WIERINGER NIEUWS RECTIFICATIE. WAARHEEN? DISTRIBUTIEKRING WIERINGERMEER KERSTVREUGDE VOOR INDIE. DEN OEVER. POLITIE. Gevonden INTREDE VAN DEN HEEK kinderschoentjes, 'n paar klomp VAN DE HORST. Het was Zondag een be langrijke dag voor de Ned Herv. Evangelisatie te Wie- ringen. De nieuwe gods dienstonderwijzer, de Wel eerwaarde Heer van de Horst, werd aan de gemeen te verbonden in twee plech tige kerkdiensten. Des mor gens werd hij te Hippolytus. hoef ingeleid tot zijn arbeid door zijn vader, Ds. van de Horst. Deze koos als tekst Rich-teren 6 14.a. „Ga he nen in deze uwe kracht." Na beantwoording der vragen zong de gemeente haar nieuwen leraar toe „Dat 's Heren zegen op u daal." sokken en een paar sleuteltjes. Verloren een huissleutel. Inl. bij den Gem.-Bode, DOOPSGEZ. GEMEENTE. Woensdag 8 uur Vergade ring van de Kerkeraad. Vrijdag 8 uur Repetitie van het Kerkkoor. Zaterdag 2.30—3 uur Bibli otheek voor kinderen. Zaterdag 3 u.3.30 theek voor ouderen. Catechisaties als vor. week? NED. HERV. GEM. V. C. J. B. A.s. Vrijdag 25 Oct. 8 uur V. C. J. B. i N. H. Gemeente Westerland Zingen uit de Nieuwe Bun del Donderdag a.s. in de kerk 16 17 uur. Mannen en vrouwen hartelijk wel kom. Succes Nieuws. REVUE „WERELDDANS' De j.1. Maandagavond „Cinema de Haan" gehouden generale repetitie's der groot- 1—1 1—2 4—2 1—1 1—6 Des namiddags deed de;sche revue „Werelddans Heer van de Horst zijn in-noopten ons al vast eens te trede in de Kapel te Den Oever. Zooals Andreasl zijn broeder Simon tot Jezus leidde, zoo wil spreker ook wijzen op Hem, de eenige Weg tot redding der men. schen. Hij riep daarbij de hulp in van alle gemeente leden en vereenigingen. De Weleerw. Heer Deen heette namens de gemeente den nieuwen leeraar van harte welkom en wenschte De uitslagen, van de op Zondag gespeelde wedstrij - den wa»ren als volgt QJf.O 1 Succes I :es 2S.R.C. 1 ;s 3—B.K.C. 3 Suc*ÉÉ->4W.vogels 4 W.waard 4—Succes 5 Van de 10 te behalen pun ten werden er 6 veroverd. Wat dus nog een behoorlijk aantal is. Succes 1 maakte een uit reis naar Krommenie en zag kan-s om G.V.O. één puntje te ontfutselen. Dit hadden met wat meer geluk 2 punt-; jes kunnen zijn, als Succes zich voor de rust niet de luxe had gepermitteerd om een penalty te missen. Succes toonde zich overigens in de zen wedstrijd weer van zijn goede zijde. Er werd uitste_ Amerikaansche kend gevoetbald en speciaal Het een al mooier tegen het einde werd G.V.O gaan zien wat door het zoo omvangrijk gezelschap vertoond en gebracht zou worden. Zonder in finesses te treden kunnen we onze indruk over het gebrachte gerust weerge ven. Hier wordt iets voorbeel digs geboden. Diverse volks dansen w.o. Hongaarsche, Oos- tenrijksche, Spaansche en Noor- sche, Tnd. balletten, Zang o.a. Hawaii Cowboys. hem Gods zegen toe bij zijn dan het ander, aaneengevloch- geheel in moeilijken arbeid. TOONEEL-NIEUWS. „Amicitia" repeteert weer. Wanneer men de tooneel- crilieken in de diverse dag bladen van den Iaatsten tijd gevolgd heeft, moet geconsta ten door kluchtnummers welke naast de kunst gezonde humor geven en een vroolijke sfeer scheppen, terwijl de muziek van bijzonder gehalte is en het prachtige effect zoo mogelijk verhoogcf. Noemen we voorts de kleur- teerd worden, dat over het rijke en schitterende belich- algemeen de H.H. critici slecht te spreken zijn over de stukken-keuze. Veelal uit men daarbij de meening, dat het ge geven een goedkoope, senti- menteele vertoorjfng was waarbij, speculeerende op een publiek met klein onderschei dingsvermogen, gretig gebruik werd gemaakt van de effec len van lach en traan, „Amicitia" brengt thans een stuk, dat aan hoogere eischen voldoet en heeft ditmaal haar keuze bepaald op het fijne, charmante Fransche stuk „M'arius", geschreven door den beroemden auteur Marcel Pag nol, de schrijver van „Meneer Topaze" en de film „La femme du boülanger" (de vrouw van den bakker.