WIERINGER NIEUWS MET DE STOOTTROEPEN NAAR INDIE. WAARHEEN? De eerste Jongdierendag na den oorlog. Door de plaatselijke Veree-, niging „Nut en Genoegen' werd Zaierdagmiddag in de' garage van Hotel de Haan, de eerste jongdierendag na I den oorlog gehouden, Hoewel alles tot in de i puntjes was georganiseerd, Irad men deze dag desniette min eenigszins met gemeende I gevoelens tegemo'et, omdat men in het onzekere verkeer de omtrent deelname en kwa- liteit. Het experiment is ech ter volledig geslaagd. De aanvoer bedroeg in to taal 87 exemplaren en voorts werden 8 nesten ter keuring gepresenteerd. Het aantal aangevoerde ras sen bedroeg 14, Een waar ge- mis meenen wij te moeten noemen het. ontbreken van eeaige kleinte rassen zooals i „Klein Zilver" en „Rex". I Van de „Rex" en de „Wee-, ner" waren slechts alleen witte aanwezig. De ld, Z. bruin en geel met hun glan-j jzende pelsjes, de Rex met zwarte snuit en voorpootenj alsmede de Castor Rex hadden vrijwel varf eiken fokker de sympathie, alsook van buiten-1 staanders. Kom fokkers, is J er voor deze rassen geen ani- mo meer Of zijn ze geheel i verdrongen door de Thurin-1 gers of de Gouwenaars metj hun meer doffe kleuren als- ook de BI, van Beveren, laatstgenoemden missen j toch de natuurlijke levendig- i heid' en kleur der Zilvers.j Russen en Rexen, De, voor Wieringen geheel i nieuwe rassen hebben een ge heel andere kleur, dof, mat, teer, hetgeen mogelijk ook zijn bekoring heeft, De uitslag. In totaal werd 17 x Z.G. toegekend, 44 x G.J 18 x V.G., terwijl 2 x B, werdj behaald, 14 inzendingen moes-; ten zonder bekroning naar! huis. De prijswinnaars groote ras sen waren J. Pool - de Wit, Wierin- gerwaard met een W. VI. Reus, voedster. Middenrassen W, Groot, Anna Paulowna, met KI. Wee- ner voedster. Kleine rassen T, Bos, Den Oever, met een Zw, Holl. voedster. Dwergrassen Mw, Mooi- Wiegman, H.Hoef, met een Pooltje Wit r.d. Ram. De prijs voor het beste nest werd gewonnen door S. Koorn te H,-Hoef. Dit was een nest van 4 jon ge konijnen, gr. Hollanders, alle prima diertjes. De prijs voor het schoonste geheel, aller rassen werd ge wonnen door J. Pool - Wit, Wieringerwaard. Het geheel is uitsteke'nG geslaagd, terwijl er goede be langstelling voor deze exposé bestond. Keurmeester Hannema, van Winkel verdient alle lof voor het correcte keuren, uitge voerd tot aller tevredenheid. Wettelijke regeling van het dansonderwijs. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van den Mi nister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschapen een wette lijke regeling van het dans onderwijs te bevorderen, waar bij het geven van dat onder wijs gebonden wordt aan het bezit van een van Overheids wege erkend diploma- Aanleiding daartoe is de sinds de bevrijding voortschrij dende ontaarding van het ge zelschapsdansen, waarvak speciaal op de jeugd een ze denbedervende invloed uitgaat V. C. J. B. Vrijdag 9 Aug. a.s, des avonds 8 uur bijeen komst, Zusterkring Westerland, Woensdag 7 Aug. a-s. des avonds 8 uur bijeenkomst. GESLAAGD. Mej. M. E. C. de Wit, on derwijzeres aan de O.L.S', te Den Oever, slaagde voor het examen Duitsch L.0. Commissie van beroepszaken visscherij ingesteld. De ministers van Landbouw, Visscherij en Voedselvoorzie ning en van Sociale Zaken hebben ingesteld een commis sie van beroepszaken van visscherij-personeel. Deze