WIERÏNGER NIEUWS WAARHEEN? NIEUWE BONNEN. planten, bloemen* vruchtboomen. Dinsdagavond hield de Heer F. J. Bocschoten voor de afd. Wieringen Platte landsvrouwen. een causeri over de tuin en zijn verzor. in Cinema da Haan. Na ingeleid t.e zijn door de présidente Mevr. Kolff i.Hï spr. aiiere&ïst een over- over tijd van zaaien en bemesten. Zoo moet b.v. 't zaad van eenjarige planten uiet eerder aan de grond worden toevertrouwd dan begin Mei en dan niet sterk bemest. (In de bak is 't half April.) Twee-jarige planten zooals Judaspenning, dub bele madelief, viooltjes begin Juli zaaien. In de vasteplanten is veel variatie in violen, margriet dotterbloem, herfstaster Crysanten enz. Knollen van dhalia's kun je gemakkelijk in tweeën splijten en bewaren in de bergplaats van 'de winter voorraad aardappelen of in' wat turfmolm. Wat vruchtboomen in klei ne tuinen betreft, hiervoor is de dwergonderstam aan te bevelen en ook liggend snoer. Snoer, aal- en kruisbessen, boompjes vragen veel kali bemesting ook frambozen moeten goed bemest worden. Aardbeiënplanten moet men niet langer houden als vier jaar 't beste is ieder jaar een bed nieuwe planten. Li Aug. sterk bemesten. Tot slot vertoonde spr. een serie lantaarnplaatjes met kamerplanten, terwijl hij daarbij een uiteenzetting gaf over de verzorging,, enz. Het was voor de dames een interessante avond die door Mevr. Kolff met een woord van dank aan spr. werd gesloten. een goede waakhond. Mw. Wed. J. L. alhier maakte op een minder aan gename wijze kennis met de waakhond van den kolen handelaar O. alhier. ifoen Mw. L. even op het terrein van O. moest zijn, sprong de waakhond onver wachts toe en gaf haar een rake beet in het been. De groote wond die daarvan het gevolg was, moest met een 4-tal krammen worden ge hecht. premie „helpt elkander." De Commissarissen van de Onderlinge Vee_ en Paar. denverzekering Mij „Helpt Elkander," alhier, hebben de premie voor de afdeeling paarden voor het afgeloopen half jaar vastgesteld op 1.6 van het verzekerd kapitaal. motornieuws van „de stoomfiets.' Op Zaterdag 9 Nov. organi seert on2e plaatselijke mo torclub een betrouwbaar. heidsrit welke zal worden verreden op Wieringen en een gedeelte door de W.meer. Voor deze rit hebben ook motorrijders van buiten Wie ringen hun deelname toege zegd. Het parcours is met zorg uitgekozen en biedt aan sportieve motor rijders een onvergetelijke» middag. Een gemiddelde snelheid van 26 KM wordt verlangd, hetgeen zeker niet te hoog is. Als prijzen stelt de motor, club een prachtige beker met 3 medailles beschikbaai waardoor de animo zeker nog zal worden verhoogd. Wij twijfelen er niet aan of voor deze rit zal zeker van de zijde van de motor, rijders en van het publiek veel belangstelling bestaan De start vindt plaats te 3 uur op de Wielerbaan. Goede start jongens en veel succes. „DE SPIN." Woensdag a.s. is het weer Kunstkring_avond. Aanvang 8 uur. De programma's zijn wel gevarieerd, want nu komt het Rotterdamsch Too- neel onder Paul Steenbergen met „De Spin", een detecti- ve.stuk van goede kwaliteit dat naar verluidt door het bovengenoemde gezelschap op prima wijze wordt ver tolkt. omdat alle rollen door uitstekende krachten zijn bezet. De abonné's krijgen hun kaartjes thuisbezorgd. Voor hen die ze eventueel niet thuis bezorgd krijgen liggen ze op den avond gereed aan de kassa. Voor niet.abonné's zijn geen plaatsen meer be schikbaar. Bussen rijden als de vorige maal, om half acht van Den Oever, kwart over zeven door den polder W. Nieuwland. MOND- EN KLAUWZEER GRIJPT SNEL OM ZICH Hc<EN. Na de eerste aangifte, nu reeds weer enkele weken geleden, deden zich in deze gemeente tot voor enkele dagen terug geen nieuwe gevallen van mond- en Klauwzeer voor. Thans breidt de ziekte zich vanuit Westerland snel in Oostelijke richting uit en en deze week deed een 5_tal veehouders aangifte van be smetting, kw. C. V., S. L. (vj, Jn. de J., Jb. de J. en J. T. Gevreesd wordt dat de „tongblaar" moeilijk meer zal zijn te stuiten en dat meerdere gevallen zullen volgen. kuL.