WIERINGER NIEUWS VOETBAL. Officiëele Bekendmaking. DISTRIBUTIEKRING „WIERINGERMEER." WAARHEEN? 4. 5. VERGADERING TIJDELIJKEN GEMEENTERAAD. Installatie en Wethouclersbenoeming;. De tijdelijke Gemeenteraad van Wielingen waarin zitting hebben de Heeren J. Beeker, J. Lont Cz., R. Kat en H. Wilms (V.D.), F. Bontkes, J. Boon en Jn. Poel (S.D. A.P.), J. Tijsen J2. Jr. en N. Tijsen (Visserpartij), D. Engel (R.K.), 5. v. d. Schalie (C.P.N.), L. Nu- meijer (C.H.), C. v. Kalsbeek (A.R.) zal op Woensdag, 28 November, 1945 des namiddags 2 uur in ver gadering bijeenkomen. AGENDA: 1. Installatie der nieuw benoeni-' leden van den tijdelijken Raad. 2. Benoeming van 2 wethouders. 3. Mededelingen en ingekomen stukken. Voordracht tot stichting eener school voor uitgebreid lager onderwijs. Voordracht tot wijziging der' algemene politieverordening. 6. Benoeming van een lid der Commissie van toezicht op het' lager onderwijs. RUNDVEE - FOKVEREENIGING WIERINGEN. Algemeene vergadering van de Rundvee Fokvereeniging „Wierin- .gen" in Hotel Centraal te Hippo- lytushoef op 23 Nov. j.1. Aanwezig waren 18 leden. De waarnemend voorzitter, de heer A. de Graaf opent de verga-1 dering en heet de aanwezigen: welkom. Spr. betreurt dat van de 58 leden slechts 18 zijn opgekomen. Vervolgens gedenkt de w.n. voor zitter het overlijden van den hr. Jn. Doves. Hij toch was een stuw kracht van ons vereenigingsleven, eerst als secretaris en later voor zitter. Een dankbare herinnering' zullen wij aan hem bewaren. Hierna worden de notulen der vorige vergadering gelezen en on veranderd goedgekeurd. Volgt het' jaarverslag over '4344 van den controleur-stamboekhouder, waar uit we het volgende aanhalen. Het gemiddelde van de vereeni- ging over genoemde lactatieperi- ode was 3584 Kg. melk, 130 Kg. vet, 3.63% vet in 296 melkdagen. Verder willen we vermelden de kampioenen in de verschillende rubrieken Vaarzen Anna 2, eig. J. Meel dijk 4308 kg melk, 157 kg vet, 3.64% vet, 329 melkdagen. SPORT EN SPEL. Fraaie Succes-zege op II.R.C. Bezoekers met 42 geklopt na 02 achterstand. Ook in den 2den competitiewed strijd legde Succes I beslag op beide punten door een 42 over winning op H.R.C. De cijfers zijn even overtuigend als de 53 te gen D.T.S. maar het verloop is wei ■eenigszins anders geweest. Tegen D.T.S. stond Succes met de rust met 4—0 voor, thans ging de rust in met 12, nadat H.R.C. na een overrompelend begin en een ge durende vrijwel de geheele eerste helft gedemonstreerde veldmeer- derheid, kert na het begin twee doelpunten scoorde. Voor de taaie volharding en vastberadenheid waarmede de Successers ondanks deze handicap hun tegenstanders tegemoet traden komt hen alle lof toe. Hoewel alle spelers zich tot het einde toe voor de volle 100% gaven moet ditmaal van het sublieme spel van Hartman melding worden gemaakt. Hij was de gevaarlijkste man in de voor hoede, mede doordat Wigbout zwaar geschaduwd werd. De kwa-j liteiten van dit spelertje was den gasten blijkbaar niet onbekend. Dukers heeft in de2 e helft formi TwentersBonte 12, eig. Wed. D. N. Mulder, 4627 kg melk, 190 kg vet, 4.11% vet, 296 melkdagen. Derakalvers Akke 5, eig. A. C. Langereis, 6382 kg melk, 226 kg vet, 3.54% vet, 328 melkdagen. Oudere koeien Anna, eig. J. Meeldijk, 6367 kg melk, 263 kg ^et. 4137c vet, 280 melkdagen. Wat de fokresultaten bij de vaarzen betreft kwamen naar voren de stieren Simson 17888 Gerard 37, 4926 N.H. en Cesar 18625 Hierna bracht de penningmees ter verslag uit en werd dank ge bracht voor zijn verslag. Vervolgens is de bestuursverkie zing aan de orde. Daar de aftre dende bestuursleden niet herkies baar zijn volgt een vrije stem ming. Gekozen werden de heeren