commissie bestaat uit de volgende personen B. Brutel de la Riviére, Voorzitter, tevens gewoon lid; J, Brautigam, plv. Voorzitter, tevens plv. lid Mr. P. J, van Eerde, N. V. Zalinge, ge wone leden J. C, Pronk, N. Parlevliet, W. Brouwer, D', Verbaan, C, P, Damme, C, v,d. Wal, adviseereneïe le den en Mr. G. W. M, Gruen- demann, secretaris. Een Landbouw-Jongeren- Gemeenschap Afd. Wieringen Door e^nige jongelui, m.1, N. Lont Pd., T. Tijsen Jbd., Jb. van Bodegom, P. Ottens, en P. J. Lont is het initiatief genomen een landbouw-jonge- ren-gemeenschap op te rich ten, Het doel dezer vereen. is ontwikkeling en ontspan ning van de plattelands jeugd door middel van spreekbeur-j ten en lezingen over diverse onderwerpen. Als lid kunnen, toetreden boeren, arbeiders enl agrarische georiënteerden, zoo wel jongens als meisjes (leeft, pl.m. 16 tot 30 jaar. Woensdag 14 Aug. zal een' oprichtings-vergadering wor-1 den gehouden bij S. Kaan, waar iedere belangstellende welkom is, TONEGIBO-NIEUWS. Uitslag Zaterdagavond Ton, dames II - Oude Sluis I da mes 3-0. Udi - Wik II - Ton. II 4-0 Deze wedstrijd werd door Ton. dat met 3 invalsters uit kwam, goed gespeeld tegen U.W. II, dat met 3 eerste elf talspeelsters speelde, terwijl bovendien Mej. Bets Burger in 't doel stond. Tegen zoon doelverdedig- ster is een lichte voorhoede niet, opgewassen. Jannie c.s. hebben echter hun best gedaan. Udi-Wik I - Ton. I. Deze wedstrijd werd in een vlug tempo gespeeld, terwijl de beide eltallen in het veld goed tegen elkaar waren op gewassen. U, W. wist echter de kansen beter te benutten, terwijl Tno. er voor 't doel ho peloos uit was. Nadat Bets Burger met een mooi schot in de hoek, de score geopend had, bracht de zelfde speelster even later de stand op 2-0. Na de rust beging Veenstra een kleine fout, wat de scheids rechter o.i, veel te zwaar strafte, n.1. met een 13 meter worp (in de voetbalwereld pe nalty). Mej. Bets Burger nam deze worp en onhoudbaar ver dween de bal in de touwen. In een vriendschappelijken wedstrijd als deze, deed het benutten dezer strafworp even! onprettig aan. U.W. wist nog 2 maal te: doelpunten, zoodat het einde' kwam met een geflatteerde 5-0 overwinning van U.W. QUO VADIS Volgens de Daily Mail heeft het Britsche Bureau voor vi- sia een nieuwe bepaling be kend gemaakt, waarbij aan echtgenooten geen paspoorten zullen worden verstrekt, in dien zij niet eerst een schrif telijke vergunning van hun éga's kunnen overleggen. De bepaling luidt,, volgens het blad aldus „Indien de echtgenoot alleen reisjt, moet hij een brief v<ai zijn vrouw toonen, waa'm^ taat, dat zij volkomen °wP*e hoogte is van zijn voergenomen reis en accoord gaar met de regelin gen, die voor den tijd van haar echtgenoot's afwezigheid zijn gemaakt, omdat vele man nen op het punt staan hun vrouwen te verlaten om naar vriendinnetjes in andere lan den te gaan. riet onderhoud van hun gezinnen komt dan ten laste van den Staat. Aan ijederen handelsreiziger in) Groot-Brittannië is een af druk van deze nieuwe bepa ling toegezonden. De echtge- noote behoeft geen toestem ming van haar man om het land te verlaten, tenzij zij minderjarig is. SPELDEPR1KKEN van Spaiter Spotspiegel. Twee zielen Zoo dacht ik toen ik giste ren op de drukkerij kwam om mijn late speldeprik in het lood te laten slaan, want er was al een artikeltje