WIERINGER NIEUWS WAARHEEN? MET DE STOOTTROEPEN NAAR SNDIE. NIEUWE BONNEN. De Beurs le Winkel REVUE „ELCK WAT WILS", Na weken van uiterste voor-' bereiding vond Maandagavond in Concordia de premicre plaats van de Succes-Revue ,,'Elck wat Wils", door Mevr. Kooij-van Savoijen, opgedragen aan onze populaire voetbalclub De Voorzitter van Succes, de Heer Nieuwbuurt riep de geheel gevulde zaal een har-| telijk welkomstwoord toe en schetste de vele moeilijkheden1 die voor deze opvoering wa- jen te overwinnen geweest. Hierna volgden de verschil lende tafereelen zich in bonte afwisseling op. Samenspraken, zang, dans, muziek, komische en gevoelige tooneeltjes, die zeker niet in het minst door de fraaie ensceering het ge heel tot een buitengewoon aantrekkelijk kijk-hoorspel maakten, waarin ieder volko men opging. Decors en costu- meering waren eveneens uit stekend verzorgd. Het zou te ver voeren het uitgebreide smaakvol inge richte programma punt na punt aan een beschouwing te onderwerpen. Deze waardeert in het bijzonder dit, gene dat,' maar het geheel viel in zeer goede aarde en het was ec.ht ,,Elck wat Wils.' Succes heeft met deze re-1 vue een goede beurt gemaakt en zij is een bezoek ten volle waard. Geen wonder dat de prae- ses glunderde toen hij aan het slot alle medewerkenden dank bracht voor het gepresteerde en inzonderheid de welver- diende hulde betuigde aan de samenstelster Mevr. Kooij. Met een gezellig bal werd deze avond besloten. Ook Donderdagavond trok de revue weer een volle zaal en werd er volop genoten. De Heer Metselaar sprak een slotwoord en bracht de dank der vereeniging over in een algemeene bloemenhulde» FILM-AVOND JEUGDRAAD. De Jeugdraad heeft het ini tiatief genomen voor het ver- toonen van 2 zeer leerzame films t.w, „De Texelfilm" en een film over Atoomsplitsing, waarvoor zeker groote belang stelling zal bestaan. Mede door het uitgebreide voorprogramma zal het een pracht-avond worden. De films draaien Dinsdag 5 Mrt, a.s. in Cinema de Haan Aanvang 8 uur. POLITIE. De Heer M. Nipperus, op perwachtmeester groeps commandant. der Mare chaussee, alhier, is bevor derd en zal m.i.v. 1 Maart a.s. worden gedetacheerd als afdeelingscommandant der Marechaussee te Alkmaar. Als waarnemend groeps-1 commandant te Wieringen' zal m.i.v. dien -datum optre den de Heer L. H. Eits, wachtmeester der Mare chaussee, alhier. POLITIE. Verloren een wagenlijn. Gevonden een paar wan ten. Inl. Gem.-bod- 71 HENGST GOEDGEKEURD. De hengst „Figaro" van de plaatselijke hengstenveree- niging is op de hengstenkeu- ring te Haarlem wederom goedgekeurd. VESTIGINGSWET. Ingevolge de Vestigingswet Kleinbedrijf is aan de Fa. Engel, Westerklief 5, alhier (vennooten dezer firma zijn de heeren P. Engel en M. Vroone), vergunning ver leend tot het vestigen van een inrichting bestemd of mede bestemd voor de uitoe fening van een radioherstel- lersbedrijf annex kleinhan del in radiotoestellen en -onderdeelen, in het perceel Westerklief 5 te Hippolytus- hoef. SPORT en SPEL. BRIDGE NIEUWS. KraanBlaauboer kampioen! Door de uitslagen van Dinsdag j.1. in de laatste competitiewedstrijd eindig den Kraan—Blaauboer met een score van 38 punten als no. 1, waardoor zij in de hoofdklasse het kampioen schap behaalden, mede door het gedeeltelijk falen van hun concurrenten Kuiper v. d. Velde, die thans met 28 punten ver achterbleven. Laatstgenoemden bezetten thans de 2e plaats. In den strijd om de derde plaats zegevierden Kooijde Haan door een goede score van 35, gevolgd door KlompMon- tulet. Met 26 pnt. kwam het zeer wisselvallig spelende koppel NieuwbuurtHof dit maal niet aan bod. Smit Jongkind maakten nog een goede beu-rt met 37 punten hetgeen hem vóór Dekker Garrelts de 6e plaats be zorgde. De eindstand in de A.