WIERINGER NIEUWS WAARHEEN? Oranjefeesten te Hippolytushoef, OKAN3EDAG EN FLORA. FEESTEN OOST - WIERINGEN. Zaterdagochtend maakte de Harmonie „Apollo" eenj muzikale -rondgang door Den Oever, Oosterland en Vatrop. Overal wapperden de vlag-' gen vroolijk in de flinke, bries, het oranejzonnetjel scheen en vele ingezetenen waren al bezig om de prach_ j tige étalages te bekijken. Het zal hen niet meevallen om daar de mooiste uit te kie_ zen, omdat allen hun uit er l ste best hebben gedaan. Na de muziek was hst i woord aan den Edelachtba-j ren Heer Burgemeester Koiff, die in de kleuterschool de Bloemententoonstelling 1 opende. Spreker releveerde eenige feiten uit de veertig,.! jarige geschiedenis van Flo_] ra, wees op de groei van dit mooie werk en dankte voor zijn zoo pas ontvangen eere lidmaatschap der vereeni- ging.. De beide lokalen van de school bleken gevuld met een keur van bloemen. Het kwee ken van bloemen heeft op Wieringen wel een ongeken de hoogte bereikt De reclame-inzending van den bloemist Posthumus te Hippolytushoef, betaande uit veertig verschillende- soorten dahlia's, trok ieders aan dacht vanwege de prachtige kleuren en de keurige wijze van rangschkken Een mooie reclame voor dit bedrijf Hier volgen de behaalde prijzen op de Flora Aftl. Coleits Jac. Kuiper le pr. J. Krommedam 2e pr. D. Ypma 3e pr. Jac. Tijsen 4e pr. P. Hermans 5e pr. KI. Klaver 6e pr. Afd. Impatiens M. Kooi le pr. V. Bakker 2e pr. A. Poel 3e pr. S. Wagemaker 4e pr. S. Hegeman 5e pr. J. Metselaar 6e pr. Afd. Graniums Mej. T. Pool le pr. M. Tijsen 2e pr.; J. Poel 3e pr. M. Gorter 4e pr. Wed. G. Rotgans 5e pr.; P. Klein 6 e pr. Afd. Lobelia J. Hegeman le pr. P. Bakker 2e pr., Mooiste plant Wed. Stadig le pr. KI. Klaver 2e pr. Mooiste bloeiende plant S. Zomerdijk le pr. J. He_ geman Wzn. 2e pr. Jac. Bakker 3e pr. S. Bakker Sz. 4e p-r. Hangplanten Mart.. Tij sen le pr. D. Tijsen 2e pr. Plantengroepen Wed. Boersen le pr. H. Stadig 2e pr. A. v. Sabben 3e pr. M. i Tijsen 4° pr. D. Verfaille^ 5e pr. R. Bakker 6e pr. Cactussen Arie Bakker j le prijs. Zaterdagmiddag vonden in het weitje van den hee-r C. Bakker turndemontraties plaats, uitgevoerd door de' gymnastiekverenigingen van Julianadorp, Hippolytushoef en Den Oever, alles onder leiding van den Heer Penne_ kamp. Vele gymnasten had den een applaus te incas_ eeren voor hun individueel- werk. Als blijk van waardee ring ontving elke gymna stiekvereniging een mooie herinne-ringsmedaille van het feestcomité. Hierna gaven de .Drie Morali's" een voorstelling in de feesttent. Ook zij kregen open doekje voor hun keurige! acrobatiek. De opbrengst I van de terzelfder tijd gehou den collecte was m z'n ge_ j heel bestemd voor het Ned. Roode Kruis. Na afloop der voorstelling werden de diverse kermis attractie bestormd, waar men tot laat in den avond van genoot, terwijl ook de danstenten niet over gebrek aan belangstelling hadden te klagen Zondagmiddag werden voor duizend toeschouwers de voetbalwedstrijden ge peeld tusschen Wiron 1 Watervogels 3 en Succes I Helder I. Winnaars werden Wiron 1 met 6en Succes 1 met 4—1, zoodat de beide bekers op Wieringen blijven. De verliezers ontvingen een medaille, beschikbaar ge steld door Hotel Zomerdijk. Het waren mooie, sportieve wedstrijden, die begunstigd werden door fraai weer. Vóór den aanvang der wed- trijden heeft de Heer A. v. d. Linde, consul der K.N.V.B., het Wironterrem aan een keuring onderworpen hij was vol lof en kon het vol ledig goedkeuren. Wiron heeft moeite noch geld ge spaard om behoorlijk voor den dag tekomen. De kleed, kamers, het waschlokaaltje. de watertank, het gereed schap, het is alles mooi voor elkaar