WIERINGER NIEUWS SPORT EN SPEL DISTRIBUTIEKRING „WIERÏNGERMEER". Raad Medemblik. NED. RERV GEM. Zusterkring Woensdagavond 8 uur H.-hoef. SUCCES NIEUWS. Donderdag a.s. WesterlandJ Het vrij talrijk opgekomen DE N I.W.I.N. - ACTIE. De oogst van de N.I.W.I.N.- actie op Wieringen steunt het piaatseiijk-comité tot groote tevredenheid. De Voorzitter de Heer Waarden, burg deelde ons mede dat ruim 250 pakjes zijn opge haald en dat een bedrag van f 500.is ontvangenj Het comité verzoekt ons SINT NICOLAAS - FEEST O. L SCHOOL te IL-hoef. Sint Nicolaas bezoekt op 5 Dec. a.s. des morgens de school en 's middags komt hij in Cinema de Haan, waar films vertoond worden voor de schoolkinderen van Wes. terl'and en H.-hoef. Om tegemoet te komen ■aan 't verlangen van velen haar hartelijke dank aan de zal hij, zoo mogelijk, 's mor. milde gevers en geefsters over te brengen waaraan wij j oij deze volgaarne voldoen. gens ±11 uur in de Cinema komen om de kleuters van tnteekenaren op da iijst van De pakjes zijn inmiddels de o.l. sch. te H.-hoef toe te op het hoofdkantoor te Den spreken en hun als hun ou- Haag afgeleverd. Het geld hoopt men te besteden voor i.cuuii/uurzi^Lió van aiie in Indië verblijvende militairen uit den kop van Noord .Holland. Aan alle on_ derdeelen waarbij onze jon gens zijn ingedeeld zullen bij abonnement tijdschrif ten worden gezonden. Onze jongens hebben in de Flevobode al gelezen wat er gaande is en wij ontvingen van den S. M. I. J. Hekman van 4VIII R. I., thans ge legerd te Palembang op Sumatra, namens alle Wie. ringer jongens een dankbe tuiging voor de poging om hen een prettig Kerstfeest te bezorgen. 't Is Jullie van harte ge gund jongens en Wieringen heeft reeds zijn plicht daan. ders een snoepbon of wat suiker vlug inleveren bij den heer Van 't Hof, een versna pering laten uitreiken. Aan die ouders wordt dan een bewijs van toegang verstrekt. Men geve de bon of de suiker mede aan de school kinderen. Filmvertooning „DE VERLOREN ZOON." Vrijdagmiddag voor de schoolgaande jeugd en Vrij dagavond voor volwassenen werden in Cinema de Haan eenige films vertoond, waar voor bij de middagvoorstel ling zeer groote en bij de avondvoorstelling goede be langstelling bestond. De films, producten van het Chr. Nat. Vakverbond, ver t.oond tot steun aan het el- Zingen uit N. Bundel. 8 uur. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Den Oever Donderdagmid dag Zusterkring. Hippolytnshoef Donder dag Jongerenkring. Ilippolytushoef Vrijdag Zusterkring. ge. I T.B.C.-fonds „Draagt I kanders lasten." onderafdee ling van het C.N.V. wisten Inmiddels heeft deze zaak! het, effect, welke men er van w.niiin, I had mogen verwachten van de film „De Verloren Zoon", naar een zeer bekende Bij - belsche geschiedenis uit Luc. 15, ging door de Kngelsche tekst voor het publiek een groot deel van het effect verloren. Voor de bij films, o.a. „het krantenbedrijf in oorlogs tijd" en „Hoe men blinden opleidt" was intense belang stelling. In de propagandisti sche speech waarbij het zwaartepunt niet lag in pro paganda voor de T.B.C.- bestrijding, doch in de doel stelling en groei vap het C.N.V. werden de aanwezigen teleurgesteld. Wij hadden gehoopt meer actueele ms. dedeelingen inzake de T.B.C. een onaangename genomen. Het Centraal Bur. N.I.W.I.N. heeft aan alle gevers een 'circulaire gericht waarin zij zegt tot haar spij t te moeten mededeelen dat het niet mogelijk is alle pakjes in zijn geheel met Kerstmis in Indië te krijgen Men stelt voor de pakjes uit te pakken en kleinere pakjes te maken en deze mede te geven met. thans naar Indië vertrekkende schepen met soldaten, vooi het Sint Nicolaasfeest,, dat dan aan boord zal worden gevierd. Dit was niet de bedoeling