MEDEMBLiKKER NIEUWS MET DE STOOTTROEPEN NAAR INDIE. WAARHEEN? SCHOOLSPORTDAG TE MEDEMBLIK. Een vroolijk zomerzonnetje scheen over het Gemeente lijk Sportpark, toen Zater dagmiddag tegen 2 uw van alle kanten de leerlingen uit de hoogste klassen van de verschillende scholen uit Medemblik en de omliggen, de dorpen te voet, op de fiets en zelfs per motorboot aankwamen, om voor het eerst na de oorlog elkaar in onderlinge wedstrijden te ontmoeten. Het was een feestelijk ge zicht,, vóór het begin van de wedstrijden al die kinderen gezellig door elkaar te zien loopen op het groote veld. Velen waren in sportpak- jes, de meesten getooid met oranje strikjes en lintjes ter eere van Prins Bernhards verjaardag. Toen dan ook even over tweeën begonnen werd met het gezamenlijk zingen van een paar frissche schoolliedjes, zat de stem ming er meteen al goed in. Daarna verdeelden de kin deren zich over de inmid dels afgebakende velden en begonnen de wedstrijden, waarbij de niet-medespelen. den om beurten telkens als enthousiaste toeschouwers langs de lijnen zaten. De eerste korfbalwedstrijd tusschen de Bijz. Chr. School Medembilk en de Openb. School Oostwoud eindigde in een 20 overwinning van de laatste. De Medemblikker. tjes speelden een aardige wedstrijd, maar waren, door dat ze wat kleiner van stuk waren, niet opgewassen te gen de lange Oostwouders. De slagbalwedstrijd tus schen de Openb. School Me demblik I tegen Twisk werd met 38 tegen 19 punten door Medemblik gewonnen, maar in de eerste estafette-wed strijd werden de vlugge Twiskenaren winnaarsl tegen de Openb. school Opperdoes. In de 2e estafetteloop tus- j schen Oostwoud, Bijz. Chr. School Medemblik en Openb. j School Medemblik was Oost-1 woud dé snelste, terwijl ook de nu volgende Slagwed-; strijd door Oostwoud tegen' Opperdoes gewonnen werd met 27 tegen 23 pt. De korfbalwedstrijd tus schen de Openb. School Me demblik en Opperdoes bracht voor de laatste een 21 overwinning en de laatste Slagbalwedstrijd werd dooi de Bijz. Chr. School Medem blik met 25—23 gewonnen tegen de Openb. School Me demblik n. Toen werd de overwin. s naarsronde in de estafette geloopen tusschen Twisk en Óostwoud, waarbij na een spannende strijd Twisk alsj gelukkige winnaar te voor schijn kwam. Tot slot volgde dan n™ oen vlotte handbalwedstrijd tusschen de Openb. School Medemblik en Twisk, welke in een 30 zege voor Me demblik eindigde. Het aardige was dus, dat alle scholen minstens 1 keer een wedstrijd gewonnen had den, zoodat alle spelers en speelsters een voldaan ge voel konden hebben. Nadat alle kinderen zich weer in een groote kring- verzameld hadden en de uitslag van de verschillende wedstrijden bekend gemaakt was, deelde de loco-burge meester van Medemblik, wet houder Winnubst, met een aardig toespraakje de me dailles uit. die door de ge meentebesturen beschikbaar gesteld waren voor de beste prestaties. Zoo kreeg de Openb. schooi te Oostwoud de prijs voori korfbal, de Openb. School te Medemblik voor Slagbal, de Openb. School te Twisk ont ving de estafette_medaille, terwijl de handbal-medaille weer in handen kwam van de Openb. School te Medem blik. Na op voorstel van Weth. Winnubst een hartelijk hoe raatje te hebben laten klin ken voor hun onderwijzers, die deze gezellige, gezonde en sportieve middag voor hen hadden georganiseerd, zongen de kinderen, als symbool van de onderlinge vriendschap en saamhoo. righeid, het mooie lied „Alle man van Neerland's stam", terwijl de feestmiddag be sloten werd met het Wilhel mus. Toen stroomde het veld weer langzaam