o. Bakker Mzn., Jn. Veerdig en P. Reitsma, die hun benoeming aan- amen. De Heer D. Veerdig vraagt of het niet mogelijk is tot het op richten van een Stierenvereeni- ging te komen. Om dit vraagstuk op te lossen zou men dan meerde re stieren moeten hebben. De bes te oplossing zou zijn om buurts- gewijs eenige combinaties van 3 of 4 leden te vormen. Bij de rondvraag vraagt de heer M. Tijsen of er spoedig een vee arts komt. De heer Mulder antwoordt hier op dat er, zoodra er een geschikte woning is een veearts komt. De w.n. voorzitter dankt de af getreden bestuursleden voor de goede samenwerking en sluit de vergadering. De ontv. bedroegen De uitgaven f 1405.61 f 123.62 Door de zeer volle zaal kort het werken aan de hooge brug der heeren helaas niet doorgaan. De 'Heer Pennekamp bracht na. mens het bestuur dank aan allen, die meewerkten aan het welslagen, van dezen avond, inzonderheid Mevr. Braaf-Smit en den Heer S. VERGADERING IJSCLUB „WESTERLAND." Zaterdag j.1. hield bovenge noemde Vereen, haar j aarlij ksche algemeene vergadering in café Metselaar. De opkomst was zeer gering. Om acht uur opende de voorzit ter, waarna 2 nieuwe bestuursle den werden gekozen, n.1. de hee ren G. Omis en P. Steigstra resp. met 19 en 16 stemmen. De aftredende bestuursleden, P. Portegijs, J. Kooij en J. Lont werden met algemeene stemmen herkozen. Allen namen hun functies aan. ware doodsverachting wierp hij zich eenige malen voor de voeten van zijn tegenstanders. Ook in vallers C. Rotgans heeft zich kra nig gehouden, terwijl de overige Successers al hun voetbaltalent aan den dag legden en juist daar door werd op den duur het soms ook technisch brillante spel van H.R.C. stukgespeeld. De betrekke lijk zwakke H.R,C.-achterhoede was voor de Succes-aanval geen onoverkomelijk bezwaar. De mid denlinie woog tegen die van Suc ces op. De H.R.C.-voorhoede was echter uitgerust met prima bui-' fenspelers waarvan vooral de linksbuiten Heeres uitblonk. Het binnentrio, goed op elkaar inge speeld, snel en schotvaardig liet het in de tweede helft wel een beetje zitten want verschillende opgelegde kansen gingen teloor. Het was een uiterst spannenden wedstrijd waarin vooral tegen het einde de hoofden nogal verhit geraaKten. Het aantal vrije schop pen aan Succes toegewezen deed de schaal der sportiviteit toen wel ruim in het Succesvoordeel door slaan. HET SPELVERLOOP. Batig saldo f 1281.99 Bij de gehouden kascontrole werden de boeken keurig in orde bevonden. De contributie zal dit jaar niet worden verlaagd daar rekening' A. Veldman plus hun helpsters op moet worden gehouden met even- de piano Mevr. de Goede en Mevr. tueele ijswedstrijden. j Wilsms-Brinkman. Zij allen wer- Hierna worden nog eenige huis-den verrast met een surprise. Een houdelijke aangelegenheden be-' erg vol maar plezierig bal, ver sproken. zorgd door de Jocodico's, besloot Na de gehouden verloting sloot deze geslaagde avond, de Voorzitter de vergadering. DEN OEVER. Het wachten is nu op KoningDe voetbalvereniging „Wiron" Winter te Den. Oever heeft geestdriftig de GESLAAGD. Voor het exarrS ^yakbekwaam- REGZXING BALS. De Burgemeester van Wielingen, maakt bekend dat m.i.v. 1 Jahu- ari a.s. door zaalhouders geen vrije balavonden7- meer kunnen werden aangevraagd. Evenais voorheen zal slechts toestemming voor een bal worden- gegeven ten behoeve van en in dien aangevraagd cfoor een plaat selijke vereniging. Wieringen,26 Nov. 1945. De Burgemeester voornoemd, II C. KOLFF. training", ter hand genomen. De I belangstelling' voor deze jonge als lezer (es) bij den boekbeheer- heid voor het Kruideniersbedrijf club is groot, vooral bij de jeugd. I der" J. Boon, Hoofd der School te