WIERINGER NIEUWS WAARHEEN? SPORT en SPEL. WELKE VERSTEL- NAAISTER KUNSTKRING WIER IN GEN. De moeilijkheden waar voor het Bestuur van den Kunstkring zich geplaatst zag toen „Comedia" het con tract voor „De mooiste oogen van de wereld" moest opzeg gen, hebben gelukkig nog een gunstige wending genomen. Hoewel het programma van bijna alle gerenommeer de gezelschappen reeds over vol was en geen hunner ook maar één avond voor Wie- ringen kon vrijmaken is het tenslotte toch gelukt een goed gezelschap te engagee- ren dat met een der meest actueele stukken van dezen tijd zal optreden, n.1. „Oran je-Hotel," te spelen-door het Zuid - Nederlandsch - Too- neel, o.l.v. Pierre Balledux. Het stuk geeft fragmen ten van de toestanden die heerschten in de strafge- genis te Scheveningen tij dens de Duitsche bezetting. Overal elders had dit stuk een uitstekende ontvangst. Het is sterk realistisch adem benemend spannend en zal ook hier ongetwijfeld diepen indruk maken. De opvoering vindt plaats in Cinema de Haan op Maan dag 4 Maart a.s., aanvang 8 uur, zaalopening 7.30 uuu. De reeds aan de leden ver strekte kaarten blijven gel dig. Voor niet-leden zijn nog enkele plaatsen disponibel. Men wendde zich hiervoor tot het bestuur van den Kunstkring. Niemand verzuime dezen avond bij te wonen. GUIDO GEZELLE-AVOND. De Guido Gezelle-avond j.1. Zaterdag in het Parochiehuis (uitgaande van de' Kunst kring) heeft aan vele bezoe kers uren gegeven van waar kunstgenot en groote leering. Pastoor Van Kouwenhoven, die bij de opening z'n ver heugenis er over uitsprak, dat zooveel jongelui aanwezig wa ren, gaf een resumé over het leven en werken van dezen grooten Vlaamschen dichter, die men mocht beschouwen als een der voorvechters van de Nederl, letterkunde. Verschillende gedichten van Guido Gezelle, die afwisse lend op zoo uitnemende wijze werden gedeclameerd door pastoor v. Kouwenhoven en de dames Jo Mortier en Truus Kremer-Bosker, maakten een diepen indruk op de aanwe zigen. Ook de zangeres, Mw. Lo- meijer uit Rotterdam, die eeni- ge op toon gezette gedichten vertolkte, droeg rtiet weinig bij tot het welslagen van de zen avond. Zooals gezegd, het waren uren van waar kunstgenot en wij spreken de hoop uit dat de Kunstkring meer van der gelijke avonden organiseert. In de laatst gehouden alge meens vergadering van Tone- gido werd in de plaats van den Heer Tj. Landman, tot bestuurslid gekozen de heer J. Blaauboer. De elftal-com missie werd samengesteld uit de heeren J. Molenkamp J. D. Kooij en H. v.d. Schaaf. DE SCHEERZEEP WORDT NA 3 MAART AFGELEVERD Het Centraal Distributie kantoor deelt mede, dat de scheerzeep op bon T 18 der tabakskaart na 3 Maart a.s. zal worden afgeleverd. De aandacht wordt er op ge vestigd, dat een stukje scheerzeep 50 gram en niet 45 gram weegt. Den Oever. UITVOERINGEN VAN DE VRIJE KINDERGROEP TE DEN OEVER. De eerste uitvoering, op Vrijdagavond, werd verzorgd, door de Kleintjes o.l.v. den Heer D. Steeman, Mevr. Tij- senBosker, als voorzitster wekte in haar openingswoord de jongens uit Den Oever op, om mee te gaan doen1 aan dit mooie jeugdwerk, daar er nu bijna geheel ge-; werkt moet worden met! meisjes. Een zestal liederen werd duidelijk, vlot en goed, gezongen. Vooral het laatste nummer, Kinderliederenpot- pourri dpor H. C. Koek, viel: zeer in de smaak van heti publiek. Het. kinderzangspel i „Dromeiaar", werd met volle overgave door de kinderen gespeeld en gezongen. Hetl eerste bedrijf was hetaar digst, oihdat daar de meeste actie in zat, maar toch was| het