WIERINGER NIEUWS DE STOOTTROEPEN NAAR INDIE. SPORT en SPEL. WAARHEEN? LEZING VEREENIGING BIJENTEELT. In Hotel Kaan te H.-hoef werd Donderdagavond door bovengenoemde vereeniging een lichtbeeldenavond gege ven voor leden en belang stellenden. Dat ook te Wieringen bij velen het imkersbelang in het bloed zit, bewees wel de goede belangstelling voor deze avond. De Voorz. de heer R. Kat, kon dan ook aan een vrijwel gevulden zaal het welkom toeroepen, waar ook de da mes vertegenwoordigd waren. Voortgaande in zijn ope ningswoord, gaf Voorz. eeni- ge toelichting over het pro gram van dezen avond, het welk behelst een serie lantaarnplaatjes te vertoo-| nen waardoor het bijenleven meer aanschouwelijk kan worden bezien. Nadat de heer Kat de Secr. der ver- eeniging de heer J. v. d. Ham als spreker had ingeleid wer- j den de lantaarnplaatjes ver-1 toond. Allereerst liet men het oude korven-systeem en zijn vele bezwaren zien.j later vereenvoudigd door de; intrede der kasten. Een vol volk telt van 1020 duizend bijen waaronder dan tevens; resorteert de geheele hof houding. Het bijenleven van af de eivorming, larve, pop tot bij, werkbij, dar of ko ningin werd achtereenvol gens vertoond en waar noo- dig zeer duidelijk toegelicht door den heer v. d. Ham. Het proces van eitje tot werkbij duurt zéér kort. Op den leeftijd van slechts 2 weken beginnen deze altijd werk zame bijtjes reeds mee te werken aan het groote ge heel en sterven in de verza- melcampagne al zeer jeug dig. De Koningin, waarop in het bijenleven alles draait, fungeert bijna uitsluitend als machtig eierproducent. In de w in ca mpagne levert ze dage- lijksch honderden eitjes af in de speciale cellen daar voor en deze eitjes worden aanstonds reeds omgeven door voedsel. Na haar bruids vlucht, waaraan haar min naar sterft, is ze bij een, ge slaagden vlucht 5 jaar be vrucht. Bijzondere aandacht werd besteed aan de verzameling- van nectar en stuifmeel, waarvan de bijen zelf het zoo begeerlijke en door sur rogaten niet te vervangen product honing samenstel len. Voorts bleek zeer overtui gend dat de bijenteelt een tweeledige beteekenis in zich draagt, doordat ze honing verzamelt doch tevens voor de landbouwers een te mis schien nog vaak onbekende weldoener is, doordat ze de bestuiving zoo steek stimu leert, hetgeen bij koolzaad en soortgelijke gewassen ge wassen alsook bij ooftboo- men een belangrijke méér opbrengst geeft. Na afloop bracht de heer Kat hartelijk dank voor de opkomst, doch bijzonder aan den heer v. d. Ham voor diens duidelijke en zakelijke toelichting bij de plaatjes. Als eerst.e succes dezer a- vond lieten zich een drietal nieuwe leden inschrijven. Bijenleven. Officieëele bekendmakingen. t TERAARDEBESTELLING M. J. BOSKER. Onder groote belangstel ling werd Maandag de heer tvl, J. Bosker, jeugdherberg- vader van de Jeugdherberg „Nieuwland" -te Oosterland ter aarde besteld. De hr. Bosker was in deze Gemeente een populaire per soonlijkheid en een stuw kracht van 't vereenigings- leven te Oost-Wieringen. Dit kwam naast de tref fende woorden, die de Eerw. Heer v. d. Berg en Ds. van Beek spraken tot uiting in de woorden van den hr. Jac. Bakker, als voorz. van Har monie „Apollo" en dir. van de Mandoline Vereen. „Oost Wieringen," en door den Heer Glabbeek als dir. van de Zangvereen. Excelsior en andere vereenigingen. De heer de Voeght sprak als collega-ambtenaar van de Distributiekring Wierin- germeer, waarvan het -ge heele ambtenaren-corps aan wezig was, getuigende van de groote kameraadschaps zin, die in de