NIEUWE BONNEN. WIERINGEN IN DE TOEKOMST. Vereen, t. bev. der Bijenteelt Aid. Wielingen Imkers tabak onder gedoken Op de Woensdagavond in ',Hoiel centraal gehouden im kers vergadering, deelde de voorzitter, de Heer R. Kat mede, dat ten aanzien van de i.uiveis tabak voor Wieringen ten ernstig misverstand bhjki te bestaan. Men beweeit n.1. uat net zoo zéér begeerde K.uid hier reeds is ontvangen. ~och in weikeiijkheid zit men nog met smart op de komst daarvan te wachten. De tabaks positie is over het geheel niei iooskleurig, dus voor de ver- eemging wel in 't bijzonder, De eerste zending, zijnde 4 Kg: suiker per volk, zal in begin Dec. worden gedistri bueerd onder de leden. Naar aanleiding van een schrijven over het vertoonen der Maro-bloemen en planten- film, besloot men door de te hooge prijs nog eens naar wat anders uit te zien. Praat-avond. Het bestuur maakt van alle leden sprekers „voor de vuist." Door het bestuur werden n.1, een 5-tal briefjes inge vuld met diverse onderwer pen, waarop dan 5 willekeu rige personen werden aange wezen, die minstens 10 minu ten daarover a 1'improviste hadden te spreken. Dit expe riment slaagde bijzonder, waar door het geheel ontaardde in een gezellige praat-avond. De heer M. Mulder kreeg de opdracht te spreken over Het reizen met de volken naar de boomgaard en de te volgen gedragslijn." De heer S, lJzer vertelde over „Het zwermen." De hr, J. Drent lichtte de vergadering in over „Vijan den, die in den winter onze bijen bedreigen," De heer J. C, de Vries be handelde „Het voederen met de nieuwe suiker", terwijl Jb. v.d. Ham de rij der spre kers sloot met „De nood- voedering bij kasten en korven De inleiders brachten allen ruim stof tot diepgaande be sprekingen over het gelief koosde vak, Het bestuur heeft hiermede zéér zeker een goede vinding gedaan. POLITIE. Gev. een schoen tje, Verloren een blauwe ga- berdinejas. Komen aanloopen Cypers katje, Inl. bij den Gem, Bode. DEN OEVER. Vrachtwagen ramt luxe auto. Woensdagmorgen op de Af sluitdijk N.-Holland-Friesland kwam een luxe wagen, komen de van Frieland bij het pas- seeren van een andere aufo in. botsing met een tegenligger,! een vrachtwagen der fa, v.d. Berg uit Zoetermeer, en werd daardoor n den wegberm ge slingerd. De luxe wagen was zwaar gehavend, terwijl de chauffeur, de heer v.d. Berg, eenigst tn-1 zittende, zware verwondingen opliep en naar een Ziekenhuis te Sneek werd vervoerd. De toestand der patiënt is redelijk. De vrachtwagen had lichte averij bekomen, terwijl de inzittenden met den schrk vrij kwamen BURGERLIJKE STAND Van 22 t.m. 28 Nov, Geboren: Jan, zoon van W. Tijsen en A. Douma, Overleden: Meijert de Vries, oud 74 jaren. Ondertrouwd C. Lont en J. Hoogenboezem A, C, Geluk en M. Lont E. A. Hoenson en E. J. Hegeman A. Tolhuis en H. Boltjes H. J. S. de Groot en W. Hidden. Getrouwd A. Slagboom en A. W. Molenaar, WEN OEVER. Schaken. Maandag a.s. wordt er niet geschaakt., daar Dinsdag Westerland op bezoek komt Dat belooft een zware match te worden, want Westerland is van plan revanche te ne men. Maar wij spelen op ei gen terrein en zullen het hen zoO moeilijk mogelijk pro. beeren te maken Als nu een gewaarschuwd man' maar niet voor twee telt TONEGIDO - NIEUWS. Programma voor Zondag a.s. Rap II Heeren Haarlem - Ton. 1 en 2. Vertrek 8 uur van het Hoekje, 3 uur Dames 1 - Olympia 1 2 uur Dames 2 - TSV 2 SUCCES NIEUWS. Programma voor Zondag 1 December a.s. Germaan ISucces I Vertrek 11 uur Succes 2Z.A.P. 2 Av. 2 u Wiron ISucces 3 Vtr. 1 u. Succes 4Wiron 2 av. 10 u. Succes 5S.R.C. 2 av. 12 u. Elke Zondagavond 6 uur worden voetbaluitslagen be kend gemaakt bij den secre taris Kl'ieftstraat 3. Kerkdiensten Wieringen ZONDAG 1 DECEMBER. NED. HERV. GEM. W.land 2'/a u. dhr. v.d. Berg. H.hoef 10'/2 u. dhr. v.d. Berg Den Oever 2.30 uur Ds. v. d. Winden. Collecte Zending. Zusterkring Westerland Woensdag 8 uur. Maandag 8 uur H.hoef Zin. gen uit Nwe Bundel. DOOPSGEZ. GEM. H.hoef v.m. 10.30 Ds. A. P. Goudsbloem. Eerste Advent. J Onderwerp „De waar-j&id dienen in liefde." Dinsdag 8 uur Catechifetie a.s. lidmaten. EVANGELISATIE H.