WAARHEEN? IJSCLUB WESTERLAND MET DE STOOTTROEPEN NAAR INDffi. HEDEN ONTVINGEN HEEREN en JONGENSCOSTUMES, TIJS KORT - Beltstraat 65 Tel. 61 H.-Hoef. VOETBALVEREENIGING „SUCCES." Woensdagavond j.1. hield Succes haar ledenvergade ring m „Concordia." De Voorz. sprak zijn groote vreugde uit over de groote opKuinst van leden, adspL ranten en donateurs, waar uit net enthousiasme blijkt Speciaal werd welkom ge_ heeten het eereiid de heer D. uuen, alsook de heer L. Noorden wien dank werd ge bracht voor het veelomvat tend werk in het belang der vereeniging verricht. De trainingsresultaten ge ven alaus spr., geen reden tot optimisme. Het bezoek is to taal onvoldoende. Spr. be sloot met den wensch dat ei een opbouwende geest in de vereeniging mocht ontstaan De notulen, gelezen dooi den Heer D. Engel' werden goedgekeurd en met dank aan opsteller vastgesteld. Benoeming yan een lid der ElftaLCommissie wegens be danken van den heer C. Metselaar. Sommige leden bepleitten de wensch de elftal-commis sie uit te breiden van 5 op 7. De heeren Montulet en an deren meenden, dat er van een groote elftalcommissie niet die kracht uitgaat dan van een kleine kern. Het voor en tegen werd druk uitge wisseld, waarna stemming volgde. Het voorstel tot uit breiding werd met een meerderheid van 9 stemmen aangenomen. Gekozen wer den de heeren N. Halfweeg D. Nieuwbuurt en H. Ansing terwijl H. Bugel bij eventueel niet aanvaarden van een dei- gekozenen benoemd werd verklaard. Benoeming 2en Adspirant. leider. Wegens het groot aan tal adspiranten, (thans een recordcijfer 62 stuksis het voor één leider onmogelijk zijn taak serieus uit te vos. ren. Het bestuur stelde daar om voor een tweeden adspi. rantenleider te benoemen of, indien er meer gegadig den zijn, dan nog meer uit te breiden. Gekozen werden hiervoor Jb. Koorn, W. Pathuis en P. Glim. Meer trainen' Successers Bespreking trainingsvraagstuk Voorz. deelde mede dat er 3 trainingsavonden zijn waarop kan worden geoefend doch daarvoor is dan ook aller deelname gewenscht en geboden. Het arrangeeren van een trainer moest be spoedigd worden en het pu bliek steunt ons in deze actie flink, doch het is fnuikend dat de deelname, welke slechts bescheiden is, zich niet meer uitbreidt. Het is aldus de Voorz., een schan. daal, dat er. naast de goe den die regelmatig komen zeer velen zijn die zelfs nog nooit aan een training heb. ben deelgenomen. We zijn met den trainer goed geslaag waarom dan niet te komen Laten zij bedenken dat het publiek langs de lijn iets van ons vraagt en dat aan hel spel is te zien welke speler- regelmatig trainen. Bedenk' Successers„onze plicht roept ons aan de training deel' te nemen." Appl. De heer L. Noorden gaf een weergave van een critiscli verslag., waarin uitkwam dat de kunst welke Mr. Lawrence deze club heeft bijgebracht aan voetbalbekwaamheid en technische vaardigheid zeei duidelijk in het oog valt Wel werd in genoemd verslag gewaagd over gebrek aan taktiscn spel, hetgeen aldus de Heer Noorden wordt bij gebracht door (regelmatige training. Uit ae vergadering wordt gevraagd op de wegblijvers strafmaatregelen toe te pas sen. Het bestuur is geen politieman. Voorz. is er niet voor om a.h.w. voor politie te spelen j het moet eenter voor de le den duidelijk zijn dat de vereeniging aan het publiek veel verplicht is. De spelers moeien „liefde" en „hart" voor het spel krijgen en dus ae training bezoeken. Geza.l menlijk en met volle eenerJ gie, dan alleen valt er iets te bereiken. Eiken Donder