WIERINGER NIEUWS RUILVERKAVELING WIER1NGEN. WAARHEEN? CINEMA DE HAAN -WIERINGEN. Tel. 116 UITVOERING „AVANTI", De plaatselijke Prijzencommissie ge-instalieerd. Donderdag j.1. werd op het Denreen lehuSs door den Bur gemeester ook voor onze Ge- ,.ec.\\.e een plaatselijke Prij- ciiconiraissie ge-installeerd, 'Lot deze commissie behoo- en de dames Mw, Bontkes en i-.w- v.d, Zwaag, beiden te ii.-Hoeï en de heeren J. Boon, te Costerland, Voorzitter J. ..aaijk, Secretaris J. Ta- ker. 'I'zn te 11,-Hoef M. Mast ;e \V esterland en A. Slagboom te Den Oever (aangezocht,J Zoowel de huisvrouwen als de Vakgeweging en de Midden stand zijn dus in deze Prijzen commissie vertegenwoordigd- De bedoeling van deze Prij zencommissie moge hierbij in 't kort worden uiteengezet. Haar taak zal bestaan uit 1. Voorlichting van den consument inzake de doelstel ling der prijspolitiek en inzake de werkwijze van de met de doorvoering hiervan belaste organen, 2. Behandeling van klachten betreffende veronderstelde prijs overtredingen ten aanzien van den consument. De leden der Prijzencom missie dient men niet als amb tenaren te zien, maar als ver- tegenwordigers van de belan gen der burgerij. De Prijzencommissie is te beschouwen als een contact orgaan, dat zoowel de Over heid als de burgerij van voor lichting kan dienen, Meer en meer komt, bij alle critiek die er bijv, ten aanzien van de verhouding van loonen en prijzen uitgeoefend wordt, bij de burgerij de gedachte naar voren, dat het algemeen belang in hooge mate gediend wordt met handhaving van de vastgestelde prijzen. Door de regeering wordt nu de mede werking van het publiek ge vraagd, zonder welke mede werking geen enkele prijspoli tiek zal kunnen slagen, Men kan zich dus met ge gronde, redelijke klachten wen den tot bovengenoemde dames en heeren, die dan voor ver dere behandeling zorg zullen dragen. Uiteraard zal men niet kunnen verwachten, dat al les dadelijk op rolletjes loopt. De instelling van deze Prijzen commissie is een experiment, dat gezien de vele moeilijk heden [o.a. gelegen in de groote variaties in de productie en daardoor de prijzen) alleen kan slagen als de burgerij haar volle medewerking daartoe verleent, V Geslaagd voor typiste. Onze plaatstgenoote, Mej, Rie 'Bruul, slaagde te Haarlem, bij het aldaar afgenomen examen, met goed gevolg voor typiste, Mej, Bruul genoot haar op leiding bij Mw, Velthuijs-Sok te Den Helder. UITBREIDING RADIO CENTRALE Door het destijds heer. schende groote gebrek aan materiaal, waren te H.hoef nog steeds diverse straten verstoken van de plaatselijke radio_dist.ributie. Thans echter wordt dit gemis op snelle wijze onder, vangen en zullen deze pan. den op zéér korten termijn worden aangesloten. Het betreft hier aansluiting van Parklaan, Helderschestraat v. Pommerenstraat en de v. Hengelstraat DEN OEVER. BILJARTCLUB „DE VEREEN. VRIENDEN.' Op de Woensdagavond gehouden clubavond werden prachtige partijen gespeeld Uitblinkers waren de hee ren Tijsen, Poppen en De Bruin. Eerstgenoemde maakte de hoogste serie terwijl Poppen ook eenige knappe staaltjes vertoonde. Eenige nieuwe leden meld den zich aan. Anderen zijn nog welkom. Aanvragen erkenning Binnenvisscher. Zij, die de binnenvisscherij als bedrijf uitoefenen, moeten binnenkort in het bezit zijn^ van een erkenning als binnen visscher. Om in het bezit te komen! van aanvraagformulieren die- nen zij f 5.