afgestorvene leefde. De heer J. Bosker Jz. gaf weer hoe 't gezin een goed echtgenoot en vader verliest, en de familie een beste broer, maar dat zijn edel karakter in dankbare herinnering zal blijven. Nadat een koraal van 't orgel in de kerk staande werd aangehoord en de Zangvereeniging 'n Memorie had gezongen werd de kist bedolven onder bloemen uit de kerk grafwaarts gedra gen Daar speelde Harmonie A polio een koraal terwiil de plechtigheid door den Eerw. Heer v. d. Berg met het. „Onze Vader" werd besloten. Een broer van den over ledene dankte voor de deel neming en de laatste eer door de zoo vele aanwezigen gebracht. 5e OPVOERING SUCCES - REVUE „ELCK WAT WILS." Voor de 5e en laatste maal vond Zondag in zaal Con-| cordia de opvoering plaats van de Succes-revue. Voor! een niet geheel gevulde zaal nam Voorz. Nieuwbuurt het woord en verklaarde in en kele woorden het tot stand komen van deze revue, als mede voor welk doel de even tueel© loten zouden worden bestemd. De revue zelf werd op uiterst vlotte wijze ten tooneele gebracht, en het aanwezige publiek heeft we derom volop kunnen genie ten van de vele komische taireelen terwijl ook de ge voelige snaar werd geroerd Aan het einde dankte de Voorzitter alle spelers voor de door hen zoo spontaan /erleende medewerking, ter wijl hij nog een speciaal dankwoord richtte tot Mevr. Kooij-v. Savoijen, de ont werpster van deze zoozeer geslaagde revue. Hierna vond de verloting plaats. (Zie trekkingslijst in dit nummer). Een gezellig bal hield de aanwezigen nog vele uren bijeen. POLITIE. Verloren een portefeuille met inhoud. Tnl. Gem.-bode H.-hoef. Voorjaars - Inspectie. Wanneer op een helderen dag in Februari, soms al in Januari, (het wordt ook wel: eens Maart)) de tempera-, tuur in de schaduw oploopt! tot boven de 8 gr. C. komen; de bijen onder luid gezoemI ders van Wieringen roepen in massa uit hun woning om gegadigden op, die zich wil- Gemeente Wieringen. Ophalen vuilnis. Ledigen zinkputten. Burgemeester en Wethou- zaamheden medebrengen dat hij herhaaldelijk of al thans gedurende het ge deelte van het jaar, waarin de stemming gewoonlijk valt, werkzaam pleegt te zijn buiten de gemeente op welker kiezerslijst hij voor komt, mits zijn afwezigheid, zich van de onverteerbare len belasten met het opha-| indien hij gedurende het voedselresten, welke zich in' len van huisvuil te Hippoly -1 tijdvak of de tijdvakken, de endeldarm opgehoont heb- tushoef (wekelijks) en tel waarin hij aldus werkzaam ben te ontdoen. Het "is dan Westerland De Haukesis, een of meermalen in die een lust voor oog en oor na (tweewekelijks) alsmede met gemeente terugkomt, als zoo'n langen tijd het beken- het ledigen van zinkputten regel telkens langer dan drie de gezoem weer te Nooren en i in dezelfde wijken, zich dagen duurt, met inachtne- de bijen weer buiUif te zien, i vóór 24 Maart a..s. schriftelijk ming van de bepalingen van Wanneer gij lezervfs) in de bij hen aan te melden. j de Kieswet, bevoegd is bij buurt van een bijenstal1 Gegadigden moeten zelf volmacht te stemmen, woont stapt dan op dien Paard en wagen(s) en ge-1 Daartoe strekkende verzoe- mooien dag naar den imker 1 eedschappen beschikbaar ken moeten vóór 15 Maart toe, want Mj is ongetwijfeld stellen. 1946 geschieden ter gemeen- Wieringen, 9 Maart 1946. I te-secretarie. Burgemeester en Weth.