en we kunnen ons voorstel len dat de vele Wieringers die met zooveel' zorg en toe_i Ao wijding een pakketje hebben samengesteld op zijn mmst genomen zeer teleurgesteld zijn. Het plaatselijk comité heeft dan ook namens alle Wieringers een protest tegen dit plan doen hooren en geëischt dat. de pakjes over eenkomstig hun bestemming voor het Kerstfeest naar Indië gaan. Men behoeft dus het schrij ven van het Centraal bureau niet meer te beantwoorden dat is reeds geschied. Wij kunnen ons voorstellen dat het. Centraal Comité met moeilijkheden bij de verzen ding te kampen heeft doch men had deze kunnen voor zien en het was juister ge. weest wanneer het publiek dat zich lichtelijk beetge nomen gevoelt, van te voren met deze mogelijkheid op de hoogte was gesteld. Wij vernemen dat het Niwin-Bureau haar voorne men reeds tot. uitvoering heeft gebracht en dat er wei. nig meer aan te doen zal zijn. Ogetwijfel'd zal de in. houd der pakjes wel een goe de bestemming krijgen maar voor velen is de aardigheid er glad af. resultaten daarvan, gezien in het licht der hedendaag- sche nood, te vernemen. Rest ons nog te vermelden dat dezen avond werd geo pend door Ds. M. Schenke. veld terwijl Ds. A. P. Gouds bloem een slotwoord sprak H.-lioef RECTIFICATIE. In het bericht omtrent, nominatie ambtsdragers bij de Ger. Kerk alhier, in het nummer van vorige week Woensdag is een onjuistheid geslopen. Voer ouderling zijn gecandideerd Joh. Bakker en C. van Kalsbeek. Voor di aken in de komende vacature Jb. Tijsen de h.h. J. H. Dui_ mering en M. Montsma. IJSCLUB „WESTERLAND.' Tegen niet-betalendf bezoekers zal v^rden opgetreden. f Zaterdagavond j.L ^'ga derde de ijscl. „Westerland' in café K. Halfweeg te De Haukes. De opkomst was vrij goed. Nadat de Voorz., de heer P. Portegijs, de vergaderiia^. had verwelkomd en een kor? overzicht had gegeven van de toestand van de ijsbaan besloot, hij met de hoop op een goeden ijswinter. Bestuursverkiez lig. De af tredende bestuursleden de h.h. E. v.d. Laan, P. Steig_ stra en H. Veuger werden bij acclamatie herkozen. Rekening en verantwoor ding boekjaar 1945 De commissie van onder, zoek, rapporteerde bij monde van den Heer P. Ottens dat de boeken en bescheiden in beste orde waren bevonden waarop de penningmeester de Heer K. Hakvoort werd gedechargeerd. De ink. bedroegen f 2725.41 De uitgaven 1153.99 Saldo f 157142 Verpachting consumptie- tent voor het a.s. seizoen. Waar tot dusverre slechts 2 gegadigden zich hiervoor hebben gemeld, zal het be. stuur zich nader met hen onderhouden. De consump tietent zal' door het bestuur I ces kans den achterstand tot worden gebouwd, terwijl hetl 54: m t.e loopen toen een publiek heeft bij den wed strijd Succes 1—K.V.V. 1 kunnen genieten, al zou het. alleen zijn om het groote aantal doelpunten,, dat er dezen middag gescoord werd. Liefst twaalf keer werd er gedoelpunt. Jammer alleen, dat de S._doelman 2 x meer den bal uit het net moest halen dan zijn K..collega. Er stond een harden wind van doel tot doel en speciaal de noordelijke helft van het. veld was zeer zwaar te be spelen. K. startte met het windvoordeel en mede daar door waren zij al vrij spoe dig voor het S.-doel, waar de achterhoede de eerste K... aanvallen goed afsloeg. Na een missen in de S. .achter hoede kreeg de K._l'inksbui_ buiten den bal in vrije posi tie. Zijn schot miste, maar toch kwam de bal nog voor doel en de zeer gevaarlijke K._midvoor scoorde met een fraaien kopbal het eerste doelpunt. Succes diende vrij spoedig van repliek en na goed doorzetten maakte Schmitt den gelijkmaker. Kort daarop kwam de S._mid- voor all'een voor den doel man te staan, doch zijn schot, ging juist naast. K.V.V. zat echter ook niet stil en nadat hun midvoor eerst eenige malen juist over ge schoten had, verraste hij den S.