— AUTO - ONGEVAL. De gemeente-deurwaarder de heer C. Duijnker, alhier kwam op de hoek van den Poeiweg als bestuurder van zijn baby.auto in botsing met een vrachtwagen die komende uit Wieringermeer links door de bocht reed. Het wagentje van D. werd tamelijk gekraakt. De chauf feur van de vrachtauto van een grossier uit Langedijk werd verbaJiseerd. BURGERLIJKE STAND van 1 tot 6 Nevember 1946 Geboren Engelina, d.v. C. Stigter en M. Jaarsveld Pieter,, z.v. J. P. Kapitein en A. Asjes Jan, z.v. W. Bek_ kema en Tr. Voordewind Jitze, z.v. M. Bosma en W. Tuma. Ondertrouwd P. Wigbout en C. Lont. Getrouwd G. Hoekstra en C. S. van Buel. Overleden Geen. CONSUMENTENCREDIET. De z.g. districtsraad voor het consumentencrediet (plaatselijke beoordeelings. commissie) wordt in deze gemeente gevormd door de Heeren F. Bontkes (voorzit ter), J. Kaaijk (secretaris) B. Daalder, M. Mast en H. Lukkien en de dames H. Boersen.Numeijer en H. van der Zwaagv. d. Meulen, ONDERWIJS. Ter voorziening in de va cature onderwijzer (4e leer kracht.) aan de school voor voortgezet lager onderwijs te Hippolytushoef is aan de Gemeenteraad als no. 1 voor gedragen de Heer J. K. Bies_ ma, onderwijzer t.e Amster dam, en voor onderwijzer te Den Oever (vacature C. F. Schutte) de Heer J. de Graaf onderwijzer te Schagerbrug TONEGIDO - NIEUWS. Het programma voor Zon dag luidt ais volgt- Ton. IConcoria II 2 u Ton. II—O.S.S. I 3 u. Beide op het terrein te Wes terland. De dames gaan 's morgens naar Oudkarspel om te spe. len tegen D.T.S. I en II. I Kerkdiensten Wieringen ZONDAG 10 NOVEMBER. I NKD. HERV. GEM. j H.hoef 7Va u. Ds. v.d. Winden I Den Oever 10 u. dhr. v.d. Berg. Alle kinderen van de Zon dagschool zingen Zaterdag 9 Nov. van 4.305.30 in de kerk te H._hoef. Vrijdag 8 Nov. 78 Catechi satie ouderen. 89 Belij. deniscatechisatie vervalt deze week. DOOPSGEZ. GEM. H._hoef v.m. 10.30 Ds. A. P. Goudsbloenj. 1 Onderwerp Een oud woord voor ee! nieuwe tijd. (Tijdpreek.) EVANGELISATIE H.-hoef 10 u. dhr. O. Deen. W.land 3 uur dhr. O. Deen. Den Oever 2.30 uur dhr. A. v.d. Horst. CHR. GER. KERK Gebouw Land in Zicht v.m. 10 en nm. 3 uur Ds. Kampman v. Opperdoes. GEREF. KERK. H.hoef 10 u. Ds. Schenkev. H.hoef 2.30 u. Ds. P. Robbers van Rotterdam. Den Oever 10 u. Ds. Robbers. Den Oever nm. 3 uur Ds. M Schenkeveld. R. KATH. KERK H.-hoef. H._hoefVroegmis 7.15 Hoogmis 9.30 Bibliotheek 10.30 Jongenscongregatie 11.30 Lof 2.30 7.30 Groote uitvoering in het Parochie huis. Maandagavond 8 uur Kath. Actie. Woensdagavond 7 uur Lof7.20 Jongeman. nencongregatie 8 uur Ont spanning Jongemannen Donderdag 7 uur Lof 7.20 Heerencongregatie 8 uur Ontspanning Heeren. Zaterdag biechthoren 68. Den Oever Vroegmis 7.30 Hoogmis 9.30 2.30 Heeren congregatie. Zaterdagavond 7 uur Heeren. congregatie HET SCHEERMES WAS ER De beruchte duitschor Hinrichsen, ex._commandant van de post Van Ewijcksluis beter bekend als „Het Scheermes" is Donderdag j.1. in verband met een ver hoor voorgeleid voor de politie alhier. De moordenaar die in een auto- vóór het bureau van de Rijkspolitie te Hippolytushoef werd verhoord, werd door slechts enkele voorbijgangers opgemerkt en ondervond derhalve niet de belangstel ling die zijn vorig bezoek aan deze gemeente kenmerk te. Zaterdag en Zondag Cinema de Haan. Film 2000 Vrouwen. Zondag Bal in zaal Concordla, Hippolytushoef. 