leeg en trok ken de kinderen in groepjes huiswaarts met de vroolijke afscheidsgroetTot volgend jaar en dan.... een heele dag, met nog meer scholen KERKCONCERT. Donderdagavond gaf de Gem. Zangvereen, „Excelsior" te Twisk-Abbekerk onder leiding van den Heer J. Geusebroekl Jr. een avondconcert in de Ned. Herv. Kerk alhier, metj medewerking van den orga nist de Heer J. de Greeuw, Nadat alle aanwezigen van, Ps. 138 en verzen 1 en 4 had den gezongen, bracht het koor het bekende „Du Hirte Is- raëls" van Bortniansky, welk nummer evenals „Alma Re- demptoris' van Palestrina zeer goed werd voorgedragen. Het „Ave Verum" met orkestbe geleiding, klonk zeer mooi en goed van toon. De Heer de Greeuw liet vervolgens op het fraaie or gel het Postludium in F-dur van Ch Rinck hooren, De ver tolking van Ps. 121 van Blum- raer kon ons echter minder bekoren, terwijl het dan vol gend „Ecce quomodo mori- tur" [M. A. Ingegneri) ons wat mat van klank voorkwam. Vervolgens gaf de Heer de Greeuw een uitstekende weer-i gave van „Priere et berceuse"; van Guilmont. Excelsior zong dan „Vrede' van W. F. Koole, een mooi, doch moeilijk nummer, waar in de tenoren t.o.v. de bassen] wel wat zwak bleken te zijn.l Overigens een verdienstelijke vertolking Het laatste nummer ..Levenslust" van H. W. de Wolf, werd mooi beheerscht ten gehoore gebracht. De Heer de Greeuw besloot met koraal-variaties over het Gebed des Heeren [Sonate VI) van Mendelsohn. Alle aanwe zigen zonjgen hierna nog Ps. 68 10. Koor en organist hebben ons een genotvolle avond gegeven en het is zeker te betreuren dat de Kerk slechts matig be zet was. waardoor de collecte ten bate van het orgelfonds zeker niet aan de gesteldej verwachtingen zal hebben vol-, daan. MARKTBERICHT. De aanvoer aan de plaatse lijke veiling beliep 1 Juli 1C00 Kg. groote aardappelen f 14.70 4300 Kg. kriel f 5.-; 2700 Kg. gebr, peen f 17.- 560 stuks 1ste a bloemkool f 17.- 543 1ste soort bloem kool 13.- 50 stuks 2e soort kool 8.- 700 kropsla 2.- Loop der bevolking over de week van 23 t.m. 29 Juni 1947 Ingekomen /geene. Ver trokken M. de Johge en ge zin naar W.-Meer, Wieringer- werf, Wagendwarspad K 78. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot, de heer Wim Schipper, slaagde tei Alkmaar voor het eindexa men Gemeentelijk Lyceum. Jubileum „Crescendo." Naar wij van de zijde van1 de Harmonie „Crescendo" ver-j nemen, zijn de data waarop zij haar 50-jarig bestaansfeest hoopt te vieren, thans defini tief vastgesteld op 24 en 25 Augustus a.s. De voorbereidingen voor dit jubileumfeest zijn reeds in een vergevorderd stadium en wij hopen zeer binnenkort nadere, bijzonderheden omtrent het1 gouden jubfe^m van onze' populaire Harj^pie te kunnen mededeelen. Duivensport. Na een gedwon gen rust van meerdere jaren, waarin de tot toen bereikte successen geheel teloor gin gen, hebben de duivenlief- hebbers zich alhier weer met groot élan aan hun sportieve liefhebberij gegeven. Nadat slechts enkele clan destien gehouden en gefokte duiven waren overgebleven, werden uit Duitsche Weer- machtsnalalenschappen nieuwe a.s, kampioenen gekweekt.. De vereen „de Luchtbode" or ganiseerde ter inleiding van grootere vluchten, op 29 Juni een vereenigingsvlucht om di verse prijzen, mede bedoeld om" de onderlinge „krachts verhoudingen" te leeren ken nen. De duiven werden te Gou da gelost te ongeveer. 