WIERINGER NIEUWS DENK aan de VERGADERING BEST HOOI. WAARHEEN? h..hoef. D ooiperikelen. Hoewel algemeen reikhal zend werd uitgezien naar Het. vertrek van „Koning Winte-r" moet het ons des ondanks toch bij de huidige dooi uit de pen, dat bij vele ingezetenen het vertrek del zer gevreesde ijsheiiige toch niet op rozen gaat. Door de snelle opdooi en het waarschijnlijk bevroren j geraken der afvoerzijn de panden van de heeren S.1 Kaan en bakker Minnes inj een ware watermassa omge. tooverd. Bij de Heer Kaan' pompte men een ruime voet water onder de vloer weg terwijl bakker Minnes met laarzen aan zich moeizaam kon bewegen door de kamer. I Bij Jb. Lont a.d. Westerklie. verweg schepte men even.l eens een 100 emmers water! uit het woonvertrek. Al met) al een bewijs dat „Koning, Winter" niet geheel zondei strijd afscheid neemt. den oever. opening vracht autodienst weeringen - den helder De Heer Jb. Kaleveld te Den Oever gaat zijn vrachti autodienst WielingenDen Helder weder openen. Hij is er eindelijk in geslaagd, om een goede auto voor zijn dienst te krijgen. Per advertentie zal nader bekend gemaakt worden, op welke dagen de dienst zal worden onderhouden. autobus in brand. In de nacht van Zaterdag op Zondag, om ongeveer hali twaalf, geraakte een autobus op de Afsluitdijk in brand De autobus van de firma Bouma vervoerde 35 perso nen van Makkum naar Am. sterdam, alwaar zij wilden deelnemen aan de Stille Om gang. Op het einde van de Afsluitdijk, 200 m. vóór de versperring, raakte de bus door onbekende oorzaak plotseling in brand, 't Vuur greep zoo snel om zich heen dat de passagiers de grootste moéite hadden uit het bran dende voertuig te komen Toen zij de eerste vlam za gen, stond de bus reeds ge heel in brand Via de deuren en ingeslagen ramen zocht men een goed heenkomen Eén persoon klom door het noodluik op de bus en sprong er toen af. Het was een ge gil en geschreeuw en gekerm van belang op de donkere dijk, waar alleen de vlam men van de bus wat licht gaven. Een man, wiens klee ren vlam hadden gevat, wera door de sneeuw gerold El passeerde op die tijd totaa" niets, zoodat de lichtgewon den de zwaargewonden rao ten dragen in de richt' r van Den Oever. De eerste woningen waren de wonin. gen van het sluispersoneel waar de gewonden liefderijk werden opgenomen en van. waaruit onmiddellijk om ge. neeskundige hulp werd ge te. iefoneerd. Zeer spoedig wa ren dokter Beeker en diemc assistent en de verpl'eegstei ter plaatse. Er bleken viei zwaar gewonden te zijn. die direct in het ziekenhuis moesten worden opgenomen Met de ziekenauto (die twee en een half uur op zich liet wachten zijn zij vervoero naar het ziekenhuis te Sneek. De lichtgewonden konden na verbonden te zijn, de te. tugreis naar Makkum aan vaarden. De autobus brandde totaal uit. De oorzaak van deze brand is onbekend. Wel hing er gedurende de reis een eigen aardige gaslucht in de bus, die de menschen slaperig maakte. De passagiers die achterin zaten, hadden de meeste brandwonden. Een woord van hulde voor het sluispersoneel, dat in het holst van de nacht zoo uitmuntend heeft geholpen schoolbezoek. De Commissie voor de Be hartiging van de belangen voor de buiten Wieringen schoolgaande kinderen, ver. I zoekt alle ouders om a.s. Donderdagavond te verschij.) nen op de vergadering in dej Foyer van de Bioscoop te Hippolytushoef. De Commis. I sie verheugt zich den leden i I zeer goede resultaten te kunnen mededeelen. Het :s daarom noodig dat allen die. I daar belang bij hebben ko_ I men. Wie daar zonder ken nisgeving niet aanwezig is! kan er rekening mede hou.' den dat zijn belangen verder, niet meer in aanmerking komen Daarom ieder daai aanwezig en zoo men onver hoopt niet kan dan zende men daarvan kennisgeving aan het bestuur met volledig adres. Er zullen bussen rij den van Den Oever en van Westerland (zie