WIERINGERMEER NIEUWS BEHEER DER DOMEINEN 9e Jaarvergadering Chr. Nat. Schoolvereen. Het eerste nieuwe school Christelijk onderwijs, gebouw aanbesteed. j Voorz. bracht dank .aai Te Kolborn werd in de opsteller. Geref. Kerk Zaterdagmiddag Het financieel jaarverslag de 9e jaarverg. gehouden van uitgebracht door den penning bovengenoemde schcoolver- meester den heer Muilwijk eeniging, De opkomst was gaf aan ontvangsten f 43000.- zeer goed, circa 90 personen Uilgaven i 32000.- waren aanwezig. De Voorz. Batig saldo f 11.000.- de heer H. Smid las Ps. 9 en Door gebrek aan conïact .ging voor in gebed. In zijn kon de Jvascommissie geen welkomstwoord sprak voorz. rapport uitbrengen, hoewel zijn vreugde uit over de zoo werd toegezegd dat volgende groote opkomst, in weerwil jaren den leden het jaarver- van voorgaande jaarvergade-j slag vóór de vergadering zal ringen. I bereiken. De huidige kascom- Dat is, aldus spr,, een sterk' missie werd voor 1947 ge- bewijs dat de liefde voor on- handhaafd. ze Christelijke School geluk- Een bestuursvoorstel om het kig niet afneemt, doch stijgt, bestuur uit te breiden van Spr. uit daarop zijn dank dat 8 leden tot 18, voor elk dorp men zich op deze eerste ver- resp. op 6 leden, waardoor gadering na de bevrijding benoemingen van leerkrachten weer ongedwongen en in vrij- hel organiseeren van Ouder- heid kan uitspreken. avonden en dergelijke meer Daar wij, aldus de Voorz., locaal kan worden geregeld, in den polder wat onze scho- gehoord het Centraal bestuur, len betreft, altijd nog vrij werd door de verg. aangeno- regelmatig onderwijs konden men, nadat eenige correcties geven, hetgeen op vele plaat- waren aangebracht, sen lang niet altijd kon wqr-i Bestuursverkiezing. Vóór de den gezegd. Dank zijn wij' bestuursverkiezing las Voorz. verschuldigd aan hen die voorj een schrijven voor, ondertee-J onze onderwijsbelangen steeds1 kend door 46 personen, hou- op de bres stonden en waar- dende de wensch dat elk van sommigen in het concen- dorp zijn eigen bestuur zou tratiekamp hun leven lieten. mogen kiezen. Dit verzoek De scholen werden werd goedgekeurd onder voor- puinhoopen. waarde dat de centrale ver- De watersnood, veroorzaakt gadering daarop door massale door des bezetters schen- stemming haar sanctie zal moe dende hand, bracht onze len verleenen. Daarop volgt nieuwe scholen met de onder bestuursverkiezing. Aftredend wijswoningen tot puin. en herkiesbaar zijn de heeren Het moge waar zijn dat A. Hoogendoorn, H. Smid, H. onze scholen in het water ten Have, terwijl niet her werden verzwolgen, ons be- kiesbaar werd geacht R. Po- ginsel daarentegen werd niet litiek. j meegesleurd. Dat beginsel Gekozen werden voor Wie- xgeeft ons nieuwe kracht tot ringerwerf C. Hage, van .herbouw. In hulplokalen moest Weele, L. Scholten, C. v.d. het onderwijs worden voort- 'Sar en R. Renkema. gezet en vaak op primitieve Voor Slootdorp H. ten wijze en onder vaak moei- "ave, A, J. Westhof, G. J. lijke omstandigheden voor het Hiddink, M. Jacobie en A. personeel, doch thans reeds Ho o gendoo r n. weer begint het te gloren en worden reeds lessen gegeven in eigen schoollokalen te cn van Oamme, Allen Slootdorp, al dreigt ook thans men 'iun her- of benoeming Voor Middenmeer H. Smid Joh. Nieuwhof, W. de Feijter weer op kor Jen termijn een aar*- tekort aan ruimte. Laat ons, aldus