V WIERINGER NIEUWS WAARHEEN? VEItEENIGING TOT BEVOR- DERING DER BIJENTEELT. Aftl. Wieriugen. Eerste seizoenverga., dering". Ongekend slechte beclrijfsu/l- komsten. Onder leiding van R. Kat was bovenvermelde af deeling Wcensaagavond j.1. in Hotel Centraal m eelste seizoen, vergadering bijeen. Da op komst was matig. Na ver_ weiKoming en opening me moreerde Voorz. in het kort de bedrijfsuitkomsten, welke allesbehalve rooskleurig zijn geweest. Wij, aldus Voorz. bouwen echter voort. De notulen, door Secr. Jb v. d. Kam gelezen, worden goedgekeurd en vastgesteld In verband met de hooge kosten wil men zich nadei beraden over het vertonen van de Maro_film „van Bijen en Bloemen". Vaststelling- contributie. In verband met de ver hoogde bijdrage aan den Bond ziet het bestuur zich genoodzaakt over te gaan tot verhooging der contribu tie en deze te brengen op f 3.50 per lid per jaar. De vergadering was echter in een royale bui en wilde de contributie zien gesteld op f 5.— per lid per jaar Conform besloten. Het seizoen was zeer bedroevend. Vanzelfsprekend werd er nog even gesproken over de resultaten van het afgeloo. pen seizoen. Hoewel de afd. alles op alles had gezgt om het ren. dement der nijvere volken op te voeren, liep deze zomer alles tegen. Er werden hooge kosten voor de volken ge maakt. om ze bij het kool zaad te krijgen. Helaas te Weinig gunstige vliegdagen ergo geen honing. Op de heide in Drente was het even slecht, gesteld en men is daar nog tijdig aan een groot ge vaar ontsnapt. In de he; bleek n.1. de heidekever enor. me schade toe brengen aan de heide'oloesem, zoodat onze imkers vlug hun volken huist.oe haalden. Bijvoeren was noodzakelijk. Anderen die het kwaad niet inzagen werden gestraft met sterfte en uithongering der volken. Alles samenvattend was het jaar 1946 een bedroevend slecht jaar voor de bijen en dientengevolge voor de im kers. RONDVRAAG. Bij de rondvraag stelden Verschillende leden de vraarj wanneer het kostbaar en begeerlijk kruid de tabak beschikbaar zal komen. Voorz. deelt mede dat reeds onderscheidene afdee- lingen rooken, zoodat. naar wordt gehoopt, ook hier op korten termijn de pijp kan worden aangestoken. Andere leden gaven hun misnoegen te kennen over de gewijzigde denaturatie der bijensuiker waardoor de bijen deze suiker niet geheel willen opnemen. Volgens Voorz. blijkt de grootste fout te zijn het ver keerde en in dit verband ondoelmatige voederstelsel hetgeen na verbetering, alle problemen dienaangaande zal wegnemen. Voorz. sloot, hierop deze zeer geanimeerde vergade ring, na dank te hebben ge bracht voor de aanwezigheid en opkomst. BESMETTELIJKE ZIEKTFN Te Hippolyt.ushoef is een geval van roodvonk en een geval van diphterie gecon stateerd. MOTORCLUB NIEUWS. a.s. Zaterdag 9 Nov. te 3 uur zal een sterrit. worden verreden over 40 K.M., geor ganiseerd door de motorclub Wieringen. De start vindt plaats in de Wielerbaan en ieder motorrrijder kan zich alsdan nog laten inschrij ven. Naar men ons mede deelde worden bekers en medailles als prijzen be schikbaar gesteld. VERKIEZINGEN. Nalatige kiezers Nadat in deze gemeente verschillende personen niet aan hun opkomstplicht voor de diverse verkiezingen in dit. jaar gehouden, hadden voldaan, en daarom ter ver antwoording zijn geroepen, zijn voor de verkiezing van leden van de Provinciale Staten 10 en voor de Ge meenteraadsverkiezing 1.3 personen in gebreke gebleven zich te verantwoorden voor het verzuimen van opkomst Zij zullen worden opgeroe pen om op 26 November a.s, te verschijnen voor het Kan tongerecht te Den Helder. RING