dagavond moet het eerstel elftal komen trainen, dan! komt ook de oude geest van Succes terug. Vraag het aan de oud-I insiders, zij zullen het U kunnen zeggen, dat er door de ware vechtlust iets valt! te bereiken. RONDVRAAG. Hartman zag gaarne het terrein ver_; beterd. Voorz. antwoordt dat de I drainage verbeterd woet wcr_ den en, roept daartoe gega.1 digclen op. De heeren A. van Eek en Th. de Kort zullen dit var kentje wasschen waardoor i naar wordt gehoopt, spoedig de plassen zullen verdwijnen. D. Veerdig wil ook graag Vrijdags trainen. Voorz. zegt onderzoek toe.' Tevens wil Veerdig meer af schutting langs den. beton. I weg. In verband met hooge materiaalkosten moet dit nog. afgewacht worden. Ook wil deze speler Zon_| clags de kleedkamers graag zien gereinigd. Zal worden onderzocht. C. Beers zag gaarne dat aan de lagere elftallen door de elftal-commissie meer zorg werd besteed. H. Pennekamp wil bij een consternatie op het. veld, zien te voorkomen dat het publiek toeloopt. Het bestuur is echter in deze reeds op zijn hoede en' heeft tegen herhalingen maatregelen genomen. Wanmaker komt graag trainen doch heeft geen schoenen. Voorz. zegt dat het nog precair is met de schoenen. De heer Hollander meent te weten dat sommigen een schoenenbon bezitten en niet trainen en niet spelen Voorz. „het bestuur zal daartegen optreden." Bij monde van den heer Noorden wordt een rapport gelezen van den heer Law. rence over de debet en cre_ dit.zijde der spelers. Voorts werd daarin gewezen op het ongedekt laten spelen van tegenstanders wat altijd een belangrijk nadeel beteeken.t Men wake tegen besluite loosheid, waardoor het ac tieve spel verloren raakt, Deze wenken waren niet al leen voor het eerste doch ook voor de andere elftallen bedoeld. Voorz. dankte tegen mid dernacht voor de geanimeer. de bespreking en goede op komst waarbij hij besloot met de opwekking aan alle voetballers in de toekomst op de training aanwezig te zijn. Daarna sluiting. WIRON - NIEUWS. Het Wironnieuws ontvingen wij te laat. Wij zullen dit in ons volgend nummer plaat, sen. DOOPSGEZ. GEMEENTE. H.-hoef Vrijdagavond 8 uur Kerkkoor. R. KATH. KERK H._hoef. Woensdag 7 uur Lof 7.20 uur Jonge Dames-congrega tie 8 uur Jongemannen club. Donderdag 7 uur Lof daarna ontspanning Heeren Zaterdag 68 uur Biecht, hooren. NED. HERV. KERK. a.s. Vrijdag 22 Nov. 's av. 8 uur V.C.J.B. 20 NovemberUitv. Accordeon-Vereen. „Avanti" in Cinema de Haan. 20 November Verg. Chr. Tuindersorg. te Slootdorp. 21 November Krite Joun bij S. Halfweeg. 8 ure. 22 November Filmvoorstelling „De Verforen Zoon" in Cinema de Haan. 22 November komen de Ricardo's in Zaal Wiron. 23 en 24 November Uitv. Kon. Muziekv. Harmonie. 24 Nov. R. K. Parochie-avond te Middenmeer. Aanv. 7 u. BURGERLIJKE STAND Van 8 t.m. 14 November Geboren Anne, zoon van H. Pijlman en J- Visser Gu- rina, dochter van L_ van dei Welle en G. Landolt. Ondertrouwd H. N, Her mans en A. J, Mulder. Overleden Geene, NAAR DE FILM Een zeer bijzondere film. j vertoning wacht U op Vrij-1 dag 22 November in „Cinema de Haan" te Hippolytushoef. 