slaagde te Amsterdam onze plaats- gen. Mw. Wed. HÊpmis-de Raaf. D*en dag slaagt 6 van de 18 cariclidaten. -Jammer genoeg ontbreekt heti Oosfcerland. „Wiron" nog steeds aan een ei- gen voetbalterrein. Pogingen' OOSTERLAND. daartoe, worden nu in het werk. Hét St. Nicolaasfeest van de gesteld, maar het mocht helaasOosterlanderschool zal plaats vin- uog niet lukken. Komt boeren van den. op Donderdag 6: December, Oost-Wieringen, toont uw belang stelling voor dit mooie jeugdwerk en helpt Wiran aan een terrein, j DEN OEVER. Uitvoering Gymnastiekv'er. D.O.S. te Den Oever op Zaterdag j.1. Voor een stampvolle zaal opende den Heer Pennekamp, namens het bestuur, deze avond met een har telijk welkomstwoord, en wensch- te allen een aangenamen avond toe. De afwerking van het uitge breide programma werd hierna met spoed aangevangen. Alle gymnummers werden met de grootste nauwkeurigheid uitge voerd en vooral het werken van! zal er weer uitleening van boeken de Kleuters in hun vrije oefenin- paats hebben, gen was een lust voor oogen. Vergeten mogen wij ook niet. 's middags om 2 uur in. de zaal van. den heer Klein. Er zal een aardig programma worden uitge voerd, terwijl de grijze bisschop toegezegd heeft persoonlijk aan wezig te zijn. de dames in hun fraaie Rhytmi- sche dansen die steeds een welko-i me afwisseling vormen. Voer va riatie was gezorgd. Mevr. Braaf-1 Smit en de Heer S. A. Veldman; vergastten ons op een serie zang nummers. Schoon klonk het Vil- j jalied van Frans Lehar, en wij noemen verder „Moederlied", „In een hoekje alleen", „Droomland"! van J. S. Fearis, „Laura Walzer uit der Bettelstudent," „Weer uns Getraut" van Johan Straus, en als toegift het Wolgalied van Fr, Lehar, Verder kregen wij nog het op-| treden van de vijf vroolijke meis jes, door het uitvallen van eenj hunner slechts vier t.w. (Mej. D. Kok, en de dames C. Tijsen, M. Lont en M. Hegeman). Ook zij deden hun uiterste best ons met hun door guitaar begeïléide lie deren een vroolijke noot te bren gen. Krontjong, Afrikaansche en andere liederen werden over de zaal uitgestort. OOSTERLAND. Lectuur voer de Winter avonden. De kist met boeken van de LESSEN HERVAT. Centrale Vereeniging voor Reizen- *">e ^essen aan de O. L. Scholen de biblQtheken is, hoewel later 5e 0°st:erland en Den: Oever zijn dan gewoonlijk, weer gearriveerd. Maandag j.1. weer hervat, lederen Zaterdag van 2—3 uur- DEN OEVER. Te Den Oever heeft zich als. aannemer en timmerman geves- Deze week dagelijks van 5—6 tigd de Heer Corn, Koc-rn J'.Vzn.,. uur gelegenheid tot inschrijving Hofstraat. Belangrijk voor Zelf verzorgers. Het komt den laatsten tijd voor dat ZELFVERZORGERS opzettelijk nalaten voor een of ander Artikel HUN BONNEN In te leveren, bij den Distributiedienst, ondanks dat hen periodiek een OPROEP wordt toegezonden Men houde er echter rekening mede dat, indien de bonnen NIET worden ingeleverd bij de volgende uitreiking van bonkaarten GEEN bonkaart wordt verstrekt. Dit zijn voorschriften van het C. D. K. en hieraan zal door mij streng de hand worden gehouden. Men neme d^ze waarschuwing ter harte. De Directeur v. d. Distributiekring „Wieringermeer" A. KOOIMAN. 27 Nov. 20 u. Vergadering winkeliers in Hotel Centraal, Hippo. 28 November 10.u. Winkel, Beurs. 29 No\. Cinema de liaan. Cabaret-Revue „Zoo gaat ie goed." 2 December Bal in „Concordia" Bal in „Centrum" H.-hoef. ]1 Dec. 1945 Vergadering E.V.C., afd. Wieringen, bij S. Scheltus. Slechts adverteerders kunnen voortaan op vermelding in deze rubriek aanspraak maken. H.R.C. nam direct het spel in handen en bouwde, in zeer hoog tempo spelend, de eene na de an dere aanval op. Met verrassend dabele reddingen verricht. Met1 open spel en enorme trappen vloog het leer van back naar buiten speler en van rechts- naar links buiten e. o., alles met veel elan en zeer zelfbewust uitgevoerd. Toch kwam werkelijk gevaar aan de andere zijde toen bij een voor zet van links de geheele S.