- klasse luidt als volgt 1. Kraan-Blaauboer 38 567l/2 2. Kuiper-v.d.Velde 27 559'/.- 3. Kooij-de Haan 35 505'/- 4. Klomp-Montulet 32 497'/2 5. Nieuwbuurt-Hof 26 495 6. Jongkind-Smit 37 487' 7. Dekker-Garrelts 29 479 8. Deijkers-Mooij 28 475'A De uitslag in de B.-lijn was als volgt 1. Russelm.-Molenk. 22 p. 2. Slikke-r-Doves 19'/2 p. 3. Takes-Keijzer 18'p. 4 Engel-Rijkers 181/* p. 5. Dames Jongkind- v. d. Velde 16 p. 0. Smit-Spaander 16 p. 7. Ruijs-Wit 15'/2 p. Kier moet nog 1 wedstrijd gespeeld worden Smit Spaander leiden nog met 1 ount voorsprong op hun con currenten TakesKeijzer. BRIDGE PROBLEEM. Sch. A. 2 Ha A. h.v. Ru A. 9.3.2 KI. A. 5.4.2. West Sch. b. 10 Ha. b. 8.3.2 Ru. 8.7.4 KI. V. 10.8.6. Zuid Sch. h.v. Ha. 10.9. 7.6.5.4 Ru. h. 6.5 KI. h. 3 Oost Sch. 9.8.7.6.5.4.3 Ha. Ru. V. 6.10 KI. 6.9.7. Zuid speelt 6. Harten W«st. komt uit met Sch. B. 2 MaartDe Heer Vermeulen spreekt in Geref. Kerkge bouw in de Beltstraat H.-hoef. 2 en 3 MaartFilm Cinema de Haan Demonen der Duisternis. 2 en 3 MaartRevue „Elck Wat Wils" in Concordia. 3 Maart Voetbal Succes 1 Schoten 1. Aanv. half drie. 8 uur Kunstkring Cinema de Haan. „Oranje Hotel", Zei. Ned. Tooneel. Film Jeugdraad Cinema de Haan Texelfilm, Atoomsplitsing enz. Aanvang 8 uur. Beurs Winkel. Aanvang 10 uur. Lichtbeeldenavond in lokaal S. Kaan, H.-hoef. Kerkdiensten Wieringen ZONDAG 3 MAART. NED. HERV. KERK. H.-hoef 10.30 de hr. v.d. Berg Den Oever 2.30 de hr. v. d. Berg. EVANGELISATIE. H.-hoef 10 u. de hr. O. Deen Den Oever 10 u. cd. Doorn. W.-land 2.30 cd. L. Doorn. CHR. GER. KERK Gebouw Land in Zicht 10 en 3 uur de hr. G. Visser. GEREI'. KERK. H.-hoef 10 uur Leesdienst. H.-hoef 2.30 Ds. Schenkev. Den Oever 10 uur Ds. Schenkeveld. Den Oevy^É uur Leesdienst. RHÜTH KERK Zondag Quinquagesima 7.30 Vroegmis 9.30 Hoogmis 1 2.30 Lof geen Congregatie; Dinsdag Vastenavond, geen Lof Woensdag Aschwoens- dag begin van de 40 daag- sche Vasten. 6.45 Aschwij ding 7 Gez. H. Mis7.45 Stille H. Mis Deze week iedere dag 2 H. Missen, om 7 uur en 7.45. Van 9 tot 19 Maart zal hier een reeks voordrachten ge houden worden over het doel van het menschelijk leven God en de Eeuwigheid. Volgende keer komen hier nadere berichten over. De toegang is vrij voor een ie der. DEN OEVER. Op Maandag 25 Februari werd op de ontspannings avond van „De Kraaien" de volgende partijen gespeeld Schaken II. de GrooteSchuif 10 J. ThomaN. Rotgans 10 J. KroonG. Komduur 01 J. PostJ.Kuiper 01 SteemanG. Hekman V2-V2 Donkerbr.Houwing 10 J. KaleveldBrouwen 10 C. de HaanBerghorst 10 WerkhovenJ. de Boer 10 H. HouwingDonkerbr. 10 Dammen VliegenthartHamstra 11 A. LuikensD. de Jong 20 Voor dammen is de be langstelling nog niet erg groot. Er zijn toch nog wel rnéër damliefhebbers op Oost-Wieringen Ook de bridgers ontbraken, hoewel we toch minstens één team hadden verwacht, nog op het appél. En waar blijven de dames Ze schitterden van avond nog door afwezigheid. Maar we prepareeren ons voor de volgende week op massale opkomst. Uitslagen Schaakclub Wes- terland volgend no. 4 Maart 5 Maart 6 Maart 7 Maart Geldig van 3—16 Maart. KA, KB, KC 603. C60 t.m. 066 800 gr. brood 067 200 gram bloem 068 400 gram suiker 069 125 gram boter 070 250 gram margarine 071 100 gram vet 072 100 gram kaas B 16 res. 800 gram brood B 17 res. 1 kg aardappelen LA, LB, LC 602. 