-hoef 10 u. dhr. Lodder. H.hoef 8 uur samenkomst Advent dhr. Deen Den Oever 10 u. dhr. Deen. CHR. GER. KERK Gebouw Land in Zicht v.m. 10 en nam. 3 uur dhr. G. Visser. GEREF. KERK. H.hoef 10 uur Leesdienst. H.hoef 2.30 Ds. G. Spijker van Urk Den Oever v.m. 10 uur Ds. Spijker. Den Oever 3 u. Leesdienst. DIE NIET ADVERTEERT WORDT VERGETEN. Voor de periode van 24 Nov. t.m. 7 Dec. zijn de volgende bonnen aangewezen Bonkaarten KA, KB, KC «1* Strook No. 3. 494 Alg. 100 gr. suikerw. 495 Alg. 250 gr. zachte zeep Bonkaarten KD, KE 614 Strook No. 3. 507 Alg. 100 gr. suikerw. 503 D Res. 250 gr. z. zeep. 503 E Res. 500 gr. z. zeep Tabakskaart T 60 2 r. tabaksartikelen. Een pond sinaasappels voor ieder. Binnenkort zal iedereen 50d gram sinaasappelen krijgen. Hiertoe moet bon 49-6 of 50-8 Algemeen vóór 8 Decem ber bij een handelaar in groen ten of fruit worden ingeleverd BEDRIJFS-ORGANISATIE. Een zeer interessante cur susvergadering staat er Dins dagavond 3 Mei a.s te wach ten in het Eigen Gebouw, waar de Heer A, v.d, Meulen, be stuurder van het N.V.V. zal spreken over „Bedrijfsorgani satie". Zoowel voor werknemers als werkgevers een belangrijk onderwerp waarvoor ongetwij feld groote belangstelling zal bestaan. Men zie de adv. in dit blad, UITVOERING HARMONIE. Het blijspel „De Brieven bus" gaf een uitbeelding van het verderfelijke kruiwagen systeem, dat ook in onze he- aendaagsche maatschappij zoo #hzettend voortwoekert. Nie tige persoonlijkheden werden door een handigen advocaat en zijn reclamestelsel tot aanzien en macht verheven. En het mag gezegd worden, dat deze figuren voortreffelijk door de spelers werden uit gebeeld. Kees Pieterse als de advocaat, Bep v, d. Braak als de barones, Tieny Bosker als de dochter Gilberte, Jan v.d. Lagemaat als uitgever Wes- terman, Jaap Mooij als de Minister, waren uitnemend in hun rol. Rein Kwast als de auteur gaf zich niet genoeg in 't voorspel en eerste be drijf, maar werd losser in de 3 volgende bedrijven. Dit waren de hoofdfiguren maar ook de kleine rollen werden goed vervuld, en de „Lyceisten" hadden groot suc ces met hun spel. Op den tweeden avond wer den aan het slot bloemen aan geboden en door den voorz, hartelijke woorden van dank geuit in het bijzonder tot den heer Vendeloo, leider der too neelclub der Heldersche Lyce isten. Harmonie mag op een paar prachtige uitvoeringen terugzien Schaak- en Bridge uitslagen konden wegens plaatsgebrek niet worden opgenomen. WAARHEEN? Zaterdag en Zondag Cinema de Haan Film 5e Colonne, Zondag Bal in Concordia, Hippolytushoef. 2 December Kunstavond in Hotel Smit, Middenmeer. 3 December 19.30 uur „Eigen Gebouw" Cursusvergade. ring over „Bedrijfsorganisatie." VAN HOOFDSTRAAT NAAR SLINGERWEG VAN ELFT NAAR PARKLAAN. Hieronder plaatsen we een foto-maquette van de uit breiding van Zuid-Oost» Hippolytushoef. De ondergrond, een platte grond van het betreffende gedeelte, begrensd door Elft (onderaan), Slingerweg (rechts), Parklaan (boven aan) is zeer duidelijk, zoodat het wel gemakkelijk zal zijn den weg te vinden. We zien een verbinding van de Elft, naast de boer derij van Wed. D. N. Mul der (midden-onder) naar de Parklaan, uitkomend tegen! over P. de Graaf, en een weg welke een verbinding vormt van de Hoofdstraat (tegen over Hotel de Haan, geheel links, langs de bioscoop (hef zwarte blokje), door het lan£ en langs het. huis van Jb. Dekker, over de Elftstraat door de oude Centrale naar den Slingerweg, uitkomend ten Zuiden van C. Halfweeg Voorts is bebouwing ont worpen in de Elft (naast dokter de Groot en in de Parklaan bij de Wielerbaan. In dit blok komen 70 wo ningen. t.w. 