's Middags 5 uur voor kin.j deren, speciaal programma met meerdere komische films 's avonds 8 uur voor volwassenen, de prachtige geluidsfilm, „De Verloren Zoon." Deze filmvertooning wordt verzorgd door de Filmdienst van het Chr. Nationaal Vak verbond en het Tuberculoos.e Fonds „Draagt Elkanders Lasten." Oud en Jong, Vrij dag naar Cinema de Haan U geniet van een goede film en.... doet een goed werk. Met uw kwartje of halve gul den helpt U mede de gevrees. de en gevaarlijke t.b.c. te be_' strijden. Niemand blijve thuisKaarten verkrijg baar aan de zaal, een half uur voor de voorstelling. Toegangsprijzen voor kin deren 25 cent, voor volwas. senen 50 cent. Voor bijzon- j derheden verwijzen wij naai de advertentie in de Flevo. bode van Zaterdag 16 dezer, j POLITIE. Gev. een bruin wollen dameswant; een blauw wollen dameswant en een paar stoffen wanten. Verloren een ring van eenj autowiel, een grijs wollen hee ren handschoen; enveloppe inh_ een schrijven van het j ■N.V.V. een blauwe porte-l monnaie inh, f 10.- Komen aanloopen een zwart katje. Jnl. bij den Gem.-Bode. Op de nominatie. Door den Kerkeraad der Geref. Kerk zijn genomineerd voor Ouderling de h.h. Laan en C. van Kalsbeek te Den Oever en voor diakenen de h.h. Montsma en J. H. Dui- mering. SUCCES NIEUWS. Trainingsprogramma 18 23 November Dinsdag 3 uur alle spelers. Woensdag 2.30 uur Adsp. 3.30 alle spelers. 7.30 alle spelers voor het loopen van K.M. Woensdag 8.30 Discussie in Concordia. Donderdag 3.30 alle spelers. 6.30 uur Adsp. 7.30 alle spelers. Vrijdag 3 uur alle spelers. 7.30 als Woensdag. Zaterdag geen training. Alle spel'ers verzuimen toch niet om ten minste één keer per week de training te be zoeken. Het is noodzakelijk heeren. Algemeene Ledenvergadering op Zaterdag 23 Nov. 1946 nam. 8 uur in Café K. Half weeg te De Haukes. Leden welke met een tent op de baan wenschen te staan gelieve zich op boven, vermelde datum op te geven nadien is dit niet meer mogelijk. Het lidmaatschap is nog' opengesteld tot uiterlijk 1 Jan. 1947. Nadien is een hoogere contributie verschul. digd. HET BESTUUR Te koop gevraagd HOK voor groote hond. BEUKERS. Slingerweg, H.-hoef. Succes Nieuws. De speciaal voor de onder ste plaats belangrijke wed strijd S.L.T.O. ISucces I eindigde in een 21 neder laag voor de Wieringers, zoodat Succes thans onder aan de ranglijst bengelt. De wedstrijd vond pïaat-s op een uiterst zwaar te bespelen terrein. Succes startte met het windvoordeel en was vrij wel steeds in den aanval, maar veel verder dan de ba»ks wisten zij het niet te brengen. Bij een A.-damsche aaScil liep de Succeskeeper ontij big uit en de A.-damsche rechtsbinnen had niet veel moeite om de Amsterdam mers aan de leiding te hel, pen. in welken stand voor de rüSjfgeen verandering meer kwam. Na de rust twee zwoegende elftallen, de Amsterdammers om de leiding te behouden en Succes om de achterstand in te loopen. Succes slaagde daar het. eerst in, toen Schmitt uit een goed aan gegeven bal, met een hard schot de S.-keeper passeer de. Het mocht echter niet baten want even later zagen de A._dammers opnieuw kans om Jansen het nakijken te geven. Succes probeerde toen van alles om den achterstand in te halen maar de A.-dani- sche achterhoede gaf niet thuis. In deze periode onder brak de scheidsrechter nogal eens noodeloos, waarvan Succes het meest de dupe werd. Het wordt ondertus. schen uitkijken Successers Het. 2e elftal deed het be ter en kwam tegen Helder 4 in de dubbele cijfers 10I. Van Goor was hier topscorer met 6 doelpunten. Het 3e elftal liet zich thuis door Z.D.H. 1 verrassen en verloor met 32. Het 4e elftal nam echter weer wraak op Z.D.H. 2 door dit elftal met een 80 ne derlaag naar huis t.e sturen. De oude taaien van het 5e bonden Kaagvogelf» 4 met 9—3 aan hun zegekar. Is de speurder al eens bij dit elf tal' op bezoek geweest. Bij het le elftal mapgeit het voornamelijk aan schutters. Succes A