WIERINGER NIEUWS WAARHEEN? JAARVERGADERING EVANGELISATIE. Woensdag j.1. hield de E- vangelisatie in en ten bate van de Ned. Herv. Kerk al hier Rehoboth haar jaarver gadering. Na het zingen van Ps. 684 ging de Voorzitter de Hee>r D. Timmerman voor in gebed en las uit de H. S. Ps. 103. Spr. getuigde voorts met groote blijdschap van het rijk gezegende werk in het voorbije jaar, memo reerde de terugkeer van de gedeporteerden en wees op de vruchtbare samenwerking tussschen beide voorgangers. Hiérna bracht secretaris de heer J. v. Zweden het jaarverslag uit, terwijl de penningmeester de Heer H. Smit verantwoording over zijn beheer aflegde. Er bleek een ruim batig saldo te zijn doch de uitgaven zullen o.m. in verband met het noodige onderhoud voor de gebouwen wel stijgen terwijl men met het oog op de geldsaneering vermindering van inkomsten wordt verwacht. De Heer O. Deen sprak van zijn liefde tot zijn werk en zegt alles te willen doen voor de verspreiding van de leer van Jezus Christus. De Heer Doom vertelt over zijn ervaringen bij zijn werk en zijn kennismaking met menschen uit verschillende landstreken als Friezen en menschen uit Sliedrecht. Volgt bestuursverkiezing. Aftredend voor Den Oever zijn de Heeren Verschoor, Herder en Sperling. De bei de eerstgenoemden worden herkozen terwijl in de plaats van den Heer Sperling (die voor een herverkiezing be dankt), de Heer Ensing wordt gekozen. Aftredend voer Hippoly- tushoef waren de Heeren D. Timmerman, A. de Graaf en J. Landolt. Wegens vertrek naar het buitenland is de Heer Lan dolt niet herkiesbaar, terwijl de Heer de Graaf bedankt. Met algemeene stemmen wordt de Heer Timmerman herkozen terwijl in de open gevallen plaatsen worden gekozen de Heeren Waar denburg en W. Jagtenberg. De voorzitter spreekt de wensch uit dat Gods zegen moge rusten op het werk van de nieuw gekozenen. De Heer Deen sloot de bij eenkomst met gebed. Godsdienst Opium voor het Volk Ja Op verzoek van de Verga dering van Geloovigen, zal Ds. v.d. Flier dit onderwerp behandelen op Donderdag 7 Febr. a.s. te Den Oever 8 uur en Vrijdag 8 Febr. te H.-Hoef des vaonds 8 uur. Het plan is om soortgelijke vraagstukken geregeld om de vier weken te behandelen, zoowel te H.-Hoef als te Den Oever. Ongetwijfeld zal dit onder werp in de belangstellint' staan van allen, die Kerke lijk of wel onkerkelijk zijn En terecht, want. zeer ze ker zal Ds. v.d. Flier duide lijk naar voren brengen waarom de bovengestelde vraag met ja bevestigd wordt. Men zie de advertentie in dit blad. I Wandelsportvereen. Wieringen Een avond-vierdaagsche, I De Voorziter de Heer H, j Schoonbeek opende de eerste j vergadering in het nieuwe jaar met een woord van welkom tot de opgekomen leden en sprak de wensch uit, dat het een voorspoedig en succesvol jaar voor de wandelsport zou worden. Hierna werd er een jaar verslag voorgelezen door een der afgevaardigden, die de vergadering van het Hoofdbe stuur van den Nederland-j schen Wandelsportbond bijge-j woond hadden en 'n mededee ling gedaan van het program ma van dien bond. De eerste tochten zullen gehouden wor den op 2 en 3 Maart a.s. in Den Helder, Alkmaar en vele andere plaatsen, Ook werd er gesproken over e.en avond- vierdaagsche, welke waarschijn lijk tusschen 18 en 22 Juli 1946 op vele plaatsen en o,a. ook op Wieringen, gehouden zal worden. Dan zijn er nog vele andere tochten in petto, maar hierover zal nog nader bericht ontvangen worden. Tevens was er op