-) De stukken van Pagnol ka- rakteriseeren zich door hun al- gemeen-menschelijk zijn en ge ven meestal een beeld van de menschelijke zwakheden. Zoo ook in „Marius", Het is de geschiedenis van een jon geman, die zich niet kan ont trekken aan den roepstem van een avontuurlijk leven. Het is de zee, die hem trekt, de verre havens, de reizen in den vreemde Het geheel speelt zich af in de havenplaats Marseille aan de Zuid-Fransche kust, In Nederland heeft Jan Musch (als Cecar") veel suc cessen met dit stuk geboekt. „Amicitia" heeft een zoo sterk mogelijke bezetting van dit moeilijke, maar dankbare tooneelspel samengesteld zal naar wij vernemen in De- sember de eerste opvoering geven. Een stuk van de zee.... zeer zeker zal dit de belang stelling weten te trekken van onze bevolking, die immers zoo nauw verwant is« aan het water. Zonder twijfel zal het Wieringer publiek deze op voeringen waardeeren. tuig alsook de sprookjesach tige decors welke de juiste sfeer scheppen en ons in het bergachtig Noorwegen of zon nig Spanje deden wanen. Als geheel staan het publiek eenige schoone avonden te de verdediging gedrongen. Helaas vond in dezen wedstrijd een vrij ern stig ongeval plaats. Voor de rust n.1. kwam de G.V.O. rechtsbuiten in botsing met de Bis, met als gevolg dat eerstgenoemde met een ern stige beenblessure naar liet ziekenhuis moest woorden overgebracht. Door dit on geval moest, de wedstrijd ongeveer een half uur on derbroken worden. De geheele S.-verdediging speelde een uitstekende wedstrijd. De voorhoede moet echter fan_ chten. We kunnen dan ook1 tasierijker zijn bij het opzet. ieder die een echte kunst avond wil zien, aanraden gaat dan zien en hooren de re vue „Werelddans." VERDRONKEN. Hedenmorgen werd in liet z.g. Wagengat te Noordburen het lijk van een pl.m. 50-j. vrouwspersoon in zee gevon den. De politie heeft een onder, zoek ingesteld. Het lijk is geïndentificeerd als te zijn de echtgen. van den heer J., v. Hengelstraat alhier. SUCCES-NIEUWS. Trainingsprogramma 22 tot 26 October Dinsdag, Donderdag en Vrij dag 3.30 uur voor alle spelers. Woensdag 2,30 uur Adsp. 4 uur Adsp, elftallen 8.30 uur Discussie in „Concordia" Donderdag 6.30 - 7.30 uur Adspiranten Zaaltraining in de O.L. School. Donderdag 7.30-9 uur alle spelers. Aller opkomst gewenscht. De prijzen van de Verlo ting van „Nut en Genoegen" zijn gewonnen als volgt 2424 Schaap 1577 5 hennen met haan 2100 hok met 2 konijnen 308 Krv.elhaan met hen 364 twee jonge hennen 920 idem 1288 een Krielhen 1788 Konijn 369 idem 381 idem. HET BESTUUR 23, 24 en 25 October Revue Werelddans in Cinema de Haan 26 en 27 Oct. in zaal „Wiron" Den Oever. 25 Octcber spreekt Evert Vermeer (voor de Partij v. d. Arbeid) Wieringen in Hotel de Haan Aanv. 7.30. 30 Oct. Kunstkring Wieringen Pater Henri de Greeve. Tooneelstuk „Het Vierde Beest." ten van' de aanvallen. Het 2e elftal st.elde heftig teleur dooi' met 21 van S.R.C. te verliezen. Men heeft de tegenstanders onderschat en dit werd ingezien toen het te laat. was. .We waar schuwden reeds voor de sterke tegenstanders die ook zouden komen. Het 3e elftal zag kans om in een slecht gespeelden wed. strijd B.K.C. 3 met 4—2 te verslaan. Trainen heeren. Het 4e kon het tegen Wa_ 'tervogels 4 niet verder bren gen dah een draw. Het gouden 5e versloeg W.waard 4 ten sliotte met 6—1. Tonegido Nieuws. Uitslagen van Zondag Tonegiedo IIN. Niedorp II 30 dames Tonegido I— Dokev I 40 dames. Het tweede elftal speelde weer een goede wedstrijd. De dames komen er hoe lan ger hoe beter in. A. Tijsen wist vóór rust 3 mooie doel punten te maken, wat da.n ook het eindresultaat was. De wedstrijd Ton. IDo kev I werd een mooie ont moeting. Het spel was 10 min. oud toen Tr. Kooij na een mooien aanval onhoud baar scoorde, terwijl de inv. rechtsbuiten even late(r eveneens onhoudbaar doel puntte. Rust 20. Na rust wist Dokev doorj haar midvoor er 21 van te! maken maar toen Tr. Kooij j na 2 mooie aanvallen de stand op 41 bracht was D. een geslagen elftal. Wel belaagde D. keer op keer het Ton._doel, waarin Veen. stra uitmuntend speelde maar de bezoekers konden in den stand geen verande ring brengen. Ton. I had 2 inv. voor Tr. Ottens en Wit, welke goed voldeden, terwijl v. Veen, v. PETROLEUM VOOR STAEVERLICHTING. Personen die meenen voor Petroleum voor Stalver. iichting in aanmerking te komen kunnen hiervoor bij den Distributiedienst een aanvraagformulier afhalen. Deze H—formulieren zijn verkrijgbaar