hiervoor de advertentie in dit blad). Gezien het vele wat de Commissie thans gedaan heeft en de resultaten die thans bereikt konden wor. den, zal ieder thans moeten mede werken om alles tot een goed einde te brengen Alleen als all'en steunen kan alles goed komen en zult U tevreden zijn over het werk der Commissie daarom ver. wachten wij u allen in de Bioscoop Donder dagavond 20 Maart om 8 u Namens de Coipmissie D. STEEMAN. jaarfeest chr. jongel vereen. en de jongensclub. Onder leiding van den Heer J. v. Zweeden hielden Donderdagavond in de ach terzaal Hotel de Haan boven genoemde jongerenclubs een goed geslaagd jaarfeest, waarvoor groote belangstel ling bestond. Het lijvig pro gramma werd vlot afgewerkt en de varieerende nummers i in declamatie', samenspraak,) hersengymnastiek en tableau) werden over het groote ge heel goed vertolkt, waaruil I veelal een goede scholing! aan was voorafgegaan „Klucht" en „ernst" wissel den elkander af. De Eerw. Heer O. Deen bracht dank aan de leiders der beide Vereenigingen, de h.h. J. v. Zweden en J. de Krijger voor hun veelom vattende leiderstaak, waarop na gezamenlijke samenzang; 'k Wil u, o God mijn dank betalen", de Heer Deen met dankzegging deze bijzonder mooie avond sloot. chr. jongerenclub. D; Commissie voor de or ganisatie van het jeugdwerk onder de jongeren van Chr huize te Den Oever, welke ■vm "sio werkt in opdracht van de Ned. Herv. Evangeli. te Wieringen, belegde Zondagavond in gebouw „Land in Zicht" de eerste jeugdavond. Het doel van deze eerste avond was het oprichten van een Chr. Jon. gerenclub, die elke Zondag avond bijeen zal komen. De ze oprichtingsvergadering is allezins geslaagd. Een be stuur werd nog niet gevormd omdat er aan deze eerste vergadering nog niet veel ruchtbaarheid was gegeven De Zondagavonden zullen tot nut en genoegen worden doorgebracht, waarbij voor al de ontspanning een be langrijke plaats zal krijgen Diverse spelen en lectuur zal worden aangeschaft, terwij ook de hersengymnastiek zal werden beoefend. Alle jongeren zijn welkom Er zijn reeds een vijftiental leden. Komt allen des Zon dagsavonds om half acht in het gebouw „Land in Zicht BEKENDMAKING. stierenkeuring De Burgemeester van Wie ringen maakt hiermede be_ kend, dat opnieuw wijziging is gebracht in den datum waarop de stieren keuring in deze gemeente zal worden gehouden. Deze keuring zaJ thans plaats vinden op maandag 31 maart a.s. des nam. 1 uur bij de N. H. kerk te Hippolytushoef. Wieringen, 17 Maart 1947. De Burgemeester voorn. L. C. KOLFF. ned. herdv gem. Catechisaties a.s. Vrijdag 4l/-25'/2 uur 78 uur Be lijdenis 8 uur V.C.J.B. Oosteriand. in verband met de weersomstandigheden zal de Bevestigingsdienst der! a.s. lidmaten in Den Oever! plaats vinden inplaats vanj in Oosterland, a.s. Zondag' 23 Maart om 2.30 uur. wierin germeer SPELDEPRIKKEN van Spatter Spoispiegel. POLITIE. Gevonden eop ceintuur een schop; een hee- renhoed en een pet. evangelisatie. Wbensdag 19 Maart Bidstond voor het gewas. H.-hoef 8 uur dhr. O. Deen. Den Oever 8 uur dhr. a. v.d. Horst. We wonen w£er, maar vraag niet hoe We hebben dezen winter met z'n overlast van vorst sneeuw en felle koude met een optimistisch hart-, ver.' dragen. We zijn in onze noodwo. ningen ingesneeuwd geweest j en onde-rgestoven, vastge. I vroren en van de buitenwe. reld geïsoleerd geweest. DOOPSGEZ. GEMEENTE, j We hebben klachten en; Woensdag 19 Maart 's av lofuitingen van andere nood. Verloren een blauw sjaaltje* 8 uur samenkomst van ALLE woningbewoners aangehoord i een schaapwollen want. j a.s. dopelingen (catechisan. j over het al of niet binnen. Inl. bij den Gem.