-doelman met een ver en hard schot. Het klopte voor den rust lang niet in de S._ verdediging en door fraaie doelpunten wist K.V.V. nog voor de rust de stand op 1—5 te brengen. Na de rust trok heel Suc ces ten aanval'. Hartman brak snel door, dcch zij harde schot belandde tegen den lat Niettemin zag Suc AANVRAGEN WERKSCHOENEN. In het tijdvak van 28 November t.m. 14 December 1946 kunnen aanvragen worden ingediend voor werkschoenen. Alléén zij komen in aanmerking die een beroep uitoe fenen, hetwelk in overeenstemming is met de voorge schreven „beroepenlijst." Tevens moet de leeftijd van den aanvrager boven de 16 jaar zijn. Diegenen die na 30 November 1945 nog geen bon voor werkschoenen ontvingen of in het bezit werden gesteld van Engelsche werkschoenen komen niet in aanmerking. De Directeur der Distributiekring „Wieringermeer," A. KOOIMAN. buffet dus kan worden ge pacht., waardoor een behoor lijke lokaliteit op de ijsbaan wordt gegarandeerd. De contributieregeling nieuwe leden. Rondvraag De heer P. Ottens vraagt inlichtingen over de voorgenomen opvoe ring der contributie per 1 Jan. a.s. en tot welk bedrag men denkt te gaan. Voorz. De contributie be draagt thans voor man en vrouw samen f 2.per jaar voor één persoon f 1.50 per ieder op den gelijkmaker zat te wachten brak .K.V.V. doo. en scoorde nummer zes. S liet toen de moed zakken waardoor K.V.V. zelfs nog gelegenheid kreeg om een 7e v doelpunt te maken. Wel doelpuntte Succes nog een keer tegen, maar de fut was er uit en Succes kreeg op die manier een 75 nederlaag te incasseeren. Door de opname van v. Goor heeft de voor hoede zeker in schotvaardig heid gewonnen. De achter hoede was dezen middag jaar. Over de toe te passen' echter niet tegen de snelle verhooging wil het bestuur K.-Voorwaartsen opgewassen DEN OEVER. Binnenbrandje, Bij het opschilderen van de Geref. Kerk te Den Oever raakte de vlam van een bran der, door een kiertje, de gor dijnen. In een ommezien ston den ze in lichterlaaie. Door tij dig ingrijpen werd erger voor- BEROEPEN. Ds. M. Schenkeveld. Ger predikant alhier, ontving heden een beroep naar de Geref. Kerk te Sellingen gemeente Vlagtwedde (Gr.) POLITIE. een autowiel blauw gebreid Gevonden dop en een kinderkapje. Verloren een bruin ge breide dameshandschoen een rood-bruin geruite das een crème met groen ge SUCCES NIEUWS. Train ingsnrogram ma 25 30 Nov. 1946. Woensdag 2.30 uur alle ad- spiranten od het veld. 3.30 uur alle spelers welke de training kunnen bijwonen 7.30 alle spelers voor het loo. pen van km. 8.30 uur discus sie in Concordia. Donderdag 3 uur alle spe lers op het terrein 6 uur adspiranten in het Gymlo kaal en 7.45 uur alle spelers in. het gymlokaal Vrijdag 3 uur allé spelers op het terrein 7.30 uur alle spelers voor het loopen op het terrein. Er wordt nog op gewezen dat de spelers alenl in de zich nog nader beraden, Het materiaal. S. Rotgans vraagt inlichtingen over het baanmateriaal. Voorz. antwoordt dat het materiaal, benoodigd voor de wedstrijden vrij wel voor elkaar is. De heer Kuiper informeert naar de wedstrijden en waar deze zullen gehouden wor. den. Voorz. meent dat dit zich regelt naar de omstandighe den. Bij een constante win ter zal het publiek wel naar de haven verhuizen en dan gaan ook wij aldaar een baan inrichten. De heer G. Omis wil een betere regeling der kaart verkoop. Voorz. zegt dat het bestuur zal zorgen voor voldoende draadversperring, waardoor het aantal niet.betalende bezoekers tot een minimum beperkt zal blijven. Daarna volgt sluiting door Voorz. onder mededeeiing dat het bestuur bij vriezend weer op zijn qui-vive zal zijn. Aan het. einde meldden zicb