WIERINGER NIEUWS WAARHEEN? HEDEN TELEFONISCH AANGESLOTEN ONDER No. 263 Fa. Korver en Smidstra, De feestverlichting op 4 Mei a.s. Voor de op 4 Mei a.s. aan( te brengen feestverlichting in het Centrum van HippoJ lytushoef blijkt veel animo te bestaan en overal wordt gaarne medewerking toege_ I zegd. Behalve dat alle bewoners van binnen uit door een feestelijke raamverlichting het hunne kunnen bijdragen, blijken enkele electro-mon.. teurs ook bereid een geïm-l proviseerde straatverlichting te maken. Ieder stelle hiertoe een lamp met fitting en een' stukje draad (b.v. stofzuiger- j snoer) beschikbaar. De mon_| teurs zorgen voor de aanleg bij de eigen woning, zoodat men geen vrees behoeft te hebben dat het materiaal verloren gaat. Gaarne geven wij den be_' woners in overweging reeds nu contact met elkander tej zoeken en de mogelijkheden om een fraai geheel te krij-, gen te bespreken. De praktijk in andere plaatsen heeft wel bewezen' dat ook met beperkte midde- len iets goeds tot stand kan. worden gebracht. Binnen enkele dagen zul len de kwitantie's wegens het lidmaatschap van de Oranjevereeniging weer worj den aangeboden en wel tot' dezelfde bedragen als waarj voor men zich vorig jaar' voor het lidmaatschap aan meldde Nieuwe leden zijn van harte welkom. De minimum contributie is f 1.per pe-i soon. Ieder rekene het tot zijn plicht deze vereeniging' die der nationale hoogtij da_j gen voor de geheele bevolJ king fleur tracht te geven, I te steunen. HET MONUMENT. Het Comité voor de op richting van een monument j voor de gevallenen verzoekt •ons mede te deelen dat de voorgenomen onthulling vin het monument cp 3 Mei a s. door onvoorziene omstandig heden geen doorgang zal kun nen vinden. Aanvankelijk had men als plaats voor het monument een terrein aan de Parklaan ge kozen. Nu de gemeente op last v?n hocgtrhancl haar financieelej steun zal moeten onthouden,) heeft men dit plan weer moe-j ten prijsgeven, Wel hebben besprekingen plaats gehad alsnog een ander terrein te vinden en o.a, is gedacht aan „Het Koekje" waar het monument in de toe komst midden voor het nieu we Raadhuis zou kpmen te staan, doch in verband met het uitbreidingsplan der ge meente kon deze oplossing niet geforceerd worden. Ook als entree eener te stichten Muziektuin, zou liet j monument zeer zeker een fraaie plaats innemen, doch, ook de plannen daarvoor zijn' nog in een beginstadium. Noodgedrongen zal men de oprichting van het gedenktee- ken nog eenigen tijd moeten uitstellen. Heet behoeft niet gezegd dat deze gang van zaken ten zêerste wordt betreurd. Een diamanten bruiloft. Heden Woensdag hoopt het echtpaar R, Tijsen-T, Tijsen- Keijzer, in de Beltstraat zijn 60-jarig huwelijksfeest te her denken, Hoewel hoog bejaard, voelen de oudjes zich nog zéér jong en fit. Dit moge blijken uit de vi taliteit van den 81-jarigen bruidegom, welke in den afge-: loopen week nog eenige fiets tochtjes maakte, terwijl hij de' dagelijksche besprekingen opi ,,'t Hoekje" nog regelmatig bij woont. De 82-jarige bruid, is bijna haar geheele leven winkelierster geweest in de Belt en dreef handel in de voor Wieringen zoo bekende haardkoeken. Door de distribu-' tie moest deze handel worden' gestaakt. De hr. Tijsen oefende voorheen naast de visscherij het wiermaaiersberoep uit. Hij bracht een zéér groot deel) van zijn leven door op de Wad denzee, waarbij hij ook mos-: selen vergaarde. Het bruids-j paar is gezegend met 6 kinde ren en 4 kleinkinderen. Vanaf deze plaats bieden wij hen beiden onze hartelijke j gelukwenschen aan en wij wenschen hen nog menig ge lukkig jaar toe. DE MIDDENSTAND. De Middenstandsvereeniging Wieringen hield jl. Maandag avond in Hotel Centraal te H.