wei een aardig geheel, i In de pauze was er een verloting met fraaie prijzen.' Bij de sluiting bood Mevr. TijsenBosker den Heer D. Steeman een enveloppe met inhoud aan als blijk van waardeering voor het vele^ en moeilijke werk door hem,1 in het belang van de jeugd,; verricht. Ook de pianiste Mevr. Wilms, ontving een enveloppe. De tweede uitvoering, op Zaterdagavond, werd uitge-r voerd door de grooteren. Zij, zongen op keurige wijze een| vijftal liederen, waarna het| jeugdtooneelspel. „De Stuk-; gedanste Schoentjes" werd opgevoerd. Dit stuk boeide j van het begin tot het eind.) Coulissen, Costuums, zang, en spel vormden een prach-j tig geheel, zoodat alles uit-j stekend verzorgd was. Ook! nu wprd een verloting ge- j houden met. vele fraaie prij-i zijn. I Jammer, dat op beide avonden waarvan alle baten: ten góede komen aan de' Kleuterschool, de zaal niet geheel gevuld was. Velen kunnen deze jeugduitvoerin- gen echter nog gaan zien, want beide avonden worden; herhaald. UITVOERINGEN Kon. Muziekvereen. Harmonie Harmonie had Zondag en Maandag twee volle zalen te boeken, al mag dan de twee de avond beier geslaagd hee- ten dan de eerste. Inderdaad was 't muzikale gedeelte Zon dag niet vlekkeloos, en bij het tooneel in 't eerste be drijf werd teveel „getrokken", waardoor aan 't spel afbreuk werd gedaan. Nu moet er bij gezegd worden, en de voorzit ter van Harmonie heeft dit Maandagavond ook uiteengezet, dat dit stuk „Emancipatie" of „De Macht der Vrouw" geko zen werd, wegens z'n opbou wende tendenz, en dat is in lezen tijd toch wel noodig f Bobariestukken, waar niets in zit worden maar al te veel voor 't voetlicht gebracht, Al staat de jeugd daar wat on wennig tegenover de leering die er van dit stuk uitging kan bij hun zelf van groote moreele waarde zijn Op de tweede avond werd dit begrepen! Toen was Har monie in 't concert en in het spel weer uitermate op dreef, er werd pracht werk geleverd, en het warme ap- nlaus bewees dat de Vereeni- ':ng haar oude roem had ge handhaafd. BIEREN LIEF EN LEED. Bovengenoemde film werd; vorige week vertoond in Ci-| nema de Haan en toegelicht' door den heer G. Nieuwen-1 huijzen, directeur van de' Ned. Ver. tot Bescherming: van het dier te Den Haag. De middagvoorstelling was een waar succes, de jeugd kwam zeer talrijk op en de spreker wist zijn gehoor goed te pakken. Op boeiende wijze schetste de spreker goed en kwaad in het leven der die ren en wees op de beteeke- nis van de dierenbescher- rning. Hoe intens er tijdens de filmvoorstelling werd me degeld bleek wel uit de spon-.:J^uitroepen van goed' of -afWuring. 'siWonds had er een film voorstelling plaats voor de; ouderen, de zaal was go^d bezet. Obk hier werden cle wreedheden die menschen den dieren aandoen in woord en beeld belicht. Zeer zeker een interessan te en leerzame avond. Na de filmvoorstelling werd overgegaan tot het oprich ten van een plaatselijke af- deeling. NED. HERV. KERK. a.s. Vrijdag 22 Februari a.s. 's avonds 8 uur V.C.J.B. Warmbloedpaardenstamboek Op te te Assen gehouden premiekeuring werden tot kampionen uitgeroepen No- blessé, van H. Bolt te Gro ningen en W. Makken te Eel de en Titiaan van stal Melle- ma te Finsterwolde. 20 FebruariVerg. voer veehouders, café Laan, Winkel. 20 Februari10 uur Beurs Winkel. 