nog eenige nieuwe leden aan OPGELET De Districtsraad van het consumentencrediet der ge-j meente Wieringen verzoekt ons mede te deelen. dat de formulieren voor het aan vragen van een consumen tencrediet uiterlijk tot en' Men hoede zich bovendien voor te forsch spel. Scheids rechter Prins leidde rustig en correct. De overige uitslagen zijn als volgt Texel 2 Succes 2 21 Oosterend 1Succes 3 33 Succes aWiron a 5—0 WIRON-NIEUWS ZDH 1 - Wivon 1 2-2 Een voetbal kan raar rollen en een overwinning is pas in kannen en kruiken, als het eindsignaal geklonken 'heeft. Dat heeft Wiron op Texel er varen. Een overwinning van Wiron stond zoo goed als vast. 3 Minuten voor het eind was de stand 2-0 in haar voor deel Toen was er even een misverstand in de achterhoede, de bal werd ongelukkig weg gewerkt, waardoor ZDH de stand op 2-1 wist te brengen, En in de laatste seconde kreeg ZDH een vrije schop te nemen binnen het strafschopgebied en Wiron was zijn overwinning kwijt Jammer, want Wiron had een overwinning volko men verdiend, hetgeen door de ZDH-ers grif werd toege geven. Het was een mooie, sportieve wedstrijd. Wiron blijkt nu aardig op dreef te zijn alle spelers hebben goed gespeeld, Wiron maakte haar twee goals in de eerste speel- helft de eerste uit een pe nalty de tweede door A. van Eekelen. De wedstrijden van Wiron 2 Dinsdagavond j.L kwam de gemeenteraad in voltalli ge zitting bijeen, onder lei ding van den Burgemeester de E.A. Heer Chr. Peters Secr. de Heer Klasema. Voorzitter opende met en kele woerden de vergadering en installeerde vervolgens de heer J. P. Kroezen. Na deze plechtigheid ver welkomde de Burgemeester het nieuwe raadslid met en kele welgekozen woorden Verschillende ingekomen stukken o.a. het K.B. van 8 Oct.,, houdende herbenoe ming van den Heer P. C. J. Peters tot burgemeester de zer gemeente goedkeuring van Ged. Staten betreffende het. converteeren van een leeninggoedkeuring van dezelfden der gem. rekening over 1943 van de gemeente en haar bedrijven worden voor kennisgeving aangeno men. Dg Hr. Rientsma spreekt den burgemeester namens den Raad, naar aanleiding van diens herbenoeming toe en hoopt dat de nieuwe ambtsperiode onder Gods zegen zal blijken een vooij de gemeente zeer goede te zijn. De Burgemeester dankt spreker en roept de mede werking van den raad in bij de vervulling van zijn taak. Het verzoekschrift van cle Comm. voor onderwijsver nieuwing Hoorn en Omstre ken, waarbij een jaarl. sub sidie ad. f 0.10 per leerling wordt gevraagd, alsmede een verzoekschrift van de heeren Vijn en Aardehburg om toe kenning van een gemeente lijke subsidie ad f 5000.— in de herstellingskosten van de door hen aangekochte molen op den Westerdijk worden om prae-advies in handen van B. en W. gesteld. Voorstellen van B en W Een voorstel tot verhooging der keurloonen voor slacht vee wordt overeenkomstig de voorgestelde tarieven goedgekeurd. Eveneens hecht de raad zijn goedkeuring aan de voorgestelde wijziging en opnieuw vaststelling van de gemeenschappelijke regeling inzake ide rattenbestrijding in Westfriesland, alsmede aan het voorstel tot het ver. leenen van een bijdrage groot f 25.aan de zgn, mechani- satiecommissie voor West friesland. De Heer Winnubst vraagt of deze bijdrage ieder jaar opnieuw wordt gevraagd. Voorzitter zegt dat deze aangelegenheid elk jaar op nieuw kan worden bezien. Het voorstel' om het in de gem. begrooting voor 1946 voor subsidie aan de comm. voor de malariabestrijding geraamde bedrag van 1 cent per inwoner te verhoogen tot l'A et.., lokt eenige be spreking uit. Hierbij blijkt dat de comm. het noodzake lijk achti ten einde haar werk naar behooren te kun nen verrichten de bijdra ge te stellen op 5 ct. per in woner. Nadat