BOERENLEENBANKEN. Maandagmiddag j.1. verga derde de Ring van Boeren leenbanken in Hollands Noorderkwartier te Schagen onder presidium van den Heer Lovink. Aanwezig wa ren 13 van de> 15 aangeslo ten Boerenleenbanken. Een drietal bestuursleden n.1. de heeren Lovink, Van Leersum en Kwant meenden hun plaatsen voor jongeren beschikbaar te moeten stel len en stelden zich niet meer herkiesbaar. Gekozen werden de heeren Jo de Veer te Schagen, Luth te Wieringermeer en v. Tiel te Schagerbrug. SUCCES NIEUWS. Programa voor 10 Novm. Helder ISucces I vtr. 1 u. Succes 2Tex. Boys 2.30 u. Succes 3Oosterend I 12 u Call. 2Succes 4 vtr. 11 u Succes 5Petten 3 10 u. Texel aSucces a vtr. 9 u. Supporters naar Den Helder kunnen zich opgeven tot Vrijdagavond bij den Secre taris, Kliefstraat 3. Dames der spelers en leden der Supportersvereniging hebben voorrang. Trainingsprogramma. Woensdag 2.30 u. Adsp. 3.30 u. alle spelers. 7.30 u. alle spelers voor het loopen van meer dere kilometers. Donderdag 3 u. alle spelers 6 u. adsp. O.L.Sch, 7.30 u. alle spelers 8.30 u. discussie in Coneordia. Vrijdag 3 u. alle spelers. 7.30 u. alle spelers voor het loopen van meer dere kilometers. De spelers worden nog ge wezen op de theorie welke niet Woensdag maar Donder,, dagavond wordt gehouden. BURGERLIJKE STAND 25 t.m. 31 October 1946. Geboren Co-rnelia Hele- na, d.v. A. H. Rooze en A. BomhoffHendrik Sieds Pieter, z.v. E. Jagersma en D. Berkenpas Antonnette Pieternella Theresia. d.v. A A. Kleijs en A. Schouwe naars Grietje, d.v. J. Jorna en R. Hegeman. Ondertrouwd, Getrouwd en Overleden Geene. POLITIE, Verloren een zwart geborduurde muts, een rood bruine das, een zilveren broche en een werkjas inh. een portefeuille. Gevonden een paar leeren handschoenen en een leeren want. Inl. bij den Gem.-Bode. 6 NovemberBijeenkomst PI. Vrouwen in Foyer van Cinema de Haan, H-hoef. 0 November Emmabloemcollecte in de W._meer. 8 Nov. Vereen, v.d. Graanhandel Vergadering in Hotel Smit te Middenmeer. Voorm. 9 uur. 7 Nov. des av. 8 uur Russische speelfilm „De Nieuwe Gulliver" in Cinema de Haan. S en 10 Nov. uitv. Accordeonclub „Avanti" in zaai Lont. Ned. Herv. Gemeente V.C.J.B. Vrijdajg 8 Novem ber a.s. des avonds 8 uur bij eenkomst, DOOPSGEZ. GEMEENTE. Donderdag 7 Nov. 's av 8 uur Bijeenkomst der Zus. terkringen Den Oever en Hippo in de kerkkamer te Hippo. Vrijdag 8 Nov. 's avonds 8.30 Repetitie kerkkoor. WIERINGERS VOOR TRIBUNAAL. Krachtens uitspraak van het Tribunaal te Alkmaar werd de gedetineerde K. v. H. die werkzaam was ge- weest bij de N.S.K.K., na rijiW»i"allen onmiddellijk in Een bontgekleurd vogeltje. DE IJSVOGEL Deze vogel die zich bij voorkeur ophoudt aan niet al te snel stroomend water komt in Nederland als broecïv vogel alleen nog slechts zeld zaam voor in het Zuiden van ons land, 's Winters echter kunnen we hem een enkele maal ook ter plaatse te zien krijgen .Wanneer we "het geluk heb ben dit blauw, rossigbruin en wit gekleurde vogeltje te ontmoeten zal ons direct de eigenaardige verhouding van snavel tot lichaam De ijsvogel heeft n.1. naar verhouding tot een het berechting SK Ife^eh^Sechl ^haam zeer lange snavel, ting uit kies- en amDtaecn. z.jn nesf. bQuwt hjj in een Aan A. J. uit Den Oever; ™nde van 40 cm tot die tot de N.S.B. was toege. het wel treden, werd een internee-i faaft Ook êf^urt het wel rin°sstraf oD^eleod van 21/--1 ^iJ gebruikt maakt \an rmössuai opgeieDa van z Qude oeverzwaluwpyp. mmiaaeio <- jaar, waarvan lVa jaar is verstreken. Op 12 Dec. 1947 komt hij vrij. Hij is ontzet uit alle kies- en ambterechten en mag niet