| Voor nadere bijzonderhe- voornoemd, j den wordt verwezen naar de L. C. KOLFF. openbare bekendmaking op De Secretaris, VAN DUIN. op inspectJBf Trekt uw mooi ste kleeren niet aan wegens mogelijke verontreiniging tijdens de „reinigingsvlucht." Voor steken behoeft U niet bang te zijn. Wanneer de imker met. het inspecteeren bezig is naar voedselvoor raad, kenteekenen van moer- loosh eid, muizennesten enz. BEVOEGDHEID TOT STEMMEN UIT VOD MACHT Burgemeester en Wethou- vraagt hem dan niets, want ders wijzen er op dat een hij heeft geen tijd om U naar kiezer wiens beroep of werk- behooren te beantwoorden of U van A tot Z alles uit te leggen, dat kan later wel eens want zijn werkzaam heden moeten zoo vlug mo-; gelijk geschieden om afkoe-, ling van het inwendige der vólken en verkleuming van het Gemeentelijk aanplak bord. Wieringen, 9 Maart 1946. Burgemeester en Wethouders van Wieringen, L. C. KOLFF. De Secretaris. VAN DUIN. IV. eens dansen in de Stage Door Ganteen, d.i. een dans zaal speciaal voor militairen. Ik heb er gedanst met meisjes (allen militairen) Wij weer naar boven en het eventueel al aanwezige j daar stonden we op straat, broed te voorkomen. De kast- j Even waren we toen stil. wiv imker tilt aan de achterzij-1 Geweldig druk verkeer, veel' Nieuw Zeeland, New de het dekkleedje even op. van die tweeverdiepingsbus- Foundland., West Indië enz., en ziet dan direct, of de voed-1 sen, maar ook vocï-wereld- en 00]£ me^ meisjes van de selvoorraad voldoende is.j lïjke taxis en dat alles tus- Marva en V.H.K. uit Hol- Hoe dat is te zien zal ik U schen hooge gebouwen Een! land Een geweldig gezellige een volgend maal vertellen, indruk daarvan kan ik nietj stemming heerscht. daar. Voor de -rest wordt er niets goed op papier geven Die meiSjes in uniform aan gedaan, behoudens inj Later zijn we gegaan naar zijn anemaal stuk voor stuk enkele uitzonderingsgevallende Westminster Abdey. Die door een ringetje te halen, zooals boven vermeld.; kerk moet je zelf gezien ade uniformknoopen pijnlijk Met de korven gaat het ge-hebben, voor je weet, wat' glad gepoetst en allemaal makkelijker. Ook daarover het. is. Alle beroemde Engel-; met keurig verzorgde kap- een volgende keer. -J. schen 'liggen daar begraven; sels Wel hebben ze een cen- en de wanden staan dan ook timeter of wat poeder en allen vol met gedenkplaten,; hDpenverf od het gezicht, v/aarachter de dooden mge-, 24 Dec. 1945. metseld liggen. Zoo heb ik. 's avonds half 9. j het graf gezien van Charles Kier zit ik dail) d9 av0nd I Dickens, van Williom Pitt en voor Kerstmis, in een vreemd Daar door de N.H.V.B. alle vele andere beroemde figu-; jand) ver van huis en hoe wedstrijden waren afgelast, ien uit de Engelsche histo-1 iang nog Er wordt beweerd, vond slechts één ontmoeting; r:e. Nog geen eereplaats is in, dat we vóór het volgende op het S.-véld plaats. Hefc de vloer een eenvoudige; Kerstfeest al weer thuis zul- terrein bleek uitstekend be- steen gemetseld, waarop i^en zyn zaj het zeggen speelbaar te zijn. Succes ver_ i staatNeviile Chamberlain. Dergelijke dagen zijn in SUCCES I SCHOTEN I 3- cheen met één invaller voer d. Welle, wiens debuut dus nog eenigen tijd uitge steld moet worden. In zijn plaats speelde Rijkers weer een goede partij. Er werd in zeer snel tempo begonnen en van beide kanten werd hard aangepakt. Succes wist. het eerst het net te vinden, echter constateerde de scheidsrechter buitenspel en- werd dit doelpunt geannu- In een hoek, voor in de Woord beroerd, zoo ver kerk, ligt in een nis achter, van huis. Thuis gezellig bij glas een dik boek, waarin namen staan van burgers, die gedurende de laatste oorlog in Londen door ducht- aanvallen gedood zijn. Het is nog slechts een voorloo- pige opgave en er