-Hoef een vergadering, waar van gedachten werd gewisseld over het standpunt der leden ten aanzien van de a.s. ge meenteraadsverkiezing. Naar voren werd gebracht, dat de Holl. Mij. v. Landbouw Afd. Wieringen reeds een der gelijke bespreking had gehou den en een besluit genomen was om contact met de Mid- denstandsvereen. op te zoeken teneinde een vereeniging voor „Plaatselijk Belang'' op te richten, en vanwege deze ver eeniging met een candidaten- liist uit te komen. Met bijna algemeene stem men werd besloten mede te werken tot oprichting vhn een dergelijke vereeniging, en wel op een breede basis, dat niet alleen landbouwers en zaken lieden, maar ook andere in woners tot de vereeniging zou den kunnen toetreden. Op korten termijn zullen daartoe in overleg met de Landbouwmij. vergaderingen te H.-Hoef, Den Oever en Wes- terland worden gehouden. j Ten aanzien van het a.s.! Vrijheidsfeest werd door het Middenstandsbestuur aan de lieden verzocht hun, étalages zoo goed mogelijk te verzor gen en een feestelijk aanzien te geven. Inzake het verleenen van ventvergunningen, zal een adres aan het gemeentebestuur worden gericht. Hierna sluiting. OUDER-AVONDEN. In aansluiting op ons bericht van Zaterdag j.l. deelen wij nog mede, dat ook te Ooster- land op Donderdag a.s. Ouder avond wordt gehouden. In verband met het te be handelen onderwerp over de voorziening in het tekort in het onderwijzend personeel, is deze bijeenkomst zeer be langrijk. Aller opkomst is der halve gewenscht. DOOPSGEZ. GEMEENTE HIPPOLYTUSHOEF. 19 April (Goede Vrijdag) 's avonds acht uur Ds. A. P. Goudsbloem. Bediening A_ vonamaal. 17 April Verg. Partij v. d. Arbeid bij M. Engel. 8 uur. 17 AprilRadio Rariteiten Revue in Cinema de Haan te Hippolytushoef. Aanvang 8 uur. Zaterdag, Zondag en Maandag groot.e sportwedstrijden op Tonegidoterrein te Westerland, 21 April Wielerbaan Wieringen. 2 uur gcoote openings wedstrijden. HOLL. MIJ. V. LANDBOUW, Op enkele punten van de Donderdag j.l. gehouden verga dering van de Hpll. Mij, van Landbouw, waarvan we in ons vorig nummer reeJ? een kort overzicht plaatste)?,^^LpKien we hier nog even uitv^^gpr S-Tug Doordat de vc*JÊ?$> <^ïl- dende norm ge ling volgens hoog was, werd deze onu^f goedkeu ring Hoofdbestuur gewijzigd en gebracht van f 0,75 per H.A. op f 0.60 per H.A. De maxi mum contributie is thans f 30.- per bedrijf, per lid en de mi nimum is f 5.- per jaar. De zoons van leden worden ech ter slechts voor f 2,50 per jaar aangeslagen. Voor compagnons betaalt de een de bedrijfsaan- slag, terwijl de ander met f 5,- kan volstaan. Het af te dragen kwantum aan het Hoofdbestuur blijft 70 Ct. der ge-inde con tributie. Voorts kwam 'n schrijven ter tafel van Hoofdbestuur Holl. Mij. v. Landbouw, over te gaan tot benoeming van een kring- bestuur voor de Stichting van den Landbouw. Werd besloten 5 leden te benoemen, doordat de C.B.T.B, in oprichting is. Benoemd werden voor dit kringbestuur, hetwelk dan be reids zal worden voorgedra gen aan het Hoofdbestuur de heeren S. Bakker Mz,, N. Mul der Dz,, M. Kooij Sz,, J. Veer- dig en C. Roos, welke allen hun benoeming aanvaarden. De heer M, Kooij doet hier op eenige mededeelingen in zijn kwaliteit als P.B.H. Door over vloed van werk op het hoofd kantoor der P, V. C, te Alk maar komt er voor de kunst- mesttoewijzing voor oogstjaar 