-voor hoede miste. Ook kreeg S. nog 2 corners toegewezen en kon Met selaar zwaar gehinderd een schot lossen dat juist naast ging. Na de laatste corner was H.R.C. in eens weg en een vliegende voor zet van links werd fraai door den rechtsbuiten ingezonden. Dukers keerde de bal nog doch opgevan gen door Nieuwstadt wordt on houdbaar gescoord (01). Kort daarop werd uit een corner het 2e doelpunt gescoord (0—2). Bij een geweldige doelworsteling schoot Wigbout juist naast. Daar na miste Dukers een hooge voor zet van rechts, er ontstond een gevaarlijk moment doch er werd overgeschoten. Ook Metselaar schoot, zwaar gehinderd, naast, terwijl hij even later, nadat aan beide zijden een corner was geno-l men voor open doel kwam, doch! het leer niet onder controle kon! krijgen zoodat de bal andermaal naast ging. Na uitstekend doortas tend werk van Hartman krijgt Metselaar een goeden kans. Zijn schot faalde niet en het was 12. Er kwam nu geducht spanning in doch voorloopig was het spel van H.R.C. nog superieure aan dat; van Succes. Toch moesten de gas ten geducht oppassen want de S.-aanvallen waren niet van ge vaar ontbloot. Hartman schoot in een gevaarlijke situatie voor het H.R.C.-doel juist tegen de lat. Niettemin was bij het ingaan van de rust de stemming in het Sus- ceskamp nog niet erg optimistisch., Na de rust lieten de Successers zich echter van hun beste zijde1 zien. Cor Rotgans benutte bij een scrimmage voor het H.R.C.-doel' zijn kans en maakte in de eerste1 minuut gelijk (22). Het spel werd nu tamelijk forsch. Kansen kwamen aan beide zijden. Dukers redde 2 x op fraaie wijze en ee- pige S.-aanvallen Stranden op buitenspel» De lat bracht nog eenmaal redding bij Succes ter wijl middenvoor de Vries, voor open doel overschoot. Stins moest eenmaal uit doel trappen en ee nige vrije schoppen en 2 corners brachten veel gevaar voor de H.R.C.-veste. Nadat de scheids rechter een duidelijk handsgeval bij H.R.C. over het hoofd zag scoorde Metselaar onhoudbaar 3—2. Succes leidde. De reactie van H.R.C. op dit doelpunt was niet mis, maar Succes hield stand. Dukers moest zich nog eenmaal op den bal werpen om een zeker doelpunt te voorkomen doch daar na werden de Succes-aanvallen weer talrijker en zagen wij goede schoten van Metselaar en Hou wing keurig door Ca-rstens ge stopt. De wedstrijd was nog vol komen open en H.R.C. probeerde alles om weer gelijk te maken. Nogmaals moest Dukers zijn ta lenten toonen, maar hij redde fraai. Kort voor het einde kreeg S. wegens hands een vrijen schop te nemen die door Wigbout onver beterlijk werd ingezet (42). Suc ces mocht tevreden zijn met deze overwinning die wel iets geflat teerd was. HANDBAL. TONEGIDO 1 J.V.C. 1. Zondag speelden onze dames op eigen veld tegen J.V.C. 1 en ver loren met 01. Beide partijen wa ren niet erg op dreef en spelge- halte was niet' best, hoewel we direct kcfrden const.ateeren dat J.V.C. reeds langer de kunst be oefent. Tonegido begin de fout teveel opeen te dringen, doch sloeg ove rigens tegen de meer geroutineer de bezoeksters geen slecht figuur. Na de thee kwam J.V.C. fel op zetten. Na een doorbraak, nam J.V.C. door een keurige worp van de linksbuiten de leiding (01). In deze stand kwam verder geen verandering meer. De belangstelling was gering. Hoe nu Westerland, gij zult To negido toch niet in den steek laten Men rekent op U.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1945 | | pagina 2