EEN 86-JARIGE VROUW BRAK HAAR DIJBEEN. Een ongeluk, zit vaak op een heel klein plaatsje. Ook dat ondervond een 36-jarige vrouw, inwonend bij de fam. P. de Jong i.d. Beltstraat al hier, vorige week. Bezig zijn de met eenig huiswerk, gleed zij uit en brak daardoor een, dijbeen. Voor het slachtoffer, dat werd opgenomen in het Centraal Ziekenhuis te Alk maar, blijkt, doordat de toe stand hoopgevend is, nog! kans cp herstel te bestaan, j ERNSTIG ONGELUK. Zaterdagmorgen werd de Familie B. Zuur aan de Van| Hengelstraat alhier in zwa re rouw gedompeld, doordat] hun 2',-.jarig zoontje Bertje voor het oog der moeder; zoodanig werd aangereden,j dat de dood meteen intrad.] Het kind zat op de treeplank J van een stilstaanclen vracht-i wagen der Fa. Walters. Juist op het moment dat een vrachtwagen kwam aanrij den, liep het knaapje over] en werd door de bumper ge_j grepen, waardoor het opslag! werd gedood. De chauffeur de heer J. Engel, in dienst bij de Fa. S. Asjes, was niet in het bezit van een rijbewijs, hoewel hem volgens omstan ders geen schuld treft. Met deernis gedenken wij de zoo zwaar beproefde ou ders, welke op zoo'n nood lottige wijze hun oudste lie veling moeten afstaan. Dit ongeval dat binnen 3 maanden het tweede is in deze straat, maakt de Van Hengelstraat, t.a.v. het. ver keer, berucht. Onderscheide ne bewoners meenen dat de Overheid hier een taak heeft, door b.v. invoering van een éénrichtingsverkeer of het; doen instellen van parkeer1- vc.-. boden en bepalingen t.a.v. maximumsnelheid. Moge dit tragisch ongeval bij bevoegde instantie's de ncodige aandacht opeischen. AFSCHEID CANDIDAAT L. DOORN. Zondagmorgen preekte de Weleerw. Heer. Candidaat L, Doorn, zijn afscheidspreek voor de gemeente van Oost- Wieringen in de Ned. Herv. Kerk te Ooterland. Begin September hoopt de Heer Doorn zijn intrede te doen in de Ned. Herv. Gemeente te IJzendijke (Z. VI.) Na mens Bestuur en gemeente werd nog het woord gevoerd door den Heer O. Deen. waarna de gemeente den scheidenden herder nog toe zong de zegenbede uit Ps 134. 6 Sept. Kunstkring in Cinema de Haan Meneer Topaze. Acnbesiediag Beton- en grond werken Ruilverkaveling „Wieringen."* Vrijdagmiddag had, uitgaande van de Plaatselijke Commis sie der ruilverkaveling „Wie ringen" in - Hotel de Haan te H.-Hoef de publieke aanbeste ding plaats van de beton- en grond- en bijkomende werken, benoodigd tot uitvoering der ruilverkaveling. Eindelijk dan, na jarenlange voorbereiding kan het, voor Wieringen groot- sche werk aanvangen, t.w, een verk g|MÉfng Van 1890 ha, land, hetge'^B voor ons voormalig eiland^w cultuurtechnisch ge zien, vHjwel gelijk staat met een revolutie. Het werk, dal werd aanbesteed in 2 bestek ken, n.1. bestek I beton en dui- kerwerken bij de Hollebalg en bestek II omvat alle slooten, toe- en afvoer van waterwe gen met daarbij komende kunstwerken, voorts grond en egalisatiewerken. Om ontwrichting der pro-! ductieplannen te ontgaan, moeti het geheele werk pef 1 Jan.t 1947 worden opgeleverd, zoo-j dat hierdoor geen oogst be-j hoeft te worden gemist. Bij het nijpend gebrek aan werk-! krachten zal het grondwerk I voor het leeuwendeel met; dragline's worden uitgevoerd, j We twijfelen niet of na vol-l looi-ing van het werk, zal J Wieringen, landbouwtechnisch' gezien een veel moderner! beeld te zien geven en meer] rendabel zijn, hetgeen niet het; minst zal uitkomen in de meerj voordeelige bewerking. Voorts: zullen de individueele grond bezitters hun land meer aan- eengelegen zien. Voor de aanbesteding waren binnengekomen 17 inschrij vingsbiljetten. Voor bestek I beton- en duikerwerken werd ingeschre ven door N.V. Zwolsche bet. en ijzerb. Schrale, Zwolle f 74880.