13 Nov. Kunstkringavond Rott. Tooneel met „De Spin." 9 en 10 Nov. ultv. Accordeonclub .Avanti" in zaal Lont. Voor de periode van 10 t.m. 23 Nov, zijn de volgende bon nen geldig verklaard Bonkaarten KA, KB, KC 612 Strook no. 2, 47-1 800 gram brood 47-2 400 gram brood 47-1 125 gram boter 47-2 125 gram margarine of 100 gram vel 47-3 250 gram margarine of 200 gram vet 47-1 4 liter melk 47-1 100 gram vleesch 47-2 400 gram vleesch 47-1 Algem. 200 gram kaas 47-2 Algem, 100 gram zelf rijzend bakmeel 47-4 Alg. 2 Kg. appel of peren 47-4B Res, 1600 gram brood 47-4C Res, 800 gram brood 47-5B Res, 3 Liter melk 47-5C Res. 3 Liter melk 47-6B Res. 100 gram kaas Bonkaarten KD en KE 612 Strook no, 2, 48-1 800 gram brood 48-1 250 gram boter 48-2 125 gram margarine of 100 gram vet 48-1 12 liter melk 48-1 100 gram vleesch 48-2 100 gram vleesch 48-1 Alg. 100 gram kaas 48-2 Alg. 100 gram zelf rijzend bakmeel 48-3 Alg. 500 gram bananen voorinlevering 48-4 Alg. 2 Kg. appel of peren 48-lD Res. 800 gram brood 48-IE Res. 250 gram rijst 48-2E Res. 300 gr. bakmeel T 57 2 rants. tabaksartikelen V 58 200 gr. versnaperingen X 57 2 rants. tabaksartikelen X 58 100 gr, versnaperingen I Medemblik. Bouwvergunning verleend. Aan de heer W. Heerdt is verguuning verleend tot het veranderen van zijn kantoor en betonfabriek aan de Ka naalstraat, Dag van het oorlogsgrafB Ook in Medemblik zal a.s. Maandag getracht worden huis aan huis het klaproos-embleem, ce verkoopen. En het zal ver-! kocht worden, want zeker zal pok Medemblik niet willen hterblijven, waar het geldt ch dankbaar te toonen je- ens hen, die een zoo lang isroeide bevrijding bevochten. Medemblik ontving 1000 klaprozen, Laat er geen en kele onverkocht blijven. Oefenwedstrijd W,A,C. •hedenmiddag te kwart voor fwee zal W.A^C, ipen oefen wedstrijd spelen tegen Sparta van Prov, Ziekenhuis, op het D'.V.O.-terrein te Medemblik, Coöperatieve Boerenleenbank „Wieringen.'' Algemeene Vergadering der Coöperatieve Boerenleenbank „Wielingen" in Hot,el De Haan. DRINGENDE OPROEP TOT SPAREN WIERINGEN 11 November Dag van het Oorlogsgraf. In deze gemeente zal deze herdenkingsdag, welke valt op gelijken datum als „Armestic Day", den dag waarop in Engeland en de Dominions officieel de ge vallen strijders uit beide wereldoorlogen worden her dacht, niet onopgemerkt voorbijgaan. Op dien dag, Maandag a.s. zal een speldje met het in. ternationaal erkende klap roosembleem worden ver. kocht ten behoeve van hel werk van het Nederlandsch Oorlogsgraven Comité ter wijl het surplus t.en goede komt aan net Prins Bern. hardfonds en de gecombLc 'fieerde fotndsen,, zorgende voor de nagelaten betrek, kingen van gesneuvelde mi litairen, invaliden en ver. zetslachtoffers. De leiding dezer collecte berust, bij het onlangs door den Burgemeester ingestelde plaatselijke comité voor de idiëele zorg der oorlogsgra ven in deze gemeente, be staande uit verschillende geestelijken, waarvan Ds. J van der Winden Voorzitter is. Des avonds om 7 uur zal door genoemd comité op de algemeene begraafplaats op Zandburen een korte her denkingsplechtigheid worden gehouden waar als sprekers zullen optreden Ds. J. v. d. Winden en Pastoor Kouwen- hoven, waarbij