1946-1947 een belangrijke wij- izigi'ipg, welke hierin besthat dat vanaf het kantoor der P.B.H. thans kaartjes worden verzonden aan eiken geregi streerde om de bedrijfsgrootte zoo getrouw mogelijk op te geven. Deze kaartjes moeten na te zijn ingevuld, vóór 18 April bij de P.B.H. zijn inge leverd. De toewijzing fosfor- zuur komt daarna dan ook al zéér spoedig. Hij roept daar om elk geregistreerde op, om per omgaande de invulformu- lieren te retourneeren. Voorts verzoekt de heer Kooij, in verband- met zijn per 1 Juli a.s. ingaand ontslag als P.B.H., diegenen, welke nog klachten hebben over niet be taalde koeien of dergelijke, dit ten zijnen kantore te rap porteeren, opdat hij alsdan nog zal trachten voor zijn heen gaan als P.B.H. hen daarbij te helpen, Rekening en Verantwoor- vanaf 1941. Teneinde de landstand niet te steunen in zijn bedoeling, is er sinds 1941 nimmer reke ning en verantwoording inzake het financieel beheer overge legd. Bij monde van den heer M. Kooij gaf deze daarop een overzicht 1946, De ontvangsten bedroegen vanaf 1941-1946 totaal f 1023.16 uitgaven f 744,51. Batig saldo f 278.65. Voorz, brengt vriendelijk dank aan den vroegeren penning meester D. J. Mulder voor diens zorgvuldig beheer, waar op de kas werd overgedragen aan den huidigen penning meester N. Mulder Dz, Benoeming Kascornmissie. Tot leden kascornmissie werden aangewezen de h> ren M. Heijblok, P. Dekker en J. Kooij te Westerland, Abusievelijk stond vermeld dat het aantal geregistreerden in deze gemeente 7000 be draagt. Dit moet zijn 700. SPORT en SPEL. SUCCES-NIEUWS, De uitslagen van de Zondag jl. gespeelde wedstrijden zijn als volgt (Succes 1 - D.E.C. 1 3-2 Succes 3 - Helder 4 1-1 Z.A.P. 4 - Succes 4 0-1 Succes 5 - J.V.C. 3. J.V.C. riiet opgekomen. Z.A.P, a - Succes a 0-4 Succes 1 zag kans om in een spannende wedstrijd D.E.C. met 3-2 te verslaan. Het was uitstekend voetbalweer en de belangstelling voor dezen wed strijd was vrij groot. Het begm was voor Succes al niet slecht, want al vrij spoedig wist de S.-linksbuiten door onvoldoen de ingrijpen van de A.-damsche achterhoede te scoren. D.E.C, trok toen wat meer ten aan val maar hoewel aardig van opzet, het beslissende schot was zoek. Even later deed de thuisclub het beter. Toen men de S.-linksbuiten opnieuw vrij spel liet, gaf deze een uitste kenden voorzet, die door den S.-rechtsbuiten fraai werd in getrapt. D.E.C. liet echter de moed niet zakken en het was hun midvoor die Dukers met een prachtige kopbal passeer de. Met den stand 2-1 ging de ïust in. Na de hervatting had D.E.C. het beste van het spel en fraai combineerend trokken zij keer op keer op de S. veste af. Het was bij een dezer aan vallen, dat Steigstra een pe nalty veroorzaakte, welke door den D.-rechtsachter onberispe lijk in een doelpunt werd om gezet, Succes wist zich weer eenigszins los te werken en het was opnieuw de linksbui ten C. Rotgans, die kans zag de D.-keeper te passeeren. Wel probeerde D. nog een CKR. GER. KERK Gebouw Land in Zicht Goede Vrijdag 's av. 7.30 u. de heer Visser. gelijk spel te behalen, maar de S. verdediging hield stand en zoodoende wist de thuisclub weer 2 kostbare puntjes in de wacht te sleepen. Onze jon gens die uit de laatste 4 wed strijden 6 punten vergaarden (2 gewonnen, 2 gelijk) zijn nu op de ranglijst aardig bijge spijkerd, Op deze wijze voort gaande kan het dreigende de gradatiegevaar misschien nog worden ontloopen. Het 3e eftal wist het tegen Helder 4 niet verder te bren gen dan een gelijk spel, wel