komen dus nog veel meer namen bij In het begin heb ik in Londen niet veel van bom- van huis. Thuis gezellig bij j de Kerstboom te zitten, dac leerd. Het was echter uitstel schade gezien, doch de laat- van executie, want toeni ste keer, dat ik er was, be- Metselaar even daarna een! zocht ik de St. Pauls Kathe_ hard schot inzond kon de draal. In dat stadsdeel waardeer je pas, als je het mist. Een soldaat mist trou wens altijd huiselijkheid, het is altijd maar pretmaken en lachen en als hij geen af leiding heeft gaat hij pieke ren. Vanavond kan ik de goe de stemming maar niet te pakken krijgen. Ik heb en kele repen chocola gekocht, aie me niet smaakten, ben naar de bioscoop geweest en vond er niets aan, en heb cic Schoten-doelman den ball ontzettend veel kapot. Groote j gebak gegeten, wat me ook niet onder controle krijgen gedeelten liggen volkomen; iang verveelt. Had ik maar en Schmitt kon deze kans j vlak. De puinhoopen zijn! v/eer een goede Hollandsche 9 19 Maart Conferenties in de R K. Kerk te H. -hoef. 13 Maart Stuivers Volkscabaret in Cinema de Haan. 13 MaartVergadering L.T.B. in zaal Laan. 1 uur. 13 Maart Beurs Winkel. Aanvang 10 uur. 16 en 17 Maart Uitvoeringen Accordeonclub Avant.i in zaal Wiron, Den Oever. 19 MaartVerg. Partij v. d Arbeid in Concordia. H.-hoef. 24 MaartVergadering D.E.T.V. in Hotel S. Kaan. 2.30 u. op de bekende handige wijze meestal opgeruimd en uitbuiten. Met den stand groeit alleen wat onkruid. 1—1 ging de rust in. Er is niet maar een huis In de tweede helft pakte, weg door een bom, neen, Schoten direct energiek aan heele straten zijn verdwenen, en na een doelworsteling za-net als in Rotterdam. Nu gen zij kans de Bie onhoud- weet ik, hoe Londen door de baar te passeeren. Van bei- oorlog geleden heeft de zijden, werd er nu nog! De St. Paul is ook schit- een schepje opgegooid, waar- terend, een geweldig groot bij Succes het meest in den bouwwerk, aanval was. Het was in j 's Avonds gaan we nogal deze periode, dat één der Schotenspelers keihard in eigen doel schoot Dit wasj voor Schoten het sein om1 nieuw kans te doelpunten weer harder aan te pakken Het was voor de Successers en zoowaar zagen zij kans wel een desillusie maar Sch. om opnieuw de leiding te: had deze overwinning door nemen. Succes gaf zich nog beter spel wel verdiend, niet gewonnen en uit een": Vooral het plaatsen en op- door Hartman genomen cor_i stellen laat bij Succes zeer ner. zag Metselaar kans de veel te wenschen over. Enfin stand opnieuw in evenwicht Successers, toch volhouden, te brengen. Toen een ieder De scheidsrechter leidde uit zicht met deze stand verzoend stekend. De nieuw opgestel- had, zag Schoten een halve de geluidsinstallatie vol- minuut voor het einde op- deed uitstekend. maaltijd voor me staan, spruitjes of boerekool, in- plaats van die Engelsche suppers en diners met hun tut.ti-frutti en liflafjes. Je weet hier eigenlijk nooit wat je eet. Alles wordt gecamou fleerd en door elkaar ge stampt Het smaakt wel lekker, doch ik verlang toch naar een bord stevige kost Vanavond moeten we om tien uur binnen zijn. Ik had wel avondpermissie tot. 12 uur kunnen krijgen, doch wat moet ik er mee Die Engelsche grietjes met haar eeuwige lippenstift en haar idiote geswing, daar wordt je op de duur ook kriegel van. Als je ze op straat ziet loopen, zwaar kauwende op kauwgom, met een sigaret in de mondhoek hangende tusschen de helgeverfde- lip pen, nou, dan zie je wat moois hoor (Wordt vervolgd.)

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1946 | | pagina 2