de Heer Rientsma heeft gevraagd een meer ge detailleerde beg-rooting over te leggen, wordt besloten zulks in verband met de be langrijkheid van dit werk voor 1947 de subsidie op 5 ct. te stellen. Bij het voorstel tot over dracht van straatgedeelten aan het Ambacht de Vier Noorder Koggen, deelt Voorz. mede dat er zijnerzijds op is aangedrongen, dat langs de Westerhaven een trottoir zal worden aangebracht. (.Wordt vervolgd.) TONGIDO - NIEUWS Zondag j.1. speelde Ton. dames I tegen DOKEV I te Anna Paulowna, welke door Dokev verdiend met 21 werd gewonnen. Het elftal was er totaal uit, alleen TV. Kooij, Geer Kroon v. Veen en v. Klinken waren onge-i gewond. OPGEPAST. Op de O.L.S. te Den Oe ver bracht een leerling tij dens de les een voelhoorn van een landmijn tot ont ploffing. Er volgde een ge lukkig niet ernstige ontplof fing en er werd niemand geveer in hun gewonen vorm. Het leek ons toe dat ze het[ zen op het gevaar van te licht opnamen. Voor rust; spelen met oorlogstuig. Andermaal moeten we wij. het kleurde hoofddoek, een kleedkamers precent moeten bruine damesvilthoed en een zijn, daar de verlichting hier portemonnaie inh. een fiets, j aanwezig is. (Dit geldt na. slot en f 3 a f 4. j tuurlijk niet voor de training Inï. Gem.bode H.hoef. I in de gymzaal.) met Zaterdag' a.S. 30 Novem-j en Wiron 3 werden beiden ber 1946 kunnen worden in. afgelast. De Wiron adsp. kre- gediend bij het Bureau voor gen met 5-0 voor hun broek Steunverleening te Hippoly. van de Succes adsp, tushoef. Formulieren, datum binnenkomen kunnen beslist niet meer in behan deling worden genomen. Het programma voor de vol- die na dien'gende week luidt Wiron 1 -Succes 3 Succes 4 - Wiron 2 W.-Waard 4 - Wiron 3 toen Ton. voor de wind speelde ging het nog wel, mooie open aanvallen, maar voor het doel was het mis alles word in handen van de keepster gegooid. Het was dan ook Dokev dat voor de rust scoorde en wel door de Schipper, die buitengewoon in vorm was. Na rust was Ton. aanhoudend „voor het D._doel maar weer na een mooie aanval die op niets uitliep, strafte Dokev een verkeerde uitgooi van Veen- stra af met. een onhoudbaar doelpunt. Toen echter de Ton..voorhoede eens met mooi open spel op het D._ doel afging maakte de Wit een verdiend tegenpunt. Hiermede kwam het einde met een eerste overwinning van Dokev en een eerste nederlaag van onze dames welke nu bij de leider U.W 4 punten opachter staan. Het 2de deed beter werk en wist in N. Niedorp met 20 te winnen. A. Tijsen was de maakster der beide punten Ook de overige speelsters wa ren in goede vorm. Weest toch voorzichtig. RAADSVERGADERING. Donderdagmiddag a.s. te 4 uur zal de gemeenteraad de begrooting 1946 in open bare vergadering len. HARMONIE. De uitvoeringen van de Kon. Muziekvereen. Harmo nie stonden zoowel wat het concert als tooneel betreft op hoog peil. Naast de pittige marschen tintelend van lust en levenr waarbij zelfs de verstoktste druiloor een gevoel van op gewektheid moest krijgen waren daar de ouverture Di Schone Galathea en Ne derland in Lied en Dans. Nuanceering en klankge halte en stemming waren voortreffelijk en gaven blijk van de suprieuriteit van muzikanten en directeur. Een daverend applaus brak los toen de laatste ac. coorden van het machtig Wilhelmus hadden geklon ken. En nu het tooneel. Het blijspel „De Brievenbus," had de auteur ook wel „de krui wagen" kunnen noemen want daar kwam de inhoud op neer de baantjesjagerij met het kruiwagensysteem. Het mooie blijspel werd door de Heldersche Lyceïsten on der bekwame leiding van den Heer Van Vendeloo vlot ge speeld. waarop wij in het behande_| volgend nummer nader te rugkomen.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1946 | | pagina 2