VV1ER1NGERMEER NIEUWS DE MINISTER VAN FINANCIËN BEZOEKT ONZE GEMEENTE. VEILINGVEREENIGING „MEDEMBLIK EN OMSTREKEN." Tijdens een langdurig en ongedwongen bezoek onderhield de beheerder der Landsschatkist zich met de polderbewoners, teneinde zich uitvoerig te doen inlichten over de talrijke problemen, waarin de gedupeerde bevolking thans nog verkeert. Zaterdagmorgen vond op uit-i Repliek, noodiging van B. en W, het Door eenige aanwezigen werd door ons reeds eerder aange-| van de geboden gelegenheid tot kondigde bezoek plaats van repliek gebruik gemaakt Z,E. Prof. Mr. Lieftinck, wel* bezoek door de onbegaanbaar heid der wegen eenigen tijd uitstel had ondervonden. Na de ontvangst door het voltallige college van B, en W, in het noodraadhuis, werd een bezoek gebracht aan de drie dorpen. De Minister was Een woord van dank. Nu de lange en moei lijke vorstperiode achter den rug is voelen wij ons gedrongen namens onze lezers een woord van wel- gemeenden dank te richten, tot de heeren artsen Hoog kamer, Reitsma en Tams- ma, alsmede aan Zuster Schoutsen die de onbe gaanbaarheid der wegen trotseerend zoowel overdag als des nachts niets onge daan hebben gelaten om hun patiënten te helpen. W.-meer - Redactie Flevo-bode. W.-meer, 21 Maart 1947. Had de audiëntie resultaat? Deze vraag zullen velen stel len. Onze indruk van hetgeen wij vervan vernamen is, dat dit inderdaad het geval is. Door deze sympathieke geste van den Minister, op wien zoo! veel zorgen drukken, werd in vergezeld van de Heeren' een persoonlijk contact van H. J. Bakker, Hoofd der Afd.j geteisterd gebied en ernstig ge-[ Domeinen van zijn departe-j dupeerden het standpunt van ment Ir. Herweyer van den| deze gedupeerden en dat van! Dienst Landbouwherstel Drs. de Overhekf" aan de hand van Verhorst en Wiarda van We-1 concrete gegevens verduidelijkt deropbouw en Volkshuisvesting en werd wederzijdsch begrip ge en Mr. van Meerwijck, I vonden. Dit neemt evenwel niet weg, B„ de tam. Kistemaker dat daarmede de moeiiijkheden In Wienngerwerf bezocht het] niet „ijn weggeruimd. Te we. f^lschap met Buurmeester ten dat de Regeeriag er naar Loggers, de berde Wethouders streeft een bimjke Iossing J Giesen en Smid, alsmede den vindeni is na d;t bezoek zAe[ Gemeentesecretaris, den heer een wissel de toekomst Nap het tendeele opgetrokken waardi al ;s hgt voorI ig een pand van Kistemaker. i kiejne j °u' I ,on^wonleI1 7'ze on"! In zijn afscheidswoord bracht derhield Z.E. zich met onzen! Burgemeester Loggers namens populairen melkboer die m zijn gemeente„aren dank aan het hem zoo eigene Westfnesch den Minister voor deze VQOr. aan de hand van zijn cijfers treffeIijke gelegenheid om in aantoonde, dat de schade- goed Hollandsch deze hoogst vergoeding de herbouwaosten belangWekkende materie te bi, lange na niet dekken kan, ,;unnen bMpdeken. ,^,Maar meïieer Lxefting ken- i ne jullie ok nog wat an dat blokkeerde geld doen" besloot! RECTIFICITIE. Kistemaker zijn onderhoud1 Van verschillende zijden met den 'Excellenten Kassier. De iam. Hamstra mocht in de noodwinkel in ingenieursexamen van den hr. het Betondorp eenzelfde be-1 H. v. d. Wal op een misver, zoek ten deel vallen. Ook stand berustte, hier toonde de Minister be langstelling voor de concrete cijfers en de groote zorgen van den gedupeerden zaken man. werden wij er op attent, ge, maakt dat ons bericht betref, fende het slagen voor het Het Domeinkantoor. als onderdeel van het De partement, dat thans zooveel Overheidsdiensten herbergt, deelde eveneens in de belang GESLAAGD. Mej. W. Broer slaagde afgeloopen week voor het examen als typiste. Ze werd opgeleid door den Heer Schrickx te Hoorn. STIERENKEURINGENf OPNIEUW VERZET. Opnieuw zijn de data, Stelling door een rondgang in ™a*r0P de Stierenkeuringen het gebouw, waar verschillen- Piaats„ ™den, gewij plannen werden