een beetje teleurstellend. Succes 4 hield Z.A.P. 4 er met 1--0 onder, dus net met de hakken over de sloot. Zon dag tegen Wiron zal er an ders aangepakt moeten worden. J.V.C, 3 liet tegen het 5e ver stek gaan. De adspiranten tenslotte be haalden tegen Z.A.P. een ver rassende 4-0 overwinning. Dat was kranig werk jongens. Volhouden maar, dan volgen er beslist meer overwinningen. BRIDGE-NIEUWS. Zondagavond werd in Hotel de Haan een bridge-wedstrijd gehouden tusschen Wieringen en Alkmaar. De bedoeling is, dat deze wedstrijd een keer per jaar zal worden gespeeld, waarvoor door de Wieringer Bridgeclub een beker als wis- selprijs beschikbaar is gesteld. Er werd door beide veree- nigingen met 16 koppels aan dezen wedstrijd deelgenomen, welke elkaar onderling bestre den in vierkampen. De le wed strijd was voor de Alkmaar- ders een éclatant succes, daar de Wieringers, die niet op hun sterkst uitkwamen, met niet minder dan 16-0 werden geklopt. Een vierde deel der Finnen wil emigreeren. Meer dan 1 millioen van Finlands 4 millioen inwoners wenscht te emigreeren, zoo is gebleken bij een „gallup on derzoek", dat eenigen tijd ge leden is ingesteld meldt „Na- tionaltidende". Deze menschen, (28 pCt, van Finlands inwoners) mee- nen, dat de mogelijkheden in het buitenland gunstiger zijn, in het bijzonder in Zweden en de Vereen. Staten, alleen reeds naar Zweden wenschen een half millioen te emigreeren en ongeveer het zelfde aantal naar de Vereenigde Staten, terwijl Australië, de Sowjet- Unie, Canada en Duitschland door kleinere aantallen gepre fereerd wordt. Duitschers in Noorwegen. Duitschers, die in Bergen Noorwegen) zijn te werk ge steld bij den wederopbouw, zijn dezer dagen in staking ge gaan, meldt „Kristelligt dag blad", Zij meenden recht te hebben op loon voor hun ar beid, Zij hadden reeds langen tijd hierover aan hun misnoe gen uiting gegeven en meerde re malen gedreigd het werk te zullen neerleggen. Als de Noren er soms geen raad mee weten, zouden ze de Nederlanders eens kunnen vragen BINNENKORT CENTRAAL DUITSCH BESTUUR? Volgens betrouwbare be richten uit Frankfort zou het instellen van een Centraal Duitsch bestuur binnen en kele weken zijn beslag krij gen.. aldus de „News Chro.. nicle". De grootste moeilijk heid is tot dusver de tegen stand van de Franschen ge weest, doch men verwacht dat de Engelsche, Ameri- kaansche en Russische be_ zettingsaütoriteiten druk zullen uitoefenen op de Fransche autoriteiten. Verantwoordelijk redacteur tevens redacteur voor Wie ringen N. H. Klomp, Klieft- straat 12, Hippolytushoef. Telefoon no. 103. Redacteur voor Wieringer- meer J. M. de Graaff, Oos terhaven 46, Medemblik Telefoon No. 150. Verantwoordelijk voor ad- vertehtierubriek R. J. Rid der, Markt A 84, Schagen. Telefoon No. 455. Uitgave Stichting Flevo-Bode Voorzitter G. P. Kistemaker, A 63, Abbekerk. Telef. No. 3. Drukkerij Corn. J. Bosker, Hoofdstr. 14, Hippolytushoef. Telef. Hippolytushoef No. 19. (K. 2244) Landbouwproducten en Kunstmeststoffen, WIERINGERWERF Tijd. A 62, Winkel. TE KOOP 150 Kg. Eerstelingen Klasse A. P. A. KAASHOEK, Polderweg 4, Wieringen. Kan je nog zingen Bij de Zangvereeniging „ZANG EN VRIENDSCHAP" kunnen nog LEDEN GE PLAATST WORDEN. lederen Woensdag om 8 uur in de Ned. Herv. Kerk te Hippolytushoef. SILO's TEGEN DEN GROND Gelegenheid tot opbouwen, met of zonder kap (voor bergplaats.) Wendt U tot W. v. MOURIK, Meerweg 19, Anna Pauowna. Op de Beurs aanwezig.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1946 | | pagina 5