33 vrije wonin. gen, 24 in 12 dubbele wonin gen en 8 in blokwoningen. De diepte van de tuintjes' achter de huisjes is door boompjes aangegeven. Vooral in deze wijk ont staat prachtige wandelge legenheid daar de openge bleven gedeelten voor aan. planting zijn gereserveerd o.a. tusschen Elftstraat en Hoofdstraat. In het midden van het plan zien we een groote don kere vlek omgeven door ge boomte. Dit blijft gersser. veerö voor sportterrein, (het is het oude landbouwten toonstellingsterrein) Een aandachtige studie van deze foto is zeer zeker de moeite waard. De donkere vlekjes zijn openbare gebou wen, onder aan de foto van links naar rechts b.v. post. kantoor, gemeentehuis, boe. renleenbank en geheel rechts een gedeelte van de O. L. School. Hiermede en met onze vorige artikelen hebben wij de voornaamste uitbreldin-l gen van Hippolytushoef be_ sproken en we willen hieraan j nog enkele algemeene op.! merkingen toevoegen. Van de ontworpen plan nen mag niet worden afge weken. Buiten den kring van het uitbreidingsplan mag niet worden gebouwd. In H.-hoef.West b.v. niet ver der dan t.m. de Belt, op Zandburen niet voorbij den Heer Maaskant, aan den Slingerweg niet voorbij den Stroeërkoogef-weg', niet ten Oosten van den Slingerweg en niet bezuiden den Beton weg. Open ruimten tusschen bestaande wegen mogen, in dien zij niet voor iets anders gereserveerd zijn worden volgebouwd. Boerderij bouw si buiten de kom toegestaan. Br zijn hier 150 oude boer derijen van karakteristieken vorm die over een 50-tal jaren wel verdwenen zullen zijn. Men wil de boerderij- bouw in de toekomst in nieuwe banen leiden en deze aanpassen aan de verander de cultuurzeden. Het plan is serieus van opzet. Met alle ontwikkelings mogelijkheden is rekening gehouden. O.m. wordt gewe zen op de veranderde aar drijkskundige ligging der gemeente door den Afsluit, dijk en ontstaan van de Wieringermeer, welke beide een bevordering van den Plan Zuid - Oost. handel beteekenen. Overigens moest rekening worden gehouden met de ruilverkaveling, de rioolzui vering etc. Het kooibosch in den Hip. polytushoeverkoog wordt wandelpark, een fraaie wan delweg zal daarheen leiden Tusschen elft, Koning, straat, Klieftstraat en Be tonweg is opzettelijk geen uitbreiding ontworpen om dat men omtrent de plannen van de spoorwegen voor de plaatsing van een station in het onzekere verkeert. Voor Westerland en De Haukes waar men de ont wikkelingsmogelijkheden zeer gering acht, zijn geen plan nen ontworpen. Raad Medemblik. j (Vervolg). In verband met de eischen van het verkeer zal dit ui teraard niet breed kunnen zijn en waarschijnlijk 3 tegels breed worden., doch er dient voor den voetganger wijkplaats te zijn. De Heer Huls vraagt of deze verbetering spoedig zal plaats hebben. Voorz. hoopt van wel, doch de materialenschaarschte is ook hier van invloed. De Heer Kroezen vraagt naar de mogelijkheid van een voetpad achter het dijk. je, doch voorz. meent dat hieraan tamelijke bezwaren verbonden zullen blijken te zijn. Het voorstel wordt vervol gens goedgekeurd, de eerste kosten van herstrating zijn voor gemeenterekening. De suppletoire begrooting dienstjaar 1946 wordt, zonder bespreking goedgekeurd. Aan Mej. S. Klerk wordt eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de openb. lag. school i.v.rn. haar be noeming in dezelfde functie aan de o.l. school te Den Helder, onder dankzegging voor haar langdurige nauw gezette werkzaamheden. Aangezien zich voor deze vacature geen vrouwelijke leerkrachten hebben gemeld wordt met algemeene stem men benoemd de Heer J. de Bruyn te Zeist, als eenige gegadigde. In het vakonder wijs zal zoo mogelijk op an dere wijze worden voorzien, Bij de bespreking van de door Ged. Staten noodzake lijk geachte wijzigingen der gem. begrooting voer 1946 meent de Heer Rientsma dat de salarieering van den direct._boek. der