WIERINGER NIEUWS BEKENDMAKING. MET DE STOOTTROEPEN NAAR INDIE. NIEUWE BONNEN. WAARHEEN? Flora-Feesten te Ben Oever 140-jarig bestaan van „Flora.'* De gezamenlijke besturen van de Oranjevereeniging ,,Oost Wieringen" en de bloemenver- éeniging Flora" hebben be sloten de Koninginnedag en het veertig-jarig jubileum van Flora" feestelijk te herdenken. De datums der feestdagen zijn vastgesteld op 31 Aug. en 1, 2, en 3 Sept. a.s. De officieële programma's zullen tijdig worden gepubli ceerd hier volgt reeds een globaal overzicht van wat er zoo al te doen zal zijn. Op 31 Aug, zal des morgens de Harmonie „Apollo" de feestelijkheden openen met een muzikale rondgang door Den Oever en Oosterland. Daarna zal de bloemententoonstelling worden geopend. Deze zal dit jaar worden gehouden in de Kleuterschool aan de Gasthuis weg. Alle wedstrijden en spe-i len zijn in handen gelegd vanj speciaal daarvoor samenge-j stelde commissies. Op de Gasthuisweg zullen diverse ker;l misattracties worden geplaatst. Verder ligt het in de bedoe- ling om op Zaterdag een turn- I demonstratie te houden. Op Zondagmiddag zullen twee bekerwedstrijden worden gespeeld op. het voetbalveld van Wiron, n.1, Wiron 1 - Wa tervogels 3 en Succes 1 - HRC -. Dit beloven spannende) wedstrijden te worden, daar, hiervoor voor ieder Winnend1 eftal een beker is uitgeloofd Hiermede worden dan tevens; de eerste wedstrijden op eigen terrein gespeeld. Op Maandagmiddag zullen verschillende behendigheidsspe len worden gehouden om prij-1 zen, w.o. een drie-pijpen-racej voor paren, tonsteken, enz. Dinsdagmiddag wordt er een! gecostumeerde wedstrijd ge-, houden, n.1. ringsteken met paard en wagen. Er zal slechts één paar per stel worden toe-j gelaten twee of meer paren! mogen dus niet van dezelfde wagen gebruik maken. En ook; zal worden gelet op tijdig rij-: den Voor deze wedstrijd is inleggeld verschuldigd. Er zul len e^tra-prijzen beschikbaar worden gesteld voor de ver siering der wagens en voor de costuums een eerste, tweede en derde prijs, terwijl er ook drie prijzen zijn voor het ring steken zelf. Deze wedstrijd zal worden gehouden in de. Zwin straat met het oog op de ker- attracties op de Gasthuisweg Dinsdagavond sluiting bloe mententoonstelling. Dan is er aan deze feesten nog een extra aantrekkelijk heid verbondend; hiervoor zor gen de zakenlieden van Oost- Wieringen, Een etalage-wed strijd De bedoeling hiervan is tweeledig voor de winke liers gaat het er om de mooi ste etalage te maken, en voor de Oost-Wieringers is de op gave om uit te maken welke etalage de mooiste is. Wie dit aan de weet wil komen, zal dus alle etalages moeten gaan zien, zoowel te D'en Oever, als te Oosterland. Reeds 25 zakenlieden gaven zich op om deel te nemen. De jury voor deze wedstrijd zal strikt ge heim gehouden worden voor iedereen. Tedere ingezetene van Oost-Wieringen, boven de 16 jaar, mag op een stukje papier vermelden, welke eta-j lage hij(zij) het mooist vind,t, waaronder de naam en het adres van den deelnemer', Zoo 'doende kan ieder dus maar één papisrtje inleveren. Deze papiertjes moeten gedeponeerd worden in een bus op de bloe mententoonstelling. Men kan tot Dinsdagmorgen 10 uur zijn stem uitbrengen. Daarna wordt de bus gesloten. De jury zal Maandagavond haar eigen uit slag bekend maken, zoodat de winkeliers hun behaalde diplo ma in de etalage kunnen op hangen. De uitslag van het publiek wordt Dinsdagmiddag! bekendgemaakt. Nadere gegevens omtrent de feestelijkheden worden nog per advertentie en in een program ma medegedeeld. Laat