genoemde vergadering gesproken over de uniformkwsstie. Het teune zal in de toekomst eenvoudig en niet opzichtig, moeten zijn Verder waren er punten be sproken, die niet voor Wie lingen van belang zijn. Hierna werd er door den Voorzitter gesproken over deel name aan den Jeugdraad. Er werd besloten om de leden hierover te laten beslissen op j de a.s. jaarvergadering in April, In de Rondvraag werden er| door eenige leden vragen ge-j steld over eventueele training in verband met de eerstdaags komende tochten. Besloten werd om Zondag 10 Febr. a.s. 's ochtends om half tien te j starten bij Concordia, voor de eerste trainingstocht. Alle j leden worden verzocht hieraan deel te nemen. Het gaat niet aan ongetraind in wed strijden uit te komen en het is gewenscht dat de leden van de Wandelclub allen deel nemen aan de trainingstocht, zoodat Wieringen op komende Concourstochten goed uit de hoek kan komen met een goed getrainde saamhoorige club. Sport staalt spieren. SCHOORSTEENBRAND. Voorbijgangers ontdekten Zondagavond tegen het. mid dernachtelijk uur een schoor steenbrand in den Mekkens- t u in weg te Hippolytushoef. Een vonkenregen verspreid de zich over de belendende perceelen. Nadat de bewoners (het gezin J. K.), waren gewaar schuwd werd het blus- schingswerk ter hand geno men, waarna het gevaar spoedig was geweken. SUCCES-NIEUWS. Voetbaluitslagen Zondag j.1. Succes I maakte de reis naar Amsterdam doch kwam onverrichter zake terug. In erband met het noodweer werd niet gespeeld. Succes II bond den strijd aan tegen Texel II en speelde 2-2 gelijk. Ook de ontmoe- j ting Succes 3 - Texel 3 ein digde in gelijk spel 3-3. Succes 4 won tenslotte met 5-3 van Succes 5 DEN OEVER. JEUGDWERK OOST-WIERINGEN De tooneelclub van de Zangvereeniging „Excelsior" te Den Oever heeft in studie genomen het toonéelstuk in 3 bedrijven „In de greep van den Mammon",' bewerkt door Bob Bertina. VOETBALCLUB „WIRON." Het eerste élft.al van de voetbalclub „Wiron" is in gedeeld in de 4de klas van de N.H.V.B., afd. F. Dank zij het zeer spf-utieve gebaar van de voetbÉj^T „Succes", kan „Wiron'*u in de ochtend uren gebruik maken van het Succestgnrein. Veel succes, Wiron BEf^TEMING. De Heer S. de Vries, hoofd der Chr. Nat School te Den Oever, is benoemd tot hoofd aan de Chr. School te Krom menie. 6 Februari Bijeenkomst Gymv. Ver. Gymlokaal 9 uur. 6 Februari Vergadering Fr. Gron. Coop. Beetwortel Sui kerfabriek in Café Bijlsma. Nam. 1 uur. 7 en 14 Febr. Volkscabaret in Cinema de Haan. Aanv. 7.30. 7 FebruariOpenb. Bijeenkomst in de Kapel den Oever. OnderwerpGodsdienst Opium voor het Volk Ja Aanvang 8 uur. 8 Februari zelfde onderwerp in Doopsgez. kerk H.hoef. Ned. Herv. Kerk. V. C. J. B. a.s. Vrijdag 8 Februari 's avonds 8 uur. IIET VOLKSCABARET OP REIS. Het Volkscabaret alhier, o.l.v. Joh. Stuivers, dat o.a. met groot succes optrad in Barsingerhorn, zal heden- avond een voorstelling geven in Hotel Igesz te Schagen. POLITIE. Verloren een bundel voor drachten, een wit met blauw gekleurde meisjeswant en een portemonnaie inh. f 45.-. Gevonden een zwarte da meshandschoen. Inl. Gem.-bode H.