- te storten op post-1 giro-rekening 351833 van het oedrijischap voor "Visscherij- producten te ,'s-Gravenhage j of dit bedrag per postwissel! over te maken, Op het stor- tings- of postwisselformuüer dienen duidelijk naam en voornamen, geooorteaatum en nauwkeurig adres van den aanvrager te worden ver meld, alsmede de aanduiding „Hrkenning binnenvisscher, Leden van de plaatselijke af ueelingen van de Ltooldafdee- ung Z-oetwatervisscherij van de iNederlandsche Heidemij. worden aangeraden hun aanvragen col lectief tot het Bedrijfschap te richten met vermelding van Dovengenoemde gegevens van alle betrokkenen. Door deze wijze van aanvra gen kan correspondentie ach terwege blijven. De reeds verzonden invulfor- mulieren dienen ingevuld te worden toegezonden aan de Hoofdafdeeling Zoetwatervis- scherij van de Nederlandsche Heidemaatschappij, postbus 33 te Arnhem, zoo mogelijk col lectief, indien de betaling van het aanvraaggeld collectief geschiedde. UITVOERING ACCORDEON. VEREEN. „AVANTI." Voor een tjokvolle zaal gaf ..Avanti" Zaterdagavond een pracht van een uitvoering in de Concertzaal Wiron, Na de Herkenningsmarsch, heette de directeur, de Heer .1. van Glabbeek, allen harte lijk welkom, waarna het eer ste deel van het programma, bestaande uit Musette-muziek, keurig en vlot werd afgewerkt. De stilte in de zaal bewees wel, dat het publiek ten volle genoot. Het decor was op smaakvolle wijze samengesteld en bood een frissche aanblik. Er valt bijna niet te zeggen, welke nummers bijzonder de aandachlt trokken, wan!l alle nummers kregen een daverend applaus, „Grootmoedertje'' was een verzoeknummer. De solo van Jan D'atthijn viel ook zeer in de smaak. Dit Oeversche knaapje belooft iets voor de toekomst en zal zijn nieuwe naam, John Dathinicos, onge-i twijfeld eer aandoen De in de pauze gehouden verloting, ten bate van de Wieringer Padvinders, bracht de som van f 108,- op. De fantasieschets „Nummer Tachtig", van Herman Heijer- mans, werd op vlotte wijze vertolkt, De grijsaard en de vrouw waren wel buitengewoon, hoewel de anderen het ook keurig deden. Een stuk met rijke inhoud: het misdadige van het gevangeniswezen door ja- lange opsluiting in een cel. Keu rig decor Daarna nam „Avanti" het publiek mee naar de bergen, niet alleen wat het oor betrof, maar ook voor het oog, want men waande zich in Zwitser land I De Wiener Melodieën leenen zich wel bijzonder voor accordeon. Een stormach-i tig applaus had „Avanti" te j incasseeren na het laatste nummer Marsch FinaL Een der aanwezigen bracht den spelers van Avanti dank voor het gebodene, dat de vergelij king kan doorstaan met der gelijke uitvoeringen in het bui tenland. Tevens wekte hij de ouders op om hun kinderen aan dit prachtige jeugdwerk te doen deelnemen. En wij willen de teleurgestel- den van Zaterdagavond toeroe pen Wordt donateur van „Avanti" dan bent U verze-( kerd van een plaats Zondagavond werd de uit- voering herhaald, terwijl op 20 November a.s. nog een avond wordt gegeven in Cinema de Haan te H -Hoef. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Catechisaties Woensdag 89 uur a.s. lidmaten. Andere catechisaties op de vastgestelde uren. Jongerenkring Vrijdag avond 8 uur, Kerkekamer. Kerkkoor Zaterdagavond 8.30 uur, (gen. repetitie.) NED. IIERV. GEMEENTE. Westerland Donderdag 14 November 89 uur Zingen uit Nieuwe Bundel. H.-hoef Zondag-school zingt Donderdag 14 Nov. half vijf—half zes. f HERDENKINGSPLECHTIG HEID OP HET K*5*^OF TE HIPFOLYTUSIibËF. Maandagavond had op het. kerkhof te H.