22 Febr. en 1 Maart Uitvoeringen Vrije Kindergroep in zaal Wiron te Den Oever. SUCCES NIEUWS. De uitslagen van Zondag jl. zijn als volgt Succes 1 - S.D.W. 0—3 Succe's 2 Tex. Boys 31 Succes 3Tex. Boys 2 11 Z.A.P. 3Succes 4 15 Z.A.P. 4 Succes 5 uitgest. I H.R.C. aSucces a 10lj Van cle 10 te behalen pun-1 ten werd clus de helft bin-j nengehaald. Jammer was het: clat het le elftal opnieuw' een nederlaag te slikken! kreeg. Het is wel geen schan-j dtï om vain een elftal als S.D.W. te verliezen, maar, de wijze waarop verloren, wordt toont aan, dat onze' ploeg technisch zoowel als tactisch over het algemeen j veel te kort schiet en dat is! niet altijd door hard wer ken te overbruggen.. Wil men tot betere.resultaten komen,; dan zal er hard en onder deskundige leiding getraind moeten worden. Voor de rust boden de Successers ver woede tegenstand en wisten; de stand gelijk te houden. Toen Succes na de rust1 met het windvoordeel start te lag zag het. er niet naar uit, dat verloren zou wor den. Zij trokken onmiddel lijk ten aanval. De Amster dammers hielden echter het hoofd koel en door wel over- j wogen spel namen zij het' initiatief geleidelijk over. en wisten door uitstekend I combineeren de stand totj 3o op te voeren. De scheids rechter leidde correct. Succes 2 deed het betel en versloeg Tex. Boys op nieuw. thans met 31. Het 3e elftal liet zich door Tex. Boys 2 een puntje ont futselen. Wat beter schieten jongens. Het 4e elftal ging op den goeden weg voort en wist overtuigend van Z.A.P. 3 te winnen. De adspiranten verloren opnieuw met groote cijfers. Het eenige lichtpunt was dat het door Succes inder tijd ingediende protest tegen; de uitslag Succes 1Scha- 1 (12) werd gewonnen, zoodat deze uitslag is gewij zigd in 2—2. SPELDEPR1KKEN van Spalier Spotspiegel. Iets over de a.s. gemeente raadsverkiezing t Stond in de Flevo-Bode! (Donderend applaus van onze 10 vurigste aanhangers voor de primeur). De Wie- ringermeer zal, zijn eerste gemeenteraad zelf gaan kie zen, want zelfs de Ameri- kaansche soldaten hebben •in het volle ornaat van vechtersbazen ver van huis aan de verkiezing van hun President mogen meehelpen. Nu heeft kiezen wel iets van vechten. Zooals ik de zaak, t.w. het verkiezen van leden van on zen gemeenteraad, thans zie, doen zich daarbij ver schillende problemen voor. Allereerst ka.i ik de-over eenstemming met die stem mende Amerikaansche sol daten en het stemmende, over het geheele land ver spreide Regiment Wieringer- meerpioniers. die niet van vechten houden, niet direct onderkennen. Wel komt het mij voor dat ónze kiezers noodzakelijk moesten kunnen beschikken over Amerikaansche solda ten-jeeps om tijdig ten stem- bureele te Lutje-Kolhorn in den „zwarten polder" (met den weidschen naam van „Raadhuis" getooide gebou wencomplex van het ge meentelijk polderbestuur), aanwezig te kunnen zijn, om te komen tot een zoozeer gewenschte evenredige ver- genwoordiging, voer de be hartiging der vele en veler lei belangen, die de Wierin- germeer en zijn bevolking- eigen zijn. Echter zal deze wensch nier in vervulling kunnen gaan, noewel ae jeeps anders xnc l aan den kant. zouden ocüOeven ie worden gezet, uaar men er zien vooral aan den Uudelanaerweg reeds voor interesseert om met een aan te koopen Jeep te gaan ploegen. Terzake komend de leismoeilijkheden zullen, voor velen vrij groot zijn. Vooral van aroeiderszijcte zullen deze moeilijkheden welhaast onoverkomelijk zijn. Ten eerste loonderving', ten twee- ae verlofaerving en ten der- ae, (last but not least.) de nnancieele zijde van dit probleem der verkiezing van i epresentanten. nier ligt wellicht een mooie taak voor de kiesver- eemgingen, die thans onder den uniformen naam van „Draagt elkanders lasten" wellicht het vervoer van hun leden ten