8 uur, met lichten Zuidwesten wind. In totaal waren 75 duiven in concours. De eerste duif werd gecon stateerd om 9 uur, 7 min, 3 sec. de laatste om 9 uur, 21 min, 28 sec. De tijden werden of ficieel op de klok opgenomen. De uitslagen luiden Van Leverink-v.d Wetering, no's 1, 5, 20, 22 "en 25 G. Tiben 2, 4, 10; H, v. Doorn 3, 9, 14; J. K, Hartkoorn 6 P, Kielt 7, 23 D. Maret 8, 11, 12, 16, 17, 9 J. Glim 13, 15 T. Groot 18, 21, 24, 26 G. Beu- kema 27, A.s. Zondag wordt een nieuwe vlucht gehouden. VERDRONKEN. Maandag geraakte het. 4_jarig zoontje van den heer Vijn alhier in het Achterom nabij de doorstroomduikea\ Aangezien bij deze duiker sterke strooming optreedt, en het water ter plaatse vrij diep is, mocht het één te water gesprongen stadgenoot niet gelukken het kind te vinden. Toen het veel latei- op het droge werd gebracht, bleken de levensgeesten reeds te zijn gebleken. Wieringen. SUCCES NIEUWS. Uitsl. van Zondag 30 Juni; Succes 2Callantsocg 1 02 Succes 4GeeL Zwart 3 62 TRAINER LAURENCE. Daar voor trainer Lauren- ce een paspoort is verkregen, kunnen wij hem laatst van deze week op Wieringen ver wachten. Het ligt in de be doeling om Laurence offici éél des avonds te ontvangen ter kennismaking, waarvoor wij belangstellenden naai de Succes.mededeelingenkast verwijzen, waar het een en ander in zal worden bekend gemaakt. Wat de Bedrijfsvoetbal betreft hiervan kunnen wij nog niets mededeelen. Bij den K.N.V.B. kon niets voor ons gedaan worden. Dinsdag zullen wij Lotsy opbellen en hopen dat dan toestemming zal worden gekregen. VAC ANTIEKOLONIE. In overleg met de leiding van hst Leger des Heils ont vingen wij bericht dat er ook deze zomer gelegenheid be staat voor kinderen van 9—15 jaar om onder zorgvolle leiding hun vacantie docr te brengen op de vacantiekolo- nie te Lunteren (Gld.) Hier. XIX. Het is hier nogal onrustig,] want hier zitten bar veel; Chinezen uit de buurt van Sjoenking, allen communis-1 ten, wat we intussen wel be merkt hebben. Nadat we allen! weer mu nitie gekregen hadden en een' tweede deken om op te lig-j gen (we slapen op de plan.l ken) gingen we slapen, allen! bijzonder tevreden. De volgende dag gingen we de boel schoonmaken,1 het grasveld opruimen enz. Overal draaiden we haken I uit en op voor ons beter ge schikte plaatsen weer in de wand. Je moet toch touwen spannen om je klamboe 's avonds aan te hangen De tafels en banken werden ge plaatst, enkele ruikers bloe men in lege melkblikjes gezet en de zaak zag er fleu rig uit. Het was maar goed, dat we alle tafels en banken uit het tentenkamp „georga niseerd" hadden daar had den we gemak van. De En gelsen zullen trouwens wel gek gekeken hebben, toen ze in die tenten kwamen en er letterlijk geen tafel of bank meer te bekennen! was. En fin, ze hebben in de loop dei- eeuwen al zoveel van ons afgepikt (Ceylon, de Kaap enz.), dat wij ook wel eens wat van hen mogen nemen Vanmorgen hebben we een mars gemaaktop de staf kaart en het kompas dooi de plantage en langs ver. schillende kampongs. Op bijna ieder hutje en zeker op die, waar Chinezen wonen, staan Communistische spreu ken aangeplakt in het En_j gels en in het Chinees. Erl staat bijv. op „Lenin is our guide (Lenin is onze god)" of„Workers, down with imperialism (Arbeiders, weg met het imperialisme)". Niets] dan vijandige gezichten zie je van de Chinezen, als je door zo'n plaatsje of kam pong marcheert. De inlanders hier, hindoes, groeten je meestal wel en j zijn uitermate beleefd en] onderdanig Wel zijn ze] schuw. Ze hebben zeker nogi niet veel goeds van mannen] in uniform ondervonden. Zondagmorgen. half twaalf. Ziezo, daar gaan we dan weer verder. Nu zit ik hier in een hoek van de veranda. waar onze tafel staat. Als ik zo om me heen kijk, is alles in