ieder meewerken om de feesten te doen slagen. I Steeki de vlaggen uit Oost-Wieringen viert feest! De Ua£ in top Iedei werkt mee, Dus... zet 'm op Tentoonstelling „Volken en Wereldeelen." Voor deze tentoonstelling, die Donderdag 15 Aug, in hei Parochiehuis gehouden zal wor den, bestaat uitermate groote belangstelling. Gebruiksvoorwerpen, wapens en kleeding van verschillende volken met zorg bijeengebracht zulen bewonderd kunnen wor: den. De tentoonstelling duurt blijkens de advertentie slechts één dag. Deskundige uitleg wordt er bij gegeven. Met verwijzing naar de betref fendé advertentie, kunnen we' ie/ier een bezoek aan deze) interessante tentoonstelling aanbevelen. BURGERLIJKE STAND Van 2 t.m, 8 Juli. Geboren Catharina Nellie, d.v. M. W. Koorn en T. Lont; Anne, z.v. B. de Raaf en J. E. Moorlag Cornelis, z.v. S. Bison en J. C. M. de Voogd Pieler Cornelis, z.v. J. Bak ker en G. Halfweeg. Ondertrouwd J, Doef en W, Nijhuis. Getrouwd A, Faber cn H, Ziegeleder J. Panjer en M, C, Tholenaar P.Halman en G. IToltjer N, S. Wagsmaker en A, Bekkema J, A. H. Janssen en G. E. Luikens. Overleden Geertje Ko .ij, oud 73 jaar Maria Ph, de Booij, echtgen. van Th, Plie- ger, 39 jaar. Collecten-vergunningen. Aan de Prins Bernhard-Stich ting is vergunning verleend tot het houden van een collecte binnen deze gemeente op 15 Aug. a.s. De Jeugdraad zal op 17 Aug. a.s. collecteren ten behoeve van Puttens jeugd. Loterij. Aan de Pluimvee- en Konijnenvereen. ,,Nut en Genoegen" alhier, is vergun ning verleend tot het aanleggen en houden eener verloting, tij dens de in December a.s. te houden tentoonstelling. Kerkdiensten Wieringen ZONDAG 11 AUGUSTUS NBD. HERV. GEM. H.-Hoef 7Va uur Ds. v. d. Winden. Westerland 7.30 uur 'De Heer Van den Berg Oosterland 10 uur De heer Van den Berg DOOPSGEZ. GEM. H.-hoef v.m. 10.30 Ds. A. P. Goudsbloem. Onderwerp Jezus en Zacheüs Maandag 12 av. 8 uur De Gemeente zxBjf.ö uit de nieuwe Liederenbundel. (Komt allen l) EVANGELISATIE H.-Hoef 10 en 3 uur Eerw. Heer v.d. Horst. Den Oever 2.30 uur Cand. A. Lentz. CHR. GER. KERK Gebouw Land in Zicht 10 en 3 uur de hr. G. Visser GEREF. KERK H._hoef v.m. 10 u. Leesdienst nam. 2,30 uur Ds. Schenkeveld. Den Oever v.m, 10 en n.m. 5 u. Ds. Schenkeveld. R. KATft. KERK Zondag 7.15 Vroegmis 9.30 Hoogmis 10,30 Bibliotheek en ontspanning^ 7 uur Lof met Rozenhoedje. Dingdag 7.30 Antonius-Lof Woensdag Vigilie-dag. Die dag is het onthoudingsdag. Donderdag Feest van O.L, Vrouw Hemelvaart, Te vieren ais Zondag. Vroegmis 7.15. Hoogmis 9.30. Na de Hoogmis opening van de tentoonstelling 7 uur Lof met preek, 8 uur Lezing in het Parochiehuis over Afrika, door Pater Dr. Zuure. Witte Pater. DEN OEVER Zondag en Donderdag 7.30 Vroegmis en 9.30 Hoogmis. DISTRIBUTIEKRING WIERINGERMEER UITREIKING BONKAARTEN In het tijdvak van 8 t.m. 20 Augustus zullen de vol. gende Distributiebescheiden worden uitgereikt BONKAARTEN K/L 610. Donderdagmorgen, 14 Maart 1946. a.b. ss. Theclens, Javazee. Ja, nu zitten we weer op zee en gaan naar Indie Eerst zouden we naar het eiland Moratai gaan, ten noorden van Halmaheira. Dit eilandje, eens de spring, plank naar de Philippijnen. is bezet door Amerikanen eff Australiërs, die naar huis gaan. Moratai ligt in de A- merikaansche zóne, dat is dus „goeie soep." We zouden daar heen gaan om voorra. den in te slaan. Maar nu is er een telegram binnengeko men, dat we naar Menado moeten. Daar zijn nog geen geallieerde soldaten aan land Er zitten alleen 4.mbonnese militairen van het vroegere Indische leger, die