bij de gewapende macht die nen. J. is werkzaam in de mijnen waar hij zijn straf als gedetineerde moet uit dienen. Bij verstek werd het ver zet behandeld van P. C. Vijn, die sympathiseerend lid van de N.S.B. was, den N.V.D. geldelijk had gesteund en di verse ingezonden stukken had geschreven in de Wie. ringermeerbode, die van Xs blijk gaven. Hij had daarin o.a. geschreven over het I In tegenstelling echter tot de oeverzwaluwen welke in kolonies broeden, duldt hij geen collega in zijn omge ving. Alleen in de broedtijd lokt hij met zijn „Tsjie" en luid „Tiet-tiet-tiet" een min nares. Bij strenge winters hebben deze vogels het hard te ver duren. Immers het voedsei (visjes) waarvan zij leven is onder een keiharde vloer verdwenen. Wat moet dit vissertje nu beginnen Een wak, een bijt, een sluis zoe ken, en dat deed onze bonte voorntjesverschalker dan ook Maar de grootste vijand ook „perfecte" in plaats van hetj „perfide" (verraderlijke) Al- bion, hetgeen de dagvaarding letterlijk 'repeteerde. Het Germaansche ras was een cultuur-dragend ras en de Joden waren bastaarden en een pest in de samenle ving. Noch de beschuldigde noch zijn raadsman Mr. Jon ker was verschenen, zoodat het Tribunaal het verzet als vervallen verklaarde. Rooken van aal en paling in opdracht van kleinhandelaren toegestaan, mens, die met zijn nuchter verstand uitkiende waar de rode pootjes een zitplaats zouden kiezen. Zooiets is 's winters niet moeilijk..,, ze legden dan een klem neereen klap en on.s vissertje zat gevangen en moest in de felle kou de hongerdood sterven, omdat hij enkele kleine visjes per dag vroeg en zijn concurrent de mens-visser dit niet dulde. Minderwaardig Hoe kan nu zo'n klein vogeltje schade van beteke nis aanrichten Gelukkig is er in Neder land nog een vogelwet en zijn MET DE ST00TTRlffiP^»NAiRöi*9oW XXXH. Moendoek (Bali) 20 Sepfc 1946. Vrijdagmorgen 19 Jli. De „Plausius" die 3 dagen ge leden met het VIIIe Bat, Stoottroepen uit de baai van Menado vertrokken is meert, aan de kade van Ma. kassar. De eerste indruk van deze stad is niet gek. Ten Zuiden van het havengebied zijn vanuit z-ee grote gebou wen en villa's zichtbaar. In de haven zelf is het stil. Enkele schepen liggen aan de lange kade en grote loodsen blakeren in de tro penzon. Spoedig wordt het echter drukker voor ons schip. Makkassaren buitelen over en door elkaar*, vech tende om de sigaretten, die we van ons zojuist ontvan gen rantsoen over de reling strooien. Heel wat „minoem rokok" zal wel niet onge schonden van eigenaar ver. wisselen Een Jeep met postzakken stopt voor onze boot. Post van thuis Een half uurtje later zit iedereen brieven uit Holland te lezen, en wordt het stiller aan boord. 's Middags 2 uur mogen we passagieren. Met nogal gespannen verwachtingen stappen we van boord.. Er wordt verteld, dat er veel Hollanders in Makasser wonen, dus dat geeft mis schien een gezellige avond in een huiselijke omgeving Vanuit het bewaakte ha vengebied wandelden we de oude stad, met de vele Chi nese toko's, binnen. De ben. dy, hèt vervoermiddel voor personen in de Minahassa was hier niet aanwezig. Een soort bakfiets, door een koelie voortbewogen en plaats biedende aan een of twee personen, vervulde hier die rol. In een lange rij wachten ze ons al op, en Iedere Makassaar prees zijn wagentje als de beste aan. Er waren er echter ook met massieve banden Veel bijzonders was in de oude stad, waar vele huizen blokken door bombardemen ten in puin lagen, niet te zien. Daar het eten op de „Plau. sius" nu niet zo overweldi gend lekker was, stapten we al spoedig