenover 1943. Zij, die minstens 10 jaar deelnemer zijn geweest, betalen nie meer aan het reservefonds. Met de voor gestelde heffing zal het benoodigde vooi

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1945 | | pagina 2