de muzikale omlijsting door de Kon. Har monie zal worden verzorgd Voor ieder staat de gele. genheid open deel te nemen aan de bloemlegging op de graven der geallieerde ge sneuvelden. Bij ongunstig weer zal deze herdenking plaats vinden in Cinema de Haan. Komt in grooten getale Eert de gevallen strijders die vochten voor onze vrij heid. SPORT EN SPEL Succes Nieuws. SUCCES NIEUWS. Programa voor 10 Novm. Helder ISucces I vtr. 1.15 u. Helder ISucces I vtr. 1 u Succes 2—Tex. Boys 2.39 u Succes 3Oosterend I 12 u Call. 2—Succes 4 vtr. llu Succes 5Petten 3 10 u Texel aSucces a vtr. 9 u. Succes B is1 vrij. Opstelling Succes IW de Bie, J. Idema, A. Hart man. J. de Vries; Jb. v. d Welle; D. Veerdig; Th. Pij kers E. Hartman Alb SchmittJn. Doves O. Lont Res. Jn. Engel, A. de Vries. Supporters welke zich heb ben opgegeven vertrekken om 1.30 uur. Er zijn nog en kele plaatsen vrij. De K.N.V.B. deelde ons mede dat eerst na 15 Dee. weer met de distributie der voetbalschoenen zal worden begonnen, daar de thans uit gegeven bonnen, bij den winkelier niet onmiddellijk gehonoreerd kunnen wor den. De Voorz., de Heer C. J. Bosker, sprak in zijn ope ningswoord zijn groote vol doening uit over de goede opkomst, (65 personen waren aanwezig),, releveerde voorts de door diverse omstandighe. den ontstane uitbreiding der werkzaamheden aan de bank, (saneering), waardoor het bestuur zéér vaak de schrik om het hart sloeg Er is nog veel te veel rente loos kapitaal, aldus Voorz. hetgeen ook voor de Staat monetair gezien, een gevaat1 is. Voor een goede en gezon de financiering moet het geld circuleeren. Spr. wekt op tot sparen en dan in den goeden zin, n.1. beleggen., dus niet in „een oude kous". De Wieringer bevolking- moet meer geld beleggen bij een of andere bank. Spr. memoreerde in gevoel volle woorden het verschei den van den Voorzitter van den Raad v. Toezicht, den Heer M. Bakker Sz. Op verzoek van den Voorz. werd één minuut stilte be tracht uit piëteit voor den ontslapene. Voorts ontvielen de ver_ eeniging als leden door den dood de heeren S. Klein. .Jac Liont, S. de Vries, C. Lom Jacz., P. Dekker, Wed. Mul der, T. Timmerman en Ant. Keijzer. Komende tot een techni sche beschouwing consta teert spr. dat de omzet v. d. bankrekening steeg tot 10 millioen gulden, waaruit het veelomvattende werk van kassier, bestuur en R. v. T voldoende blijkt. De boeren leenbanken, aldus vervolgt Voorz., sloeg het record te genover alle commercieele banken, wat omzet en beleg ging betrof. Dit was geen zwart geld, doch geld noodig voor aankoop van vee, ma- chine's, landbouwgereed schappen en. verdere bedrijf s benoodigdheden. Spr. besloot zijn openingswoord met- de opwekking spaarzaam te zijn. (Applaus.) De notulen, gelezen door den Heer P. D. Spaander worden gelezen, goedgekeurd en vastgesteld. Rapport kascontrole Comm. Namens de Commissie werd door den Heer H. Lont Dz. gerapporteerd dat alles in goede orde was bevonden. Rekening en balans boekjaar 1945 De ontvangsten en uitgaven bedroegen f 10195595.98; De balans gaf in totaal aan f 6682920.16 Winst f 5762,56 Reservefonds behoudens winst 1945 f 103197,98 Aan spaargelden f 5920216,09. De rekening en balans werd door de vergadering goedgekeurd. Bestuurverkiezing wegens per. aftreden C. J. Bosker. SCHAAKNIEUWS. Schaakclub „Animo." Bovengenoemde club hield Maandagavond de wekelijk. sche competitie, waarbij on derstaande partijen werden gespeeld met de daarbij ver. melde uitslagen Klasse A T. KooistraRotgans 01 A. TjalmaJ. Kuipers 10 