besloot de Voorz. zijn toespraak, als Chr. Schoolver- eeniging gezamenlijk bouwen voor de toekomst onzer jeugd, gezien in het beginsel van ons Christelijk geloof. De notulen werden door Secr. ten Have gelezen en door de verg. goedgekeurd. Uit het jaarverslag ont kenen we dat in 1945 vrijwel alle bezittingen der vereeni- ging door het natte element verloren gingen, Door de Molest Verz /vïededeeling. Voorz, deelt mede dat te Wieringerwerf een schoolgebouw met 3 loka len reeas is aanbesteed, ter wijl te Slootdorp het plan be staat een school te bouwen met 4 lokalen en te Midden- meer met 5 lokalen. De Rondvraag leverde, we gens het late uur wellicht, niets meer op. Daarna sluiting nadat Ds. Schaafsma sloot met dankzegging. CONTACT. Do personeelsvereniging „Contact" heeft opnieuw po gingen aangewend om de schade op basis 1940 geraamd OJXt op f 103.850.- In de afgeloo- leden een afwisseling te be_ pen periode werden 12 be- zorgen in het leven van al- stuursvergadenngen gehouden- len dag. De personeelssterkte is meer j^U geen tooneelstuk, doch dan gehalveerd. Van de 12 een filmprogramma zal het onderwijskrachten welke de ver middel vormen voor een eemging had, zijn er slechts tweetal bijeenkomsten. 4 gebleven, t.w. Mej. Hom- Dit programma, dat uiter. burg, de heeren Roolvmk, aard in een bioscoop moet Muilwijk en Nijenhuis. worden afgewerkt, zal be_ Van de ledenlijst moesten staan uit interessante film- 3 personen worden afgevoerd opnamen van de Wieringer, A. L. de Graaf, die door meer, zoowel voer als na de den bezetter werd gefusileerd. •A. C. Pouwer die zijn leven moest laten bij de bergings werkzaamheden, terwijl Joh. Schuitema, overleed. In 1943 was het leerlingen- cijfer te Slootdorp 110 in 1945 143. In 1943 was het leerlingen- cijfer te Middenmeer 133 in 1945 165. In 1943 was het leeringen- cijfer te Wieringerwerf 79 in 1945 107. inundatie, van Walcheren en tenslotte van de beroem de ontginningswerken in de Amerikaanschs Tennessee. oud-bestuurslid, vallew_en Proud City, een trotsche Engelsche stad. Het. geheel is de moeite waard en zal ongetwijfeld een nieuw succes worden. Ook niet .leden Wieringer- meerbewoners zullen van harte welkom zijn. De contact.avond zal cm' derwille van de groote af standen zoowel in Medem. Spr. besloot zijn keurig en blik als in Hippolytushoef overzichtelijk jaarverslag met worden gehouden, resp. op de wensch dat Gods zegen 26 cn 27 Juni a.S. mocht blijven rusten op het Zie adv. in dit no. HET ONDERWIJS IN DE WIERINGERMEER. Noodschoot te Slootdorp voorziet in groote be hoefte. Verdere maatre gelen dringend noodza kelijk. Zondetf eenig officieel ver., toon is op 13 Juni de nood. school te Sktotdorp geopend. Het was ji^peen jaar gele den, dat deneer Burger de te Wieringer^Elrd geëvacu eerde kinderen uit den Pol der bijeenbracht op den zolder van de Oostwaard. hoeve. In September 1945 begon de Christelijke Natio nale School haar werkzaam heden, terwijl de heer B. assistentie kreeg van Mei. P. K. Meijer, voorheen onder, wijzeres te Wieringerwerf Omdat de schuur van de Oostwaardhoeve door brand werd vernield, moest het ge meenschapsgebouw dar Jood. sche stichting werden inge richt als verblijfplaats voer de D. U. W.