-Bode. i ten) in de Consistoriekamer I dringen van koude en jacht.1 sneeuw binnen de beschut.) I tende wanden hunner wig wams en blokhutten. We hebben onze Maycre. j te's, die immers de naam hadden de beste fabriekma. tig vervaardigde noodwonin gen te zijn die we tot nu in den polder kenden, vol moea betrokken. We hebben daarbij de on afgewerkte toestand van terreinen en straten voor li§f genomen. We hebben heel wat geld gestoken in nieuwe vloerbe dekking of wat men tegen woordig met die verzamel. naam aanduidt, en hebben met zorg de meubeltjes die wij uit de overstrooming wis ten te redden in de nieuwe woning opgesteld en we had den werkelijk verwacht n\ uit de evacuatiemisère te zijn. Ja we hebben zelfs nog met een optimistisch gelaat gepoogd onze maycrete met alle mogelijke middelen waarvan de opgerolde Flevo. bode er een was, tochtvrij te maken toen we de eerste dagen maar steeds het ge voel hadden of alle deuren openstonden, en we binnens huis regelmatig onder sneeuw en zand stoven. We hebben lachend onze schouders opgehaald fcij het aanhooren van de winterbe. richten uit de Bilt. Ten slotte hebben we ook, ons goede humeur nog weten te bewaren toen we met al j onze potten en pannen moes. I ten trachten het dooiwater) op te vangen dat op de| meest ongewenschte plaat sen uit de plafonds kwam lekken, en dat kónden we doen omdat de zon hieraan schuldig was, en wij juist daarnaar een heele winter hadden uitgezien. Maar nu.... Op een ondefinieerbare wijze dreigen we nogmaals onder water te loopen. Er vormen zich plassen op onze nieuwe vloerbedekking, die niet v/aterproof is. Wij staan 100 en onze betere helft 1000 angsten uit om de gevolgen. De kinderen snijden scheep jes uit ons schaarsche brand hout en gaan vóór de kache: bootje varen. Hoe die stroom te stuiten wanneer men er als leek niet in slaagt de oorzaak op te sporen. X Is het grondwater dat door de vloer komt? De vloer hoogte is ongeveer gelijk met het omringende maaiveld j Geeft de bouwverordening S BIJ MIJN VERTREK. Nu ik a.s. Vrijdag naar Amsterdam vertrek zou ik toch graag even door onze krant afscheid van U allen willen nemen. Vijf en een half jaar geleden ben ik hier als vreem deling onder U gekomen. Gij hebt mij niet alleen als medeburger aanvaard, maar me ook uw gulle hartelijk heid gegeven. Ik heb me zo al die jaren volledig Wieringer gevoeld. Ik zou U daar allen hartelijk voor willen danken. Dikwijls in het tumult van de grootstad zullen mijn gedachten terugdwalen naar de rust van Wieringen, dikwijls als ik loop tussen de steenmassa's der hoge hui huizen zal ik denken aan de pracht van het heuvelende landschap hier aan Wadden en haven. Eif dan zal ik God danken voor die jaren onder U doorgebracht en bidden, dat Hij U allen in Zijn bescher ming mag nemen. Ik eindig met de wens van onze voorvaderen Wierin. gers Godevolen H. KOUWENHOVEN, pastoor. Afscheid Pastoor Kouwenhoven Zondagmorgen hield Pas toor Kouwenhoven onder de Missie een afscheidspreek tot zijn parochianen. De 5'A jaar zijn nu voorbij, aldus Z. Eerw., en ik ben dankbaar dat wij ons als Lichtkinderen mochten ge voelen van Christus' stra lende heerlijkheid, dat ik een klein vonkje van Gods lief de in uw hart heb mogen leggen. God zij gedankt Nu is het voorbij En als ik de getallen naga van de H. Doopsels, de communian. ten, de huwelijken, het II Vormsel enz., dan zijn dat cijfers waarvoor ik God dank en prijs. Ik dank ook U, als paro chianen voor de toewijding ernst en liefde dat ge als Lichtkinderen hebben willen leven. Want Christenliefde en Godsliefde wil ook zeg gen liefde tot den naaste En in de oorlogsjaren kwam dit tot uiting. Hoeveel kinde ren van buiten werden hier niet liefderijk in de gezinnen opgenomen. Ik dank het kerk. en arm bestuur en het kerkkoor en verder allen die met mij sa menwerkten. Ik weet, aldus Z. Eerw. priester zijn is het aller hoogste, maar ook, dat wij onder het ideaal moeten blijven. Misschien hebben mijn daden of woorden U weï eenS zeer gedaan. Misschien wordt ook wel eens gezegd hij