- Oddens betonbouw Haarlem f -72500.- N.V. Werninks Beton bouw, Leiden f 71895.- Aann, bedrijf D. Ver sloep, 's Gravenhage - 71210.- W. v. Zuilen, Zwolle - 69900.- Jan J. Bosker Ozn, Aann. bedrijf v.h, O. J. Bosker, Wieringen - 69740.- Voor bestek no. 2 grond en slootenwerk enz. in massa; onderverdeeld in 4 perceelen. Cddens betonbouw Haarlem f 420125,- R. Kremers' Aann. bedr., Vinkeveen - 412600.- N.V. Alg. Aan. bedr, Ir. A. F. W. Krikke, Utrecht - 436000.- Aann. bedrijf D, Ver stoep, 's Gravenhage f 412000.- Slbrandy, Wfrdum - 443400.- Aan. bedr. J, P, Boek hoven, Nijmegen - 399400,- Aann. Mij., de Moei en Hermes, Alkmaar perc. I f 67969.90 dezelfde perc. II - 106434.80 Fa. A. Groot en Zn. Woude perc. II - 118854.- Jan J. Bosker Ozn. Aai^p bedr, v.h. O, J, Bosker, Wieringen perc III - 107071.50; Aann. bedr, N.V. P. Daalder, Alkmaar perc. IV - 65991,- Kan. en Wegenbouw J. Ooms, Avenhorn perc, IV - 77116.- Laagste inschrijver voor per ceel I, beton- en duikerwer ken is Jan J, Bosker Ozn. te Wieringen. Laagste inschrijvers voor bestek 2, onderverdeeld in I en II en 'UI en IV zijn Perc. I Aann. Mij. de Moei en Hermes Alkmaar f 67969.90 Perc. II dezelfde - 106434^80 Perc. III Jan J, Bos ker, Weeringen - 107071.50 Perc. IV Aann. bedr, P. Daalder, Alkmaar - 6599-1.— Totale kostprijs ge heele werk is dus - 417207.20 Gunning in beraad. GOED GESLAAGDE ORANJE FEESTEN TE H.-HOEF. Openluchtspel wederom een groot succes. Mede dank zij de aanwe zigheid van het Oranje-zon netje en de goede opzet van het programma, is er op Ko ninginnedag een prachtig' Oranjefeest gevierd. Vrijdagavond werd reeds een! eerste voorstelling gegeven in de Wielerbaan, die belange-, loos door den eigenaar den heer Js. Bosker Oz. was af gestaan, van het openluchtspel „De Molen van Sanssouci". Het gebrachte was een groot succes, en het publiek genoot kennelijk van het gebodene. L'e gigantische verlichting, het schitterende decor met molenaarswoning, molen, pa-; viljoen en kasteel, geflankeerd door echte boomen, het spel, de costuums, dit alles zou ook zonder woordenspel reeds een sprookjesachtige indruk geven. Spelers en sprekers waren prachtig op elkaar ingesteld en het spel was uitstekend en boeide de bezoekers. Onverdeeld gunstig was dan ook de eind-pidruk van het, gebrachte. De Kon. Harmonie bracht er dadelijk de feeststemming in. - Op den feestdag leefde de' burgêrij geheel mee. Van de! meeste gevels wapperde dej driekleur. Nadat „Harmonie" 's mid dags een muzikale rondgang; had gemaakt door het dorp,' werd koers gezet naar het Succes-terrein a.d. Koogerweg, alwaar de kinderfeesten plaats vonden. Het was een bonte' kinderschare die zich onder leiding van geleidsters en ge leiders, uitstekend vermaakte. Een voorbeeldig Nationaal; saamhoorigheidsgevoel werd ook; hierbij gedemonstreerd. Voor; de diverse kinderspelen was; intense belangstelling, zoowel bij hen die rechtstreeks raee-j dongen om een prijs, dan weli bij het groote publiek, „Har monie", o.I.v, den Heer Kreij-' ger, zorgde voor het muzikale gedeelte en bracht ook dacir de noodige luister. Een drietal acrobaten „De Drie Morali's" gaf sportieve staaltjes te zien, die buitengewoon insloegen, 't Was keurig werk. De baten, na deze uitvoering verzameld, waren bestemd voor het Ned. Roode Kruis, Na afloop mocht de school gaande jeugd op het Kerkplein gratis draaien in de draaimo len van de comb. O', de Haan en M. Kaptein, waar de kinde ren hun hart nog eens duchtig konden ophalen. Later bleek zelfs, dat ook de oudere jeugd nog een zwak had voor een ritje. Ruim wer den de kinderen getracteerd op koek, ijsjes, etc., alles spontaan door de burgerij bij eengebracht. Voor grootere jongens was nog een ringrijderij per fiets georganiseerd, waarvoor goede deelname en belangstelling be stond. 