tot 30 Oct. 1946 en dienen p.o. duidelijk ingevuld te worden ingeleverd. Voor den Distributiedienst „Wïeringermeer" De Directeur, A. KOOIMAN. Deze week zal er weer eens een rondgang* over heel Wieringen worden gehouden. Zooals U weet wordt er geijverd om aan onze jongens in Indië een mooi kerstfeest te bezorgen. Een onzer Wieringer jongens houdt ons regelmatig op de hoogte van het wel en wee in Indië, maar tus. schen de regels door beluister je toch wel even het heimwee naar thuis De rimboe, het altijd op je hoede zijn, de tijden, dat de verveling dreigt vragen veel van de zenu wen. Ik kan. me zoo voorstellen, hoe de jongens op hun brits of hun hangmat of in hun tent te midden van de vreugde wel een« denken hoe zou het thuis zijn Thuis en dat is vader en moeder en de kinde ren. Thuis, dat is de vrouw of het meisje. Thuis, dat zijn de kameraden met hun ruwe, ongebolsterde maar zoo echte vriendschap. Thuis dat' is de toren die als een kloekhen waakt over ons dorp. Thuis is het voetbalveld en een biertje met elkaar. Thuis is comfort en gezelligheid, huiselijkheid rond een geel schijnende lamp. Thuis is zooveel wat ze nu niet hebben. En kerstmis is het groote feest van huiselijkheid. Het Christus Kind kwam op aardethuis zijn ze nu allemaal bij elkaar en er staat een kribbetje of een kerstboom en er worden cadeautjes gegeven en en hangt eén klok van crêpe.papier aan de lamp en er liggen takjes hulst op de tafel. Bij hen., hitte., muskieten, de rimboe of de saaiheid van een barak of kazerne. Er moet wat kerstvreugde naar onze jongens Daarom gaan we allemaal helpen Kijk. U maakt een pakje voor hen. Inhoud b.v. een boek, een zakkammetje of wat snoep of een snuis terijtje en vooral een briefEen hartelijke brief. Geen politiek natuurlijk maar doodgewone hartelijke sympathie, geen medelijden, maar medeleven Kerstmis moet ook voor hen een glimlach van God zijn Er is een comité gevormd voor; Oost en voor West Wieringen. U krijgt wel iemand- aan de deur, die U nader inlicht en die de pakjes ophaalt U kunt ook nog helpen. 1. Door oude boeken, die U toch niet meer leest te geven voor de cantines. 2. Door onzen jongens een gratis abonnement op een krant of de gelijk weekblad te bezorgen. U kunt dat zelf aan het bedoelde tijdschrift melden, of het door geven aan dengeene, die U bezoekt. N.B. Mocht U nog GLAS beschikbaar hebben voor de getroffen gebieden dan wilt U dat tevens 4wel kenbaar maken. Er is wel al een inzameling geweest maar de nood is zoo verbijsterend groot En nu aan de slag En God zal het U loonen dediging van geen wijken wisten. Namiddags Ton. I heeren— Animo I, Zaandam, 54. Het spel was 5 min. oud toen de A..midvoor onhoud baar voor Piet inschoot. 2 minuten later maakte Wie. ringh mooi gelijk, terwijl de Jong direct daarop Ton. de leiding gaf, 21, direct gevolgd door een handig gescoord doelpunt van Goed koop, terwijl Barelds het 4de doelpunt voor zijn re kening nam. A.'s midvoor verkleinde daarop de achterstand tot 42, terwijl kort voor de rust Wie-ringh uit een vrije worp nogmaals scoorde. Rust 52. Na rust wordt Wieringh goed bewaakt en Animo weet in deze periode nog 2 maal te doelpunten. Het was dan ook een. opluchting toen de zeer goed leidende Steigstra het einde floot. Al met al Klinken en Kroon in de ver.i een goede dag voor Ton. Van de drie wedstrijden 6 punten. Er was 's morgens zoowel als 's middags veel publiek. WIRON-NIEUWS. Het eerste elftal had tiezs keer vacantie. Het 2e elftal speelde te Den Oever tegen Callantsoog 2 en wist deze wedstrijd te winnen met 10-1. De voorhoede van Wiron kon zich nu eens goed oefenen in het scoren. Een éénzijdige wedstrijd, waarvan Callaiit- ng «ie schuld droeg, ornaat deze club maar met 10 man was komen opdagen Het derde elftal speelde te Den Oever tegen Kiagvo- gels 4 en verloor met 2-5. De fout lag bij de achterhoede van Wiron 3, die veel te veel opdrong, vooral de spil. Kee per Sam was deze keer niet erg in vorm. Wiron adspirnaten hielden zich te Den Helder kranig, door Watervogels adspiranten geen kans te geven en de stand dubbel blank te houden!

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1946 | | pagina 2