tenslotte versloeg de Wiron-hope kansloos met 6—0. Tonegido Nieuws. Tonegido Heeren en Dames I winnen wederom. Ton. I Heeren wist Zondag j.1. met 18—0 te winnen van H.V.C. H. Plet was een een zijdige wedstrijd. Wieringh maakte 7 doelpunten, terwijl Rens (9) en Goedkoop (1) de overige voor hun rekening namen. Ton. IRap. n was zeer spannend. Na voor «rust met 21 t.e hebben achter ge staan wist Ton. I met 4 —3 te winnen en zijn serieuze kans te behouden. Alle spe lers voldeden uitstekend Piet hield er weer op fraaie wijze een straf worp uit. Ton. II kwam met 5 inv. uit en verloor van Rap. II met 9—0, terwijl men tegen H.V.C. II met 61 verloor. In dezen wedstrijd waren ze lang niet de minste maai- het juiste schot ontbrak. De scheidsrechter was hopeloos; dat de Bond zulke mensehen uucn kan laten fluiten De dames I wonnen met 4—0 van J.H.C. I. J.H.C. gaf goed partij maar het goede schot was zoek terwijl Veenstra haar doel best ver dedigde. Zij komt er hoe langer hoe beter in. De doel. ounten werden gescoord door Kooij (2) de Wit (1) Molen, kamp (1). Namen kunnen we niet noemen, allen blon ken uit. Dames jullie spelen prachtig en zijn hard voor uit gegaan. Dames II verloor met 1-0. maar deze wedstrijd werd in de vallende duisternis ge speeld. Tjalma in het doel was bestop fraaie wijze hield ze er een zeker doel punt uit de hoek. Alzoo een mooie sportdag met veel publiek. Het bestuur brengt nog hartelijk dank aan de dame, die alle spelers en speelsters na de wedstrijden onthaalde op een heerlijke beker koffie. XXXIII. Maandag, 22 Juli 1946. Vandaag vertrekken we weer uit Makassar, naar onze nieuwe standplaats Baii. 3 dagen zijn we in Makassar geweest, 3 mooie dagen, die echter veel mooier hadden kunnen zijn. De oorzaak ligt in de houding van onze eigen landgenoten, die vaak, ai te vaak vér beneden peil was. We hadden gedacht, eens prettig met Hollanders in contact te komen. Deze men sen toonden echter een heel eigenaardige mentaliteit, die we, pas uit de zo gastvrije iviinanassa komende, aller minst. verwacht hadden. We bemerkten het al heel spoedig. Gegroet werden we niet op straatonze groet werd ternauwernood, of in 't geheel niet beantwoord. In een „galden dancinghall, in de open lucht, heel romantisch met lampionne tjes verlicht, vroeg een van onze jongens een Hollands meisje ten dans. Hoewei ze niet weigerde, zei ze tegen hem „Ik be grijp niet, hoe U dat durft. Waar haalt U de moed van daan Stom verbaasd vroeg de jongen, welke moed er voor nodig was, wanneer een Hol landse jongen een Hollands meisje ten dans vroeg. Toen mompelde ze iets van de „kolonialen" van vroeger. Men schijnt er niet te besef fen. dat de toestand sedert dien wel enigzins gewijzigd is. Maar och, in Holland zelf spreekt men immers soms ook van de Stoottroepen als „De zwarte bende van hetj Zuiden Eergisteren hebben jon_| .gens van de Stoottroepen een cabaret-programma ge- j geven in het prachtige ge bouw „Sociëteit Harmonie", speciaal voor de Hollanders) in Makassar. De zaal was geheel gevuld. Ook enkele Stoottroepeis waren aanwe zig, hoewel ze zich er, on_1 danks de drukte, min of meer j eenzaam gevoelden. Een van onze officieren hield een rede waarin hij zeide, dat het programma bijna afgelast had moeten worden, daar verscheidene medewerkenden weigerden op te treden. Dit was volgens hem heel goed te begrijpen, vanwege de houding, die men hier tegen ons aangenomen had. Toen vertelde hij, wat de Stoottroepen waren, en waarvoor we in Indië geko men