bezichtigd. Slootdorp en Middenmeer viel ook een bezoek te beurt, waar het gezelschap zijn wa gens verliet en een rondgang langs de ruines en de herstel de panden maakte. In Hotel Smit werd een lunch gebruikt, waarna de tijd was aangebroken voor een ont moeting van vertegenwoordi gers der verschillende bevol kingsgroepen uit den polder, die zich inmiddels hadden ver zameld in het noodraadhuis te Lutje-Kolhorn Namens de Stichting Recht vaardige Oorlogsschadevergoe ding Wieringermeer die het initiatief voor dit bezoek had genomen, sprak dokter Hoog kamer, gevolgd door Pastoor Langendijk namens de kerke lijke organisaties H. R. Smit namens de landbouworganisa ties Horst namens de land bouworganisaties en tot slot gaf de heer Koolhaas zeer goed gedocumenteerd een over zicht van den toestand van de gedupeerde middenstanders de vragen waarvoor deze zich zien gesteld. De Minister antwoordde. zigd en wel als volgt Maandag 31 Maart a.s. 9 uur te Wieringerwaard op het parkeerterrein. Maandag 31 Maart a.s. te 13 uur te Wieringen bij de Ned. Herv. Kerk te H.hoef Woensdag 2 April a.s. 9 u. te Nieuwe Niedorp bij de Ned. Herv. Kerk. Een en ander heeft tot gevolg, dat ook de Centrale keuring te Alkmaar een week later moest worden gehou den en wel op Vrijdag 2 Mei a.s. v.m. 9 uur in de Berger hout te Alkmaar. Jaarvergadering Vereeniging voor Bedrijfsvoorlichting In een Maandagmiddag gehouden en druk bezochte vergadering van bovenge noemde Vereeniging. in Hotel Smit onder leiding van den Heer G. P. Kistemaker, werd door den heer BakkerHar- kema,, Consulent te Wage- ningen een lezing gehouden over de graancombine. Voorz. deelde mede dat Ir. L. R. Dij kerna per 12'47 was benoemd tot Rijksland- Niet in een vraag en antwoor bouw-consulent, hetwelk, aï- denspel, doch in een duidelijk! dus Voorzitter voor de ver- overzicht van de problemen zoo eeniging groote concequen- als die centraal in Den Haag tie's inhoudt, sedert den bevrijdingsdag zich Voorz. wenschte den Heer opstapelen en de vele moeilijk Dijkema in deze werkkring heden die zich voordoen bij! veel succes, het vinden van een bevredi- In de bestuursvacature vail gende oplossing. j den heer A. Langereis, welke Aan de hand van cijfers om gezondheidsredenen had toonde Z.E. aan dat de milli-1 bedankt werd gekozen de hr. ardenschade niet op korten ter- P. H. Bakker, terwijl de bei mijn is te vergoeden omdat de periodiek aftredende be- het volkskapitaal, daartoe on- stuursleden, de h.h. D. Troost toereikend is enz. enz Niette en E. J. Granneman werden min had zijn bezoek hem duide herbenoemd. Ook de aftre- lijk getoond hoezeer de Wie- dende voorz. de heer G. P. ringerineerbevolking en speci- Kistemaker werd met over- aal de middenstanders, in zorg-, groote meerderheid van Stam volle omstandigheden verkeert,1 men herbenoemd. OPNIEUW SLACHTOFFER VAN OVERSTROOMING. Het gezin Wolffs, dat zich in een klein woonscheepje had gehuisvest langs den Nieuwesluizerweg te Sloot- dorp, werd vorige week uit den slaap gewekt, doordat het water van de Nieuweslui- zervaart het schamele tehuis was binnengedrongen en reeds tot aan den rand der legerstede van het echtpaar was gestegen. Groot was de consternatie toen men wadend door het. ijskoude water met de beide kinderen een heenkomen moest zoeken aan den wal. In het schuitje was inmid dels een ware ruïne door het water aangericht. Het bed, de meubels, vloer bedekking en gordijnen ble ken een prooi van het water te zijn en deerlijk gehavend of bedorven. Het hulpelooze gezin vond gedurende de eerste dagen gastvrij onderdak in de woon wagen van de Familie Faber, doch kan hier niet blijven vanwege de geringe ruimte. Hoewel het huisvestings probleem in den polder zeej moeilijk is geworden zal ook voor dit gezin naar een op lossing dienen te worden gestreefd, daar het woon scheepje ten eenenmale