eens een „Roemah Makan (eethuis) binnen. De nasi.goreng) gebakken rijst) van Makassar schijnt' wereldberoemd te zijn. Het smaakte dan ook heerlijk,, doch de de prijs was ook wel aardig, f 2.50 voor een por tie, een glaasje ijs f 1.een kopje koffie f 0.50 enz. Eh dat van een soldatenbaan. t.je 's Avonds zijn we naar een van de twee bioscopen ge gaan, die deze stad rijk is. Verwoede veldslagen werden geleverd, om een kaartje te bemachtigen^ hoewel er plaats genoeg was. Makas-- saren met zwarte haren over het voorhoofd en fonkelen de, verwilderde ogen duw den, stompten en trokken aan elkaar, om er maar het eerste bij te zijn. Natuurlijk duurde het op deze manier veel langer. Verbaasd geno ten we even van dit schouw spel. ons niet in dit verwar de kluwen wagende. Toen hebben we de heele boel maar eens in de rij gezet, zodat het wat ordelijker ver liep, en ook wij aan de beurt konden komen. Je kon an ders zien, dat men dat niet gewend was De film heette „Ik zal handhaven" voor Holland in Engeland vervaardigd. Voldaan keerden we huis waarts en vertelden elkaar op de boot onze ervaringen. Wat ik toen hoorde, vervul de me met verbazing en verontwaardiging l -„er actieve Vereenigingen die »d..^eeil,rf„t0-djr."l dergelijke misdaden" toch., ten te verhinderen. opdracht van kleinhandelaren visch te rooken ingesteld, ten einde te voorkomen, dat te veel versche visch aan de markt zou worden onttrokken. Het is intusschen gebleken, dat de argumenten, welke tot de uitvaardiging van dit verbod hebben geleid, niet toepasse lijk zijn op aal en paling. Niet alleen zijn voor ge rookte aal en paling, in tegen stelling met andere gerookte visch, maximumprijzen vastge steld, maar bovendien spelen aal en paling in den verschen vischhandel geen groote rol. Het Voedselvoorzieningsblad no. 77 van 2 November 1946 bevat een wijziging vtan de verordening, waarbij genoemd rookverbod werd ingesteld, waardoor het in opdracht van kleinhandelaren rooken van aal en poling weer toegestaan wordt. Bananen voor de jongste kinderen. Op 7 November zal een voorinleveringsbon voor bena- nen worden bekend gemaakt, waarop voor kinderen, gebo ren in 1942 en later, zoo spoe dig mogelijk 500 gram bena- nen zal worden verstrekt. Het ligt voorts in de bedoe ling in de eerste helft van December een bon aan te wijzen, waarop iedereen 200 gram gedroogde zuidvruchten zal kunnen koopen, Voorloopig geen keuzebon voor koffie en thee. De plannen om een keuze bon aan te wijzen voor kof fie of thee, zoodat de consu-j ment zelf zal kunnen uitma-| ken, welke van de twee pro ducten hij erop wil betrek ken, zullen voorloopig nog niet verwezenlijkt kunnen worden-1 Naar met vrij groote zeker-1 heid aangenomen mag worden,; zou de vraag naar koffie zoo overwegend zijn, dat daaraan niet voldaan zou kunnen worden, Eh tot. U lezer, trek er eens op uit. om dit mooie vogeltje: gade te slaan. U zult er geen spijt van, hebben. KI. V. Coöp. Boerenleenbank WIERINGEN. Algemeene VERGADERING der Coöp. Boerenleenbank Wieringen op DONDERDAG 7 NOVEMBER 1946, des av 8 uur in het lokaal van den Heer M. ENGEL, H.-hoef. AGENDA 1. Opening. 2. Notulen der vorige verg 3. Verslag der jaarrekening 4. Verkiezing van een lid van het Bestuur wegens peri odieke aftreding van den Heer C. J. Bosker en van twee leden van den Raad van Toezicht wegens peri odieke aftreding van den Heer D. Jac. Mulder en van een vacature. 5. Verkiezing van 2 plaats vervangende bestuursleden wegens periodieke aftre ding van de Heeren A. Klein en C. P. Poel. 6. Bestuursvoorstellen. 7. Verdere punten genoemd in art. 34 der Statuten. 