-arbeiders. De beide scholen verhuisden naar het gymnastieklokaal van Wieringerwaard. Alleen ingewijden weten hoe moei lijk de omstandigheden zijn geweeso, waaronder gewerkt is. Voor vele teruggekeerde I ouders is de opening dei- school een gebeurtenis van groot belang. Immers tien tallen kinderen waren al maanden van alle «onderwijs verstoken. Naar schatting waren er 80 nieuwelingen op school. En direct moet hieraan toegevoegd worden, dat de school momenteel wel voorziet in een behoefte, maar absoluut niet in staat is om den .grooten toevloed van kinderen te verwerken. Het is daarom van belang, dat zoowel te Wieringerwerf als te Middenmeer met den meesten spoed wordt begon nen aan den heropbouw van ae scholen. Moge er achter de schermen door overheids instanties meer belangstel ling voor het onderwijs wor den getoond, dan nu is ge demonstreerd bij de opening van de Slootdorpsche Nood. school. SCHOOLREISJES. Zoowel door de Chr. Nat. School als door de „Wierin.j germeerschool" werden als afsluiting van het evacuatie- seizoen eenige reisjes onder nomen. De Chr. Nat School ging met de jongeren naar Bergen en met de ouderen! naar Amsterdam. De Wierin- germeerschool zocht voor klas 1. 2 en 3 ook Bergen op, en met de hoogste klassen werd een driedaagsche trip ondernomen naar de Jeugd herberg „De Wakel" bij Ol.. debroek op de Veluwe. Het| enthousiasme der kinderen heeft duidelijk laten zien, hoe zeer deze reisjes in b.e smaak vielen. Het waren ook welverdiende beloonin gen voor een jaar van hard werken. ONDER DUW-ARBEIDERS Als voorspijs voor het Pinksterverlof kregen de Duw-arbeiders een cabaret avond, die geserveerd werd door het gezelschap van Mac. Vawin. En als "toespijs! kregen ze wederom een ca_; baretavond, waarin het acro-1 batische nummer en het' hvpnosewerk vooral succes oogstten. Helaas bechikt schrijver dezes niet over zooveel vrije tijd als de ar beiders. waardoor hij ge noodzaakt is met dit kort: verslag te volstaan. BEROEP AANGENOMEN. Ds. J. Vink, pred. te Bols- ward en beroepen pred. bij de Ned. Herv, Gem. in de Wieringermeer, heeft dit be roep aangenomen. DISTRIBUTIEKRÏNG „WIERINGERMEER". Zeep voor vuile arbeid, artsen enz. AANVRAAGFORMULIEREN tot het verkrijgen van ZEEP voor vuilen arbeid kunnen vanaf heden t.m. 21 Juni worden afgehaald en weer ingeleverd. Tusschentijdsche aanvragen kunnen nog worden inge diend vóór 20 Juli 1346. De Directeur der Distributiekring „Wieringermeer," A. KOOIMAN. RENTAMBT WIERINGERMEER. De Rentmeester der Domeinen verzoekt de pachters van landerijen in de Wieringermeer HET GRAS EN ONKRUID OP DL WEGBERMEN, KANAAL EN SLOOT- TALUDS MET SPOED OP DE GEBRUIKELIJKE WIJZE AF TE MAAIEN. Medemblik, 19 Juni 1946. De Rentmeester voornoemd, Ir. A. OVINGE. Vereen, voor Bedrijfsvoorlichting in de W.meer. Mededeeling No. 289. Betreffende Afrekening gras- en klaverzaden. De Handelaren welke gras. en klaverzaden, gratis be_| schikbaar gesteld door de Dienst Landbouwherstel. aan landbouwers in de Wieringer meer hebben geleverd, wor den erop attent gemaakt dat zij de bonnen welke zij hiervoor van de landbouwers ontvingen, niet moeten op zenden naar Den Haag zoo_ als op de bonnen vermeld staat, maar naar het kan toor van de Voorlichtings dienst, Ridderstraat 9, Me. demblik. Van hieruit zal de betaling van de Ilandelaren-vergoe-; ding worden geregeld Wat de aan den handel geleverde partijen Dometic Ray en Roode Klaver betreft deelen wij nog mede, dat wij de betreffende