029, 030, 031 100 gr. vleesch 025 2 kg aardappelen A 10 IV* liter melk B 10, C 10, 3 liter melk KD, KE 603. 560, 561 800 gram brood 562 200 gram bloem 563 500 gram suiker 564 250 gram boter 565 125 gram margarine 566 100 gram kaas D 16, D 17 res. 400 gr. brood E 16 res. 500 gr. rijst of kindermeel. D 18 reserve 1 ei LD, LE 602. 529, 530, 531 100 gr. vleesch. 525 1 kg. aardappelen D 10. E 10 5 liter melk TABAKSKAARTEN enz. T 15 2-rants. tabaksart. V 15 100 gr. ch. of suikerw. X 15 2 r. tabaksart. 4 Nov. 1945. 's Morgens half elf. Ziezoo, we gaan weer ver der. Op 't oogenblik zit ik hier in de Canadian Writ- ting Room aan een lange tafel, met een open haard vuur van lekker knappende houtblokken achter m'n rug, terwijl de radio zachte dans muziek speelt. Wat wil je nog meer Alle jongens hebben van daag verschillende diensten helpen in keuken of cantine enz., werkelijke militaire dienst is er niet, en ik ben vrij. Een goede gelegenheid om verder te gaan met ver tellen. Toen we voet op Engelsche bodem zetten, was mijn eer ste indruk, dat alles ei- even massaal is. In Dover reden lange treinen zoo van het perron op een boot. In deze stad leek mij weinig vernield door oorlogsgeweld, zooals trouwens geheel Epgeland er weinig beschadigd uitziet. Na in Dover te hebben gegeten vertrokken we om half negen weer in een prachtt-rein, waarvan zelfs de 3e klasse-coupé's mooie, met pluche bekleede, banken hadden. Na een mooie treinreis langs verschillende steden arriveerden we om half twee in onze kampstad Aldershot Direct werden ons barakken aangewezen. De bedden ston_ den al klaar kribben met een driedeelige matras en zes dekens. Doodvermoeid gingen we allemaal aan stonds naaf bed, vol ver wachting, het kamp bij dag licht t.e zien. De volgende morgen, Zon- aag, stonden we op tegen do tijd van het middagmaal. De voeding is in Engeland uitstekend. Elke maaltijd bestaat uit vijf of zes ge rechten, van alles een paar lepels vol, en heerlijk bereid. Natuurlijk weet men als vreemdeling niet altijd, wat men voorgezet krijgt, doch men eet maar. Vanmorgen hadden we bijv. twee sneed- jes brood, waarvan er één in boter of zooiets geroos terd was, een bordje drooge vlokken, die op havermout leken, doch naar cacao smaakten, en waar wat melk overgegoten werd, jam en gebakken ham en als des sert een stuk krentencake. En in die geest is de geheele voeding Het is hier geen kazerne, maar als het ware een stad van barakken, alle van steen gebouwd. Iedere barak biedt plaats aan vijftig man. ver deeld over twee zalen. In het midden liggen een waschlokaal en een kamer voor den barakcommandant, cl. i. onzen sergeant, en de vijf korporaals. Het kamp is geweldig groot, met verschil lende wegen er door heen. Er zijn theaters, bioscopen, danszalen en verschillende Engelsche, Canadeesche en Hollandsche cantine's. Over dag mogen we de stad niet in en moeten in onze ba rakken blijven, want nu eens moet er wat worden ingele verd, dan weer wat afge haald of maat