A. Tjalmav.d. Laan 1—0 HaanstraW. Zoons afgebr Klasse B, R. DerksGangelhof 0—1 JoustraBrandsema 01 VeenstraOoste-rveld 01 BrandsemaJoustra 1—0 Klasse C. GangelhofHaanstra 1 0 Schaakclub „Animo" van Westerland speelde Donder dagavond een vriendschap pelijke wedstrijd tegen „Het Paard" van Wieringerwaard. De wedstrijd had een geani meerd verloop. De uitslag was 76 voer „Het Paard." a.s. Maandag speelt Animo haar eerste competitiewed strijd tegen „Schaaklust II." Deze werd met groote meer derheid herbenoemd. Verkiezing 2 leden Raad van .Toezicht, per. aftredend D. Jac. Mulder en één vaca ture. De heer D. Jac. Mul der werd herbenoemd terwijl in de vacature, wijlen M. Bakker Sz. werd benoemd de Heer C. P. Poel. Verkiezing van 2 pl. ver. vangende bestuursleden, we gens period. afteden der heeren A. Klein en C. P. Poel. Gekozen werden hiervoor de heeren J. M. Bakker Szn. en W. Mostert. Bestuursvoorstellen Het bestuur komt met. een voorstel, in verband met de noodlijdendheid der Vereen, „Het Witte Kruis" een bedrag van f 1000.aan deze ver- eeniging te schenken. De heer H. K. v. Kalsbeek wil hooger gaan, doch Voorz. meent- dat een bedrag als genoemd, gezien de onzekere tijden, ook t.a.v. de bank, behoorlijk mag heeten. Een tusschen voorstel djsjor v. Kalsbeek ingediend om het volgend jaar, indien de omstandigheden zulks ver_ oorlooven, nog f 500.te schenken, werd aanvaard terwijl thans f 1000.— zal worden afgedragen. Eveneens stelde het be stuur voor om een bedrag van f 500.— af te staan aan de Stichting 19401945 conform besloten. Bestuursmededeelingen. Het is, aldus Voorz. het bestuur niet bekend hoe de wisselwerking der kapitalen, zich zal gaan ontwikkelen. Gezien echter de jongste? ervaringen schijnt er eenige. opleving te komen in het bedrijfsleven, waardoor ook credietopname ontstaat. Daardoor zou een eventueel dreigend tekort aan de te kweeken rente worden ge compenseerd en het bestuur heeft daarom besloten de navolgende rentevoet te handhaven Voor bedragen f 1.— tot f 5000.— 2'/2 f 5000.— tot f 10000.— 1 f 10000 tot f 20000 Va boven f 20000 geen rentever goeding. Gelijk reeds is ge publiceerd worden thans weer hypotheeken en onder borgstelling credieten ver leend. Benoeming 3 leden Com missie voor onderzoek der rekening volgend jaar. Door het bestuur werden: hiervoor aangewezen de hee ren E. Bais, Westerland P; Hermans, Den Oever en Jac: Smit te H._hoef. Reserve's; zijn N. Kool, J. Bruul en G. Lont (Dam). Op voorstel van het be stuur werden door vertrek 3 leden afgevoerd. Verhooging presentiegeld. Het bestuur stelt voor de presentiegelden voor bestuur en Raad v. Toezicht te ver. hoogen van f 2.50 tot f 7.50. Conform besloten. RONDVRAAG. J. C. de Haan brengt na: mens bestuur en leden van- ..Het Witte Kruis" afd. Wie ringen zijn bijzonderen dank voor de royale gift. deze' vereeniging geschonken. Steeds zal door onze Ver eeniging, aldus spr. alles worden gedaan, dat kan lei den tot beteugeling der T. B. G. De heer D. Veerdig wil bij een volgende vergadering en bij eventueel verbeterde we gen de autobus gaarne zien omgelegd over Ooster. en Wester klief. De heer Jac. Lont bepleit deze mogelijkheid voor Stroe. Voorz. zegt medewerking toe. Voorz. dankt hierna voor de opkomst en gevoerde be spreking, na vooraf te heb ben geroemd de eenheidszin in deze vergadering en tradi tioneel tot uiting komend. Met deze eenheidszin zal de gedachte wederopbouw zeer zeker slagen. Hierna sluiting.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1946 | | pagina 2