allen, stuk en enkele meters groot. Op Koninginnedag zouden ze in een optocht er de eerste prijs mee behaald hebben In het huis brandden kaarsen en zaten Chinezen jammerend té zingen. Anderen zaten op straat ontzettend vlug mah_ jongh te spelen. Aan een dezer vroegen we, of er soms gelegenheid was, wat te drin ken te krijgen. Direct daarop kwam er een Chinees vrouw tje op ons af en beduidde, dat ive konden gaan zitten. We kregen een grote pot thee vogt ons, met kopjes, zodat we ons zelf konden bedie nen. Wat smaakte die Chi nese thee heerlijk Daarna kwamen ze aanzei len met een schaaltje rode bananen, de lekkerste, die er zijn. Dit was schijnbaar nog voor st.uk,. geweldig vóór Hol. niet voldoende voor de Hol land zijn en nog wat Indo- j landers, want we kregen ook nesiëos van een ander soort.noê' een grote schaal Chinees Dit stel scheen een beetje gebak en een fles water van aan het muiten te zijn ge_' Laar. We waren aangeland slagen en nu moesten "de i °P een Chinees familiefeest. itoottroepen daar maar een; een kijkje gaan nemen. Gis teren kwam er echter be richt. binnen, dat de rust weer hersteld is. Misschien bijna zeker, gaan we er even goed heen. Op 't ogenblik zitten we al je, ter ere van een familie lid. die een jaar tevoren gestorven was Het is vast een hele beste man geweest Toen ze bijma allen naar binnen gingen, om de een of andere klaagzang aan te heffen, die ons oor niet be_ op het Zuidelijk halfrond, in! P^ald streelde, zijn we maar de Javazee, ter hoogte van j weer doorgelopen. Kota Baroe. Ons schip is het Je moet niet denken, daï 2100 ton metende vracht- Singapore alleen uit stinken» schip van de K.P.M. „The_| Lp straatjes bestaat. Er zijn dens." Met een slakkegange. tje van ±18 mijl varen we door de alle dagen spiegel gladde zee. Alles zee, zee, zee, met tweemaal s morgens ook brede straten met prach tige, geweldig grote gebou wen, bijv. het hoofdkwartier van Montgomery, dat boven alles uitsteekt en waarop - - v O w— Vt U.LV., enige eilandjes. Borneo zelf| de Engelse, de Amerikaanse, heb ik niet gezien. Nog even! de Franse de Chinese en wil ik iets schrijven over de Hollandse vlag waaien Voor ZELFVERZORGERS te Hippolytushoef op Donderdag 8 Aug. voor de letters A t.e.m. F; op Vrij dag 9 Aug. voor de letters G. t.e.m. K. op Maandag 12 Aug. voor de letters L t.e.m. O; op Dinsdag 13 Aug;. voor de letters P t.e.m. Z. onze laatste dagen, in Sin gapore. Deze stad is bij avond net een kermis. Overal staan tentjes op straat, alles is ver licht en zou een sprookjes achtige indruk maken als het er niet. zo stonk van ge droogde vis. Met een paar kameraden heb ik een halve nacht de stad doorkruist en wel aar Maar genoeg over dat al les. Nu nog iets over onze bootreis. Een paar dagen ge leden en gisteren hadden we enige afwisseling, doordat we een drijvende mijn te genkwamen en die in de grond schoten. Er werd ge vuurd met de zware mitrail leur (20 m.m.) Ons schuitje is zwaai* bewapend, nl. met dige dingen beleefd, waarvan j 7 zware 20 m.m. mitrailleurs ik er een vertellen zal. Om! en een kanon van 120 m.m. ongeveer half twee kwamen Die staat op het achterdek we langs een Chinees huis,| en ik slaap er onder. Heer waar het nog volop licht' was. j lijk, zo in de open lucht, Voor het gebouw stonden' 's avonds uitzicht op de spie. een groteske papieren pop, gelgladde zee, onder een in fantistische kleuren, net. prachtige sterrenhemel en een afgodsbeeld, benevens een helder maantje een auto, een stoomboot en Ik eindig, we zijn Makas- een rickshaw, alles kunstig sar voorbij en varen nu tus_ van papier in elkaar geplakt' sen Borneo en Celebes. Geldig van 10 t.m, 24 Aug. Bonkaarten LA, LB en LC A 74 2 liter melk B 74 en C 74 3'/2 liter melk 402 aardap. 