visohafslag geheel overeenkomstig de voorwaarden van aanstelling wordt vastgesteld en acht daarom geen termen aanwe zig de gebruikelijke toelagen niet te verleenen. Voorz. zegt het salaris van dezen ambtenaar in vergelij king tot 1940 de als compen satie der verhoogde levens standaard bedoelde 25% toe slag verre overtreft en vindt daarom geen aanleiding deze toeslag te verleenen. De Heer Rientsma ver langt. stemming en blijkt geen steun te vinden. Het voorstel over de ter zake over 1945 uitbetaalde bedragen indien Ged. Staten dit wenschen terug te vorderen, wordt goedge keurd, waarbij de heeren Rientsma en Prins verklaren er tegen te zijn. Een herzie ning der salarisregeling zal nader plaats hebben. Het. voorstel tot vaststel ling van een verordening op de heffing en invordering van havengelden wordt goed. gekeurd. Hopelijk zal de overname der havens door het Rijk thans binnenkort geschieden. Het voorstel tot. wijzigen en opnieuw vaststellen van de salarisverordening voor het gemeentepersoneel wordt van de agenda afgevoerd ter behandeling in comité-verga dering Vervolgens komt in behan deling het voorstel van B en W. tot benoeming van een administrateur der ge meentebedrijven. De Heer Huls acht de voorgestelde belooning te laag. Voorz. 2egt dat volgens dê verstrekte toelagen de gren zen van f 2400.tot f 2800. zullen zijn. De Heer Kroezen vraagt of geen Medemblikker deze post had kunnen bezetten. Burg. zegt dat, waar het een gespecialiseerde admini stratie betreft, candidaten met practische ervaring de voorkeur verdienen. Benoemd wordt no. 1 der voordracht, de Heer W. Spoelstra t.e Bolsward. De vergoeding aan de bij zondere scholen over 1945 wordt overeenkomstig het bij de begrooting over dat jaar vastgestelde bedrag ad f 10.09 per leerling be paald. De totaalbij drage aan de R.K. scholen beloopt f 3814.02, die aan de schooi met den Bijbel f 1715.30, wel ke bedragen met de reeds verleende voorschotten ver rekend zullen worden. Hiermede is de agenda ten einde en geeft voorzitter de gelegenheid tot het stellen van vragen of het maken van opmerkingen. De Heer Kroezen vraagt naar den stand van zaken bij de woningbouw, de t.rake gang van zaken doet hem de veronderstelling uiten dat wellicht „sabotage in het spel is." Voorz. zegt dat B. en W het mogelijke hebben ge daan, echter is de materi aalpositie zeer slecht, zelfs voer het afslaggebouw kun nen de enkele nog noodige materialen niet verkregen worden. De Heer Huls had dezelfde vraag en wenscht tevens te weten of het afwerken van het plein voor het Raadhuis binnenkort zal geschieden. Naar Voorz. meedeelt is door Ged. Staten nog geen beslissing genomen t.a.v. de nieuwe toegangsweg tot de Wieringermeer, waardoor deze aangelegenheid nog niet definitief kon worden geregeld. Enkele leden doen verzoe ken tot het plaatsen van straatlantaarns, waarop Voorz. onderzoek toezegt. De Heer Glastra wijst nog op de toestand van weg en bermen bij het barakken kamp en wenscht hierin ver betering. De Heer Lakeman geeft beharding in overweging en brengt ook de toestand in de bocht SingelBrake ter sprake. Overwogen zal worden verbetering aan te brengen. De Heer Glastsra vraagt nog spoed te betrachten met de1 herbeplanting. Hierna volgt sluiting der openbare vergadering. BURGERLIJKE STAND Van 15 t.m. 22 Nov. 1946.. Geboren Wilhelmus Pe trus Jacobus, z.v. P. Brake. boer A. WeelTheo Ann, z.v. J. van der Molen en R. WiersmaHarmen Jelle Franciscus, z.v. J. Klooster hof en S. Schoen Elisabeth Theresia, d.v. J. Bodeifes en J. de Laan. Ondertrouwd G. J. Rob en G. Noor beiden wonende alhier A. van der Waal en K. Roos, beiden wonende al hier J. Bijleveld en E. Broe_ kema, beiden wonende al hier. Getrouwd H. Louwes al hier en R. Kingma te Ou dendijk. Overleden Geene. A H» u 11

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1946 | | pagina 2