's Avonds vond een her opvoering van het openlucht spel in de Wielerbaan plaats, waarvoor zeer groote belang stelling was, Ook dit keer was de meening over het gebrachte eensluidend, n.1. keurig. De Harmonie en de Morali's boden ook daar hun goede diensten aan en er was een gezellige stemming. In een slotwoord dankte de Voorzitter voor de groote me dewerking die van alle zijden bij de voorbereiding van dit feest was ondervonden. ïn het dorp was het nog lang gezellig druk. Al met al mag worden gezegd, er is vroolijk .en echt nationaal feest gevierd. Den organisatoren komt een woord van lof toe voor de goede organisatie, V. POLITIE. Verloren een hooge zwar_ te damesschoen en een twee kleurig vulpotlood. Gevonden een gaberdine jas een kin der jasje en een Sjaaltje. Inl. Gem._bode, H.Jaoef. TONEGIDO-NIEUWS. J'Voor het eerst werd de bui- Zondag j.1. waren eenige. tenspelregel toegepast, zooals Rapidtas-elftallen uit Haar-] bi) het voetballen gebruikelijk lem overgekomen, n.1, twee is dit maakt de wedstrijd Heeren- en een Dames elftal. Om 2 uur speelde Ton. II Heeren tegen Rap. II Heeren, veel mooier. Vermelden we nog, dat de dames van Rap. bloemen wer- Na 5 min. spelen neemt Rap.i den aangeboden als attentie met een onhoudbaar doelpunt en het zeer mooie gebaar van de leiding. Jan IJzer, die een! een inwoonster dicht bij het voortreffelijken wedstrijd speel! speelveld, die alle speelsters de, maakte na een mooie aan-] en spelers een kop melkcho- val gelijk, terwijl Oldersma' colade aanbood, met een fraai doelpunt in de| Vanaf deze plaats de har- hoek de stand op 2-1 bracht, lelijke dank der Vereeniging, Daarna wist Rap. nog 3 maal Zondag a,s. gaat Ton. Da te doelpunten. De rust ging! mes I naar Twisk voor *erie- in met 2-4, Direct na de rustj wedstrijden. Zij spelen daar in was het wederom Jan IJzer die de hoogste afdeeling. aan zijn bewaking wist te ont-j snappen en handig doelpuntte! 4-3. Twee fouten in de achter- j hoede leverden voor Rap. 2j doelpunten op, terwijl kort daarna Rap. wederom 2 maal doelpuntte. Kort voor het ein de bracht Oldersma de stand op 8-4, waarmee het einde kwam. Piet Wigbout in het doel was geweldig, hij heeft gehou den wat hij kon. Daarna kwamen Ton. Da mes I - Rap. Dames II. Dit was een mooi gelijk opgaande wedstrijd, welke in een gelijk spel 2-2 eindigde. Heel goed hoor dames. De laatste wedstrijd was SUCCES-NIEUWS. Uitslagen Zondag 1 Sept. Succes I - Helder I 4-1 BKC 2 - Succes 3 1-5 BKC 3 - Succes 4 2-4 Programma Zondag 8 Sept.: 1.30 uur Succes 2 - Black Boys 2 van Sneek, 3.30 uur Succes I - Black Boys 1 van Sneek. Trainingsprogramma voor deze week Dinsdag en Donderdag 6 uur Succes 3-4-5 e.a. Woensdag en Vrijdag 6 uur. Succes 1-2 Zaterdag 3.30 uur Adspi- ranten. Woensdag 8.30 uur Ton. I Heeren - Rap. Comb.; king wedstrijden Zondag j.1. en en eindigde in een 13-3 over-! gelegenheid voor vragen stel- winning voor Rap. Doelman! len, in Café Concordia. Mulder was slecht op dreef,1 Laat iedere speler zorgen terwijl Wieringh, Bos, de Vries hierbij aanwezig te zijn. en Barelds een goede wedstrijd: Op 25 Augustus is er een speelden. Jan Kooij speelde inl bal zoekgeraakt. Wie kan ons beide wedstrijden mee en was! hierover inlchten er goed in. De presentielijst van de Het waren mooie oefenwed-j training over Aug. is vanaf strijden, het was mooi weer, heden in de mededeelingen- en er was veel belangstelling, kast gepubliceerd.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1946 | | pagina 2