3 Kg, aardappelen Bonkaarten LD en LE D en E 74 6 liter melk 902 aardap. 1 Kg_ aardapp. Tabakskaart T 42 2 rantsoenen tabaks artikelen. Bonnen voor Petroleum. Voor het tijdvak van 11 Aug. t.m. 7 Sept. zijn de bonnen 474 en 974 Algemeen aangewezen voor het lcoopen van 2 liter petroleum. Voor NIET Zelf verzorgers te Hippolytushoef op Woensdag 14 Aug. voor de letters A. t.e.m. J op Donderdag 15 Aug. voor de letters K t.e.m. R; op Vrij dag 16 Aug. voor de letters S t.e.m. Z. Voor ZELFVERZORGERS te DEN OEVER op Maandag 19 Aug. voor alle letters. Voor NIET Zelfverzorgers te Den Oever Op Dinsdag 20 Aug. voor alle letters. 10 Aug. 8 uur Protestvergade-ing in „Concordia." Zaterdag en Zondag Cinema de Haan de film; Rare kostgangers Zondag a.s. Bal in „Concordia" en Zaal Wiron Den Oever. 14 Aug. 8 u. Verg. Landb. Jong.Gemeenschap in Hotel Kaan. 15 Aug. Tentoonstelling in het Parochiehuis van 11-6 uur. Medegebracht moet wor den de Tweede Distributie stamkaart van het geheele gezin. Zelfverzorgers moeten de Zelf verzorgersmap meebren gen. De uitreiking vindt plaats van 9.30 12.00 en van 2 4 uur. De uitreiking te KOLHORN wordt nader bekend ge maakt. De Directeur der Distribu tiekring „Wieringermeer A. KOOIMAN'. Bon 10 voor schoenreparaties. Bon 10 der lederkaart is aangewezen voor het doen repa reeren van schoenen met le der zolenmateriaal. Het aan tal voor elke reparatie benoo- digde bonnen is vermeld op de bij den schoenhersteller aan wezige lijst. Bon 10 blijft gel dig en kan in combinatie met reeds aangewezen bonnen en nog aan te wijzen bonnen wor den gebruikt, Distributie van appelen, peren en pruimen. In de tweede helft van Au- bustus zullen voor appelen, i peren en pruimen maximum prijzen gelden, die in verband met de gewijzigde omstandig heden hooger zullen liggen I dan het vorige jaar. Tevens j zal dan een distributieregeling voor dit en eventueel ander fruit worden ingevoerd. Op 17 Augustus bon voor cacao Door moeilijkheden bij den aanvoer van cacaoboonen, zal niet op 10 Augustus, maar op 17 Augustus een bon voor 50 gram cacao worden aangewe- zen, die 14 dagen geldig blijft. Dit rantsoen is bestemd voor acht weken. Het is nog niet mogelijk het rantsoen, dat op 17 Juni van 100 tot 50 gram i werd verlaagd, weer op 100i gram terug te brengen. Petroleum voor kookdoeleinden en verlichting. Wie in het bezit is van een Petroieumkaart voor kookdoel- zinden en verlichting, kan ge durende de maand Augustus 1946 op bon 45 tot en met 48 van de kaart UA 510 vier liter, op bon 45 en 47 van de kaart UB 510 vier liter, op bon 72 van de kaart UC 510 vier liter en op bon 127 vjfti de kaart UD vier liter petroleum koopen. SUCCES-NIEUWS. Trainingsprogramma van 12- 17 Aug. a.s. Maandag 6 uur Adspiranten, balcontrole. Dinsdag 6,30 uur Voorhoede spelers en keeper. Juist schie ten. Woensdag 6,30 uur Binnen- en Buitenspelers. Balcontrole en snelheid. Donderdag 6.30 uur Halfspe- lers. Balcontrole en positie- kiezen. Vrijdag 6.30 uur Spils en Backs. Positieljiezen en koppen Zatedag 3 uur Adspiranten. Programma voor Zondag 11 Aug. a.s. onder leiding van tiainer Lowrance. 10 uur Succes 3-Succes 4 2.30 uur Succes 1 - Succes 2 Succes 4 en 2 spelen in wit shirt. Zie voor opstelling elftallen de mededeelingenkast.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1946 | | pagina 2