8. Rondvraag en Sluiting. Van den Oever en Wester. land zal een extra bus gra tis rijden ter beschikking voor bezoekers der vergade ring op vertoon van het convocatiebiljetafrit 7.45 uur van Garage Voss Den Oever en schoolplein Wester. land. Na afloop weder bus diensten terug. Aan den ingang der zaal kan f 1.presentiegeld in ontvangst worden genomen Het Bestuur Corn. J. Bosker, Voorz J. Veerdig, Secr. SPORT EN SPEL. Succes Nieuws. Wederom vond de wed strijd van het le geen door gang. De anderen speelden wel en de stand is nu G. V. O. Bloemendaal K. V. V. De Germaan Helder Ahrends De Meer Halfweg Succes S. L. T. O. In de 3e klas A werden de volgende wedstrijden ge speeld Ahrends Germaan 16 Bloemendaal K.V.V. 33 G. V. D. S. L. T. O. 6—2 Halfweg Helder 25 RangersWiron 3 44 Schagen bFlevo a 14 7 3 2 2 8 5 3 1 1 7 6 3 1 2 7 6 3 1 2 7 6 3 1 2 7 6 3 0 3 b 4 1 3 0 5 6 2 1 3 5 5 1 1 3 3 6 0 1 3 1 WIRONNIEUWS. Wiron 1Oosterend I 5-—4 Voor de rust ging het Wi ron goed naar de zin vijf doelpunten en maar één te. genpuntEigenlijk was het te mooi, want daardoor ge loofde Wiron het na de rust wel zoo'n beetje en dit werd haar bijna noodlottig, want de laatste veertien minuten van den wedstrijd hing de overwinning aan een zijden draadje Overmoedigheid is nooit goed. De linkervleugel van Wiron was gevaarlijk voor Oosterend, daar Holst nu linksbinnen speelde. De invaller Grootemaat (spil) speelde een mooie partij, e_ venals Jaap Gruis op de backplaats. Ruststand 51 voor Wiron. Maar na de rust kwam Oosterend opzetten en het wilde bij Wiron niet meer lukken. Gruis miste nog al eens en de stand liep ge leidelijk op tot 54. Dit was wel bevorderlijk voor de spanningHulde aan Oosterend. dat zoo dapper volhield eh zoo mooi inliep Gelukkig kwam het einde met 5—4 en kon Wiron dus twee punten noteeren. FLEVO II WIRON II 2—3 Deze, op Zaterdagmiddag' /te Middenmeer gespeelden wedstrijd, had een vlot en aardig verloop. De beide partijen wogen bijna geheel tegen elkaar op, hetgeen ook wel blijkt uit de eindstand 23. Tien min. na het be gin had Wiron al de leiding door een goal van Steeman die een half uurtje later ge volgd werd docr een doel punt van Koen van Os. Maar Wiron vond 20 nog lang niet genoeg en bleef steeds; maar aanvallen. Bij een dier aanvallen werkte de Flevo.. keeper een bal van achter de' lijn uit zijn doel. Alle spelers stopten, omdat zij meenden dat het een goal was, maar de scheidsrechter liet door spelen. Diirect loste W. toen weer een schot, maar dit werd keurig gestopt. Rust stand 20 voor Wiron. Tien minuten na de rust redt Flevo de eer 21. Toen even later de beide backs van Flevo elkaar in de weg liepen, maakte van Os daar handig gebruik van en bracht de stand op 31. Daarna weet Flevo weer te doelpunten (3—2), waardoor de spanning aanwezig blijft, j Een doelpunt, voor Wiron werd niet toegekend wegens aanvallen van den keeper. Een fiksche regenbui kon de spelers niet uit het veld krij gen. De eindstand werd 3—2 voor Wiron, dat met vier in vallers moest spelen en deze wedstrijd verdiend heeft ge wonnen, omdat zij toch wel iets sterker was. De Wierin. ger scheidsrechter, de Jong leidde de wedstrijd keurig, ondanks die eene vergissing. De wedstrijden Wiron a— Helder a en Wiron IIISuc ces V werden beiden afgelast. Het programma voor a.s Zondag luidt Wiron 1Texelsche Boys 2. Z.A.P. 3—Wiron 2. Wiron 3Wieringerwaard 4. J.VC. a—Wiron a. TE KOOP klein partijtje pakken GERSTE STROO. C. HALFWEEG, Slingerweg, H-hoef,

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1946 | | pagina 2