genomen voor onze nieuwe uniformen. Ook wordt er wel eens een mars gemaakt. Door den Heer H. A. Giesen werd namens de Commissie tot behartiging der belangen van de geëvacueerde Wierin- germeerbewoners Woensdag j.1. het volgende bekend gemaakt Loonen Er komen vele klachten binnen van uitbeta lingen van te hooge loonen,! Deze boven de overeengeko- men loonen. Men worde ge-; waarschuwd, zich aan die loo nen te houden, daar .er over gedacht wordt bij overschrij-' ding ervan de uitkeeringen van Landbouwherstel in te houden. Arbeidsbemiddeling. Ir. Ovinge, Rentmeester der Domeinen en Inspecteur Dienst Landbouwherstel maakt be kend, dat door landbouwers in de omgeving van Wierin gen zonder tusschenkomst der arbeidsbemiddeling arbeiders bij de D.U.W. worden wegge haald. Dit is NIET toegestaan Wanneer niet de Arbeids bemiddeling wordt ingescha keld, zal Ir. Ovinge er toe moeten overgaan, de vergoe dingen door Landbouwherstel in te houden. Men houde hier rekening mede Uitbetalingen voorschotten Landbouwherstel. Niet alle landbouwers zul len aanspraak kunnen maken op de in uitzicht gestelde voorschotten van Landbouw herstel, dit zit n.1, vast op den Inspecteur der Belastin gen. Indien alle boeren een1 blanco register hadden, zou den uitbetalingen direct plaats vinden. Voorloopig wordt ove rigens zeer binnenkort tot 1 Mei f 300 per HA uitbe taald (grasland minder), tot een maximum van f 10,000 ge deblokkeerd, rest geblokkeerd Na iyiei zal verdere deblokkee ring [nog nader vast te stel len) kunnen volgen, terwijl verwacht mag worden, dat in- tusschen de vergoedingen voor andere schaden ook zijn ge regeld. Diegenen, die niet versche nen zijn, of geen oproep van Comm. Landb.herstel hebben ontvangen, bestaat alsnog ge legenheid zich bij de Com missie te vervoegen en wel volgende week Maandag, Dins dag en Donderdag in Café Boontjes „De Gouden Engel" te schagen van 9-12 en van 1 -3 uur. Zij, die bezocht zijn door ae ComniioSie werktuigen v d. Molest.verzekering, behoeven geen nadere opgave te doen Mededeeling voor de Mid denstanders. Voor herstel-crediet kan men zich wenden tot de Mid denstandsbont te Schagen. Klachten over het vervoer van arbeiders per auto kunncu weiden ingediend bij de boe ren G. P. Kistemaker KI. v.d. Veen en Vos, of bij den Leer v. Wieren, telefoon 58 Oostwaard. Onderstaande pachters kun nen hun geld voor puinruimen ten kantore van den Dienst Wederopbouw afhalen Fedde Kies. Andijk J. van Oevelen, Winkel M. Vossen te Westwoud N. Mooij te Heerhugowaard; G. Beetsma W. v. Onna te Onderdijk K, D. Meindersma te Winkel; F, J. Stam te Medemblik A. J, Tolsma te Tritzum J. Evers te Bergen Bisschof Tulleken, M. de Jonge en G. Schenk te Anna Paulowna; J. Hartland te Schoorl W, de Feijter te Oostwoud J. Brugman, Schelpenbolweg C, Laan Jz., Onderdijk J, A. van Dis te Spanbroek. Door den heer P. G. Luth zijn destijds landbouwwerk tuigen afgestaan aan Dienst Landbouwherstel voor de Beemster. Van deze werktuigen zijn 4 eggen zoek geraakt en kan de Dienst deze niet terugle veren. Het betreft hier 1 zware onkruideg 1 lichte onkruideg (Sack); 1 stel zwa re kromtandeggen 4 velds 1 stel lichte kromtandeggen 3 velds. Is er iemand die niet zijn eigen eggen heeft teruggekre gen of die andere inlichtingen kan verstrekken

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1946 | | pagina 2