over het zelfde onderwerp Enfin be ter dubbel dan heelemaal niet, Een duw inplaats van 'n prik. Pachter K., zijn naam noem ik hier niet omdat ik zelf ook niet graag in de zon sta, had drie arbeiders noodig. Hij vroeg ze aan via de arbeidsbeurs, netjes zooals een correcten boer betaamt, tegen het gel dende loon, waarvan een nette boer onder geen beding zal af wijken. Pachter IC, wachtte en met succes. Enkele dagen later stop te er een auto en uit die auto stapten. .20 arbeiders van de D.U.W. Nog erger dan een drieling, wanneer er één baby wordt verwacht. 10 Aug, 8 uur Protestvergadering in „Concordia." XXII. Singapore, 8 Mrt. 1946, Kwart voor tien. Zo juist ben ik weer gear. riveerd, nu niet om ont scheept, maar om inge. scheept te worden. We zitten hier aan de kade, maar ter wijl ik hier de vorige keer lag te pennen op de spoor rails, zit ik nu nu een def tige rieten stoel, aan een echte tafel, met een scherpe havenlamp boven me Veertien dagen zijn we met ons driëen bij de Engel sen geweest en hebben een prachtige tijd gehad. We kregen bijna het vermoeden, dat we vergeten werden, maar trokken er ons niet veel van aan als men ons nodig had, zou men ons wel weten te vinden. We gingen dan 's avonds met de Liber_ ty-truck naar de Segamat en daar naar de bios of naar een of ander Chinees restau rant om heerlijke Mokka koffie te drinken. Vanmiddag om twee uur kwam er opeens een Stoot troepenwagentje voer onze tent en de chauffeur stafDte er uit en vroeg of we klaar waren. Stomverbaasd, een Hollan der in ons kamp te zien, ver telden we hem, dat we net klaar waren om naar een voetbalwedstrijd te gaan. De chauffeur maakte ons echter duidelijk, dat ons bataljon al in Singapore was en dat 's middags opi 3 uur de in scheping zou beginnen, ver moedelijk naar Soerabaja Even voelde ik iets van spijt, deze fijne leerzame interessante en gemakkelijke tijd te moeten afbreken, doch al spoedig maakte die plaats voor vreugde. We zou den wellicht naar Java gaan.l naar Hollands grondgebied We pakten dus niet re_| cordsnelheid in, bedankten! de majoor en de andere of-; ficieren voor de prettige tijd) en gingen de tenten langs,; om van de jongens afscheid; te nemen. Na rantions, o.a. busjes boter, •jam, vlees, vis enz. en brood uit de keuken1 te hebben gehaald (de Dutchj boys" kregen wat extra's mee vertrokken we uitj Labis, dat ik wel nooit meer terug zal zien. Zo is het sol datenleven Met een geweldige vaart ging het op Singapore af. De motor liep warm, vlug stoppen, de motorkap operi en daar ging het weer, heu vel op, heuvel af, bocht in, bocht uit. Wat een genot, over de wegen te snellen met1 de Hollandse leeuw aan de ene kant en het Stoottroep- wapen aan de andere zijde op je mouw Tegen donker kwamen we, wonder boven wonder, in onze eigen wagen en niet in een ambulance - auto, in Singapore aan. En hier zitten we nu, om mor gen te worden ingescheept. Waar we naar toe gaan, weet ik niet. De een zegt naar Java, de ander naar Suma_ tra, een derde naar Celebes. DISTRIBUTIEKRING WIERINGERMEER UITREIKING BONKAARTEN In het tijdvak van 8 t.m. 20 Augustus zullen de vol gende Distributiebescheiden worden uitgereikt BONKAARTEN K/L 610.