-hoef een sobere, doch indrukwekken de herdenkingsplechtigheid plaats bij de 12 graven van de in den oorlog gevallen Geallieerde soldaten. Rondom de graven stonden de padvindersgroepen opge. steld en daarachter een groote menigte die in adem. looze stilte luisterde naar de woorden die werden gespro ken. Na „Het Onze Vader" her dacht dominee van der Win den de gevallenen van de twee wereld-oorlogen. Zij die hier liggen begraven, vielen voor onze vrijheid, slachtoffers van mensche. lijke dwalingen, van oor logswaanzin. Hier klinkt, 't waarom Laat 't voer alle menschen een waarschu wing zijn, dat God ingrijpc als menschen te ver gaan dat Hij door de gevallenen spreekt 1 Gij die als rode vruchten vielt Wij willen dat gij met ons zijt, En dat uw tegenwoordigheid. Straks onze kinderen bezielt. Plechtig viel de Koninkl. Harmonie in met „Wilt lie den nu treden" van Valer ius en daarna het Wilhelmus. Pastoor Kouwenhoven, daarna 't woord voerende wees erop, hoe juist deze herdenkingsdag' in Novem ber gehouden werd, want deze maand is de dooden- maand der natuur. En ons' dreef de herinnering aan de gevallenen hierheen. Plet treffendste op een kerkhof vond spreker het „geboren gestorven" op ieder graf, dat is de men. schen-tragedie in twee woor den. Deze jongens stegen op fleurig de cigaret in de mond, wisten niet dat de muur al gebouwd werd, die hun leven afsloot. Ze wer den neergeschoten. Wat wa ren hun laatste gedachten f/an hun jeugdidealen, jeugdkracht en gedachten bleef niets, als wat ge hier zieteen Kruis. God moge hun vergeven als ze te wei nig dachten aan het gebo rengestorven, te weinig aan dat Kruis. God moge in de eeuwigheid loven hun vaderlandsliefde en hun strijden en sterven voor ons. Spreker vroeg ook zijn toehoorders even die gedach ten op zich te laten inwer ken. Mijn leven is maar een kleine spanne t.ijds, begrensd door „geborengestorven" Het eenige, wat waarde houdt is het Kruis en de eeuwigheid. Daarna vroeg' hij een hal. Belanghebbenden bij de Ruilverkaveling Wieringen die tegen nader vast te stellen subsidie op eigen kavel uitgekomen grond willen egaliseren, kunnen hiervan mededeling doen bij de Plaatselijke Commis sie, Bureau Kerkplein 29, Hippolytushoef. De PI. Commissie, L. C. KOLFF, Voorz. M. KOOIJ Sz. Cecr. 13 Nov. Kunstkringavond Rott. Tooneel met „De Spin.' ve minuut stilte, om even de groote lessen van deze doo. den te overwegen en te den hen aan hun opoffering. Tenslotte werd door de aanwezigen een schat van bloemen op de graven ne_ dergelegd, terwijl de muziek onderwijl het „God save the king" speelde. H.-HOEF. Ambtenaren prijsbeheersching op jacht. Door ambtenaren der prij- zenbeheersching werden Zater dag bij verschillende zaken- menschen alhier steekproeven genomen. Tegen den Middenstander J. B. werd proces-verbaal op gemaakt, wegens het verkoo- pen boven den gerechtigden prijs van diverse artikelen, HOERA PETROLEUM Onze tooneelvereeniging „De Ypelaars" gaf Zondag avond voor een bijkans uit verkocht Parochiehuis een keurig verzorgde uitvoering van het amusante en vooral ook spannende blijspel „Hoe. ra Petroleum" in bewerking van Gerard Nielen. „De Ypelaars" die vorig jaar een reeks succesvolle uitvoeringen gaven van „De Ebbenhouten Olifant", (ook buiten het eiland), ten bate van ons monument, hebben door deze uitvoering het pu bliek nog meer aan zich verplicht. Een uitleg van het stuk te geven zou ons te ver voeren doch zooals de titel zegt 't gaat om petroleum. Een flinke dosis spanning, flesschen vol gezonde hu mor, een scheutje romantiek en dat alles op voortreffelij ke wijze gebracht onder de kundige regie van den Zeer. Eerw. Heer Pastoor Kouwen hoven, bracht een opgetogen publiek, dar. ovationeel ap_ plaudiseerde. De „Ypelaars" met de da mes mevr. C. Klaver_Boer_ sen Jo Mortier en Jo Rasch Thd. en de heeren Jn. Mol W. Beemsterboer, Th. Rasch C. Luyken, H. C. Schneider en J. Koster, hulde voor het vertoonde spel. 