on voldoende is. Intusschen is het betrok ken gezin ernstig gedupeerd. De na den ramp van 17 April 1945 wederom aange schafte meubeltjes zijn ver nield en wie kan voor een tweede vernieuwing zorgen Het gezin Wolffs niet Hulp is hier noodig. Wie kan helpen PLATTELANDSVROUWEN VERGADERDEN. Donderdagmiddag j.1. ver gaderde de Ver. van Platte landsvrouwen in Hotel Smit te Middenmeer onder presi. iudm van Mevr. Doornbos. Als spreekster trad op Mevr. T. de Ridder—Schot, telius over het boek „Hoe groen mijn dauw is," van Richard Llewellijn. Haar lezing werd met bui tengewone interesse gevolgd en de 35 aanwezige dames waren hiervoor ten zeerste dankbaar. In de pauze werden bis_ quits geserveerd. RATTENVERDELGING. Door Gemeentewerken werd afgeloopen week even eens gewerkt aan de ratten bestrijding in de dorpen. Reeds enkele uren nadat het vergif was uitgelegd, werden rattencadavers ge vonden. VERLOOFD PIETERTJE NIELAND en JAN HOOGVORST. Hippolytushoef, 26 Mrt. 1947. v. Pommerenstraat 7. HET WITTE KRUIS Afd. WIERINGERMEER. Flevo 2 - W;Waard 3 1-3 Het Zaterdagmiddag elftal heeft haar eerste wedstrijd na de vorstperiode op eigen veld niet tot een overwinning kun nen brengen. Het zware veld speelde hen danig parten en na de rust mis te tweederde den „ausdauer"! om de toen nog niet verloren wedstrijd met een paar doel punten in hur; voordeel te be slissen. Voor de rust was Flevo geenzins de mindere, alhoewel de schutter in de voorhoede ontbrak. De keeper kreeg practisch heen werk te verrichten. En kele schoten van Jonker en Bou ma gingen juist naast of over. j ■W.Waard wist ondanks prima werk van H. Veenhuis, in het Flevo-doel, toch het eerste doelpunt te scoren en met 1-0 ging de rust in. ^|ÉNa de thee bleek dat 10 voet Wlooze Zaterdagen de lenig heid van onze Flevomenschen da nig terug had gebracht. Toch was het vlak na de rust Leijten.i die na goed werk van Mooij en! Jonker, de gelijkmaker in het W.Waarddoel wist te krijgen. Tot 10 minuten voor het einde was de stand 1-1, maar toen kwam W.Waard geducht opzet ten en zij wisten nog 2 maal Veenhuis te passeeren Buis had de leiding goed in handen en de wedstrijd werd in zeer goede verstandhouding gespeeld. Volgende ma ad beft er, jon gens De Zondagmiddag gespeelde wedstrijd tegen Oudesluis 2 werd verloren door de glad heid met 3-0. Ruststand was 0-0. Ongeluk liep goed al. Op den Alkmaarscheweg ter hoogte van de boerderij van den Heer Hamster, reed Vrij dagavond een wielrijder aan de linkerzijde van den weg, toen hij door het geluid eener claxon van een hem achteroprijdende7 vrachtwagen zoodanig in de war raakte, dat hij ineens den weg overstak. {De veewagen, toebehooren- de aan den Heer B. te Obdam, remde, geraakte in de berm en kantelde. Wonder boven wonder kwam de bestuurder met de schrik vrij en ook het vee bleek geen letsel bekomen te hebben, POLITIE. VERMIST Zwarte Bouvier, gecou peerde staart, lange ooren, die is meegeloopen naar Alk maar. Inl. Politie Middenmeer. IJSSTRIJD ACTIEF. Donderdagavond 5.30 arriveerde in Middenmeer de IJsbreker „Catharina" die door de Ver. „IJsstrijd" was uitgezonden om de Wesr,_ Friesche vaart van Kolhorn naar Middenmeer open te breken. Hiermede zijn een aantal schepen na een maanden lange gedwongen rust we der bevrijd. Zij kunnen hun reis naar Amsterdam en el ders beginnen. tot een glanzend hoogtepunt in „Hierna Beter's" wedstrijd gemaakt en de met het op treden van „Ten Kate" inge treden climax volkomen ge- I hanhaafd. Dit was tooneel van het allerbeste soort En nu de uitslag Het pu- bliek, dat dezen winter zoo volop van haar belangstel ling blijk gaf, ziet vol span- j ning de waardeering derj prestaties tegemoet, al zullen verscheidene critisch aange legde bezoekers zich alreeds' aan een voorspelling hebben gewaagd. Zaterdag 26 en Zondag 27 April a.s. is het de