- Voor ZELFVERZORGERS te Rippolytushoef op Donderdag 8 'Aug. voor de letters A t.e.m. F; op Vrij dag 9 Aug. voor de letters G. t.e.m. K. op Maandag 12 Aug. voor de letters L t.e.m.' O; op Dinsdag 13 Aug. voor de letters P t.e.m. Z. Voor NIET Zelfverzorgers te Hippolytushoef op Woensdag 14 Aug. voor de letters A. t.e.m. J op Donderdag 15 Aug. voor de letters K t.e.m. R; op Vrij dag 16 Aug. voor de letters S t.e.m. Z. Voqr ZELFVERZORGdERS te DEN OEVER op Maandag 19 Aug. voor alle letters. Inplaats van een gelukkigé vader thans een woedende pachter. Resultaat instappen, maar allemaal. Drie van de twintig, dat kan niet. Wij D.U.W, zijn één. Pachter N. is zoo gelukkig om 7 D.U.W.-arbeiders in de aard appelen te hebben liggen. „De spinazie moet noodig op rui ters. Dus jongens, helpen jul lie allemaal even een handje, dan is het zoo klaar," Daar stopt een motor, Zeg boer wat doe jij nou Die ar beiders „van ons" heb je om aardappelen te rooien, maat niet om spinazie op te zetten.... Resultaat Een duw voor de D.U.W Advies Een beetje meer begrip voor de werkelijkheid en inspannng van alle krachten om de kostbare Wieringermeer oogst zoo spoedig mogelijk binnen te krijgen. Geen ambte narijen, maar werkers zijn bier noodig. Dure minuten. Een openbare aanbesteding is interessant. Wanneer dit 10 Wieringermeerboerderijen be treft, nog interessanter. Zoo was afgeloopen week in Rad boud te Medemblik 'n dusda nige aanbesteding. Veertien aannemers, met naas te medewerkers, zaten in span ning. 11 uur. Biljetten inleveren. Nog even een praatje over een bepaald onderdeel. 2 min, over elf. Een vijftiende aannemer komt binnen hollen en wil zijn enveloppe bij de rest voegen. Afkeurend gemompel van de rest. Te laat De openbare aanbesteder mag hem niet meer accepteeren. Als alle enveloppen ge opend zijn is de uitslag Laagste inschrijver f 108.000, opvolger f 143.000.- Laagste inschrijver blijkt zich vergist te hebben, moet zijn begrooting overleggen en ver zoekt ontheffing. Dan blijkt de laatkomer te hebben ingeschreven voor f 123.000- Deze twee min/uten kosten den Wederopbouw f 50.000 Zoo zijn de regels van het spel. SPATTER. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen zoon CORNELIS. S BISON j C. M. BISON-de Voogd. Den Oever, 6 Aug. 1946, Zwinstraat 32. Op Vrijdag 9 Augustus a.s. hopen onze geliefde ouders C DE HAAN er< W. DE HAAN-Bruijnooge bun 12V2-jarige echtvereeniging te herdenken. Hun dankbare kinderen WIM en KEES. Den Oever, Oeverdijk 21. Voor NIET Zelfverzorgers te Den Oever Op Dinsdag 20 Aug. voor alle letteijs. Medegebracht moet wor den de Tweede Distributie stamkaart van het. geheele gezin. Zelfverzorgers moeten de Zelfverzorgersmap meebren gen. De uitreiking vindt plaats van 9.30 12.00 en van 2 4 uur. De uitreiking te KOLHORN wordt nader bekend ge maakt. De Directeur der. Distribu Hek-ring „Wieringermeer A. KOOIMAN Zoo even ontvangen een partij otoffenverf in Inge, Krakelingen en Genoelle, in alle kleuren, blauw, zwart, bruin, terra, toupe, rood, groen, enz. Veerknijpers 4Va cent per stuk Glansverf in bussen a 1 Kg. f 3.10 KINDERSPEELGOED in alle soorten. Verder huishoudelijke arti kelen, Schilderijen. klein en groot, enz. enz. Tevens een beste heerenfiets op luchtbanden. R. HUISMAN, Hofstraat 1, Den Oever. POLITIE. Gevonden een horloge en een klomp. Verloren een armband, een rookerskaart en een damesschou dertasch met inhoud, Inl. bij den Gem.-Bode.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1946 | | pagina 2