't Zou prettig zijn als in Hippo of in Den Oever nog een reprise gegeven werd van dit successtuk voordat men misschien op tournee gaat buiten het eiland. Op een volle zaal kunnen „De Ypelaars" zeker reke nen. AUTO- EN MOTORCURSUS „I-OMA." Voor de door de „Lorna" te Heiloo alhier in Hotel „Centraal" gehouden cur sus in auto_ en motortech. niet bestaat goede belang stelling. Deze lessen worden regelmatig door c.a. 25 cur sisten bezocht. ACCORDEON - VEREENIG1NG (Dir. J. v. Glabbeek), OP WOENSDAG 20 NOVEMBER 8 uur Het programma bestaat uit Fransche muziek en tooneel. Opgevoerd wordt de Fantasie-schets „NUMMER TACHTIG", in één bedrijf van Herman Heijermans. Prijzen der plaatsen Balcon f 1.50 Zaal f 1. Plaatsbespreken vanaf heden. RAAD WIERINGEN. Op Woensdag 13 November 1946, des namiddags 2 uur, komt de gemeenteraad in vergadering bijeen. Als belangrijkste punten staan op de agenda 3. Aanbieding van de ge meenterekening dienst 1944. 4. Aanbieding van de gemeentebegrooting dienst 1946. 5. Voordracht tot toetre ding der gemeente als lid tot het Instituut voor Be stuurswetenschappen. 8. Praeadvies nopens het verzoek van een aantal mu_ ziekvereenigingen tot wijzi ging van de heffing der ver makelij kheidsbelas Ging. 10. Praeadvies nopens het verzoek van de plaatselijke kappers tot vervroegde slui ting der kapperszaken. U. Benoeming van een onderwijzer aan de openbare lage school te Den Oever. 12. Benoeming van een onderwijzer aan de openbare school voor voortgezet ge woon lager onderwijs, te Hippolytushoef. SPORT EN SPEL. Succes Nieuws. De met zooveel spanning ver- oeide wedstrijd van het le elf tal tegen Helder is in een ver diende 4-2 overwinning voor ae fielderschen geëindigd, helder startte in een hoog tempo en Succes had in het oegin moeite om het juiste te genspel te vinden. Eerst toen .telder door haar 1,buiten de lei jing wist te nemen en even be- ^on af te zakken, lukte de combinatie bij Succes beter en vanaf dat oogenblik ontspon zich een gelijk opgaanden strijd waarbij aan beide zijden soms aantrekkelijk voetbal werd gespeeld. Het gelukte Succes 1 ij spoedig de gelijkmaker te scoren, toen de linksbuiten een hoogen bal in de H.-doel- ,nond plaatste. De H, keeper stak geen hand uit en het was 1-1. In die periode was Succes even de meerdere van H, en het was opnieuw de S.- iinksbuiten welke met een hard schot S. aan de leiding hielp. Rust 1-2. Na de rust kwam H. goed koop aan den gelijkmaker, toen de Bie een hard schot door zijn handen liet glippen. Helder putte hieruit de noodi- ge moed en legde Succes zijn spel op. Door uitstekende com biinaties werd de S.rverdedi- ging steeds uit elkaar gerukt en enkele malen ontsnapte het S.-doel op wonderbaarlijke wijze aan doorboring. Het was uit een door den H. linkshalf fraai genomen vrijen schop, dat H. opnieuw de leiding wist te nemen, om even later voor den 4en maal den S,-keeper het nakijken te geven. De wedstrijd werd in de beste verstandhouding gespeeld en de scheidsrechter bleek.uit stekend voor zijn taak bere kend te zijn. Ook het 2e elftal kon het niet bolwerken en moest met 4-2 zijn meerdere in Tex, Boys erkennen, Het 3e efltal ging voort op het pad der overwinning wist met 4-1 van Oosterend te winnen, terwijl het 4e elftal met een benauwde 2-1 over winning tegen Callantsoog 2 aan het langste einde trok. Het 5e elftal bestond het om tegen Petten 3 een 3-1 achterstand in een 7-3 over winning om te zetten. Uitslag wedstrijd betrouwbaarheidsrit. Georganiseerd door de plaat selijke K. N M. V. groep Wie- ringen „De Stoomfiets" werd Zaterdagmiddag, onder goede belangstelling een puzzle-wed strijd gehouden, welke voor de jonge vereeniging een succes mag heeten. Aangezien de wegen door de regen der laatste dagen niet bepaald aanlokkelijk waren, stelde dit aan