was geen goede pastoor. Willen dezulken mijn tekort komingen vergeven. Bedenk, dat ik in de stad geboren ben en daar vele jaren heb doorgebracht te midden van het gewoel en gejacht en dat ik hier in een oord van rust en stoere West_Friezen kwam, die zich moeilijk geven. Nu heb ik een smeking. Nu deze 5 jaren een tijdvak van rust voor mij zijn ge weest kom ik in een groote stadsparochie met 9000 men schen. De taak is zwaar die God mij op de schouders heeft gelegd. Gedenk r#ij in Uw gebeden. Kom ook Uw nieuwe pas toor met uw liefde als Licht kinderen tegemoet. Soms was ik wel eens bang verve lend te worden, als ik U tel kens weer voorhield „gij zijt een kind van God Maar ik bid U „blijft Licht kinderen den óever DE DOOI. Nu de langverbeide dooi ia ingetreden, is Den Oever in een groote water, en mod derplas herschapen Op al le mogelijke manieren be proeft men het water af te voeren. Op de laagst gelegen plaatsen en aan de dijkkan. ten ondervind men de mees te last van het smeltwater. Kelders en soms ook kamers loopen onder Sommige lan derijen staan blank. Nu de kolennood eenigs. zins op de achtergrond be gint te geraken, kan men nu spreken van een aardappel- nood. In de v/inkels is geen aardappel meer te krijgen, terwijl veel opengemaakte kuilen slechts bevroren aard appels blij keil te bevatten. Vele menschen behelpen zich met peulvruchten, maar een bekend liedje zegt het zo9 treffend „Alle dagen brui ne boonen is ook zoo lekker niet oudesluis door trein gegrepen en gedood. Zondagavond ongeveer half elf is de 19_jarige Jan Geerligs te Oudesluis, ge meente Zijpe (N.H.), terwijl hij met zijn rijwiel' de onbe waakte overweg aldaar wil de passeeren, door een pas. seerende personentrein gege_ pen en op slag gedood. hieromtrent geen bindende bepalingen Is het regenwater dat door de wanden slaat of mis schien sneeuwwater van het dak dat via de ruimte tus. schen de dubbele wanden onze vloeren bereikt Wie helpt ons hieruit. Is dit mis schien een kluif voor onze Vereenigde Commissies Neen, voorloopig is het wonen op Engelsch grondge bied in de Wieringermeer geen pretje. Ondertusschenwij moeten pompen of Spatter. TE KOOP KI. Schrijfbureau, Teeken bord met toebehooren, Aqua rium. Windbuks, Ligstoel. Adres G. GOEDKOOP. Noorderlaan, H.-hoef. van de Landelijke Rijvereen. op Zaterdag 22 Maart in HOTEL SMIT. TE KOOP EEN SPINNEWIEL. C. KOORN, Noodwoning. Elft, H.-hoef. tb koop een stuitje HOEKSTRA. Westerland 22, Wieringe*. ,DE TEMPEL VAN KWUNGHO.' die niet adverteert wordt vergeten 20 Maart, vergadering Comra. tot Behartiging van de Belangen van het Schoolgaande Kind in de Foyer van Cinema de Haan. 21 MaartVerg. Holl. Mij v. Landb., Afd. Wieringen in Hotel Centraal' te Hippolytushoef. Dick's hand klemde zich vast om het pistool heen en in zijn ogen kwam een grimmige gloed. „Vadermom pelde hij. Toen schoot hij als een vuurpijl vooruit. Met drie grote stappen was hij achter den langen Chinees en met een stem, die beefde van triomf, siste hij „Hands off, gele lafaard en hou je muil dicht De Chinees trok zijn gezicht in een afschuwelijke grijns, waarschijnlijk van schrik en woede. Maar niettemin stak hij zijn armen omhoog, nog voordat hij de revolver in zijn rug voelde. Zijn Oosterse kalmte liet hem niet in de steek, want plotseling glimlachte hij en zei, ofschoon iets luider dan normaal„All right, Nang Foo hebben dit spelletje verloren maar Nang Foo hebben bemanning niet vermoord, bemanning zit slechts opgesloten in kajuit." „Niks mee te maken vertel op, waar is mijn vader En toen herinnerde Nang Foo zich een kleine jongen, die ze m de voornacht hadden l'aten ontsnappen„Allo", gromde Dick, „een uur is te langMaar hij had geen erg in den Chinees achter hem, die met opgeheven mes dichterbij sloop.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1947 | | pagina 2