ook niet-leden uit p ropa gandistische overwe gingen) gemeenschappelijk kunnen trachten te d'ragen. Voor het kastekort zou men eventueel een bijdrage kun nen eischen van de Schatie- Enquête-comrnissie als „bij komende kosten van geleden oorlogsschade", In deze aangelegenheid zal het aldus verkozen college van vroede vaderen der ge meente Wieringermèér t.z.t. ongetwijfeld gunstig advi- seeren Misschien ook heeft de Minister bij het ontwerp-wet reeds een subsidie-regeling voor „getroffen kiezers" in studie genomen Een mooie, oplossing is ten slotte dat men deblokkeering krijgt om gespaarde spie te spuien. Spatter Spotspiegel. WATERVOGELS III WIRON 3- Wiron I speelde Zondag I te Den Helder haar eerste competitiewedstrijd tegen Watervogels III en wist. de-; ze te winnen met 53. Bra vo Wiron Ga zoo door j Na de aftrap speelde Wiron eerst wat onwennig, maar gaandeweg werd dit beter, vooral toen na 10 minuten' van E'ekelen de score open-i de met een fraai doelpunt. Kort daarop maakte Water-1 vogels gelijk. Door doelpun ten van Hermans, van Eeke- len en Krin ging- de rust met de stand 14 voor Wiron in. Na de rust zetten de Wa tervogels meer zeilen bij. wat hun na een kwartier een j doelpunt opleverde, en 101 minuten later weer een. Nu i moest Wiron oppassen om I de overwinning te behouden. Bakker zorgde hiervoor, j vergrootte cle voorsprong opnieuw en bracht de stand op 53 hetgeen tot het einde van de wedstrijd zoo bleef. Het was een sportieve en aardige wedstrijd, waarin Wiron zich best heeft ge weerd. Aan de drie tegen- punten heeft de keeper geeni schuld, daar ze onhoudbaar' waren. De leiding was uit stekend en berustte bij A. G. v. d. Linde, consul van de! K.N.V.B. I TONEGIDO NIEUUWS. Zondag j.1, speelden onze Dames tegen J.V.C, II. J.V,C, I was voltallig, terwijl Tori. met twee invalsters, welke' zeer goed voldeden, uitkwam. Voor rust wist Tr. Kooij' met een mooi berekend doel punt Ton. de leiding te geven i Ook na de rust wist Ton. we-1 derom door Tr. Kooij, welke I zich handig vrij speelde, het j net te vinden, zoodat het ein-i de kwam met een welver-1 diende 2-0 overwinning. Het was een forsch doch fair gespeelden wedstrijd. Tr. Ottens met Zw. v. Klinken, als back speelden een prach-j tige wedstrijd. De J.V.C. voor hoede kon geen behoorlijk schot lossen. R. v.d. Veen als rechtshalf speelde uitstekend vooral na de rust was haar opstellen en afnemen geweldig Ook in de voorhoede klopte het goed. Kortom, er waren geen zwakke plekken en zoo moet het zijn. Aleen dames vlug afgeven en niet de bal te lang bij jej houden. Er was veel publiek, dat volop genoot van het mooie spel. Scheidsrechter Steigstra leid de correct. BUIDGE-NIEUWS. De Bridgeclub Wielingen nam Zaterdag j.1. met 12 paren deel aan een drive in Sehagen, waar bridgers uit Sehagen en omgeving (in totaal 144) in 9 groepen te gen elkaar uitkwamen. De resultaten waren ditmaal matig. Slechts 2 koppels vie len in de prijzen n.1. Rijkers- Bosker (inv.) in de A-groep, als eerste en Kuiperv. d. Velde in de E-groep als tweede. Laatstgenoemden met de uitstekende score 43. Desondanks no. 2. De eer sten in deze groep hadden nl. 451/- pnt. 4 koppels bezetten een eervolle 3e plaats t.w. Dam- Dcijkers Klomp-Montulet, SmitSpaander en Slikker- Doves. No. 4 waren Kooij de Haan in de H.-groep. De overigen werden lager geplaatst voelt zich geroepen het RUSTHUIS NOORDERLICHT te. Hippolytushoef BIJ TE STAAN Goed loon. Goede behandeling.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1946 | | pagina 2