-hoef. DIEREN LIEF EN LEED. Deze film zal op Woens dag 13 Februari a.s. worden vertoont in Cinema de Haan. Een film voor oud en jong, toegelicht door den Heer G. Nieuwenhuijsen. Hierin zul len spreken de feiten over Dierenbescherming zooals dit in de praktijk wordt toe gepast. Wij wekken daarom ook iedereen op om deze film bij te wonen, 's Middags zal ec een voorstelling plaats heb ben voor jongleren van de o. 1. scholen en zal beginnen om 5 uur. B. B. N. HERVAT ZIJN WERKZAAMHEDEN. De Bond van Bedrijfsauto houders in Nederland deelt mede Onder presidentschap van oud-minister Ir. M. Bon-1 gaerts heeft de B.B.N., de', bond van bedrijfsautohou ders in Nederland, welke or ganisatie in de bezettingsja ren op Duitsch bevel werd opgeheven, na een daartoe ingestelde enquete onder de vroegere leden, die zich in groote meerderheid voor een heroprichting van de B.B.N, uitspraken. De taak van den B.B.N., die wederom als verkeers- bond zal optreden, zal voor namelijk bestaan in het ge-' ven van service aan het weg vervoer, terwijl daarnaast i de wetenschappelijke bestu deering en voorlichting met betrekking tot de vraagstuk ken welke de verkeersont- wikkeling in de naaste toe komst zoowel in binnen- en buitenland zullen beheer- schen, ter hand zal worden genomen. T O N E G I D O Wieringen. Alg. Ledenvergadering op VRIJDAGAVOND 8 FE- BRUARI 1946. 's av. 8 uur in Hotel DE HAAN te Hip polytushoef. Aller opkomst dringend gewenscht. HET BESTUUR. Waar blijven die mannen Vrijdagavond keerden de straatmakers, die in de Wie- ringermeer aan den Kwelweg een oprit van een brug her stelden, niet op den gewonen tijd terug. De vrouwen keken al eens uit, maar al wat kwam,, geen ech'tgenoot. jHet werd 8 uur, 9 uur, 10 uur, en de ongerustheid nam toe. Om tien uur ging een auto van de Fa. Daalder de Meer in om hen te zoeken. Het toevat wilde, dat de schaft- iceet van de straatmakers juist verplaatst was, zoodat ook deze niet te vinden was. De auto reed door naar Me- demblik, waar bleek, dat de auto een kapotte as had' en volgens een anderen chauf feur ergens aan den Kwelweg moest staan. Ook de auto bleek onvindbaar. Men vrees de dus, dat de auto reeds ge repareerd, was weggereden, en hier of daar in het kanaal was gereden. Doch geen spoor was te vinden in de moeizaam afge zochte bermen. Teruggekomen in Wieringen, besloot men weer terug te gaan met 20 man van de Hulpmarechaus see, om een uitgebreide speur tocht te houden. Inmiddels was het 2 uur geworden. De Hulpmarechaussee stond aan getreden, men zou vertrek ken, doch.... nog even wach ten Daar kwam een auto aan. En, ze waren het Wat een opluchting Wat was het geval Dej auto was door een reparateur uit Medemblik medegenomen om daar gerepareerd te wor den. Eerst moest echter uit Den Helder een nieuwe as gehaald worden. Deze was echter te lang. De arbeiders wachtten onderwijl in de schaft keet. Het werd steeds later, doch in de veronderstelling dat de auto wel gauw zou ko men, bleven zij op hun post inplaats van de kuierlatten op te nemen en huiswaarts te keeren. De verademing bij de vrou wen was groot toen manlief eindelijk om 2 uur 's nachts binnenkwam. TENTOONSTELLING CHRISTELIJKE KUNST. In het Parochiehuis werd Zondag een tentoonstelling ge houden van Christelijke kunst en Katholieke gezinsgebrui- j ken. Men kon er het leven j volgen van den Katholiek van wieg tot graf. Een rijke col lectie prachtige doop- en communieplaatjes, bidprentjes, devotieplaatjes uit verschil lende tijdvakken tot de mo dernste toe. Er was een schat van Katholieke kunst te be wonderen in schilderijen, Kerst kribben, Kruisbeelden, Ma-1 donna's en een keurcollectie van Katholieke lectuur. Curieus was nog een hoekje voor 100 jaar, waar men oude platen uit die tijd kon bewon deren. Tenslotte was er nóg een hoekje met