waren. Een spreker uit de zaal beantwoordde de rede van onzen officier, en gaf hem gelijk. Bij het dansen, na het cabaretprogramma, was de houding ten opzichte van ons aardig' wat verbeterd. Er werden sigaretten aan de Stoottroepen gepresenteerd, men knoopte een gesprek met hen aan, enz. Men be gon zeker even na te denken. Toen we gisteravond in de bioscoop zaten, grootte een passerende dame ons met „Goedenavond, heren." „Nou breekt m'n klomp", zei m'n kameraad. Ook de anderen vielen bijna van verbazing van hun stoel. Een paar jongens vroegen 's middags de weg ergens heen aan een paar Holland se dames. Ze weken schuw achteruit, en vonden het kennelijk zeer onprettig op straat door een paar „gewo ne soldaten' aangesproken te worden. Wat denkt men wel van ons Vroeg keerden we 's avonds maar naar de boot terug. Van een gezellig avondje in huiselijke kring, iets wat je als militair zo mist. kwam toch niets. Veel jongens hoorde men zeggen „.Daad- zij-n we nu voor naar Indië gekomen, om hen teredden uit de ellende van dè krijgsgevangenkam pen." Hadden we langer in Ma kassar kunnen blijven, dan was het zeker veranderd. Morgen zullen we Bali zien. misschien het mooiste ei land ter wereld. Met volle: kracht vooruit Wieringen in de toekomst Teneinde de uitvoering van het plan van uitbreiding voor Hippolytushoef en Den Oever ook „volgens pfanJ\e doen verloopen* zijn z.'g. „bebou wingsvoorschriften" vastgesteld 'Nauwkeurig staat op het plan aangegeven binnen wel ken kring mag worden ge bouwd en hoe dat moet ge beuren, In de geprojecteerde nieu we wijken ziet mens, precies waar de huizen mogen komen en van welke soort ze zullen zijn. Men heeft de woningen n.1, in klassen ingedeeld en van deze indeeling wordt on der geen beding afgeweken. Waar staat aangegeven „bestemd voor openbare be bouwing", mogen slechts open bare gebouwen komen als b.v. Raadhuis, Distributiekan toor, school ja waarde le zers, daar groeien we ook uit, vooral als de oude schbol op 't Hoekje wordt afgebro ken en hier een U.L.O. school noodig zal zijn -- en andere gebouwen voor den openbaren dienst, maar dan ook niets anders dan dat. Plantsoen wordt plantsoen, openbare weg, openbare weg, sportterrein, sportterrein, etc, i In de bebouwingsvoorssrixrif- ten vindt men aanwijzingen betreffende grootte, opper vlakte, gootf en boei^ighoogte, onderlinge afstand, grootte van het vrije gedeelte, bepalingen over voor- en achterrooilijnen, omtrent nokrichtinj, dakvor ming, helling van de kap (geen platte daken !J aantal dakkapellen per dakvlak, de kleur van de steen, voorschrif ten omtrent afscheiding der erven, over bijgebouwen en' de situatie daarvan ten op zichte van de woning. Als men dit leest zal mem geneigd zijn de vrees uit te- spreken dat te veel uniformi teit is gebracht in de te vol gen bouwwijze. Toch is dafi niet zoo. Vooral voor den particulie ren bouwer is er binnen het raam van deze voorschriften voldoende ruimte gelaten voor nuanceering, maar allen heb ben zich aan de hoofdlijnen te houden, om al te grove ar chitectonische storingen, waar aan Wieringen zoo rijk is, in de toekomst tegen te gaan. Het plan is, zooals wij m ons vorig artikel reeds aan toonden, systematisch van op zet, In ons volgend nummer ho en wij, met aardige voorbeel den toegelicht, te vertellen hoe 3e nieuwe wijken zichi zullen ontwikkelen. WIJ EEN COLLECTIE in de maten 42 t.m. 54. VERKOOP VANAF HEDEN. Aanbevelend,

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1946 | | pagina 2