vredige Zondagsrust. Zijwaarts achter mij zijn jongens aan het kleren was sen en baden op inlandse manier. Uit een grote platte rubberzak scheppen ze em mers water en gooien die over zich heen. Vóór me, op het grasveld, is men aan het voetballen en in de schaduw van een grote boom wordt pkig-pong gespeeld. Achter mij, op de veranda, wordt gezongen onder begeleiding van een guitaar. Alles ademt vrede en rust. Wind is er niet en het heeft hier ook nog niet geregend. Alleen de zon, die bijna loodrecht boven ons staat, doet z'n best. Al zit je. ook stil te schrijven, toch glimt je boddy van het zweet. Last van de warmte heb je echter voor geen cent, bij de zwaar ste oefening niet. Alleen zijn je broek en je jasje (onder goed draag ik niet meer) steeds doorweekt. Met één veldfles met water ga je 's morgens op stap, waarmee je dus zuinig moet doen. Als je thuis bent, drink je wel drie flessen water per uur op en het is ook goed, dat je meer drinkt, dan je wel lust. omdat ie alles weer uit zweet. We roken hier „van armoe de" heerlijke sigaartjes. .Ons sigarettenrantsoen is nog niet geheel in orde, we heb ben er zolang we aan wal zijn nog maar honderd ge had, doch dat wordt nu be ter. Een pak van honderd fijne sigaren kost hier een dollar, wat gelijk is aan f 1.25. Kon ik er maar wat oversturen, hè Alles is hier troifvens goedkoop, behalve sigaretten, die een dollar per tien stuks kosten. Dat is iets, waar ik niet bij kan Een paar mooie leren san daaltjes kosten slechts enke le dollars. Tot nog toe heb ik nog niets gekocht, behal ve sigaren. De gehele tijd, dat ik aan wal ben, heb- ik dertig dollarcents nodig ge had, of te wel veertig centen in Hollands geld. En hoogst waarschijnlijk krijgen we een z.g. duurtetoeslag van twee dollar daags. Aan het einde van deze maand ontvang ik dus ongeveer honderd dol lars of f 125. Wiei doet je wat Geen kip, die je pikt (Wordt vervolgd.) voor bestaat gelegenheid voor meisjes van 216 Aug. kosten f 15 per 14 dagen. Bij voldoende deelname voor jongens in de week van 1623 Aug. Kosten f 8 per week. Ouders die gaarne hun kinderen deze vreugde willen bereiden kunnen dit opgeven bij J. Tijsen, zeestraat 11, Den Oever en bij W. v. Liere, MU.Z._park 66, Oosterland, die gaarne verdere inlichtin. TOESTAND KNAAPJE STROO. In de toestand van het 3-jarig zoontje Stroo, dat bij een autoaanrijding zwaar werd gewond, (vermeld in ons nummer van 19 Juni), schijnt thans eenige verbe tering in te treden. Hoewel nog steeds infectiegevaar aanwezig is, is de toestand niet meer zorgwekkend, doch thans gelukkig veranderd in hoopgevend. MOTOR-ONGEVAL. Onze plaatsgenoot, de mon teur H. Monshouwer, over kwam per motor vanaf Gro ningen, op weg naar huis Zaterdag een ongeluk, dat hem wel eenige weken inva liditeit zal bezorgen. Hij werd n.1. zoodanig door een passeerdendpn motorist aangereden dat hij zijn on derbeen brak. In het Aca demisch Ziekenhuis te Gro ningen werd de getroffene opgenomen en werd een gipsverband gelegd. Mach. - Bankwerker zoekt werkkring op Wieringen. Br. met inl. onder letter V. aan Bosker's Boekh. H.-hoef. 3 Juli Voetbalwedstrijd V.A.W. 1 D.W.S.-O.V.V.O.- Combinatie op Tonegidoveld. Half acht. 5 Juli Bijeenkomst PI. Landsvr. in Cinema de Haan. 8 u. 4 JuliVerg. E.V.C., afd. Wieringen, in zaal Concordia (.5. Halfweeg) te H.-hoef. E Juli Koos Vorrink spreekt in Cinema de Haan, H.hoef. 10 JuliVergadering van de Drie Landbouworganisaties in de W-meer in Café Laan te Winkel 10 uur.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1946 | | pagina 2