huisvlijt te bewonderen, wat er kan ver richt worden als men in het gezin blijft 1 Al met al was het een prachtige inzet van de ge- zinsweek. De tentoonstelling is goed bezocht. We merkten o.a. ook den Burgemeester en diens echtgenoote op en het vrijwel voltallig bestuur van het N.V.H. Jammer is, dat er niet wat meer niet-Katholieken van de gelegenheid gebruik maakten, iets meer te weten te komen van het leven van hun Ka tholieke dorpsgenooten. SPELDEPRIKKEN van Spalier Spatspiegel. Het recht zaï zegevieren. Onze boeren zijn onlangs, door een in de omgeving van den polde-r verspreid blad, kwaadaardig' beschul digd van ontoelaatbare han delingen tijdens de bezet tingsperiode. De schrijver van deze beschuldigingen of hoe men deze laster nog verder op een nette manier aanduiden kan, schildert onze boeren als profiteurs e.d. Als antwoord hierop heb ben de gezamenlijke bestu ren der drie landbouworga nisaties een aanklacht bij de Justitie ingediend, zoo dat deze aangelegenheid ge rechtelijk zal worden behan deld. Voor den Wieringermee-r- boer, die zich door bovenbe doelden laster in zijn goeden naam aangetast voelt is dit de eenige juiste handelwijze. Verschillende personen echter hebben gemeend de strijdpen te moeten opne men. Dit lijkt mij, arme Spatter, onjuist. Dit. is geen onderwerp, dat men door heen en weer ge schrijf uitputtend kan op lossen. Want hetgeen in het door mij bedoelde blad, i.c. die Schager Courant (ik weet niet of ik de naam juist spel, want een abonnement erop heb ik niet door gebrek aan belangstelling)tot uiting- wordt gebracht komt neer op hetgeen reeds te Barsin gerhorn, ter gelegenheid van de huldiging van Minister Mansholt, werd bestreden, n.1. de minder goede naam van den Wieringermeerboer. Ik zal het toejuichen wan neer dit voor de rechtbank duidelijk recht gezet zal kunnen worden. Wij ingewijden weten hoe de Wieringermeerboer het hongerende westen van ons land te hulp is gekomen. We weten dat honderden on derduikers een goed tehuis vonden in den polder, hoe kinderen uit de steden hier een gastvrij onderdak von den enz. Publiceerde ons blad nog niet onlangs sprekende cij fers van den illegalen voed- selraad Met Minister Mansholt zeg ik. Spat.ter „De beschuldi ging als zou de Wieringer meerboer een zwarte hande laar zijn is een leugen." Dat er helaas uitzonderingen op dezen gulden regel zijn ge weest betreur ik zeer, doch dit geeft geen enkele letter van ons A.B.C., ook niet in de combinatie H.B. het recht den Wieringermeerboer in het algemeen zoo klakkeloos te beschuldigen. Na het vorenstaande zal het heeren ingezonden stukken-schrijvers en hun, die thans op een dergelijk product zitten te broeden, duidelijk zijn, waarom ik, Spatter adviseer „Beant woordt den zot naar zijne dwaasheden niet Spatter Spot.spiegel. TE KOOP GEVRAAGD 2 WITTE KELNERS - JASSEN groote maat. Brieven aan F. Brakenhoff, Smidssteeg 6, H.-hoef. Verantwoordelijk redacteur: tevens redacteur voor Wie ringen N. H. Klomp, Klieft- straat 12, Hippolytushoef. Telefoon no. 103. Redacteur voor Wieringer- meer J. H. de Graaff, Oos terhaven 46. Medemblik Telefoon No. 150. Verantwoordelijk voor ad vertentierubriek R. J. Rid der, Markt A 84, Schagen. Telefoon No. 455. Uitgave Stichting Flevo-Bode Voorzitter G. P. Kistemaker, A 63, Abbekerk. s Drukkerij Corn. J. Bosker, Hoofdstr. 14. Hippolytushoef. Telef. Hippolytushoef No. 19.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1946 | | pagina 2