facturen zoo spoedig mogelijk aan de ai-, verse handelaren zullen doen toekomen. Evenals dat bij afrekening- van het gratis ter beschik, king gestelde grasmengsel het geval is. is ook omtrent het Domectic Ray en de Roode Klaver het overleg met de Dienst der Domeinen reeds gaande. De afrekeninJ gen zullen n.1. loopen over dezen Dienst, doch het is thans nog niet mogelijk nauwkeurige gegevens te krijgen omtrent de kostprijs en de eventueele provisie voor de handelaren. Het sproeien der aardappelen. Nu de rayonverdeeling be kend gemaakt is, zal men over het algemeen wel weten door wien de aardappelen aan een bepaalde weg in de Wieringermeer dit jaar zul len worden gesproeid. Het blijkt echter dat er hier en daar eenige moeilijkheden zijn op te lossen. In de eerste plaats liet ons iemand in den steek, die zijn sproeikar destijds opgaf als zijnde „bedrijfskiaar of met een heele kleine repara tie in orde te brengen." Deze persoon werd aangewezen om een bepaald rayon te verzorgen, doch toen de as sistenten eens kwamen in_ formeeren of de zaak daar draaide, bleek dat de sproei kar in het geheel niet be drijfsklaar en zelfs zoodanig onklaar was, dat de betref fende eigenaar zijn eigen aardappelen met de rug sproeier dacht te spuiten Hier klopte dus iets niet Verder heeft men nogal moeilijkheden met de aan voer van het watec. Men beschikt n.1. lang niet overal meer over voldoend0 reser voirs of tanks. Wanneer men er niet in mocht slagen de ze van een buurman of op andere wijze te leenen, dan geve men dat even bij ons op. Wij hebben van Domeinen de beschikking gekregen over een aantal goede watertanks, welke voor het bovenge. noemde deel mogen werden gebruikt. Eventueel gegadig den kunnen zich dus bij ons opgeven en tegen afgifte van een ontvangstbriefje kan men dan een dergelijke tank voor dit jaar in bruikleen krijgen. Tenslotte deelen wij nog mede dat wanneer in een bepaald rayon de bespuiting om een of andere reden vast zou loopen. desnoods nog weer één of twee van de 12 machines, welke op het oude land zijn verhuurd, terug kunnen komen aan de ei genaar in de Wieringermeer tegen de gemaakte onkosten voor reparatie. Wij hopen niet dat het noodig is, maar in het erg. ste geval stelle men zich hieromtrent met ons in ver binding. Ir. L. R. DIJKEMA. OPRICHTING VOETBAL- VEREENIGING. Zooals reeds in ons vorig nummer per advertentie werd bekend gemaakt zal morgen, Donderdagavond, in café Droog te Kolhorn een vergadering belegd worden om te komen tot oprichting van een, laten we hopen ,füe", voetbalvereeniging voor de Wieringermeer. Sportliefhebbers, al dan niet actief, zorgt dat U deze vergadering, welke om 8 uur begint, niet verzuimt. Toont dat een gemeente van zooveel duizend zielen ook op dit gebied niet ach ter blijft. HERSTELWERK. Het herstelwerk aan de boerderijen aan den Groet- weg, C 8 A. Th. F. J. Koen- raadt, C 9 W. J. van Liere, C 10 A. A. Sijbenga, en aan den Koggenrandweg, D 85, J. P. Dieleman, werd opge dragen aan de firma A. Groot Zn. te Abbekerk. De Rentmeesterwoning. Het herstelwerk aan de Rentmeesterswoning werd ge gund aan den aannemer P. Bakker te Den Oever. Bakker was bij de^ gehouden aanbesteding de laagste in schrijver voor f 6.880,- Het werk moet binnen 6 weken worden opgeleverd.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1946 | | pagina 3