uitschrij vende vereeniging zelf, die voor het sluitstuk zorgt. „Hierna Beter" brengt dan het door Gerard Nielen be werkte blijspel „Petroleum" voor het voetlicht. Op de laatste avond zal bij monde van de voorzitster der Jury, mevr. IJ. S. E. Wegener- Sleeswijk de uitslag worden bekend gemaakt en de prij zen worden uitgereikt. Naar wij vernemen zijn naast de reeds uitgeloofde prijzen ala extra-prijzen in- gelaschteen 2e prijs, Beste Hoofdrol Heeren. aangebo den door de Jury een 2e prijs Beste Hoofdrol Dames, aangeboden door den Heer J. F. Teunis en een prijs voor de best gespeelde kleine rol, welwillend beschikbaar ge steld door den her Joh. Geu sebroek. Met het uitloven van deze prijs meent de Jury de pres taties in de kleine rollen, die gewoonlijk vergeten en dik wijls „een bagatelle" worden behandeld, te moeten waar- deeren. Dat het „Hierna Beter* evenmin als haar gasten die avonden niet aan belangstel ling moge ontbreken MEDEMBLIK. OVERLEKERKANAAL. Het onderhoud van het Overlekerkanaal en de Rijks- havenwerken te Medemblik gedurende het jaar 1947 werd door den Rijkswaterstaat ge gund aan P. Daalder's Aan nemersbedrijf te Alkmaar voor f 5.367.—. De uitgestelde Alg. Leden vergadering zal gehouden worden op DINSDAG 1 APRIL a.s. des avonds te 7Va uur in Hotel' SMIT te Middenmeer. HET BESTUUR. Vermist een kip. Inlich tingen aan C. Helsloot,- Beltstr. 47, H.-hoef. CORRESPONDENTIE Veel copy en verslagen moesten tot volgend no. blij ven overstaan. MEDEMBLIK. „Een huwelijk onder Lodewijk XV." De minnaars van het cos- tuumstuk hebben Zondag 2.1. hun hart kunnen ophalen bij opvoering, welke de Utrechtsche Rederijkerska mer „Moliere" als laatste deelneemster aan „Hierna Beter's" Landelijke tooneel- wedstrijd bracht van Alexan- der Dumas „Een huwelijk onder Lodewijk XV." Dit luchtige Fransche blij spel, waarin de handeling vrijwel ontbreekt, staat en valt met het zeggen, der ove rigens ook weinig belangrijke dialoog en is daarom als wedstrijdstuk juist zoo ge schikt. Ijlet stelt immers de amateur-tooneelspelers vol komen in staat te laten zien wat zij op het- terrein der dictie plastiek en gebaren vermogen te presteeren. Het was de groote verdienste der Utrechtenaren, dat zij daar in voortreffelijk slaagden en de sfeer der 18e eeuw met hun galanterie, hun weelde rige costumes, haar poeder- pruiken, en haar hoofsche omgangsvormen levend de den worden op een wijze, welke de bewondering van het. ook op deze laatste avond zoo talrijk publiek afdwong.^ Wim Bischot heeft met zijn prachtig op elkaar afgestem de ensemble deze opvoering De veilingvereen. „Medem blik en Omstreken" kwam vorige week Dinsdag in Hotel „Het Wapen van Medemblik" in algemeene vergadering bijeen. Voorz. Corn. Laan richtte in zijn openingsrede een woord van welkom tbt de 150 aanwezige leden, een aantal, dat gezien de belang rijke! agenda niet aan de verwachtingen van het Be stuur beantwoordde, en heette in het bijzonder wel kom Burgemeester Peters van Medemblik, den heer Drost van den den Planten- ziektenkunaigen Dienst, die zijn voorgenomen lezing over de export van aardap pelen wegens tijdgebrek moest uitstellen tot een la tere gelegenheid, en de h.h. Schouten en Muntjewerf van den Tuinbouwvoorlichtings- dienst. In zijn terugblik op het afgeloopen jaar memoreerde spr. de tot stand gekomen fusie t-usschen de marktver. „Eendracht en de R. K. Vei lingver.. welke na 30 jaar naast elkaar te hebben be staan, thans vereenigd zijn in de Veilingsver. „M.E.O." Het feit, dat ook de veiling- klok weer kon draaien, tee- kende spr. als een verheu gend feit. De verzending der producten was over het. alge meen bevredigend verloopen, al deed zich dan soms een tekort aan rollend materiaal voor. De afzet langs coöpe ratieve weg, het diep-vries- systeem en de fondsvorming- hebben de aandacht van het Bestuur. De