de deelnemers vrij zware eischen, terwijl de vele bin nenwegen deze eischen nog belangrijk verzwaarden. Hoe wel het weer zich goed hield kon men desniettemin de ge middelde snelheid van 26 Km, niet bereiken, waaruit taag' blijken dat het geen race was, doch vooral een behendigheids rit. De deelnemers moesten het wegtraject tijdens het rij den, lezen van de kaart. De startplaats was in de Wielerbaan, terwijl het cir cuit leidde langs Parklaan- Gemeenelandsweg - Stroe-Den Oever, voorts door de Meer- Wieringerrandweg - Haukes - Koningsweg - Betonweg met als finisch garage Koster, De Vereeniging had 4 prij zen beschikbaar gesteld, be staande uit 1 Beker en 3 Me dailles. De uitslagen waren 1. L, Bood, Wieringen, Beker 2. J. Baijs, Wieringen, Med. 3. H. 't hart, Wieringen, Med. 4. Jn. Scheltus, Wieringen, Med. 5. J, Klaij, Blokker 6. G. Uijkstra, Blokker J, P, Ple vier, Oterleek 8, M. Kooiji tlaukes, Uitslag verkooping vadgoed. Ten overstaan van Notari? J, Koomen te Wieri.igei waard en ten verzoeke van de Erven Wed. C, Koster-Hutman, had Zaterdagavond in Ho ..el de i-laan te H.-Hoef, de publieke veiling plaats van een woon huis met schuurtje en tuin te Oosterklief, groot 7 A 70 ca. Het perceel waarvoor een maximumprijs was vastgespeld van f 3100.- voor niet erfge- 7.amen, werd 'ingezet door; Jac, Huijbers te H.-Hoel voor f 3110.- Bij afslag werd het daarop gemijnd door Jb. Huijbers ,vi.or f 3910, welke hiermede Keeper werd. Voorts werd door bo/enge- noemden Notaris verkocht ten verzoeke van de erven Wed- D, Kuut-Breet een dubbel woonhuis met erf, Lage Hau- kes, groot 5 Are, 50 ca. Ingezet door D. Willems, Stroe, voor f 2100.- hetwelk was de maximum vastgestelde prijs. Aangezien hiervoor geen gegadigden uit de familiekring zich meldden, werd daarna, omdat voor de bovengenoemde prijs 3 gegadigden zich meld den, een loting gehouden. Bij loting werd het perceel toegewezen aan D.: Willems!, bovengnoemd, welke daardoor kooper-eigenaar werd. DEN OEVER. Wiron 1 Tex. Boys 2 9-0 Deze daverende overwinning heeft Wiron volkomen ver diend. Van de Tex, Boys ging niet veel uit zij werkten wel hard, maar zij kwamen een voudig niet aan bod. Zij wer den door Wiron totaal over speeld. Direct na de aftrap was Wi ron in de aanval en met eeni ge kleine onderbrekingen, bleef dit de geheele wedstrijd zoo. Voor de rust wist Adrie van Eekejen, vijfmaal te scoren, daarbij gesteund door den links buiten, Jaap Holst, die keurig; doorgaf. Een kans voor TexeL werd voor de Wironlat gehou den, waarna het Wirondoel niet meer in gevaar is geweest. Nog tweemaal scoorde Wiron, zoodat de rust met 7-0 inging. Na de rust scheen er even een Texelsche opleving te ko men, maar dit duurde slechts kort. Al was het voor Texel een hopeloze wedstrijd, toch hebben zij tot het laatst ge vochten om tenminste de eer nog te redden. Als de links binnen van Wiron, bij al z'n harde werken, dat hij deed, beter had weten te plaatsen, hadden er na de rust ook nog wel 7 doelpunten kunnen wor den gemaakt. Nu werden het er maar twee, zoodat de eind stand kwam met 9-0 voor Wiron, Het weer was goed, maar het terrein vertoonde een paar drasse plekken. De aangewe zen scheidsrechter was weer eens niet op komen dagen. Een Wieringer arbiter kreeg nu de leiding en voldeed best, al deed het eenigszins komisch aan, dat hij z'n functie op klompen vervulde! Wiron 2 verloor van ZAP 3 met 4-1. Wiron 3 werd afgelast. Wiron adsp. verloren van JVC adsp. met 2-0 Het programma voor d* volgende week luidt Thuis Wiron 1 -BKC 3 Wiron 2 - JVC 2 j Wiron a - Succes a. Uit Petten 3 - Wiron 3

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1946 | | pagina 2