diefstal der kan toormachines plaatste vereen, voor moeilijkheden, welke dank zij de bereidwilligheid van particulieren, aanvan kelijk voorloopig en later geheel werden opgelost, door dat de plaatselijke politie de machines opspoorde en terug gaf. Spr. brengt de politie een compliment voor haar activiteit en speurzin. Het kantoorpersoneel en den buitendienst zwaaide spr. alle 1'of toe voor den verrich ten arbeid, terwijl hij de sa menwerking t.usschen spoor wegen en veiling zeer bevre digend noemde. De leden wekte hij op met hun producten aan de vei ling te komen. Bij levering buiten de veiling om zal het Bestuur niet schromen maat regelen te nemen. Een ingekomen bericht van verhindering van Burgemees ter Raat van Wervershoof hield o.m. in een suggestie tot het instellen van Studie beurzen voor begaafde tuin- derszoons, teneinde deze aan de hoogere tuinbouwscholen te laten studeeren. Wil de tuinbouw haar achterstand bij de landbouw inhalen dan heeft zij vóór alles bekwame deskundigen noodig. Deze studiebeurzen zouden kun nen worden bekostigd uit een heffing op de omzet. Ook de heer Oot.jes, secr! van de Prov. Commissie en verbindingsman tusschen veiling en hoogere instanties was verhinderd. De uitgezbreide notulen werden onder dankzegging aan den secr. C. BobeldijK goedgekeurd, eveneens het jaarverslag 1946, waaruit een omzet van f 2.072.320,49 bleek. Het agendapunt mededee- lingen nam zeer veel tijd in beslag, niet zoo zeer door het verzoek van het Bestuur om de bevroren kuil^roducten, welke voor veevoeder be stemd zijn, ook via de vei ling te verkoopen teneinde daardoor een juist overzicht van de situatie mogelijk te maken, vooral i.v.m. het Wintercontract, dan wel door een plan van het Centraal Bureau om door een heffing van 1% op de opbrengst de kosten voortvloeiend uit de overname van diep-vrlesin- stallaties en exploitatie- en reclamekosten te dekk n, een plan waarvoor het Be stuur voor de a.s. vergade ring van het C. B. vrij man daat verzocht. Verschillende sprekers voelden meer voor fondsvor ming zooals de standsorgani saties dit willen en zagen gaarne samenwerking tus schen het. C. B. en deze or ganisaties. De laatste hebben reeds plannen voor diep vriesinstallaties,, reclame voor verhooging export enz. Vooral de hr. Bijvoet, Wer vershoof, brak een lans voor de standsorganisaties. Blij - kens een gehouden stemming welke de vergadering niet voor het voorstel van het C. B. en kreeg de afgevaar digde een bindend mandaad. Het rustig en weloverwogen pleidooi van den heer D. Koolhaas, Twisk, kon het bestuursvoorstel niet redden. Een desbetreffende mede- deeiing hield in, dat het ri sico bij levering van poot- aardappelen voor de leveran cier is tot de plaats van be stemming. Ook na aankomst kan dus nog controle geschie den. Schade door en tijdens het vervoer ontstaan vallen hier buiten. De rekening 1946 werd na het voor den secr.-penningm. Bobeldijk zeer waardeerend rapport van de Comm. van Toezicht goedgekeurd. Een financiëel voorstel van het Bestuur om de Coöp. Vereenigingen Onderdijk en Lagedijk elk f 250.subsidie toe te kennen voor hun on kosten bij de verzending van pootaardappelen, werd na een opmerking van den heer Veerman, Oostwoud, aange nomen. Deze spr. bepleitte overleg tusschen veilingbe- stuur en de coöperaties om tot samenwerking te gera ken. De idee van Burgem. Raat vond een pleitbezorger in den heer Komen, W.-hoof, die direct een Studiefonds wilde stichten, hetgeen ech ter door de hh. Koolhaas en Burg. Peters, die ook zijn vi sie op deze kwestie kenbaar maakte, werd ontraden. Uit stel tot een volgende verga dering werd goedgevonden. Het kantoorpersoneel werd een vergoeding van f 150.— p. persoon toegekend voor extra werkzaamheden. Vervolg 4e pagina

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1947 | | pagina 3